Keresés

Részletes keresés

LandCruiser Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17915

 

Engedélyezési terv:

- épitész rész+energetika 130-150e Ft  

 

Kiviteli terv:

- ha hivatalosan pince+földszint+tetőteres lesz a ház, akkor kötelező

- épitész rész: kb 200e

 

Ezt úgy érted, hogy kell eng.terv, és kiv.terv is ? Vagy a kiv.terv kiváltja az eng.tervet, és akkor csak a kiv.terv kell ? 

 

Ezt a pince dolgot sem szeretném ennyire túlvariálni. Igazából szerintem nem is lenne szükség VZ. betonra, mert elég magasan van a telek. Ha ott talajvíz lenne, az egyenlő lenne a csodával. Kicsivel feljebb fúrtak egy kutat, és 70-80 méter között találtak először vizet. (nem is volt olcsó) A pince falat egy (belső) oldalon gondoltam zsaluzni, a másik oldala a föld lenne, persze a föld oldalát nagy szakítószilárdságú fóliával takarva, hogy ne szívja ki azonnal a betonból a vizet, mert fólia nélkül az a beton azonnl meghúzna, és a vibrálás sem segítene rajta, legfeljebb telehullana földdel. Egyszerűen a mixerből beleönteni, és szerintem mivel egyik fele sem nedvszívó egyáltalán, így 100%-ban képlékeny maradna a beton, és elég lenne a zsalu ütögetéssel tömöríteni, vagy esetleg tűvibrátorral.  

 

Nem tudom ezt a fesztávot, hogy állapítják meg, mert én a 6 méteres fesztávot középen végig alátámasztanám a pince aljzattól a tető taréjszelemenig. Nem tudom így ez mekkora fesztávnak számít ? Akkor is 6 vagy így csak 3 méternek ? Na nem akarom tovább ragozni, hogy mit hogy, mert ez így online lehetetlen. 

 

Eddig is köszönöm. 

 

Ez is egy érdekes bekerülési költségre utaló dolog. 

 

http://minosegihazak.hu/kulcsrakesz_arak.html 

 

Csak mert itt, a mondhatni legócskább (standard) -nál is pl. a külső tartófal Porotherm 44 HS Profi
DRYFIX rendszer
  ami azt hiszem a mai elérhető technológiával a legjobb, és az ingatlan.com 230.000 ft. netto bekerülési költséget meg sem közelíti, és külső oldalon márvány ablakpárkányokkal. Azért ők biztosan kedvezményesen veszik az ép. anyagot, de akkor is......  

 

Előzmény: KömKel (17906)
Infomaker Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17914

USAból persze, de csak azért mondom, mert hogy ott meg simán megcsinálják minden házban így.

Előzmény: Korundos (17913)
Korundos Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17913

 Elhiszem elhiszem, de a képek gondolom az USÁ ból vannak, ha nem megnézem !!

 

vagy ha itthon, azért nem az ilyen házak a jellemzők !!

Előzmény: Infomaker (17910)
Korundos Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17912

 aha .

 

  "Nem lenne túlbonyolítva, a rendelkezésre álló pénz MÁR elfogyott, amíg ezt leírtam."

 

 viszont a pince aljazat betona jól megvasalt beton lesz. sajnos az én pincéim : van ahol csak a puszta anyaföld van , van ahol van beton, vagy van ahol valami téglaszerűség van lerakva, homokba ágyazva.

 viszont sehol talajvíz, pára azért akad !!

 

 

 Sok sikert, kitartást !!

 Csak visszajövök vannak itt más érdekességek is :

 

 

 "ma már nem kell könyörögni a kőművesnek, vagy bermilyen szakembernek, hogy legyen kedves már elvállalni, megcsinálni. Ma már fordítva van, a szakember könyörög, hogy legyen munkája, akár napidíjba is..... És ezek nem a kókányolók,"

 Azér a jó kőmíves és még a sok más szakember ha nem is könyörgésre jön dolgozni, azért ő nem fog könyörögni a munkáért.

 

Egy eset vagy  5 éve felfogadtam egy univerzális szakit nem nagy munka , de szépen kellet megcsinálni. Egy vakolás volt. Nagyon kedvező volt az ár, naná hogy jöhetett. Aztán úgy másfél kettő órával, amikor már ment a munka, mondja alul kalkullálta magát. Pár perc gondolkodás és elfogadtam az új ajánlatát. Kényszer helyzet és józan belátás. Ő nem vállalkozó, volt hanem munka vállaló, így ha kötöm az ebet a karóhoz, délben elmegy. 3.5 nap kettő emberes  munka  és így utólag is szép munka.

 és voltak máskor 'kókányolók'  ami csak este derült ki. Még szerencse !!

Előzmény: LandCruiser (17904)
Infomaker Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17911

Mondjuk keresztben van egy bika vasgerenda, az is látszik.

Előzmény: Infomaker (17910)
Infomaker Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17910

Enne a háznak például a pincefödémje - sima collos, még csak nem is vastagabb. (és ez olyan 120 millió forint..tudom a telek a drága)

 

Infomaker Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17909

Ne viccelj, az usa kertvárosokban minden fullos házban van pince, és mindegyik pincefödéme, és emelet födéma fából van, és sok bajuk nem lehet vele, mert akkor nem abból csinálnák.

(tudom, elfújja a tornádó) - vegyük komolyra a dolgot; annyira szar nem lehet, ha kivétel nélkül mind ilyen.

 

persze itt ez nem divat.

 

mindjárt adok képeket is, én fotóztam kint személyesen.

 

Előzmény: Korundos (17908)
Korundos Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17908

 már ne haragujd de ez igaz : 

 

 

   "pince födém fagerendás lenne, közte 15-20 cm. kőzetgyapot"

 

 Én nem vagyok ellensége a fának, sok helyre jó,  pl.  még az áthidalókat is ebből csináltam az elmúlt években, elviekben födémre is jó, főleg ha felette nem játrkálnak sokat, de hogy pince födémnek ?

 Persze lehet tévedek !!

 

 Valamikor téglából boltozták a pince födémeket, majd vasbeton, vasgerenda stb. különféle betongerendás béléstestes konbinációk !!

Előzmény: LandCruiser (17904)
KömKel Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17907

(a tervezési árak viszont nettók)

Előzmény: KömKel (17906)
KömKel Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17906

A földszinted tetővel együtt kijön 180.000 Ft/m2-ből.

A tetőtér szigetelése+lépcső+burkolás 20.000 Ft/m2

 

A pince viszont húzós kérdés, mert elég extra igényeid vannak.

Vizzáró betonnál ugyanis támfalzsalu fog kelleni, és folyamatosan vibrozva kell bedolgozni az anyagot, amihez betonpumpa kell egész napra (30e Ft/óra a munkadija).

Ráadásul kevés szaki tudja rendesen vizzáró betonná dolgozni a vizzáró betont, akik meg tudják, és van gépparkjuk, nem fognak kivonulni egy kis családi házhoz.

Ez tipikusan ágyúval verébre esete...

Ha hagyományos módszernél maradsz, akkor kijön 80-100e Ft/m2-ből a pinceszint.

(ezek már bruttó árak)

 

Engedélyezési terv:

- épitész rész+energetika 130-150e Ft

- statika (5.40 fesztáv fölött kérik) fafödém esetén 35-40e, ha a pincefödém monolit akkor +20e

- illetékbélyeg 25e, térképmásolat 2400

- kéményseprő egyeztetés 10e

 

Kiviteli terv:

- ha hivatalosan pince+földszint+tetőteres lesz a ház, akkor kötelező

- épitész rész: kb 200e

- statika: monolit+fafödém esetén 100-120e, gerendás födém+fafödém esetén 80-90e

 

Ezen felül még lesz gázterv (30-40e Ft), a gázkazánhoz szükséges egyéb papirmunkák (kb 50e).

Előzmény: LandCruiser (17904)
Infomaker Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17905

nekem a ház cakkpakk 20 millánál állt meg kulcsrakészen telek nélkül, pince nincs, 110m2.

 

Úgy gondolom, hogy 200e per m2-ből meg kell állnia, bár nálad drágít a pince gondolom.

Előzmény: LandCruiser (17904)
LandCruiser Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17904

Sziasztok ! 

Építkezésen gondolkodom, és érdekelne, hogy mennyibe kerül a papírmunka, tervezés, terv engedélyeztetés, stb.... 

Egy 6x11m-es épületben gondolkodom, teljesen alápincézve. A pince aljzatbetonja vasalt C40 vz4-es beton, a pince falak 20 cm. vastag zsaluzott (nem zsalukő) vasalt C40 vz4-es beton, a pince födém fagerendás lenne, közte 15-20 cm. kőzetgyapot, a járófelület a lakótérben felül 18-as OSB, a külső falak 30-as Protherm, belső falak szerelt gipszkarton, a tető 45 fokos, tetősíkban szigetelve 20 cm. kőzetgyapottal, trapézlemezzel fedve. A lakótér födémje ugyancsak fagerendás. A tetőtér nem lenne megemelve, de így is maradna annyi hasznos hely, hogy 1-2 ágy elférjen, hogy ne lent foglalja a helyet, más szerepe a tetőtérnek nem lenne. Nem lenne túlbonyolítva, a rendelkezésre álló pénz MÁR elfogyott, amíg ezt leírtam. 

 

Mennyi lenne reálisan egy ilyennek a tervezési költsége ? Mennyibe kerülnek a hivatalos engedélyeztetések, és mennyit kell várni az építési engedélyre ? 

 

Ezt meg csak úgy mellékesen.....

Olvasgattam építmény, családi ház bekerülési költségekről. Az ingatlanpontcom-on pl. bekerülési költségként ezt írják: 

 

"""Földszintes családi ház bekerülési költsége kb. nettó 230 ezer forint nettó négyzetméterenként. """ 

 

Elég meredeken hangzik a dolog. Gondolom a munkadíjat norma szerint számolta a szakértő, és az építőanyagot is listaáron. Azért szerintem ennél jóval olcsóbban is kivitelezhető. Listaáron már csak az úri helyeken adnak építőanyagot, mindenhol kedvezmények vannak, nem kevés, mivel a családiházas építőipar döglődik, és ugyan ebből az okből, ma már nem kell könyörögni a kőművesnek, vagy bermilyen szakembernek, hogy legyen kedves már elvállalni, megcsinálni. Ma már fordítva van, a szakember könyörög, hogy legyen munkája, akár napidíjba is..... És ezek nem a kókányolók, hanem valós szaktudással rendelkezőknek sincs munkájuk. Sajnos. 

 

Kérdésemre a válaszokat előre is köszönöm.

 

KömKel Creative Commons License 2013.04.10 0 0 17903

Mai friss eset:

Kaptam egy családi ház bővités tervet, kivitelit kellene rá csinálnom, mert az engtervet készitő épitész nem csinál kiviteli terveket.

 

3 oldalnyi észrevételt irtam az engtervet átnézve, hogy miket KELL áttervezni ahhoz, hogy 

- ne repedezzen szarrá a meglévő épület

- ne ázzon be a pince, mert ahogy ki van találva, lehetetlen vizszigetelni

- normális, kényelmes tetőtéri lépcső legyen, mert a faszi berajzolt 18.5 cm magas, 25 cm-es belépős lépcsőt 

- étkező fölé be lett rakva egy WC, a strangot sehol nem lehet lehozni

- és a többi állékonyságot befolyásoló dolgot

 

Szerencsétlen tulaj minél előbb kezdene, de ami az engtervben szerepel, az alapján nem lehet megépiteni az épületet, teljesen át kell tervezni az egészet, ami viszont tervmódositás köteles. Azt is "elfelejtette" közölni az épitész, hogy a meglévő épület alapozásának megerősitése (a bővitmény pincéje miatt) elvisz 1.5 millát az amúgy feszitett költségvetésből...

 

Ennyit számit, hogy a kezdő lépések milyen szakemberre vannak bízva...

Előzmény: tgwh3 (17881)
Axióma Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17902

Illetve hat a mindennapi eletter szamara nem epit tetoteret. Nalunk most ugy van, hogy fent van a raktarozas nagy resze, egy lehetseges egybeter ha ossze akarunk gyulni, lehetseges vendegszoba stb. Futes nincs, kozepen egy vizesblokk minimal megoldasban lett, azt annyi. Mondjuk itt az a specialitas me'g, hogy elszeparalhato kulon lakresz alakithato ki belole, vagy iroda, ilyesmi, mert a bejaratnal (bar belul) elvalik a ket "lako"terulet. Sztem a kovetkezonel is megnezzuk, hogy ar-ertekben jol megoldhato-e.

Előzmény: Törölt nick (17899)
Korundos Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17901

 Na ja. Van egy 46 m2 -es fél házam. Tovább nem bővíthető a földön, de a tetőtérben még egy 30 m2-es  hasznos tér kialakítható. Gazdaságosan.

 

 Nem kell alap, nem kell közmű bővítés -jogilag , van 32 Amper 24 órás áram , van   1o kW teljesítményű vezéret ( 3x 16 A ) , van  gázbevetés kiépített hálózattal,  nem kell tetőfedés,  nem kell csatornázni, nem kell vizet bevezetni,  soroljam tovább.

 

Be kell építeni  3 db tetőtéri ablakot, lesz rengeteg szakipari munka, ki kell építeni egy központi fűtést, a kazán megoldható egy cső a csőben rendszerrel kb. 2,5 hosszan, nyilván kell villanyszerelés,  meg sok minden, de lényegesen kevesebb mint egy nulláról való kezdés.

 

 Viszont meg kell elégedni max.  76 m2 -rel.

 Ennyi !!

Előzmény: Törölt nick (17899)
Korundos Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17900

  'még fizikailag is bírnám a mászlálást legalább 20-30 évig.'  az nem olyan biztos lehet   5 hónap múlva tolókocsiba szorulsz.

 

 Vagy egy családtag !!

Előzmény: hantorish (17895)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17899

Jól mondod ép ésszel nem épít az ember tetőteres házat... csak, ha muszáj valamiért.

Előzmény: Axióma (17898)
Axióma Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17898

Jo, a 25 ev mulva koltozesi kerdest visszavonom, mert kozben meg forditva szoktam ervelni:) Igen, koltozz, hiszen 25 ev mulva gyerekek nelkul nem kell 110 nm. Majd jo lesz vmelyik akkor csaladalapito gyereknek...

Amiert ezt irtam, hogy - szigoruan szvsz - a tetoteres hazak tobben vannak, mint akik ilyet akarnak. Persze ahol kicsi telek miatt be kell szoritani, es a telek elhelyezkedese az elsodleges, ott OK, de varosszelre en nem epitenek olyat, foleg a mai minimalis telekalakitasi meretek mellett.

Bocs, hogy ennyit beledumalok, most mar hallgass meg valakit aki tenyleg szakember:)

Előzmény: Axióma (17896)
Axióma Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17897

Hm, most nezem, onmagaban 11 meter, szelessegekre adj plusz fel metert meg egyszer.

Előzmény: Axióma (17896)
Axióma Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17896

Hazat nem 20 evre epitesz. Hajlando lennel 25 ev mulva koltozni?

En ugyan nem vagyok epitesz, de ez enyhen szolva is agyonamerikanizalt alaprajz, tok folosleges cuccokkal. Az ep.hat. se engedi at (8.4 nm-es gardrob az SZOBA, barmit csinalsz). A helykihasznalason kivul az energiahatekonysag sincs figyelembe veve.

Csinald forditva! Irdd ossze, mekkora helyisegekre lenne szukseged. Es kerj meg valakit a hazterves topikban, hogy mutasson ezen helyisegekkel egyet a sajat korabbi tervezesei kozul. Nem hiszem hogy 110 nm lesz.

Ha megnezel egy amcsi hazatalakitos musort (pl. spektrum home), a falra maszok attol, hogy nem a hasznalhatosagot nezik, hanem hogy NAAAAAGY legyen. Ez a terv mar ugyan egyetlen lepessel europaisitva van, nevezetesen nem labban, hanem meterben vannak megadva az adatok, de sztem ez egy az egyben egy amcsi haz koppintasa. (Tiszta meglepo, hogy nem 15-18 meter a szelesseg, azt szoktak me'g, hogy vegtelen hely van, a kozepere kopnek egy nagyot, ott lesz a haz. Ehhez egy atlagosan szep telek kell, min. 17 meter szeles, ha rendesen szigetelni is akarod. Ha ezt az alaprajzot, de teglabol, akkor + fel meter.)

Amugy VESZETT draga.

Előzmény: hantorish (17895)
hantorish Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17895

Hasonló az elképzelésem:

http://konnyu-szerkezet.hu/webset32.cgi?H-BEKKft@@HU@@18@@37162750

De nem lenne szükségem ekkora és az épületbe integrált garázsra.

 

Az emelethez pedig egyelőre nem szeretnék lemondani. Tetőteres családi házban nőttem fel, nekem nagyon tetszik a mai napig ez a megoldás. Remélhetőleg még fizikailag is bírnám a mászlálást legalább 20-30 évig.

 

De ha egyértelműen költséghatékonyabb megoldás lenne egyszinten 95-100 nettó nm-es ingatlant építeni, nem variálnék.

 

Előzmény: Axióma (17894)
Axióma Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17894

Ez mondjuk szerintem a 85+30 bontas miatt van. Miert eppen ilyet epitenel? Ez sztem pont az a kategoria, ami onmagad szivatasa. Mert lepcso kell (es elorehaladva korban lehet, hogy utalni is fogod a szintek kozti maszkalast), annak helyszukseglete es ara is van, ellenben nem kozel dupla a hasznos ter, hanem ugy eppenhogy ngyobb. Az a lent epulo 85 nm - foleg ha a lepcso nem olyan hogy azt is egybol epitik (6nm?) me'g nem is annyira takarekosan kicsi az elejere sem. (Mondhatnam inkabb nagy, ekkorat lakasban mar nemigen vennel. Haznak nem nagy, de nem is igazan kicsi.)

Mi az oka, hogy nem 70+45 vagy 65+50-ben gondolod ugyanezt a meretet? Vagy - felteve, hogy a telek sem adott - egy szintben a 110-et?

Előzmény: hantorish (17893)
hantorish Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17893

Elnézést a fogalmazásért, 30 órája vagyok talpon és ezer az intéznivaló. Sajnos ez is olyan téma, amire nagyon kevés időm jut, holott iszonyatosan sok információt kellene begyűjtenem róla...

 

Tehát két alternatíva van terítéken. Az egyik egy "egyszerű" lakás megvásárlása nyílván kisebb tőkeszükséglettel, vagy ezt a lépést kihagyom az életemből és azonnal családi ház építésébe kezdek. Sajnos a rendelkezésre álló összeg mind kettő esetben ugyanannyi, így a hitellel kell variálnom. Ebből viszont természetesen a lehető legkevesebbet szeretném felvenni.

 

De ezekszerint azzal nem nyerek sokat, ha a tetőtér (vagy emelet) beépítését nem valósítanám meg azonnal. (Bár a -1 M Ft is lehet jelentős ilyen helyzetben).

Varek1 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17892

 Ügyes fogalmazás !

Előzmény: hantorish (17889)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17891

"Lakásvásárlás és családi ház vásárlás"

"Családi ház esetén a célom egy emeletes, kétszintes ház építése,"

 

Most akkor

- veszel egy lakást

- veszel egy családiházat

- ÉS építesz egy házat

IS ?

 

 

:-)

Előzmény: hantorish (17889)
KömKel Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17890

Nem olyan sokat.

Ugyanis a ház hőszigeteltsége érdekében a külső hőszigetelést (falak és/vagy tetősik és padlás) mindenképpen meg kell csinálnod, csak a belső burkolás, gépészet, válaszfalak marad el. Ez olyan 20-30e Ft/m2 körül lehet.

Előzmény: hantorish (17889)
hantorish Creative Commons License 2013.04.09 0 0 17889

Sziasztok!

 

Lakásvásárlás és családi ház vásárlás között vacillálok.

 

Családi ház esetén a célom egy emeletes, kétszintes ház építése, 85 nm földszinttel és 30 nm emelettel maximum! Azt szeretném megkérdezni, hogy azzal, hogy a tetőteret nem fejezem be, csak szerkezetkész állapotúra (csak nyílászárók, de se burkolat, se festés, se szaniterek) mennyit lehetne megspórolni, ha egy teljesen átlagos színvonalra gondolok.

 

nagy ivó Creative Commons License 2013.04.07 0 0 17888

Akkor nem aludtál::DD

Előzmény: Émile (17887)
Émile Creative Commons License 2013.04.07 0 0 17887

 Ez az első négysor idézet lenne ? Mintha tegnap félálomban olvastam volna  Kelementől  ?

Előzmény: nagy ivó (17884)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 17886

No, igen apósnál is nyitott van 1971 óta, gázcirkóval,

Valamikor a nyolcvanas években fele részben ALU-ra cserélt radiátorokkal.

A tágulási tartály a padláson lakik, rozsdamentes (KO36) lemezből készült anno.

 

Ez a vegyes felvágott is jól működik...

 

Bár, amikor vejkó lettem (már 20 éve) akkor nekem is meg kellet küzdeni egy

rendszer rendberakással és beáílltással, mert a nagyeszű mester elkúrta készítéskor.

 

De, nem ... nem rendbe hozatták ám, hanem építtetk + két kéményt és két gázkonvektror került a szobákba :-)

Így a házban ment négy kéménnyel

- a gázcirkó

- a két konvektor

- az étkezőben egy vegyes tüzelésű kályha

 

Aztán vagy 3 évi erősködés után át lett alakítva a rendszer és azóta egyedül a gázcirkó megy.

Mert a szükséges radiátor kerülő szelepek+csöek beépítése után már

belehetett állíatani minden helyiségben a kellő fűtést a radiátorokon...

 

------------

 

Sajnos az 1970-1990 időszakban épült fűtési rendszerek nagyrésze elvi hibás,

nem álltható be normálisan és emiatt sajnos nem is thermofejezhetők a radiátorok.

 

Az átalakításra pedig sajnálják a raditoronkénti 5...8 eFt-ot.

Inkább kínlódnak-pazarolnak az emberek éveken át.

Mert a pazarlás az csak rejett költség >> fűtés számla.

 

Előzmény: Infomaker (17885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!