Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20954

Igen,értem, jobb ha állami cég a munkáltató. pl:KLIK.

Ők adnak munkaruhát 6-hónap után,adnak szappant-kéztisztítót havonta 1-1 db.

Akkor a Caferéria jár meg az utiköltség térítés.

Ja és karácsonyi pénz,nem sok,de valami.

 

Mi városunkba is keresett maszek takarítócég embert, 600ft -órabérért 4-órában. Ja ő meg a fővállalkozótól átvesz 1200-óránként.

Meg itt sem jár semmi,se munkaruha,se cafetéria,se utiköltség. Se Karácsonyi pénz.

Senki nem ment el!

Előzmény: Törölt nick (20945)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20953

Nem biztos,attól függ jelenleg milyen állapotban vagy a pajzsmirigy betegségeddel.

Nézik a TSH-értéket,FT3,FT4-et.Rendszeresen gyógyszert szedsz-e rá stb...

Előzmény: barbi1976 (20952)
barbi1976 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20952

Köszönöm a válaszod!

Gondolom pajzsmirigyre nem túl sokat fognak adni,mint ahogy komoly betegségekre is kevés a százalék.Üdv:Barbi

Előzmény: Törölt nick (20948)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20951

Szerintem az orvosi papírok másolatát kell küldeni. Az eredetit postán rizikós. Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (20948)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20950

Bocs. tévedtem, 52.400.-/4 óra, vagy még több. délután 4-től, vagy fél 5-től, kb. este 9.00-ig. Korábban picit többet írtam. Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (20945)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 1 20949

2015-től van lehetőség arra ,hogy iratalapon vizsgáljanak.

Tudnék neked sorolni bőven,akit így vizsgálnak.

Előzmény: barbi1976 (20947)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20948

Nem, hanem figyelembe veszik,az öek-nél

papíralapon vizsgálnak,nem kell bizottság elé menni.

Előzmény: barbi1976 (20947)
barbi1976 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20947

Üdvözlet mindenkinek!

 

Immunbetegséggel vagyok leszázalékolva,Nem rég derült ki hogy pajzsmirigytúlműködésem van,ez állapotrosszabodásnak veszik??

 

Megjöt a Rehabilitációs papírom,amiben van egy nyomtatány ,és azt írják hogy küldjem vissza 8 napon belül a háziorvosi beutalóval és az utólsó felülvizsgálat óta összegyűjtött leletekkel együtt.

 

De nincs rajta hogy mikor kell menni felülvizsgálatra!!!Ez azt jelenti hogy nem hívnak be papírok alapján döntenek a sorsom felöl??Kapott valaki esetleg ilyen mostanában?

 

Köszönöm!!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 20946

Kérdés. Bizottsági szakvéleményen a betegségek felsorolásánál szerepel-e az adott betegségre kapott %-os érték?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20945

Köszönöm üzenetedet. Hát igen, 4 és fél óra kb. 55-57 ezer ft.  (netto):nincs bkk utazási  támogatás, nincs ebédjegy, s délutáni pótlék. A fizu van. Elég gáz, hogy a minimálbért megadóztatják, szintén gáz, hogy megszüntették a kedvezményes utazási lehetőséget bizonyos rétegnék, a nyugdíj átvariálása okán, 2011. végén kaptunk a kellemes karácsonyi infót. O.k. tudom a hőbörgéssel nem megyek semmire. Összevonva a leszázalékolási pénzzel, néhány jó dolgot megvonnak az embertől, illetve felemelik, ebédelés, stb. Marad kb.30 ezer, ha marad.... ÜDV. és köszönöm fáradtságotokat.

Előzmény: bandolesa (20943)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20944

Jelenleg a minimálbér bruttó 127500 nettó 84788. Négy órában gondolom ennek a fele.Ezt nem kötik iskolai végzettséghez. Az a bérminimum ami a szakmunkásoknak jár, de csak abban az esetben ha szakmunkát végez.

Sajnos a pótlékról nincs információm, de valamennyi biztos jár

bandolesa Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20943

Bálunk az iskolában a takarítók 8-órára kapnak netto: 86-ezer forintot. Ki a foglalkoztató-maszek takarítócég vagy a KLIK?

A KLIK ad munkaruhát-Cafetériát és bejárási támogatást.

Maszek cégek ennyire nem bőkezűek.

 

Iskolai végzettség függő,ha pl: délutáni napközis tanár 4-órára valaki az jól keres. Volt pedagógus bérrendezés is,ő megkapja 4-órára a nettó:86-ezret.

Előzmény: Törölt nick (20942)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20942

Szervusztok, és üdvözlet Mindenkinek! 


S.O.S. kérdésekkel fordulok Hozzátok. 1.) Tudni szeretném, jelenleg mennyi a minimálbér brutto/netto? Ugy hallottam iskolai végzettség alapján adják. 

2.) Tudni szeretném, 4 órára ez mennyi fizetést jelent. /Gondolom a felét./ 3.) Ugy tűnik lesz egy munka, egy iskolában, délután fél 5 órától este 9 óráig. Érdeklődőm délutáni, illetve esti pótlék, megilleti-e a munkavállalót? 

Sajnos helyi közlekedési bérletet nem adnak. Sajnos étkezési utalványt nem adnak. 
Köszönöm türelmeteket.

Anikó 58 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20941

Köszönöm  independetly!

Összeg kellene ,a törvényeket én is megtaláltam

22000 vagy 4840?

Rokko1v Creative Commons License 2017.09.07 0 0 20940

Sziasztok!

 

Állapotrosszabbodás esetén a gyakorlatban kit mennyi idő után hívtak be felülvizsgálatra a nyomtatványok benyújtása után? 

bandolesa Creative Commons License 2017.09.06 0 0 20939

Köszönöm.

EGYT vagy FHT-ellátások nincsenek ezek között?

Előzmény: Törölt nick (20933)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 1 20938

Szívesen. A google sok lehetőséget rejt. Mivel a régi cikkeket  nem minden esetben frissítik, a dátumokra nagyon oda kell figyelni, az esetleges fals információkról nem is beszélve. Egyfajta kétkedés mindig jól jön és a kapott szöveg leellenőrzése több szempontból, több helyről. Akkor nem érhet csalódás.

Előzmény: Törölt nick (20937)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 20937

Köszönjük,a hasznos infókat!

Előzmény: Törölt nick (20936)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 20936

"2017. január 1-jétől a szociális hozzájárulási adófizetési kötelezettségre vonatkozó szabályokban az alábbi változások következtek be: Adómérték, kedvezmény mérték változása A szociális hozzájárulási adó mértéke 27 százalékról 22 százalékra csökkent, amely egyben azt is jelenti, hogy 27 százalékról 22 százalékra csökkent a kifizető által maximálisan érvényesíthető adókedvezmény mértéke is."

 

  • "A munkáltató fizeti munkavállalója után
  •     szociális hozzájárulási adót, ami 22 % (2017. január 1-jétől) és a
  •     1,5 % szakképzési hozzájárulást."

A google-ba beütöd a szocho 2017-et és rengeteg információt dob ki. Én is így találtam az előbbieket. Jó kutakodást!

Előzmény: Anikó 58 (20935)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 20935

B2 es kategóriába vagyok sorolva, rokkantsági ellátást kapok. Ez év január óta mi is megkaptuk a rehab kártyát.De hiába olvasom el a rá vonatkozó jogszabályt nem értem.

PL ha 100000 ft bruttó fizetést kapok akkor ennek jár a 22% a kedvezményként, vagy az ez után fizetendő szocho 22% a.

Amugy nem kell irigyelni a rokkantsági ellátást kapókat se , mert mi már olyan idősek vagyunk, hogy a rengeteg kedvezmény ellenére se kellünk a kutyának se.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 -3 2 20934

Már megint nyomul,ha valaki akarja úgy is megtalálja.

A másik fórumon is megint megjelent.

Előzmény: BJszakért (20923)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 20933

A sinosz.hu/megváltozott-munkaképesség/ oldalon sok hasznos információt lehet találni a minket érdeklő témákban. 

mrduckhead Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20932

Mellesleg az illető,ha tud,ne a közszférában dolgozon.És akkor megkapja a nyugdíjat és a rendes fizetését is.

Előzmény: sz16 (20928)
mrduckhead Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20931

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet.Tény és való,hogy elég nagy terült a közszféra,és ennek okán nem tudjuk,hogy pontosan hol-milyen területen dolgozott vagy dolgozik az illető.Mi van akkor,ha ügyészként végzi a tevékenységét?Nem tudjuk,hogy mekkora a nyugdíja.Nem tudjuk,hogy ténylegesen mennyit keres,stb,stb.

Szóval a sok kis apró részlet nélkül én nem mondanák véleményt.

Mellesleg a közszférára más jogszabály vonatkozik,mint a versenyszférára.

Előzmény: sz16 (20928)
bandolesa Creative Commons License 2017.09.05 0 1 20930

Ha valaki olyan rokkant aki EGYT-kap,egyedül él és ez 26220.-forint.

Van mellette rehab.-kártyája is.

 

De ezt a 26220-forintot azonnal elveszik,ha 4-órás munkát kap a rehab kártyájával sajnos.

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20927)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20929

Népszava online

2017. júl. 7.

 

"A kivételes rokkantsági ellátás „különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén” lesz megállapítható – vagyis ma még senki nem tudja, hogy az illető betegségei mellett mit vehetnek még figyelembe. A bonyolult feltételek között első helyen szerepel, hogy a kérvényező egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy annál rosszabb legyen, s a bizottság mondja ki, hogy rehabilitációja nem javasolt, vagy igen, de már csak öt éve van az öregségi nyugdíjig. Továbbá, akinek azért utasították el eddig az ellátást kérő beadványát, mert nem rendelkezett a szükséges biztosítási idővel, de annak legalább a felét mégis ledolgozta, az szintén kérvényezheti a segélyt. Az is feltétel, hogy az érintettnek ne legyen folyamatos munkája és semmilyen rendszeres pénzellátást ne kapjon sehonnan.

2016 januárjában korhatár alatti rokkantsági ellátásokban 228 730, rehabilitációs ellátásokban pedig 92 951 tartósan beteg honfitársunk részesült. A kormány azt mondja, azért vizsgálják folyamatosan felül ezeknek az embereknek az állapotát, mert közülük minél többet vissza akarnak vezetni a munka világába, és a megalázó procedúrák után papíron valóban egyre jobb állapotban találták a haldoklókat is, aminek arányában csökkent a nekik kifizetett támogatás összege. A kivételes rokkantsági ellátásban részesülők hosszú évek óta az elsők lesznek, akiknek a javulást mutató felülvizsgálat után sem adhatnak kevesebb pénzt, mint a vizsgálat előtti hónapban. A kivételes ellátás persze véletlenül sem lesz annyi, amennyit akkor kapna egy érintett, ha a normális eljárásban elismerték volna, hogy mennyire beteg. Annak a pénznek csak a 65 százaléka jár majd ezeknek a nehéz sorsú embereknek.

Korózs Lajos úgy látja, a kormány tesztelni kezdi a rokkantakat, mennyire ugranak a lehetőségre az ellátás nélkül maradtak. Az imént felsorolt feltételeknek nem sokan fognak megfelelni, tehát az is lehet, hogy csak azt akarja demonstrálni a kabinet, hogy nincs is igény a komoly módosításokra a rokkantak ellátásában."

 

"Egy család a több ezerből

Az asszony születése óta mozgáskorlátozott, 42 ezer forintot keres. 57 éves férje tíz éve agyi infarktust kapott, majd új billentyűt kellett beépíteni a szívébe és leszázalékolták. 2012-ben a jogszabály-változások miatt visszaminősítették, a megalázó felülvizsgálati cirkuszok miatt pszichiátriára került, rossz a mozgása és asztmája is van, felsorolni sem lehet a naponta szedett gyógyszereit. Pénzt mégis egyre kevesebbet kapott, május óta pedig egy fillért sem, mert az ügyében döntő hatóság úgy látta, annyira javult az állapota, hogy mehet dolgozni. Közben a fiuk otthagyta az egyetemet, hogy segíthessen a szülein, húga még próbál tanulni, de egyre reménytelenebb a helyzete, mert apjának a kötelező egészségügyi hozzájárulást is be kell fizetni a felesége 42 ezréből. Próbált munkát vállalni, de a munkaügyi hivatal sokáig nem tudott semmit ajánlani a betegségei miatt. Most a nyár végéig közmunkásként rendet tehet a szabolcsi kisváros strandján. Négy napja dolgozik, és tudja: bírnia kell, hisz hivatalosan szinte makkegészséges."

sz16 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20928

     Aki mégbizott az eu ban  annak teszem fel : http://jogaszvilag.hu/rovatok/napi/ejeb-nem-sertett-jogot-magyarorszag    Ezt fogják a rokkantakra is vonatkoztatni 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.09.05 0 1 20927

Nem szüntetik meg, inlább segítik a rokkantat is, hogy rehabilitációs kártyával még könnyebben alkalmazzák

Talán a versenyképességét feljavítják.

Ha valaki képes dolgozni nem is akarja, hogy ellátásokon kelljen élnie.

Előzmény: bandolesa (20924)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20926

MMK - Rendszeres pénzellátás (táppénz, baleseti táppénz, GYES...)

 

 

  • a táppénz, baleseti táppénz – rehabilitációs ellátás mellett lehet!
  • a gyermekgondozási segély (GYES) – rehabilitációs ellátás mellett lehet!
  • a gyermekgondozási díj (GYED) – rehabilitációs ellátás mellett nem lehet!
  • a csecsemőgondozási díj (CSED), a gyermeknevelési támogatás mellett nem lehet!
  • az öregségi nyugdíj mellett nem lehet!
  • a korhatár előtti ellátás mellett nem lehet!
  • a rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj mellett nem lehet!
  • a rehabilitációs járadék, rokkantsági járadék mellett nem lehet!
  • Átmeneti járadék mellett nem lehet!
  • az öregségi járadék, időskorúak járadéka mellett nem lehet!
  • rendszeres szociális járadék, rendszeres szociális segély mellett nem lehet!
  • a munkaképtelenségi járadék mellett nem lehet!
  • az özvegyi járadék mellett nem lehet! 
  • a növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi és özvegyi járadék mellett nem lehet!
  • az özvegyi nyugdíj mellett nem lehet!
  • foglalkoztatást helyettesítő támogatás mellett nem lehet!
Anikó 58 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 20925

Kedves B.szakértő!

Én is igy tudtam a nyugdijazásról, de ha elérte volna a nyugdijkorhatárt nem a Munkaügyi központban jelentkezik, hanem a nyugdijfolyósitónál.És a nyugdiját a Munkaügyi központon keresztül kapja.Én nem ismerem az illetőt, csak hallottam róla.Ezért szerettem volna ha valaki jobban tisztában van a jogszabályokkal, és segitene.Mert munkát ilyen lábbal biztos nem fogok kapni. Még várnom kell 6 évet a rendes nyugdijig?Azt hogy fogom addig kihuzni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!