Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2010.03.22 0 0 181
Régen még láttam Ferihegyen ilyen dugattyúsok indítását. Na, azokból akkora füst jött ki, hogy annyit a Caravelle szerintem akkor sem tudna, ha besz....na az
erölködéstől :-)))

(Főleg, mikor a légcsavar tényleg elkezd pörögni, olyan kék füsttömeg áradt ki belőlük, hogy csak percek alatt oszlott el. Nagyon drukkolok, hogy ennek a 14-esnek is sikerüljön a motor felújítása! Ha mongyuk ehhez még 5 eFt hiányozna, viszem! :-)) )
Előzmény: trikó (179)
eyeore80 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 180

Ma én is beadtam a rendelkező nyiltkozatott az 1%-ról a megfelelő irodában. Szóval nem sokára ez az összeg is ott lesz az alapítványnál.

trikó Creative Commons License 2010.03.22 0 0 179
Persze az vót :) A Caravelle viszont alkalmasabb a grilltechnikára :)
Előzmény: manhattani (178)
manhattani Creative Commons License 2010.03.21 0 0 178
>... ott a kerófüstben.

Nem lehet benzinfüst? Az IL-14-esnek ugye dugattyús motorjai voltak?
Előzmény: trikó (177)
trikó Creative Commons License 2010.03.21 0 0 177
:D:D:D Mondjuk valóban egy szakszerűen összeállított nyársra hasonlít a dolog ott a kerófüstben.

Igaz, mióta mi is élvezzük a kínai gyarmathatás jótékony kertkultúrás oldalait TESCO fordításban, tudjuk, hogy egy dizájnos babmuszlámpa is pont így néz ki :)
(Monnyuk a szebbik az nem tecsós :P)




Előzmény: Nighthawk9 (176)
Nighthawk9 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 176
Vagy simán forgó szalonna :)
Előzmény: trikó (174)
trikó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 175
Itten nem úgy néz ki mint a képeslapokon. Leloptak róla egy csomó vasat :)
Előzmény: BJani (171)
trikó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 174
Szerintem az egy RAB :)

(Rotating Airport Beacon, vagy símán rotating beacon ). Világítótorony auf ungáris :)
Előzmény: manhattani (167)
tri-tonus Creative Commons License 2010.03.20 0 0 173
Előzmény: manhattani (164)
manhattani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 172
Na, ezek tényleg kandeláberek! A negyedik képen meg látszik, amit korábban rosszul gondoltam: ez, az épületekhez közel is az, meg van egy kijjebb is. Hiába, a gazdag nyugat! :-)

Nomeg: ezek rúdján van létra, csak olyan kis recének látszik. Nem helikopterről cserélték az izzókat! :-)
Előzmény: BJani (171)
BJani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 171
Előzmény: manhattani (166)
Ramius Creative Commons License 2010.03.20 0 0 170

Nu, émmá begyűtöttem... :-))

 

Tegnap Trikóval ketten jöttünk össze olyan fél 11 magasságában. Az előzetes tervekkel szemben, Endre - aki ugye 16-a óta szabadságon van - a hangárból szaladt ki, hogy a festésről beszéljünk pár szót. Később befutott FerihegyEmlekpark topiktárs is.

Sajnos az már az érkezésünkkor kiderült, hogy az elfekvő készletben lévő "jégtörő" festék nem megfelelő a célra, de helyette másik típust nézünk, alaminyimumra való alapozóval együtt!!

 

Endre és trikó távozása után még gyorsan lemértük a fehérre festendő felületet - gondolom, a kettes terminál autóforgalomában jópáran elcsodálkoztak, hogy két őrült lóg egymástól két méternyire az Emlékparkban álló öreg vas két oldalán, a nyitott ajtókban, és mintha valamit megpróbálnának átadni egymásnak a gép törzse felett, miközben a gép törzsében belül a lábuk majdnek összeért...

 

No, hát a mérés megtörtént, a fehér felület <70 m2.

 

Jövő héten lesz a homokfúvás főpróbája.

manhattani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 169
A magasban lévő világítótestekhez mindig vezet fel létra. Tudod, az izzócsere. Az IL-14 korában még nem volt LED-es fényforrás :-)
Előzmény: BJani (168)
BJani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 168

Te látsz létrát a három oszlop valamelyikén?

Vagy ide csak rúdmászásból 5-öst kapottakat vettek fel irányítónak? :-)

A "fülke" is kicsinek tűnik, a háttérben lévő épület szintjeihez viszonyítva.

De pár reflektornak sztem ideális méretű.

 

Ennél sokkal szebb és nagyobb irányítótornyok voltak már a háborúban is, nemhogy az 50-es 60-as évek fordulóján.

Szóval a véleményemet továbbra is fenntartom. :-)

Előzmény: manhattani (166)
manhattani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 167
Nomeg egy világító izé nem az épületek előtt lenne, mert akkor a bevilágított terület nagy része az épületek teteje, ami nem nagyon hasznos...
Előzmény: BJani (165)
manhattani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 166
A tetején korláttal?? Nagy az annak... De csak gondolom.
Előzmény: BJani (165)
BJani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 165
Szerintem az egy kandelláber. :-)
Előzmény: manhattani (164)
manhattani Creative Commons License 2010.03.20 0 0 164
Bocsánat, kicsit félve kérdem meg, az első kép jobb szélén az a Tower?
Úgy látom, lift nincs, középen egy kis irányítópihenő...

Ez, ahogy látom, egy nyugati repülőtér. Na, azok még törődtek a légiforgalmi irányítók egészségével!
:-))
Előzmény: tri-tonus (163)
tri-tonus Creative Commons License 2010.03.20 0 0 163
trikó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 162
Micsoda? Már létrán ugrabugráztam a gépre :) Remélem a dottórém nem tudja a nickem :)
Megnézegettük dekoros szemmel a vasat. Úgy tűnik, elég jól megmaradtak a lemezek a festés alatt. Igazából hónaljban vannak rútabb réteges rohadások, meg hát ugye a rengeteg csavarozás a szárny alsó felületén, tanklemezelésnél, félbabnyi csavarfejekkel, amik megadták magukat az idő vasprotézisének. Összességében jobb a helyzet, mint ahogy fotók alapján számítottam rá. Igaz, '95 magasságában még a KLGS tanoncaimmal jártam rajta ezt-azt javítgatni, akkor még egész tűrhető állapotban volt, szóval remélhetőleg nem fog megharagudni a vetkőztetésnél.
Elméláztunk a vásznazás alulemzre cserélésének hasznosságán, de sajnos ismerve a múzeumkultúrát, alighanem ez a megoldás praktikusabb.
A svanc hengerelt berlinikék -fehér festését is megkukkoltuk. Valójában szabadtéri megoldásban a hengerelés is ésszerű kompromisszumnak tűnik, főleg szemmagasság felett egynehány méterrel. A tetőlemezelésnek meg aztán végképp nem fog ártani a dolog. Gondolom, ha egyszer lesz pénz egy rendes zárt repülőmúzeumra, akkor lesz pénz szabványos "dukkózásra" is :))

Szóval szép lészen a szerkezet, ha meglészen. Lőttem pár fotót, ha kicsit ráérek szorgalmi feladatként meglátványtervezem a "hogyan fog kinézni" részét :)
A berlini kék körül van némi bíbelődés merthogy ugye az valójában eredetileg egy vas-cián festékvegyület neve és Endre nem talált korrekt színkódot rá.
Megnéztem a színtan.hu-n is: csak RGB színtérben van megadva, ami számomra egészen meglepő, hiszen az additív (RGB) színkeverés a fénytechnikában és a monitorokon használatos, festéket legfeljebb szubsztarktív (CMYK) kódban illene....

Ellenben miután a svanc már adott színű, nagy kérdések nincsenek :)


Előzmény: viricsi (161)
viricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 161

Ezek szerint jól halad a lábadozásod. :-)

Sajnálom, hogy nem találkozunk személyesen. Hiányzik az arcod a rólad kialakított képemből. :-))

Előzmény: trikó (160)
trikó Creative Commons License 2010.03.18 0 0 160
Ott leszünk. Viszünk létrát, ezt-azt. Méricskélni köll a dekorhoz. Sej de jó vóna, ha kocsival is bé lehetne jutni.
Előzmény: viricsi (155)
PanniF1 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 159

Hali!

Sajnos én akkor még javában dolgozom. :-(

Előzmény: viricsi (156)
viricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 158
Sajnos nekem holnapra beugrott egy Kazinbarcikai út, így én nem tudok ott lenni, de ennek ellenére minden érdeklődőt szeretettel várnak. Hivatkozzatok a topikra és rám, szakértő kezekbe fogtok kerülni.
Előzmény: viricsi (156)
spotter10 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 157
Én tervezem:)
Előzmény: viricsi (156)
viricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 156

Emlékeztetőül:

Holnap 10-13 óra között szeretettel várjuk az érdeklődőket az Emlékparkban.

Előzmény: viricsi (155)
viricsi Creative Commons License 2010.03.11 0 0 155

Kiegészíteném az infót azzal, hogy jövő pénteken 10 és 13 óra között szeretettel vár az Emlékpark ill. a "csapat", akiket érdekel a felújítás és szeretnének több infót megtudni az elkövetkezendő hónapok feladatairól és azokat is örömmel fogadják, akik úgy érzik, hogy bármilyen tevékeny módon szivesen közreműködnének a munkákban.

Ha nincs más dolgod, akkor találkozzunk március 19.-én 10-13 óra között a Skanzenban.

Előzmény: Ramius (153)
Ramius Creative Commons License 2010.03.11 0 0 154

Nahát, nahát, illen cép cülinapi ajándákot még nem is kaptam, köszönöm szépen, tényleg nem kellett volna... :-)))

 

Előzmény: RepülőgépEmlékpark (152)
Ramius Creative Commons License 2010.03.11 0 0 153

Engedtessék meg, hogy tájékoztassam a nagyérdeműt, tegnap beszéltem Endrével, jövő pénteken dél körül helyszíni bejárást tartunk jégtörő festék témában.

Előzmény: RepülőgépEmlékpark (152)
RepülőgépEmlékpark Creative Commons License 2010.03.09 0 0 152
Kedves Fórumozók!

A Ferihegy Repülőgép Emlékpark 2010. március 13-án ismét megnyitja kapuit!
Így ha van még olyan adományozni kívánó egyén, aki mindenképpen személyesen szeretné kihozni adományát, ezt szombattól bármelyik nap megteheti 9. 00 és 17.00 óra között az Emlékpark pénztárában, előzetes egyeztetés nélkül!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!