Keresés

Részletes keresés

33nevemvolt Creative Commons License 2020.03.16 0 1 10251

Sziasztok,

szivesen elmondom mi az oka ennek a latszolag logikatlan lepesnek. Az oka az, hogy nincs kapacitas az esetleges megserulo kerekparosok instapolasara. Jarvany van, az egeszsegugyi rendszer tulterhelt, sem mento, sem szabad agy, de meg orvos sincs erre a celra. A magam reszerol a legmesszebbmenokig egyetertek, nem kell kint maszkalni, sportolni meg foleg nem ilyen helyzetben. Meg mielott elkezdodne a "en ugysem serulok meg", Madrid kornyeken napi 100 koruli esetben kell sportolokat orvosi ellatasban reszesiteni kulonbozo okokbol. Ahogy en tudom, bizony meg is buntetik a kint kolbaszolo kerekparosokat. Komolyan kell venni az ilyesmit, mert ebbol a sok kis "velem ugysem tortenik meg", "en ugysem kapom el" stb dologbol lesz olyan helyzet mint pl Lombardiaban.
Udv.

VodkaTam Creative Commons License 2020.03.16 0 1 10250

Kíváncsi lennék mi erre a hivatalos indoklás, mert ennek semmi értelmét nem látom.

Előzmény: barefootBushman (10249)
barefootBushman Creative Commons License 2020.03.15 0 0 10249

Akkora a rettegés, hogy a spanyoloknál betiltották a sportcélú kerékpározást. velo.hu/spanyolorszagban-betiltottak-minden-nemu-kerekparozast-a-koronavirus-megfekezese-okan.html Itt m,ég pár hét és jön ugyanez.

Előzmény: vizus (10244)
vizus Creative Commons License 2020.03.11 0 1 10248

Hát, igen, lehet, hogy az lenne a legjobb, ha kigurulnék a lépcsőházból a rétre ( 20 m), egy hétre való ennivalóval, aztán végig földúton! Vadkemping. Víz közkutakból.

Előzmény: VodkaTam (10247)
VodkaTam Creative Commons License 2020.03.11 0 2 10247

Lehet, hogy túl optimista vagyok (pedig épp az ellenkezőjével szoktak illetni), de én emiatt nem parázok. Ha addig nem is ül el a járvány, kint a szabad ég alatt nagyobb biztonságban vagy, mint összezárva másokkal. Ha a karantén miatt esetleg nem lehet közlekedni, az más tészta persze, de az influenzát is jellemzően épületben lehet jól elkapni, vagy ahol sok ember van kis helyen (rendezvények). Túrázás közben tekersz az úton, aligha fog bárki rád köhögni/tüsszenteni, este a prérin sátorozás közben szintén nem túl életszerű. Én be szoktam menni akár nagyvárosokba is megnézni a helyi nevezetességeket, itt persze találkozni emberekkel, de jellemzően ott se mész pár méternél közelebb másokhoz, ha meg olyan nagy járvány van/lesz, akkor még a zsúfolt sétálóutcák is elnéptelenednek, ilyen szempontból még kényelmesebben is lehet nézelődni/fotózni, nem áll bele folyton valaki a képbe. Mondjuk a fizetős látnivalók (múzeumok) lehet, hogy zárva lesznek, illetve az egyébként is kerülendő járványidőszakban, meg valahol vásárolni is kell, az még problémás lehet, de azt meg otthon is kell, bár sokan bespájzolnak mindenből.

Előzmény: vizus (10244)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.03.11 0 0 10246

Hátha addig a meleg miatt eltűnik..

Előzmény: vizus (10244)
cobranco Creative Commons License 2020.03.10 0 0 10245

Ezen nem kell elgondolkozni, bele fog...sőt már bele is szólt. Én nem is tervezek semmit :(

Előzmény: vizus (10244)
vizus Creative Commons License 2020.03.09 0 0 10244

Hanem elgondolkodtatok már: nem fog-e beleszólni a nyári túratervekbe a koronavírus?

 

vizus Creative Commons License 2020.03.08 0 1 10243

Még valamit a pontosság kedvéért. van egy szakmai weboldalam, minden hónap végén ad egy jelentést a Google, melyik aloldalt hányszor nyitották meg. Fenn van rajta az Alpok túra is.

 

Legfelkapottabb lekérdezések

az előző hónaphoz képest

cobranco tanár

+32 clicks (web)

 

Szóval kedves Cobranco kolléga, híressé tettél!

Előzmény: cobranco (10241)
cobranco Creative Commons License 2020.03.08 0 1 10242

Én köszönöm, és jó ivászatot a Cobrancos bögréből :)

Előzmény: KawaBazsy (10239)
cobranco Creative Commons License 2020.03.08 0 0 10241

Mindegy, járt Korzikán, mint ahogy mi is :)...és milyen jól tettük :)

Előzmény: vizus (10240)
vizus Creative Commons License 2020.03.08 0 0 10240

Csak a pontosság kedvéért: Seneca száműzetésben töltött nyolc évet Korzikán. Nérót próbálta jó császárrá nevelni, aki eleinte hajlott is rá, aztán egyre kevésbé, végül öngyilkosságba kergette.

Előzmény: cobranco (10237)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.03.07 0 1 10239

Kiváló, köszönjük, erre koccintunk! :-)

 

Előzmény: cobranco (10237)
barefootBushman Creative Commons License 2020.03.07 0 0 10238
cobranco Creative Commons License 2020.03.07 0 3 10237

Seneca,az idők kezdete után x évvel a „borzalmak szigetének” nevezte Korzikát,miután egy római légió élén a szigetre érkezett.Ennek fényében,itt a következő rész:

 

A tartalomból:

Cél,eljutni a sziget nyugati oldaláról a nyugati,ami elsőre hülyén hangzik,de,ha hozzátesszük,hogy közben utazóink érintik a keleti partot is,akkor már inkább rémisztő.Lesz itt minden,tenger,nagyváros,sivatag,dzsungel és elképesztően vad,holdbéli táj.

Kalandoraink erejük végén próbálják teljesíteni a kitűzött feladatot…

 

Éjjel-nappal Korzika 2.rész: "Kegyetlen sziget" 2019. FullHD 1080p

 

Útvonal:

Arbo-Nonza-Convent-Negru-Farinola-Patrimonio-St.Florent-Oletta-Omletta-Col de St.Stephano/392m/-Defile de Lancone-Murato-Col de Bigorno/932m/-Lento-Canavaggia-Ponte Rosso-Mulivecchi di Asco

 

Túrabeszámoló:

http://cobranco.hu/turabeszamolocorse_19.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/cobranco.zoltan/posts/2394529953961715

 

Térkép:

https://drive.google.com/open?id=1yxNN39ZHuUxfpTubEGUmhOddEACSoorN&usp=sharing

 

Jó szórakozást!

vjozso Creative Commons License 2020.03.06 0 1 10236

Ezekben a apró/lapos kütyükben Li-ion Polymer akksik vannak jobbára tokozás nélkül, "zacskóban" hogy minél kevesebb helyet foglaljanak.
Ezekkel meg előfordulhat hogy megduzzadnak, én már láttam ilyen laptopot és telefont is.
pl: https://appsolute.hu/2018/11/litiumok-lazadasa-akkuk-duzzadasa/

 

Ebben az árkategóriában a nem kalibrálható barometrikus magasságmérő nem akkora katasztrófa hiszen ettől még a megtett szinteket rendesen számolja és úgyis az a lényeg.
Egyébként a barometrikus magasságmérő pontosabb mint a GPS-es (ez nekem újdonság volt):
https://www.youtube.com/watch?v=9gFiCSvyoQg

Előzmény: -Wellon (10235)
-Wellon Creative Commons License 2020.03.05 0 0 10235

Ez azért nem túl biztató...

Na mindegy, rágódok még rajta egy kicsit.

Köszönöm

Előzmény: vjozso (10234)
vjozso Creative Commons License 2020.03.04 0 0 10234

Nekem pont ilyen van. Ez jó ár érte, ennyiért S60-as tartó nélkül szokták adni.
Két hátránya van:
-Ha az akksi tönkremegy könnyen szétfeszítheti a házat  Szerencsére szinte fillérekért cserélhető.
-Annak ellenére hogy GPS van benne a magasságmérés barometrikus. Ez még nem lenne baj, de nem lehet kalibrálni.. Így előfordul hogy a ház előtt egyik nap 150, másik nap 50 métert mutat de láttam már rajta -5 métert is :)  
Ezekkel én együtt tudok élni mert cserébe nem kell vezetékkel,mágnessel, elemekkel piszmogni. A GPS-e pontosabb mint a telefonomé, sokkal kevesebb cikkcakkot tesz a track-be. Az üzemidő bőven elég mindenre (ha már csak 3-4 órát bír akkor gyorsan ki kell kapni belőle az akksit) Cserébe elég gyorsan tölthető, szinte fel is töltődik amíg feltöltöm a tracket a Stava-ra.

Előzmény: -Wellon (10229)
Alexfux Creative Commons License 2020.03.03 0 0 10233

hogy cca. 300-szor tölthető az akksija." Ez azért nem teljesen pontos. Én ezt találtam a témában:

 

"The Polar V650 training device has an internal, rechargable battery. Rechargeable batteries have a limited number of charge cycles. You can charge and discharge the battery over 300 times before a notable decrease in its capacity. The number of charge cycles also varies according to use and operating conditions." (kiemelés tőlem.)

 

És innen idéztem.

 

De persze nem olcsó a holmi, az kétségtelen.

Előzmény: -Wellon (10232)
-Wellon Creative Commons License 2020.03.02 0 0 10232

Hát, köszönöm, de én nem ilyen árkategóriában gondolkozom...

Viszont jó, hogy belinkelted, mert ott van a leírásban, hogy cca. 300-szor tölthető az akksija. Az azért nem olyan sok. Aki minden nap használja, annak meggondolandó.

 

Előzmény: Alexfux (10230)
Frici. Creative Commons License 2020.03.02 0 1 10231

Sziasztok!

Hétvégeken, ha jó idő lesz, egynapos edzőköröket szándékozom tekerni. A táv 100-130 km naponta. A kiindulás Budapest, a cél lehet a Pilis, Dunakanyar, Börzsöny (vonattal), akár a Mátra vagy a Bükk hegység, de ezek autóval megközelítve. Aki csatlakozni szeretne, az az ufrici65@gmail.com-ra írjon.

 

Alexfux Creative Commons License 2020.03.02 0 0 10230

Szia!

 

Nekem Polar V650-em van. Nekem nagyon bejött az eszköz. Volt már nekem Polar pedálfordulat illetve sebesség mérő, ami kell ahhoz ennél a kütyünél, hogy meredekséget tudjon mérni. De pl. használható hozzá a Crivit-nek a 7900 forintos kombinált pedálfordulat/sebesség szenzora is. 

 

Vélemény. ÉS ezen az oldalon találsz más kompjutereket is.

Előzmény: -Wellon (10229)
-Wellon Creative Commons License 2020.03.01 0 0 10229

Üdv mindenkinek!

Kerékpár komputert szeretnék venni, nézegetem a készülékeket, és hát annyi fajta van,hogy belezavarodtam.

A szokásosokon kívül mindenképpen fontos a magasságmérés és a lejtés-emelkedés megbízható mérése, de nem kell,hogy pulzust meg pedálfordulatot is mérjen.

Nekem újdonság,hogy vannak gps és barometrikus méréssel dolgozó órák is, mint ez itt:

https://www.gearbest.com/bike-computers/pp_3002346154870567.html?wid=2000001

 

Van valakinek ilyesmi készülékekkel tapasztalata? Előnye nyilván,hogy csak felpattintom,nem kell mágnessel meg vezetékkel meg elemmel kínlódni. Másrészt mondjuk kétnaponta tölteni kell, bár nem tarthat sokáig,akár egy ebéd alatt is megvan. Szóval szimpatikus ez a teljesen vezetéknélküli megoldás,csak nem tudom,mennyire megbízható a gps-es (sebesség és távolság) és barometrikus (magasság és lejtés-emelkedés) kombó. 

Bármilyen véleményt szívesen fogadok, pro és kontra. De nyilván személyes tapsztalat jobb lenne.

Köszönöm!

33nevemvolt Creative Commons License 2020.02.24 0 0 10228

Sziasztok,

majus elejen megyek Spanyolorszagba egy hetre biciklizni. Malaga es kornyeke, es termeszetesen a Pico Veleta. Valaki esetleg jart mar arra kerekparral? Tippeket, otleteket szivesen meghallgatnek, meg nincs utiterv, csak a repulok indulasa es a Pico Veleta biztos. Kempingezest tervezek, nem tudom a vadkempinget buntetik-e arrafele, ha nem akkor annak sem vagyok ellene. Persze elkezdek informalodni en is, az esetleges tippeket elore is koszonom.
Udv.

vizus Creative Commons License 2020.02.19 0 0 10227

A zöldhullámról már azért lejöttem, és rövid távon tényleg nem vagyok veszélyes. Tavaly a kecskeméti 200 km utolsó 50-én egy középkorú nővel tekertem, és csak a végén kezdett felém billenni a mérleg. Alapozási időszakban mindig nehezen hiszem el, hogy tartani tudom a tavalyi távokat. Igazság szerint a motivációm is egyre szerényebb, jobban szeretek újabban földutakon kóborolni a montival, mint belehasalni az országútiba. Szóval mérget még nem vennék rá, hogy tényleg megcsinálom nyáron a tervezett hatnapos futamot. Viszont szó volt róla, hogy tekerünk egyszer együtt valahol. Vannak már tervek?

 

Előzmény: Biciklis Józsi (10226)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.02.19 0 0 10226

Zöldhullámmal végig mondjuk Kecskeméten és Alföldön 200 km fölött ..... Én akkor hogy enném meg a fagyit a főtéren?

 

Előzmény: vizus (10225)
vizus Creative Commons License 2020.02.18 0 1 10225

Abszolut alkalmazkodóképes, ideális túrapartner vagyok.

Előzmény: cobranco (10224)
cobranco Creative Commons License 2020.02.18 0 3 10224

Huúú Vizus, tudsz kedvet csinálni a leendő jelentkezőknek :)

De, megnyugtatok mindenki, azért nem annyira nehéz eset,mint amilyennek kinéz, rövid távon...hosszú távon még nem próbáltam :)

Előzmény: vizus (10223)
vizus Creative Commons License 2020.02.18 0 1 10223

Az előbb hosszan fejtegettem itt a kerékpáros életelveimet, aztán elszállt valahová, isten veled van! Félreértés volt a jelentkezés egy kollégától, szóval egyelőre egyedül vagyok az útra. Persze nehéz is távot, tempót egyeztetni, bár ha vonatban megyünk, akkor 27-35 közt alkuképes vagyok, távban 200-333 a határ. Mivel tanítok művészettörténetet, nekem egy múzeumi megálló inkább munka, de ugye nem dolgozni megyek. Kortárs gender érzékeny művészetet tanítva nyilván szociálpszichológia is megkerülhetetlen ( nem mintha teológiai -Ikonográfia - ikonológia - tartalma ne lenne), így a hely szellemének beszívása is felvet többnyire néhány munkaproblémát. Mivel a növényrendszertan, mikológia is munkaterületem, elvileg a növénytakaró nézegetése is problémát kellene jelentsen, de ettől el tudok tekinteni. Nem érzem kínzó szükségét, hogy meghatározzam, melyik szederfajt eszegetem éppen. ( Van vagy száz) Maradna még a társas igény, biciklisták közt lenni jó, még ha esetleg politikailag egészen más sávban is létezünk, ez nekem nem okozott még gondot. Csak hát a társas igényem reje mértani haladványban csökken, ahogy feleségemtől, családomtól távolodom, az évi néhány találkozó ( Káposztásmegyer, Kecskeméti Szép Kihívás, Mátra körverseny) épp elég.

Előzmény: Biciklis Józsi (10222)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.02.17 0 2 10222

Én egyedül is rettenetesen lassan tudok haladni. Mindenhol megállok, majdnem mindent megnézek. Minden kisvárosban kiülök a főtérre és magamba szívom a hely hangulatát. csak úgy nagypapásan...

 

Előzmény: vizus (10221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!