Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 1999.12.07 0 0 910
ahogy irtam mailben, most is ugy van

ide kéne másolni a koordinátákat megint, már nagyon messze lenn van :((

Előzmény: alexandrosz (909)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.07 0 0 909
A 10 óra az délelőtt, vagy este?
:o))

Én 12.00 előtt nem érek oda, ám igazándiból ez még nem biztos... :o)))
Most az lenne a lényeges, hogy mindenki még egyszer jelezze azt, hogy jön, alszik, stb... Mert a szállás ugye le van foglalva...
Nos, kéretik ma visszajelezni az ügyben!

Előzmény: csite (908)
csite Creative Commons License 1999.12.06 0 0 908
Szerintem 10 órakor már jó lenne elkezdeni a programot!

Vonattal ki érkezik?
Elvira szerint nem sok lehetőség van az odaútra, 6.57-kor Nyugatiból indulva kb. 1/2 9-re érhet oda az ember fia(számításaim szerint), a következő 9.20-kor Rákosrendezőről kb. 10.40-re.
Esetleg valakinek sikerült kifürkésznie valami mást?

Rain Creative Commons License 1999.12.06 0 0 907
Attól függ, hogy mikor akarjuk kezdeni az eszem-iszomot, nem? (áá, nem vagyok haspók :) )
Előzmény: alexandrosz (906)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.06 0 0 906
Bortali 2.000 a nyakunkon!

Egyezzünk meg, hogy mikor legyen a kezdőrúgás... Teljesen mindegy, a gazda rugalmas.

Nos, várom a javaslatokat.

Előzmény: Rain (905)
Rain Creative Commons License 1999.12.06 0 0 905
Hétvégén lecsapott az infulenza.

Van már valami konkrét időpont bortali ügyben?
Ha valaki odafelé jönne velünk kocsival, csak elriasztottam a sofőrt illetőleg, ne vegye véresen komolyan.

Hahó

sasanz Creative Commons License 1999.12.03 0 0 904
Legjobb-legikább: a nem kívánt szó törlendő:)))
Előzmény: sasanz (903)
sasanz Creative Commons License 1999.12.03 0 0 903
Ajánlottam volna? Nem a '96-os merlotról beszéltem? Én inkább 96-ra emlékszem. De ittam 97-est is, az tényleg nem jobb Sárosdiék merlotjánál.
Az Aranyfürt is nagyobb gazdaság, igazán jó bort nem tud sokszor összehozni. Bár manapság jó ellenpéldák vannak erre, pl. Chateau Teleki, Tiba Valley, Hilltop Neszmély. Visszatérve a merlotra, a 97-es év jobb volt a 96-osnál, mégis, szerintem aranyfürtéknél a 96-os lett a jobb.
Újbor: Szeremley irsaija nagyon, nagyon tetszett!!!! (már kapható:) Szerintem legjobban egy tavaszi piknikhez való a leginkább, fedeles kosár, primőr zöldségek, sonka, sajtok,stb. Bízok benne, hogy tavaszig nem változik sokat. És a cimke!!!!!!
Előzmény: alexandrosz (902)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.03 0 0 902
Jónapot!
Tegnap este felbontásra került egy Aranyfürt '97 Merlot. Nos, véleményem szerint csak illatában volt gazdagabb Sárosdiék Merlot-jánál, ízében nem. Ezt a bort sasanz Mester tanácsára próbáltami ki és mondhatom, nem csalódtam benne.

Látta valaki rajtam kívül Bock papa újborát ('99-es szüretelés...) Megér nekünk ez kb. 1.000.- magyar forintot? A Cora-ban kb. ennyiért elvihető.

nohab Creative Commons License 1999.12.02 0 0 901
Bocs a lassúságomért,

mi szervezetten mentünk csoportként, és két menü volt, tehát nem a'la carte; leves + fő fogás körettel + ásványvíz + desszert kb. 1.500 Ft volt. Nyilván ennél több az étlapos buli, de ha telefonon beszéltek velük előtte, az szerintem csodát tud tenni. Mondd meg, hogy a Kereskedelmi- és Vendéglátóipari Főiskola náluk járt csoportja ajánlotta őket! Én nem járok oda, de kibiceltem :-)

üdv,Ákos

Előzmény: Csokis2 (883)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 900
Fónagy gazdával teljesen egyetértek!!!

Ja, borkedvelő családtagok esetén nem árt egy bűvészláda sem :))))

Előzmény: alexandrosz (897)
korfus Creative Commons License 1999.12.02 0 0 899
Kösz. Ezek szerint nyugodtan tárolhatok egy-két évig egy palack vörösbort. Van ugyanis olyan amit nem szándékozom rögtön meginni.

Üdv

Előzmény: alexandrosz (897)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 898
korfus: no nézd már, mit találtam! :))))
(előzmény)

Még csak annyit esetleg, hogy a lehető "leghidegebb" helyén tartsd a lakásnak. Én nemrég lécekből eszkábáltam egy roppant primitív bortartót, ami azért a célnak megfelel, ládával nem mertem próbálkozni :)Én letakartam a borokat, amiket a spájzban tartok, aminek van külön szellőzése. Még egy fontos: talajközelben tárold őket.
remélem segítettem valamelyest

p.s. ha a ládát megcsinálod, feltétlenül értesíts a tapasztalatokról e remek topicban ! :))))))

Előzmény: sasanz (618)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 897
Talán próbáld ki a sasanz-féle zseniális dupla ládát! Egyébként a hőmérséklet, amiről írtál nem is olyan rossz. Meg egyébként is, Fónagy István, kedvenc pincetulaj barátunk mondása szerint:

"A bort nem őrizgetni, hanem jóízűen fogyasztani kell!"

Előzmény: korfus (896)
korfus Creative Commons License 1999.12.02 0 0 896
Tiszteletem!

Határozottan tetszik ez a topik. Egy ideje olvasgatom, most lenne egy kérdésem a borok tárolásával kapcsolatban: pincém sajna nincs így csak a lakásban szobahőmérsékleten tudom tárolni (nem panel). Mennyi ideig lehet anélkül, hogy kárt tennék a borban. A hőmérséklet nem változik hirtelen és nagyjából állandó, 21-22 fok.

Egyebkent a bort inkább szeretem mint értek hozzá, de igyekszem...

Üdv és köszi

zuzmo Creative Commons License 1999.12.02 0 0 895
Nem tudom, mert vagy a 20. volt mar a sorban.
Ami nagyon meglepett:
97 Pok, Kiralylanyka
99 ..., Bianca-Cserszegi fuszeres
Előzmény: sasanz (894)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 894
Tiba Valley volt a kékfrankos? mert az tényleg jó. Persze lehetett más is. De figyelemre méltó a '98-as chardonnay (TV), a külleme mondhatni lenyűgöző! :))
Előzmény: zuzmo (893)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.02 0 0 893
Igazabol az elozore akartam peldat mondani:
Szoval Gal Tibor bemutatott egy Egervin 1997-es Kekfrankost, abbol a celbol, hogy megmutassa, hogy nagy boraszati ceg is tud minoseget produkalni, ha odafigyel. Szerintem igaza volt.
Előzmény: sasanz (892)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 892
NE.
Te kis gonosz :)
Előzmény: zuzmo (890)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 891
Szerintem az ízlésed nagyon jó, mert megvetted azt a bort:)))) az akciós árban valóban jó vétel, én is vettem, csak kaviatot nem tudtam rábeszélni.
És nekem külön tetszik, hogy a Villányi Borászati Rt. foglalkozik minőségi minőségi borok készítésével is.
Próbálkozik az Egervin Rt. is, a Tiba Valley család néhány tagja kiváló!!
Előzmény: Zmac (889)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.02 0 0 890
Irigykeltes celjabol:
Hetvegen Egerben zajlott a Borvidekek Bajnoksaga (valami gombolyut kergettek), mejnek zaro esemenyekent a Talizmanban a resztvevok bemutattak boraikat, illetve a hazigazda az etkeket: Reszletezzem? :-))) & :-P

zuzmo

Zmac Creative Commons License 1999.12.02 0 0 889
Arra gondoltam, és nem is a bort hibáztatom, hanem az ízlésemet. :)))
Előzmény: sasanz (888)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 888
persze cuvée (itt már nincs szvsz :))
bocs
Előzmény: sasanz (887)
sasanz Creative Commons License 1999.12.02 0 0 887
A kékfrankos-kékoportó cuveé-re gondolsz?
Ha igen, akkor szerintem nem kell túl nagy testet vagy határozott csersavat keresni benne, pontosabban nem kell olyat adnia.
persze minden szigorúan szvsz :))
Előzmény: Zmac (886)
Zmac Creative Commons License 1999.12.02 0 0 886
Kóstolgattam a múltkori Cora akcióban beszerzett 1997-es Chateau Teleki Villányi cuvée-t! Szerintem nagyon jó bor és nagyon jó vétel! Csodálatos a tüze, kerek, gazdag az ízvilága. Talán lehetne egy kicsit testesebb és tanninosabb, de ez már nagyon ízlésfüggő, illetve ha jól választod meg hogy mihez iszod, akkor biztosan nem fog zavarni.
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.01 0 0 885
Bortalisták!

Ugye senki sem visszakozott a szállást kérők közül? Ez most már nem lenne örömteli... Csinálok is egy listát, hamarosan....

alexandrosz Creative Commons License 1999.12.01 0 0 884
Kolléga, igyon meg ma este egy pohár bort is és nincs harag...
Előzmény: kaviat (882)
Csokis2 Creative Commons License 1999.12.01 0 0 883
Valamit az arfekvesrol lehetne? A Borbarat remek helyeket szokott ajanlani, csak sajnos ezek kizarolag fizetes utani heten latogathatok. A Fertorakosit (Raspi?) meg boven azelott probaltam, hogy bekerult volna az ujsagba, de mar 96 oszen 5000 Ft-ot hagytam ott ket ember ebedjeert. (2*1 adag hal + bor) Szuper, mondhatni tokeletes volt, de ezt sajnos nem tudom tul gyakran ismetelni.
Előzmény: nohab (880)
kaviat Creative Commons License 1999.11.30 0 0 882
gyerekek drága barátaim töredelmes vallomással tartozom nektek : sört ittam.. és ráadásul jól is esett... ...mit csinaljak nem akartam kilógni barátaim közül - komformizmus rulle - ráadásul nem volt bizalmam a kricsmiben, maradtam az üveges amstel-nél.. mit mondjak, mióta bor a pálya, teljesen elszoktam a sertől, hiányzott a kellemes laza feeling amit egy finom bor okoz.. viszont 1 üveg beleszállt a fejembe..

.kav]4t

zuzmo Creative Commons License 1999.11.30 0 0 881
Valami Kaktusz Dzsuz a Jokai teren.
Kaja jo, nem draga, borok kivaloak.

ng

Előzmény: robicsek (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!