Keresés

Részletes keresés

Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 454
Ez asztalosa válogatja,mennyire használ minőségi cuccokat.Nálam ez kb 50-100 % lenne,egy fóliás,mindenboltbankaphatógayesztánhoz képest.
Előzmény: turner888 (452)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 453
Profi megoldás szerintem nem létezik a problémád megoldására,ami meg is érné anyagilag.Marad tehát a barkácsolás,vagy a csere,vagy a beletörődés.A korpusz gondolom nem sok helyen látszik,tehát csak az ajtókkal kell kezdeni valamit."Vígasztaljon" az,hogy a fóliás ajtók nem az örök életnek készülnek,így előbb utóbb amúgy is cserélni kéne majd.
Előzmény: fifty561 (451)
turner888 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 452
Sziasztok!

a párommal most készülünk kicsit feldobni a konyhát, persze egyből mondta, hogy kér új bútort is bele...
olvasva fifty problémáját kicsit elgondolkodtam, nincs túl sok pénzünk és egy ilyen kis baki semmiképpen sem kellene nekünk...
tehát a kérdésem:
ha mégis asztalossal csináltatnák, ami helykihasználás szempontjából jobb lenne-kicsi félkörös konyha-, mennyi plusz költsége lenne, mintha csak tömegcikket vennénk meg egy nagyobb boltban?
(persze mindenképpen jól átbeszélve az asztalossal ;)
fifty561 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 451
Gondolom a korpusz laminált lap,az ajtók MDF.Ha cseresznye,akkor valószínűsithető,hogy fóliázott. - igen

asztalos elérhető, de ő nem is asztalos hanem "csak" bútorkészítő.
Én is megcsinálom ha tuom mit kell, barkács is jó - ha igényes :)

ha nagyon nem lehet mit kezdeni vele, akkor arra gondoltam festünk vmi ábrákat (fűszerek, ...) az ajtókra, vagy szalvétatechnikával vmi jót stb.
Előzmény: diamac (449)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 450
Gondolom a korpusz laminált lap,az ajtók MDF.Ha cseresznye,akkor valószínűsithető,hogy fóliázott.Azzal semmit nem lehet csinálni.Ha festett,akkor lehetne átfesteni az ajtókat.A laminált lap oldalakkal sem lehet semmit csinálni.Szóval,szinte új bútort kéne gyártani...
Előzmény: fifty561 (448)
diamac Creative Commons License 2009.12.08 0 0 449
Szia Fifty!

Asztalosodnak szólni, hogy cserélje ki a frontokat. Bár azért nem olyan egyszerű az eset mert igényes készítésnél a korpusz élzárása megegyezik a front színével.

Nem derül ki, hogy az mdf festve lett vagy marva és fóliázva?

Készült látványterv mert ha nem legalább most kellene nehogy megint mellé nyúljatok a színnel.


Az asztalos elérhető?
Igényes vagy barkács megoldást szeretnél?
Te akarod megcsinálni?
Miből készült a front?

Ha megvannak a válaszok ... :)
Előzmény: fifty561 (448)
fifty561 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 448
sziasztok

Asztalossal csináltattuk a konyhabúrotunkat, nagyion csini lett minden szép, de nem teccik - cseresznyét választottunk de vhogy túl komoly lett, nem illik hozzánk

MDF lapokból van a bútor, kérdésem az lenne hogy át lehet ezt festeni, fóliázni, ... vmilyen módon színt változtatni?
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.07 0 0 447
Eddig a mosogatógép és a hűtő is külön-külön álltak.Most meg egymáson lesznek,vagyis helyet spórolok így.
Előzmény: diamac (441)
diamac Creative Commons License 2009.12.07 0 0 446
a látványrajzon bal oldalra gondoltam az ablakhoz :)


Én rajzoltatnék az asztalosoddal egy olyan képet is :) A szigettel szemben így sok helyed lenne, egy íves sarkod is munkalapból. Csak kíváncsiságból :)

Ha esetleg nem vállalkozik rá szólj és megrajzolom én (persze csak ha szimpi lenne)

A mosogatógépen még gondolkozz hátha ad kis részletfizetést amennyivel többe kerül a gép miatt :)

Egy próbát megér mindenképp :)
Előzmény: kókusztigris (444)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.07 0 0 445
Igen, igazad van.
Előzmény: diamac (443)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.07 0 0 444
Kérdés honnan nézve bal?:) Szóval nem az ablak felőli, hanem a másik oldalra.
Előzmény: diamac (442)
diamac Creative Commons License 2009.12.07 0 0 443
Ha mosogatógép is lesz akkor annak helyére érdemes külön szekrényt csináltatni. Kár lenne egy-két év múlva szétszedni mindent és a felét kidobni :)
Előzmény: kókusztigris (435)
diamac Creative Commons License 2009.12.07 0 0 442
Én a bal oldalra gondoltam :)
Előzmény: kókusztigris (435)
diamac Creative Commons License 2009.12.07 0 0 441
Hogy-hogy kicsit kisebb? :)

Annyival hogy befér plusz egy torony?
Előzmény: Dózerbike (437)
diamac Creative Commons License 2009.12.07 0 0 440
A látvány miatt rajzoltam meg. Persze kisebbre is lehetne csinálni a szekrényeket :)
Előzmény: lampabura (433)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 439
Megvan már, Bosch KGV 36Y40 a típusa. Kényelmes nyitáshoz általában a hűtő síkján túl szoktam nyitni, az üvegpolcokat meg amikor egy szinttel lejjebb vagy feljebb rakom, szükség is van rá, hogy az ajtó kijjebb legyen nyitva..
Szóval nem szeretném bekorlátozni ezeket azzal, hogy a fal mellé rakom szorosan.
Előzmény: Axióma (438)
Axióma Creative Commons License 2009.12.06 0 0 438
Nem tudom, hogy megvan-e a hutod, de a normalisak azert nem a kulso sikjan tul nyilnak. A mienk pl. egy laminaltszegelynyi kivetelevel a falra van tolva, kiallo a fogoja, es megsem problemas a hasznalata (na persze nekiutodik, de siman tudom huzogatni a teljes fiokokat is alul, bar felul ket kisebb kosaram van es a belsot nem - korabban, mikor mashol volt, akkor sem - hasznalom, oda szoktam fazekat tenni. Ez egy sima Electrolux ERB nem tudom mar mennyi, 4 eves, a tengely valahol a belso ter falanak sikjaban van.
Előzmény: kókusztigris (435)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.05 0 0 437
Úgy néz ki,én is tornyot építek a konyhában.Nemsokára költözés,és az uj konyha kicsit kisebb,és a mosogatógépre kerül a hűtőgép.
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 436
Na, ez lemaradt: de néztem olyan mosogtót is, ami félcsepegtetős.. elgondolkodtató.
Előzmény: kókusztigris (435)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 435
A hűtőt mindenki át akarja pakolni a jobb oldalra. :)))
Csak akkor ha jobbra nyílna az ajtó, akkor nem lehetne kinyitni, csak a falig, aminek állandóan nekiütődne, ha meg a másik irányba raknánk az ajtónyílást, akkor meg csak úgy tudnék hozzáférni, ha teljesen kinyitom.. Szóval nem érzem praktikusnak.
Az egymedencés mosogatón pont gondolkodtam, helykihasználás szempontjából., és a magasszekrénybe építhető csepegtetőt is kinéztem:


Mosogatógépet szeretnék majd, de egyelőre nem fér bele anyagilag, mindenesetre a kiállást megcsináltattam hozzá.
Előzmény: lampabura (433)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 434
:)))

Nekem kicsit magasan lenne így a két felső szekrény.. Viszont ha csak nagyon pici hely lenne a kettő között, mondjuk ledekkel köztük, az nem lenne rossz.
:)
Előzmény: diamac (432)
lampabura Creative Commons License 2009.12.04 0 0 433
Nem rossz, de én a másik blokk tetejét egy vonalba hoznám vele.

Azt néztem még, hogy a hűtőnek jobb helye lenne a mosógépes torony helyén, a másik kettőt meg át kellene csúsztatni a hűtő helyére.
Így a gépészet közelebb lenne egymáshoz, ami főzés közben nagy könnyebbség. Meg esztétikailag is jobb lenne.
Én csak egy medencés mosogatót tennék + fali v. szekrénybe építhető csepegtetőt.
De a legtutibb egy mosogatógép. Nekem nagyon bejött. Főzés közben, ill. napközben folyamatosan szórom bele a mosatlant, így hely is van és rend is a pulton.
Előzmény: diamac (432)
diamac Creative Commons License 2009.12.04 0 0 432


20 cm-t felemelve így néz ki a szekrény sajna nincs fehér kaspóban kis virágom a programban :)

A többi ötleted nem rajzoltam át de erre voltam nagyon kíváncsi

Nekem tetszene így :)
Előzmény: lampabura (426)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.03 0 0 431
:)
Előzmény: diamac (428)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.03 0 0 430
Ja, és azért került középre a mosogató a terven (a bal oldalról), mert bal oldalt vannak a konnektorok a csempén.
Előzmény: kókusztigris (429)
kókusztigris Creative Commons License 2009.12.03 0 0 429
Igen, a mosógépre szeretnék majd ajtót mindenképp, nem túl gyakran használom, hetente kb. 2x-3x, azt is inkább hétvégén pörgetem le.

Most egyelőre az elrendezésen töprengünk, ami felveti nálam a kérdést, hogy elég hely marad-e munkapultnak így, kell-e nekem csepegtetőtálca, vagy elég lenne a felső szekrénybe beépített csepegető pl.
A legutóbbi terv most ez:
Előzmény: lampabura (426)
diamac Creative Commons License 2009.12.03 0 0 428
Megint jó ötleteket írtál :) holnap meg is rajzolom, hogyan is néz ki :)
Előzmény: lampabura (426)
diamac Creative Commons License 2009.12.03 0 0 427
Lehet tudni, hogy erre mennyi a hely? :)
Előzmény: Jaina_Cruz (422)
lampabura Creative Commons License 2009.12.03 0 0 426
Kókusztigris!

Nehéz megmondani, hogy az ikeás szürke ajtók, meg a padlólapod illeni fog-e egymáshoz. Én a helyedben vennék egy-egy közepes méretű ajtó az Ikeában (szürkét és fehéret is) és megnézném, hogy az otthoni fényviszonyoknál milyen együtt. Az ajtókat bontott csomagolással is visszaveszik, ha nem sérülnek meg.
Ne csak a színt nézd, hanem azt is, hogy a fényes ajtóban a foltos padló hogyan tükröződik vissza (nem tűnik-e koszosnak).

Néhány észrevétel a legutóbbi látványtervhez:
- a mosógépet jó lenne ajtó mögé rejteni (ez nyilván függ a gép méretétől, de ha mindennap használod akkor biztos nem jó ötlet, mivel csak szárazon lehet becsukni)

- a hűtő fölé tennék egy ajtót (tároló szekrény gondolom a hűtő szellőzése miatt nem lehet)

- érdemes lenne azt a variációt is megnézni látványterven, hogy a felső szekrényeid is szürkék. De hogy ne legyen annyira nyomasztóan sok az összefüggő szürke felület,a két sor között ki kellene hagyni kb. 20 cm (kb. a felülnyíló szekrény magasságának 50-60%-át). Ebbe a sávba lehetne tenni 1-2 üvegtálat, vagy fehér kaspós pici virágokat, ill. a felső szekrénysor aljába szerelni világítást.

- az alsó szekrényeket mind fiókosra csináltatnám

- az a redőnyös megoldás nagyon jó, csak lehúzod, s máris tökéletes a rend:))

Előzmény: diamac (406)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.03 0 0 425
Elvileg lehet.Azonban a mosogatógépet amikor a program lefutása után kinyitod,elég jó kis gőzfelhő csap ki belőle,ami nem biztos hogy jót tesz az elektromos sütőnek.De biztonságtechnikai aggályokat szerintem nem vet fel.Ha a mosogatógépből víz jönne ki,az úgyis lefelé folyik.A sütőt ne egyből a munkalapra ültesd,hanem hagyni kell pár cm szoklit,mintha alsó szekrényben lenne,amibe egy szellőzőrácsot kell építeni.És a sütő mögött is hagyni kell helyet,a levegőnek.Így tud szellőzni a sütő.Ha nem így van beépítve,elvileg nem is üzemeli be a garanciális szakember.
Előzmény: Jaina_Cruz (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!