Keresés

Részletes keresés

VenczelGy Creative Commons License 2019.05.28 0 2 58258

Sziasztok!

Hétfőn (júni. 3.) 16:00-tól afterparty a Fanyűvő étterem pincéjében.

 

Joey írta a Facebookon:

Tavalyhoz hasonlóan a lépcső alatti 2 hosszú asztal van lefoglalva a nevemre, de az új(abb)ak kedvéért a pultosok is hallgatnak a Kinizsi Százas jelszóra! Ha minden jól megy, akkor én már az elejétől ott leszek. Az étterem 24 óráig tart nyitva, konyha 23 óráig van.

ndavid42 Creative Commons License 2019.05.28 0 2 58257

Sziasztok! Szinte már-már hihetetlen, hogy annyi év tervezés és ezen topic read-only tanulmányozása után most írhatok is ide: végre eljutottam az első Kinizsimre a hétvégén és teljesítettem is, magamat legjobban meglepve 20:30 alatt (nettó ~19 óra mozgásidő). Ez volt kb. 12 év alatt az 50. teljesítménytúrám. Csudajó nap volt, fantasztikus élmény, de azért pusztulatosan elfáradtam... Hogy jövőre mi lesz, még nem tudom (azért így két nap és a vízhólyagok begyógyulása utána már kevésbé vagyok annyira az ismét indulás ellen, mint a cél után voltam pl. :D), de egyelőre most ennek nagyon örülök! :)

mezítláb fd Creative Commons License 2019.05.28 0 0 58256

Gratulálok, nagyon jó időt "mentél"!!!

A bambuszt még a tavalyi Kinizsire vágtam a kertből. Csak a meredekebb lejtőkön volt jelentősége, nehogy megcsússzon a talpam, így elkerülve a felesleges sérülést. A térdem ezeken a szakaszokon kicsit rogyasztva van, így a bot hossza megfelelő.

Ismételt üdvözletem a Fiadnak és Neked is!

 

Előzmény: ambox (58253)
mezítláb fd Creative Commons License 2019.05.28 0 0 58255

Köszönöm!

Előzmény: VenczelGy (58249)
szoky1 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 58254

Én is a túra végén vettem észre, hogy a zsákomban hagytam kb. 15kg-nyi ólmot, amit edzéseken használtam:(

Na jó ez csak amolyan tréfa volt. :-))

De előfordult már, hogy bennhagytam a biciklis motyókat. Tip-Top, tartalék belső, pumpa meg imbuszkulcs-készlet lássuk be kevésbé szükséges kellékek egy gyalogos/futós edzésen.

Előzmény: CsST (58226)
ambox Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58253

Pilis előtt együtt mentünk/kocogtunk egy szakaszon, kisfiamnak fotó+üdvözleted átadva.

Egy dolog nem hagy nyugodni: a bambuszbot. Ha támaszkodni használod, miért olyan rövid?

Ismételt respektusom.

Előzmény: mezítláb fd (58248)
ambox Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58252

visszakerestem

bocs, nem aonjie, hanem tanlahu 15l, bármi is lenne a különbség

és nem amazon, hanem aliexpress

az ár pedig 15 usd

 

https://www.aliexpress.com/item/TANLUHU-15L-cycling-running-backpack-male-female-ultra-light-breathable-cycling-cross-country-marathon-water-bag/32922828340.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7ca14c4d9ybnXH

 

az anyag + összetevő részek kissé durvábbak, bumszlibbak mint egy dekatlon átlag, de strapabírónak tűnik.

aonjietől soft flaskokat vettem, 4-5 usd a félliteres, 2 éve használom.

Előzmény: 0ff (58247)
sistergő Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58251

Simán lehet, hogy egy utolsó frissítés miatt. Nagyon sokan beülnek pihenni. 

Előzmény: zimurgy (58242)
enakivagyok2 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58250

20:48, a tavalyi időmnél jobb, a tervnel (itt kommunikált 19:59 és a már/még elfogadható 20:30-nál is) rosszabb. A felkészüles nem volt olyan alapos, mint tavaly, a testzsirszazalekomat egy év alatt 16-ról sikerült 19%-ra rontani. Legalább két órát vertem el mindenféle ellenőrző pontokon és saját magam által beiktatott megállókkal. Nincs messze a 20 órán belüli idő, főleg úgy, hogy ahol futást terveztem, ott is csak gyalogoltam, talán 1 km kocogást tettem az egész távba. Túl sok mindent vittem magammal, kamasli tök felesleges volt, 1/2 l víz folyamatosan felesleges volt, kaja mennyiség / minőség nagyjából rendben, csodacuccok (por, gél) sok volt, 1 gélt nyomtam be, az se feltétlenül kellett volna, 1 pár zokni, 1 póló felesleges volt. A felszerelésen bőven tudnék 1 kilót nyerni. Nem éheztem el, nem görcsöltem, nem volt gyomorfajas. Annyira jó állapotban voltam, hogy negatív splites második részt mentem, 2 órán belüli Bányahegy - Koldus és Koldus - templomrom szakasszal, és ~1:15-ös utolsó szakasszal, a patakmederben ráadásul egy sor végén, ott 1-2 percet még vesztettem is. Meg a szőlők alját még meg is öntöztem, és azt a 100-150 m hátrányt laza kocogással még be is hoztam, meg ott volt hely előzni, el is mentem a csoport mellett. Szinte végig egyedül mentem, marha jól éreztem magam közben, kifejezetten élveztem. Nekem ez volt a második, nagyon fostam az időjárás miatt, az előző hetek esői miatt, meg a múltbeli olvasmányok nyomán, hogy a második nehezebb, mert nyomaszt az emlék, hogy a vége nehéz lesz, fájni fog. Nem fájt, lett ugyan vizholyag, de a Délinél beszalltam az autóba, otthon zuhany, kaja, 6 óra után alvás délig és 1 óra után viszonylag könnyedén huppantam be az MX-5-be is, fel sem merült, hogy mégis inkább a másik autóval kellene Anyukám húslevese felé menni. Este edzőterem, 40 perc hengerezes, kis hasazás, 25 perc laza bicikli. Tavaly ilyenek napokig eszembe se jutottak, eleve 24 órát szinte végigaludtam utána. Maga a túra és a pozitív élmény a Kinizsi utóéletéről megint lelkessé tett, már vágom a centit a jövő évire. :-) És kiagyalok valami jó felkészülest. Mindenesetre ma már el is utaltam a nevezést a Szuperkatlanra. És egyre inkább elhiszem, hogy mindenre kiterjedő felkészülessel jövőre tudok menni 2 hét alatt Kinizsit és Mátra 115-öt. És köszi sok mindent, amit itt olvastam, tanultam, sok segítséget jelentett az első teljesítéshez és a mostanihoz is. Jut eszembe, a gumikacsas túratárs nem topiktag? 

VenczelGy Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58249

Gratulálok, nagyon szép! (Reggel messziről láttalak a rajt közelében.)

Előzmény: mezítláb fd (58248)
mezítláb fd Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58248

Sziasztok!

 

Beérkeztem idén is, valamint sikerült javítanom a tavalyi eredményemen.

 

2018-as indulásom: 07:05, Hosszú-hegy: 09:50, Pilis-nyereg: 12:01, Nagy-Gete: 15:23, Mogyorósbánya: 17:49, Bányahegy: 22:37, Koldusszállás: 01:21, Szent Péter templomrom: 04:22, Tata: 05:59.


Idei indulásom: 07:05, "Hosszú-hegy": 09:49, Pilis-nyereg: 11:14, Nagy-Gete: 13:54, Mogyorósbánya: 15:50, Bányahegy: 19:49, Koldusszállás: 21:53, Szent Péter templomrom: 00:12, Tata: 01:45.

 

Jó volt Veletek, köszönöm a sok biztatást!

 

0ff Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58247

melyik Aonjie zsákot vetted meg?

Előzmény: ambox (58239)
Öregnándi3 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58246

Szerintem a Vértestolna előtti "a baloldal felől feltűnő első villanyoszlop mellett be a susnyásba" kezdetű párszáz méter rövidebb valami kevéssel, de aki nem tudja, hogy hol kell a sötétet bámulni, az simán lemegy az aszfaltig. Az aszfaltnak annyi előnye van, amennyi a susnyának hátránya. A Csobánka nyereg után a zöld elején tényleg mindegy, leszámítva az erdőben a kb. 1 emeletnyi hirtelen emelkedőt, a szántói nyereg előtt is csak kb. 10 méterrel hosszabb az erdei út, viszont jutalmul idén sokkal sárosabb volt, mint szokott lenni.  (Nem is értettem, hogy a pontot miért nem ide rakták, mondjuk be az erdőbe 100 méterre a murvás úti torkolat elé, és miért a somhegyi házi út torkolatába. A dorogi felső úton most mentem először, veszélyes hely, mert van ott egy családi garázskocsma, nagyon nehéz volt ellenállni az invitálásnak.

Előzmény: Ermak (58243)
CsST Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58245

Ermak, Ambox, köszönöm mindkettőtöknek a tippeket, tanácsokat, mindenképp gondolatébresztő.

 

Bízom benne, hogy lesz motivációm és időm, erőm a következő évben sokat fejlődni és versenyre kelni a korábbi és idei önmagammal. Kíváncsi vagyok így mit sikerül majd összehozni a jövőre.

Előzmény: Ermak (58240)
Öregnándi3 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58244

Én 51 évesen csináltam az elsőt, most a 13.-at.

Ez is egy kategória...

:)

Ez (is) gyötrelmes volt út közben és ez (sem) gyötrelmes már így utólag.

Annyiban volt újszerű a teljesítés, hogy az idei túra-kilométereim száma ezzel atúrával több mint kétszeresére nőtt: 80-ról 180-ra, és a feladás arány meg csökkent 50%-ról 33%-ra.

Szóval mégis lehet k100-at menni emlékezetből.

Előzmény: Oczal (58212)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58243

Hosszú-hegy előtt-után elhanyagolható a táv különbsége a zöld és az erdészeti út között.

Dorogon már nem a temető mellett vanaz útvonal??? De ott sem lényeges az eltérés.

Vértestolnán lehet valamennyit spórolni... meg autózással.

Előzmény: zimurgy (58242)
zimurgy Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58242

"Útvonalkövető túra a kinizsi:

Csobánkai műútról senki nem jött a zöld jelzésre be az erdőbe.

Hosszú hegy után sem.

Dorogon senki nem jött a Mátyás király utcában."

 

Aztán még a Vértestolnai műút előtt sem szokás sokaknak az erdőbe betérni, valamint Tatán a Szegfű utca majd fenyőliget stb  útvonalon megközelíteni a célt...

 

De mindez semmi ahhoz képest, hogy az orrunk előtt ült be valaki a depóautójába a baji szőlőhegyen, és bizony ott még várakoztak további autók is.

Nyilván egy utolsó frissítés miatt, mi másért...

Előzmény: 0ff (58227)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58241

Az űrkaja is egy opció; lényegtelen, hogy miféle kaja,a súly kb. ennyi legyen.

A 30 perc álláshoz meg gratula, én is annyit számoltam ki minimumnak, de még sosem sikerült megközelíteni.

Előzmény: ambox (58239)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 1 58240

Rövidebben, érthetőbben:

 

>emelkedőkön bizony gyakran "anaerobic"-ba csapott át. Ilyesmit mutatott, nem tudom ez mennyire jó vagy rossz:

Rossz, pontosabban feleslegesen terheled a szervezetet az anaerob tartományban (sok tejsav képződik, fárad/gyengül az izom).

 

>Persze valószínűleg az óra sem túl pontos (Amazfit Verge;

Attól, hogy nem nagy márka, még lehet pontos

 

>csuklós optikai méréssel

Lásd az előzőt, hogy mik a gondok

 

>de ha pontosnak vennénk 

Lásad az előzőt, így NAGYON nem vehető pontosnak.

Ha mégis annak vesszük, akkor meg piszok jól bírod a savasodást...

 

Előzmény: CsST (58235)
ambox Creative Commons License 2019.05.27 0 1 58239

CsST, csak megerősíteni/visszaigazolni tudom Ermakot, ha segít.

Nem vagyok vmi nagy futó, idén 15:55 jött össze és minden percét élveztem.

 

1. Menet közbeni frissítéssel a megállás így is kb 30 perc volt (depó nélkül, Csobánkán kitérő, Dorogon bolt, Mbányán zsákpakolás, ilyesmik) jó fejben már a pihenő előtt tudni, hogy pontosan mit fogsz tenni-venni, iszonyúan nyúlik az idő ilyenkor.

 

2. Futás-gyaloglás. Bármelyik variációt választod hozzá kell szokni (jaj de nagyot mondtam, de mégis így van), az egyik pihenteti a másikat. Láttam olyan gyalogtempót is, amit egyszerűen nem tudtam volna követni. Pulzus csalóka tud lenni, szerintem kicsit el kell játszani, hogy melyik zónához milyen tempó és milyen érzések társulnak, van amikor a megérzés fölülírja a pulzust. Persze itt is vannak határok.

 

3. Aznapi teljesítésre a futózsák sztem is a legjobb ezen a távon,  hacsak nem várnak rád 10-20km-enként, tisztelet a kivételnek. A kis zsák azért is jó, mert eleve nem pakolhatsz bele egy rakás dolgot, amire nem lesz szükség. Aonjie zsákot amazonon vásároltam kemény 17 dollárért, nem volt vele semmi gond. És még narancssárga is:) Kb 4-4,5 kg súly összesen. Láttam ellenpéldát is jó nagy zsákkal, iszonyú tempóval gyalogolt 85-95 km-nél.

 

Cuccaim. A kaja kivételével pont ugyanaz volt, mint a 2017-es listádon, mínusz Algopyrin és naptej (a naptejet aznap reggel vettem ki, rizikózva, hogy nem lesz tűző nap:) Még egy tiszta pólót betettem, milyen jó érzés lesz felhúzni a célban. Egyáltalán nem érdekelt a póló a célban.

Kaja: gél, izó, sótabletta  (+ egy apró zacskóban pár keksz, mogyoró, mazsola mézeskalács ha esetleg megkívánom, ki sem nyitottam) Bányahegyen volt az asztalon egy csomag ropi, onnan elcsórtam 3 szálat:)  Tudom, nagy téma az "űrkaja", de nekem idén ez volt a terv, és működött. Drága, és sajna ezt is szokni kell, tehát még drágább.

 

Köszi az írásaitokat, sokat segített, úgy érzem ennyivel tartozom nektek...

Előzmény: Ermak (58233)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58238

Gratula!!!

 

Kidörzsölödés kapcsán egy párbeszéd a hotdogosnál:

- Kérek egy jégkását!

- Málnásat vagy narancsosat?

- Mindegy, a tökömre kell!

 

Előzmény: Bumbanas (58236)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 1 58237

A csuklón mérés egy mérnöki csoda, huszonegyedik század meg amit akarsz. Egyeseknél jól működik (ugyanazzal az órával), másoknál nem, mert mélyebben futnak az erek, szőrös a kéz (igen, van aki emiatt leborotválja csak ott...) stb. A pulzuspánt ehhez képest kőbalta, de tűpontos (kivéve a száraz pánt (értsd: míg át nem izzadod) + műszálas futófelső kombót, akkor a sztatikus elektromosság meghülyíti). Kérj egyet kölcsön (vagy vegyél ócsóér' Aliexpressen vagy a Dekában), és nézd meg, mennyi az eltérés a kettő között. Ha csak annyi, hogy a pulzusövnél hamarabb indul meg fel-le (mondjuk fél perccel), az normális. Ha a mért értékek 3-5 ütéssel vagy többel folyamatosan eltérnek, az gáz.

 

A zónáknál két kérdőjel is van: honnan tudja az óra a max pulzusodat, és mi alapján osztja be a zónákat. Ha erre van valami dokumentáció, akkor tudok pontosabbat mondani.

Addig is látatlanban:

A max pulzust gondolom, hogy a 220-életkor képlettel számolja, ami pontatlan. Ennek 60-70%-a lehet a fat burn és 70-80%-a a cardio.

A kettő összege 71%; jobb lenne 80-90%-ot elérni és ezen belül is a fat burn legyen túlsúlyban.

De ne ess kétségbe: mivel sokat túrázol, szerintem valójában most is az volt túlsúlyban, csak a rosszul belőtt max pulzus torzítja a képet.

 

A max pulzust gondolom, manuálisan is megadhatod. A szomszédban épp most írtam be, hogyan tudod közelítőleg kimérni

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151473736&t=9006174

 

Viszont nem tudom, elég gyorsan reagál-e a csuklón mérés ezekhez a tesztekhez (és hogy nálad jól működik-e egyáltalán). Szóval megint ott vagyunk, hogy kellene kölcsönbe egy pánt (szoftvert ingyen is letölthetsz hozzá a telóra, pl. a Polartól).

 

Előzmény: CsST (58235)
Bumbanas Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58236

Nekem megvan az első K100-am, amihez nagyon jelentős részben hozzájárult ez a fórum, ezért köszönök minden információt, azokat is, amiket nem is nekem szántatok. :)

A Dorogig tartó részen most jártam életemben először túrán, csak az utána következő rész volt ismerős, de ez itteni sok beszámolóból és képekből már annyi információm volt, hogy ez egyáltalán nem okozott gondot.

Mogyorósbánya megvolt kicsit több, mint 10 óra alatt, utána azért már lassultam, ahogyan számítottam is rá, mert Mogyoróson zoknit cseréltem, a Szent-kútnál sorban álltam vízért, Bánya-hegyen pedig teáztam egyet, a köves út pedig erősen lelassított, ott már nagyon fájt a talpam. A legrosszabb az volt, hogy reggel elfelejtettem a Neogranormont és annyira kidörzsölődött a farpofám, hogy versenyt fájt a talpammal 80 km-től.

A vége 20:32 lett, ami azért a tervezett időmnél így is sokkal jobb. :)

Néhány személyes megjegyzés még: A pilisi szerpentin nem is olyan rossz, bár akiket megelőztem fölfelé talán más a véleményük, a Nagy-Gete pár 10 m-től eltekintve nem volt egyáltalán gáz, rosszabbra számítottam, a hot-dog a Bika-völgyben igazán remek volt!

CsST Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58235

Köszi szépen, tényleg jól összeszedted, nagyjából hasonló szempontok alapján gondolom én is elérni a gyorsulást még.

 

Valóban, a pihenések redukálása alapvető. Pár perc "felesleges" pihenés, megállás, stb. is meglepően sokat számít, és könnyen összeadódnak (persze volt, amikor olyan kondícióban voltam, hogy nem volt felesleges a megállás, mert egyszerűen meg kellett állnom szuszogni egy emelkedőn - most már ez ritkább, a Kinizsin most nem is nagyon fordult most elő, csak a táv második felén, hogy a gyorsabbakat elengedjem).

 

(egy kis számítás: ha "A" túrázó egy órán keresztül 5-ös átlaggal megy folyamatosan, megállás nélkül, "B" pedig valahol abban az órában megáll 10 percre (vagy kétszer 5 percre), akkor a "B"-nek a maradék 50 percben 6-os átlaggal kell mennie, hogy ugyanúgy 5 km-t tegyen meg, mint "A") (ha jól számolok)

 

A pulzus dolog is érdekel, azt is folyamatosan mérte és mutatta az órám, bár nem tudtam túl tudományosan értelmezni, de emelkedőkön bizony gyakran "anaerobic"-ba csapott át. Ilyesmit mutatott, nem tudom ez mennyire jó vagy rossz:

 

Átlagos hr: 138 bpm, max 175, min 91.

A zónák:

max: 2%

anaerobic: 24%

cardio training: 59%

fat burning: 12%

warm up: 3%

 

Persze valószínűleg az óra sem túl pontos (Amazfit Verge; amúgy jól bírta, 30%-ig merült olyan 95%-ról, miközben végig logolta a tracket is), csuklós optikai méréssel, de ha pontosnak vennénk ez mennyire jó / rossz arány?

(bocsánat a részletekért, de hátha ez is érdekes vagy tanulságos másnak is)

 

Igen, a cuccot is optimalizálnom kell, szerintem legalább egy-másfél kg-t feleslegesen cipeltem (pl. egy érintetlen palack, fél literes ásványvizet, és egy pót-pót powerbank-et)

Előzmény: Ermak (58233)
oszkar00 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58234
Azért annyira nem viselt meg az út az állomásig. Kicsit lemerevedett a lábad, de rendben lévőnek tűntél.
Előzmény: mancocka (58232)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58233

Itt írom, akkor már is hozzá tud szólni. A csevegőfórumot nem használom.

 

1.
Az időnyerés legkönnyebb módja, ha a pihenőket lerövidíted. Gyalogosan kezdetben 3-4 órát is elpihengettem, futva 1-1,5 óra is elég volt. Egy órán belül csak akkor jönne össze nekem, ha sok futóversenyre járnék, és sokat gyakorolnám a menet közben frissítést. Hogy Neked mennyi megy, azt más ttúrákon lemérheted.

 

2.

7 órás indulással tehát adott 15,5 óra nettó menetidő és 1,5 óra pihi, szóval 6,4 km/h átlagot kell „tudni” hegyen-völgyön. Itt jön be egy kis élettan: a gyaloglás kb. 6,5 km/h tempó alatt hatékonyabb, mint a futás, felette a futás a kedvezőbb. Azaz: az időnyerés második legkönnyebb módja az, ha az enyhe lejtőket (van sok), és ahol jólesik, a sík részeket is megfutod. Futásként a laza kocogás (6-7 perces kilométerek, azaz 8,5-10 km/h) simán elég. Hogy ezt futóedzésekkel (heti 2-3) éred el, vagy/és a ttúrákba futsz bele egyre többet, részletkérdés. Én a futott-gyalogolt K100-aimon (PB: 14:45) úgy indultam, hogy előtte a 20 km (párszáz méter szinttel) lekocogása (bő) 2 óra alatt simán ment. A ttúrázással az alap-állóképességed megvan a futáshoz, csak az izmokat kell hozzászoktatni. A két mozgásforma részben más izmokat igényel, így a váltogatásukkal egyes izmok pihenhetnek.


Ha érdekel, belekezdhetsz a pulzuskontrollba is (kifejthetem hosszabban), de a laza kocogással meg a (síkon) 6-7 km/h körüli gyalogtempóval normális (= hosszú távon is tartható) pulzuszónában maradsz, azaz max. emelkedőn lenne hasznos egy pulzusmérő pánt, hogy ne menj a max. pulzus 70-75%-a fölé.

 

3.

A futós-gyaloglós teljesítéshez nagy segítség a futózsák (vagy övtáska, de a zsák sokkal kényelmesebb). Nekem Camelbak Ultra 10 van, de gyárt ehhez nagyon hasonlót (és többek által dicsértet) az Aoinjie is, sokkal olcsóbban. Ennek nagy előnye, hogy a vállpánton is vannak zsebek, ahová elfér pl. némi étel, az igazolólap meg a mobil.

 

A cuccot pedig minimálisra kell redukálni: 4-5 kg a zsákban, kb. 1 kg a ruha és a cipő, nem több. Alább a 2017-es cucclistám:

 

Rajtam:
futófelső
rövidnadrág
futózokni
futóóra
sapka
fejpánt csuklón


Kaja:
2 l víz
2-3 banán
50 dkg datolya
1-2 gyümölcsszelet
kandírozott gyömbér
sajtos rúd


Cucc:
Camelbak
pohár
mobil
izolfólia
fejlámpa
pénz
személyi
időterv
toll
WC-papír
lanolin
uzsizacsik
Algopyrin
naptej
plusz futófelső vagy széldzseki
bokagumi?

 

Előzmény: CsST (58231)
mancocka Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58232

A látszat csalt, míg talpra nem kellett kecmeregnem! Akkor az arcomra fagyott a vicsor.

Beszámolót a napokban gyártok, így hogy már van miről. :)

Előzmény: oszkar00 (58224)
CsST Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58231

Köszönöm, természetesen érdekel, írhatod itt is, vagy mailben, vagy most kezd feléledni a csevegős szomszéd topik is :)  

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9235959

 

Ja igen, cipőnek most eléggé bevált nekem a sima futócipő, aránylag puha és vastag talppal (boost). Mondjuk annyi hibája / sajátossága van, hogy az orra nincs megerősítve ill. nincs "gyűrődő zónája", így pár kőbe rúgás elég fájdalmas volt, de egy kis odafigyeléssel ez kiküszöbölhető.

Előzmény: Ermak (58229)
VenczelGy Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58230

Én most csak 1 embert láttam a szerpentint levágni.

A Mátyás király utcát ketten választottuk, 10-15 ember ment alul. Még fel is szóltak nekünk, hogy "Erre szoktunk menni". :-)

Pélinél körülöttem mindenki gondolkodás nélkül a helyes útra fordult, csak egyvalaki kérdezte, hogy "Erre?". Mondtuk neki: "Erre". Meg is nyugodott. :-)

Előzmény: CsST (58228)
Ermak Creative Commons License 2019.05.27 0 0 58229

Az éjfél előtti beérés nekem is célom volt anno, és sikerült is elérni (sőt volt, hogy az utolsó vonatot is sikerült elérni :-) )

Ha tippek kellenek, szólj, írok.

Előzmény: CsST (58226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!