Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2010.04.16 0 0 203

Holnap reggel kilenc óra magasságában nekiállunk a gép felső részének lecsiszolásához. A homokfúvás nagyon magas költségei, valamint a nem megfelelő eredmény miatt inkább a vizes kézi csiszolás módszerével lesz eltávolítva a régi festék ill. a szennyeződés és rozsda.

Bár továbbra sincs tolongás, konkrétan senki nem jelentkezett a fórumtársak közül, mindenkit, aki úgy érzi, hogy tudna segíteni egy kis munkával, szivesen várunk az Emlékparkban az IL-14-esnél. Ha a bejáratnál szóltok, hogy mi járatban vagytok, be fognak engedni.

Ha valaki jönne, küldjön egy mailt, vagy csörgessen meg a húsz3huszonkettő1616-os számon. Számítunk a segítségetekre.

 

Üdv: viricsi

Előzmény: viricsi (202)
viricsi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 202
Sajna nem nagyon tolonganak a fórumtársak a melóért, pedig kellenének a dolgos kezek. Ha minden igaz, péntek délután kezdenénk csiszolni, de az időjárás is beleszólhat. Pontos visszajelzést még nem kaptam én sem.
Előzmény: Szilágyi Károly (201)
Szilágyi Károly Creative Commons License 2010.04.13 0 0 201
Én is szívesen megyek kézimunkázni. :) A többiről még IRL egyeztetünk viricsi olvtárssal.
viricsi Creative Commons License 2010.04.08 0 0 200
Friss hírek az IL-14-el kapcsolatos munkákról.
Újra kellett gondolni a felújítási koncepciót, mivel a rendelkezésre álló anyagi források finoman szólva sem elégségesek a feladatok eredeti terv szerinti elvégzéséhez.
A helyzet röviden a következő: A homokfúvásos tisztítási munkák mintegy egymillió forintos költséget jelentettek volna (ennek kb. a felével számoltak a tervezés során), ezért más megoldást kellett választani.
- Gép felső részét az ablakok vonaláig, vizes csiszolással szabadítják meg a szennyezésektől, korróziótól és egyéb anyagoktól. Ez után kerülhet rá védőréteg és fel lehet rá vinni a dekorációs matricákat és szineket, így már élvezhetőbb képet fog mutatni a madárka. Később az anyagi lehetőségek függvényében lehet elvégezni a szárnyak és a törzs alsó részeinek a felújítását.
Fontos tudnotok azt, hogy továbbra is szükség lenne a szorgos kezekre, de ezen a hétvégén még nem tudjuk elkezdeni a munkát, mert megváltozott a terv.
Érdemes tudni azt is, hogy a befizetett adományok minden egyes forintjához hozzátesz még egyet az Emlékpark alapítványa is.
Információim szerint sajnos az alapítvány nem kap támogatást sem a BA-tól, sem a Malévtől, így ők is csak a saját bevételeikből tudnak gazdálkodni, de így a szezon elején még igencsak lapos a bukszájuk.
Kérlek benneteket, hogy próbáljátok a munkátokkal is segíteni a projekt megvalósulását, hogy sikerülhessen az, amiért elindult az akciónk. Egyre jobban látszik az, hogy nem kicsi a feladat, de van értelme megcsinálni, részesei lehetünk a repüléstörténet egy piciny darabkájának megőrzésében.
Vetinari Creative Commons License 2010.04.06 0 0 199
Én is csak most, de végre elküldtem!
Airbus A320 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 198
Na boccs, hogy így megkésve ,de csak most tudtam utalni az összeget.:)
indexalfalima Creative Commons License 2010.04.06 0 0 197
Szombaton -10-én délután lesz két szabad órám, ha kell valamit csinálni, akkor szívesen kimegyek az Emlékparkba.
viricsi Creative Commons License 2010.04.06 0 0 196

Nyugodj meg, egészen biztos, hogy jó helyre került a felajánlásod.

Köszönet érte.

Előzmény: ZOOO B737 (195)
ZOOO B737 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 195
2010. április 3-án a Repülőgép Emlékparkban adtam oda az általam felkínált összeget. Ott azt mondták, hogy nekik is oda lehet adni az IL-14-es felújítására szánt pénzeket. Tényleg így van, vagy ,,átvertek"? Még valami Adományozói papírt is aláírattak velem.
trikó Creative Commons License 2010.04.06 0 0 194
Ha megfelel, hogy hulladék dekorfóliából ablakméretű négyszögeket vágunk akár dupla rétegben, akkor ez egy nap alatt lemehet. Kontakt az Endrénél. Egyéb takaráshoz is tudunk öntapi járműdekor fóliát felajánlani, ami helyben méretre vágható.
Előzmény: viricsi (188)
viricsi Creative Commons License 2010.04.03 0 0 192

Igen, így van. Bocs.

Tehát vasárnap megyek.

Előzmény: heted7 (191)
heted7 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 191
ui, csak a rend kedvéért az utolsó sorodhoz: 11-e a vasárnap :)
Előzmény: viricsi (188)
heted7 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 190
Nem ígérem egyelőre sajnos, családtól függ, de felvetem a polírozási ötletet... A pénzről meg annyit, hogy azon túl, hogy remélhetőleg befut a hiányzó rész is, szerintem a jelenlegi 90% feletti kihozatal is nagy dolog a mai világban :)
Előzmény: viricsi (188)
a.kg Creative Commons License 2010.04.02 0 0 189
a korábban felajánlott (és átutalt) összeget kiegészíteném kétkezi munkámmal; elsősorban hétvégenként tudok kimenni.
-------------------
A levágott szárnyat nem lehetne a múzeumban kiállítani? Pár helyen meg lehetne bontani a borítását, plexivel leburkolni - látványos és lowcost lehetőség lenne.
Előzmény: viricsi (188)
viricsi Creative Commons License 2010.04.02 0 0 188

Pontosítottam az információkat, érdemes elolvasni.

 

A gyűjtési akcióban eddig 288.500 forint folyt be az IL-14-es festésére, felújítására az alapítványhoz. Remélhtően fognak még érkezni pének, hiszen az előzetes felajánlások összege meghaladta a 300.000 forintot.

Az a döntés született, hogy homokfúvással lesz előkészítve a festés mert ez biztosítja a jövőre nézve a legjobb korrózióvédelmet, mert így mindenütt el lehet távolítani a rozsdát és egyéb szennyeződést, ezáltal a nem fogja ledobni magáról a festéket. Alapvetően megmarad  fémtiszta,csillogó ezüstnek a gép, tehát az ezüst szin nem festve lesz. (ami idővel megszürkülne)

A gyönyörű ragyogást viszont csak alapos munkával lehet visszaadni és ehhez polírozási munkához mindenkit nagy szerettel várunk. Ezt a munkát várhatóan másfél-két hét múlva lehetne elkezdeni. Szerintem ezt csapatmunkában jóval lekesebben lehetne csinálni ezért arra gondoltam, hogy hétvégi programként csinálhatnánk topictalálkozókat az Emlékparkban, amikoris sajátkezűleg simogathatnánk fényesre a madárkát. Ehhez a munkához nem kell különösebb tudás, a türelem a legfőbb erény.

Rövidesen nagy szükség lenne a motorok munkálataihoz olyan szakikra, akik nem hátrálnak meg egy kis kihívástól és van érzékük ehhez a feladathoz. Hangsúlyozzan nem repülőgépszerelőre van szükség, hanem olyan ügyeskezű megszállottra aki képesnek érzi magát erre a feladatra, természetesen csapatmunkában, értő írányítás és megfelelő dokumentációk mellett.

Szintén felmerült, hogy jó lenne ha valakinek lenne néhány tekercs 2"-os műanyag szigetelőszalag félesége az ablakok takarására a homokfúvás alatt. Ha valaki tudna ilyet felajánlani, kérem sürgősen jelezze nekem, hiszen a jövő héten már indulna a munka.

 

Dióhéjban most ennyi, ha bárkinek kérdése, felajánlása, javaslata van a dolgokkal kapcsolatban, nem habozzon feltenni akár itt, akár privát mailben.

 

Tehát akkor jelentkezőket várunk a polírozásra ill. a "motorozásra".

Soha vissza nem térő lehetőség arra, hogy kezed nyomát viselje ez gép. Gondold meg, milyen büszkén fogod majd megmutatni ezt a madarat a gyermekeidnek és (vagy) az unokáidnak. :-))

 

Elkezdenék egy listát a jelentkezőkről, elvileg már a jövő hét végén is lehetne dolgozni (a homokfúvástól függ), de ez még nem végleges.

Kérek mindenkit, hogy írja be a jelentkezését és azt az időpontot, amikor részt tudna venni a "munkatalálkozón".

 

viricsi: ápr. 10. vasárnap (szombaton csak benézek, mert dolgozom)

Előzmény: viricsi (185)
manhattani Creative Commons License 2010.04.01 0 0 187
Megy, mostantól én gyűjtöm! e-mail címem nyilvános :-))))
Előzmény: PanniF1 (184)
viricsi Creative Commons License 2010.04.01 0 0 186
Mármint az Endrétől kaptam mailt.
Bocs.
Előzmény: viricsi (185)
viricsi Creative Commons License 2010.04.01 0 0 185

Maradhat nyugodtan, biztosan lesz helye a pénznek. :-))

 

De hogy legyen egy kis friss infó is, tegnap kaptam tőle mailt. Az utolsó mondat más téma de mellbevágó. Íme néhány sor:

 

"...A homokfúvás tapasztalatai:
 
A próbafúvás a terveknek megfelelően sikerült, alkalmas a rozsdás csavarok és a festendő felület megtisztítására, előkészítésére.A gond az van vele, hogy mattá, „homokfúvottá” teszi a felületet, tehát elveszíti a fémhatást. Ahol nem probléma, az a törzs teteje az ablakok felső szélétől, illetve a kormányfelületek. A többi a két készülő minta (vizes homokfúvás, vizes homokfúvás, majd gyöngyfúvás eredményétől függ...

 

Ui. Most kaptam a hírt, a HA-LCE-t a volt tanműhelynél lévő Tu-154-es repülőgépet eladták, a katasztrófavédelem vette meg. A másik szárnyát is levágják, majd a tűzoltóság mellé vontatják. :-( "

Előzmény: PanniF1 (184)
PanniF1 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 184

Hali!

Megy még a gyűjtés?

Nekem a honlapon van ajánlóban, ha már nem gyűjtögetünk, le kéne vennem onnan.

manhattani Creative Commons License 2010.03.23 0 0 183
Az olajfüst? Azt hittem, szivatóval indul...
Előzmény: BJani (182)
BJani Creative Commons License 2010.03.22 0 0 182

Főleg, mikor a légcsavar tényleg elkezd pörögni, olyan kék füsttömeg áradt ki belőlük

 

A csillagmotorok már csak ilyenek.

Cserébe töltheted az olajat literszámra bele. :-)

Előzmény: manhattani (181)
manhattani Creative Commons License 2010.03.22 0 0 181
Régen még láttam Ferihegyen ilyen dugattyúsok indítását. Na, azokból akkora füst jött ki, hogy annyit a Caravelle szerintem akkor sem tudna, ha besz....na az
erölködéstől :-)))

(Főleg, mikor a légcsavar tényleg elkezd pörögni, olyan kék füsttömeg áradt ki belőlük, hogy csak percek alatt oszlott el. Nagyon drukkolok, hogy ennek a 14-esnek is sikerüljön a motor felújítása! Ha mongyuk ehhez még 5 eFt hiányozna, viszem! :-)) )
Előzmény: trikó (179)
eyeore80 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 180

Ma én is beadtam a rendelkező nyiltkozatott az 1%-ról a megfelelő irodában. Szóval nem sokára ez az összeg is ott lesz az alapítványnál.

trikó Creative Commons License 2010.03.22 0 0 179
Persze az vót :) A Caravelle viszont alkalmasabb a grilltechnikára :)
Előzmény: manhattani (178)
manhattani Creative Commons License 2010.03.21 0 0 178
>... ott a kerófüstben.

Nem lehet benzinfüst? Az IL-14-esnek ugye dugattyús motorjai voltak?
Előzmény: trikó (177)
trikó Creative Commons License 2010.03.21 0 0 177
:D:D:D Mondjuk valóban egy szakszerűen összeállított nyársra hasonlít a dolog ott a kerófüstben.

Igaz, mióta mi is élvezzük a kínai gyarmathatás jótékony kertkultúrás oldalait TESCO fordításban, tudjuk, hogy egy dizájnos babmuszlámpa is pont így néz ki :)
(Monnyuk a szebbik az nem tecsós :P)




Előzmény: Nighthawk9 (176)
Nighthawk9 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 176
Vagy simán forgó szalonna :)
Előzmény: trikó (174)
trikó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 175
Itten nem úgy néz ki mint a képeslapokon. Leloptak róla egy csomó vasat :)
Előzmény: BJani (171)
trikó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 174
Szerintem az egy RAB :)

(Rotating Airport Beacon, vagy símán rotating beacon ). Világítótorony auf ungáris :)
Előzmény: manhattani (167)
tri-tonus Creative Commons License 2010.03.20 0 0 173
Előzmény: manhattani (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!