Keresés

Részletes keresés

bence56 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7406
Ha nem is az említett busz(ok)ról, de egy Hajdús 260-t tudok mutatni neked:
Előzmény: BU 08-84 (7405)
BU 08-84 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7405
Igen, a debreceni gépekre gondoltam. Köszi a választ! Gondolom a 260-as buszok is euro 2-es motorral vannak szerelve. Tudtok róluk (260) képet feltenni?
torqmatic Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7404
Ha a 3 ex-debreceni kocsira gondolsz: valószínűleg igen. Ezekben 190 kW-os, euro 2-es motorok vannak, míg az orosz exportból visszamaradt 263-asokat 155 kW-os, euro 1-es motorral szerelték gyárilag (tudtommal csak ilyenek vannak a Kunságnál).
Előzmény: BU 08-84 (7386)
torqmatic Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7403

Sajnos nincsenek valami jó állapotban... 11 év alatt csak az egyiket újították fel, a többi még "gyári" állapotú, és eléggé le vannak lakva. Úgyhogy egy esztétikai felújítás mindenképpen szükséges lesz (már ha igaz a hír), de szerintem műszakilag nincsenek velük gondok.

(Egyébként van még 3 helyi kivitelű 415-ös, de azokat lehet, hogy elviszi a Bakony.)

Előzmény: Ikarus 280 fan (7402)
Ikarus 280 fan Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7402
Én megmondom őszintén örülnék a hajdús 260-soknak, mert eléggé jó állapotban
vannak ! :) Legalább kilehetne dobálni a kunságos 260-sokat, mert azok jó szar állapotban vannak !!! 415-öst már tuti nem kapunk mert a BKV megvette őket oktatóbusznak ! Ja és úgy néz ki, hogy az 1 db új csuklós busz sem bisztos !!! Lehet, hogy 3 db új szóló jön !!! :S :S :S

Előzmény: Csoki bácsi (7398)
Irisbus Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7401
,,Köszönjük szépen de nem kérünk belőle."

Hál'Istennek nem vagy felelős vezető ill. döntéshozó a Kunság Volánnál :o)
Előzmény: bence56 (7395)
suexID Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7400
Az 5. ponthoz tudok hozzászólni érdemben: én többek között egy ilyen profilú cégnél dolgozom, évek óta webgrafikusként munkálkodom, a segítségemet több alkalommal felajánlottam (kezdetben ingyen és bérmentve) de nem kellett. Sanszos, hogy ezután se fog kelleni. :)
Előzmény: MilkDropz (7399)
MilkDropz Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7399
Hali!

Több kérdésem is lenne.

1.
Kunság Volános bérletet használok Kunszentmiklós és Dunaújváros között. Tegnap hallottam egy olyat, hogy az Alba volánosok elfogadják ezt a bérletet, ha valaki Dunavecsére akar menni Dunaújvárosból. Igaz ez? Én nem tartom valószínűleg. (Aki nem tudná, Dunavecse Kmiklós és Dunaúj között van.)

2.
Elvileg régen úgy volt, hogy a kunságosok nem vihettek dunaújból dunavecsére utasokat (nem lehetett ott leszállni), ez még mindig így van?

3.
Nem tervezik a buszok cseréjét az említett szakaszon? A régi ikaruszok már nem a legjobb állapotban vannak... :)

4.
Lehet-e számítani az említett szakaszon esetleges új járatokra (Kmiklós- Dunaúj)?

5.
Nem lesz új honlapja a KV-nak? Ez a régi már eléggé hasznavehetetlen, és van egy pár hiba is benne. Pl.: "Menetrendi értesítés (2009. július 6-tól)"-nál is az új díjszabás jön be...
Ha érdekelné a KV-t, akkor esetleg segíthetek egy korszerűbb lapot összehozni...

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.
Csoki bácsi Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7398
Ha ló nincs, jó a szamár is... Az átlagéletkor csökkenne velük és ha a város és a cégvezetés nem hajlandó nagyobb fejlesztésekre, akkor nincs más. Vagy inkább maradjon a jelenlegi, a Hajdús '98-as gépeknél sokkal öregebb járműpark? Nem feltétlen kell 20 évre előre gondolkodni, most megveszik ezeket a gépeket, aztán lehet, hogy pár év múlva rászakad az MNB a Kunság Volánra és jön egy rakás új kocsi... De addig is valami változás. Szerintem.
Előzmény: bence56 (7395)
Csoki bácsi Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7397
Ha akarna, se tudna megszabadulni a Volán a 266-os típustól, akkora helyközi beszerzés nem lesz egyhamar (a Volánbusz szokott ekkora adagokban fiatalítani), hogy 1 éven belül eltűnhessenek.
Előzmény: bence56 (7396)
bence56 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7396
Amúgy a lap rugósokra oda kell figyelni, és fényképezni kell őket 1000-el. Ugyanis belátható időn belül selejtezik őket, mert 2010. január 1.-től emelkedik az ilyen tipusú rugózású kocsik adója. :(
bence56 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7395
Köszönjük szépen de nem kérünk belőle. Elég ez a 3 csuklós. A többi legyen már új. Ez nálunk olyan nagy kérés? Akkor már inkább vegyünk 415-t.
Előzmény: Irisbus (7393)
BV-78-14 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7394
Futná az másmilyenre is csak nincs értelme...
Előzmény: suexID (7385)
Irisbus Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7393
Történetesen van 6 db 260 as eladó... :) És ezen felül 3 leendő Bakonyos példány.
GNX-307
GNX-309
GNX-339
GNX-340
GNX-341
GNX-342
1998 as évjárat :)
Előzmény: suexID (7391)
Irisbus Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7392
Khm, esünk... :)
Előzmény: GABEN352 (7351)
suexID Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7391
Szerintem is vásároljuk meg az összes fémhulladékot a Hajdútól. :)
Előzmény: Ikarus 280 fan (7388)
BU 08-84 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7390

Úgy tudom, 788-at és Ödönkét ki akarják dobni. 788-at "restaurálni" kellene és eltenni emlékbe. Lehessen mit mutogatni az unokáknak. Bár ha ez a volán vezetés marad, akkor elég lesz őket bevinni a Széchenyi térre, mert marad ez a járműpark!!! : )

BU 08-84 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7389
 Ez csak ilyen "városi legenda". Sofőrök beszélték.
Ikarus 280 fan Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7388
Tán csak nem a Hajdú Volántól ????? De nem is lenne rossz !!! :) Legalább kilehetne dobálni a nagyöregeket :) :) :)
Előzmény: BU 08-84 (7386)
bence56 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7387
És hol hallottad? Én nem tudok semmiféle 260-s beszerzéséről. Egyébként nem is hiányoznak, mert a szóló buszoknál viszonylag jó az arány( öreg[16-27 év]- "fiatal"[15-7 év] ) a csuklósokhoz képest
Előzmény: BU 08-84 (7386)
BU 08-84 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7386
 Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy erősebb motor van-e a DUD-okban, mint a 263-as Ikarusokban? Azt hallottam, hogy jön 6 db 260-as is a K.V-hoz. Megtudja valaki erősíteni? Ha igen áruljátok már el, hogy honnan érkeznek, milyen évjáratúak, esetleg fotó!? Köszi!!! Szép napot mindenkinek!!!!
suexID Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7385
Ha csak ilyen szintű hozzászólásokra futja, akkor nem kell erőlködni. :)
Előzmény: BV-78-14 (7384)
BV-78-14 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7384
Hümm-hümm!
KNL-241 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 7383

"Ennyit a stílusról."

 

A hozzászólásodon nem lepődök meg, ennyit a Te stílusodról... Először mindenki a saját háza táján kapargáljon, aztán kritizáljon másokat! Mellesleg jót derültem a hozzászólásodon, hoztad a korábbi nyers stílusodat.

 

 

"Nehéz egy városvezetőnek komolyan veni olyan írásokat, melyek nem ütik meg az általános iskola 7. osztály fogalmazásban elvárt szintjét."

 

Van egy olyan gyenge megérzésem, hogy ezzel a véleményeddel egyedül maradsz! Őszintén, mondd már meg, hogy miért nem ütötte meg a hozzászólásom a 7. osztályos szintet? A tiéd se üti meg, én is mondhatnám... De én nem mondom! Én nem olyan családbú' származom. :) 

 

"Egy magyar tanár csak előtalálható az "egyetemi hallgató " úr környezetében, aki a fogalmazvány tervezetből levelet farigcsált volna?"

 

Komolyan mondom, baromi vicces vagy! :D Lehet nem kellett volna beleszólnod, mert ez nem telefon... Lehetsz valahol nagyfőnök, de attól még megmaradhatsz embernek, nem muszáj gúnyolódni, alázkodni.

 

Tiszteletben tartom az írásodat, csak baromira nem arról kértem véleményt, hogy én mennyire 0 vagyok, meg hogy neked tetszik-e amit írtam, hiszen nem Te voltál a címzett.

Megkérdezem újra, gyengébbek kedvéért: Ti Kecskeméten és környékén élő Utasok mit gondoltok a polgármester válaszáról?

 

Továbbá jól lenne, ha ezentúl egy magyartanár ellenőrizné a gyenge 2-es szintű fogalmazásomat, hiszen egyeseknek ez fájó pont. :)

 

Maradok tisztelettel

Előzmény: Törölt nick (7380)
bence56 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 7382
Köszönjük szépen az okfejtést. De szerintem nem minden elgondolásban/ kezdeményezésben kell a hibákat keresni. És ez egy olyan. Ez a "szösszenet" a mi kéréseinket / kérdéseinket fogalmazza meg. Ez a kecskemétiek dolga és nem egy pesti emberé.
Előzmény: Törölt nick (7380)
suexID Creative Commons License 2009.07.15 0 0 7381
Nem hiszem, hogy ezt a "fogalmazványt" úgy kellene értékelni, mint egy komoly szakmai tervezetet, sokkal inkább úgy, mint egy tömegközlekedő fiatal meglátásait egy adott helyzetről. Szerinted, ha a városvezetés és a Volán is egymás hátát fedezve ferdít a helyi médiában, és szinte semmiféle információt nem kap az állampolgár arról, hogy az általa megválasztott vezetőség mégis milyen döntéseket hoz a feje felett, akkor mégis mi alapján készítene tervezetet?

Hol látsz te konkrét időtartamot leírva például a Kunság Volánnal kötött szerződést illetően? Hol írt a polgármester úr arról, hogy mégis milyen feltételeket szabnak a helyi járat tekintetében a Volánnak? Ismertette-e a képviselőtestület állásfoglalását a polgármester úr a Volán működését illetően? - Én úgy vettem észre, hogy nem.

Helyette inkább közhelyekkel dobálózott, és ugyanazt a sablon szöveget írta le, amit évek óta szajkóz a helyi média: a képviselők hamarosan tárgyalják a tervezetet, hamarosan jönnek a nagy átszervezések, lesznek helyek, ahol kellemetlenül fogja érinteni az embereket az átszervezés. Magyarán, semmiféle konkrét elképzelésről nincsen szó. És tudod, hogy mi ebben az igazán rossz? Az, hogy megint Kecskemét lakóinak megkérdezése nélkül készül döntést hozni a két fél, vagyis a Volán és az önkormányzat. Ha egyáltalán valaha készen lesz a tervezet, és valaha meg is tárgyalják az illetékesek, az megint a legkevésbé fogja az utazóközönség igényeit tükrözni, sokkal inkább lesz egy gazdaságosság jegyében született koncepció, mintsem utasbarát átszervezés.
Előzmény: Törölt nick (7380)
LoLkA Creative Commons License 2009.07.15 0 0 7379
Én a helyükben/helyetekben továbbra is a Volánban gondolkodnék. tudnak ők sokkal színvonalasabb szolgáltatást is nyújtani csak kötelezni kell őket. Egy szolgáltatóváltással sokkal többet vesztenétek, mint nyernétek.
Előzmény: KNL-241 (7378)
KNL-241 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 7378

Megkérdeztem a polgármester urat...

 

Tisztelt Polgármester Úr! Mit gondol, fenntartható e a helyi tömegközlekedésnek nevezett "borzadvány" Kecskeméten? Mért nem tesz a város egy színvonalas tömegközlekedés kialakításáért? Mért csak a Volánban gondolkodnak (debreceni példa)? A buszpark elöregedett, a vonalhálózat elavult, a megállókiosztás és a menetrend pont az igénybevevők (Utasok) igényeit nem elégíti ki... Teljesen felesleges a Széchenyi téri buszállomás... Gondolkodjanak külső végállomásokban és a jelenlegi sugaras rendszert átmérősre próbálják átszabni! Elfogadom, hogy Ön és munkatársainak 96%-a autóval jár, mert futja rá, de Önök a város lakosságának 1%-át sem teszik ki... A többség viszont szeretne/kénytelen tömegközlekedni, mégse tud, mert a jelenlegi szolgáltatás egy nagy nulla! Megépül az autógyár és a szuperkórház, hogy fogják megoldani a tömegközlekedést? A nyáron 20 percenként közlekedő 20-as járat nem lesz elég egy 550000 főt ellátó Megyei Kórházhoz. Vegyék észre, hogy át kell szabni az egész vonalhálózatot, és a legjobb lenne egyúttal egy szolgáltatóváltás is! Kérdés az, hogy mennyire fog az emberek véleménye/igénye megvalósulni. Várom megtisztelő válaszát! 20 éves egyetemista hallgató

Dr. Zombor Gábor :20 éves egyetemi hallgató létére kifejezetten szakértői javaslatot tett a kecskeméti tömegközlekedéssel kapcsolatban, hiszen a város által felkért szakemberek is egy hasonló struktúrát javasoltak. A képviselőtestület rövidesen tárgyalja a koncepciót. Az Ön és a szakemberek javaslata is tartalmaz komoly nehézségeket, melyek ugyanolyan lakossági ellenérzéseket váltanak majd ki, mint a jelenlegi helyzet . Manapság a tömegközlekedés fenntartása inkább szociális, jóléti szolgáltatás, hiszen közgazdaságilag nem értelmezhetőek a 3-4 utassal közlekedő járatok, melyből sok van jelenleg is. Ezzel szemben egyre nagyobb összegeket kell kifizetnünk a Volánnak veszteség kiegyenlítés címen, az állam pedig folyamatosan csökkenti a vidéki tömegközlekedés támogatását. Felvetette a Széchenyi téri központi buszpályaudvar megszüntetését, mely a város rehabilitációs program II. ütemének fontos eleme. Szolgáltató váltásban egyelőre nem tudunk gondolkodni, hiszen az előző önkormányzat hosszútávú szerződést kötött.  

 

Azért írt a lelkem elég nagy hülyeségeket ott középtájon... :S Véleményetek?

kasuka Creative Commons License 2009.07.14 0 0 7377
Köszi szépen!
Előzmény: suexID (7376)
suexID Creative Commons License 2009.07.14 0 0 7376
Az 1-es busz a Noszlopy Parkból indul és elvisz egészen az Auchanig.
Előzmény: kasuka (7375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!