Keresés

Részletes keresés

Katity Creative Commons License 2003.06.20 0 0 369
Sziasztok!
Sartitanilla,nagyon köszi az infókat!Mi aug.8-án megyünk,már nagyon várom.Mi is a Viennában fogunk lakni.Lehet ott kimondottan kérni, hogy melyik szobában legyünk?Háromfős stúdió lesz a miénk.
Tavaly Neos Marmarasban voltunk(Sartival szemben, a félsziget túloldalán),egyénileg.Egy napot rászántunk, és körbejártuk a félszigetet,javaslom,aki teheti,ne hagyja ki,mert olyan szépeket látni,mint sehol!!!Véletlenül betévedtünk egy idős bácsi portájára,és ő,annak ellenére,hogy tök idegenek voltunk neki,büszkén körbemutogatta a kis birtokát.Mit ne mondjak,el tudnám viselni,hogy olyan helyen lakjak.Kis dombon állt a ház,alatta olajfaültetvény,és kb. 500méterre a tenger...
Tavaly elkövettük azt a hibát,hogy még itthon felpakoltunk"páncélosokból",de gondolom sejtitek,hogy az első gyros után rá se néztünk a konzervekre.Apu bontott fel egyet,mert magyar ízekre vágyott,de amúgy az összeset hazahoztuk.A búvárkodásról írt élmény kissé elkeserít,ugyanis már piszkosul várom,hogy alulról is megnézhessem a tengert!
Szép nyarat mindenkinek!
Katity
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 368
Bocs.
Ha onnét is bejelentkezel, azért előre is kösz.
Ezt egyébként itt már én is megigértem és be is fogom tartani.
Előzmény: Törölt nick (367)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 367
Szia Kámi !

Jó nyaralást !
A beszámolót várom, na persze ha addig hazaérkezel.?

Előzmény: kámi (365)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.19 0 0 366
Busszal semmi gond nem volt éjszaka, viszont rengeteg a kátyú az utakon... Kész akadályverseny kikerülni őket (ez Szerbiára is vonatkozik). Bár Bulgáriában már egész hosszú szakaszon vannak új, jó minőségű utak is (EU- és Phare támogatásból).
Előzmény: Törölt nick (364)
kámi Creative Commons License 2003.06.19 0 0 365
Szia Sarti2003!

Mi holnap este 1/2 9-kor indulunk majd meglátjuk. A tapasztalatokat majd megosztom veletek a kinti internet kávézóból ha megtalálom.

Üdv:Csaba

Előzmény: Törölt nick (364)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 364
30-án délután indulunk kocsival.
A Bulgár éjszakai vezetést be lehet vállalni ?
Mennyire biztonságos ?
Három éve MAcedónnak mentünk, ott nem volt gond és még sötét volt amikor Thessalonikibe értünk.
Erre most nem is gondolok.
Mi a tapasztalat mostanában ?
Előre is kösz !

Ja és valaki ez időpontban nem indul ?
Csatlakozhatunk !

Előzmény: sartitanilla (363)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.18 0 0 363
Valaki kérdezte tőlem mailben, hogy milyen a konyha felszereltsége a Viennában. Ezt M. Józsfné teljesen korrektül leírta már a 42-es hozzászólásban, én csak annyival egészíteném ki, hogy a mi tűzhelyünknek csak két főzőlapja volt. A tűzhely fölött elszívó is van. A mosogató és a főzőlapok között van az edényszárító rész, nem sok munkafelület van a főzéshez...
A hűtő "normál" méretű, vagyis a konyhai munkalap alá van berakva, kb. derékig ér :-) Van benne egy kis mélyhűtőrész is. Konyharuhát, mosogatószert, szivacsot vigyetek magatokkal, mert nincs. Konzervbontó, sörnyitó van az evőeszközök között. A különféle méretű és mélységű tányérokon kívül üvegpoharak és bögrék is vannak (3-3 db).
Kihagytam valamit? :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.17 0 0 362
Köszi a fantasztikus beszámolót. Várom a képeket is. Megjött a kedvünk, már csak azért is mert két hét sincs már az indulásig !
Előzmény: sartitanilla (361)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.17 0 0 361
Od,

1. Igen, a szuterén stúdióknak van terasza, onnan van a bejáratuk is, pár lépcsőt le kell menni az utcaszinttől. Őszintén szólva nem laknék ott, mindenki az arcodba bámul az utcáról... Az apartman egyszerű, tiszta, de ez általában az összes görög apartmanról elmondható. Volt egy-két bosszantó apróság (pl. veszélyesen kiálló csavar a ruhásszekrényben, nehezen nyíló szekrényajtók, 0 db szemetes a konyhában, használhatatlan WC-papírtartó), de alapvetően rendben volt az egész.

2. Igen, elég sok képem van. Fel is rakom majd őket a netre, valószínűleg hétvégén. Majd megírom itt a topikon a linket, o.k.?

3. Legelől van a legtöbb hely a lábnak, kb. duplaannyi, mint máshol. Hát igen, a TV-t azt nem láttuk :-) Valamit valamiért...

Előzmény: od (360)
od Creative Commons License 2003.06.17 0 0 360
Helló sartitanilla!Lenne még pár kérdésem!:1:A katalógusban azt olvastam a Vienna apartmanról, hogy a szuterénben található stúdiók terasszal rendelkeznek!Hogy kell ezt érteni?Ez mélyebben van, a föld alatt?Vagy elírták?Milyen az apartman?Szép, rendezett, nem piszkos?
2:Ugye van még képed a Narancspartról?(+apartman, tenger, utazás)???
3:Azt mondtad, hogy a buszban legelől érdemes ülni!Ott is kényelmes?Gondolom a kilátás jó, de a tv-ből semmit nem látsz!Vagy igen?
laci_x Creative Commons License 2003.06.17 0 0 359
Sartitanilla köszi az infókat!
Előzmény: sartitanilla (351)
kámi Creative Commons License 2003.06.16 0 0 358
Szia!

Köszönjük a képeket és az infókat,már bevagyunk gerjedve pénteken indulás két hét pihi.

Előzmény: sartitanilla (357)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 357
Elnézést!!! Na még egyszer:

A kilátás a Vienna 302-es szobájának erkélyéről:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Sziklába vésett szobor a Narancsparton:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Narancspart - no comment:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: sartitanilla (356)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 356
Akkor pár kép, ahogy ígértem:

A kilátás a Vienna 302-es szobájának erkélyéről:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Sziklába vésett szobor a Narancsparton:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Narancspart - no comment:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: sartitanilla (351)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 355
Od, igen, tényleg rá volt írva, hogy RomCar. Sötétkék Neoplan busz.
Előzmény: od (353)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 354
A Relax pizzázó megvan még mindig :-) Bár mi nem voltunk ott, majd talán legközelebb...

Görögdinnyét nem ettünk, viszont barackot igen, az is nagyon finom volt. Ezt nem is írtam, olyan 2,30 € volt egy kiló (a nektarin 5 € körül).

A narancspartra a Sithon Travel mikrobuszával mentem, írtam is :-) Így 4€-ba került fejenként (oda-vissza).

Előzmény: od (352)
od Creative Commons License 2003.06.16 0 0 353
Helló sartitanilla!Még egy kérdés:Én Tolnai vagyok és itt van egy iroda:Romcar Travel!Azt hiszem, hogy az apollon tőlük bérli a buszt!Nem így van?Nem láttál a busz oldalára piciben felírva, hogy Romcar Travel?
od Creative Commons License 2003.06.16 0 0 352
Helló Sartitanilla!Fantasztikus az irományod!Nem tudom, hogy van-e még, vagy éppen átnevezték a pizzázót?Amikor én kinnt voltam akkor nagyon jókat ettünk a Relaxban!Egy magyar nő volt a felszolgáló!A pizzák isteniek voltak, frissen szedték ki a kemencéből!A két pizza után egyet ajándékba kaptunk!De mi inkáb kicseréltettük a Mariával(a magyar hölgy) gyümőlcstálra!Tudod, azok az isteni görög gyümölcsök!Nem kostóltátok a görögdinnyét?A Narancspartra hogyan jutottatok el?Robogót béreltetek vagy befizettetek az egyik programra?
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 351
Akkor folytatom a tegnap megkezdett felsorolást...

4. ÁRAK, ÉTTERMEK
Sajnos nem igazán jegyeztem meg az árakat, de olyan hozzávetőlegeseket tudok írni (bár eltettem a blokkokat, de sajnos nem részletezik igazán a tartalmat ill. ugyebár görögül vannak...) Mi általában péksütit, gyümölcsöt ettünk reggelire, ebédre max. salátát, és vacsorára időzítettük a főétkezéseket, amúgy görög módra. A többek által emlegetett pékséget reggel, minél korábban érdemes felkeresni, akkor a legnagyobb a választék. A nagy kedvencünk a szezámos-mazsolás koszorú, ami több méretben is van, ha jól emlékszem, a legnagyobb olyan 1 €. A kis dobozos kakaó kb. 60 cent. Egyszer vettünk baklavát és társait is - nagyon édes sütemények átlátszó szószban, isteni! -, ezt súlyra adják, kb. 40 dkg volt 3 €. (Ez a hűtők melletti üveges pultban van egyébként.)
A szupermarketekben olyan 30-40 cent a másfélliteres víz (szénsavmentes), de a félliteres is ugyanebben az árban van. Érdemes a hatos csomagolású 1,5 litereset venni, úgy még olcsóbb. A 100%-os gyümölcslevek 1,70-2,00 €-ba kerülnek, nagy választék van belőlük (Amita). A többi gyümölcslevet, üdítőt sajnos nem tudom, mert azt nem szoktunk inni. A 10 dkg-os vaj 1,60 €, Ritter csoki 1,25 €, 0,5 literes olívaolaj 2,90-3,50 €, tusfürdők 2,00-4,00 €, naptejek 6,00-22,00 €. Ouzóból, Metaxából csak kicsit vettünk: 0,35 literes metaxa 3,90 €, 0,2 literes ouzó 2,10 €. Egyébként hazafelé a görög határ után megállt a busz a Duty Free Shopban, sokan itt vettek italokat. Sőt, utána még Bulgáriában is megálltunk egy kisebb boltnál, ahol a buszsofőrünk azt mondta, hogy nyugodtan lehet alkudni, akár a felére is - itt is nagy metaxakészletek voltak... De hatalmas desszertesdobozok is kellették magukat (sőt, pár fiatal még bolgár CD-ket is vett - mármint kurrens külföldi zenei CD-k másolatait, a boltinál jóval alacsonyabb áron). Az italokból nem érdemes túl sokat venni, mert hazafelé a magyar határon szúrópróbaszerűen leszedettek pár csomagot a vámosok, és megnézték, mennyi ital van bennük. (Idevágó vámszabály: "A külföldön, illetve belföldön lakóhellyel rendelkező természetes személy (utas) saját használatára vámmentesen behozhat ... két liter bort és egy liter égetett szeszes italt...")
Az éttermek közül többet is kipróbáltunk:
- a "szekeres" éttermet a Vienna közelében (laikus fordításom alapján Giornis(?) a neve)
- a főtér felé vezető úton a Pirofani nevűt (egy lámpás látható a név közepén, lépcsőn kell felmenni az utca bal oldalán)
- a főtéren a Nikos tavernát
- a parton az Argiris-t és egy Arche Noah (Noé Bárkája) nevűt
- az új részen a Paradise-t
Főleg görög salátát (horiatiki) - 3,50 €, joghurtos uborkasalátát (tzatziki) - 2,00 € -ettünk, egyszer-egyszer szuflakit (nyárson hús) -talán 5 €? -, pastitsio-t (darált húsos rakott makaróni) - 3,80 € - , rántott tőkehalat fokhagymaszósszal - 5 € -, ill. sült feta sajtot - 2,50 €. Vizet - 0,50-1,00 € - és frappét (jegeskávé) - 2,00-3,00 € - ittunk. A legjobban a Paradise és a Nikos tzatzikije ízlett, a Paradise-ban volt a legfinomabb a feta sajt a horiatikin, a Pirofaniban finom volt a hal is és a horiatiki is. A partmenti éttermek tényleg nem nagy durranások, az egyikben grillezett húsokat ettünk (2 személyes tál, 10 €), ami eléggé száraz volt. Viszont hangulatos a kilátás a tengerre és az olajlámpás kivilágítás, úgyhogy egy alkalmat megér a dolog. A Nikos sem volt egy nagy szám - a pastitsio-juk kifejezetten ízetlen volt, bár a salátákkal nem volt semmi gond -, de jó helyen van, hangulatosak a székek, asztalok, növények és nagyon aranyos a tulaj kislánya, aki felszolgál (ez már gyerekmunka számba megy egyébként, rengeteget dolgozik). A Paradise-ban nagyon jópofa volt a pincér, ez az étterem egyébként szintén a parton van - egy dombon -, remek kilátással, bár a székek sajnos műanyagok, de azért ez volt a legemlékezetesebb vacsoránk. Általában a legtöbb helyen kaptunk ajándék ouzót vagy metaxát, volt, ahol ajándék desszertet (halva, cseresznye).

5. FAKULTATÍV PROGRAMOK
Nos, ezeket egészen pontosan tudom, mert lefényképeztem az árlistát és el is hoztam egy prospektust a Sithon Traveltől:
Meteora - 32 €
Toroneos hajókirándulás - 28 €
Szaloniki - 21 €
Athos hajókirándulás - 22 €
Waterland csúszdapark - 27 €
Blue Lagoon (Kék Lagúna - Narancspart+Vourvourou) hajókirándulás - 27 €
Görög est - 24 €
Öszvértúra - 25 €
Halászat - 18 €
Fürdőtúra - 18 €
Búvárkodás - 42 €
Narancspart (hajóval) - 7 €
Narancspart (mikrobusszal) - 4 €
Mi ezekből a búvárkodásra és a mikrobuszos Narancspartra fizettünk be. Sajnos a búvárkodás nem jött össze: péntek 13-án (!) 10-re kellett mennünk a Sithon irodájához, ahol megtudtuk, hogy mégsem akkor lesz, hanem délután 5-kor. Akkor viszont a kutya sem várt ránk, így 20 perc várakozás után csalódottan távoztunk... Ekkor még persze az iroda is zárva van - a szieszta miatt -, így csak este tudtunk reklamálni és végül visszakaptuk a pénzünket. Lehetséges, hogy a búvár nem akart péntek 13-án búvárkodni? :-) Mindenesetre ez kicsit elszúrta a napunkat.
A Narancsparton most voltunk először és isteni volt!!! Ne hagyjátok ki semmiképpen! Már megérkezéskor elájultunk a gyönyörű panorámától, ilyen lehet a Maldív-szigetek is. A homok hófehér és olyan finom, mint a porcukor. A víz kristálytiszta, tisztán látszanak benne a halak és a medúzáknak is az árnyékát veszed észre először (itt nem volt sok medúza). A vízben vannak hidegebb áramlatok, de nagyon kellemes. Szinte nincsenek hullámok, nagyon védett az öböl. A part mellett fenyőerdő van, ahol sátoroznak, főleg naturisták. Ez - mármint a meztelen fürdőzők - egy picit furcsa volt először, de aztán megszoktuk, nem zavartuk egymás köreit :-) Jó, hogy elvittük a napernyőt, bár érthetetlen módon így is rendesen leégtünk, a leglehetetlenebb helyeken (jelzem, állandóan a napernyő árnyékában voltunk). Nem a hátunk égett le, vagyis nem a vízben történt a dolog. Úgy tűnik, a fehér homok rendkívüli módon visszaveri a napsugarakat, úgyhogy gyakran kenjétek magatokat és a déli órákban jó ötlet lehet akár fenyőfák árnyékába visszahúzódni. A parkolónál van két büfékocsi is, normál árakkal dolgoznak, amennyire láttuk. A parton a sziklákba szobrok vannak vésve, pl. egy sellő, egy női akt madárral és Szent István (!). Oda is van vésve a neve, szépen, magyarul.
Amikor délután felmentünk a dombtetőre az árnyékba, még delfineket is láttunk, pár száz méterre a fürdőzőktől. Kb. 5-6-an lehettek, kiugráltak a vízből.
Ha valaki elmegy a Narancspartra, azt hiszem, már nem is nagyon akar Sartin fürdeni, annyira más világ. (Ez ránk annyiból volt igaz, hogy a leégés után semmilyen partra nem akartunk menni :-) )
Valószínűleg ehhez hasonló öblöket fel lehet fedezni motorral is, mi mindenesetre nem vagyunk motorosok (legalábbis egyelőre). De jó ötletnek tartom, hogy most már anélkül is el lehet jutni a Narancspartra.
Az említett prospektust (fakultatív programok) be fogom szkennelni, és eljuttatom majd Imhotephnek, hátha felteszi az oldalra. De ha valakit addig is érdekel, magánban is elküldhetem.

6. AJÁNDÉKOK
Rengeteg ajándékbolt van, nem is akarom felsorolni a kínálatukat, csak néhány dolgot emelnék ki. Volt szó már a Metaxáról és az ouzóról, ezen kívül létezik az ún. tzipuró, ami még erősebb, mint az ouzó. Jó ajándék lehet az olívaolaj (némelyik díszüveges változatban fűszernövények is vannak). A papír- és fémdobozos halva is sikert arathat az édesszájúaknál (ez tulajdonképpen őrölt szezámmagból készült csemege, nagyon édes, a mézes változata finomabb és egészségesebb). Rengeteg különböző falinaptár és fotóalbum közül lehet választani. Megjelentek a 2004-es olimpia ajándéktárgyai (ruhák, pólók, kulcstartók, törölközők, sporttáskák, bögrék, stb.) is, nagyon jó minőségűek, ennek megfelelő árakon. Én apróbb ajándékok mellé vettem Nescafé frappét is, amit a szupermarketekben lehet kapni (0,40 €). Igaz, csak görögül van rajta elkészítési útmutató, de én kikísérleteztem :-) A kávéporra a pohár vonaláig kell tölteni a vizet, a pohár lezárható a rázáshoz. Néhány rázás után érezhető, hogy besűrűsödött. Ekkor hozzá lehet önteni a tejet és a cukrot. Néhány kavarás, néhány jégkocka - és kész! (A tejet mindenképpen a rázás után kell hozzáadni, különben nem habosodik fel - sajnos erre is saját hibámon jöttem rá...) Van olyan frappé is, ami nehezebb, érezhetően van benne már víz is - ez 1 € körül van - szerintem nem éri meg a cipelést, de ki tudja, lehet, hogy finomabb :-)

7. EGYEBEK
Csak úgy néhány hasznos tudnivaló...
- Van autókölcsönző is, MasterCar néven, ha valaki idegenkedne a robogótól. A főtér közelében található, az egyik, tengerrel párhuzamos utcában (a főtér és a tenger között).
- A képeslapok 0,30-0,50 €-ba kerülnek, a bélyeg 0,65 €-ba (a tengerentúlra 1,30 €)
- Sajnos elég sok a szúnyog, különösen a vacsora idején támadnak, így az első csapkodós vacsora után már felkészülten indultunk el otthonról, befújtuk magunkat az itthonról vitt VAPE szúnyogrisztóval, ami hatásos is volt. A szobában érdemes konnektorba dugható riasztót venni, 4,00-6,00 € között lehet kapni a szupermarketekben (40-45 éjszakára elég a hatóanyaguk).
- Imhoteph a weboldalán elég jól leírta, mi alapján válasszunk búvárszemüveget, pipát és békalábat. Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy megjelent egy újfajta pipa, aminek a tetején oldalirányú bevágások vannak, amik megakadályozzák, hogy a hullámzó víz beloccsanjon a pipába. Nagyon ötletes és tényleg működik, érdemesebb ilyet venni, mint a hagyományosat (és nem is drágább).
- Teszteltük, és még az "erősen vízálló" babanaptejek is lejönnek a tengervízben, úgyhogy kenni, kenni, kenni :-) Leégésre remek az itthonról vitt IRIX spray, de a kinti naptejek mellett árult Coppertone After Sun Gel is szuperul bevált (átlátszó zselé, pici kék és sárga golyócskákkal), ebben aloe vera, kamilla, valamint A és E vitamin van. Egy áldás a leégett bőrnek! Megakadályozza a hámlást is. (200 ml, 8 €)

- - - - - - - - - - - -

Huh, csak győzzétek elolvasni... Majd pár képemet is beszúrom, kedvcsinálónak.

Előzmény: sartitanilla (344)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.16 0 0 350
Sziasztok!

Örülök, hogy nem csak magamnak írogatok...
O.k., laci_x kérése meghallgatva, az árakról külön fejezetet nyitok majd :-)

Csá, a tenger nagyon kellemes volt, nem tudom, hány fok lehetett, a http://www.cooleferien.com/en/europa/griechenland/chalkidiki/ weboldal szerint ilyenkor 22 fokos a víz. Az oldal táblázatának sorai:
- Nappali hőmérséklet
- Napos órák száma
- Vízhőmérséklet
- Esős napok száma
Amíg mi kint voltunk, egy csepp eső nem esett, felhőket sem nagyon láttunk. Estére általában lehűlt az idő (könnyű pulóver elkelt), de az utolsó két napon olyan hőség volt, hogy este is fülledt maradt az idő. Az itthoni melegfrontot pont sikerült kint átvészelnünk (tegnap pedig meghoztuk a hűvösebb időt). Egy kis szél mindig lengedezett, ezért a délutáni sziesztát általában az árnyékos erkélyen töltöttük (a szoba is felmelegedett és nem igazán lehetett huzatot csinálni).
Igen, voltunk a Narancsparton is, erről is írok majd részletesebben.

Od, mit írjak pontosan a tengerről? :-) Általában kisebb hullámok vannak, az egyik nap viszont feltámadt a szél és akkora hullámok voltak, hogy egy idő múlva szinte menekültünk kifelé. A hullámok mellékhatásaként egészen sok medúza sodródott a part közelébe, engem meg is csíptek. Nem vészes, először viszket, mint a szúnyogcsípés és bepirosodik, aztán fáj egy kicsit (mintha leforráztad volna), de kb. 20 perc alatt nyomtalanul elmúlt. Viszont nem rajongtam a medúzák közötti úszásért... Kb. 10-15 cm az átmérőjük, sok el is pusztult a hullámverésben.
A homok változó finomságú, a sziklás résznél lehet többféle állatot megfigyelni.
Egyik estefelé egy hidroplánt is láttunk, a part mentén repült, egészen alacsonyan. Motorcsónakok, halászbárkák, kirándulóhajók előfordulnak, sőt jetski-ket is láttunk, de ahogy a Sithon Travelnél mondták, azok illegálisak és kitiltják őket. Az új részen van az AquaFun vizisportcentrum (http://www.aquafun-watersports.de), szörföt, kajakot lehet bérelni, szörf- és vitorlásoktatás is van, vizisielni is lehet, stb.
A Michalis apartmanház az út túloldalán van, ahogy a térképen látom... Esetleg jó onnan a kilátás?
Az Apollonnal tényleg nem volt semmi bajunk, egy apróságtól eltekintve - az sem az ő hibájuk volt -, ugyanis odafelé nem ott ültünk, ahová helyet foglaltam a buszra. Ennek az volt az oka, hogy más utazási iroda utasait is vittük (ha jól tudom, Bella Tours), és így más busszal mentünk, mint a tervezett. Az új helyünkön pedig alig volt tárolóhely, a széket nem lehetett oldalratolni, szóval elég kényelmetlenre sikerült az odaút (ráadásul az előttünk ülő hölgyemény is fájdalmasan rosszindulatú volt). Kíváncsi leszek Imhoteph bellatours-os élményeire is, ahogy látom, neki is meggyűlt velük a baja :-(

Előzmény: od (349)
od Creative Commons License 2003.06.16 0 0 349
Helló sartitanilla!Nagyon jó olvasgatni az élményeidet!komolyan!Remélem még írsz!légyszíves a tengerről is!Én két éve a Michalis apartmanban voltam!Az tudod hol van?Azt mondják, hogy én akkor igazábol nem is voltam sartin!Nem tudom?Akkor tényleg megbízhatóak, pontosak, tökéletesek Apollónék?
csá Creative Commons License 2003.06.16 0 0 348
Megkaptam az e-mailt. Nagyon örültem neki, próbálkozom, próbálkozom, de lehet, hogy majd kereslek még.

Más, milyen volt a tengervíz hőmérséklete? Narancsparton voltatok? Lelkileg már én is ott vagyok, hiszen nem sokára induluuuunk!!!!!

Előzmény: sartitanilla (341)
laci_x Creative Commons License 2003.06.16 0 0 347
Helló Sartitanilla!

Az árakról egy pár szót ha irnál, azt szívesen vennénk! Pl. üdítő, ásványvíz, péksütemények, gyros, éttermi árak stb.

Köszi:Cs.L.

laci_x Creative Commons License 2003.06.16 0 0 346
Helló!

Lehet, hogy Irene az apartman neve de a katalógusban amelyikből választotuk, Iriniként volt feltüntetve.

Előzmény: sartitanilla (342)
rage. Creative Commons License 2003.06.15 0 0 345
Köszi a választ.Elvileg irene.De lehet,hogy irini.Azt már én is láttam.De nekünk a papirján.Nem teljesen ott van.Ez egy kinti cégneknek az apartmanja.de azért köszi.
Előzmény: sartitanilla (344)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.15 0 0 344
Naszóval, jelentkezem, mint az első fecskék egyike, aki már vissza is jött Sartiról :-) Próbáltam a fontosabb infókat összeszedni, ha valamit kifelejtettem, szóljatok...

1. UTAZÁS
Ahogy már írtam, az Apollon Travellel mentünk, teljesen elégedettek voltunk velük, a határátkelések gyorsan mentek, a sofőrök és az utaskísérők tapasztaltak, a légkondi remekül működött a buszban (emeletes Neoplan panorámabusszal mentünk). Érdemes az emeleti első üléseket foglalni - ha van rá lehetőség -, mert azon kívül, hogy az ember lába is jobban elfér, remek a kilátás - különösen Sithonián, ahol visszaúton csodásan beláttunk az eldugott, festői öblökbe. A buszon ásványvizet, üdítőket lehet venni útközben (a négyóránkénti pihenők alatt forró kávét, -csokit és capuccinót is), normális áron (100-150-200 Ft körül). Odafelé két, visszafelé három videófilmet adtak le. Szerbián és Bulgárián keresztül mentünk, az utaskísérő szerint a bolgár határőrök különösen szigorúak (nekünk nem volt velük semmilyen problémánk). Az autóval utazóknak is fontos infó - amit a másik görög topikban többen is leírtak -, hogy Bulgária tele van 40 km-es sebességkorlátozó táblákkal, valamint az ezt túllépőkre leső rendőrökkel. Ha nem akar az ember állandóan büntetést fizetni, ezeket szigorúan be kell tartani. A határoknál persze a szokásos baksisrendszer van (úgy láttuk, a dobozos sör most a menő). Szerbiában az egyik pihenőhelyen 50 cent a WC, így nem árt némi apróval elindulni. (Persze maga a WC nem EU-s szabványú, "pottyantós", és nem éppen üde illatú...) Szalonikiben - amin szintén átmegy a busz - óriási építkezések vannak, főleg új utakat építenek, ugyanis ez lesz a 2004-es olimpia egyik helyszíne.
Odafelé 25 óra volt az út, visszafelé szerencsére csak 22. A buszon alváshoz útitakaró, kispárna (esetleg felfújható nyakpárna) jól jön.

2. VÁLTOZÁSOK
Írtam, hogy öt éve voltunk először Sartiban, ehhez képest nyüzsgőbb lett a hely, de nem zavaróan. Sok az új apartman, jelenleg is épülnek (több helyen légkondícionálással). A régi és az új rész közötti focipályát igencsak kipofozták, most már komoly, igazi gyepes pálya (nem is mehet be egyszerű halandó). Több étteremben magyar (és szlovák? cseh?) étlap is van, bájos helyesírási hibákkal :-) Sőt, a többek által ajánlott "szekeres" étteremben a pincérnő magyarul is tud pár szót. Az autóbuszparkoló melletti boltban (ahol a 2004-es olimpia ajándéktárgyai kaphatóak) a fiatal eladósrác egészen jól tud magyarul, elmondása alapján Debrecenben tanult.

3. VIENNA APARTMANHÁZ
Többen is írtak már róla, pár kiegészítéssel toldanám meg:
- A 302-es szobában laktunk, ami a felső emeleten van, a tengerre néz és hatalmas sarokerkélye van. A szobában egy franciaágy van és egy plusz ágy is (mi csak ketten laktunk benne). Egyszóval ha lehet, ezt a szobát ajánlom mindenkinek.
- Hiányoltuk a szemetest a konyhából, de főleg a melegvizet, am az első napokban még csak-csak volt, de aztán a nap bármely időszakában zuhanyoztunk, be kellett érnünk a hideg vízzel... Aztán meglepő módon az utolsó napon megint volt melegvíz.
- Az apartmanház kapujánál (a Café Blue-val szemben) van egy lábmosó csap is, egészen pontosan a kukák mellett. Annyira észrevétlen, hogy mi csak a hazautazásunk napján vettük észre :-)

- - - - - - - - - - - -

Holnap folytatom a felsorolást (fakultatív programok, éttermek, ajándékok, stb.).

sartitanilla Creative Commons License 2003.06.15 0 0 343
...illetve rage.-nek címeztem ezt a hozzászólást :-)

(Hiába, nem igazán tudtam kialudni magamat a buszon...)

Előzmény: sartitanilla (342)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.15 0 0 342
Hoppá, most látom, hogy a 293-as hozzászólásban laci_x leírja a halasbolt helyét, és az Irini apartmanház helyét is - csá, ugye erre gondoltál "Irene" néven?
Előzmény: sartitanilla (340)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.15 0 0 341
Csá, mail ment!
Előzmény: csá (337)
sartitanilla Creative Commons License 2003.06.15 0 0 340
Nem rémlik nekem ez az Irene apartmanház, a térképen sincs rajta (ld. http://sarti.freeweb.hu ). A neten sem találtam meg - lehet, hogy új apartman?

Szerintem kérdezd meg a Sithon Travelt: sithon@otenet.gr vagy sithon@elender.hu. (Előtte szerelkezz fel a fenti térképpel, így lesz viszonyítási pontod...)

Ui.: A térképről jut eszembe, hogy Sartiban a Sithon Traveltől próbáltam a korábban szerzett térkép eredetijét megszerezni, de úgy néz ki, hogy nekik is csak ez a fénymásolt van...

Előzmény: rage. (339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!