Keresés

Részletes keresés

atty707 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4656

Sajnos tudhatnád már, hogy az utas le van tojva ebben a tömegközlekedési rendszerben:

"Örüjjé paraszt, hogy légkondici busszal utazhatsz, még ha bele döglünk is." 

Az a gáz, hogy ezzel megint egy csomó vidékit is buknak, akik a belvárosból érkezvén itt szálltak fel egy megállóra a trolira/buszra, hogy elmenjenek a buszvégre. Most, hogy a buszmegálló jóval közelebb került a buszvéghez, minek vegyen jegyet? Nekem is közkedvelt átszálló helyem volt ez a villamosról, mostantól másfele, vagy más módon oldom meg a közlekedésem. Mindegy, a lényeg hogy parasztvakításnak elkészült a szökőkutakkal tele tűzdelt körút, ami a büdös nagy semmibe végződik... Hurrá, örvendjen a nép!

Előzmény: ZotyaJ (4652)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4655

Ami azt illeti, a Hal köz üzletház átadása előtt is a bíróság előtt volt a megálló. Távolról sem akarom Picurka véleményét osztani, de az a 60 méter édesmindegy. Okozott már 10 perces késéseket a Kistemplom előtti szűkület, éppen ideje volt, hogy kezdjenek vele valamit. Ami az autósoknak segít, az a tömegközlekedésnek is.

 

Ahhoz, hogy kétszer két sáv lehessen a kétszer egy helyett, fel kellett áldozni a régi megállót, ennyi. Ettől (meg a fél perces sétától) nem hiszem, hogy elpártolnak a tömegközlekedéstől. Annak sokkal komolyabb okai vannak...

Előzmény: ZotyaJ (4652)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4654

Értem és köszi.

Előzmény: LMG-003 (4653)
LMG-003 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4653

Az a buszokra szokott vigyázni hétköznaponként este a Segneren illetve a Doberdón mikor ott alszanak.

Előzmény: DBvonatinfó (4650)
ZotyaJ Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4652

Nem értek egyet az érveddel. Sokkal több utast érint hátrányosan, mint amennyit jelent az az egy nyomorult sáv az utósoknak. Igazából csak kényelmetlen sávolt váltan, de fennakadást nem okoz. Sőt egy rövid reggeli csúcsidőszakot leszámítva nem indokolt, hogy ott két sáv legyen. Ilyen áron nem.

Előzmény: marky-511 (4649)
atty707 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4651

Te, ezek lehet engem akarnak elkapni. :) Megunták, hogy mennyi sületlenséget hordok itt össze, nem gondoljátok? :)

Előzmény: DBvonatinfó (4650)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4650

még biztonsági őr is jutott egyes viszonylatokra (19, 42, 43, 48, 49)

 

Én ma a Nyugati utcán sétálva az egyik 36-oson (LMG-118) kívülről láttam egy "SECURITY" feliratú fehér pólóban egy nagy darab fickót áldogálni a buszsofőrnél. Akkor ezek szerint még vagy manapság is előfordul vagy rosszul láttam a járdáról. :)

Előzmény: marky-511 (4646)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4649

Ott jelenleg sincs két sáv. Van egy megálló, és mellette egy sáv. Most hosszabb utat kell megtenni a megállóig, de utána szintén két sáv lesz, de legalább folyamatosan. Amióta megszüntették a parkolást, nem voltak kijelölni két sávot, csak a Mácsay utcától. Így már a Hal köztől két sáv lesz. Buktak az utasok 60 métert, de cserébe gyorsabban hazajutnak, és azt se felejtsük el, hogy a szemközti Hal köz megálló azoknak is segít, akiknek eddig a Csokonaitól kellett visszagyalogolni.

Valamit valamiért. Nem perfekt megoldás, de a lehetőségekhez képest jó.

Előzmény: LoLkA (4648)
LoLkA Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4648

És a másik irányba miért nem kell a két sáv?

Előzmény: marky-511 (4647)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4647

Átadták a nyugati tehermentesítőt. Amikor arra jártam, csak egy autót láttam, de biztos rosszkor voltam arra...

 

A lámpák hangolása valami botrányos. Ahogy lefordulok a Széchenyire a Kossuth-ról, az Ítélőtáblánál egy 70 másodperces piros fogad. Nagyszerű.

A sávok elrendezése még most sem világos. A tábla szerint a mélygarázsnál a külső sávból kell besorolni, gyakorlatilag meg fordítva.

Tudom, hogy a fórumon belül megoszlik erről a vélemény, de szerintem nem hülyeség, ha két sáv lesz a Kossuth felé. Jogos persze a megjegyzés, hogy a Hal köz megálló rossz helyre került, de szerintem fontosabb, hogy egy évtizedes probléma megoldódik - persze nem az önkormányzatot akarom védeni.

marky-511 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4646

Nem vagyok benne biztos, hogy nem a polgármesterséget választja, no de tényleg ne menjünk bele! :)

 

A másik témához: csak a város járna jól. Anno ígértek 60 ellenőrt, jelenleg 11 fő dolgozik ebben a munkakörben, meg talán a szabadnapos járművezetők - néha. Amikor átvették a buszközlekedést, még biztonsági őr is jutott egyes viszonylatokra (19, 42, 43, 48, 49), mostanság meg ellenőrrel is talán kétszer találkoztam 19-esen, pedig hetente legalább egyszer használom.

Nem hinném, hogy a városnak nagy teher lenne a tanfolyamot állni, és átképezni pár DEHUSZ-ost.

Előzmény: atty707 (4644)
atty707 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4645

közmunkások mindkét kategóriája kapna az alkalmon

Na igen, eléggé ciki tud lenni a "tiszteletem tanárnő, mit tetszik itt csinálni?" kérdés az utcán, ha DEHUSZ-os mellényben vagy... Elég sok ilyen van sajnos, és egyre több lesz. (Csökkenő gyereklétszám, iskolabezárások, stb.)

Mennyivel jobb a: "büdös kölök, már megint bliccelsz, egyes, küldd be apádat" felkiáltás. :)

Előzmény: marky-511 (4643)
atty707 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4644

2014-re kénytelenek összehozni valamit, különben... Na, hagyjuk :)

Louis de genere Kósa nem kíván tovább polgármester lenni, az országos politikában kívánja folytatni "karrierjét" (2014-től választaniuk kell, hogy polgármester, vagy képviselő akar lenni)

A többiek meg, na hagyjuk :)

Előzmény: marky-511 (4643)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4643

atty707

 

2014-re kénytelenek összehozni valamit, különben... Na, hagyjuk :)

 

Garficicus

 

Ellenőrnek most sem a középosztály megy - nem akarom megsérteni őket!

Képzést nyugodtan lehet nekik biztosítani. Le merném fogadni, hogy a közmunkások mindkét kategóriája kapna az alkalmon, hogy egy kevésbé megalázó munkát végezzen.

 

Ha meg csak 55 ezer jár nekik érte, akkor az önkormányzatnak is megéri. Nem kell DKV-s alkalmazottakat felvenni, házon belül el lehet intézni.

Garficicus Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4642

"Még ha ezeket nem is vesszük figyelembe, a sok DEHUSZ-os, aki szemetet szed 1-2 óráig, utána a padokon ül, simán elmehetne ellenőrnek is. Egyrészt kevésbé megalázó mint az utcaseprés, másrészt úgyis az önkormányzat fizet, cserébe a bliccelés is csökkenne - vagy ha nem, több bliccelőt lehet megbüntetni. Ez másnak miért nem jutott még az eszébe?

 

Bontsuk két részre: Dehusz-os egyik része többségében önhibáján kívül munkanélkülivé vált értelmiségi esetleg diplomás, akiknek ez kényszermunka, és nem munkahelyteremtés, ahogy a sajtóban az megjelenik. A csapat másik fele alkoholista, segédmunkásnak is kevés.  

Nézzük csak: az első csoportból akarsz ellenőrt faragni mindenfajta képzés nélkül? Háááát az meredek lenne! A második feléből meg értelmetlen, hülyeség!

Ami pedig megalázás ebben az egészben az nem az, hogy dolgozni kell! Hanem az, hogy bruttó 55 ezer Ft-ot kapnak 8 órai munkáért, ami több mint a 22800 ft segély, de éhenhaláshoz elég csak!!!! Legnagyobb hülyeség azonban , hogy legalább használnák az értemiségi (netán diplomás!!) tudását, ehelyett szemetet küldik szedni!!!Bravooooooo!!!

Előzmény: marky-511 (4625)
atty707 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4641

Naív vagy. :) Nem lesz itt pálya sosem. :( A lényeg, a pénz a zsebben, a többi kit érdekel?

Előzmény: marky-511 (4640)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4640

És ha valamikor mégis építeni kezdik a pályát, túrhatják fel újra? De sok pénzük van...

Előzmény: atty707 (4638)
atty707 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4639

A DKV elszállt árak tekintetében, a szolgáltatás meg a béka segge alatt van, így senki ne csodálkozzon azon, ha nem veszik igénybe, vagy pedig bliccelnek az emberek!!! 

Ez teljesen igaz, bár ettől még a bliccelés lopás... De tény, hogy ennyi pénzért "ebben a nagyon erős mezőnyben ez a teljesítmény nagyon kevés". :) 

Az indokokat már párszor leírtam...

Előzmény: Garficicus (4623)
atty707 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4638

Két év alatt eljutottunk idáig, hurrá:

 

http://www.haon.hu/megoldodni-latszik-a-hunyadi-peterfia-keresztezodesben-levo-godor-ugye/2066940

 

Az a gáz, hogy a gyalogosok nem szabálytalankodtak, de ezt többször megvitattátok itt is...

marky-511 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4637

Azt már sokszor megtették, tesznek rá nagy ívben.

Előzmény: LoLkA (4636)
LoLkA Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4636
Előzmény: marky-511 (4635)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4635

Igen, a Tesco-busz is használja.

 

A Hal közre visszatérve, elvileg péntekre ígérték a kiskörút átadását. Az, hogy a megállót nem helyezik át, arra enged következtetni, hogy nem történik meg.

Előzmény: DBvonatinfó (4634)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4634

Hát ez, hogy "új megállóhelyet alakítottunk ki", valóban kommentár nélküli... Attól még, hogy tavaly óta nem áll meg ott DKV-busz, attól még a Volán használja helyközinek, ha jól tudom. Tehát akkor a megálló nem szűnt meg, ezért nem kell újat kialakítani. :)

Előzmény: marky-511 (4631)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4633

:D

Előzmény: marky-511 (4632)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4632

FRISSÍTVE! Új helyen a Hal köz megállóhely

 

2012. augusztus 31.

 

Egyelőre mégsem kerül új helyre a Hal köz megállóhely.

Az Önkormányzat tájékoztatása szerint, az új megállóhely átadása nem történt meg, ezért a trolibuszok és autóbuszok továbbra is a Hal Köz Üzletház előtti megállóhelyen állnak meg.

 

 

Vajon tudják, hogy még csak harmincadika van? :)

marky-511 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4631

Új helyen a Hal köz megállóhely

 

Arról nem írnak, hogy a szemközti megálló is üzemelni fog-e. Gondolom nem, mert akkor újra kellene nyomtatni egy tucat viszonylat menetrendjét.

 

A 47Y esetében a Somlyai utca megállóhely beiktatásával egyet tudok érteni

 

Azzal én is, de ahogy a DKV ezt a hírt tálalta, azzal nem.

 

A 47Y-os autóbusz útvonalán a Nagyállomás irányába új megállóhelyet alakítottunk ki

 

No comment...

Előzmény: DBvonatinfó (4630)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4630

A kérdésedre a válasz: NEM

Sztem szeptemberben meg a Derék utcát érintő járatok menetidején fognak változtatni, mert különben állandó késések lesznek napközben, ha pont megkapja a busz a piros lámpát...

 

A 47Y esetében a Somlyai utca megállóhely beiktatásával egyet tudok érteni, mivel sokan (pl. DERKE is) nem örültek annak, hogy az iskola után végigszáguld az Epreskert utcán, úgy, hogy nem áll meg a TESCO-nál.

Előzmény: marky-511 (4628)
DBvonatinfó Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4629

"Új helyen a Hal köz megállóhely


A Széchenyi utca forgalmi rend változása miatt 2012. augusztus 31-én üzemkezdettől áthelyezik a Hal köz megállóhelyet. Az új megállóhely a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság épülete előtt van. (A megállóhely neve nem változik.)

 A jelenlegi Hal Köz Üzletház előtt található megállóhely a fenti időponttól nem üzemel."

 

Forrás: dkv.hu

 

Érdekes lesz...

marky-511 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4628

Most hogy jöttem, a Széchenyin is mentek a lámpák. Csak most gondolok bele, mekkora hülyeség volt az augusztus 21-ei változtatás. Még csak most fogják bekapcsolni a lámpákat (a Derék utcán is), máris változtatnak a 37-esen és a 47Y-n, az új Hal köz megálló is rövidesen üzemelni fog. Lehet újra cserélni a menetrendeket. Megérte?

Előzmény: marky-511 (4627)
marky-511 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4627

Nem lehet, hogy tesztüzem van? A Deréken is mentek egy ideig, de azóza se kapcsolták vissza.

 

 

Más:

Járt valaki az Egyetem tér környéként? Borzalmas...

Tegnap jöttem arra kocsival, össze-vissza, a volt járdaszigeteken kell áthajtani, zúzott kővel van feltöltve. A táblákból lehetetlen kivenni, mikor merre kell hajtani, 3-4 polgárőr jelzi a forgalmo rendet.

És ez így lesz jövő áprilisig :S

Előzmény: vanyi94 (4626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!