Keresés

Részletes keresés

617 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 261
Utálom a folytonos (és felesleges) próbatételeket. Hogy még mit mond, inkább nem írom le, hátha még szeretnék itt előfordulni. Most kiszállok, mert halaszthatatlan (földi) dolgom van, de veheted "feladásnak" is...
Előzmény: Joano (257)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 260

Másrészről, ha Isten megakadályozhatná a vulkánkitörést, nem lenne szükség vulkanológusra, ha Isten megakadályozná a forgószelet nem lenne szükség meteorológusokra, ha Isten elkapná a bűnözőket nem lenne szükség rendőrökre.

De mivel mindezeket semmilyen Isten Szellem egyéb... nem csinálja meg helyettünk, ezért hagyatkozunk rendőrökre vulkanológusokra, meteorológusokra.

Előzmény: Joano (258)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 259

Nem jó a párhuzam, Noé nem összehasonlítható egy tudóssal.

Előzmény: Joano (258)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 258
  Kezded kapisgálni. Ha vulkanológus riadót fúj, az emberek pedig erre nevetnek, ám mégis kitör a vulkán, akkor ki a felelős a halálukért ? :)
Előzmény: thghgh (256)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 257

Ez mit mond neked?

 

  ,,És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata." (Róma12:2)

Előzmény: 617 (252)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 256

"Nem hanem a bűnös szülők nem mentették meg magukat és őket sem"

 

Tehát ha szólok az embereknek, hogy holnap bomba robban a koleszban, kiröhögnek és felrobbannak, akkor ők a hibásak?? Nem hinném, hogy meg foglak érteni, de mind1; más vallások híveit sem szoktam igazán érteni, pedig nem vagyok agyonművelt tudós.

Előzmény: Joano (253)
617 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 255
Bocs, rájöttem: egyszerűen jobban kéne figyelnem...
Előzmény: 617 (252)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 254

"Pont az egyszerű emberek azok aki könyebben megértik a látszatnehézség ellenére is. Az apostolok is egyszerű emberek voltak, nem papok vagy agyonművelt emberek........."

 

Ebben egyetértek, a tudósoknak ezért vallásos sokkal kisebb %-a, mint kevésbé okos társaiknak. De ha már itt járunk, hogy a műveltség/tudomány gátja a vallásosságnak, akkor megjegyzem, hogy annak hiánya éppen táptalaja; lásd villámlást áradást Istenek haragjával akarjuk magyarázni vagy természeti törvényekkel. Én magam részéről inkább tudás, mint vallás.

Előzmény: Joano (250)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 253
  Nem hanem a bűnös szülők nem mentették meg magukat és őket sem. Mert nem hittek és kinevették Noét..........Mint ahogy most is sokan nevetnek a szellemi bárkán...............:)  (Máté24:37-39)
Előzmény: thghgh (248)
617 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 252
Na most "egyszerűbbnek" kellene lennem, vagy "jobban figyelnem"? 
Előzmény: Joano (250)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 251

"de majd nagyon beindulok, hát én hiszem ha látom:))"

 

 Na akkor már késő lesz.........:)

Előzmény: thghgh (249)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 250

 Pont az egyszerű emberek azok aki könyebben megértik a látszatnehézség ellenére is. Az apostolok is egyszerű emberek voltak, nem papok vagy agyonművelt emberek.........

 

  Kell hozzá egy kis vonzalom és éredklődés..............:)

 

  ,,Senki sem jöhet hozzám,csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt....." (Ján6:44)

 

  A Biblia magyarázza saját magát is, ha jobban figyelsz................

Előzmény: 617 (246)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 249

"Majd leszel, csak ne túl későn.........:)) "

 

Ó ha annyi világvége meg hasonló lett volna, amennyiről engem győzködtek:))

Ha lesz bármelyik vallás mellett valami kis bizonyíték, akkor látok esélyt, hogy vallásos legyek, de így nem igazán.

 

 

,,Törvénykezni fogok vele járványos betegséggel, és vérrel; szakadó esőt és jégverést, tüzet és  ként bocsátok rá és csapataira meg a vele levő sok népre. Fölmagasztalom és meg szentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova. " (Ez38:22:23)"

 

Ilyen kb minden 2. vallásban van. Most még nem csinálok semmit ugyan, de majd nagyon beindulok, hát én hiszem ha látom:))

Előzmény: Joano (247)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 248

 "Ha a szülő bement volna a bárkába, bizonyos, hogy a gyerekét is magával viszi.........Így menekülhetett volna meg egy gyerek..........:)"

 

Tehát ezekszerint a gyereket ártatlanul ölték  meg  a vízzel szerinted is?

 

 "Ne vonj párhuzamot emberi mesterkedés és  Jehova által megüzent, a gonoszság kipusztítására szánt cselekedet közt. A kettő nem egy. Koránt sincsenek egy súlycsoportban.........."

 

Ezért nem tud, engem semmilyen hívő meggyőzni, általában ugyanide lyukadunk ki.

Ugyanis egy halom ártatlan ember gyilkosa (legyen az ember, szellem, isten mittomén) én véleményem szerint nem jóságos, hívők szerint meg de. Innen szerintem nem tudunk tovább lépni, de ha van még valami gondolatod örömmel veszem.

Előzmény: Joano (243)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 247

 Majd leszel, csak ne túl későn.........:))

 

Mindenki fogja tapasztalni Jehova nagy napját. Csak ki "így", ki "úgy"..........:)

 

 

  ,,Törvénykezni fogok vele járványos betegséggel, és vérrel; szakadó esőt és jégverést, tüzet és  ként bocsátok rá és csapataira meg a vele levő sok népre. Fölmagasztalom és meg szentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova. " (Ez38:22:23)

Előzmény: thghgh (238)
617 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 246
Te is ember vagy, ugye? Miből gondolod/gondoljátok, hogy tudsz/tudtok Isten fejével gondolkodni? Miért véled, hogy az a tuti, amit te gondolsz, hogy az egyezik meg Isten gondolataival? Egyébként kimondhatatlanul unalmas, hogy mind a Biblia, mid Isten cselekedetei állandó magyarázatra szorulnak. Egy magasabbrendű intelligenciától talán elvárható lenne, hogy kívánalmai ne képezhessék vita tárgyát az alacsonyabbrendű alattvalók körében, hogy egyértelműen kifejezze a végső soron megfellebbezhetetlen akaratát, és ne kísértésekkel, próbatételekkel, kísérletezgetésekkel, netán pszichológiai tanulmányokkal töltse az (örök) idejét... (És itt nem az idő eltöltése a lényeg...) Amúgy Jehovát befolyásolta, hogy az angyalok mit mondhattak volna? Na szép...
Előzmény: Joano (244)
Paleokrites Creative Commons License 2007.12.23 0 0 245
így a jehovistáknak is....., nemde?
Előzmény: Joano (244)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 244
  Túl laza vagy.......  Isten nem menőzött..... Hanem sátán vádolta hamisan és megengedte hogy bizonytsa vádjait. Ha nem engedi meg, az angyalok azt mondhatták volna, hogy Jehova azért nem engedi meg a legszélsőségesebb próbákat mert talán sátánnak lesz igaza................
Előzmény: Törölt nick (241)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 243

  Pedig egyszerű. A szülő felelős a gyermekeiért. Ha a szülő bement volna a bárkába, bizonyos, hogy a gyerekét is magával viszi.........Így menekülhetett volna meg egy gyerek..........:)

 

 "Mellesleg ha valaki szól, högy költözzek el mert szivenlő és nem költözök és szivenlő, akkor az az én bűnöm?? Nem értem..."

 

  Ne vonj párhuzamot emberi mesterkedés és  Jehova által megüzent, a gonoszság kipusztítására szánt cselekedet közt. A kettő nem egy. Koránt sincsenek egy súlycsoportban..........

Előzmény: thghgh (237)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 242
Szerintem, amikről írsz épp oly értelmetlen mint azon vitázni, hogy Zeus hogyan változott bikává, Krisna hogyan repült, Jézus hogyan járt vizen...
Előzmény: Törölt nick (241)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 240

Vallások (is) alapvetően a valóságtól való menekülést szolgálják, így segítve elviselhetőbbé tenni emberek életét. Van aki rosszabbhoz fordul (alkohol ...)

Van akinek meg nincs szüksége ilyesmikre. Tehát fenntartom, hogy nem kell kipróbálni mindent, hogy tudjam, hogy káros.

Előzmény: Joano (235)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 238

"Legfeljebb az embereknek nincs annyi ismerete (vagy nincs ideje gondolkodni, vagy előítéletes), hogy elhigyje a hallottakat........"

 

Én épp ezért nem hiszem el a hallottak, így lehet, hogy nem vok vallásos.:))

Előzmény: Joano (236)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 237

Tehát a csecsemők nem figyeltek Nóéra és nem másztak fel a bárkára?

Megint nem értelek...

Mellesleg ha valaki szól, högy költözzek el mert szivenlő és nem költözök és szivenlő, akkor az az én bűnöm?? Nem értem..., de mindegy ha olyan vallású lennék mint te akkor biztos érteném, de így sose fogom megérteni.

Előzmény: Joano (234)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 236
  Ez alapvető tévedés. Legfeljebb az embereknek nincs annyi ismerete (vagy nincs ideje gondolkodni, vagy előítéletes), hogy elhigyje a hallottakat...........
Előzmény: thghgh (232)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 235
  Igen, de a vallásokat akkor, ha komolyabban górcső alá veszed őket..................
Előzmény: thghgh (233)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 234

"Szüleik is elpusztultak, megint nem értem mit akarsz kihozni... Noénak össsze kellett volna gyűjteni csecsemőket?"

 

  Amíg nyitva volt a bárka ajtaja, addig mindenkinek volt lehetősége a megmenekülésre. De az emberek inkább ettek, ittak, nősültek, és férjhez mentek és nem figyeltek Noéra........................(Máté24:38,39)

 

Előzmény: thghgh (224)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 233
Nos vannak dolgok, amit az ember kipróbálás nélkül is tudhat, hogy káros.
Előzmény: Joano (231)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 232

Nem értem miről beszélsz, nem bíztam el magam, csak megjegyeztem, hogy 617 rámutatott az ilyen kaptafára épülő vallások buktatójára. Ez amit még semelyik vallás hívének nem sikerült kielégítően megmagyarázni.

Előzmény: Joano (230)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 231
  Ezért kell kutatni, és megérted, hogy a pogányok is miért hiszik/ állítják, hogy az övék az igazi...........:))
Előzmény: thghgh (227)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 230
  Túl korán bíztad el magad...........:))
Előzmény: thghgh (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!