Keresés

Részletes keresés

pedro07 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155363
Nekem volt olyan belsőm amin legalább tíz ragasztott lyuk volt. Csak akkor dobok ki egy belsőt, ha már elöregedett.
Előzmény: ottovic (155360)
Pinyo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155362

Esetleg itt (kamera bringára topik) érdeklődj:

http://www.forum.bikemag.hu/showthread.php?t=1532

Előzmény: krill26 (155350)
Butch Cassidy Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155361
Vagy sűrűn kell defektet kapni és akkor az elöregedés szóba se kerül. Én idén vagy 20x szereltem, ebből szerencsére csak egy esett versenyre, a többi edzés közben történt vagy otthon vettem csak észre. Meg se melegedett a pótgumi a táskában, nemhogy elöregedjen. :))
Előzmény: Ricsimo (155348)
ottovic Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155360
Bocsánat, hogy ismét eretnek kérdéssel rukkolok elő. Égessetek el a város főterén Conti belsőkből rakott tűzön, hamvaimat szórjátok a négy égtáj irányába miközben pumpákból formált kereszttel véditek magatokat a rontás ellen, de mégis megkérdezem: a ragasztás nagyon elrugaszkodott ötlet? Csak addig, míg elérek egy nyitva tartó bringaboltig, ahol vadi új belsőt vásárolhatok (esetleg napok vagy hetek múlva)?
Előzmény: krill26 (155353)
gyuri62 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155359
Keszthely felől szoktam a kőbányától, igazából amúgy szerintem a közepe a leggyilkosabb, úgy hogy szinte mindegy melyik oldalról támad az ember :)
Előzmény: zfazek (155356)
Friczy Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155358
Ez nem típusfüggő, nejem trekkingjén kezdett elöregedni a már három éve használt belső, kidörzsölődött a szelep környékén, nosza, akkor cseréljünk, Elővettem a (egyébként ezzel egyidős) tartalék belsőt (az már évek óta a dobozában volt a fiókban, nosza be, aztán az istennek se akart felfújódni. Aztán amikor kiszedtem, és láttam az összehajtás mentén megnyílt vagy két centi hosszú folytonossági hiányt, kezdtem sejteni, miért :)
Előzmény: gyuri62 (155355)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155357
A királydinnye után a az idén / jövőre az elöregedett belső lesz a mumus? :-)))
zfazek Creative Commons License 2007.11.28 0 0 155356
Keszthely felől kell felfele menni, a másik oldal tűrhető lefele is :)
Előzmény: gyuri62 (155355)
gyuri62 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155355

Én szinte csak outizok (mondjuk a Keszthelyi hegységen keresztül vezető "aszfalt út" nem igazán arra termett , de fogjuk rá :)

A mountit csak levittem az egyi fiamnak a nyaralás alatt, ha esetleg biciklizni akarna....voltunk is, szép lett volna ha defektet kap valahol  :) 

 

Nézd meg gyorsan a tartalék belsődet, ha Conti, és nem tegnap vetted :)

Előzmény: krill26 (155353)
-Henger- Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155354

Oregon Scientific ATC-2000. Ez megéri az árát (a többi vagy drágább, vagy gyengébbek, amiket ismerek leírásukból), és 30-35ezer körül már kapható. A régebbi változata az ATC-1000, ennek a felbontása, képfrissítése, és maximális memóriája kisebb. Ilyenem van, használható, nézhető képet tud rögzíteni. Mindkettő rendelkezik mikrofonnal természetesen.

Innen felfelé csak a pénztárca szab határt, alá nem érdemes adni.

Előzmény: krill26 (155350)
krill26 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155353
Én is a keszthelyi hegységet járom montival és nekem is új conti belső van a táskámban kb 1 éve :S meg is nézem holnap hogy egyben van e még:)
Előzmény: gyuri62 (155352)
gyuri62 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155352

Nyáron ebből kifolyólag történt idei legnagyobb égésem. Keszthelyi hegységből hazafelé (outival) B.Berénytől kb. 1 km-re defektes kerékpárt toló apuka, körülötte aggódó család, 40 fok árnyékban. Megállok, kérdezem mit segíthetek, mondják defekt, mondom azt látom.  Belső nincs, pumpa nincs, ( minek az egy családi 4 napos sátoros Balaton körre) több tonna csomag van........

Nosza, semmi gond üdülő 1km, várjanak, ott van bent a mountim, van tartalék belső, pumpa, segítek, mert nagy az én szívem. Kikaptam a két (tavaly vásárolt) zsír új Conti belsőt, hónom alá a műhelypumpát, tűz vissza........

Mondanom se kell mind a két belső szét volt repedve az összehajtogatásnál (természetesen az egyiket össze is szereltem ügyesen, a felfújásnál derült ki hogy xar:))

(keveset mountizok, ahogy beraktam a nyeregtáskába tavaly, úgy vettem ki)

 

Égtem mint a Reistag, végül bevittem emberünket csomagostól, bringástól Balatonkeresztúrra kocsival a bringaboltba (kis család utánunk biciklivel az eredeti túraterv szerint)

 

Hát ennyit a Conti belsőről dióhéjjban :)

Előzmény: princzp (155347)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155351
És tessenek mondani: sikosítottat is lehet kapni?
Előzmény: dhpage (155345)
krill26 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155350
Sziasztok én mini kamerát keresek amit felcsatolhatok a bringára vagy sisakra DH akcióknál:) Hol találhatok ilyet jó minőségűt?
pROF Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155349
Conti belsővel már én is jártam így, nekem a szelepnél dörzsölődött ki a soha nem használt belső a nyeregtáskában. De egyébként is nagyon érzékeny volt, 3-ból kétszer sikerült kicsípni is szerelés közben. (Előtte ilyet elvétve sikerült csinálnom.)
Másfajta belsőkkel viszont nem volt ilyen gondom. (Most így hirtelen a következő márkák ugranak be, amiket már használtam, és jó volt: Kenda, Schwalbe, Panaracer.)
Előzmény: princzp (155347)
Ricsimo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155348

Szia!

 

A drága belsők, vékonyak, rugalmasak, oxigénáteresztésük kicsi, ezeknek ez a lényege, de ezeket csak egy olyan gumikeverékből lehet csővé extrudálni, ami hamar öregedik.

Ilyen Pl. a postásgumi.

Ha szorosan összetekered, azokon a helyeken ahol a gumi jobban megfeszűl az öregedés hamarabb bekövetkezik.

Ha a hátadon viszed, a nap többet éri, és máris ugyan ott tartasz, vagyis hamar tönkremegy.

Azt tudom ajánlani ne vegyél tartaléknak vékony drága belsőt.

Vegyél egy vastag anyagút, ami  más gumianyagból készül, több tekintetben rosszabb mint a drága, pótguminak azonban megfelel.

Másrészt ellenőrizd állapotát gyakrabban.

Előzmény: princzp (155347)
princzp Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155347
Sziasztok,

van egy bringás kérdésem, inkább itt nevettetném ki magam egyszer, mint az utcán folyamatosan. :)

Igyekszem tartalékbelsőt is vinni magammal mindig, de nagyon ritkán kapok defektet, és a tartalékbelsőnek nem tesz jót, hogy kb. 1 évig a nyereg alatti tenyérnyi kis táskába van összenyomorítva. Most pl. legutóbb egy igen jó és drága Continental repedezett ki pont akkorra, amikor defektet kaptam, tehát pontosan ott tartottam, mintha nem is lett volna nálam. :)

Nézegetve a régi bringás fotográfiákat, látni hogy a bringás a hátán vitte a belsőt. Én most megtanultam nyolcasba hajtani és felvenni így, de sehol sem látok utcán senkit sem ílyen módon közlekedni.

Van valami oka hogy ez a módszer teljesen eltűnt? Ti hogyan szállítjátok a tartalékbelsőt, ha visztek egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat előre is,
Péter
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155346
Én ismerek olyat aki (jó eséllyel) vevő lenne rá. :-)
Előzmény: dhpage (155345)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155345
szerintem ez no comment :) valóban a fölösleges tárgyak egyike :)

ugyanakkor kínzón horgad fel a kérdés : miért nem rózsaszín???
Előzmény: Elm (155343)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155344
nekem akkor inkább a paplan :))
Előzmény: ottovic (155342)
Elm Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155343
Hello Kittyis kulso :
http://standby.blog.hu/2007/11/27/hello_kitty_kereknyom
ottovic Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155342
Hát akkor egészségedre. Kinek a pap, kinek a paplan.
Előzmény: dhpage (155341)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155341
a 1/4 kiló az pont egy zacskónyi, amit együltőben megeszek :)

természetesen mindenki azzal főz amivel akar. csak ne reklámozzuk úgy, hogy ez az űber mindentvivő megoldás amikor ez nem igaz ;)

u.i. nekem még nem volt gondom a gázfőző tekerőjével, pedig volt(van) már pár darabom. fogalmazzunk úgy, hogy az valószínűleg selejt/gagyi. egyszer kell beruházni egy normálisra és nincs gond.
Előzmény: ottovic (155339)
Nemo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155340

Sajnos ez a viaszos főző eléggé szutykosnak tűnik számomra, ráadásul nem is olyan jó a melegítőképessége, mint akár egy gázfőzőé, akár egy spirituszfőzőé. Mivel amúgy is sajnálok minden főzésre és étkezésre fordított percet (most is sátrat bontottam vagy defektet szereltem, míg a főző dolgozott), biztosan megmaradok a gázpalacknál. Olyan sok bóvlit meg lehet javítani némi leleményességgel - talán még egy drágább főzőre se lesz szükségem.

Előzmény: ottovic (155339)
ottovic Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155339

A gázfőző problémáról l. Nemo 155324 felszólalását. Persze erre lehet válasz a drágább gázfőző is. Persze hidegben ennek is megvannak az árnyoldalai. A korom az edény aljáról gyorsan letörölhető egy pzsvel, ronggyal de akár nedves fűvel is. És amúgy is kell mosogatni. A "pót üzemagyag" (gyertya formájában) akár égés közben is adagolható. Az eszköz elég hamar kihűl ahhoz, hogy ne follyon (lehet, hogy nem így kell helyesen írni...) és utána már szállítható (max. rongyba tekerve).

A negyed kiló rizs az ugye sok? Nagyobb főzéshez (több személy, hús) amúgy is rendes tűz dukál. Ez a főző inkább egy bögre tea, kávé vagy zacskós leves gyors elkészítéséhez alkalmas; ha szempont a kis súly és térfogat; valamint a költség. Én nagy kávés vagyok, és volt már olyan, hogy kempingben reggel nem lehetett meleg vizet szerezni, a büfé a tervezett induláshoz képest későn nyitott. Olyankor jó egy ilyne kis eszköz.

 

Mindegy, kinek a súly, kinek a kényelem. Ezen nem veszünk össze. Az ötlet mindenesetre nagyon tetszik.

 

 

Előzmény: dhpage (155338)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155338
"egy főző->egy óra->negyed kiló főtt rizs.
De a legkellemetlenebb a SOK korom, ami az edényről óhatatlanul átkerül szinte mindenhova. Határtalan megkönnyebbülés volt, mikor végre alkalmam nyílott leváltani egy alkoholos égőre! (Tiszta, gyors, hatékony.) Konklúzió: Csak végszükség esetén használnám."

nem igazán értem miért kell szenvedni, ha egyszer kapni jó gázfőzőt. tény hogy nagyobb helyet foglal el, de megbízhatóbb. én biztos nem szenvednék az előállítással, kormozással, felmelegedéssel, kihűléssel, ha ugyanez = leemelem a polcról, tiszta, begyújtom, eloltom.

persze ha a világ végén vagyok és se bolt, se semmi, akkor oké. itthon túlélőknek ideális, extra szenvedés :)
Előzmény: Butch Cassidy (155337)
Butch Cassidy Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155337
A minden paraméter talán azért költői túlzás, kapásból felsorol a cikk vagy tíz hátrányt és a hozzászólások tovább finomítják a képet. Mindenesetre egy érdekes elgondolás, végszükségben még jó is lehet. Az ára kétségtelenül verhetetlen, bár a krémet is meg kell venni egyszer hogy üres dobozunk legyen. :)
Előzmény: ottovic (155333)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155336
a főbb utakat szénné sózták(buszok járnak rajta), már helyenként a nap fel is szárította.
Előzmény: kivi (155331)
dhpage Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155335
másikra írtam, nem volt annyira gáz, mint aminek látszott :)
Előzmény: kivi (155331)
Rabbi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 155334

Pearl izumi maszkot vettem ősszel és jó hónapja reggelente már rajtam van. Hallani tökéletesen lehet benne, közlekedést, telefont, beszédet is. Extrém fülfázós vagyok, de ebben eddig semmilyen gond nem volt, ráadásul a nyakat is fedi. Ez annyiban mindenképp fontos, hogy a felsőm bár magasított nyakú, de messze nem zár tökéletesen.

A jég és oldalszél kombó adott munkát most rendesen. Annyit tudtam kitalálni, hogy maradtam a már nem jeges úton azon a szakaszon is, ahol egyébként járda (budai rkp.).

Előzmény: -sanci- (155329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!