Keresés

Részletes keresés

lembi Creative Commons License 2006.06.01 0 0 236
Csak egyszer jussak ki, az biztos, hogy teleraok a nyakam azzal a fűzérrel. :-D
Előzmény: No.9 (235)
No.9 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 235
Közben olvasgattam erre-arra... Mauke-ról csak egy bizonyos Maire cserje levelét exportálják Hawaii-ra, nem a kész fűzéreket.
Előzmény: BOLOND (233)
lembi Creative Commons License 2006.06.01 0 0 234
Amúgy, hol van Makue?
És annak a fűzérnek a szirmait hozzák onnan, amit a nyakba szoktak akasztani?

ZeusSH: jólvan, akkor elkűldöm email-ben annak a 9 résznek a sorszámát, ami nekem kéne, én meg kiirogatom neked a hiányzó részeket. ui:nem kell Cadillac Drive?
Előzmény: BOLOND (233)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.01 0 0 233
Azert hozzak Mauke-rol a fuzereket mert mar csak ott terem az a fajta inda amit tradicionalisan hasznaltak regen a polinezek.
Előzmény: No.9 (216)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.31 0 0 232
Hát annak mindenképp örülnék ;)

Ugyanis ahogy keresgéltem a virágról képeket, szebbnél szebbeket találtam, és mind tetszik valamiért... Magyarul úgy fest, hogy virágszoba lesz a fürdőből ;) Csak győzzem pénzzel...

Azon gondolkodom, milyen gyönyörű lehet, mikor "csak úgy" a parkban nőnek ezek a fácskák (vagy inkább bokrok?).

Egy hasonló nagy élményben már volt részem, ettem "eredeti" narancsot. Ismerős volt kinn Barcelonában, és a dán nagykövetség udvarán levett pár szem narancsot a fáról, s hozott is belőle. Mennyei íze volt az itteni, bolti narancshoz képest. Szóval ki tudja milyen gyönyörű virág magjai jöhetnek Hawaii-ról... ;)

Talán meg lehetne kockáztatni az air mailt is, ki tudja, lehet hogy túlélik a magocskák, ha nem túl lédúsak... ;) (Lehet hogy a türelmetlenség beszél belőlem). De októberben is nagyon fogok neki örülni, ha úgy jön össze ;)
Előzmény: No.9 (231)
No.9 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 231
Ha addig nem találsz máshol, akkor vélhetően október környékén tudok hozatni magokat. Postán nem merem elküldetni, mert berakják a repülőn a csomagtérbe ott meg lehet hogy fagy is, és nem biztos hogy ez jót tenne a csírázó-képességének.
Előzmény: Zeus SH (226)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.31 0 0 230
Köszönöm szépen a jókívánságod ;) Igyekszem gyógyulni, lehet hogy még dvd-t is írok Neked a héten, bár eddig még inkább a munka-szédülés-fejfájás-orrfújás-alvás...stb jegyében telt a hetem.
Ha jutsz valamire magok ügyében, értesíts kérlek, én is szólok, hogy mire jutok ;)
Előzmény: lembi (229)
lembi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 229
Hát mielőbbi gyógyulást kívánok.
De a fülembe raktad a bolhát, lehet, hogy én is beszerzek majd egy csomag magot, egy kis "palántát".
Előzmény: Zeus SH (228)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.31 0 0 228
Hát, úgy érzem, bármennyire is udvariasan próbálok érdeklődni, egyelőre süket fülekre talált a kérdésem... Na, majd lesz valahogy. Beteg vagyok, megfáztam irgalmatlanul, a fejem fáj, az orrom "elkopott" a törölgetéstől már, lehet hogy innen ez a "türelmetlenség" ;/
Előzmény: lembi (227)
lembi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 227
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerűlni fog-e.
Én a pálmamagot gazdaboltban rendeltem, ősszel, és csak tavasszal tudtak hozni.
Megpróbálhatod ezt is, hátha tudnak valahonnan rendelni. A magok amúgy csak néhány forintba kerűlnek. Jobban járnál vele, és több próbát is tehetnél.
Előzmény: Zeus SH (226)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.31 0 0 226
Azt hiszem, ezek az alapvető feltételek megvannak nálunk, télre is el tudjuk rakni, bár lehet, hogy állandó helye lesz a fürdőben, s nem viszem ki az udvarra. Sőt, gondolkodom növény-lámpa beszerzésén is a téli fényszegény időkre. Most már csak valami forrást kéne felderítenem, hogy honnan szerezzek növénykét, meg azért nem ártana egy kevés tapasztalati tanácsadás, és sínen lennék. Csak odaát, a trópusi növényes topicban sem igazán pörög egyelőre az élet.
Előzmény: No.9 (225)
No.9 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 225
Angol nyelven van sok "használati útmutató" a frangipánikhoz, csak nem biztos hogy ezek egy az egyben érvényesek ide a mi speciális klímánkra. A lényeg hogy magról is szaporítható, meg dugványról is. A magról való szaporítás tán könnyebben megoldható, csak kérdés hogy itthon be lehet-e szerezni? Nem túl vízigényes, napos, félárnyékos helyet kedveli. Nyáron tartható kint, télen viszont be kell rakni fagymentes helyre. Az áttelelést némi levélhullás kíséri, de tavasszal újra beindul. Ha meg valakinek van olyan helye ahol télen is elegendő fényt kap, és mellé van egy 20-22 fok akkor egész évben szép. Amit olvastam, azok alapján nem egy kényes növény, csak a beszerzése nehézkes nálunk.
lembi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 224
Hát ez egy nagyszerű ötlet volt. Eszembe sem jutott volna.
Biztos lesz valaki aki tudni fogja a megoldást. :-)
Előzmény: Zeus SH (223)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.31 0 0 223
Megkérdeztem a Trópusi növények és egzotikumok topicban, hátha ők tudnak valamit ajánlani. Szerintem ha valakik tudják hol kapható frangipani, akkor ott lesz, aki válaszol. ;)
Előzmény: lembi (222)
lembi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 222
pfff... hát az nem néztem. De hogy engedhetnek meg ilyet? Nevetséges.
Előzmény: Zeus SH (221)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.30 0 0 221
Hajjajj... ez nem esélyes... 98-ban frissítették az oldalt saját bevallásuk szerint. Majd utánanézek még.
Előzmény: lembi (220)
lembi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 220
http://members.tripod.com/~huflorix/hawai_rozsa.htm

Itt 1500Ft. Bár nemtom, hogy lehet-e tőlük rendelni, de hátha. Meg pesten van a boltjuk, te meg nem laksz messze onnan. Na mindegy, ez is egy lehetőség. :-)
De tényleg szép virág. Most hogy nézem, sok ilyet láttam Higgi úr virágai közt is.
Előzmény: lembi (219)
lembi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 219
Még nem néztem, de minden virág szaporodik maggal szerintem, csak ahoz, hogy magot "termeljen", meg kell termékenyíteni. :-))) Csak mivel a lakásokban nincsenek bogarak, meg rovarok, ezért nem történik meg, meg nincs is több féle, amiről megtehetnék.
Én is vettem a múltkor pálmamagokat, csak egy fél évet kellett rá várnom.
De majd még ma szétnézek, hátha találok magokat.
Előzmény: Zeus SH (218)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.30 0 0 218
2500-ért már találtam, több féle színben is, csak hát nem igazán keresek annyira jól, hogy ezt így hirtelen megvegyem. Úgyhogy keresgélek még tovább, hátha valahol akad olcsóbban is.
Vagy láttál valahol magokat? (Magról szaporodik ez a virág egyáltalán?)
Előzmény: lembi (217)
lembi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 217
Hát az nem volt sok... Annyiért vennék én is. Cask legyen hova kikötni. :-)
ZeusSH: ültetetten biztos nem fogsz kapni itthon, esetleg magokat próbálj rendelni, és azon a kis zacskón amiben adják, arra rá van rajzolva, hogy hogy kell ültetni, és tartani.
Csak sajnos nem könyű biztosítani számukra a megfelelő "életfeltételeket" :-)
Előzmény: No.9 (216)
No.9 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 216
Nem is mondtam hogy ott készült. Egy katonai boltban vettem. Nem vágom hogy miért kellene Mauke-ról hozni a virágfűzéreket. Egyedül azért érné meg, mert töredéke a munkaerő ára mint Hawaii-n, viszont azt meg reptetni kell az meg nem olcsó.
(Igazából gőzöm nem volt hogy hol van Mauke, most kerestem rá, és többek között ezt találtam: "Ever wondered why the women from Mauke Island are so beautiful? Obviously, only the uglies were cooked." :DDD )

Lembi!: találtam hozzá linket, de csak kis kép volt hozzá. Majd lefényképezem, de pillanatnyilag sem a fényképezőgépem, sem a fügőágy nincs kéznél. Az ára ha jól emlékszem 13 USD volt.
Előzmény: BOLOND (212)
No.9 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 215
Teljesen mindegy hogy minek nevezed, a lényeg hogy ezek szerint nem vágyódtál haza.
Én biztos nem tudnék ilyen szinten szakítani a hazámmal, de hát nem vagyunk egyformák.
Előzmény: BOLOND (211)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.30 0 0 214
Ez is nagyon szép ;) Egyre inkább érdekel a dolog, hogy szerezni kéne ilyen frangipani-t ;) Kár hogy irgalmatlan drága, és még azt sem tudom, hogyan kell tartani egy ilyet. Mindenesetre már keresek szorgalmasan, hátha valahol sikerül emberbaráti áron szerezni, meg még valami "user guide"-ot kerítek mellé, és akkor minden rendben van ;)
Előzmény: BOLOND (213)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.30 0 0 213
Itt van egy Atiu-rol:
Előzmény: No.9 (201)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.30 0 0 212
Az a fuggoagy is kinabol van vagy a Fulop szigetekrol. Hawaiiban nincs manufaktura. Meg a nyakadba akasztott fuzerek is (az igaziak) Mauke szigetrol vannak.

A frangipani tenyleg nagyon illatos. Nekem van egy kisuveg arcszeszem belole.
Előzmény: No.9 (209)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.30 0 0 211
A honvagy nem osszetevesztendo az elmult idok vonzasaval!

A piros ingen frangipani es ananasz van. Itt az en ket kedvenc ingem, de ilyent nem talaltam sehol itt. Valami hasonlo azert lessz.:

Előzmény: No.9 (196)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 210
Azt nagyon megköszönném. Kíváncsi vagyok, hogy mennyiért adhatnak egyet.
Majd itthon is szétnézek, hátha lehet kapni jó áron.
Előzmény: No.9 (209)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 209
Én Hawaii-ról hoztam egy nagyon állat függőágyat. Összecsomagolva elfér a markomban, és ebben már benne van a 2x120 cm kötél is, amivel fel lehet rögzíteni! Majd keresek hozzá linket holnap.
Előzmény: lembi (208)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 208
Nekem még függőágyam sincs, de majd beszerzek egyet. De az a baj, hogy nekem már nincs itthon hova kikötni, mert ki kellett vágnunk a fákat, de már nőnek újak. :-)

Hát inkább, mint, hogy kihaljon a topic. :-D hehe
Előzmény: No.9 (207)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 207
Bakker, tudtok án floodolni! :)) Legalább van valami élet a topicban.

Múltkor láttam a Tesco-ban kókuszpálmákat. Nagyon szépek voltak, kb. 1 méter magasak. Venni viszont nem vettem, mert a lakásban elég száraz a levegő, és az rövid úton kinyírta volna.
Így pálmafa hiányában két diófa közé szoktam feldobni a függőágyam. Nem egy Hawaii, de nagyon jó. :)
Előzmény: lembi (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!