Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2020.05.09 0 0 14006

Szia,

 

válasz ment.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Laciun06 (14005)
Laciun06 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 14005

Szia!

 

Írtam egy e-mailt arra a címre ami a profilodon meg van adva, más lehetőséget itt nem találtam.

 

Köszönöm,

Laci

Előzmény: Alváskultúra (14004)
Alváskultúra (X) 2020.05.08 0 0 14004

Szia,

 

dobnál nekem egy pár képet erről a részről légyszi?

 

Köszi,

 

Pálinkás László

Előzmény: Laciun06 (14003)
Laciun06 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 14003

Sziasztok!

 

Még kb 1 hónapja kaptuk meg a megrendelt Pompei bükk ágyneműtartós ágykeretünket (a matracot előbb kihozták). Nagyon szeretjük a matracot és az ágykeretet is, azonban pár napja az ágykeret elkezdett nyikorogni alattam. 180cm széles az ágy, ketten alszunk benne, barátnőm 56kg, én pedig egy 93 kg körüli versenyző vagyok. Az én oldalamon kezdett el nyikorogni, és most elkezdtem kicsit nézni, és ha jól látom az a baj, hogy az ágyrácsnak az én oldalam felőli "tartófája" (nem tudom mi lenne a jó szó rá, erre vannak rászögelve a keresztlécek) mintha meggörbült volna, és van egy kis íve, vagyis nem érinzketik végig azzal a fával amin fekszik, és amikor mozgok rajta/ráfekszek, akkor attól függően, hogy hogyan mozgok terhelem ezt az ívet, és emiatt nyikorog. Mit lehetne ezzel tenni, ez garanciális probléma-e?

 

Köszönöm a segítséget!

Alváskultúra (X) 2020.05.05 0 0 14002

Szia Gn 123,

 

a Swiss Tech matracok több mint 10 éve vannak a piacon. Elenyéssző a garanciális ráta éppen úgy, mint a fórumban megjelenő, utána pedig hivatalosan laboratóriumban bevizsgált (bárkinek rendelkezésére bocsátom a vizsgálati eredméyeket) és bőven a határértéken belül teljesített "garanciális" LEVITAL matracok esetében. Persze ez a Te döntésed. Körül lehet nézni zsákrugós fronton is,elég nagy választék van sok helyen.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: GN123 (14001)
GN123 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 14001

Sziasztok!

 

Matrac csere előtt állok. Gondolkodom, hogy pont ugyan olyat vegyek mint a régi bevált vagy újítsak.

Volt már memóriahabosom matrac bolthálózatból vásárolt. 90cm-es 100 ezer forintért 2 év után olyan gödrös lett, hogy csak na.

Aztán ugyan ennyiért vettem 6 éve szintén memóriahabosat az most kezdi megadni magát, egy kétoldalas 2/2-es MemoStar matracról van szó. Szóval az ár nem jelölt minőséget.

Néha vágyom arról, hogy jobban rugózzon. Habrugós fordult meg a fejemben.

Leginkább azt szeretném elkerülni, hogy megint befürödjek egy nagyon kényelmes, de hamar tönkremenő matraccal, mint ezelőtt.

 

5-6 évet bír az nekem jó.

Ahogy látom mostanában egyoldalas matracok vannak inkább, nem tudom, hogy ez élettartalom szerint mennyivel rosszabb, hogy nem lehet forgatni.

Swisstech Dinamic lenne szimpatikus van valakinek tapasztalata hány évet bír?

Nem vagyok nehéz 177 centimhez 70 kiló.

 

Illetve nem habrugós, de szimpatikus volt a Levital is, de ahogy visszaolvastam látom előfordul, hogy egy évet sem bír.

 

Alváskultúra (X) 2020.04.29 0 0 14000

Szia,

 

persze megoldódott. Vagyis nem oldódott meg, hanem megoldottuk. Saját (SAJÁT) költségünkön a vásárló levásárolhatta a matrac értékét egy másik NEM YATAS matracra.

 

Nagyszerű dolog a net, de a felsorolt matracok karakterükben teljesen eltérnek egymástól. A Switzerland abszolút kilóg, sokkal-sokkal keményebb, mint a többi a listában. A Hourglass meg szerintem már nagyon puha...

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: A4-AFN (13999)
A4-AFN Creative Commons License 2020.04.29 0 0 13999

Szia,

 

szeretném megkérdezni, hogy ez az ügy megoldódott végül?

Ez egy általános eljárás a török gyártóknál, vagy konkrétan a Yatas gyártójánál? A jelenlegi kínálatból ár/érték arány, és leírás alapján (neten nézegetve, és még nem próbálva) tetszik a Yatas Hourglass, a Tesla, és a Wedding premium is.

Ezen kívül a Yatsan Switzerland (de 25cm kicsit kevésnek tűnik ebben a szegmensben).

Isbirből a Cool Flow, ami viszont jelentősen drágább, mint a memóriás változata, amitől kicsit tartok a gerincproblémák miatt. Most is memóriás van, nekem nem tűnt föl hogy gondot okozna, de párom már az új matracon is kelt már zsibbadó végtagokkal. 😔

Nyilván abból indulunk ki, hogy jó lesz a termék. De egy ilyen stílusban eljáró gyártónak félve adok pénzt a termékéért.

Előzmény: Alváskultúra (13934)
Alváskultúra (X) 2020.04.27 0 0 13998

Kedves Rolaand,

 

a Shamambra matracokat a magyar Rottex gyártja Tatán. Szerintem ebben az árkategóriában már érdemes más gyártók kínálatát is megnézni (akár a Rottex márka alatt futó matracokat is). De a Yatas, Isbir, Yatsan, Konfor matracok között is szét lehet nézni, ha zsákrugós matracokat keres az ember...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zoraki_2914 (13997)
Zoraki_2914 Creative Commons License 2020.04.26 0 1 13997

Tisztelt Pálinkás László!

 

Segítségét szeretném kérni. Egy zsákrugós matracot szeretnék vásárolni, általában 3 pozicióban alszunk: has, féloldalas-has oldalt. Voltam 1-2 üzletben és ami szimpatikus volt az a Chamambra Olivia, tud erről esetleg valamit? Ami szimpatikus volt, hogy volt a tetején egy memoria rétege 4-5 cm a tartása is jónak tűnt.

Esetleg van olyan rugos matrac, amit érdemes még kipróbálni, mert közkedvelt, ár -érték arányban is jó?

 

Válaszát előre is köszönöm

Roland

Alváskultúra (X) 2020.04.26 0 0 13996

Sziasztok,

 

ez ugye egy régi téma: felpuhult bonell vagy zsákrugós matrac, felpuhult kárpitos ágy vagy kanapé. Hogy milyen jó lenne valamilyen technológiával folyékony poliuretán habot injektálni a rugók közé. Az alsó és felső réteg térfogatnövekedésnél helyén tartaná a habot, térfogatnövekedve és kitérhálósodva pedig kapnánk egy új ágyat...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.04.26 0 0 13995

Szia Axemiskolc,

 

nem lesz jó. Mármint nem a márkáról szeretnék véleményt mondani -mert nem kell- , hanem a megoldásról. A több funkciós dolgokkal sok esetben az a gond, hogy valamelyik funkció elvész, sérül, elveszik. Egy adott felületen még akkor sem lehet tartósan keményíteni, ha nem cél a feltekerhetőség. Lágyítani bármin lehet, de tartósan keményíteni nem, hiszen az alatta lévő (és valószínűleg elfáradt, kifeküdt) szerkezet alakját fogja lekövetni a felső fedőmatrac, így még ha keményebb is első érzetre, akkor is egy részről hamar felpuhul alátámasztás nálkül, más részről meg lekövetve a meggyengült formáját az ágynak, ugyanabban a formában fog alátámasztani, formát követni. Sajna pénzkidobásnak tűnik.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: axemiskolc (13993)
Alváskultúra (X) 2020.04.26 0 0 13994

Kedves A4-AFN,

 

felpuhulás nélkül semmi nincs. Minden matrac puhul, formálódik, igazodik. És ez így természetes, persze ennek a mértéke nem mindegy. Többször szóba került már, hogy nem érdemes márkát ajánlani. Olyan márkák persze vannak, amiktől különböző okok miatt érdemes ódzkodni, de jellemzően a legtöbb márkának több ár- és minőségi kategóriája érhető el. A hideghab menekülőút nem rossz ötlet, kicsit drágának tűnik első ránézésre, hiszen egy valamire való hideghab matrac 80-90-100k 90-es méretben. Érdemes lenne próbálgatni. Tudom, hogy nem nagy ötlet, de mégis. Keresni a vastagabb táskarugós matracok között csak ezt az árkategóriát, begyűjteni az infókat (rugószám, rugó vastagság, különleges rugó megoldáások (coll flow, coil within a coil, stb), hab anyagok rétegei, fajsúlya, stb) És persze lehetőleg legyen kényelmes mindkettőtöknek és ez bizonyos speciális -már említett- rugókkal nem annyira lehetetlen.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (13991)
axemiskolc Creative Commons License 2020.04.25 0 0 13993

Sziasztok!

Párom egy kihúzható ülőgarnitúrán alszik. Sajnos gyakran beáll a dereka.

Egy olyan fedőmatracot keresünk, ami kemény és ellenére feltekerhető.

Ezt nézte ki (https://www.dormeo.hu/memosan-roll-up-52-topper?fbclid=IwAR2sP5yOQe_Aj8ZBI_DwobEnQK_uQprYnpUYrDBRLS_EYGqumL1f-RMFieI ) de én nem bízom a márkában. Előre is köszönöm javaslataitokat!

A4-AFN Creative Commons License 2020.04.25 0 0 13992

Bocs az elírásért, nem tudom javítani. Szóval Pálinkás Lászlót kérdeztem volna. 😉

Előzmény: A4-AFN (13991)
A4-AFN Creative Commons License 2020.04.25 0 0 13991

Sziasztok!

Pálinkás Láslót kérdezném a jelenleg forgalmazott prémium szegmensről.

Keresnék egy matracot fájós derékkal, lahetőleg 350eHUF alatt 180x200 méretben. Ne legyen memória hab a tetején, bár nincs bizonyítva, de gerincsérv gyanúsak vagyunk. Reggel gyakran kelünk zsibbadással, derék fájdalommal. Az elvárás egy ilyen matractól legalább 5 év felpuhulás nélkül. Ha ez nem megy, akkor inkább veszek hideghabot 2 évente. A jelenlegi kb 28cm.

Érdekelne, melyik márkát tartod a legmegbízhatóbbnak? Yatas, Yatsan, Isbir, Sealy(ez kevésbé fér bele a fenti árba). Az idézett Yatas "levelezés" elég megdöbbentő. Nem vall piacvezető márkára...

Tudom, sosem lesz közs matracunk, 95-100, és 55kg vagyunk.

Köszönöm!

Alváskultúra (X) 2020.04.21 0 0 13990

Kedves László,

 

szabadalomról és innovációról, ezek hasznosságáról nem nekem kell válaszolnom. Ami viszont valószínű: kemény lesz mind a kettő. Van egy vásárlói réteg, aki innovatív, minőségi, de kemény matracot keres. Őket a Smart termékek megjelenéséig Levital matracokkal nem tudtuk kiszolgálni. A tapasztalat viszont az, hogy a Contour és a Sense és ezek Touch (lágy) változata még mindig sokkal több mindenkinek jön be, mint a Smart termékcsalád. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: herczigz (13989)
herczigz Creative Commons License 2020.04.20 0 0 13989

Kedves László, 

 

jelenleg a #maradjotthon keretén belül elég sok matrac akciós.
Nekem "fekszik" a Levital, értem a szabadalom kifejezés használatát, de hasznos innovatív is?
Párom 55 (lehet lecseszne ha hogy csak 53 :D ) én 75 (viszont én nem mérem :) )
2 terméket nézek, főleg oldat fekszünk, ma a véleménye ezekről:
Levital Smart Contour
Levital Smart Sense

Köszönöm.

Alváskultúra (X) 2020.04.18 0 0 13988

Kedves Anett,

 

mindenképpen érdemes: garancia@.............hu

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13987)
anett2015 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 13987

Kedves László?

 

A Levital matracaink elérték azt az állapotot, hogy már lehetetlen rajtuk jól aludni. Tavaly februárban vettük, márciusban illetve májusban cserélve volt mindkettő, majd az egyik. A probléma olyan mértékű felpuhulás/tartásvesztés, hogy ráfekve már nem veszi fel a test formáját, és pár óra múlva fájxalomra ébredünk, mjad reggelig forgolódunk (pedig ez volt az első matrac, amin végre végig tudtam aludni egy éjszakát forgolódás nélkül).

Olyan érzés rajta feküdni mint itt a 2.képen:

A kérdésem az lenne, hogy enni idő után garanciális ügyintézéssel érdemes foglalkozni?

Alváskultúra (X) 2020.04.09 0 0 13986

Szia,

 

nem tudom sajna, hog hol tart a dolog, nagyon gyors reagálások sehol nincsenek mostanában...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: lgalos (13984)
Alváskultúra (X) 2020.04.09 0 0 13985

Szia Danielcs,

 

inkább a bonellrugós matracokra jellemző az áthullámzás, zsákrugós, hideghab, memory matracok esetében ez jóval jobb képet mutat. A leginkább antidinamikus alapanyag még mindig az emlékezőhab, gélhab, tehát a memoryfoam jellegű dolgok. De a bonellhez képest bármi is sokkal jobb.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: danielcs (13983)
lgalos Creative Commons License 2020.04.08 0 0 13984

Nagyon türelmes a kolléganőd. :D

 

Azóta legalább válaszoltak?

Előzmény: Alváskultúra (13934)
danielcs Creative Commons License 2020.04.08 0 0 13983

Kedves László!

 

160x200cm-es matracot keresünk magunknak. Barátnőm 50 én 70 kg körül vagyok. Órával mérem az alvási fázisokat (tudom, hogy nem valami pontos), és azt látom, hogy a mozgás miatt gyakran 'felébresztjük' egymást. Lenne valami jó javaslatod erre?

Jelenleg a Relaxx signum dual mediumot néztük. 

 

Előre is köszönöm! 

Alváskultúra (X) 2020.04.07 0 0 13982

Bocsi Csaba

Alváskultúra (X) 2020.04.07 0 0 13981

ja, bocsi, benéztem:-) Tényleg vicces:-)

Előzmény: Hooshee (13980)
Hooshee Creative Commons License 2020.04.06 0 1 13980

Klári, aki Kalari, de leginkább Csaba :D

 

Bocs, ezen most így reggel felkacagtam :D

Előzmény: Alváskultúra (13978)
Pali1983 Creative Commons License 2020.04.06 0 0 13979

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget. Üdvözlettel Jani Pál 

Előzmény: Alváskultúra (13964)
Alváskultúra (X) 2020.04.06 0 0 13978

Kedves Klári,

 

nem tudom pontosan, azt hiszem 30/32. Signum Basic nem volt egy keresett matrac. Emailben -játékon kívül- adnék egy tippet szívesen.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kalari (13976)
Kalari Creative Commons License 2020.04.05 0 0 13977

Kedves László!

 

 A Relaxx Signum Basic Medium matrac létezik még?

 

Köszönettel,

 

Csaba

Előzmény: Alváskultúra (13974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!