Keresés

Részletes keresés

mejan Creative Commons License 2007.11.24 0 0 302

Szia huziga,
Mi csak januárban megyünk. A Punta Canai részre. Ti melyik tengerparti részre utaztok? Pihenni fogtok csak, vagy beterveztetek vmi programot is?

Üdv

Jani

Előzmény: huziga (301)
huziga Creative Commons License 2007.11.23 0 0 301
Szia Mejan!

Mi is nemsokára megyünk Dominikára, jövő hét szombaton.
Nekünk ugyan nem kellett adaptert venni, mert a férjem apukájától kaptunk, de szerintem bármilyen elektronikai szaküzletben megtalálod.
Ti mikor utaztok?

Andi
Előzmény: mejan (300)
mejan Creative Commons License 2007.11.23 0 0 300
Sziasztok!
Hamarosan megyünk Dominikára, sok hasznos infot találtam a topikban. Viszont 1 valamit nem sikerült sehol megtudnom: hol tudnék Bp-en olyan hálózati adaptert venni, amivel kint tudom majd tölteni pld. a videó akksiját, stb? Tudnátok ebben segíteni? Köszi szépen!
erika1604 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 299
Tilos a kolbász bevitele a Dominikai Köztársaságba!!!

 

Ha mostanában utaztok a Dominikai Köztársaságba, ne próbáljatok bevinni kolbászt, hurkát! A VÁMOSOK MINDENT EL FOGNAK VENNI !!! Az élelmiszer bevitele tilos, s most, karácsony körül az ellenörzés különösen szigorú. Ne vigyetek por formájú paprikát sem, ami nem eredeti csomagolásban, s etikettel van ellátva. 

erika1604 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 298

Ami fontos a szigeten (de Európában is!):

 

Hepatitis A + B,

Tetanus und

gyermekbénulás elleni oltás

Előzmény: erika1604 (297)
erika1604 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 297
Nem kell!
Előzmény: pezi58 (296)
pezi58 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 296

Sziasztok!

Mi dec.26-tól megyünk Punta Canara. Szeretném megkérdezni hogy ebbem az idöpontban kell-e malária elleni védekezés?

rameri Creative Commons License 2007.11.18 0 0 294
Sziasztok! Az egyik utazási iroda Frankfurti indulással, nagyon jó áron ajánl Dominikára 2 hetes üdülést. Volt már valaki ilyen indulású úttal? Milyenek a tapasztalatok?
Katakica Creative Commons License 2007.11.15 0 0 293
Szia!

Ami azt illeti nekem már nem ez volt az első ilyen hosszú repülőutam.Odafelé kiolvastam egy könyvet,tévéztünk,rejtvényeztünk picit pihentünk.Visszafelé meg este 9-kor indultunk,úgyhogy szinte végig aludtuk az éjszakát.
Előre is kelemes nyaralást kívánok!
Előzmény: huziga (291)
anilla Creative Commons License 2007.11.14 0 0 292
Szia, írnál a német irodáról,a amivel voltatok? (Magánban elküldenéd az elérhetőségüket? Köszi)
Előzmény: Katakica (290)
huziga Creative Commons License 2007.11.13 0 0 291
Szia Katakica!

Köszönöm a részletes beszámolót, nagyon sokat segítettél! Igazából mindegyik programra szeretnénk menni!
Jövő hét utáni szombaton utazunk, de én már most pakolnék!
A repüléssel kapcsolatban kérdeznék még. Eddigi leghosszabb utam Egyiptomba volt, ami ugye 3 és fél óra és egy kicsit izgulok a 9 óra miatt. Gondolom olvasással, zenehallgatással stb. ütöttétek el az időt?

Andi
Előzmény: Katakica (290)
Katakica Creative Commons License 2007.11.12 0 0 290
Szia Andi!

Santo Domingo: reggel 7 órakor indultunk és este 7 körül értünk haza. Kb. 4 órás volt a z út busszal csak oda. De nekem nem tűnt soknak, vam mit nézni bizony, ahogy ott az emberek élnek...A program úgy nézett ki, hogy először Kolombusz házát néztük meg aztán a kadetrálist. Utána volt 1 órás szabadidőnk vásárolgatni. Hatalmas főutcája van Santo Domingonak tele ajándék üzlettel. Aztán ebéd következett egy nagyon hangulatos dominikai étteremben, közben merengét táncoltak, mi is beállhattunk. Szuper volt! Utána elmentünk egy Acváriumnak nevezett helyre, ami olyan mint nálunk a Tropicárium, csak itt a Karib-tenger élővilágát lehet megnézni, cápák is voltak!
Aztán indultunk vissza Punta Cana-ra. Az idegenvezetőnk eszméletlen volt, minden helyi dologból vett nekünk, hogy megkóstolhassunk mindent.

Manati Park: a hotelünktől indult busz a parkba, ami ingyenes volt. A parkba 30 dollár köróül volt a belépő 1 főre,+ 90 dollár volt a delfinekkel való úszás. Kb. 15 percet lehetett a delfinekkel bent lenni. Készítettek képeket, aminek darabja 8 dollár volt, aki akarta le is filmezték, mi csak pár jól sikerült képet vettünk meg. Ott a parkban volt még egy csomó állat, aztán volt még delfin, fóka és papagáj show. Mindegyik isteni volt, ezekért nem kellett külön fizetni.

Delfin-sziget: a tengerből lekerített rész, ahol szintén lehet delfinekkel és fókákkal is úszni. Mi mindkettőre mentünk. Szintén busz visz a hoteltől, aztán motorcsónakok át erre a bizonyos"szigetre". A fókákkal kb. 15 percet úsztunk, a delfinekkel úgy 20-25 percet. A delfinúszás itt 95 dollárba, a fókaúszás 45 dollárba került. Nekem ez picit jobban tetszett, mint a Manati Park-os, itt természetesebb közegben voltak az állatok, de a Manati park is kihagyhatatlan...

Saona: ugye, ha Punta Cana-ra mész, a Karib-tengert csak így láthatod, mivel a szállodáknál az Atlanti-óceánban füdőzhetsz, habár ezt lehet sokan nem is tudják...
Teljesen más színe van mint az óceánnak, eszméletlen szép kék.
Ezt semmiképp se hagyjátok ki. Szuper gyors motorcsókokkal visznek, aztán katamaránon van a visszajövetel. Fürdőzés a nyílt tengeren, lakatlan sziget, gyönyörű tengeri élővilág, kókuszevés. Ez a program 88 dollárba került.

Különben kint azzal az utazási irodával mész ilyen programokra, amilyennel csak akarsz. Nálunk úgy volt, hogy a hotelben kint volt egy csomó iroda dossziéja a progrmokkal és árakkal. Ott van az is, hogy az idegenvezető mikor jön a hotelba. Úgyhogy kedvedre választhatsz.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha kérdésed lenne még, írj nyugodtan!

Kati
Előzmény: huziga (289)
huziga Creative Commons License 2007.11.12 0 0 289
Szia Katakica!

December 1-jén megyünk a párommal és érdekelne 1-2 dolog.
A fakultatív programokkal kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
A fővárosba mi is szeretnénk menni, valamint a Manati Parkba is. Ezek mennyibe kerülnek és hogy néz ki a program? Például Santo Domingoba mikor indultatok és mikor értetek vissza a szállodába? A delfinekkel ti is úsztatok? Ha igen, mennyi ideig tartott, amíg a delfinekkel lehettetek?
A Delfin szigetről még nem hallottam. Milyen volt?
Valamint a Saona szigetre a kirándulás mit takar?

Előre is köszönöm!!!

Andi
Előzmény: Katakica (288)
Katakica Creative Commons License 2007.11.12 0 0 288
Sziasztok!

Hazatértünk Punta Canaról. Október 22-től november 7-ig voltunk az Occidental Allegro Hotelben. Csodás volt minden. A viharból hozzánk nem jutott semmi csak egy kis eső. Szerintem nem érdemes előre aggódni az időjárás miatt. Nagyon sok felé kirándultunk Los Haitises, Santo Domingo, Saona Sziget, Manati Park, Delfin Sziget....Ha valakit bővebben érdekel valami kérdezzen nyugodtan!
huziga Creative Commons License 2007.11.06 0 0 287
Szia Szabcsipro!

Köszi a bíztatást! Már nincs sok idő az indulásig, nagyon várjuk már! Azért reméljük nem kell "menekülnünk" a vihar elől. Őszintén szólva jobban szeretnénk majd a tengerparton henyélni, na és persze felfedezni az ország szépségeit!

Andi
Előzmény: SzabcsiPro (286)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.11.06 0 0 286

Mint a hirekben is irtak, a sziget kozeppontjara csapott le! Tehat az erintettek nem a turistak. Halalos aldozatait a helyi lakossag kozott szedi, akik foldcsuszamlas es folyoaradas aldozatai lesznak..erre neked nem sok eselyed van egy kobol epult szallodaban a tengerparton....

Szoval ne csuggedjen senki, nem kell felni! Ha jon a nagy vihar, bevonulsz a szobadba, vagy az egyik barba es hasznossa teszed a napodat...ennyi!

 

Mi oktober 4-19-ig voltunk Punta Cana-n ! hat mit ne mondjak...VISSZA AKAROK MENNI< MOST AZONNAAAAALLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!! :))))))))))))

huziga Creative Commons License 2007.11.04 0 0 285
Szia Doci!

Nagyon köszi a választ!
Mindenképpen bizakodunk, hiszen szeretnénk, ha csodás két hetet tölthetnénk Dominikán!

Andi
Előzmény: doci5360 (284)
doci5360 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 284

 

   Kedves Andi!

 

   Nagyon jók az időjárás előre jelzések, ajánlom a Weather Undergroundot, ahol a város nevét megadva ötnapos előre jelzést kapsz, illetve az adott napra az évekre visszamenőleges meterologiai adatokat. A hurrikán szezonnak novemberben van vége. Ami megnyugtató, hogy ilyen trópusi vihar, vagy hurrikán tiz-tizenöt évente fordul elő.

Az időjárás előrejelzéshez még annnyit, hogy ha azt jelzi, hogy eső várható, az be is következik, de általában egy öt perces zápor formájában.

üdv:doci 

Előzmény: huziga (283)
huziga Creative Commons License 2007.11.03 0 0 283
Sziasztok!

Aggódva olvasom a Dominikai Köztársaságot is érinő hurrikánról szóló híreket. December 1-jén indulunk a férjemmel nászútra és hát nagyon el lennék keseredve, ha meghíúsulna az utazásunk!
Kérem, aki tud valamit az előrejelzésekről, vagy a következő 1-2 hétben érkezik haza Punta Canaról, írjon, hogy mi a helyzet arra felé.

Köszi!
Andi
doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 282
A part
doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 281

 

 

    Minden igényt kielégitő a part.

doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 280

 

  Csodálatos part, 28 fokos tenger, a meleget enyhitő kellemes szél. Igaza volt Kolumbusz Kristófnak, hogy a paradicsomot találta meg.

doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 279

 

 

  Egy kis számvetés az utazáshoz, aki kedvet kap. Természetes, hogy az utazási irodák prospektusaiban novembertől főszezon van, igy minden drágább.

Négy csillagos all inklusive ellátással a szálloda napi 13000 Ft/ fő-től kezdödik. a reális repülőjegy ár Budapest-Punta Cana viszonylatban:170000 Ft-tól, reptéri illeték kb. 70000 Ft. A főidényben -  amint a prospektusokban láttam,-  a légitársaságok 60000 Ft külön illetéket számolnak fel.

  Természetesen külföldi irodától lehet olcsóbban is utazni, kockáztatva az átszálláskor a több órás várakozást, illetve a külföldi reptérig eljutás fáradtságát.Nagyon kényelmes volt, hogy Ferihegyen megkaptuk mind a két gép beszálló kártyáját, illetve, hogy a bőröndünkkel csak Punta Canán találkoztunk. 

  Akinek az utazást szervező cég transzfert nem biztosit, -  egyszerű taxival utazni. A repülőtéren névvel, azonositóval ellátott diszpécser irányitja a taxikat. 25 perces út 25 dollár. A szállodák recepciójánál megtalálható a taxitarifa ( pl. szálloda- repülőtér), ezt a taxisok betartják, de a beszálláskor azért  tisztázni kell. Számlát ne kérjünk, nem is adnak, de nem csapnak be !  

Előzmény: doci5360 (278)
doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 278

 

 

      Oktober 15 és 25 között csodálatos 10 napot töltöttünk az Occidental Allegro szállodában. Mindenkinek tudom ajánlani, négy csillagos áron legalább öt csillagos ellátás, csodálatos tengerpart, nagyon kedves személyzet.

       Szerencsések voltunk, mert a hirek szerint a Noel trópusi vihar ezen a napon, 25-én érkezett, ebből csak annyit éreztünk, hogy Punta Canán a repülőbe beszálláskor bőrig áztunk. A légi társasággal is szerencsések voltunk, mert Martinairral repültünk, nem az Air France járatával, mert ott késéseket okozott a párizsi sztrájk.

      Megdöbbentett bennünket a Noel pusztitása, a 100 halott.Reméljük mindenki szerencsésen hazaért, vagy hazaér.

      Az a kérésünk, hogy aki a vihar idején ott volt, irja meg, hogyan érintette a szállodákat, és a partot a nagy esőzés, és a szél.

 

     Üdv: doci5360 

SMN Creative Commons License 2007.10.27 0 0 277

Szia!

Mi voltunk ott, igaz nem szilveszterkor. Nov. utolsó és dec. első hetében, az idő teljesen jó volt. Talán egy nap volt zuhis, de hideg akkor sem volt.

A szállodával minden téren meg voltunk elégedve, így szerintem jól választottatok.

A vacsiról. Szerintem biztos nem a homokban tartják. A létesítménynek több étterme van, mi abból kettőt használtunk. Az ebéd mindig a tengerparon lévőben volt, a vacsi pedig a recepció mellettiben. Kaja, pia pazar... mi szem szájnak ingere...

Viszont mindig elvárják a megfelelő öltözetet. Pl. az ebéd hiába a tengerparton, ruha nélkül, vagyis fürdőruciban nem engednek be. Nem kell kiöltözni, de egy ruha, rövidnaci, póló kell és cipő. Egy német csávót pont kiküldtek mellettünk, mert félmeztelenül egy rövidnaciban, papucs nélkül flangált volna épp befelé a strandról.

Vacsinál szintén ki van írva az ajtóra, hogy megfelelő öltözetben. Ami ahogy elnéztem a felhozatalt igen változatos volt. A lenge nyári ruhától a farmerig volt minden, de volt aki kisestélyiben ment vacsizni. Őszintén fogalmam nincs, hogy egy szilveszteri vacsira van-e vmi öltözékelőírás, de ha épp kifogtok egy sznob turnust akkor tuti tele lesz pingvinekkel.... Szerintem tegyetek el egy alkalmi ruhát és majd meglátjátok, hogy a többség, hogy is jelenik meg. ;-)

 

Előzmény: pezi58 (276)
pezi58 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 276

Sziasztok!

Mi dec.26-án megyünk Punta Canara a Grand Palladium Bavaro Resort hotelba. Jön valaki oda? Ha valaki volt már ott szilveszterkor szeretném ha megirná hogy hol van a vacsora az étteremben a kertben vagy a tengerparton? Puerto Platan voltunk már kétszer és az egyik hotelben a tengerparton a homokban volt . Ott senki nem volt kiöltözve. Idöjárással sem voltunk megelégedve, de azt hallottam hogy Punta Canan jó idö van.

Katakica Creative Commons License 2007.10.08 0 0 275
Szia Bokibe!

Október 22-én megyünk Punta Cana-ra, ott pedig az Occidental Allegro Punta Cana Hotelbe. A hotel 4 csillagos, all inclusive ellátással, 15 éjszakára 1000,- euro/fő áron Düsseldorf-i indulással. Az ár minden tartalmaz biztosítások, illetékek, transzferek, idegenvezetés igaz német nyelven. Ha gondolod szívesen segítek bármiben, email címemet úgyis látod. Az iroda különben korrekt, innen intéztünk mindent magyarországról. A hotelnek a holidaycheck.de oldalon néztünk utána, és az alapján döntöttünk ez mellett.
Előzmény: Törölt nick (270)
Lamberd Creative Commons License 2007.10.04 0 0 273
Üdv mindenkinek

Mi Január elején mennénk 2 hétre nászútra, meg mondaná valaki mien akkor az idő arra ?

Lamberd
NoaPearl Creative Commons License 2007.10.03 0 0 272

sziasztok,

mi a naszutunkat toltottuk (szept.10-20) Dominikan, Bayahibe mellett egy 5*-os szallodaban.

Kezdetben aggodtam en is a hurrikan miatt, annal is inkabb, hogy a magyar hirado  indulasunk elott folyamatos hurrikan vonulatokrol adott infot. A tenyek: egy heten keresztul egy-ket kosza felhon kivul semmi sem zavarta meg a szikrazo napsutest. Az utolso 3 nap volt delutanonken borus, es 1x volt tropusi jellegu szakado eso. Semmi tobb. Dominika csodas hely, en mindenkinek ajanlani tudom, nekunk orok elmeny... es minden bizonnyal meg visszamegyunk :)

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.10.03 0 0 271

bobike!

 

Nezd meg az angol oldalakat is. 350 ezerert 2 het all inclusive van! pl: www.firstchoice.co.uk

Hurrikan..hat szerintem nem gaz. Mi holnap reggel indulunk. Elegge utanna jartam ezeknek a hurrikanoknak, 2 eve nem volt semmi komoly dominikan, ami nyaralohelyet erintett volna. Ezenkivul a fobb viharok mar elvonultak..

 

Ennek itt tudsz bovebben utanna nezni:

http://hurricane.accuweather.com/hurricane/index.asp?partner=accuweather&traveler=0

Előzmény: Törölt nick (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!