Keresés

Részletes keresés

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.12.31 0 0 42950

Boldog új évet!

 

vasipipa Creative Commons License 2019.12.31 0 0 42949

Folyam kilóméterekben gazdag új esztendőt minden tengeri kajakosnak és persze a kenusoknak is!

Sikloernyos Creative Commons License 2019.12.31 0 1 42948
Előzmény: motor-os (42946)
NOOBodi Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42947

Ez tölt mindenfélét az AAA tól a 18650-ig . 2 éve használom , eddig gond nélkül. egyszerre megeszi  a különböző méretű cellákat is.

https://www.aliexpress.com/item/32865428148.html?spm=2114.12010608.0.0.375d7ec8EJ89Bd

 

Csak ki kell várni még ideér , de találsz a Conrad -nál is hasonlót .

Előzmény: Beka621 (42941)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42946

Nem is mondta senki sem, hogy létezik olyan.

Mondjuk nikkelesben sincs 1,5V-os.

 

BUÉK!

Előzmény: Törölt nick (42944)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42945

Én is olyat használok már vagy 10 éve...

Tök jó, csak már nem sok mindenhez kell AA vagy AAA akku.

(Egy csomó mindenhez kevés az 1,2V-os feszültség.)

Előzmény: Beka621 (42941)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42944

Én még nem láttam AA vagy AAA 1,5 V-os akkut ami Li-Ionos lett volna.

Előzmény: motor-os (42943)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42943

Ez egy nagyon jó töltő, de csak Nikkeles akkukhoz. A NiCd akkut már kivonták a forgalomból.

A Lítiumosak a feltörekvők.

Előzmény: Beka621 (42941)
petergabor Creative Commons License 2019.12.30 0 0 42942

Én Lidl-eset használok. Nekem bevált. "Okos" töltő.

Nem kell párban tölteni, lehet páratlanul is, ami nagy előny, mert sok helyre egy vagy három elem kell. Meg hát az elemeknek is jobb, ha nem egy másikkal együtt töltik.

Fogad AA, AAA, C, 6LR61 (9V) elemeket. 5.000,-ből kijön, de lehet, kevesebből is.

 

Így néz ki. Nekem egy korábbi típus van. Évek óta használom. Ha nem sürgős, akkor érdemes kivárni egy Lidl vagy Aldi akciót.

Előzmény: Beka621 (42941)
Beka621 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 42941
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.12.28 0 0 42940

Tiszaparti Party január 1-én 11 órától Szegeden, a Partfürdőn, a Vitorláskikötőben:

 

https://www.idokep.hu/webkamera/vitorlaskikoto1 

 

Sült malac lesz, ezen felül az, amit hozunk. Vízreszállás garantált.

Fourty Creative Commons License 2019.12.27 0 0 42939

Filmszemle hivatalos időpontja: 2020. január 04.

Részletek hamarosan a szervezőn!

Moris721 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 42938

Egyébként én is Trek-et használok. Duna, Tisza, Velencei-tó, Körösök, Tisza-tó, csatornák, RSD, Zagyva, jó az mindenhová nekem. :) 2020-as terv: Szamos,Balaton és a Kék kör felfedezése, megkezdése, illetve folytatása hiszen a hazai Duna szakasz az már meg van.

Előzmény: vasipipa (42936)
Moris721 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 42937

Az igaz, hogy majdnem egy cég, de csak majdnem. ;) Tulajdonképpen nem egy cég. :) Hetyesy Gábort Nagykanizsán viszont személyesen is ismerem nagyon sok segítséget kaptam tőle én is, és még sok ismerős aki ott vásárolt kajakot, vagy kiegészítőt. Akár vásárláskor, akár a később felmerülő problémák, igények során.

Előzmény: vasipipa (42936)
vasipipa Creative Commons License 2019.12.23 0 0 42936

A két cég majdnem egy, de az biztos hogy a kanizsai hozzáállás nagyon korrekt! Az első kajakomat ott vettem és meg is vagyok elégedve vele! Aqvarius Trek a Rábára és a Mosoni-Dunára kitűnő!

Evezek Kálmán Creative Commons License 2019.12.22 0 0 42935

Hát ez most öngól lesz.

Előzmény: Moris721 (42934)
Moris721 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 42934

Keresd meg a Kajak.Store-t. Maximálisan korrektek, biztosan nem fognak rád sózni semmit ami nem neked való.
https://kajak.store/
És segíteni is fognak a választásban!

Előzmény: Egyplusz (42931)
titulus Creative Commons License 2019.12.21 0 0 42933

Szia. Nem vagyok szakértője a témának, de ha a gyártó 2 méter és 110 kg feletti(!) kajakosnak ajánlja az adott típust, akkor 178 cm-rel és 70 kg-mal nem tudom elhinni, hogy jól fogod benne érezni magad. Persze még mindig az a jobb, ha lötyög az ember lábán a cipő, mintha szorít...na de akkor is. :-)

Előzmény: Egyplusz (42931)
titulus Creative Commons License 2019.12.21 0 0 42932

Szia. Sajnálom, hogy nem lett jó a hajó. Az eladó korrektségét azonban megkérdőjelezném...ugyanis gyanúsan olcsó volt ez a hajó. Nincs azzal semmi baj, ha megpróbálnak eladni egy hibás példányt, de akkor mondják meg előre, hogy azért ennyi mert ez és ez a hibája. így most szerintem újra megtalálja majd egy jóhiszemű vásárló, aki lehet hogy majd nem szúrja ki a hibáját, mint te. Vagy még valaki fog több száz kilométert oda-vissza autókázni, hogy rájöjjön selejtes hajót adtak el neki. Ettől eltekintve viszont meglep, hogy lassabbnak érezted az Ysaknál...minden paramétere azt sugallja, hogy gyorsabbnak kellene lennie. Mérted a sebességét, vagy csak érzetre tűnt lassabbnak?

Előzmény: gólyás (42930)
Egyplusz Creative Commons License 2019.12.21 0 0 42931

Voltam a deck.hu-ban és nézegettem az Aquarius Sea Cruiser 530-at, ez kompozit hajó. A leírás alapján 2 méter magas 110 kilós kajakosnak is kényelmes. Én viszont 178 magas vagyok és 70 kg-ot nyomok, ettől már csak kevesebb leszek. Érdekes módon jónak tűnt a hajóval a kontaktom, a combtámasz jól jött ki. Zavart viszont, hogy van egy hosszanti ív az aljában Ha az én súlyommal beleülök az üres hajóba, akkor félő, hogy az első és utolsó másfél méter nem éri a vizet. Nyilván bele kellene ülni vízen és ki kellene próbálni, de ez a megoldás nem járható. Ezért fordulok a kollektív bölcsességhez, hogy mit mond az, akinek van vele tapasztalata, esetleg ilyen hajója van.

https://aquariusport.com/en/kayaks/aquarius-sea-cruiser-530-63.htm

l  

gólyás Creative Commons License 2019.12.21 0 0 42930

 

A Tahe Marine Wind Soloval kapcsolatban a személyes benyomásaim: Az ülése nekem (176/73) kényelmes, elsőre (rövid távon) kényelmesebb, mint az Ysak. A háttámla mondjuk nem volt olyan stabil, kissé lecsúszott – gondolom ez erősebb rögzítéssel megoldható. Helykínálat tekintetében abszolút megfelelő, ugyanakkor megvan a kellő testkontakt is.

 

Az egyenes futása még szkeg nélkül is igen jó, azzal meg pláne. Cserébe fordulni kormány nélkül kissé nehezebben sikerült, kormánnyal viszont igen jól - ez az én hiányosságaimat mutatja..:)

 

Tempózni lehet vele, bár szerintem kicsit nehezen indul meg, és érezhetően erősebben kell lapátolni, hogy úgy menjen, mint az Ysak. Végsebességre természetesen lassabb annál.

 

A stabilitása szerintem teljesen jó, nem ideges hajó, lehet élezni, stb. Mondjuk az 5-6 C fokos Dunán nem bátorkodtam túlságosan…

 

Az anyaga kellően merev, nem nyiklett-nyaklott, nem horpadozott, de a DAG-nál puhább. Voltak rajta kisebb-nagyobb öntési egyenetlenségek és hibák, ragasztópisztollyal rögzített (és már elengedett) bowdenvezető cső, bizonytalan háttámla, apró kiálló bütykök a hajó belső felületén, egy kiszakadt és átmenő csavarral rögzített kötélzettartó.

 

Mindezt összevetve az akciós árral ár/érték arányban szerintem egy jó hajó.

 

Meg is békéltem volna vele, azonban volt egy fájó pont: vízre téve billent balra. Nem kicsit, nagyon: 8 fokot, ami több kg eltérés a két oldala között. Öntési hiba.

 

Ahogy hívtam a boltot (deck.hu), és mondtam, mit tapasztalok, azonnal felajánlották a csere lehetőségét, vagy a pénz visszafizetését. Teljesen korrektek voltak, ami a mai világban nem mindig egyértelmű. Mivel nem volt több ilyen hajó ott most, visszavittem és visszaadták a pénzt. Hangsúlyozom, hogy bocsánatot is kértek, pedig nem ők gyártották… Szóval korrektséget tapasztaltam, meg kifogtam az állítólag igen kevés selejtes példány egyikét.

 

Fentiek miatt a próba lehetőségét nem tudom biztosítani :), de remélem tavaszra lesz helyette más, ami miatt kiszorulok az Ysakból! :)

Előzmény: Arza (42928)
charlie72 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 42929

Én is azt tudom mondani hogy a WindSolo kiválóan bevált most már majd kb 2 év után.

- Alcsonyabb embereknek, pld mint kb 170cm, egészen biztos hogy nagyon stabil annak ellenére, hogy öt méteres tengeri-kajakban ez a keskenyebbek közül való: ugye 505cm hossz-hoz, 54cm széles.

Ez a "magasított" kicsit amolyan torpedóra hasonlító kialakítása, valamint az alsó sekély "V"- kialakítás felülről való "ellensúlyozása" a design-ban, miatt van. Szerintem e-miatt magasabb embereknek (akiknek adott esetben a súlypontjuk is feljebb lehet) is naygon stabil lesz. A másodlagos stabilitása eleve tökéletes. Az elsődleges stabilitás-t könnyű megszokni, mert az is igen stabil - de nem atomstabil, ami jó, mert ettől lesz szerintem élvezhető mint egy sportosabb kajak. Én órákig tudok benne ücsörögni, "álló" helyzetben hosszú percekig kis hullámzás melett a nézelődés, mélázás sem okoz problémát.

 

- Most szerdán, a téli "tavasz"-ban (dec. 18) is eveztem vele a dunán 14 km-t. 7km Hartá-tól fel Bölcskéig és vissza.

Kb 2 óra volt a round-trip, a bölcskei nyugis, nagyobbik öbölben nézgelődéssel együtt. /felfelé a 7 km kicsit kevesebb mint 1.5 óra, vissza kicsit több mint fél óra.

 Én ilyen úton kb 5..6 szor a dunát is keresztezem. pld most 3-szor felfelé, közel teljesen kersztül. Visszafelé ugyan ennyiszer, de nem teljesen mindíg, hiszen lefelé kevésbé kell kihúzódni a part felé. Ilyen kis vízállásnál egyébként felefelé sem gond ha a szokásosnál beljebb megy az ember: pld kis kanyarok előtt a belsőívhez tartva, vagy akár erős kanyarnál a külső ívez kicsit közelebb, ill szűkület alatt. No meg nálunk Dunaföldvártól lefelé lasabb a folyó is.

 

- Egynappal korábban is voltam a hullámok is nagyobbak voltak, azt is kiválóan szereti az ember a WindSolóban.
pld spric-deck akár félméteres hullámoknál sem kell, dunai szélben sem. /persze erősebb szélben jobb ha van, amolyan napos idős szélre gondolok amikor kerékpározni már nem annyira jó de még nem maradsz otthon.../ ez a magasított beülő miatt is van. Persze durván összevissza csapkodó hullámoknál plusz hidegvíz kell a sprickó erre is! 

Előzmény: Arza (42928)
Arza Creative Commons License 2019.12.19 0 0 42928

Nagyon jó hajó a TaheMarine WindSoloPE...

Persze ez is úgy van, hogy mindenkinek más jön be.

Nekem tetszik, pont passzolok bele, minden ott van, ahol lennie kell :)

Kényelmes, gyors...

Szerintem tetszeni fog.

Az meg nem baj, ha az Ysak-ból kiszorultál :)

 

Előzmény: gólyás (42918)
enduroadam Creative Commons License 2019.12.18 0 0 42927

Igazán nincs mit :) Tartozásod leróhatod majd egy próba alkalmával :D Nekem sajnos a maximum tárolási hossz a 4,5m de nem is baj mert nincs szükségem ilyen hosszú kajakra.Viszont nagyon tetszett a formája.Szívesen kipróbálnám majd.

Előzmény: gólyás (42916)
Pepin Creative Commons License 2019.12.17 0 0 42926

Huh, elnézést, megkövetem magamat. Nem gondoltam volna, hogy ennyi embernek ilyen durván indul az éve.

Akkor viszont döntenünk kellene. A Stock által felkínált hely szuper, de úgy emlékszem, hogy 40 embernek már szűkös. A január második hétvégéje meg sok embernek nem jó. Hmm?

Előzmény: Pepin (42921)
Arza Creative Commons License 2019.12.16 0 0 42925

Értem én a viccet... :)
Mindez azért, mert egyszer-kétszer óvatosan, halkan, csendben, meghúzódva megkérdeztem, hogy az Évadzáró melyik hétvégén is lesz... Évek óta ki se merem nyitni már szám, mert az (IS) bizony kőbe van vésve :) punktum! :)

Mint ahogy a 27-i "Lecsurgás" is :)

És akkor itt jön egy burkolt "reklám":
"2019.12.28. Dec. 28-ra csúsztatott 27-i Budapest átevezés"

Ha van érdeklődő, akkor lesznek részletek is valamilyen formában.

Előzmény: Pepin (42921)
morrgo14 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 42924

Nekem péntek reggeltől hétfő reggelig ügyelet :(

Előzmény: Pepin (42921)
Fourty Creative Commons License 2019.12.16 0 0 42923

4-én foglalt a terem! :(

Előzmény: Törölt nick (42922)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.16 0 0 42922
Nekem sajnos nem jó az új időpont. ( Szalamandrónak sem.)
Legfeljebb valakinek odaadom a filmeket.
Előzmény: Fourty (42920)
Pepin Creative Commons License 2019.12.16 0 0 42921

Nekem megfelel, és - öszintén szólva - nagyon meg lennék lepődve, ha bárki azt mondaná, hogy neki nem és tegyük át máshová. Arza? :D

Előzmény: Fourty (42920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!