Keresés

Részletes keresés

krezga Creative Commons License 2017.10.17 0 4 32370

Angliában vasárnap éjféltől kivonták a forgalomból a régi 1 pound érméket, kettő kivételével sikerült minden beszereznem. (kezdő gyűjtőként csak megosztottam az örömöm :) )

 

kargosa Creative Commons License 2017.10.16 0 0 32369

Sziasztok..  

megjelent már valaha ilyen aranyérem az árverésen? Az utóbbi években nem találtam eggyet sem.  Milyen árban mozoghat, mondjuk egy középfokú EF-tartásfokban..??   Köszi.. R.E.

kargosa Creative Commons License 2017.10.16 0 0 32368

Sziasztok..  

megjelent már valaha ilyen aranyérem az árverésen? Az utóbbi években nem találtam eggyet sem.  Milyen árban mozoghat, mondjuk egy középfokú EF-tartásfokban..??   Köszi.. R.E.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 32367

KÖszi  a választ!

Előzmény: PXG (32366)
PXG Creative Commons License 2017.10.15 0 0 32366

Amúgy nézessétek meg szakértővel... az a tuti.

 

Nemrég én vásároltam egy LOT-ot, amiben volt egy közepesen ritka, de már-már túl szép érme is.

Megnézettem egy régi ismerősömmel, aki numizmatikus szakember, és azt mondta eredeti. Jól jártam.

 

Szóval hajrá.

Előzmény: PXG (32365)
PXG Creative Commons License 2017.10.15 0 0 32365

I. Constantinus arany solidus-ának, Thessaloniki veretének hamisítványa talán?

 

Mindenesetre meglehetősen "túl szép" állapotban van...


Itt írnak róla bővebben:

http://www.colleconline.com/fr/Artefact/Viewer/2f44cf6f-f8dd-4c49-a272-0b3d18a816c7

Előzmény: Törölt nick (32363)
DevaldKrisz Creative Commons License 2017.10.15 0 0 32364

Megtörtént! Bocsi nem láttam, hogy nem publikus.

Előzmény: Smíró (32362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 32363

Kedves idős ismerősöm az internethasználatban nem jártas, de a történelemben eléggé.
Neki szeretnék laikusként segíteni egyrészt azzal, hogy (egyelőre) ókori érmékkel foglalkozó katalógust keresnék-akár angol nyelvűt is- illetve a google segítségével próbáltam beazonosítani legújabb szerzeményei egyik tagját, de csak a British múzeum oldala(:-)) adott valamelyest részletes leírást.magyarul esetleg? / Erről az egyébként vidéki bolhapiacon történt szerzeményről./

  

Smíró Creative Commons License 2017.10.15 0 0 32362

Tedd az e-mailedet publikussá, hogy mail címet kapj.

Előzmény: DevaldKrisz (32360)
W_B Creative Commons License 2017.10.14 0 0 32361

Olvass vissza, ez már többször felmerült.

Előzmény: DevaldKrisz (32360)
DevaldKrisz Creative Commons License 2017.10.14 0 0 32360

Üdv az Uraknak!

 

Kis gyűjteményemet szeretném felbecsűltetni tudnának ajánlani hozzáértő megbízható helyet Budapest-Fót körzetében?

Vagy akár innen valaki és hátha talál magának is értékes darabot.

E-mail címre tudok küldeni fotókat.

mikac Creative Commons License 2017.10.11 0 0 32359

Üdv, van valakinek tapasztalata/ismerete a BAV numizmatikai becsüs oktatásáról? Örülnék minden gondolatnak és véleménynek. 

brunnertradekft Creative Commons License 2017.10.10 -1 0 32358

Hol találtad ezt a képet? Esetleg eladóak?

Előzmény: gtb222 (32291)
furcsagomba Creative Commons License 2017.10.08 0 0 32357

Tudna valaki letölthető újabb Money Trend katalógust feltenni, lassan 3 éves lesz amit használok. THX

W_B Creative Commons License 2017.10.08 0 0 32356

Szevusztok!

 

Tudja valaki, hogy a jugoszláv/szerrb érméknél miért alkalmazták a kard, madár, stb. ellenjegyet?

 

 

mta1 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 32355

Ha lassan is, de bővül a szignatúra katalógus. Köszönet érte minden közreműködőnek!
Most egy új szolgáltatással is sikerült kiegészíteni az oldalt. A mesterek adatait kiegészítettük a Forrer katalógusbeli leírásaikkal. Akik esetleg ezt nem ismerik, Forrer az 1900-as évek elején 8 kötetes katalógus jelentetett meg, melyben leírja az addig ismert éremművészek adatait, felsorolja megjelent érmeiket. Ezek a könyvek ma már megtalálhatók a világhálón, beszkennelve. A megfelelő linkre kattintva egyből a kérdéses részhez jutunk, nem kell keresgélni, lapozni. Érdemes kipróbálni, például a linkre kattintva Boehm esetében.
És itt szeretnék mindenkit újra megkérni, ha már úgyis készít fotókat az érmekről - pl. eladáshoz - nézze meg, nincs-e művész a szignókatalógusban. Ha nincs, akkor töltse föl a képet és pár alapadatot, a többit elvégezzük. A segítséget előre is köszönjük a gyűjtőtársadalom nevében.

https://mrcollector.eu/medalsigno/showmedalist.php?id=327

Smíró Creative Commons License 2017.10.06 0 0 32354

Sziasztok!

Ezt a pénzt tudná valaki azonsítani?

PXG Creative Commons License 2017.10.05 0 0 32353

Sajnos nem.

Bár hasonlóan elnagyolt (+ vagy x alakú) liliomokkal vert eredeti darabokkal már találkoztam ebből az időszakból.

Előzmény: balist66 (32351)
PXG Creative Commons License 2017.10.05 0 1 32352

Sajnos a Vatera magasról tesz rá, hogy hamisítványt árulnak-e vagy sem.

Pár hónapja többed magammal konkrétan tettünk bejelentést az ügyfélszolgálatuknál egy konkrét ügyben, hogy szüntessenek meg egy nyilvánvalóan csalásra játszó, hamis érmés aukciót.

 

A válaszuk rá a következő volt:

 

"...tekintettel arra, hogy piacterünk az adásvételekhez csak a hirdetőfelületet biztosítja, így a meghirdetett termékekért felelősséget vállalni mi nem tudunk. A Vaterán minden felhasználó értékesíthet, aki elvégzi bankszámlaszámának ellenőrzését. A termék hirdetőjének a felelőssége, hogy áruját a Vatera szabályzatának megfelelően bocsássa aukcióra."

Tehát felelősség van... de felelősségre vonás az már nincs...

Hisz a jutalékból nekik is csorog... 

Előzmény: W_B (32350)
balist66 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 32351

Jó estét!

 

A Vaterán vettem Nudelmantól az alábbi denárt :

http://www.vatera.hu/karoly-robert-i-lajos-denar-hibrid-veret-2518685150.html

 

Tudna valaki segíteni a körirat megfejtésében? Látott már valaki ilyen vagy ehhez hasonló hibrid Anjou veretet?

W_B Creative Commons License 2017.10.05 0 0 32350

A Vatera sajnos tele van hamisítványokkal (nem csak numizmatikai területen).

 

Korábban volt olyan kezdeményezés, hogy az itt is jelenlévő szaktekintély kereskedők jeleznék a Vaterának a hamis érméket.

Előzmény: PXG (32349)
PXG Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32349

A pontgyűrűk csapnivalók.
A betűméret változó, és még a betűk típusa sem mindig azonos.

Az érme alapfelszíne  is csaknem tökéletesen sima.
Mindezekből lerí, hogy a verőtöve nem poncolásos technikával készült.
Ócska, vésett verőtövű hamisítvány.

Előzmény: PXG (32348)
PXG Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32348

MÁR CSAKNEM 20 000 Ft-NÁL JÁR A LICIT (KLIKK IDE)! 

...egy nyilvánvalóan hamis Aba Sámuel dénárért a Vaterán...

 

Vajon ki lesz a szerencsés? nyertes?

Holnap este kiderül! (Valaki meg kiborul, valószínűleg.)


odiham Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32347

Vásárolnék 1914-es arany 10 koronát,lehetőleg szép tartásban. Az árban megegyezünk... 

Mike Ewing Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32346

Szia,

Nagyon köszönöm az információt.

Persze, tisztában vagyok, hogy milyen terhei vannak egy vállalkozásnak. 60% abszolút korrekt szerintem.

Be is vittem a helyre amit ajánlottál, minden ok volt, és ott is hagytam az egészet egyben. Biztos többet kaptam volna érte, ha egyesével lefotózom, feltöltöm, egyesével találkozom a vevőkkel vagy rohangálok a postára, szóval az idő amit megspóroltam így nekem összességében jobban megérte :).

Köszi mégegyszer.

Előzmény: PXG (32345)
PXG Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32345

Ja, és azt is érdemes tudni, hogy az ezüst érméknek egyrészt anyag másrészt pedig numizmatikai értéke is van.

A kettő együtt képezi az érme árát.
Az érme ritkasága és az érme állapota (tartásfoka) pedig döntő árképző tényező!
Az érmék értéke az állapotuk függvényében általában exponenciálisan növekszik, tehát egy közepesen kopottnál egy hibátlan darab többszörösen többet ér, például.
Ugyanez érvényes a ritka érmékre is.

Előzmény: PXG (32344)
PXG Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32344

Üdv!

 

Szerintem a Monetárium-osokkal nézesd meg őket, hogy eredetiek-e vagy sem.

Én már csaknem 15 éve járok hozzájuk és korrekt, becsületes embereknek ismerem őket.
(Kedden nemigen érnek rá ilyenekkel szöszölni, szóval más napot érdemes választani.)

+

 

Ha árat kérdeznél tőlük, akkor először mindenképp tisztázd velük, hogy a felvásárlási vagy az érme jelenlegi numizmatikai értékére vagy kíváncsi!

A boltos általában kb 60%-nál nem fog többet fizetni az érméért, mivel a maradék 40% hivatott fedezni a későbbi adót, munkadíjat, boltfenntartást, és a hasznot is. 

Előzmény: Mike Ewing (32343)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32343

Szia,

 

Köszönöm a választ.

Első körben elvinném egy kereskedőhöz, már csak azért is, hogy 100% kizárjam, hogy nem kínai másolatok (99.9%-ra gondolom eredetinek őket, de biztos ami biztos).

 

Már csak egy korrekt hely kéne Budapesten. Esetleg nem tudsz, vagy aki olvassa nem tud ajánlani egy numizmatikát Budapesten?

 

Köszönöm.

Előzmény: marónátron (32342)
marónátron Creative Commons License 2017.10.01 0 0 32342

De bizony feltételezz rosszat az érmekereskedőkről is.

Egész biztosan sokan vannak, akik a "tudatlan parasztot" megpróbálnák lehúzni, de a másik részük is minél kevesebbet próbálna adni a bevitt érmékért, ők meg busás haszonnal adják őket tovább!

Szóval csak óvatosan a kereskedőkkel, és mielőtt be is vinnénk oda valamit, nem árt előtte tájékozódni. (gondolok itt a tartásfokokra, ritka évjáratokra, stb..)

Szerintem ha vaterára felrakunk egy tételt jó minőségű képekkel 1 Ft-ról indítva, még akkor is jó eséllyel jobb pénzért megy el, mint amennyit a kereskedő adna érte.

De hogy azért picit védjem is a kereskedőket, nagy ritkán az internetes honlapjukon árult érmék közül kilehet fogni egész jó darabokat is, kedvezőbb áron, de csak néha. :-)

Előzmény: Mike Ewing (32341)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32341

Sajnos mióta volt egy arany karláncom meg egy antik tárgyam, azóta félek bevinni bármit ilyen helyekre. Nem tudom a numizmatikusok mennyivel becsületesebbek (elnézést a numizmatikusoktól), de mindkétszer át próbálták verni. Én pl az ékszerészekben nagyot csalódtam, azt hittem becsületes szakma (és elnézést a becsületes ékszerészektől is). Ott kezdődik, hogy egyik sem adja még a legalacsonyabb meghirdetett gramm árat sem, a Szent István körúton 50.000 ft-ot akartak adni a karkötőért és 10 grammot mértek, a másik helyen már 105.000 forintot adtak volna, a BAV-ban meg 115.000 ft-ot adtak volna zálogértékként az igazából 27 grammos karláncért! Tehát még a második ékszerész is simán átvert volna.. És mindezt Budapest belvárosának normális részén.

Elnézést, hogy eltértem a témától, és nem feltételezek rosszat az érmékkel kereskedőkről, csak sajnos bizalmatlan lettem.

Van ajánlott numizmatika Bp-en?

Illetve melyik a legnagyobb onlime numizmatika aukciós oldal?

Vaterara mennyi értelme van feltenni?

Előzmény: W_B (32340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!