Keresés

Részletes keresés

Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47819

A vezérlőt terveztem felprogramozni 12A vagy közeli értékre. Most, hogy már körüljártam a témát, úgy nyilatkozom inkább, hogy találtam 72V / 20A limites elvileg sinus-os vezérlőt regen fék funkcióval. Amennyire ismerem magam digitális lesz a kezem a gázkaron, magyarán nem bízhatok magamban. Szóval lesz áram korlát, csak lehet kicsit több mint reméltem.

 

Ez a második vázam, 1 év alatt, és van a rollerben összesen 1200km. Lecseréltem az eredeti V fékrendszert, mindkét kereket (az egyiket a motor miatt, a másikat a minőség miatt), a gumikat, szóval idén nyár végére lesz nullszás a gépezet. Ennyit az ingyenségről.

 

Szóval ha vannak ötletek, lát-tud valaki jó vezérlőt nyugodtan írhat Nekem! Köszi! Nem tegnapra kell, de megcsinálom. Eldöntöttem, gyorsítom a járgányt! Gondolkodom még a 60V-ban is, de az ritka aksi pakk fajta. A 2x36V azaz 2db 36V-os 400-500W-os pakk meg rengeteg van...

Előzmény: padisah (47807)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47818

100W hajtas nelkul is eleg 15-20as tempohoz.

Előzmény: Törölt nick (47813)
sefotos Creative Commons License 2019.04.25 0 1 47817

Én mondtam, hogy az adott cella jelleggörbéit kell megnézni, és ezek a tapasztalataid feleslegesek, mert a görbék alapján világos minden.

Előzmény: Törölt nick (47809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47816

Kb 0.5A kisütőáram 42V-on, alatta meg még kevesebb.

Előzmény: padisah (47815)
padisah Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47815

régi elektromos főzőlap, fűtőszállal, eredetileg a 230V-ból 600W

Előzmény: Törölt nick (47813)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47814

Ez kb arra volt jó, hogy a katalógus adatot hogyan hozza a cella, ha jól emlékszem az is valami 0,3Cre írja.

Bár nem sok értelme van kételkedni a katalógus adatokban normális gyártónál.

Előzmény: Törölt nick (47812)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47813

Igen 12A körüli terhelést kell összehoznom valamiből, de ahhoz már kell hűtés is, mert a 8A körül terhelő 3db HLX izzóm jól szétégette magát csak úgy magában a levegőben lógva. Minimum egy nagy alulemezre rögzítve furatokba elszeparálva a búrarészt a testtől.

Egyébként a 60W nem annyira elrugaszkodott a valóságtól, mert sík úton rendszerint 100W alatti értékkel megyek 20km/h körül.

Előzmény: Törölt nick (47812)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47812

Mármint nyilván azért, mert a belső ellenálláson nagyobb fesz fog esni nagyobb áram hatására.

 

Ilyen kis árammal főleg 4 párhuzamos cellánál csak érdekesség a tesztelés, nem ez mutatja meg az életszerű körülményeket. Hacsak nem 60W elektromos hajtás rásegítés kell amúgy is, de az ritka. Ez 0.17C kisütés.

Előzmény: Törölt nick (47811)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47811

Csináltam én is jópár hason tesztet jóval nagyobb áramokkal. Nagy áramnál sokkal gyorsabban beesik a fesz, Azaz ha 1C és felette terheled ott már az alsó tartomány se kevés energia. mert lejjebb esik pár tizeddel az egész kisütési görbe.

Előzmény: Törölt nick (47809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 47810

2 körüli terhelés

2A körüli terhelés

Előzmény: Törölt nick (47809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 1 47809

Egyszerű kapacitás teszt:

10S4P Samsung 2900mAh cellák.

2 körüli terhelés

 

42V       0Wh

38V   165Wh

37V   210Wh

36V   270Wh

35V   330Wh

34V   380Wh

33V   408Wh

32V   420Wh

31V   427Wh

30V   430Wh

 

Nagyon jól látszik, hogy sem felül, sem alul nincs sok értelme feszegetni a határokat. 

Felül sajnos későn kaptam észbe, de jól látszik, hogy 1V lépcsőnként 40Wh alatt van a kivehető, legalul pedig még ennél is drasztikusabb 33Vtól 30V ig mindössze 22Wh jött ki.

Tehát teljesen felesleges volt az a gondolatom, hogy valahogy becsapjam a Tongsheng motort és alul 33V alá csalogassam, mert nincs már ott semmi keresnivaló.

Amúgy a mérési hibákat is beszámítva tökéletesen teljesítenek a cellák a mért 430Wh-val.

Visszatöltéskor 470Wh csorgott át, mire újra elérte a 42V-ot.

Tehát ha a ciklusszámra gyúrunk és a 41V felső határt célozzuk meg a majd' dupla ciklusszám reményében úgy kapacitásilag/hatótávban minimálisat dobunk csak el.

Egyébként lassan 10 ciklus után a pack összes cellája 1század V eltérésen belül van.

Tervben van egy nagyobb árammal tesztelés is, majd beírom azt is.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 2 47808

Roller szárnypróbálgatás, még elég béna vagyok.

 

A videó nem adja vissza a terepviszonyokat, de nem sima gurulós :-)

 

kb 2.5 km a megtett táv terepen és aszfalton vegyesen, vonattól hazáig.

 

https://youtu.be/z6D2nCu18ok

padisah Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47807

azt nem teljesen értem hogyan állítasz be 12A-es áramkorlátot, a gázkarral játszadozás ezt nem fogja megoldani mert emberek vagyunk, és ha lehet nyelezni, akkor fogunk is....

 

ha pedig nincs áramkorlát, akkor a fesz duplázása a teljesítményt 4x-re növeli mert az áram is nagyobb lesz

 

a különbség a magasabb feszültségnél (és áramkorláttal), hogy magasabb végsebességet lehet elérni, kisebb gyorsulás mellett

 

de a villára nem a motor jelenti a veszélyt, hanem a kátyúk és úthibák ütése, az pedig a sebességtől függ, meg a cipelt súlytól

 

nagyobb sebességhez erősebb és teleszkópos villa kell, plusz erősebb fék

miután mindez megnövelte a tömeget, akkor már amiatt is erősebb váz kell, nagyobb akku, nagyobb motor... szóval nincs ingyenebéd

Előzmény: Csaszi499 (47806)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47806

Háát teherbírás persze kérdés és a fékek is! Alapesetben netto 300W-al a gyorsulás elég lagymatag így duplázás esetén a gyorsulásban tuti használnám az extra erőt! A sebesség viszont már nem annyira egyértelmű! 300W-al szinte végig nyél gázzal megyek, viszont 600W-al már erősen kétlem, hogy így lenne. Jobb minőségű úton biztos menne a nyelezés, de az esetek többségében biztos kisebb gázzal mennék!

 

Kanyarodjunk vissza az elejére. Kérdés a váz-villa teherbírása. Jöjjenek a számok. Névleges 36V 16A áramkorláttal számolva 576W-ot küldök ki a motorra, mivel ez egy igen "hatékony" motor a maga átlag 60%-os hatásfokával kijön, hogy ténylegesen 350W-al rohangálok! Hehe! Ezért megy ez 30km/h-val. Ha duplázom a feszt de féltem a villát akkor egy 12A áramkorláttal 864W azaz 518W-ot szabadítok "csak" rá a szerkezetre. Ez 50%-os növekedés, sztm bírná a villa... váz... fékek...

 

Dehát puding próbája az evés! Kezdek gyűjteni, közben tudakozódok még. :)

Előzmény: padisah (47802)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47805

Na, utána olvastam! Hát itt semmilyen szabályozás sincs! Se magyar se EU! Jaj!

KRESZ szerint valami vagy kerékpár, vagy smk.

Az e-roller és az e-bike 45 mind smk lenne, ha lenne smk típus bizonyítványa. Egy 2 millás e-bike 45-nek gondolom van smk engedélye, de egy e-bike 45 átépítő kittnek biztos, hogy nincs, hisz az alap a váz-kerék-fék bicikli marad! És ugyanez a roller esetében is!

Azaz az összes e-roller-est egy kukacos rendőr simán megvághat!... :(

 

Fordítva gondolkodva. Ha egy 250W-os e-roller közlekedhet, akkor egy 3999W-os roller is ugyan olyan jogon közlekedhet az utakon. KRESZ szerint. Szerintetek?

 

Ha azt vesszük alapul, hogy bármilyen e-roller smk, akkor ha bemegyek egy biztosítóhoz, tudok smk biztosítást kötni egy rollerre?

 

Hmmm! Érdekes mindenesetre.

 

Következő kérdés a bukósisak! Biciklis vagy motoros a jó???

Előzmény: WooDoo (47803)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47804

A mi rollerünknek sincs rugózása, hiába van elöl egy 20"-os BMX kerék, hátul meg egy ballonos 10"-os robogó kerék, 40 km/h körül már elég "rázós" vele közlekedni. Nem tudom mennyit javítana ha rugózottak lennének a kerekek, mert vannak olyan rossz útszakaszok, ahol még a Babettával is szenvedés közlekedni. Ha túl keményre fújom a kerekeket, még a kezem is sokszor elzsibbad...

Előzmény: padisah (47802)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47803

Ez még csak egy EU-s irányelv, nem kötelező a tagállamoknak alkalmazni, így nálunk sem létezik (még) ez a kategória. Lehet idővel majd bekerül a magyar jogszabályokba is, de most még vagy a kerékpár, vagy a segédmotoros kerékpár kategóriákba lehet sorolni ezeket a járműveket. Az üzemeltetési feltételeket meg gondolom ismeri mindenki...

Előzmény: Csaszi499 (47801)
padisah Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47802

nem tudom, én erősebb vázból építettem mint a tied, de nem szeretném fokozni a sebességet, a merev felfüggesztés, rugózás hiánya és a magas súlypont nem teszi ezeket alkalmassá

 

erre jó, hogy 25-35km/h között, kerékpárúton vagy mellékutcákban ellavírozzon az ember, nagyobb sebességhez mindent oda kell méretezni

pl a Goelix egy ilyen masina, amikor elkezdtem a rollert építeni pont árultak egy leharcolt akkus járgányt, és egy darabig én is szemeztem vele

 

 aztán arra jutottam, hogy az akku teljes cserére szorul, arra meg alsó hangon 400 ezret el kéne verni, ennyit pedig nem ér meg a gép (nekem), az autónkat olcsóbban vettük

 

a Goelix egy rendes robogó, ahhoz méretezett vázzal, fékekkel, világítással, indexxel, etc tehát az való ilyen sebességekre, szerintem most is össze lehet szedni ilyet felújítandó állapotban

 

a saját rolleremmel most ott tartok hogy tud nagyjából 10km-t menni teljes töltésről, ez sosem lett mérve, de ma is visszaértem a nagyitól és az kb 5km

lehet hogy sok az akku készletnek és a motornak is a 48V, le kéne vinnem 36-ra, átrendezni a pakkot hogy P3 legyen P2 helyett, de persze erre már nem jók a csipeszek...

 

amúgy persze élvezetes vele közlekedni, de beszorulva a kerékpár és az autó közé alig veszem elő. Mivel otthonról dolgozok keveset közlekedek, és azt is inkább tekerős bringával hogy mozogjak - főleg ha messzebb kell menni és már hatótávilag sem jó a roller

Előzmény: Csaszi499 (47801)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 47801

Sziasztok!

 

Kérdés.

 - Mit tudtok ezekről az "új" 45km/h e biciklikről?

 - A közeg mit szól hozzá?

 - Mi kell a használatához?

 - Sima biciklit is át lehet alakítani ilyenre, vagy csak amit így gyártottak?

 

És a specifikus kérdésem, hogy mi van akkor ha valaki rollerbe építené bele? :)

(36V-os rollerem 72V-osítanám. V fék kevés lesz, a 20"/16" kerék elég, a váz-villa majd kiderül, én meg... :) )

 

Köszi a hozzászólásokat!

Peti

vinczezsolt41 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 47800

Sziasztok. Giant elektromos biciklihez keresek  első agy motort.használt is jó lenne.Vagy esetleg újat hol lehet vásárolni? A bolygó mű dörzsölődött le. Vagy esetleg alkatrészt hozzá? Köszönöm a segítséget.

sefotos Creative Commons License 2019.04.23 0 0 47799

Tisztelt Halal77! Mivel nem vagy publikus, itt vagyok kénytelen kérdezni.

TSDZ2 + XH18 üzemel nálam, már 2 db, 6 vezetékes rendszer. Hogyan lehet rátenni gázkart, írtad, hogy be kell valahova forrasztani, stb.?

Ha újat rendelnék, lehetséges 48V 500W vagy 750W rendelés gázkarral, de nem a nagy böhöm VLCD5 kijelzővel? A Dahon 16" kisbringán nincs helye a VLCD5-nek, az XH18 viszont nagyon megfelelő.

Megköszönném válaszodat.

Előzmény: Halal77 (47468)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.22 -1 0 47798

Ugyanez a gumi van rajta, 260 mm

 

https://www.elektromoped.at/en/offroad-tire-4inch-escooter.html

 

Ez állandó mágneses brushed motor, kicsit más mint a brushless sok szempontból. Elméleti fejtegetésbe nem megyek bele ha nem muszáj, de ez eléggé ennek a motortípusnak a sajátossága.

 

Maga a roller 20-30 kg között van valahol, nem mértem még le, de kb egy csemperagasztó zsák súlyának környékén van :-)

Előzmény: WooDoo (47797)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.22 0 0 47797

Mekkorák a kerekek? 

 

A robogó agymotorjaim elég nyomatékosak, azokat finoman lehet szabályozni, de kb. 40 cm a gumiabrocs átmérője, és a súlyuk sem kevés...

Előzmény: Törölt nick (47786)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47796

Az igen.

 

Ebből mennyi az akku súlya?

Előzmény: Baroni (47795)
Baroni Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47795

Igen jó nehéz 172 Kg

Előzmény: Törölt nick (47794)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47794

Sok sikert hozzá!

 

Jól láttam vagy csak félreolvastam, hogy 172 kg maga a járgány mindenestől?

Előzmény: Baroni (47793)
Baroni Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47793

Alkalmi vétel Svájcból hozta egy barátom és nem kellett mégse neki :)

 

Nézd meg a részleteket Akku + elektronika részei szervizelés  : https://www.youtube.com/watch?v=zylkC4ZYlNE

Előzmény: Törölt nick (47788)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47792

100-200 km  után

 

időnként

Előzmény: Törölt nick (47791)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.21 0 1 47791

Guminál két dolog tud lenni szerintem, főleg elektromos bringákon. Az egyik a helytelen szerelésből adódik. A másik a nyomatékból.

 

Kicsit más terület: országúti kerékpározás. Ott ugye elég virsli gumik vannak, viszonylag kis felületen érintkeznek a felnivel. Rendszeres probléma volt, hogy 100-200 km  után helyre kellett tenni a gumit, mert egyszerűen elfordult - főleg ha sokat hegyezett valaki. Azaz amikor nyomatékigény van, szép lassan elfordult a gumi a gyűrődés alatt. Ez különösen jellemző volt a szingo gumiknál, ott ugyebár egybe van a küldő meg a belső, és nincs "vájú" a felnin, rá van ragasztva. Ennél a guminál érhető el a legnagyobb nyomás és a legkeskenyebb gumiméret, amit a versenyzők emiatt szeretnek. Viszont elfordul idővel, ezért mindenféle ragasztóval és mindenféle trükkel próbálják leragasztani, hogy ne tudjon ilyet tenni, pl kétoldalas ragasztóval, sőt van kifejezetten bringagumihoz felnihez ragasztó folyékony formában.

 

Annyiban hasonló tud lenni a történet, hogy elektromos kerékpáron nagyobb nyomatékok tudnak ébredni tekerés+villamos hajtás hatására, mint csak simán tekerésnél, így el tud mozdulni a gumi. Minél kisebb a kerék és minél vékonyabb - ezek kisebb érintkezési felületet adnak a felnihez, kisebb az az erő amit le kell győznie. Egyébként idővel ez a szelepnél látszik, szépen elkezd elmenni a helyéről, és nem normál módon áll kifelé, hanem kezd eldőlni. Amikor ezt látja az ember helyre kell tenni azonnal, ekkor még nem kell javítani komolyabban.

 

Illetve szerelni se csak durr bele azt felfújjuk módon kell, így is lehet persze garantáltan kevesebb élettartam mellett. megvan a technikája hogy kell jól szerelni egy bringagumit, ne feszüljön ne csavarodjon sehol, mert ha ez megtörténik, majd erre jön a bringa plusz nyomatéka, abból sok jó nem fog kialakulni.

Előzmény: sefotos (47790)
sefotos Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47790

Az a tapasztalatom, hogy attól, hogy valami kisebb, a szerelése nem kevesebb ráfordítást igényel. Van 3 db 16" és 3 db 26" bringám, ebből 3 db villanyosítva. A kicsikkel ugyanannyi szívás fordul elő, mint a nagyokkal. Pl. a váltó piszkálás, a Schwalbe Marathon (Plus is) gumik felszerelése - hihetetlen.

A kicsiknél már kétszer jártam úgy, hogy a belsőn ránc vagy csavarodás maradt, és ez defekthez vezetett. Azóta gondosan puderezem és több lépésben fújom csak fel, közben ellenőrizgetve. A gumiabroncsnak a mélyágyból felpattanása mégis gond, egyes kerekeim tojások maradtak.

Előzmény: Törölt nick (47786)
padisah Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47789

lassan alakíthatunk egy elektromos roller fórumot is, topiktalival :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47788

Igen néztem ezt az akkupackot, de hol a fenébe fér el ennyi, főleg a régebbiekből? Az már elég nagy méret egy robogóhoz képest.

 

Honnan sikerült beszerezni, ha nem titok?

Előzmény: Baroni (47787)
Baroni Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47787

8700 Km futott jó állapotban van még sokat nem mentem vele de nem ment még lejjebb az akku jelzés ,még mindig maxon van :)

Leirása szerint 4db 13volt 110Ah - 5,7Kwh LIFePo4 akkumulátor van benne.

Előzmény: Törölt nick (47785)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 -1 2 47786

Beüzemeltem nagyjából a rollert.. Azt hittem a rendes megoldások és csapágycserék max pár órát vesznek igénybe mindenestől. Ehhez képest....

 

Pár napja nekiálltam kicserélni a kormánycsapágyat, elment vele 4 óra, és ugyanolyan fos maradt az új csapágyakkal is. Alig tudtam szétszedni, csak arra elment 3 órám, mert ahol a menetes rész át van fúrva a villarögzítés számára a furatnál körbe szétkoptatta, szétcseszte a menetet. Így kb lehetetlen kategória volt letekerni az anyát.....Gyorsan újra menetvágás de így is merő szenvedés volt a szétszedés. Az új készletet ha berakod, nem stimmelnek a furatok, távolságok, máshová jön ki az egész, rögzíthetetlen. Van benne központosító gyűrű, ha berakod, nem rakható rá az anya és a villa, ha kihagyod, ugyanúgy kotyogós az egész fos.... Szeretem az ilyen konstrukciókat, nem ehhez a szemét minőséghez vagyok szokva az iparban. Bringán alig fél óra egy kormánycsapágy csere, amit 5 évente cserélsz itt meg napok kérdése átalakítással kérdéses időtávlatú végeredménnyel. Gyönyörű. Azt hittem max egy óra alatt kicserélem....

 

Ezután kicsit másképp, de kétszer fél délutánom ráment a kormánycsapágy átalakítására/cseréjére, kis híja volt, hogy felgyújtom - helyben volt pár m3 tűzifa ;-). Most kicsit átalakítottam, köszörű, eszterga flex meg minden ami csak volt előkerült, hézagológyűrűkkel a csapágy és a futógyűrű alatt, nem nagyon mozog oldalirányba még viszonylag nagy terhelésnél sem. Kíváncsi vagyok, meddig tart.... Most sokkal jobb mint az eredeti, nincs kotyogás, oldalirányban semmi játék. . Van B terv, ha nem válik be, akkor kap egy új komplett kormányrudat és rögzítést más módon, már kb ki van találva hogyan, és rendesen szabványos NU-s hengergörgős csapággyal megoldom.

 

 

 

 

Az áttétel úgy van belőve, hogy 36Vrol kb. 26-tal megy. Kíváncsiságból felraktam 72Vra, úgy 46-47 gps szerint. De nekem kell a hegymászó képesség így marad az alacsonyabb fokozat. 14% körüli lejtőn felfele leesik a tempó kb. 13 km/h-ra. A kormány sokkal stabilabb, de persze nem a 100% ideális, és mellette  kapott egy 20 cm magasítást is. Egy baj van meg vele, durván indul, nem lehet vele finoman elindulni. Ennél most ha szarul jön ki simán dobok egy hátast indulásnál, vagy letépem a kormányt. Nagyon nagy az áttételem is a hegymászás miatt. El fogok gondolkodni egy lágy indítás megoldáson, de a dc motoroknál ekkora áttételnél ez nem triviális dolog. Vagy kell egy torque controll-os szabályzó.

 

Az első villát is kicseréltem a csapágyazottra, így nem az egy év alatt szétnyír elkoptat mindent eset várható. 2 órát hézagolgattam az új csapagyas villát nem tudom hányszor szétszedve hogy jó legyen és ne csak összetákolva legyen.

 

Most így egész használható lett, vannak kisebb nagyobb dolgok még vele, de gurulni lehet vele.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47785

Hajrá!

Állapotáról mit lehet tudni?

Előzmény: Baroni (47782)
Baroni Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47784

Köszönöm :)

Előzmény: Malaguszti (47783)
Malaguszti Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47783

Üdv, a csapatban!
Baromi jó, kis gépészt van rajta :)
Grat!

Előzmény: Baroni (47782)
Baroni Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47782
GaborBear Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47781

Egy zselés akku akkor fogja tudni a maximumként megadott 300 körüli ciklust ha a merítő áramod a kapacitásérték kb fele maximum! Ha ezt túlléped, az élettartama csökkenni fog elég hamar, elég jelentősen. Tudom mit beszélek, kb. 15-20 db akkut motoroztam ki elektromos robogóban, volt mit megtapasztalnom. 

Előzmény: Csaszi499 (47779)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47780

Te tudod... 22Ah-s akkut rakni egy 3kW körüli járműbe.....

Előzmény: Csaszi499 (47779)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47779

Nem feltétlenül. A rollerem 20A korláton van az aksi 11A-es, mégsem merítem le 30perc alatt, pedig digitálisan használom a gázkart. 1 órát fut, szóval az átlag a névleges, azaz 11A. Persze nincs emelkedő, lejtő. Itt is hasonlóban reménykedem, olyan 40 perc használatot feltételezek. Persze ez azt jelenti, hogy tényleg jobban merítem a lion-t ami káros, de töltésnél gondoltam kompenzálom a dolgot, hogy olyan 10 órás töltési idővel tervezem a visszatáplálást!

 

Ja, és a rolleren nincs visszatöltés és nem is sinus-os a vezérlő, az smk-ba tervezem, hogy mindkettő megvalósuljon. Talán nincs is olyan programozható 72V-os vezérlő ami ezt a 2-őt nem tudja... 

 

Persze még csak gyűjtögetem az infokat.

Előzmény: Törölt nick (47774)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47778

lion a roller és lion-ban gondolkodom az smk-nál is! ;)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47775)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47777

Mar egy 230Vos 3Fazisu motorral is el lehetne gurulgatni.

Előzmény: Malaguszti (47776)
Malaguszti Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47776

Ezért kell felmenni 110Voltra,

20Amperes áramkorlátom van, de még az sincs kihasználva,

10 Amperes sütés elég az 50Kmh hez :)

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47775)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.20 0 0 47775

11Ah olomakku? 5A-rel erdemes sutni.

Előzmény: Csaszi499 (47773)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.19 0 0 47774

Egy pár dolgot azért gondolj át....

 

72V 22Ah akkupackot 70A-rekkel terhelni - kb 20 percig fogod használni miközben leamortizálod az akkukat.

 

Na meg az akkuamortizációd se lesz kicsi.

 

Ilyen kaliberű 3-4kW környéki motorokban alsó hangon is 40Ah-s de inkább 60Ah-s akkuk szoktak lenni akár gyárilag akár építve nem véletlenül, azaz minimum a duplája vagy inkább több, mint amiről te írsz.

 

Ja és nem fogsz kijönni abból a összegből amiről írsz  ilyen teljesítményszinten.- mondom ezt több átépítés után.

 

(a mértékegységekre meg figyelj oda légy szíves mert minden mindenhol össze vissza keveredik)

Előzmény: Csaszi499 (47773)
Csaszi499 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 47773

Végeztem egy kis számítást! Mert nem bírok magammal. Hiába tuti a netto 300W-os rollerem, GPS 30km/h 30km-es hatótávolság, "száguldozásról" nehezen tudok lemondani. Vagy csak az alkotási vágy?... Na mindegy!

 

Egy 17" BLDC 3Kw-os motor ( https://www.aliexpress.com/item/17inch-3kW-273-40H-V3-Brushless-DC-Electric-Scooter-Motorcycle-QS-electric-in-Wheel-Hub-Motor/32814699093.html ) smk jogszabálynak megfelelően mit bírna mit tudna.

 

60V-ról üzemeltetve a max leadott teljesítménynél 76A vesz fel, mely épp megfelelne a hatósági 4KW-os jogszabálynak. Így 65,6km/h lenne kb. a maximális sebesség amit el lehet vele érni.

72V-ról hajtva a max áramot már korlátozni kellene végig (63A-re), hogy megfeleljek a hatósági netto 4KW-os teljesítmény küszöbnek. A max elérhető sebesség így 78km/h amit persze mivel áramkorlát van végig és légellenállás is van a világon lehet sosem ér el a motor.

 

Mondom az ötletem. Szerezni 4db sima 36V-os 11A azaz (400W) bicikli aksit, ezeket 72V-ra felfűzve, 72V-os BMS-el ellátva 72V-os vezérlővel 60-65A áramkorláttal beállítva egy ilyen HUB motorral egy egész jó pakkot kapnánk. Egy simson-ba beépítve, kerékcsere, motor helyére az aksi, stb. egy egész jó szerkezetet kapnánk. 

 

Mit gondoltok? Az egész összerakható lenne 500eFt-ból sztm. papírok rendben , csak a végsebesség több egy kicsit 45km/h-nál... Hülyeség, vagy hülyeség? Mert ha fúl legálisan szeretnék 70-80km/h val suhanni akkor 1,5 millát kell fizetni egy rendszámos cuccért! Hacsak nincs valahol egy használt eladó fene tudja mennyire szétberhelt...

 

VAAAGY! BMW C Concept használtan 3 milláért! Nincs valakinek felesleges ennyi pénze? :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.19 0 0 47772
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.19 0 0 47771

Ok, nekem félrement, én azt hittem a vezérlőben lévő segédtáp nem kapja meg.....

Előzmény: GaborBear (47770)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.19 0 0 47770

Vááááárj. Nem a vezérló nem kap tápot. Maga a DC -DC konverter nem kapja meg. Ami a 60V-ból csinál 12V-ot.

Előzmény: Törölt nick (47769)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47769

HA jót akarsz, akkor nem az "akkuplusszról" viszel oda neki tápot!

 

Hanem leszedsz valahonnét 12V-ot, és azt adod be neki!


De a döntés a tiéd.....

Előzmény: GaborBear (47768)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47768

No megvan a hiba!

Beigazolódott a sejtésem. A segédüzemi DC-DC konverter nem kapja meg a betápját. Nincs ott a + tápfesz. Amint összekötöttem egy darab vezetékkel az akku plusszhoz, azonnal feléledt a rendszer, és megy a motor is, mutatnak a műszerek is. De mára ennyi, holnap megcsinálom. Mivel fogalmam sincs honnan van megtáplálva kap egy új szálat közvetlenül az akku plusszról egy biztivel sorban.

Előzmény: Törölt nick (47767)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47767

Kb az utolso eset. Egy belso kis segedtapot mukodtet.

Előzmény: GaborBear (47766)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47766

Hát mindegy a baj már megtörtént. A LEDek nem világítanak, mérem majd, csak legyen már kicsit több időm ... Megaztán akkor már igencsak érdekel a gyújtáskapcsoló tulajdonképp  mit is kapcsol? A fő negatívot tuti nem, már rég elégett volna a kapcsoló érintkezője, relét meg nem látok sehol. Még arra tippelek hogy a "segédüzem" DC-DC konverterét kapcsolja, és az adná a műszercsoport ellátását, meg a vezérlő "power" vezetékének a jelet.

Előzmény: Törölt nick (47765)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47765

A leggyorsab es legegyszerubb megnezni a kelly csatijanal nem kell.atnezni az egesz kabelezest. Bar az se tart sokaig.

 

Egyatalan nem biztos hogy igy van bekotve

 

 

A Kellynek mint sok also olcsobb kategorias vezerlonek vannak konstrukcios hibai, sokmindentol fugg hogy kijon-e a problema vagy nem. De pl az egyik fo baja, hogy igazabol gyakorlatilag nincs hutese. A belso felvezetok tokja ugyan ra van csavarozva egy bordara, de. nincs kihozva a kulso hazra. Nehez minositeni a dolgot.

 

Es meg van par hasonlo dolog benne, pl a segedtap megoldasa is fortelem elektromikai szemmel nezve.

Előzmény: GaborBear (47764)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47764

Azért az elég megdöbbentő, hogy a gyári ajánlás megölheti a kontrollert. De szó mi szó, most nagy segítség lenne egy goelix vezetékezési rajz. Mondjuk ha így volt bekötve ( mármint az ajánlás szerint ) akkor egészen jól bírta a tizenévet meg a 25 ezer kilométert, de nagyon nem fogok örülni ha tönkrement. Még az akkut se vettem meg hozzá, most meg egy esetleges újabb kiadás .... pffff

Előzmény: Törölt nick (47763)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47763

itt van egy általánosan ajánlott bekötési rajz a 10. oldalon:

 

https://www.kellycontrollers.eu/custom/kellycontroller/image/data/srattached/54ab127617eef727f60aca065e7bd4b4_KellyKEBUserManual.pdf

 

Aki eszerint is köti be, annak nagy valószínűséggel hamar elhalálozik a vezérlője.....

Előzmény: Törölt nick (47762)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.18 0 0 47762

Maga a kontroller pozitív bemeneti feszt vár 12-90V között a J2 PWR szálon. Lehet van valahol egy segédreléd beépítve, azt kapcsolja a gyújtáskapcsoló, és azon keresztül megy be a DC fesz. A másik lehetőség, hogy a Kellynél van egy fő kontaktor vezérlő kimenet, lehet ez is használva van valamilyen szinten és a gyújtáskapcsoló ennek a - tápját kapcsolja a J2 meg direktbe be van kötve. De ez innen csak találgatás.

 

A J2 PWR bemenet lenne érdekes, azt kéne megnézni, akár magán a kontroller csatijánál.

Előzmény: GaborBear (47761)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47761

Na nem lesz ez ilyen egyszerű. a gyújtáskapcsoló ugyanis negatív ágat kapcsol. Nem is értem, hogy azt hogyan. No majd megnézem jobban holnap este.

Előzmény: GaborBear (47760)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47760

Az akkupakk max. feszültsége 80V (20 cella) volt korábban, év eleje óta 60V (15 cella), ez a töltés végfeszültsége is. A max. áramértékek 60A körüli volt 20 cellás korában, jelenleg 40A körüli érték, a max. fékáram 7A. A kapcsolt feszültséget megmérem mindjárt, de le kell mennem a garázsba.

Előzmény: Törölt nick (47759)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47759

Illetve jo lenne tudni milyen aramokra van felparameterezve a vezerlod, ezektol sokminden fugg.

Előzmény: GaborBear (47757)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47758

Nem vagyok tavgyogyito, eloszor nezd meg hogy hany V-ot kapcsol a gyujtaskapcsolo a vezerlo bemenetere. Illetve hany V-os az akkupackod. 

Előzmény: GaborBear (47757)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47757

Sajnos fogalmam sincs. Ez perpill. úgy van, ahogy ezeddig is. Csak annyit volt időm megnézni hogy a kapcsoló kapcsoláskor zárja-e a kapcsait. Zárja, így mennem kell tovább.... Mérni persze tudok. megmérem majd, és referálok. Amúgy a hiba javítható vagy gondolkozzak új vezérlőn? 

Előzmény: Törölt nick (47756)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47756

Valoszinuleg tipikus Kelly controller hiba jott ki ami a regi tipusoknal jellemzo.

 

A gyujtaskapcsolorol a tapfeszt kapcsoltad es adtad be engedelyezo/aktivalo feszkent? Ha igen mekkora ez a fesz?

Előzmény: GaborBear (47755)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.17 0 0 47755

Sziasztok!

 

Na hogy jártam tegnapelőtt:(

 

Megyek haza Goelix motorkámmal. Nyugatinál megállok egy pillanatra, majd mikor indulnék, se kép se hang. Ejj - ejj. Nomindegy tanakodás, próbálgatás után hazamentem járművekkel, majd este vissza. Pár méricskélés kontakthiba kizárása után feladtam, leszedtem a kosarat az elejéről, a dobozt az ülés mögül, a tükröket, és a kiálló indexeket, kivettem az akkut, majd nagy nehezen bepakoltam a WagonR+ ba. Hazavittem, nézegettem. Most ott tartok hogy a gyújtáskapcsoló jó, de a vezérlő mintha nem kapna áramot. ez a vezérlő van benne: https://www.kellycontrollers.eu/keb72801x A leírás azt mondja ha a led (se a zöld se a piros) nem világít, nincs power avagy kiment a biztosíték ... A kérdésem az hogy ezekben belül van valami bizti? Kívül, a dobozon nem látok olyat ami az lehet. Vagy esetleg van valakinek valami más tippje?

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 47754

Még én sem próbáltam, sőt nehéz is kipróbálni, mert 3,2 alatt már nagyon visszaveszi a teljesítményt. Elsatnyult pedeleces testem meg már nem szeret erőből tekerni. :))

Előzmény: sefotos (47752)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.16 0 0 47753

Itt többet olvashatsz erről:https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=98281

De van olyan is aki arra gyanakszik, hogy talán ez a program lehet felelős, amiért a biciklije leállott,úgyhogy nem lehet 100 %-osan bizni benne.Még fejlesztés alatt van .Egy bizonyos marcoq nevű forúmtag fejleszti.

 

 

Előzmény: Törölt nick (47750)
sefotos Creative Commons License 2019.04.16 0 0 47752

Még nem próbáltam ki, pedig immár 2 db TSDZ2 van üzemben, de olyan bivaly erősek az épített 48V akku pakkjaim (560, 700, 700, 900 Wh), hogy soha nem érem el a végét.

Előzmény: Törölt nick (47751)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 47751

Igen, valami ilyesmi doksiból jött nálam is a felismerés, hogy igazából nincs értelme az alsó határt keresgélni, mert kevés ott már a tartalék.

Ha jól látom a TSDZ2 is ad védelmet 2,9Vnál. 

Előzmény: sefotos (47748)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 47750

Erre kíváncsi leszek, bár nem tervezem belenyúlni. Max érdekelne, hogy mi miért, de ha a lejjebb betett képed az alap beállításokat mutatja akkor az teljesen kielégíti a kíváncsiságom.

Előzmény: Leon1 (47747)
sefotos Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47749

Kösz, nem élek vele. Én összedugom a Bafang vagy Tongsheng kit csatijait, beleértve az általam épített akkupakkal is, és suhanok. Gépész ember vagyok, hagyom dolgozni a BMS-t és a többi áramkört, nem piszkálok bele. Eddig mind jól muzsikál, kivéve egy cellahibát, ami előfordult, de az a pakk is helyre lett állítva, működik szépen.

Előzmény: Leon1 (47747)
sefotos Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47748

Minden márkás li-ion cellának elérhető a neten az adatlapja (10 oldal körül szokott lenni) és review, ahol vannak kisütési jelleggörbék. Teljesen világos, hogy 3,2V alatt alig van már értelme meríteni, de 3V alá semmi képpen. A védelmek akár 2,7V-ig is leengedhetik, de én ezt nem kockáztatom.

Előzmény: Törölt nick (47744)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47747
Előzmény: Koppogy (47746)
Koppogy Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47746

Engem is érdekelne, ha valaki csinált már ilyet... 

Előzmény: Leon1 (47745)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47745

Azért érdekel a program,csak nem tudom mivel kell  a pc-hez csatlakoztatni  a vezérlőt.A képet nézve, el lehet egy kicsit játszadozni vele :

Előzmény: Törölt nick (47744)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47744

Már annyira nem mozgat ez a lejjebb merítés.

Csináltam egy másik akkupackkal egy merítési tesztet és az az igazság, hogy 3,2V alatt már elég kevés kapacitás marad az akkukban. Hamar eljön a 3V és onnan már igazából nincs tovább, elenyésző ami még marad benne.

Inkább -ha végre megjönnek a plusz töltőim- 2 lépcsős töltőt fogok csinálni. 

A töltés végén a kikapcsolási feszt fogom kiválaszthatóra csinálni rajta. Lesz egy hétköznapi kímélős valahol 4,1V körül és egy a kritikus túrák előtt ha úgy gondolom, hogy nagyon koppra kell majd az akku valahol 4,2, 4,25 között.

 

Előzmény: Leon1 (47742)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47743

*48V

Előzmény: Leon1 (47742)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47742

Nekem is van egy TSDZ2 4V 750 W motorom , még dobozban,de ahogy bilek fórumtárs írta, jó lenne , ha be lehetne állítani, hogy a segítés ne kapcsoljon le 33V-nál.Vagy az én esetemben 40 valahány voltnál.

Előzmény: Leon1 (47741)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47741

Szia.Ezt a programot hogyan kell alkalmazni?Mi kell még hozzá (hardver, csatlakozó)hogy össze lehessen kötni  a vezérlővel vagy kijelzővel?Köszi

Előzmény: Halal77 (47468)
sjm Creative Commons License 2019.04.14 0 0 47740

Úgy tudom, csak mechanikus javítást vállalnak, de azért rákérdezek majd. Köszi.

Előzmény: ker51 (47739)
ker51 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 47739
Előzmény: sjm (47737)
Füli1975 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 47738

Sziasztok.

Most én kérek segítséget...

Mert akinek szüksége lenne rá sajnos nem szers etné közzé tenni. Az én tartalékom saj nos elfogyott. Van egy család akinek ha lehet segítek. Az előző évben 1 36v hátsó kerék 1 vezérlő 2 db külső belső gumi, 36v 24sh akupakk. Sajnos anyagi okokból egyenlőre nem tudok nekik segíteni. Szükségük lennf 18"-os első villára és hátsó teleszkópraés 1 gázkarra. Sajnos én most nem tudok segíteni.

Ha valakinrk van bontott vagy elfekvő sokat segítene.

Nekik a napi mozgásukhoz kellene ( gyerek iskolába , bevásátlás stb..)

Elérhetőségem publikus.

Ködzönöm a segítséget.

Szép napot :)

sjm Creative Commons License 2019.04.14 0 0 47737

Köszi a válaszod. Igen, sajnos nem nagyon nézegettem utána a dolognak vásárlás előtt, eszembe sem jutott, hogy kompatibilitási problémák lehetnek azonos bringák között is.  Nagyon jó állapotú bringa amit egy német házaspár adott el, az új akksival, ezzel a hibával.

Végzetes, hogy az eredeti akkut kidobták, mert akkor átraknám annak az elektronikáját az új akksi házába és nem lenne panasza a vezérlőnek.

Így most maradt a fejtörés és a hogyan tovább. Sajna nem találtam olyan bringaszervizt, aki hozzá tudott volna szólni a dologhoz, a hibakódokat sem ismerik.  Én legalább a betűjelekhez tartozó, egységekre utaló kódokat összekotortam a netről :)

 

Bízom benne, hogy a hollandok segítenek azért, mert közben ők is rájöttek, hogy az akksi kód + kulcsos zárhatóság tök felesleges és az újabb típusokat már nem kell programozni, bármelyik hozzávaló akkuval használható.  

 

Majd beszámolok, mi lett a vége a dolognak.

 

Előzmény: bartalus (47736)
bartalus Creative Commons License 2019.04.14 0 1 47736

Szia!
Nagyon jó cikk amit találtál. Ha egy németországban élő (A cikk szerzője Paul Alting van Geusau, 2017 nyarán, Münchenben, Németországban ) nem talált szervizt akkor mit vársz Mo-on?
Ahogy le van irva át kell épiteni kinai alkatrészekkel. Nem lessz olyan mint az eredeti!!!!
Tudomásul kell venni, hogy a hozzánk, lomisok által behozott e-bringák általában  hibásak, azért vannak itt. Az akku elhasználódott, általában a cseréjük még a méregdrága eredetivel sem megoldható nálunk, (németeknél sem) nem beszélve egy olcsó kinaival. A kijelző, motor és akku között adatforgalom van, valamilyen BUS-on. Észreveszi a rendszer a cserét, meghibásodást és szoftveres beállitást vár.
Csak olyan bringát kell megvenni aminek itthon van szakszervize, vásárlás előtt ami több százezer ft-os lehet célszerü megnézetni az elektronikai rész állapotát a gyártó által biztositott szoftverrel. Megéri, néhány ezer ft. BOSCH https://ebikeshop.hu/bosch_ebike_szerviz

Előzmény: sjm (47734)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.14 0 0 47735

Sefotos nem pont erre gondolhatott.

Ha jól értem vettél egy bringát rossz akkuval és ahhoz vettél új akkut.

Ebike boltokat nem hívtad még, megfelelő géppel val'szeg 2perc lehet.

Előzmény: sjm (47734)
sjm Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47734

Köszi. Gazellához ezt találtam, ha valaki ismeri a szettet, valószínűleg lenne pár kérdésem majd.

https://avdweb.nl/solar-bike/misc/gazelle-rebuild

Előzmény: sefotos (47733)
sefotos Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47733

Van. Jók a kínai szettek.

Előzmény: sjm (47732)
sjm Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47732

Sziasztok!  

Új vagyok a topikban és tisztelettel üdvözlök mindenkit!

 

-Tudnátok segíteni abban, hogy Gazelle Innergy Orange  pedelec bringa vezérlőjével hogyan tudnám elfogadtatni a új akksit?

A1 hiba kódot, azaz regisztrálatlan akku kódot ad.

A saját komputerével lehet programozni valami barbatrükkel, vagy egyéb ketyere szükséges a programjához nyúlni?

 

Nem találtam (eddig) itthon szervizt, aki segíthetne, írtam a hollandoknak, még nem válaszoltak.

Legrosszabb esetben kénytelen leszek kínai átépítő szetet venni... -erről van esetleg tapasztalatotok?

köszi

 

 

 

 

GaborBear Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47731

Szép sárga ... De úgy őszintén. Mit vársz tőlünk? Vagy van bárki akinek ilyenje van? Mit tudsz róla? Gondolom valahol, valahogy hirdetik. Ránézésre sokat szerintem senki nem fog tudni mit mondani. 

Előzmény: Robirex (47720)
daty55 Creative Commons License 2019.04.13 -1 0 47730

Köszönöm az infót!

 

Eddig sem akartam Priust venni, ez után meg még jobban nem akarok!:-DD

Előzmény: sefotos (47729)
sefotos Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47729

A 2 drót, ami megy az akkutól a motorig.

Az XT60 egy gyakran használt 2 vezetékes csatlakozó, 60A-ig.

Na akkor Toyota Prius-t sem javasolnék neked. Én már a másodikat használom, fiamnak is vettünk. Teljesen más filozófiával kell használni és karbantartani, mint a szokásos autókat. Tele van bonyolult elektronikával.

 

Előzmény: daty55 (47728)
daty55 Creative Commons License 2019.04.13 -1 0 47728

Sajnos a bringa elektronikájához teljesen analfabéta vagyok, még azt sem értem, mi az a terhelő vezeték, meg mi az a 2 db XT60.

 

De bevallom - szégyen, nem szégyen - nem is érdekel.

Ennyire nem vagyok műszaki beállítottságú.

Vettem egy pedelec-et, használni akarom, ennyi.

 

Csak mivel mindkét bringánk egyforma műszaki felépítésű, ezért szúrt szemet a két eltérő hatótáv.

Ha nem egyforma lett volna, vagy nem lett volna csak egy, lehet fel sem tűnik.

 

 

Előzmény: sefotos (47727)
sefotos Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47727

Elhagytam az ilyen bonyolult szoftveres rendszereket. Semmi értelem idegesíteni magamat.

Ha érdekel, berakom a wattmérőt a terhelő vezetékbe (2 db XT60-al kell sorbakötve összedugni mindössze), és pontosan látom a pakk feszültségét és az indulás óta elfogyasztott Ah-t. De a Bafang 750c kijelzője amúgy is mutatja a feszültséget. Ez bőven elég a kalkulációkra.

Most a két Tongsheng-gel felszerelt bicajjal, még ezt sem figyelem, csak a szimbolikus töltöttségjelzőt az XT18 kijelzőben.

Előzmény: daty55 (47725)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47726

2000m magasrol el lehet gurulni 100kmt is:-)

Előzmény: F27szerviz (47723)
daty55 Creative Commons License 2019.04.13 -1 0 47725

Na, ezért nem hiszek én a 300+ hatótávban.

 

Amúgy nekem bőven elég a 100-120 km-es hatótáv.:-)

 

Előzmény: F27szerviz (47723)
daty55 Creative Commons License 2019.04.13 -1 0 47724

Köszönöm a tippet, úgy lesz!

 

Igen, jól emlékszel, a télen valóban lemerült a kijelzőben az akku, de az a feleségemében merült le.

 

 

Előzmény: Törölt nick (47722)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47723
Nekem anno haibikem ajánlott fel 250km koruli hatotavot.
De max rasegittessel alig birt ki 80km.
Előzmény: daty55 (47721)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 47722

A töltés "alját""tetejét" néha meg kellene mutatni neki. Egyszerűen elkalibrálja magát. Még a Teslakat is szokták néha padlóig meríteni, hogy pontosodjon a saccolás.

Egyébként nem neked volt valami kisakkulemerülés télen? AZ is megbolondíthatja.

 

Előzmény: daty55 (47721)
daty55 Creative Commons License 2019.04.13 -1 0 47721

Egyre valószínűbb, hogy az én akkum "bízza el magát" egyre jobban.

Egy újabb rövidtávú (28 km, bár volt benne 2 magasabb domb is) bringázás utáni feltöltés után a hatótávot már 304 km-nek jelezte elő ECO módban.

 

Hát... ezt már nem tudom elhinni.

 

Hihetőbb a feleségemén előjelzett 110 km ECO módban.

 

 

Robirex Creative Commons License 2019.04.12 0 0 47720

Üdv fórumlakók!
Rég jártam itt, de most a véleményeteket szeretném kérni erről a gépről:

Meg szeretném vásárolni, de nem ismerem műszakilag a járgányt! Mindenkinek megköszönöm aki ír róla!

ker51 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 47719

Tisztelt Fórumozok, a segítségeteket kérem, vettem egy Victoria Münster elektromos kerékpárt, melynek az elektromos része nem működik. Minden alkatrésze megvan, egyben is van, de semmi sem történik, mikor bekapcsolom az elektromos rásegítést. Tolnán lakom, van-e valaki a közelben, aki ért az elektromos biciklihez, és segíteni tudna a kerékpár megjavításában, vagy valaki olyat, aki vállalja a javítását a közelemben. A segítséget előre is köszönöm.

daty55 Creative Commons License 2019.04.11 -1 0 47718

Ismeretlenül is kitaláltad, hogyan használom a bringámat!:-)

 

Gondoltam én is arra, hogy egyszerűen "megtanulta" a használati szokásaimat, és ahhoz kalkulál, de ezt csak saccoltam, mert nem tudom, hogyan "gondolkodik", és "tanul".

 

Valószínű, hogy egy jó pár körre kicserélem majd a két bringa akkuját, és meglátom, hogy akkor mit fog kalkulálni.

 

 

Előzmény: BPeter11 (47712)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47717

Lehet epiteni elsokerekhajtasos kerekpart is, de kanyarokban problemas a tekerese.

Előzmény: Törölt nick (47715)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47716

Meresz szaguldozo, pedaltoreskor galaktikus bukas.

De emelkedon felfele elony a kis tomege, akar hubmotoros verzioja is elkepzelheto.

Előzmény: WooDoo (47714)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47715

Én azért ajánlom, hogy menj ilyennel egy kicsit, akkor majd lehet rájössz, hogy a bohóckodáson meg a jópofaságon túl nem sokra jó....

Előzmény: WooDoo (47714)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47714

Ha esetleg nálunk majd tiltani fogják a rolereket, akkor lehet ilyet is csinálni:

 

https://www.youtube.com/watch?v=R3NeRXzYmHw

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47713

18km/h 100+W. Ha rasegitesz kisebb arammal suti az akkut.

Inkabb 1+kWht fogyasztanak 100kmre.

Előzmény: BPeter11 (47711)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47712

Nem tudom, hogy hogyan működik a kerékpár elektronikája, mi alapján kalkulál. De simán lehet, hogy "tanulja" a használatodat. Ha sokszor használtad rövidebb távokon kis rásegítéssel, és utána rögtön fel is töltötted, akkor az akku mindig fitt volt. Ez alapján sokkal hosszabb távot kalkulál(hat).

Muszáj lesz egyszerre közel 200km-t letekerned :).

Előzmény: daty55 (47710)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47711

Ez a Bosch kalkulátor 500Wh akkura 20km/h tempónál 90kg-os személlyel enyhén változó terepviszonyra ECO módban 213km hatótávot ír, tehát egyáltalán nem elképzelhetetlen a 210km. Sima útra 25km/h tempóra is még 195km-t.

Előzmény: Koppogy (47709)
daty55 Creative Commons License 2019.04.11 -1 0 47710

Én is kizártnak tartom, ezért is nem értem az egészet!:-(

Anno az enyém is maximum 120-140 km-t írt, mint  a feleségemé.

 

Így is elromolhat, hogy többet ír, mint amit valóban bír?

Előzmény: Koppogy (47709)
Koppogy Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47709

Kizártnak tartom, hogy egy 500wh akkuval 210 km lehessen menni, hiába azt írja ki a rendszer. A valós hatótávot nagyjából a Bosch kalkulátora megmutatja: https://www.bosch-ebike.com/en/service/range-assistant/.

Előzmény: daty55 (47708)
daty55 Creative Commons License 2019.04.11 -1 0 47708

Szia!

 

Igen, jól emlékszel.

Amit írtál, tegnap kipróbáltam, és igen, felcserélődtek a hatótávok.

Mi történhetett az egyik akkuval?

Mindkettő ugyan ott volt, úgy volt használva, kezelve, raktározva, vigyázva rá.

 

Azt le fogom ellenőrizni, hogy mennyi a valóban megtehető táv az akkukkal.

Lehet, hogy pár körre most felcserélem az akkukat, hátha a használat miatt lett ilyen.

A feleségemé soha még félig sem volt lemerítve, lehet, hogy az ártott neki?

 

Jobb lenne egyszer teljesen lemeríteni, és úgy feltölteni?

 

Előzmény: BPeter11 (47707)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47707

Szia!

 

Ha jól emlékszem a kerékpárjaidra, bár különböző típusok, de a rendszer ugyan az.

Cseréld fel a két akkupakkot, és nézd meg így mi a két megtehető hatótáv.

Ha a két hatótáv megcserélődött, akkor valami történhetett az akkuval.

Másik kérdés, hogy a ténylegesen megtehető táv igazolja a kijelzett becsült értéket?

 

Előzmény: daty55 (47704)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.11 0 0 47706

Álatlános alapelv az életben, hogy: soha-semmit nem jó megerőltetni....

Előzmény: Leon1 (47705)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47705

Ha tudtam volna, hogy nem szabad megerőltetni, biztosan nem teszem. De nem tudtam. Kiváncsi voltam, hogy mi az a hegy amire fel tudok menni ezzel a bicajjal, mert azt láttam, hogy kisebb dombokon jó ereje van. Így jár aki a maga kárán tanul.

Előzmény: vjano (47702)
daty55 Creative Commons License 2019.04.10 -1 0 47704

Sziasztok!

 

Véleményeteket szeretném kérni.

Egy éve vettünk feleségemnek, és nekem egy-egy pedelec bringát.

Mindkettő középmotoros Bosch Performance CX motorral van szerelve, 500 W-os akkuval.

A múlt évben feleségem 3.500 km-t, én 1.500 km-t tekertem.

 

A következő  problémánk.

Míg az enyém teljesen feltöltve megtehető távnak 210 km-t ír, addig feleségemé 120 km-t.

A használati szokásaink másak.

Én EÜ problémák miatt a legkisebben hagyom hátul, és amint nehezebb lesz hajtani - pl emelkedő vagy szél miatt - nem váltok, hanem azonnal több támogatásra kapcsolok.

Feleségem sokszor nem is használja a  támogatást, nehéz terepen és szélben inkább kis támogatással és váltásokkal operál.

 

A használati módszereink miatt én úgy gondolom, hogy inkább én használtam többet az akkumat, mégis olyan, mintha az enyém bírná még jobban.

 

Tudtok mondani erre valamit ?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

Daty

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47703

Tényleg jó kis doksi, még nem nyálaztam végig, de megteszem.

EZ vajon melyik lehet, ugyanaz a ragasztott bélyeg? Tongshengé.

Itt van mellette egy PAS is, merthát ez komoly cucc.

Előzmény: bartalus (47700)
vjano Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47702

Én több mint két éve használom, eddig gond nélkül.  Ha nincs túlerőltetve kiválóan működik.

Nagyon finom szerkezet, abszolút hang nélkül, az adott nyomaték és a beállított rásegítés függvényében adja a "hátszelet", illetve helyesebben olyan érzés használat közben, mintha a pályát döntenék a fentiek függvényében vízszintesre ill. lejtősre....

Előzmény: Leon1 (47697)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47701

Köszi.Írtam emailt.

Előzmény: bartalus (47700)
bartalus Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47700

Nyúlásmérő bélyeg. Fólián van a leirás szerint, ammi ragasztva van a tengelyre. 4.1.1 kép. Elég könnyen lejött róla.  A Panasonic hajtás is hasonlót használ a pedál tengelyen. Jó a szenzor leirásokról szóló irodalom.

Előzmény: Leon1 (47695)
Metalkiller Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47699

Sziasztok! e fajta izzót hol tudok venni?

válasz fontos volna mert ki ment az égőm... köszi a segítséget

 

https://kepkuldes.com/images/5f7be0a93444133a4009771c11e4284c.jpg


https://kepkuldes.com/images/39a702e9a6592f8e42172e1a7e2fb053.jpg

 

 

Leon1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47698

Nem értem, hogy ha azáltal,hogy a lánc segítségével elfordítom a a motor forgórészét ,hogyan fejtek ki erőt a tengelyre, amelyen a "nyúlásmérő-bélyeg" van ??

Előzmény: Leon1 (47697)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47697

Hát nem .Ha tudtam volna, hogy ennyi bajom lesz a BionX-el,meg sem vettem volna.Nem gondoltam, hogy ilyen könnyen meghibásodnak a dolgok rajta .Ősszel még semmi baja sem volt.Aztán megerőltettem egy nagyobb hegyen, s ennyi.A kijelzőn nem írja, hogy hiba lenne a nyomaték érzékelővel...Ezek szerint nem teljesen romlott el.Lehet hogy egy kicsit megnyúlott?

Előzmény: vjano (47696)
vjano Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47696

A BionX-nél a tengelyen lévő kis valami, aminek talán "nyúlásmérő-bélyeg" az elfogadott fordítása méri a tengely elcsavarodását, ami a nyomatékkal arányos. Ennek javítása, ha tönkrement valószínűleg nem barkács-szintű dolog, de talán vannak még csodák....:-) 

forrás:  Integrated torque sensor for e-bike motors

Előzmény: Leon1 (47695)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47695

Üdv.KTM bringám van, tehát akkor 6 óra a tengely helyzete.Megcsináltam mindent igy , és mégsem megy .Kutakodtam a neten és most az a gyanú merült fel, hogy a "Strain Gauge" ,hibásodott meg.(magyarul nem tudom pontosan mi a neve).Itt (https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=99379#p1455128) olvashatsz erről.Ennek kicserélésére lehet, hogy nem vállalkozok.

Erre  címre küldhetsz levelet: pjozsikacska@gmail.com

Előzmény: bartalus (47694)
bartalus Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47694

Ez a leirás és Gogle forditás a Ride+  Diamant, Trek leirásból való.

A KTM bringáknál 6óra a tengely helyzete. Milyen bringából való a motor?

Ha adsz e-mail cimet, elküldöm mindkét márka Manual-t.  bartalus@freemail.hu


• Refitting the rear wheel
1. Make sure that the system is switched ‘Off’.
2. Rollerbrake bikes: make sure that the distance piece that
centers the roller brake onto the hub is correctly in place.
3. Make sure that the flat portion on the left-hand side of
the axle aligns with the left-hand side dropout.
4. Make sure the groove in the rear axle is facing up (12 o’clock
position). Put the chain on the smallest rear sprocket and
slide the rear wheel into the dropouts. Make sure that the
axle moves all the way back into the dropouts.
5. Tighten the rear wheel nuts equally and evenly to a torque of 40 Nm. Otherwise the system might
not work properly. If you do not have access to a torque wrench, you can use a normal wrench, but
have your dealer checked the tightening torque of the nuts at the earliest opportunity.

• A hátsó kerék visszahelyezése
1. Győződjön meg arról, hogy a rendszer ki van kapcsolva.
2. Rollerbrake kerékpárok: győződjön meg róla, hogy a távolság megegyezik
a görgős féket a hubra helyezi a helyére.
3. Győződjön meg róla, hogy a sík rész a bal oldalon található
a tengely a bal oldali elhagyással párosul.
4. Győződjön meg róla, hogy a hátsó tengely hornya felfelé néz (12 óra)
pozíció). Helyezze a láncot a legkisebb hátsó lánckerékre és
csúsztassa a hátsó kereket a lemorzsolókba. Győződjön meg róla, hogy a
a tengely egészen visszaesik a lemorzsolókba.
5. Húzza meg egyenletesen és egyenletesen a hátsó kerékanyákat 40 Nm nyomatékkal. Ellenkező esetben a rendszer
nem működik megfelelően. Ha nincs hozzáférése a nyomatékkulcshoz, használhat egy normál kulcsot, de
a lehető leghamarabb ellenőriztesse a dióhúzó meghúzási nyomatékát.

Előzmény: Leon1 (47690)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.10 0 0 47693
Lenyegeben igen.
Annyi hogy itt egy fordulat alatt pl nekem 46x van mintavetel/fordulat
Előzmény: Street79 (47688)
Street79 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47692
Vágom, köszi! Az áttétel fix lesz.
Előzmény: Törölt nick (47689)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47691

Most annyira sikerült beállítanom a kijelzőn(maximumra állítva minden rásegítést), hogy érzékeli ha a pedált jól megnyomom, csak nagyon hamar veszi is el a rásegítést, így szaggatva megy a motor.Arra gondolok, hogy itt valami annyira megcsavarodhatott a tengelyben, hogy már nem jó neki ha visszaállítom a tengelyt a gyári pozicióba, hanem valami más pozició lesz jó neki.Csak sajnos ahhoz, hogy az elfordulásgátló kupot leszedjem,és más pozicióba állítsam ,mindig ki kell szedjem a kereket, ami nem olyan egyszerű.Ha lenne eredeti bionx kup leszedőm, akkor nem kellene kiszedjem a kereket, de ez egy gömbcsukló kiszedő féle szerszám.

Előzmény: Leon1 (47690)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47690

Üdv.Leszedtem az elfordulásgátló kupot  a tengelyről, visszafordítottam a megfelelő pozicióba (tengely végén levő bevágás merőlegesen a föld fele mutat)és mégis ugyanaz  a helyzet:nem érzékeli a motor, ha a pedálról nyomatékot adok, csak nagyon-nagyon erős ráfeszítés esetén, de így nem lehet használni.Valami ötleted, ötletetek van még, hogy mi lehet a baj?Bent a motorban is van valami nyomatékérzékelő?

Előzmény: bartalus (47620)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47689

Kozepmotorosnal ez eleg nehez ugy ilyen ertelemben, mert valtozo lesz az atteteled es igy az * egy impulzusra juto megtett tavod " ia valtozik a sebwssegvalto allasatol fuggoen.. Kozepmotoros esetben csak akkor fog mukodni, ha nincs valtoztatva az attetelenazaz egy adott attetellel hajtasz, vagy kulonben teljesen fals adatot fogsz kapni.

 

Ezt kivedeni a kerekre rakott jeladoval lehet, erre tobb megldas is kinalkozhat.

 

Van meg mas megoldas is, de az meg osszetettebbe es bonyolultabba teszi a rendszert igy nem irnam le.

Előzmény: Street79 (47688)
Street79 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47688
Már értem, olyan mint a kerékpár km-óra. Itt annyi lesz a különbség, hogy középmotoros lesz a gép, és lesz egy fogasszíj lassító, és utána egy lánc áttétel. Ezeknek megfelelően kell akkor majd a kerékméretet meghazudni.
Előzmény: F27szerviz (47687)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47687
Az egyik fazis van beeresztve kijelzonek,es a pulzusokbol szamolja ki mikor mennyit forog a motor.
A tobbi szamolgatas kerdese a computernek.
Előzmény: Street79 (47684)
Street79 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47686

Köszönöm, ez lesz az!

 

Még meszebb vagyok a beüzemeléstől, megvan a motor, a vezérlő, a bms, az akksikat hegesztem. Közben beszerzés alatt állnak a kerekek, a villa, a rugóstag, a fékek, és a vázat és a hátsó kerékagyat is ki kell találnom.

 

Így már majdnem minden részlet világos :)

Előzmény: GaborBear (47685)
GaborBear Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47685

Ha erről a BMS-ről beszélünk: 

 

https://www.aliexpress.com/item/Smart-Display-300A-200A-150A-100A-70A-Lithium-Battery-Protection-Board-Balance-BMS-Coulomb-Meter-Lithium/32826820690.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.47004c4dvD3GYw

 

... akkor itt be kell egy szálat kötni a HALL szenzorok szálai közül a BMS-be, és a szoftverrel be kell állítani a kerékátmérőt.

Előzmény: Street79 (47684)
Street79 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 47684

Szia!

 

Azt szeretném megtudni, hogy a BMS hogy méri a megtett távot, és a sebességet?

Sajnos egy leírást sem találtam róla, hogy mit hová kéne kötni, és konfigurálni...

Előzmény: F27szerviz (47550)
MCA-001 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47683
Előzmény: F27szerviz (47681)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47682

Nem biztos hogy jobb, csak érdekes. :)

 

Mondjuk ha megnézek egy kínai agymotort, meg melléteszem a Honda villanymotoromat, azok között ég és föld a különbség. Valószínűleg egy márkás mosógép motorja is precizebben van megcsinálva, és talán a hatásfokot is kimaxolják az A++-os minősítés miatt. Gondolom aki csinálta, az is inkább kihívásnak tekintette a feladatot, különben nem pepecsel annyit a mono villával...

Előzmény: Poc2 (47680)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47681

Tesla-bol bontott.

1482db cella.

19kWh

140V 136,5Ah

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47676)
Poc2 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47680

Nem értek hozzá,és nem is látom át!Ez miért jobb mint a gyári motorok?

Előzmény: WooDoo (47679)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47679
sefotos Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47678

Rákerült a Tongsheng egy (Dahon klón) Csepel mini bicajra, Nexus 3 agyváltóval. Az akku tartó és hátsó lámpa rögzítés még nincs készen. 16 kg + 3,4 kg a 48V 560Wh aksival (ennél kisebbet nem építettem).

20 km/h felett 3-as váltó fokozat, alatta 2-es, meredek helyen 1-es. Az XT18 (Tongsheng kijelző) végig 4-es max. rásegítéssel. Úgy 25 km/h-ig érzem stabilnak a helyzetet, 30 körül már nem. Figyelni kell, kicsi a kerék, két kézzel a kormányon és csak sima aszfaltra való. 10 km megtett úton az akku jelző nem mutatott semmi fogyasztást.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47677

Bár innen távolról nehéz bármit mondani rá, mi lehet a probléma, de maga a konstrukció elég korrekt rendes futóművel, nem a kínai feelinget képviseli.

 

Aki esetleg bevállalós és meg is tudja csinálni, annak jó vétel lehet:

 

https://www.hasznaltauto.hu/motor/peugeot/vivacity/peugeot_vivacity_e-vivacity-14220819

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47676

Ebbol kibanyaszni a behalt kapacitascsokkent cellat nehez feladat. Sony 18650?

Előzmény: F27szerviz (47671)
Malaguszti Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47675

Azt mondta a fiam

Apu kap egy Aku pak

Ok Fiam

Fiamm legyen

:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47674

Köszi

Előzmény: WooDoo (47673)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47673
Előzmény: Törölt nick (47670)
dhpage Creative Commons License 2019.04.07 0 0 47672

nekem 4 nap szokott lenni, megrendeléstől :)

Előzmény: WooDoo (47669)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.06 0 2 47671

Epitek egy kis akkut.

ez csak egy pakk 😂

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47670

Kicsit pontosabban honnan? Korábban a bmsbattery-től rendeltem néha.

Előzmény: WooDoo (47669)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47669

Én kínából rendeltem 2,6-os és 3 mm-es küllőket, hamarabb ideért, mint amit itthon a legyártásra mondtak.

Előzmény: Törölt nick (47658)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47668

* 300(biztosan mm akar lenni)

Előzmény: Leon1 (47667)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47667

Nem most szedem szét, csak rápróbáltam,hogy talál-e.Azért megnézheted a tiedet is, hogy azon hány inch-et ír.Az enyémen két szám van a karokra írva:12 "  és 300(biztosan cm akar lenni).Szerintem túl nagyot vettem, kisebb is elég lett volna,mert ha maximálisra nyítom a karokat akkor 50 cm -t is átér.De azt írta a dobozán, hogy 300 mm átmérőre. Kiváncsi vagyok a tiéden mit ír, amivel le tudtad szedni.Köszi.

Előzmény: dhpage (47665)
dhpage Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47666

az is jó, ha egyet húzol, aztán óvatosan gumikalapáccsal körbeütögeted a dobot a pereménél kifele.

megint húzás, megint ütögetés.

 

így egyrészt könnyen lejön, másrészt biztosan nem fog eltörni belül az öntvény.

Előzmény: Leon1 (47663)
dhpage Creative Commons License 2019.04.06 0 0 47665

na akkor már nem nézem meg a méretet. :D

 

mondtam, hogy tegyél a tengelyre egy/két anyát! szét fogja nyomni a tengelyt, aztán nem lehet rátenni az anyát.

Előzmény: Leon1 (47664)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.05 -1 0 47664

Így néz ki,gondolom elég nagy :)

 

Előzmény: Leon1 (47663)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47663

Szia! Vettem egy nagy csapágylehuzót.Még lehet túl nagyot is vettem, mert ez átér egy 50 cm-es átmérőjű kereket is ha kell (12 "-es),a bionix motor meg 26 cm átmérőjü.

Írtad, hogy:

Nagyméretű csapágylehúzó jó hozzá, de kis átalakítás kell. Ugyanis ha a lehúzó tengelyét a motor tengelyére illeszted, és így fejtesz ki nyomást, akkor is el tudod törni a belső gyenge öntvényt.

 

Milyen átalakításra gondolsz?

Előzmény: BPeter11 (47593)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47662

Köszi

Előzmény: dhpage (47660)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47661

Őt ismerem, csak nagyon messze van tőlem., mindenesetre köszi.

Előzmény: sefotos (47659)
dhpage Creative Commons License 2019.04.05 0 1 47660
Előzmény: Törölt nick (47658)
sefotos Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47659

Őt érdemes megkérdezni, nagyon ért hozzá:

http://chomabicycles.com/kontakt/

 

Előzmény: Törölt nick (47658)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47658

Akik esetleg szoktak maguk is csinálni: ki honnan szerez be agymotorokhoz erősített küllőket?

 

dhpage Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47657

hétvégén kipróbálom egy alap vezérlővel, közben meg már agyalok, hogy hova fog elférni az akksi :)

Előzmény: dhpage (47656)
dhpage Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47656

még nem szedtem szét, egyelőre próbálom befaragni a gyerekbringába. felnit már szereztem hozzá.

biztosan van benne, mert menetirányban szépen könnyedén elforog, visszafele viszont már hallani a fogaskerekek surrogását.

 

ha szétszedem küldöm!

Előzmény: bartalus (47654)
dhpage Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47655

4-es jack megy bele, de nem próbáltam még. elvileg van ilyenem még a nokiás időből, de fene tudja hol van. :)

Előzmény: BPeter11 (47653)
bartalus Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47654

Szia! Látom vettél motort. Ha szétszedted és van róla foto elküldenéd? Szabadonfutó van benne? Köszönöm bartalus@freemail.hu

Előzmény: dhpage (47630)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 47653

Ami jelenleg nekem van, az is jack dugós, ránézésre pont olyan, mint bármelyik telefon headset. Ennek ellenére az otthon lévő jó pár headsetek közül egyikkel sem működött. Amiket most találtam motoros sisakhoz, azokon meg már mini vagy micro USB csati van a headsethez.

Neked melyik típus van? Az működik telefon headsettel?

Előzmény: dhpage (47640)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47652

Udv!

A 3,8-0,8A tolto jo hozza.

Előzmény: bala79 (47644)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47651

Hát...szerintem ez elég.Elvileg az ólom aksikat a kapacításuk tizedével kell tölteni, tehát max 3,6A jó neki.De hátha valaki hozzáértőbb jobb tanácsot ad.

Előzmény: bala79 (47650)
bala79 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47650

a 3a nem kevés az aksiknak

 

Előzmény: Leon1 (47649)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47649

Nem a legérthetőbben  fogalmaztál.Egy kicsit jobban átnéztem amit írtál.Vettél hozzá 4 db.12V-os 36Ah-os aksit,amit sorba kötöttél?? Akkor ez lenne jó hozzá:

 

https://www.elektromoskerekpar.com/Elektromos_kerekpar_tolto_48V_3.0A_22Ah_3P

Előzmény: bala79 (47644)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47648

Gondolom sorba vannak kötve az akkuk, így 48V-os az akkupakk.

Előzmény: Leon1 (47647)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47647

Vagy ez:https://www.elektromoskerekpar.com/48v_2p_elektromos_kerekpar_akkumulator_tolto

Attól függ milyen csatlakozó kell neked az aksihoz.

De lehet, hogy választhatsz hozzá megfelelő csatlakozót ,az alábbi táblázatból:

https://www.elektromoskerekpar.com/shop_ordered/3692/pic/bekotesirajzok/Tolto_csatlakozok_PNG_kicsi.png

Előzmény: Leon1 (47646)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47646
Előzmény: Leon1 (47645)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47645

Szerintem a 48V 1,2A-os ólom aksihoz való töltő jó lesz neki.

Előzmény: bala79 (47644)
bala79 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47644

jonapot mindenkinek van egy io e scooter1500gt elektromos robogom 1500v vetem bele 4db 12. 36a aksikat az lenne a kérdésem hány amperos töltöt vegyek hozá. a válaszukat elöreis köszönöm

 

vjano Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47643

Nem szedtem szét, csak lefényképeztem, az enyémen is ott az a kis "pötty", mint azon amit linkeltél, ez is az újfajta lehet vajon?  ("gyári" állapot KTM)

Előzmény: dhpage (47642)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47642

nem bizony, az csak a kábel miatt van laposra köszörülve, hogy elférjen a csapágy és a tengely között.

Előzmény: Leon1 (47636)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47641

igen, ez a régi típus, ennek kúpos a rögzítése. a lapos rész az csak a kábel kivezetés miatt van, nem az tartja az elforgásgátlót.

ennek tekertem én is el a kábeleit.

 

ha veszel olyan elforgásgátlót, amit linkeltem és ennek a tengelyét megcsinálod laposra (de nem ott ahol most van, hanem a tengely végéhez közelebb) akkor nem fog elforogni.

 

és jól mondta bartalus, ezt nagyon durván rá kell húzni (préselni), hogy fix legyen, de nagyobb erőnél akkor is el fog forogni. ráadásul szerelni is sokkal nehezebb.

 

 

ilyenem volt régebben, szedtem is szét. este megnézem neked a lehúzó méretét.

a lényeg, hogy mindenképp a kábel oldalról kezd a lehúzást. a lehúzó tüskéje alá pedig tekerj egy anyát (vagy kettőt), mert különben magát a tengelyt fogod szétlapítani.

Előzmény: Leon1 (47635)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47640

nekem motoros van, elvileg 6-ot lehet összekötni. de ez ilyen kis jack dugós, bármit beletehetsz, szerintem simán rámegy a telefon headset-je.

Előzmény: BPeter11 (47629)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47639

Bocsánat most nézem, hogy Te a controller mellé javasoltad az ellenállást én pedig csak simán az akkuval és a motorral sorba kötött ellenállásra gondoltam. Így tiszta.

De azt hiszem maradok a pack egyszerű megcsapolásánál, 3-3-3-1 vagy 2-2-2-2-2 cellánként. Ha a második verziónál a motornak kevés lesz a 7-8V akkor sajnos marad az első ahol többet kell majd bíbelődnöm a balanszolással.

Előzmény: Törölt nick (47637)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47638
Szerintem ez jo lesz hozza .
Előzmény: dhpage (47630)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47637

Nem, mivel PWM-ezik és így nem fűti el.

Előzmény: Törölt nick (47631)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47636

De, ha jól megnézem,úgy látom ,hogy a tengelyen a lapos rész nem megy be a kup alá is...Csak úgy tünt első ránézésre.

Előzmény: Leon1 (47635)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47635

Ez a motor aminél a kúp, vagy tengely elcsavarodott:

 

És ez az a motor(lent),amit szét szeretnék bontani(mert hibás), de teljesen ugyanolyan mint a fenti, csak ennél leszedtem a szigetelést a tengelyről ,így jobban látszik a tengelyen a lapos bevágás, de az elsőn is látszik, csak nem lehet jól lefényképezni.Ha meg összehasonlítom a kettőt, akkor is jól lehet látni, hogy az fenti motor tengelyén a vágás nem abban a pozicíóban van mint a lentin.

 

 

Előzmény: dhpage (47627)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47634

Pmr radiok headsettel.

Előzmény: BPeter11 (47629)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47633

Nyomatek, jarmutomeg,kerekatmero fuggvenye.

100Nm kis vagy nagy kereken

kerekpart vagy teherautot gyorsit

kis kereken kerekpart vagy emelkedon nagy kereken teherautot gyorsit:-)

Előzmény: dhpage (47614)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47632

Igen, a 3 csonakmotor is lehet kis vesztesegu megoldas.

Vagy 24-48V motor, ami kerekpart es csonakpropellert is hajt kozdarabbal.

Előzmény: BPeter11 (47607)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47631

OK, de akkor megint fennáll a vezsteség, pazarlás. Az a "lenyeli" azt jelenti, hogy elfűti, nem?

Előzmény: Törölt nick (47616)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47630

megjött az agy, köszi! :)

 

szerintem van hely betenni hall-t, de egyelőre anélkül megpróbálom, gyereknek elég ha már menet közben segít rá.

 

ilyet rendeltem: https://www.aliexpress.com/item/24V-36V-48V-250W-350W-ebike-controller-box-BLDC-Speed-display-Controller-work-in-hall-sensor/32966545653.html

elég sokmindent tud, lehet pl. limitálni a sebességet, visszatöltés is van, akku kijelzés, sebességmérés.

a gázkart meg simán megoldom, ha ez a húzós megoldás nem tetszik a gyereknek. :)

Előzmény: F27szerviz (47589)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47629

Nem pont elektromos kerékpár téma. Használ vagy ismer valaki olyan headset egységet, amivel kerékpározás közben több kerékpáros tud egymással kommunikálni? Nekem sajnos csak olyan van, amivel max ketten tudunk egymással beszélni, de gyakran megyünk többen. Szépen egymás mögött megyünk, kiabálni meg nem szeretek.

Eddig sajnos csak olyat találtam, aminél vagy gombbal tudok választani több személy közül egyet (nem hall mindenki mindenkit), vagy motoros sisakhoz való a headset egysége, amit meg nem tudok ráaplikálni a kerékpáros sisakra. És persze a headset bekötése véletlenül sem szabványos, hogy bármilyen egyszerűt lehessen helyette használni.

Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47628

Ezt nem nagyon értem.A kábeleknek csak az egyik végük szabad, amely vége a motorban van ahhoz nem tudok hozzáférni.

 

Előzmény: bartalus (47626)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47627

az ki van zárva hogy elfordult. akkor szétszakad a kúp.
milyen színű az agy? alu, vagy feketére festett?

Előzmény: Leon1 (47618)
bartalus Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47626

Multiméterrel Ohm mérővel mérd meg a kábel épségét, mindkét irányba.

https://www.youtube.com/watch?v=sOJSczludlo

Előzmény: Leon1 (47625)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47625

Egyszer szét fogom szedni, mert úgysem működik.A kijelzőn a Power prot felírat jelenik meg ,ha az eredeti kerék helyére bekötöm. Az utasításokban olvastam, hogy ez az üzenet akkor jelenik meg a kijelzőn, ha nem jó a csatlakozás a kábeloknál.Ezt talán még le tudnám ellenőrizni.Esetleg, ha nem tudok rajta segíteni(elektronikát nem tudok javítani), akkor átalakítom egy normál motorrá egy külső vezérlővel.

Előzmény: bartalus (47620)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47624

Hát ezt nem tudtam:)Amikor megvettem ráhúztam a csavarokra, de csak úgy mint ahogy a normál bicikliknél szokás .Nem tudtam, hogy 40Nm-el kell ráhúzni.De azt nem is tudom lemérni, hogy pontosan annyi-e?:)

Előzmény: bartalus (47623)
bartalus Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47623

Pontositok, a tengely fordult el? Nem volt rendesen 40nm erővel meghuzva a kétoldali csavar ami a tengelyen van, rögziti a hátso kereket.

Előzmény: Leon1 (47622)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47622

A kúpos elfordulásgátló nem fordult el, mert hátsó villán van neki egy hely, ahova bepasszol, onnan nem tud forogni, de a tengelyen látszik hogy elfordult a megfelelő pozicióból.

Előzmény: bartalus (47620)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47621

Már amikor megvettem ,tavaly nyáron a bicajt, akkor volt egy kis furcsaság vele:Nem kellett sem pedálozás, sem gázkar, elég volt, ha ugráltam a nyeregben és már adta rá a max rásegítést.Ez  vicces  volt, de nem zavart.Aztán késő ősszel megpróbáltam, hogy mi az a hegy amire még képes vagyok kimenni vele,ezért a pedálokra nagy erőfeszítés jutott.Szerintem ekkor történt a baj.Tavasszal amikor elővettem , még adott rá egy kis segítést pedálozáskor, aztán egyre kevesebbet, majd semmit.

Próbáltam lefeszíteni villás kulccsal, de nem sikerült.

Lehet venni fogok egy ilyent:

https://echipamente-serviceauto.ro/hu/sajto-csapok-es-gombolyufeju-csapok/3405-presa-cap-de-bara-18mm.html

 

Vagy ilyent:

https://echipamente-serviceauto.ro/hu/sajto-csapok-es-gombolyufeju-csapok/1141-presa-pivoti-rotule-si-capuri-de-bara.html

Előzmény: Leon1 (47618)
bartalus Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47620

A kúpos elfordulásgátló mozdult, elfordult a tengelyen? Ha azt visszaállitod, visszaforditod lehet, hogy a nyomatékérzékelő is müködni fog. Biztosan láttad leirásokban, hogy nem mindegy a tengely fix helyzete. A DIAMANT kerékpár szervizkönyvében nézz utána a beállitásnak.

Ha egy BionX motort szétszedsz 10% esélyed van, hogy az összerakás is működni fog.

Előzmény: Leon1 (47604)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47619

Ok,köszi, hogy megnézed.A lényeg hogy olyan lehuzó kell, amelynek karmai átérik a motor deklit.Meg kell mérjem én is, hogy hány cm a dekli átmérő.

Előzmény: dhpage (47611)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47618

Szia.Nekem is van a tengelyen lapos rész.Biztosan a kupon is ezek szerint, csak nem annyira látszik, amig le nem szedem.És mégis elfordult.Onnan tudom, hogy a tengelyen van egy bevágás, ami lefele kell nézzen az óralap 6-os számával megegyezően , ez pedig nagyon elfordult ettől a poziciótól,már nem tudom, hogy jobbra vagy balra.

Előzmény: dhpage (47614)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47617

Ha elég a 2 fokozat...

 

Akkor a potméter helyére KÉT ellenállás kerül a fokozat kapcsolóval váltva.
Amik beállítják a fokozatnak MEGFELELŐ sebességet.

 

----

Vagy hagyod az EREDETI megoldást és CSAAAAK a tápfeszültséget veszed le a vezérlővel egy neked tetsző-alkalmas fix értékre, pl. 15 Voltra.

A vezérlőt pedig jól eldugod/elzárod és a potméterét nem piszkalod, leragasztod.

 

Így a csónakmotornak+kapcsolójának fogala sem lesz róla, hogy nem 12 Volts az akku. 
Mivel a vezérlő annyinak mutatja a számára...

Előzmény: Törölt nick (47605)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47616

Írtam már, egy megfelelő ellenállás beiktatása a megoldás.
Így csak a 0-15 Voltot tudod a potméterrel kiadni, állítani. 

A többit "lenyeli" a védelmet adó elenállás. 

Előzmény: Törölt nick (47605)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47615
Előzmény: dhpage (47614)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47614

a kúp fordult el? arra én azt a megoldást csináltam, hogy lehet neten rendelni olyan elfordulásgátlót, ami már az új tengelyhez van. ez nem kúpos, hanem egy lapos beugró van a "kúpon", ami beleillik az új tengelyen kiképzett lapos részbe.

mivel egyébként méretük ugyanaz, a tengelyt le tudod óvatosan köszörülni, hogy rámenjen az újfajta kúp. így soha nem fog elfordulni és leszedni is könnyebb.

 

én ugye 3.5kW-al tologatom, ráadásul színuszos vezérlővel, ami aztán nyomatékot is ad neki nem kicsit és még soha nem fordult el.

 

a régi verzió viszont igen, ott sajnos ki is tépte a kábelt. :(

Előzmény: Leon1 (47608)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47613

:D

Előzmény: BPeter11 (47607)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47612

ha van két villáskulcsod, akkor azzal is megy. :) egyiket alá teszed, hogy a motort ne verd szét, a másikat pedig a kúpos elfordulásgátlóra belülről. egy kalapáccsal megütve simán leugrik. csak aztán meg is kell keresni a műhelyben, ahova szállt. :D

Előzmény: Leon1 (47604)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47611

holnapra megnézem, hogy nekem mekkora van. elvileg rá van írva a lehúzóra, de nem nézegettem, csak használom. :D

Előzmény: Leon1 (47604)
dhpage Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47610

én csapágylehúzóval szedem szét. mérete passz, még az aldi/lidl-ben vettem 3-as szettben.

viszont csak a lehúzó nem elég, húzás közben egy kemény fával kell a peremet óvatosan ütögetni, mert nagyon össze tud szorulni. ha csak simán húzod a szerszámmal, akkor könnyen letörhet a perem és akkor annyi a küllőlyuknak.

Előzmény: Leon1 (47586)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47609

Még ez a kicsi is sok nekem. Ez egy SUP ami siklik mint az állat, alig kell erő megmozdítani. :)) 

Előzmény: BPeter11 (47607)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47608

Szia.A 3772 kód nem jelez hibát.A motor tengelye elfordult a megfelelő pozicióból.Azt kellne visszafordítsam.Erre nem is gondoltam, csak arra, hogy mivel 11S BMS-t kapcsoltam a 10S aksihoz, ezért tiltja le a rásegítést.

Még jó hogy visszaraktam az eredeti aksit, és így derült ki.

Nem gondoltam, hogy ez megtörténhet egy nagyobb erőfeszítéskor(nagyobb hegyre mentem még az ősszel)

Előzmény: BPeter11 (47593)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.04 0 1 47607

Három csónak motor sorbakötve. :) Csak akkor már kell biztonsági öv is.

Előzmény: Törölt nick (47605)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47606

Az ellenallas is energiapazarlas.

A pwm koltseg.

Legelonyosebb a kivant terheleshez illo akkufesz, ahol a vezerlo csak kommutal. 

Előzmény: Törölt nick (47603)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 0 47605

Köszi, ezek jónak tűnnek csak az alap dolgot, hogy oldom meg vele? 

Ha ráteszem a 40V-ot akkor azt a potival ugyanúgy ki tudom küldeni a motorra. Inkább ha fokozatmentes szabályzást szeretnék akkor kellene egy ilyen, de nekem bőven elég a gyári 2 fokozat. Meg a 12V

 

Előzmény: Törölt nick (47602)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47604

Szia.Köszi a tanácsot.Én is épp az előbb jutottam el a gömbcsukló leszedő megoldásig.Remélem ezzel le lehet húzni , majd a tengelyt megfelelő pozicióba fordítani.

Van nekem is egy motorom,amit olcsóbban kaptam,gondoltam, ha nem lesz jó, akkor jó lesz alkatrész pótlónak.Ha csatlakoztatom a rendszerhez, a kijelzőn a Power Prot felírat jelenik meg, és nem reagál semmire.Gondoltam, hogy ha szétszedném, nem lehetséges-e, hogy valamelyik vezeték nem érintkezik(de azt hiszem túl optimista vagyok ebben).

A csapágy lehúzókat nézegettem én is, csak nem tudom, hogy mekkora méretűt vegyek,hogy átérje a deklit, hány inch-es(vagy cm) legyen a karja, stb?

Előzmény: bartalus (47599)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47603

Az energia pazarlás ....

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47601)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47602
Előzmény: Törölt nick (47600)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47601

Izzolampa.

Előzmény: Törölt nick (47598)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47600
Előzmény: Törölt nick (47598)
bartalus Creative Commons License 2019.04.03 0 1 47599

Szia földi!
Az elfordulásgátlót gömbcsukló leszedővel huztam le. Autószerelőknél van. Olyan mint a linken.
Szétszedni csapágylehúzóval lehet. A kivezetés ellenkező oldalán kinyomod a dekliből. A véletlen meg az összeragasztás dönti el, hogy mi mozdul. A teljes forgórész a mágnes tarto gyürüvel, vagy csak a forgórész. A másik a kábel felöli oldal a macerásabb. Nekem megsérült a kábel olyan jól beragasztották. Biztosan van valami trükk.
Szétszedtem már néhányat, sérült volt bennük az elektronika. Meg sem kiséreltem javitani.
Ha jó motort akarsz min. 35.-e ft-ért már lehet találni. Nem éri meg javitani. A szétszedés is a kiváncsiság miatt volt.
A mult héten is volt nálam hibás motor, még ment csak a nyomaték érzékelő nem volt az igazi. Csere, a hibásat meg általában 10.- ért el lehet adni. Sokan kinai vezérlövel használják, uj vezetékezés után. A vezérlökre kényes, nem mindegyikkel jó igazán. A svájcban forgalmozott motorokra nem a kamu 250W-ot irják, hanem P 500W 36V RPM 480 No 01-1847 ami a valoság.

Előzmény: Leon1 (47579)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47598

Ezen is gondolkodtam, csak félek 20V-ot ráengedni a pici motorra. Fürgeség sem kell. Nincs a motoron potméter, csak 2 sebességfokozat, gondolom az 1. valami ellenállásos.

Nincs még meg a motor csak agyalok, Rhino Cobold lenne amúgy.

Milyen ellenállás bírná? És akkor már nem lehetne ellenállással a 36V-ról leredukálni 12Vra? Elektronikához annyit értek amennyit itt ott összelopkodok kész projektekből.

Előzmény: Törölt nick (47597)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47597

Akkor vedd kettőbe nem fog megsértődni az a csónak motor+vezérlő a 15-19 Volttól sem!
Legalább fürgébb lesz, a már gyengülő akku esetén is.

Legfeljebb sorba kötsz a motorvezérlő potméterével egy "korlátozó ellenállást" is, hogy ne tudd ráadni mind a 18 Voltot "véletlenül".

 

Mondjuk áthidaló kapcsoló is kötnék mellé >> turbó kapcsolónak :-)
Ha épp kell az erő/tempó.

Előzmény: Törölt nick (47595)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47596

Nagyfrekis trafo, fet.

Tenyleg egyszerubb lenne 3-3-3-1re sorkapcsoznod.9Ssel nem suhan a kerekpar?

Előzmény: Törölt nick (47591)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47595

Na de itt is ott is akarom használni. Harmadolni sem igazán lehet, mert 10S a pack.

Előzmény: BPeter11 (47594)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47594

Harmadold meg a pakkot, így lesz egy 12V nagy kapacitású akkud. Nikkel szalag óvatos szétvágása, a három 12V-os egységet párhuzamba kötöd, és kész. Nincs külön elektronika, nincs veszteség, nagy hő, stb...

Csak egy 12V-os Li töltő kell.

Előzmény: Törölt nick (47591)
BPeter11 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47593

Szétszedése a Bionx motornak elég nehéz, de nem ez a legnehezebb.

Összerakni sokkal nehezebb, mert ha nem tudod megoldani, hogy az erős mágnes ne rántsa össze a két fél darabot, akkor nagy eséllyel tönkre teszed a motort. Annyira vékony és törékeny benne az alu öntvény, hogy ha a tengely egy kicsit megfeszül, már törik is. Másik eset, hogy elhajlik az elektronikát fogó rész a tengelyhez képest, ami miatt megszorul. Tehát összerakásnál is kell olyan eszköz, ami lassan engedi össze a feleket. 

Erre nem jó egy sima L vas.

Nagyméretű csapágylehúzó jó hozzá, de kis átalakítás kell. Ugyanis ha a lehúzó tengelyét a motor tengelyére illeszted, és így fejtesz ki nyomást, akkor is el tudod törni a belső gyenge öntvényt.

 

Ha valóban a nyomaték érzékelőd ment tönkre, akkor nem sok esélyed van a javításra. 

Ezt meg a 3772-es menüben könnyen ellenőrizheted. 

Előzmény: Leon1 (47588)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47592

Ja, ezzel nem akarom szabályozni, csak legyen egy fix 12-14V-om és ennyi.

Előzmény: Törölt nick (47591)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47591

Egy pici segítséget kérnék kicsit OFF témában.

Mivel a legcélszerűbb 12V-ot varázsolnom a 36V-os packomból?

Egy kb 200W-os (15-16A) pici csónakmotort hajtanék így, ha már van akkum.

Kicsit belezavarodtam a PWMes- meg DC-DC-s converterekbe. Melyik lenne a legjobb?

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47590

Ok köszi

Előzmény: F27szerviz (47585)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47589

a ketté szedése úgy a leg könnyebb.

a tekercs kiszedése nehezebb ott sajna egy besz@rás nagy erőfeszítés árán egyből kikel rántani a tekercset belőle.

nem lehet ütögetni mert az a pics@ vékony alu része széttörik gyorsan.

Előzmény: Leon1 (47588)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47588

Ja.Youtubeon láttam egy videót,ahol olyasmivel szedik szét, mint amit linkeltem, és még úgy is elég nehézkésen jött szét a motor,a mágnesek ereje miatt.Neked egy olyan vassal is sikerült?

Előzmény: F27szerviz (47587)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47587

egy nem teljesen L alakú laposvasat hajlítasz,ami épp hogy nem megy be a motor küllős széleibe,és kalapácsal szét ütöd.

kb ennyi :)

Előzmény: Leon1 (47586)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47586

Szia.Írtad, hogy van BionX motorod is.Nekem is van egy , amit szét kellene szedjek, mert valamiért nem működik. szedni.Nézegetem, hogy milyen szerszámmal lehetne.Ezek közül valamelyik, jó lenne, pl. a legnagyobb a 6 "-es?(van 3, 4 és 6 "-es)Köszi.

https://www.aliexpress.com/item/Heavy-Duty-3-4-6-3-Jaws-Hub-Bearing-Puller-Set-Gear-Puller-Armature-Bearing-Puller/32913152498.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.55132e0eO1ZLiO

Előzmény: F27szerviz (47585)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47585

van a lyukba egy rugó is,ha azt kiszedném akkor lehetne bele tenni szenzort is szerintem,ha erre gondoltál.

Amúgy rugó is lötyög benne.

 

Aztán van másmilyen motorom is ,de az szerintem már sok embernek túl erős :)

 

 

De van egy bionx motorom  is ami még nincs átalakítva.

Előzmény: Törölt nick (47584)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47584

Azt megkerdeznem, hogy amit arulsz motort abban kb milyen vastag a fazisvezetek, illetve a vezetek kulso atmeroje mennyire passzentos magaban a lukban ahol ki van vezetve?

Előzmény: F27szerviz (47583)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47583
Ezeknel a pici motoroknal nem is ereztem hianyat.
Viszont nagyobb motoroknal gyengules erezheto szenzor nelkul.
Előzmény: bartalus (47578)
Malaguszti Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47582
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47581

Én ezt innen nem tudom megmondani, remélhetőleg tudja ami rá van írva.

 

Fogod hallani vagy éppen nem fogod :-)

 

Persze a teljes bizonyosság az oszcilloszkóp által kirajzolt ábrából olvasható le hogy pontosan mit is művel a kontroller.

Előzmény: Leon1 (47579)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47580

Javítom magam:Nem tongsheng motorhoz,hanem egy 48V-os első hub motorhoz.

Előzmény: Leon1 (47577)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47579

Üdv. bartalus.Nem tudom olvastad-e amit itt lennebb írtam?Szóval már régebb érdeklődtem tőled is a bionx BMS ügyben.Képzeld kiderült, hogy nem is a BMS miatt nem megy a bicikli pedálozáskor, hanem azért nem , mert a nyomaték szenzorja meghibásodott.Utána néztem neten és 99 % hogy ez az oka.A tengely elfordult a nyomaték érzékelőhöz képest.Még ősszel egyszer nagyon megerőltettem egy hegyen kifele a bicajt, biztosan azért.Most ott vagyok hogy kellene egy ilyen speciális szerszám, amivel ki lehetne javítani a hibát, de sajnos még nem találtam.Mi a véleményed róla? Volt már ilyennel dolgod? Egy ilyen szerszám kellene,vagy valami hasonló:

 

https://www.bikeshophub.com/product/bionx-axle-collar-puller-tool-p-2528.html

Előzmény: bartalus (47578)
bartalus Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47578

Tényleg nem érdemes bonyolitani. Senzorles vagy univerzális vezérlővel tökéletesen működik. A forgásirány, mivel hátsó, ki van jelölve, mindig azonos. Pedelec üzemben pedig már úgyis forog a kerék, tudja merre kell indulnia.

Előzmény: F27szerviz (47560)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47577

Szia.Nemrég vettem egy 1500W-os szinuszos vezérlőt a leendő  48 V-os Thongseng motorhoz. .Ez vajon tényleg tudja amit Te leírtál a szinuszos vezérlőről?Mert akkor nem is volt olyan drága szerintem.(https://www.ebay.com/itm/E-bike-Bicycle-Controller-Sine-Wave-36V-48V-1500W-Bike-Scooter-Brushless-Motor/132737244459?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649)

Előzmény: Törölt nick (47575)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47576

Köszi, megint tartalmasra sikeredett írás.

Ezalatt nem teljesen tiszta pontosan mit értesz

Nagyjából erre gondoltam, a kvázi szinuszos inverterek alapján.

Előzmény: Törölt nick (47575)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47575

„Ha jól értem az olcsó vezérlők kerékpárok szintjén még a szinuszos vezérlést sem érik el/igénylik. Gyakorlatilag megkapja a hall jelét indít, majd a következőnél indítja a következőt.”

 

Nagyon leegyszerűsítve igen, nem más mint egy logikai kapcsolat valósul meg. Azaz van a 3 hall elemed azokról lejön valamilyen jelkombináció, és a fázistekercseket ennek megfelelően kapcsolgatják. Előnye hogy faék egyszerű, nincs túlbonyolítva. Még annyit jegyeznék meg, hogy nem csak simán kapcsolgatják, inkább adott fázisokat „aktíválnak”. Ugyebár az a kapcsolás egy pwm jel lesz adott kitöltési tényezővel. Azaz ha mondjuk félig húzod be a gázkart, akkor lesz egy 50% kitöltésű pwm jeled, ezzel kapcsolgatják az adott fázist. Ez a kitöltési tényező fogja meghatározni az adott tekercsen átfolyó áramot (ez nem csak a kitöltési tényezőtől és a gázkartól függ, hanem sok más dologtól is, terheléstől, aktuális üzemállapottól, stb). Az áram a tekercsen ugyebár nem tud ugrásszerűen változni, így ha kellően nagy a kapcsolási frekvencia, akkor az áram kvázi egy jó közelítéssel valamilyen értékre beállt sima egyenáram lesz. Ezt frekvenciát nem szokták túlragozni, de nagyobb teljesítményszinten ennek már komoly jelentősége tud lenni, bringáknál nem lényeges túlzottan.

 

„Max erre húznak rá egy felfutási/lefutási képletet, esetleg a fordulatszám függvényében?”

 

Ezalatt nem teljesen tiszta pontosan mit értesz, bár akkor felvetek még egy lehetőséget, amit szoktak alkalmazni, és nem írtam le. Vannak a kvázi szinuszos, trapézos vezérlők is. Ez egy olcsó módszer, hogy közelítsük a szinuszt.  Amikor jön hall elemtől a jel, hogy figyi rá kell kapcsolnod az adott fázistekercset, akkor nem egyből a max vagy adott árammal teszi, hanem felfuttatja az áramot. Nem szinuszosan, az bonyolult lenne a hw-nek, hanem valamilyen felfutási éllel. Amolyan trapézosan. Azaz mondjuk 50% pwm-et kell előállítani, akkor elindul és mondjuk 10-20-30 órajel alatt éri el ezt a kitöltési tényezőt, így az áram egyfajta trapézos felfutást fog eredményezni. Miért jó ez? A kialakult forgó mágneses kör kevésbé lesz „sokszöges”, kicsit simítja a problémás dolgot, közelebb fog állni a körpályához, de messze nem annyira ideális ez sem, mint a szinuszos. Viszont egy sima alaphardverrel is megoldható, kvázi nincs nagy plusz költsége, nem kerül semmibe igazából.

 

Kicsit ahhoz a műszaki jelenségekhez tudom hasonlítani, mint ami az inverterek területén is van. Vannak szinuszos inverterek vannak sima négyszögesek és vannak kvázi szinuszos inverterek. Ami nem szinuszos, de pár négyszögjelet összepakolva és időben eltolva vezérelve a teljesítményhidat a végén, egy szinuszhoz közelítő több (jellemzően 3-4) lépcsős jelet tudnak így előállítani. Azaz „ szinuszosabb jellegű” lesz, de nem az. Ez a trapézos felfutás is ilyen, és ezt kb semmi anyagi plusz teherrel és mindenféle hw módosítás nélkül el lehet érni. Kicsit elkeni a problémákat, de azért marad belőle bőven. 😉

 

„Így az írásod alapján már van egy kis fogalmam, hogy mekkora meló is van emögött, nem egy 2bites dolog egy ilyen villanymotor.”

 

Még annál is sokkal nagyobb 😊. Minél precíziósabbat akarunk csinálni annál inkább mélyebben kell bemászni az üregbe. És ez minden műszaki területen így van. Itt jön az a kérdés, meddig érdemes belemerülni, meddig van értelme. Egy átlagos használatú 300W-os elektromos kerékpárnál olyan túlságosan szerintem nem érdemes, de nyilván nincs mindenki ezen a véleményen. Viszont a tömegyártás hatására már fajlagosan más költségek jelenhetnek meg, mert egyszer kell jól kifejleszteni, de utána lehet milliós tételekben nyomni, lehet fajlagosan már nem annyira emeli az árat. De a terület is meghatározza - pl. mondjuk egy professzionális cnc hajtásnál – na ott aztán minden eszközre szükség lehet. Ott eszméletlen dolgokat be lehet állítani a jobbfajta vezérlőkön.


Akik ezeket a preciziósabb hajtásokat fejlesztik általában nem egyszerű alakok. Nagyon durva a matematikája, minden finomság benne van a vektoranalízis témaköréből, a villamos jelenségek lemodellezése és képletekbe foglalása ezek alapján elég komoly kihívás. 

 

De egy átlagos használatú tömeggyártott elektromos bringára ez szerintem teljesen felesleges.

Előzmény: Törölt nick (47573)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47574

A kefes motorokkal is megoldottak.

Előzmény: Törölt nick (47573)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 0 47573

Én is nagyon köszönöm.

Még csak kétszer olvastam át és elég sok újdonságot (számomra) tanultam belőle.

Ha jól értem az olcsó vezérlők kerékpárok szintjén még a szinuszos vezérlést sem érik el/igénylik. Gyakorlatilag megkapja a hall jelét indít, majd a következőnél indítja a következőt.

Max erre húznak rá egy felfutási/lefutási képletet, esetleg a fordulatszám függvényében?

A vezérlés finomságát egész az encoderek szintjéig elég jól lehet látni ma már egyes elektromos autóknál. Jönnek elő típus szinten, hogy melyik mennyit is fogyaszt és vannak különbségek. Főleg ki van hegyezve most még a hatótávpara miatt ez a kérdés.

Így az írásod alapján már van egy kis fogalmam, hogy mekkora meló is van emögött, nem egy 2bites dolog egy ilyen villanymotor.

Előzmény: Törölt nick (47571)
padisah Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47572

köszönöm szépen, azt hiszem a topik nevében is!

Előzmény: Törölt nick (47571)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 2 47571

Ennél megint sokkal összetettebb a dolog....

 

Nehéz ilyen témába röviden belekezdeni. de talán összefoglalva (ha sikerül) megpróbálom, egyszerű nyelvezettel, így nyilván nem lesznek szakszerűek és szakmaiak a sorok, de talán kicsit érthetőbb.

 

Alapvetően a cél, hogy egy többfázisú motornál valahogy szép homogén forgó mágneses mezőt hozzunk létre - úgy hogy a lehető legideálisabb kölcsönhatás jöjjön létre a forgórész és állórész között. A mágneses teret alapvetően az átfolyó áram hozza létre, és nem a feszültség, és ennek hatására jönnek létre a fizikai erőhatások. Ha nem szinuszos,a vezérlés hanem csak "kapcsolgatós" - adott fix áramot létrehozva az adott pólusban nem szinuszosan változót -  akkor ez a forgó mágneses tér nem kör alakként jelenik meg vektoriálisan, pontonként felrajzolva, hanem egy sokszögként, durván dupla annyi alakú sokszög, ahány pólusú a motor (ez már kicsit vezérlés és felépítés függő is). A kerékagymotorok jellemzően sokpólusú motorok, azaz mondjuk lesz egy 40-80 szögű "sokszöged".

 

Ez miért baj? Több baj is van vele, de csak egy kettőt emelnék ki. Az egyik, hogy bizony a nyomaték nem lesz egyenletes, rángatva lesz a motor. Ezt jellemzőn nem érzékeled persze, van egy mechanikai tömeg, egy tehetetlenség, az egész kb egy lenkerék, meg súlyt mozgat, és ez kisimítja valamennyire eme "rángatásokat". 

 

Ha viszont matematikailag közelítünk minden egyes pontra felírható egy vektoriális összegzés. Egyenlet szinten komplex matematikával az adott pontban felírhatóak a keletkező erők. Az ideális mindig az lenne, ha az erő az adott pontban kör sugarára merőlegesen hatna, azaz mint egy érintő, és tisztán ilyen irányú erő lépne fel - minden egyes pontban, mert akkor nincs másfele ható erő. Ha ez így "szögletes", akkor "meddő" erők jönnek létre. nem az érintő irányába fognak hatni az eredő erők. Azaz lesz egy komoly hatékonyságveszteség, feleslegesen elpazarolt energia, és nem szép körmozgásunk, plusz nyomatékveszetség is.

 

Ha az adott pontban felbontjuk az erőket vektoriálisan több összetevőre, lesz egy az érintő irányába ható erő (ha csak ez lenne, ez lenne az ideális), és lesz egy ki vagy befelé ható erő - ami kb felesleges veszteség, nem vesz részt a motor forgatásában, de mint erő jelen van amihez betáplált (felesleges)energia is társul! Ez az irány és az erőssége függ az átfolyó áramtól, az átfolyó áram által gerjesztett mágneses mező és az állandó mágnes egymáshoz képesti viszonyától/kölcsönhatásától - azaz pl függ a fordulatszámtól is!

 

Ez megjelenik abban is, hogy igazából rángatva van a forgórész, nem egyenletesen forog, ezért is hallod nem szinuszos vezérlőnél azt hangot amit (más oka is van, nem csak ez, de ez most mellékes). Mit tudunk csinálni, hogy csökkentsük az anomáliákat?

 

Ideális forgó mezőt kell létrehozni. Azt viszont csak szinuszos vezérléssel lehet megvalósítani vagy végtelen számú pólusszámmal.  Az utóbbit elvetném, és a pólusszám számának növekedése egyenesen arányos a melléé írt összeg értékével. Azaz minél több pólusú egy motor, annál nehezebb előállítani, gyártani tekercselni, és vannak technológiai fizikai korlátok is.
Szinuszos vezérlés esetében "ideális" forgó mágneses mező jön létre. Az idézőjel azért van, mert a valóságban ilyet nem tudunk, csak közelíteni. rengeteg olyan egyéb dolog beleszól, hogyan alakul a mágneses tér, vagy méginkább a fluxus, ami más problémából adódik de ez megint egy külön téma (tekercselés, nem teljesen homogén a mágneses tér, vannak szórt terek, helyi átmágnesezési hatások, fluxussűrűség sem homogén, B/H görbe hatásai stb). De mindenképpen ez első körben jó megoldás. Azaz ezért jó a szinuszos vezérlő, és itt nem is azt hallod futás közben mint egy "kapcsolgatósnál", hanem kb tök némán fut (több okból).

 

Na de mi alapján kell létrehoznunk a szinuszos mezőt? Az egyik legegyszerűbb módja, az a hall elemes módszer,a mi elterjedt. Adott pozíciókba elhelyezve, tudjuk "mikor kell indítani" a szinuszt - vagy éppen a deriváltját. Na de honnan tudja pl előre a vezérlő, hogy milyen szinusz hullám kell? 30Hz vagy 500HZ? Ez ugyebár a motor fordulatszámából adódik, pontosabban a körsebességből és a pólusok közötti szögből mint távolságból. Ezt a sok hall jel alapján ki tudja silabizálni, persze lassításnál gyorsításnál utána kell mennie. Ezt kb nevezhetjük V/f szabályzásnak, van is ilyen klasszikus módon.

 

Azaz a kérdésedre itt a válasz,  nem, nem kell ilyen vezérlésnél sin/cos jeladó vagy encoder, tud így is működni. Nagy előnye hogy igazából nem kell olyan hű de erős hw hozzá, viszonylag egyszerűen megvalósítható, emiatt olcsó is egyben, felépítésben sem kell nagyon komolyabb mint a "sima" vezérlőknél, egyedül a központi cpu-nak mikrovezérlőnek akárminek kell egy kicsit többet dogoznia, illetve a szinuszjel előállítása miatt jellemzően nagyobb frekin kell menjen a végfok, és ezt tudnia kell.  Azaz nincs nagyon sok plusz hw szinten, nem teszi esztelenül drágává.

 

Amire utaltam és te is visszakérdeztél, az már a "következő" fokozat. Ugyanis analóg jeladó esetben, ami sin / cos jelet ad ott még több infónk van a motorról. Matematikailag ezt nagyon hosszasan lehet leírni, de a lényeg, hogy ezen jelek deriváltja, második deriváltja meghatároz sok egyéb dolgot, hogy mi történik a mozgás közben. Gyakorlatilag folyamatosan real time kiséri a mozgást, nem csak kap egy egy impulzust/váltást, hogy most odaértem egy adott pólushoz, kapcsol a hall elem, eljöttem, kikapcsol a hall elem. A két kapcsolás közötti állapotról is pontos infónk van, és ezt matematikailag jól ki lehet értékelni. A hall elemről jel első deriváltja pl megadja a mozgás sebességét / szögsebességet és ez egyben meghatározza hogy milyen áramjel lenne az ideális, és ez komolyabb vezérlőknél beleszól a szinusz előállításába, áramjelekbe is persze közben sokmidnen mást is figyelve.  Persze itt már real time figyelni kell a fázisokat,analóg jeleket  bedigizni, jelformálni, jelfeldolgozni, és egy válaszfüggvényt adni rá eszerint vezérelni a motort. Ez még ideálisabb vezérlést tesz lehető (sarkítottan úgy is mondhatnám pontosabb és nagyobb felbontású vezérlést). De ez nincs ingyen itt akár több tiz khz-es jelekkel kell művelni, amihez párosítva komoly számítási igények kellenek, és jellemzően emiatt számításra optimalizált hardvereket használnak (pl DSP-ket). És ez nem olcsó.

 

Az utóbbi vezérlésre szokták "köztes megoldásként" használni jellemzően az encodereket. Azaz beraknak egy sok bites encodert ami lehet abszolut jeladó, AB jeladó, ilyen szempontból mindegy,a  lényeg hogy mondjuk egy körbefordulás alatt kapsz egy kHz nagyságú impulzussorozatot, és ezzel "finomíthatod" a hall elemes vezérlőt ami egy nagyságrenddel kevesebb jelet szolgáltat. Bár maga az encoder jellemzően drága dolog, de a hw így nagyon olcsó lesz, mert csak számolgatni kell jeleket, és ez alapján adott algoritmussal "cselekedni". Illetve vannak még további lehetőségek is benne (pl poziciószabályzás, stb pl egy lineáris motornál, de ez itt bringán tök mindegy). Felhozok egy példát, pl ha daruval emelsz mozgatsz súlyt, sok tonnákat ott az ilyen encoderek eszméletlen jó szolgálatot tesznek (most függetlenül attól, hogy ott jellemzően aszinkron motor van valamilyen hajtóművel). Mert ott pl bazi nagy nyomatékigény van és jellemzően nem sebességigény, így ezt össze lehet hozni. Kisebb teljesítményű motorból és kisebb súlyból ki lehet venni ugyanazt a hasznos teljesítményt akár. De hasonló példa tud lenni a  korszerűbb liftek vezérlése, nem véletlenül fele harmad annyit fogyasztanak, mint a régi sima mágneskapcsolós irányváltós darabok - a lifteknél már jellemzően állandó mágneses motorokat használnak manapság az új telepítéseknél. .

 

A magasabb bekerülési ár és a megkérdőjelezhető hasznosság miatti okból pl kerékpáron, motoron már ritkán fordul elő a szinuszos jeladó, bár komolyabb erőgépeken bizony az van kétkerekű motorokon is. Ezek az un valós vektoros mezőorientált vezérlők amik ez alapján működnek. Sajnos sok távol keleti vezérlőt így árulnak, de a legtöbb esetben azok egyszerűsített verziók, még hw sincs benne ami ezt korrekten le tudná kezelni. A valósak viszont eszméletlen durvák, ég és föld. Ráteszel ugyanarra a motorra egy simát, meg egy ilyet jól felparaméterezve (ez nagyon sok időt elvehet ám!!) és kb mintha más motoron ülnél. Teljesen mást fogsz tapasztalni dinamikus üzemben, ég és föld. A matek és fizika működik.

 

Persze megkérdőjelezhető, hogy egy párszáz w vagy 1-2kW motornál van- értelme ilyen vezérlést alkalmazni. Mert többe kerül a leves mint a hús.  Azaz nem biztos hogy van. De 30-40-100kW környékén vagy afelett már mindenképpen érdemes már csak azért is, mert jobb fogyasztást is tudunk elérni, és ott 1-2-3-4% hatásfoknövelés is kWh-kban lesz mérhető. Dinamikus üzemben meg ennél jóval nagyobb megtakarítás érhető el. és még nagyobb jelentősége van (ezt már nem fejteném ki ha nem gond), ott méginkább érezhető a hatása. A mai elektromos autókon pl kb mindegyikben van valamilyen encoder.

Most elfogyott belőlem az erő, így leállnék ha nem baj, bocs ha hosszúra nyúlt.

Előzmény: padisah (47568)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47570

A négyszögjel a szinusz butuska-durva közelítése ... cserébe egyszerű-olcsó vezérlés is elég hozzá.

A bünti érte a motor erősebb zaja és a kevésbé erős-finom hajtásüzem.

Előzmény: padisah (47568)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47569
padisah Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47568

szóval akkor a színuszos hajtáshoz nem csak a vezérlőnek kell azt tudnia, de a motorban is más szenzor kell?

Előzmény: Törölt nick (47566)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47567
Előzmény: padisah (47565)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47566

Ez a nagyon egyszerűsített verzió........ Amely elven nem lehet korrekt hajtást csinálni, mert sokminden mást is figyelembe kell(ene) venni, hogy korrekt legyen a vezérlés sensorless módban. Van persze amelyik tudja is, de azok drágább vezérlők, és azok sem tudják azt nyújtani, mint a jeladóval ellátottak. Elvileg sem lehetséges korrekten és nagyon jól megcsinálni.

 

(A legjobbak persze az encoderrel vagy szinuszos jeladóval ellátott hajtások ilyen szempontból, mert ott még sokkal több infót be lehet szerezni matematikailag).

Előzmény: padisah (47565)
padisah Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47565

nem találom a linket :(

 

a lényeg hogy a bldc motorban a 3 tekercs kivezetés közül egyszerre kettőre kell feszültséget kapcsolni, hogy az a kívánt irányba forduljon, a harmadikra semmit, mert az akadályozna/meddő áramot venne fel

 

ugyanakkor ez a 3., a meghajtásra épp nem használt tekercs teszi lehetővé a szenzor nélküli üzemmódot, mert az ebben indukált feszültség alapján dönti el a pozícióját a vezérlő

 

namost álló helyzetben nincs indukált feszültség ebben a tekercsben, csak forgás közben

Előzmény: Törölt nick (47557)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47564

Lehet epiteni jobbra forgo vagy kapcsra balra forgo 3 fazisu vezerlest es a bemeno aramot PWMezni es aramot korlazozni. Nagyobb fordulatszamnal hasznaljak a modellekben.

Egyfazisu v ketfazisu motort is lehet epiteni. Rasegitos kerekparoknal az is mukodik. Rasegites nelkul nem tudod eldonteni a forgasiranyt egy fazis eseten.

Előzmény: Törölt nick (47557)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47563

Akkor  erdemes adnia az aramot mikor a magnes kozepvonala kicsit a tekercs elott van, majd a kozepvonal elerese utan picivel kikapcsolni es rovidre zarni.

Hogy ezt meressel vagy hallokkal oldja meg az mindegy, a lenyeg a jo idozites.

(Sokszor okoznak gondot a hallok es a vekony vezetekeik. Sajnos meg a fazisvezetekek is gyakran serulnek. Nagyobb atmeroju csotengely elonyosebb.)

Előzmény: F27szerviz (47560)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47562

Nem a merete es a teljesitmenye az ami befolyasolja.. A  fizika torvenyei  mindegyikre ugyanugy, hat.

Előzmény: F27szerviz (47560)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47561

Itt van már valami megfejtés?

Előzmény: Adzsulo (47428)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47560

ez pici motor kb semmi értelme a hall nak.

Előzmény: Törölt nick (47553)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47559

Ha nincs valamilyen jeladod ami direkt ebbol a celbol van beepitve - pl lehet hall elem is, de som mas megoldas is van, encoderek, stb - akkor allo motornal kb " talalgatas "van a. vezerlo reszerol. .az olcsoknal meg ez sincs, nem is tudja a hw, hanem elkezd egy forgo magneses teret letrehozni a szofvere szerint, matekozni. nem igen tud, es "csak eljndul, elkaoja" ezt a teret a forvoresz.. Csak igy se nyomatek, se jo hatasfok nincs. Ez jol jon ha tonkremegy valamiert a jelado, vagy hasonlo esetben el lehet vele menni, de uzemszeruen ez botranyosan rossz allapot. Mertem anno ilyen uzemmodban allapotokat, csinaltam vektorabrakat ezek alapjan, tobb a meddo teljesitmeny mint a hasznos. Ha mar allandosult az uzemallapot, akkor is csak a turheto kategoria mondhato el rola. Gurulni fog, menni fog.

Előzmény: Törölt nick (47557)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 1 47558

Az aramfelvetelbol nem tudja kimatekozni! Az aram es fesz jelalakjabol kell kimatekozni, ami viszont mar nem egyszeru feladat, es megfelelo ( jo es gyors) hw is kell hozza hogy ezt real time meg tudja cainalni.

 

Aztan vannak az egyszerusitettebb verziok...... Amiket arulnak parezerert itt ott. 

 

De ez egy bazi nagy temakor.

Előzmény: Törölt nick (47557)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47557

Köszönöm.

Nem gondoltam, hogy a forgórész pillanatnyi poziciójának megállapítása ennyire komplikált lenne, azt hittem ezt a vezérlő simán kilogikázza a tekercsek áramfelvételéből.

Mert amúgymeg az egyszerűbb épített szerkezet csábító lenne.

 

Előzmény: Törölt nick (47556)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47556

Az a baj, hogy a válaszhoz egy komplett villamos gépek tankönyvet kellene leírni, hogy megérthető legyen.  Ezt ne várd el tőlem ;-)

 

Indulásnál a legnagyobb gond, amíg nincs indukált fesz, mert addig a vezérlőnek fogalma sincs hol áll a forgórész az állórészhez képest, ennek megfelelően az indítónyomaték tendál a nullához, mert nem tudja vezérelni rendesen. Nincs mi alapján vezérelje.

 

Ahogy jön meg a fordulat és az indukált fesz a vezérlő egyre inkább tudja a forgórész pozícióját az áramjel alapján egy FFT által, és tudja "normálisan" vezérelni.

 

De itt meg kell jegyeznem, sokféle elvű vezérlés létezik, ebbe hosszú lenne belemenni. Ahhoz hogy valóban korrekten vezéreljünk egy jeladó nélküli többfázisú motort, ahhoz elég komoly matek kell(ene), azt ipari szintű frekiváltók és vezérlők közelítenek hozzá. Vannak persze olcsóbb szenzornélküli vezérlők is, ebay stb, el is fog menni vele, de se a nyomatékot nem tudják kihozni a motorból, se túl gazdaságos nem lesz vele a működtetés (rosszabb hatásfok, valamivel nagyobb fogyasztás, stb).

 

Gyakorlat: nem azt jelenti hogy nem lesz használható, hogy nem fog működni, de nem összehasonlítható egy jeladós verzióhoz képest. Amolyan kényszermegoldás (és olcsósítás.....). Indulni nem fog magától, csak nagyon küszködösen, és a max teljesítményt erőt se tudjuk kivenni belőle, és amit kiveszünk azt is rossz hatásfokkal. A szerencse az, hogy általában ezekben a motorokban a hall helye már megvan és utólag is be lehet rakni, de ez sem mindig igaz.

Előzmény: Törölt nick (47554)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47555

Mai töltésem BMS nélkül.

Lemerítve minden cella 3,24.

Töltés után minden cella 4,19.

Egyre távolabb vagyok fejben a BMS beépítésétől.

Néhány töltésenként rámérek és esetleg egy külső balancvalamivel rendberakom. Ha meg már nagyon szétmásznak majd a cellák úgyis szét kell bontani és cserélni, javítani.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47554

Na, akkor szerény tudásomat kiegészítendőn megkérdezem, hogy miért is baj a sensorless motor?

Ha csak valami linket adsz azt is megköszönöm. A tongshengek mellé lehet, hogy csinálnék még 1-2 bringát.

Előzmény: Törölt nick (47553)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47553

Kár hogy hall nélküli, vettem volna többet is :-(.

Előzmény: F27szerviz (47532)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47552

igen ezek vadomat újak!

eddig minden vezérlő elvitte szenzorles módba.

Szerintem minden vezérlő tudja ezt a módot már :)

Előzmény: Törölt nick (47545)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47551

06-30-833-93-97

hívj ha tuti kell egy :)

Előzmény: dhpage (47544)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47550

igen ez a 200km csak 25-30-cas tempoval.

Vasárnap nyomattam egy elég ütős 50-80vas tempóval 77km-ert terepen és műúton egyaránt.

Mikor haza értem 47%-on volt az akku,és 89km ajánlott még fel.

Előzmény: Törölt nick (47541)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47549

Eddig a hideg időben a lecsökkent hatótáv miatt naponta 2x töltöttem. Tavaly nyáron elég volt napi 1 töltés is. Éves átlagban kb. 250 ciklus belemegy az akkuba. Ha kvázi ingyen van az üzemanyag, az ember mindig talál valami okot, hogy furikázzon, gyakorlatilag csak az eső és a hideg korlátozza a használatot...

Előzmény: Törölt nick (47548)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47548

Köztes megoldás a Liion. Jóval könnyebb mint a LiFePo, de annyi ciklust azért nem bír mint a lifepo, de többen sokkal mint a sima LiPo-k. Pár évig napi töltés mellett is el lehet velük menni, de gondolom nem évi 365 töltést kap.

 

Nem mellesleg jelenleg árban is ez a legjobban kihozható dolog manapság.

Előzmény: WooDoo (47547)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47547

A li-po a tömege miatt szimpatikus, mivel fent töltöm a lakásban az akkukat, nem mindegy mennyit kell cipelni a 2. emeletre. Évente kb. 5000 km-t megyek az elektromos Babettával, de ha 2 évente cserélni kell a li-po akkut, akkor inkább cipelem a nehezebb lifepo-t.

 

Most 32650-es LiFePO cellákat használok, az 5p16s pakk tömege kb. 12 kg. Annyira nem vészes az sem, de a li-po kb. fele annyi lenne. A Babetta fogyasztása 20 Wh/km körül alakul, az 50 km hatótávhoz szükség van egy kb. 1 kWh kapacitású akkupakkra. Mivel kb. 1,5 óra alat sütöm ki az akkut, így relatíve kicsik az áramok. 2-3 lámpa fog meg a városban, utána országúton megyek egyenletes 40-42 km/h sebességgel, tehát gyorsulgatni se sokat kell. A vezérlő 45A-es, gyorsításkor is csak kb. 2C a terhelés...

Előzmény: dhpage (47543)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47546

Az igen!Ezzel lehet nyomatni.Gratulálok!

Előzmény: F27szerviz (47540)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47545

Tehát ezek újak?

Milyen vezérlővel lehet meghajtani a hallnélkülisége miatt?

Előzmény: F27szerviz (47530)
dhpage Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47544

egy darab stipistop! :) pont ilyet keresek. :)

Előzmény: F27szerviz (47520)
dhpage Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47543

hát én nem kímélem, ráadásul a régiek használt akkuk voltak, de a fele teljesítményt még nem értem el :)
10e km felett vagyok velük.


de ha nem meríted nagy áramokkal, akkor minek lipo?

Előzmény: WooDoo (47497)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.02 0 0 47542

Így tokozás nélkül sérülékenynek tűnik. Belemegy a por és a víz. Lehet a "vízálló" Deligreen bms sincs kiöntve gyantával, de mivel csak az alu tokot látom, az masszívabbnak néz ki...

Előzmény: Törölt nick (47538)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47541

Gondolom az a hatótáv az kerékpáros üzemmódban 30km/h alatt igaz, mert ez így durván 10wh/km fogyasztás.

 

Egyébként gratulálok szép lett!

Előzmény: F27szerviz (47540)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47540
74/84V 28Ah lion akku.
Motor 16500W maxon,de en csak 5000-en porgetem.

200km hatotavot tud igy a gep.
Előzmény: Leon1 (47533)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47539

A teherszállító kifejezetten jópofa!

https://tesztmotor.hu/bosch-ujdonsagok-motorosnak

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47538

Azt nem értem mitől érzed sérülékenyebbnek, nekem masszív vastag alu lemez alul felül. Mondjuk én nem innen rendeltem, lehet már van több kiviteli változat is.

Előzmény: WooDoo (47536)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47537

OFF

 

Akkor szokták elküldeni levélben is, ha az email cím nem oké, vagy visszapattan a levél róla, mert pl rosszul van beregisztrálva/megadva.  Illetve akkor is, ha nem reagálsz egy emailre x ideig, akkor hivatalosan is kiküldik (gondolom ez a hivatalos formula). Gondolom ez nálad nem állt fenn. Én volt hogy elfelejtettem reagálni emailen, kiment a fejemből, és utána jött papíron is.

Előzmény: WooDoo (47536)
WooDoo Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47536

Megérkezett ma az IC GOGOGO bms, a posta meglepően gyorsan kiszállította, bő 1 hét alatt elintézték a vámkezelést. Mondjuk azt nem értem, miért kell ajánlott levélben kiküldeniük a vámáru nyilatkozatot, hiszen le lehet tölteni a honlapjukról, bőven elég lett volna egy email.

 

A bms viszont nem nyerte el a tetszésemet, sérülékenynek tűnik. Szerintem a Deligreen bms strapabíróbb, inkább azt építem be. Ezt egyelőre félre teszem, de ha esetleg valakit érdekel, és nincs kedve 1 hónapot várni rá, akkor el is adom...

 

https://www.aliexpress.com/item/150A-8S-24S-Lithium-Battery-Protection-Board-Smart-Display-Balance-BMS-Coulomb-Meter-Ternary-lifepo4-iron/32849338845.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ebb34c4dddnQGg

Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47535

Bocsi.BPeter-nek akartam írni és bartalusnak.

Előzmény: Leon1 (47534)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47534

Szia.Megoldódott a rejtély.Nem is az BMS-el volt a gond.Az igaz, hogy üreset mutatott, de feltöltöttem, ahogy Te mondtad és akkor már a kijelzőn is megjelent a tele aksi.De így sem müködött rendesen a bicaj.Ugyanazt csinálta:Ha pedáloztam épp alig ment, csak gázkarról ment rendesen, teljes rásegítéssel.Aztán egyre gyengébben érzékelte a pedálozást, végül egyáltalán.Ekkor visszaraktam az eredeti gyári aksit, és ugyanezt csinálta.Így rájöttem, hogy biztosan a nyomatékszenzor hibásodott meg.Ha erősen tapodom a pedált akkor még érzékeli egy kicsit,de egyre gyengébben.Legutoljára ,ősszel,egy nagyobb hegyen próbáltam meg, hogy mi az a max emelkedő ahol még kivisz,aztán letettem télire.Biztosan ott megerőltettem és elromlott a nyomatékszenzor.

Most kezdhetem a kutatást a neten, hogy hol lehet kapni ezt, hogyan lehet kicserélni...

Előzmény: Leon1 (47314)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47533

Szia. Ez hány Voltos,Wattos motor?Az aksi mekkora kapacítású?

Előzmény: F27szerviz (47532)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47532

 

Ilyenek a motorok.

 

És mutatom mit építettem most épp :)

 

 

Na ez a gépem megint oda b@sz aszem :)

Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47531

Megrendeltem.Remélem jól beválik.

Előzmény: sefotos (47529)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47530
Maga a kepfeltoltes gomb is hianyzik most.

24-36-48V osnak hasznalhato 3 fazisu motor de nincs benne hall szenzor.
Előzmény: Törölt nick (47523)
sefotos Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47529

Jó az ár meglehetősen!

De keverik: a "8FUN" az Bafang. A dowloads-nál is Bafang nyilik meg.

Vehető, de tisztázni kell, hogy Tongsheng.

Hogy nincs cimke rajta, az direkt jó, legalább nem kell lekaparni.

Előzmény: Leon1 (47528)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47528

Ott két lehetőség közül kell választani :68 mm és 73 mm.Eddig nem méregettem a bicaj ezen részét.Na de visszatérve.Szerinted is jó ajánlat 340 dollárért egy 48V 750w-os motor fékkarokkal, gázkarral együtt németországi raktárból?

http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-4c-h1fm

Előzmény: sefotos (47526)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47527

Most nézem, hogy az ebird store is árat emelt úgy, hogy az eddig ups szállítás díját 16ról felemelte 41-re. Így már pont annyi, mint a csalogatós EUshipinges főcímes ajánlat. Én még olcsóbban vettem őket.

Előzmény: Leon1 (47521)
sefotos Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47526

Nem láttam még olyan biciklit, amely nem 68 mm-es volt.

Előzmény: Leon1 (47525)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47525

Ok.Még nézegetem.Tehát vagy 68 mm vagy 73 mm -est kell válasszak.Azt nem szeretném, ha megjönne és nem találna a bicajhoz :-)

Előzmény: Törölt nick (47522)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47524

Hány Volt, hány Nm ?

Előzmény: F27szerviz (47520)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47523

Lehet csak kisebbre kelll átméretezni... ha túl nagy felbontású.

Előzmény: F27szerviz (47520)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47522

Van a kis rögzítőhöz 2db spacer, azt vagy kívülre teszed a lemezen, vagy belülre. Elmondani nehezebb, mint kézben tartva megérteni.

Előzmény: Leon1 (47519)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47521

Ilyen típust nem kapok az említett németországi raktáron.Csak 350W vagy 750W.

Előzmény: Törölt nick (47518)
F27szerviz Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47520
Valakinek kellene hatso agymotor szoljon.
Van 12db 350/700W bolygomuves motorom.
Racsnit fogad ,de tarcsafeket nem.
20e ft/db.

Kepet csatolnek de nem.lehet?
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47519

Van egy ilyen választás:"The Mid Drive Kits are designed to fit bikes with a 68mm (2.68 in.) or 73mm (2.87 in.) wide bottom bracket shell and 35mm inside diameter."

Itt a hajtókar tengely csövének hosszát kell lemérni?Én méregetem, de nem tudom, hogy bele kell-e számolni a csőre rájövő csavart, vagy anélkül kell?Mert ha anélkül, akkor 68mm sincs.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47518

36/500-is sokmindenre elég. 

Előzmény: Leon1 (47517)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47517

Elég a max 48V,750W.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47516)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47516

72V 2000Wost, azzal eros emelkedon is gyorsan halad felfele.

Hatra nagy lanckereket es motorlancot.

Előzmény: Leon1 (47514)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47515

Csak teljesitmeny, attetel, tomeg es akku kerdese.

Előzmény: Törölt nick (47513)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47514

Most még azt kell eldöntsem, hogy 36V,350 /500 w-ost vagy 48V 500/750 w-ost vegyek?Azért mégis egy erősebbet szeretnék,hegyi túrára.Mert egyenes útra ott van a Bionx.Az is nyomatékszenzoros, úgyhogy nem lesz szokatlan a tonghseng sem.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47513

De ez kényelmesen ülve, jó tempóban, erőlködés nélkül visz fel.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47511)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47512

Van Firmware-re a megfelelő kijelzőhöz, de nem akarom megbolygatni, tök jó így is. Ja és ha nem megy XH18-ra visszaszerelve akkor nem is kell. Az a kijelző tetszik. 

Előzmény: Leon1 (47509)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47511

Megfelelo attetellel/kerekatmerovel a fuggoleges falon is felcsorloz.

Előzmény: Törölt nick (47507)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47510

Most látom, hogy az a program a Bafang motorhoz tartozik. De akkor miért rakják be a Tongsheng motor alá?

Előzmény: Leon1 (47509)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47509

Akkor ezen a linken is TSDZ2 van.(http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-4c-h1fm)

És ha alább tekered akkor van egy Download gomb ahol le lehet tölteni olyan programokat amivel nagyon sok mindent lehet állítgatni.Pl ahogy látom azt is, amit te szeretnél:beállítani, hogy hány voltnál vegye vissza a rásegítést.Vagy valamit nem jól értek?

Előzmény: Törölt nick (47508)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 1 47508

Tongsheng TSDZ2 nyomatékszenzoros.

Bafang PAS szenzor.

Előzmény: Leon1 (47506)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47507

2db is van már, nagyon szeretem, hasonlítani ne tudom mihez, mert nincs másik. Anyám torpedójához, vagy mihez meg nincs értelme hasonlítani az egy lélekvesztő ócskaság.

Nem tudom milyen a PAS szenzoros használat közben, de nekem már nem kell más csakis nyomatékszenzoros. Hétvégén a budai várba fütyürészve felvitt fél gázzal a legnagyobb emelkedőn is. 200-250W felvétellel.

 

Előzmény: Leon1 (47503)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47506

Azt hiszem egy kicsit összekeveredtem a tongsheng és a bafang motorok között.Nem tudom melyik lenne jobb nekem?Amit utoljára linkeltem az is nyomatékszenzoros bafang motor?Mégis  mi a különbség a két típusú motor között?

Előzmény: Leon1 (47505)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47505

Találtam egy még jobb ajánlatot:http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-4c-h1fm

Itt német raktáron van, és pár nap alatt kiszállítják, és már eleve benne van a kit-ben a gázkar, fékkarok és olcsóbb 10 dollárral, mint az előbb linkelt aliexpress oldalon.Megnéznéd?

Előzmény: sefotos (47504)
sefotos Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47504

https://www.eco-ebike.com/products/vlcd-5-display-6-or-8-pin-for-tsdz2

Lehet rendelni a VLCD5 kijelzőt 6 pin és 8 pin változatban.

Előzmény: Leon1 (47500)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47503

Úgy tudom neked is Tongsheng motorod van.Milyen típus,mi a véleményed róla?

Előzmény: Törölt nick (47501)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47502

Tongsheng TSDZ2 DIY Conversion ebike Mid Drive Kit Motor  a neve amit nézek.De nem lehet látni, hogy hány vezetékes.

Előzmény: Törölt nick (47501)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47501

Gázkart a 8 vezetékes kezel, fékkar minek neked? Amelyik képet nézed ott a bafang motor van. Ahhoz kell fékkarkapcsoló, mert nem nyomatékszenzoros.

 

Előzmény: Leon1 (47500)
Leon1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47500

Köszi a tanácsot.Akkor ,ha vlcd5 kijelzővel rendelem , akkor rá lehet kötni gázkart? A leírásban nem látszik, hogy hány vezetékes a rendszer, de a képen úgy mutatja, hogy a vlcd5 kijelzőhöz lehet kapcsolni gázkart, fékkart.Esetleg megpillantanád a linket?Köszi

https://www.aliexpress.com/item/EU-US-NO-TAX-36V-48V-52V-Tongsheng-TSDZ2-DIY-Conversion-ebike-Mid-Drive-Kit-Motor/32946837248.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d23fzSY

Előzmény: sefotos (47499)
sefotos Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47499

Az az alap kérdés, hogy 6 vagy 8 vezetékes a rendszer. Az XH18-at én 6 vezetékesen használom, nagyon felhasználó barát, egyszerűen kezelhető, de csak pedelek üzemmód van, tehát tekerni kell a pedált.

Ha nem akarod felnyitni a motort és vezérlőt és ott forrasztgatni, akkor vásárláskor döntsd el, mit akarsz. Én élettapasztalatom alapján nem csinálok (már) felesleges belebütyköléseket a cuccaimba (beleértve Toyota Prius 3 autómat is).

Most építem rá a második Tongshen motort egy 16" összecsukható bringára. Felraktam a hajtókar középcsapágy helyére, itt meló csak a régi csapágyazás eltávolítása szokott lenni. Egy Angliát megjárt MTB-ben be volt rozsdásodva. Most egy szinte új Csepel Mini-ben sz@r műanyag házas volt a középcsapágy, fúrni-vésni kellett.

Ezen kívül az akku pakk praktikus elhelyezése a feladat, a csomagtartón fog feküdni kis táskában.

A többi bakfitty, összedugdosni és kész, bolondbiztos, csak egyféleképpen lehet. Az akku pakkot én XT90 szikrabiztos csatival használom, ezt kell összehozni a Tongsheng "bullet" típusú betáp csatlakozójával.

Tegnap is mentem egy kört Törökmezőről Nagymaroson át a Tongshenggel, jól működik, kézzel fogdosva nem melegedett a motor ott, ahol a Bafang már elérte a 60 fokot a vezérlőtérben, ugyanazon az emelkedőn. Igaz, itt max. 18A, ott max. 25A van. A Tongsheng fogyasztása nagyon mértéktartó, kevesebb, mint a Bafang fogyasztása. Névleg azonos a két motor.

Előzmény: Leon1 (47494)
Halal77 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 47498

Barkácsolással mindenkép. 

Előzmény: Leon1 (47494)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47497

Ha relatíve kis áramokkal sütjük, pl. gyorsításkor max. 3-4C, folyamatosan pedig max. 1C, és nem sütjük túl mélyre, akkor kb. hány ciklus alatt csökkenhet a Li-Po cellák kapacitása a felére?

Előzmény: dhpage (47495)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47496

Közlekedni természetesen lehet, egy magyar rendőr nem ismeri fel a különbséget egy normál pedelechez képest. A kérdés az, hogy az S pedelecek rendelkeznek-e típusbizonyítványal, mert nálunk csak akkor lehetnek "hivatalosan" segédmotorok.

Én azt gyanítom, az S pedelecek speciális kerékpárok, nem pedig az L1e kategóriába sorolt járművek. Németországban és Hollandiában robogó rendszámot láttam az elektromos rollereken és a mobility scootereken is, pedig azok se segédmotorok...

 

Kb. 10 éve kötelező nálunk a rendszám a 4 kerekű segédmotorokra (L6e kategória, mopedautók, quadok), de a 2 és 3 kerekűekre (L1e és L2e) akkor sem adnak rendszámot, ha kérvényezed...

Előzmény: Törölt nick (47493)
dhpage Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47495

van, de nekem 25-30C-sek vannak. egy darabig cellánként vettem, aztán átálltam a gyárilag 4 cellások sorbakötésére. nem kell mókolni, csak hőérzékelőt betenni, a csatlakozó gyárilag rajta.

dobálni nem egészséges, kell rá megfelelő mechanikai védelem, meg perszer nagyon jó bms.

 

sokkal jobb csúcsáramokat tudnak, mint a liion vagy lifepo. na meg nagyon könnyű. nekem a 67 voltos 10Ah csak 4.5 kg, minden kábellel, elektronikával, kijelzővel.
viszont ha nem kell a nagy áram, akkor szerintem felesleges, de ez az én véleményem.

 

 

a bringában már nem használható cellákból én fejlámpába és akkus fúróba tettem újrahasznosításra. persze csak azt, ami biztonságos.

Előzmény: WooDoo (47480)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47494

Sziasztok.Nézegetem ezt a motor kitet(https://www.aliexpress.com/item/EU-US-NO-TAX-36V-48V-52V-Tongsheng-TSDZ2-DIY-Conversion-ebike-Mid-Drive-Kit-Motor/32946837248.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d23fzSY).Úgy tudom több fórumtársnak is van ilyenje.Az lenne a kérdésem, hogy ha az xh18 kijelzővel rendelném, akkor is van rá lehetőség utólag   fékkarok és gázkar hozzákapcsolására?Mert itt (https://www.aliexpress.com/store/product/Tongsheng-TSDZ2-DIY-Conversion-ebike-Kit-Mid-Drive-Motor-Torque-Sensor-36V-350W-Ebike-Motor-With/1971954_32814845175.html?spm=2114.10010108.1000023.3.42707276RGNhYT) azt látom, hogy ez a lehetőség a vlcd5 kijelzővel megoldható.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47493

Kicsit félreérthető voltam, lehet már nálunk is S-Pedeleccel járni hivatalosan tudomásom szerint.

 

Illetve van mód segédmotorra is rendszámot rakatni, ha valaki akar, csak nem ez a szokványos és előírt módi.

Előzmény: WooDoo (47492)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47492

Évek óta ígérik a rendszámot a 2 és 3 kerekű segédmotorokra, egyszer már a közlönyben is megjelent a jogszabály, de még a hatályba lépés előtt visszavonták. Jelenleg csak a 4 kerekű segédmotorokra kell rendszám...

Előzmény: Törölt nick (47490)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47491

Egy kerekparra szerelheto 100-300W kozott dolgozo tartos es keveset fogyaszto motor hasznos.

Egy negyutemu motor 30-50kobcentivel, kis fordulatszamon, jo hatasfokkal.

Előzmény: WooDoo (47489)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47490

Állítólag már hazánkban is lehet....

Előzmény: WooDoo (47489)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.31 0 0 47489

Nem tudom meddig fognak még szemet hunyni a rendőrök a benzinmotoros "kerékpárok" felett. Az tuti, hogy mindegyik teljesítménye nagyobb 300W-nál, akármit is ír a kínai gyártó a nemlétező típusbizonyítványba. A robogó jellegű elektromos "bicikliknél" még legalább lehet az a mentség, hogy környezetbarát, de én ezeket a füstölgő 2 ütemű szarokat nem engedném az utakon közlekedni. Ha valakinek nem elég egy (elektromos) kerékpár, az vegyen egy robogót...

 

Nálunk is meg kellene csinálni az S pedelec kategóriát, a nagyobb teljesítményű, 45 km/h tervezési sebességű kerékpároknak. Németországban ezekre már lehet rendszámot is tenni, és mehetnek 45 km/h-val a közutakon...

Előzmény: Metalkiller (47487)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47488

Sztem nem. 80cc tul nagy fogyasztasu egy kerekparhoz.

Előzmény: Metalkiller (47487)
Metalkiller Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47487
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47486

Hát ez az, kisebb áramú kisütéssel jóval többet bírnak, és nem a 10C meg afeletti kisütés a szokványos az elektromos jellegű járművekben....

Előzmény: GaborBear (47485)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47485

Én kb 10C-vel sütögettem, igaz ez a csúcsáram volt. Mondjuk átlagot lehetne számolni; 3S pakk, 1300 mAh, és kb 5-10 percig volt elég.

Előzmény: Törölt nick (47483)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47484

Egy ismerősöm gondolkodott a modellező cellák vásárlásán, nekem még mindig tud 40 km-t a Babetta a 7 éves LiFePO cellákkal, egyelőre nem tervezem a cserét. Mondjuk úgy tűnik a cellák feszültsége kicsit jobban beesik gyorsításkor, mint tavaly, de még mindig elég hűvös az idő, remélem ha melegebb lesz majd javul a helyzet. A cellák belső ellenállása 6-7 mOhm között van, tavaly is kb. ennyi volt...

Előzmény: Törölt nick (47481)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47483

Na de hany C-vel sutogetik a modellezok? 10-20 vagy csucsban akar 30 is? Peter legujabb utos motorjaban is LiPo van amugy,

Előzmény: GaborBear (47482)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47482

Ha kibír 100 ciklust, akkor már örülhetsz. Én régen modelleztem, és igencsak púposodtak a használat során, gyakorlatilag havonta, kéthavonta venni kellett újabbat.

Előzmény: WooDoo (47480)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47481

Ennél tudok egy nagyságrenddel jobb vételt, ha érdekel keress magánba.....

Előzmény: WooDoo (47480)
WooDoo Creative Commons License 2019.03.30 0 0 47480

Valakinek van tapasztalata Li-po modellező akkukkal?

https://www.vatera.hu/16000mah-multistar-litium-pack-36v-os-egyszer-hasznalt-2741164628.html

 

Ezek a drón akkuk nagyon könyűek, bírják a nagy áramokat, de gyanítom, hogy a cikusszámuk nem lehet valami sok. De pl. a gyerek rollerét elég hetente 1x tölteni, akkor is kb. 70%-ról szokott indulni a töltő, neki elég lehetne...

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.29 0 0 47479

Valos 30-40km/h kozott 48V rendszer eseten.

Előzmény: GaborBear (47478)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.29 0 0 47478

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de akkor átfogalmazom; az ilyen feszültségértékű járművek szokták tudni az említett sebességértéket. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47476)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.29 0 0 47477

Ha a feszultsegemeles utan a novelt sebesseget nem csak hatszelben Kekestetorol lefele probalja a 8At viselo tekercseles a 16-20Atol felmelegiti a tekercsszigeteleset. Csokkent elattartam, zarlat.

Ha meg lejton engedi neki lesz a gyari fekkel 100meteres fekutja. Balesetveszelyes.

(Jo fekkel ellatott osszetelos downhill elektromossa alakitasa lehet biztonsagos.)

Előzmény: GaborBear (47475)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.29 0 0 47476

Miert illene?

A tekercseles kv erteketol fugg a fordulatszam, es 10-28coll kozti felnikbe szerelik be.

A kis felniben nagyobb huzoereje lesz, a nagy felniben ratekeressel segitve nagyobb utazosebesseggel halad.

Előzmény: GaborBear (47475)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.29 0 0 47475

Egy 48V rendszerű elektromos kerékpárnak (robogónak) illene tudni 35-40 km/h körüli végsebességet, ha egyébként mechanikailag alkalmas rá. Ha ennél kevesebbet megy, akkor az vagy korlátozva van (ez a valószínűbb) vagy hibás. Amit linkeltél az egy 60V-os vezérlő. Ezzel mégnagyobb 45-55 km/h értéket tudsz elérni. Persze ekkor egy plusz akkut kell építened a rendszerbe, amit ugye valahova be kell fúrnod faragnod. Aztán hogy a TRD14 fékei pl tudják-e megfelelően lassítani a megnövekedett igénybevétellel együtt is, az már egy más kérdés. Elvileg tehát megoldható. Bár szerintem nézz körül alaposabban a járműben, valószínű, hogy csak korlátozva van a sebessége (szokott lenni két - vezérlőből kijövő - kábel összedugva egy csatlakozóval, amit ha széthúzol, máris gyorsabban megy a paripa).

Előzmény: Metalkiller (47473)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47474

Ezek aztán kerékpárok a javából :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Bm_AfbtXqtA

Metalkiller Creative Commons License 2019.03.28 0 1 47473

Sziasztok! Tornádó TRD14 48V 20Ah elektromos biciklim van!szeretnék

bele venni egy 3 sebesség fokozatú vezérlőt venni a régit újra cserélni .milyet ajánlotok hozzá? ami 22 km/h

felett tud menni ?ilyet néztem ki nem tudom hogy ez jó e bele?köszönöm az infókat

 

https://www.elektromoskerekpar.com/60v_500W_UNI_HALL_jelados_elektromos_kerekpar_vezerlo_elektronika

 

Halal77 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47472

Egyszerűbbet nem tudok. Átprogramozásban tudok segíteni, Győrben.

Előzmény: Törölt nick (47470)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47471

Igen, csak nem akartam levenni a deklit. Talán mégis csak leveszem. Vannak akvárium hőmérők készleten.

Előzmény: Halal77 (47469)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47470

Köszönöm. Nézegettem már, de kicsit bonyolultnak tűnik elsőre a piszkálás.

Akkor azt mondod, hogy egyszerűen nem igazán kivitelezhető CSAK azt az egy opciót megváltoztatni amit írtam? Hogy 34-33-32V helyett lejjebb vinni a 3-4V-al.

Előzmény: Halal77 (47468)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47469

Én nem tartom jó ötletnek a kívül mérést. Egyszerűbb levenni a deklit és közvetlen rákötni vagy ragasztani a motorra egy szenzort, mint ilyen szalagokat olvasgatni, ami nem is tudni milyen viszonyban van a belső hőre. Menetszél is közvetlen éri a szalagot, mindig meg kell állni a leolvasáshoz.

Előzmény: sefotos (47467)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47468

A motorvezérlőbe is és a kijelzőben is. Természetesen a kijelzőben csak a megjelenítéssel és a beállítások módosításával kapcsolatos programrészek vannak.

Lehetőség van a gyári kijelző megtartására a qmarco féle változattal, de ott a PC-n kel konfigurálni fordítás előtt a beállításokat, a gyári kijelzővel nem lesz rá lehetőség.

https://github.com/qmarco/TSDZ2-Smart-EBike-compatible-with-original-VlCD6-display

Előzmény: Törölt nick (47459)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47467

Köszi. Ezt én is láttam, hogyan értelmezni? Bent 83 fok, kint 44 fok? Akkor a kapható olcsó foly.kristályos szalagot rá lehet ragasztani a külső felületre. De hova, és hogy látható is legyen könnyen?

Előzmény: Halal77 (47465)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47466

Amit én mérek, az nem a mosfetek tényleges hőmérséklete, annál jóval kisebb. Az egész be van öntve epoxiba.

Előzmény: Törölt nick (47463)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47465

Itt van egy példa a TSDZ2 belső motor és a külső felületi hőmérséklet különbségről.

https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=28&t=79788&start=4625

Előzmény: sefotos (47460)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47464

Az ALDI korrekt!

Ma szó nélkül visszavették az egy hete vett 20" alu összecsukható bringát, nem érdekli őket a visszaadás indítéka.

Szerelőállványon állítgattam a hátsó Shimano Turney váltót, akkor döntöttem el, hogy visszamegy. A kereket üresen pörgetve a lánckerék csoport imbolyog kicsit.

Maga a bringa használható, látható komoly hiba nem volt.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47463

Én úgy tudom ennél jóval magasabb az elektronikus alkatrészek kritikus hőmérséklete, talán 100fok felett is van az. A másik meg az, hogy van egy bizonyos hőmérséklet amikor pedig optimális a működésük ami talán 50fok körül lehet. Kivéve talán az elektrolit kondikat, de ha jól rémlik a 80fokot még az ócskáknak is bírniuk kell.

 

Előzmény: sefotos (47460)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47462

Konkrétan az alacsonyfeszültségű beállításokkal nem vagyok megelégedve. 33V környékén már nagyon lekorlátozza a teljesítményt, Ezt simán engedném neki 30V-ig lemenni.

Tegnap rámértem a lemerült akkura és 0,01V-on belül volt csak eltérés megint. Feltöltve pedig minden egyes cella századra ugyanannyi volt. Nem kell ezt még védeni nekem jó darabig, menjen csak le 3V környékére nyugodtan. Szerintem 33V-tól 30-ig biztos, hogy van még benne bő 10km.

Előzmény: Törölt nick (47459)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47461

Ez jó.

Azért nem ártana valahogy figyelni, veszek ilyen filléres folyadékkristályos hőmérőket.

Ha a fiam vagy az unokám megy hegyre fel a Tongsheng-gel, akkor lesz igénybevétel.

Előzmény: Halal77 (47458)
sefotos Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47460

A Bafangnál az amerikai fórumon határozottan javasolják a vezérlőbe szilikonnal beragasztott hőmérőt figyelni, 50 foknál kisebb fokozatba kapcsolni (vagy pörgetni a motort!), 60 foknál megállni. Én ezt követem. Többen megsütötték a vezérlőt, kb. 80-100 dollár + gond.

Előzmény: Törölt nick (47456)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47459

Tőled szerettem volna kérdezni, hogy magát a szoftvert hol tárolja a gép? A kézikonzolban van vagy bent magában a motorban?

Konkrétan az a kérdés, hogy a mókoltszoftverrel bevitt módosítások utána működnek XH18-as kijelzővel is vagy csak a mókolós kijelzővel?

Remélem érthetően írtam.

Előzmény: Halal77 (47458)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47458

Vezérlőről nem olvastam hogy tönkre ment volna ha nem piszkáltak bele. Motorban lévő mágnesek 95 fok felett kezdhetnek lemágneseződni, ha feltételezzük, nem a legolcsóbb fajta mágnes van bennük.

 

Hogy ez mennyi a külső felületen, fogalmam sincs.

Előzmény: sefotos (47446)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47457

Szia!Hollandiában a múlt nyáron egy ilyen első kerék motoros biciklit béreltem egy napra.Nekem tetszett ahogy ment.

Én azt hittem, hogy a fogaskerekek a nagyobb nyomaték miatt vannak berakva, nem pedig a nagyobb sebesség miatt.Ahonnan ma megvetem a 48V-os 20 inch-es motort,úgyanúgy van 28 -inches fogaskerekes motor is.

Előzmény: Törölt nick (47455)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47456

Szerintem ez a hőmérséklet dolog gyári állapotokat feltételezve túl van kicsit parázva. Az nem sokat jelent, hogy 20fokról hogyan melegszik fel a motor 50fokra, mert a magas tartományokban (70-80fok) nagyságrendekkel nagyobb a hőt tud eldisszipálni. Első körön azt kellene meghatározni, hogy mennyi a veszélyes hőmérséklet. Sefotos elég extrém terheléssel használja a gépét, nagy súly, hegymenet, nagy sebesség.

Előzmény: Leon1 (47454)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47455

Az áttétel a kis kerék miatt fontos. Áttétel nélküli motor lehet, hogy kiforogja magát már 22km/h-nál.

Bár tudom, hogy már eldöntötted, de első kerékbe nem tennék motort, főleg nem erőset.

Előzmény: Leon1 (47453)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47454

Egy plusz pont a Bionx számára (a sok negatív mellett), hogy be lehet állítani, hogy a kijelzőn mutassa , hogy a a motor éppen hány C fok :-)

Előzmény: sefotos (47446)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47453

Eredetileg ilyent akartam venni(https://www.emag.hu/elektromos-osszecsukhato-kerekpar-nakto-feher-onallo-25-35-km-max-30-km-ora-srtv0294/pd/D3G1FJBBM/?X-Search-Id=d3fd695f5ece44d73d26&X-Product-Id=33984670&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view), de ahogy elnézem, a kép alapján ,ennek is fogaskerekes motorja van.Talán az összes összecsukható elektromos biciklinek fogaskerekes a motorja.Lehet, hogy még a rollereknek is, amely nem nagyobb 350 w-nál.

Az eladó ezt írta:"don't worry friend, 350W motor just only have gear motor,don't produce gearless motor."

Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47452

Igen, és a leírás is két féle ugyanazon motornál:egyik fogaskerekes ,egy kicsit alább meg anélküli.Elég zavarosan fogalmaznak ezek a kínaiak.

Előzmény: Törölt nick (47451)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47451

Két különböző motort mutat képeken... az utolsó képen lévő kis átmérőjű az fogaskerekes lehet.

Előzmény: Leon1 (47450)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47450

Hát nem tudom.Nekem azt írta, hogy mindkét típus fogaskerekes.Megrendelem a második típust, aztán meglátom.

Előzmény: Leon1 (47448)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47449

A második verzió biztosan fogaskerék nélküli, nekem is olyan van, csak más gyártmány. Abban nem nagyon van, ami tönkre tud menni, max. a Hall-szenzorok.

Nem tudom, mennyit fogsz vele menni, ha sokat, akkor én mindenképpen ezt ajánlom, ha évi 1-2 ezer km-t, akkor szerintem a fogaskerekes is bírni fogja jópár évig.

A fogaskerekes könnyebb, nézd mag az adatokat, hogy hány kilóval...

 

Öreg

Előzmény: Leon1 (47448)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 47448

Azt mondta, hogy fogaskerekes motor.Vajon megéri megvenni?A fogaskerék nélküli még miiben jobb?Olyant nem is nagyon találok...

Előzmény: Leon1 (47443)
sefotos Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47447

A YZPOWER 54.6V 4A li-ion töltő 2 hét alatt megjött, működik, ventilátora nem túl hangos. Meglátjuk, remélem beválik.

Köszönet a tanácsért.

sefotos Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47446

A Tongsheng motor és vezérlő milyen hőmérséklet esetén megy tönkre, ez a külső felületen milyen hőmérsékletet mutathat, melyik részen érdemes mérni?

Nagyon egyszerű lenne folyadékkristályos hőmérőt ráragasztani, már találtam 60 Celsius fokig, meg akár 90 fokig jelző szalagot is, olcsón beszerezhető. A leggyakoribbak 30 vagy 40 fokig jeleznek (akváriumhoz és lázmérésre).

Tudom, hogy van firmware csere és hőmérséklet szenzor beépítési lehetőség, de nem akarom piszkálni. A lustaság fél egészség.

A Bafangnál beraktam az akvárium hőmérőt a vezérlő mellé, 60 foknál állok meg.

Persze a külső felület hőmérséklete nyilván lassabban reagál és elmarad a vezérlő alkatrészeinek pillanatnyi hőmérsékletétől.

Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47445

Vajon mi a különbség a 36V-os és a 48V-os motor felépítése, karakterisztikája között?Még mindig nem tudom melyiket lenne jobb megvenni,holnapig el kell döntsem, mert akkor van egy kedvezmény rájuk...

Előzmény: Törölt nick (47436)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47444

Nekem is van töltés-BMS problémám:Az töltő 41,8V-nál lekapcsol,pedig a 10 cellacsoport közül négynek a feszültsége még 4,10V, a többi haté 4,18 és 4,20V közötti.A BMS úgy látom működik, mert amint egy cella eléri a 4,21V-ot ,pár másodperc múlva visszahozza 4,20-ra.De maga az eredeti 42V-os bicikli töltő, amint mondtam lekapcsol és a cellák pedig ezen a feszültségen maradnak.Hogy lehet így kiegyenlíteni a cellák feszültségét?Jelzem ezek a cellák bontott laptop aksiból való, többségben Panasonic cella.

Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47443

Mindkettő leírásában először az szerepel, hogy "Brushless Gear Hub Motor",aztán, ha lennebb viszem akkor meg azt írja, hogy:"Brushless Non-Gear Hub Motor".Akkor vajon melyik az igaz?Megkérdem az eladót.

Előzmény: Adzsulo (47437)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47442

Nekem még mindig nem jött meg a BMS-em az új akkuimra, de a napok történései alapján tolódok afelé, hogy használom BMS nélkül és majd néha balanszolok a packon töltés után. Sok ócska kacat, 10ezret meg nem adok egy TALÁN megbízható egyszerű BMS-ért.

Előzmény: padisah (47439)
padisah Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47441

új ceruzaelemen 1.57V-ot mért

Előzmény: Törölt nick (47440)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47440

Az én Metrix multiméterem gyakorlatilag használhatatlan gyenge elemmel. Semmit nem venni észre csak, hogy összevissza mér.

Előzmény: padisah (47438)
padisah Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47439

most visszakötöttem az újabb bms-t, amit megsütöttem, de a fet-eket már korábban kicseréltem rajta

 

ezen meg a bal szélső led a sorból folyamatosan világít, és letiltja a töltést

amikor levettem a bms vezetékét a celláról, akkor a kialudt a fénye, a töltést nem néztem hogy elindította-e volna

 

nem nagyon szeretnék bms-eket gyűjteni, ha egy mód van rá megjavítanám az újabbat

padisah Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47438

erre szeretnék magyarázatot kapni:

- bms (amit a pakkal együtt kaptam), a fedelén lekopott papír felirat van, azon a 3,2V mellett egy pipa, alatta annyi látszik hogy 7 és üres rublika

- a felfúvódott cellákon 4,5 V-ot mérem este amikor azok túltöltődtek, a bms lekapcsolta a töltést

 

tegnap napközben tiltásig merítettem a pakkot, a bms tiltott le:

- leggyengébb cella terhelés nélkül 3.0V

 

tegnap beállítottam az órát, úgy töltöttem rá

- 2 órát töltöttem, a végén az új cellát is tartalmazó egyik pároson 3.4V-ot mértem, a többin 3.3V-ot

 

ma reggel megint feltettem tölteni

- 30 percet ment, a bms leállította

- az új cellákat is tartalmazó mindkét pároson 4,5V feszültséget mértem, terhelés nélkül (így állította meg a töltést a bms). Ezúttal nem fúvódtak fel, kb negyed óra múlva elkezdtem őket kisütni, és levittem 3,3V-ra a feszültséget 

 

a multiméterben régen cseréltem elemet, elképzelhető hogy 1-2 tizeddel többet mértem mint a valóság, de a 4,4V is nagyon sok egy LFP cellának

Adzsulo Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47437

A 2-ban nincs fogaskerék, az első, ha jól tudom, fogaskeres belül, ami eleve több hibalehetőség plusz némi veszteség is lesz rajta. Bár kisebb és könnyebb.

HA nem számít plusz 1 kg tömeg, akkor én megbízhatóság és tartósság okán a 2-at venném.

Előzmény: Leon1 (47435)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47436

A fordulatszám a feszültséggel arányos.

A nyomaték az átfolyó árammal arányos.

Előzmény: Leon1 (47435)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47435

Sziasztok.Segítsetek dönteni!

Vettem egy összecsukhatós biciklit.Ebbe szeretnék első, 20 colos hub motort tenni.Két motort nézegetek.Az egyik 36V-os, a másik meg 48V-os.

A 48V-os úgy látom erősebb, ez jó lenne, de nekem inkább 36V-os akksijaim vannak. Ha 36V-os aksirol üzemeltetném a motort, akkor is jól müködne, csak egy kicsit lassabban forogna,mint egy 36V-os motor?Addig is amíg építenék egy 48V-os aksit néha (ha nagyobb sebességre lenne szűkségem)beraknák az aksi és a vezérlő közé egy 1500W-os step up konvertert és felemelném a feszültséget 48V-ra. 

Szóval a két motor közül melyiket ajánlanátok?Árban nincs nagy eltérés.

https://pl.aliexpress.com/item/16-700C-bezszczotkowy-silnik-piasty-zestaw-do-konwersji-roweru-na-elektryczny-36-V-350-W-m/32952792177.html?albbt=Google_7_rmkt&isdl=y&slnk=&albslr=233250641&src=google&acnt=576-373-4425&crea=336813368080&aff_platform=google&netw=d&plac=www.olx.ro&albcp=289556288&mtctp=&aff_short_key=UneMJZVf&gclid=EAIaIQobChMI9Nn6h_eh4QIVRaJ7Ch3sxw1fEAEYASAEEgLcxvD_BwE&albag=16805543888&albch=rmkt&trgt=aud-350181263709&device=c

 

 

https://www.aliexpress.com/store/product/16-18-20-24-26-27-5-700C-Brushless-Hub-Motor-Front-Motor-Rim-Electric/4235014_32952812160.html?spm=2114.12010612.8148356.15.2f336791Po3WXC

 

Köszi előre is a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47434

Illetve terhelted? BMS-nélkül teszteld műterheléssel.

Előzmény: Törölt nick (47433)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47433

Mekkora terheléssel terheled?

Előzmény: Adzsulo (47428)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47432

Kérlek mindenképp írd meg a  tapasztalataid. Mostanában készülök 200 cellát rendelni az nkontól, de jó lenne tudni a tényleges hiba okát Nálad. Konkrétan Te melyik cellát rendelted ?

Előzmény: Adzsulo (47428)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47431

Köszi szépen.

Előzmény: sefotos (47430)
sefotos Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47430

Én ezt használom:

https://www.aliexpress.com/item/LLT-407B4-li-ion-18650-battery-squareness-top-tube-storage-bag-of-lithium-bicycle-battery-pack/32812692420.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2aed2e0eN8qVkJ

Lógatva vázról, vagy feltetve csomagtartón, beleértve a tartalák akku pakk szállítását szükség szerint, szintén csomagtartón fektetve.

Ami tapasztalat: a lógatott táska hátsó felületén találkozik a (kvázi) függőleges vázcsővel, az ütögeti. Ezért az akku pakk megfelelő felületére egy textilbakelit lap van berakva, védelem céljából, sem a cellákat, sem a BMS-t (ha ott van) nem szabad ütögetni.

Előzmény: Leon1 (47429)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47429

Szia .Tudnál ajánlani jó ,rúdra vagy csomagtartóra köthető akkumulátor pakk táskát?Látom neked is olyan van.

Előzmény: sefotos (47401)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47428

Egyelőre addig jutottam, hogy szétszedtem a blokkot, minden cellát egyenként leteszteltem, a töltő nem mutatott hibát, a kapacitása is megvolt nagyjából 3100 mAh  mindegyiknek.

A belső ellenállásuk 40-60 mOhm, ami teljesen OK.

Most visszakötöm őket, és elkezdem tölteni az akkupakkot, majd mérem a feszültségeket a blokkokon. Utána meg elkezdem egy műterheléssel lemeríteni.

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47427)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47427

Kivancsi vagyok ra mi lehet a hiba.

Előzmény: Adzsulo (47419)
robert1968 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47426

Szia

 

 

 

Amióta írtad ezt a KIT-t én is szemezek vele mert a szállítás ugye Berlinből van ahogy láttam.

 Végül hogy oldódott meg a fékkar problémád ?

 nekem is egybe van a fékkar a váltóval nem szívesen dobnám ki .

 

Nem tudod hány amperrel terheli meg az akkumulátort, a legnagyobb terhelésnél ?  a max áram érdekelne.

kérdeztem az eladót hogy van-e benne max áram limit de azt mondja hogy nincs.

 

 mennyi idő alatt végeztél a beépítéssel  ?

 

 

Előzmény: grafikus17 (47417)
Camel73 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47425

Sziasztok.

 

Zselés akkukhoz jó használni a Dekang töltőt? Vagy ténylegesen zselés töltő kell hozzá?

 

Ezt néztem ki vételre.

 

https://akkuforras.hu/MotoBatt-12V-16Ah-6-DZM-13-elektromos-kerekpar-akkumulator

Koppogy Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47424

Csak érdekességképpen!

Vettem egy 34t fogaskereket a Tongsheng-hez. Amikor felszereltem, azt tapasztaltam, hogy a rásegítés csak nagyon nehezen indult meg. Visszaszerelve a 42t-t minden rendben van. Miért nem adhat segítséget ezzel a kerékkel, nagyon kicsi a nyomaték és nem érzékeli a rendszer? Először azt hittem elromlott a motor...

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47423

Én az utóbbinak adnék több esélyt. A forrfüles celláimat én is jól megnézegettem, de nem volt gond a hegesztésekkel.

Maga a cella hibájára nagyon kicsi esélyt adnék. Új, minőségi cellák.

Előzmény: padisah (47422)
padisah Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47422

arra tippelnék hogy a 3V feszültségű 5P cellák közül 2 vagy 3 halott, és nulla kapacitása van - de nincs zárlatban

a maradék 2 v 3 cella kapacitása meg az 5P többi sorral szemben kb fele, ezért 100% töltéskor lemerítve 50% környékén ez a 2-3 cella feszültsége is leesik, és a bms letilt

 

Esetleg a cella forrfüle és a belseje között nincs kapcsolat, ezért nem vett részt a töltésben/kisütésben bár ez mondjuk a végeredmény szempontjából mindegy mert így is kuka. Hacsak nincs hibalehetőség az 5P-be bekötésekor, hogy ott van szakadás.

Előzmény: Adzsulo (47405)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47421

Ezt tiszta, de meg lehet jól forralni úgy is ha kicsit tovább szórakozol a pákával és többször forrasztasz akár egymás után.

 

Ami jó elektromos vezető, az jellemzően jó hővezető is (pár anyag van ami kivétel).

Előzmény: Adzsulo (47419)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47420

Hajrá, nyomjad neki. Milyen program az a telefonon?

Előzmény: grafikus17 (47417)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47419

Nem a cellákat forrasztottam, hanem a nikkel füleket.

Előzmény: Törölt nick (47416)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47418

Forrfüllel vette, ha nem a cellán forraszt hanem kijjebb ahogy a forrfül adja akkor nehéz komolyabb meleget bevinni a cella testéig.

Előzmény: Törölt nick (47416)
grafikus17 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47417

Az első hosszútávú teszt.

Ebike kit 36V 350W. 135 ezer ft volt.

25 km, 50 perc,  30 km/h átlag. Megvagyok elégedve vele.

2-3 fokozatban 30-35 km/h között lehet tartani a sebességet, de felmegy 40km/h-ig is, ott már csak 50W-al segít. 5 fokozat emelkedőn brutálisan jó. ahol eddig 10-15km/h-val jöttem fel most simán 25km/-val tekerek.

Egy más világ......

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47416

Nem sutotted meg veletlenul a cellat a forrasztassal? Kicsit tobb ideig forrasztod es az adott cellanak annyi, komoly karokat szenved.....

Előzmény: Adzsulo (47414)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47415

Arra gondoltam, hogy egy rossz kapcsolatnál helyi melegedés kinyírhatott esetleg egy cellát.

Előzmény: Adzsulo (47414)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47414

Cellákat eleve hegesztett fülekkel vettem, azokat forrasztottam össze.

Szűk keresztmetszet nem igen van, de teljes töltöttségnél nagyobb a felvett áram, akkor nem ott kellene jelentkezni a problémának?

Előzmény: Törölt nick (47412)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47413

Hogy idot penzt energiat sporolj:

bms nelul merd a blokk kapacitasokat

majd bms nelkul merd a gyenge blokk akkuit egyenkent.

Ezt csinaltad, ha az 5. cella is jo kapacitasu akkor a bms lehet a hiba oka.

Uzem koruli kisutessel terheld a bankokat/cellakat.

Előzmény: Adzsulo (47410)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47412

Nagyon kíváncsi leszek, hogy valóban a Sonyk között van-e a bűnös, csodálkoznék.

Cellakötések milyenek? Hegesztett, forrasztott, egyéb? Nincs szűk keresztmetszet?

Előzmény: Adzsulo (47410)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47411

A helyzet az,. hogy ma mar annyira fillleresek ezek a vezerlok, hogy kb nem eri meg a legtobb esetben javitani. Persze hibafuggo is a dolog, de ezt elore nem latni hogy fel ora lesz a javitas vagy 3 ora meg meg lehet hogy alkatreszert is rohangalsz. . Az utobbi esetben egyszerubb. ujat venni sajnos, akarmennyire is nem vagyok hive a dobd el es vegyel ujat elvnek.  En kozeli ismerosoknek magamnak stb szoktam javitgatni ezeket de mara mar inabb mar eltaszitom magamtol.

Előzmény: Lacitim (47402)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47410

1. Hibas a bms

- A töltésnél mindegyik blokk feszültsége egyformán 4,18V volt, az rendben volt. A lemerítéskor a BMS tud ilyen különbséget okozni?

2. 70 cellabol kivalogatni a 65 legjobbat. 3,86 vs 3V nagyon nagy kulonbseg, ennyit nem szornak a cellak. Kapacitasmeressel ellenorizd.

- Igen, most mérem a blokk mind az 5 celláját, eddig 4 rendben van (3120 +/- 10 mAh), délutánra kiderül, az 5. is, hátha az a hunyó. Én sem értettem, hogy ez hogy tud előállni.

Ha ez a cella is jó, akkor arra gondoltam, hogy feltöltöm a pakkot, rákötök valami műterhelést (4 refi izzót sorba pl.), és elkezdem meríteni, közben mérem a cellákat.

Vagy szedjem szét az egész csomagot és egyenként mérjek cellakapacitást?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47407)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47409

Sony cellakrol irt, a Bafang szot nem talalom az irasaban.

Előzmény: sefotos (47406)
BAL001 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47408

Sziasztok! 

 

Szalagfék éktelen visítása ellen van valami bevált praktika? 

Az agyamra megy már.... 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.26 0 1 47407

1. Hibas a bms

2. 70 cellabol kivalogatni a 65 legjobbat. 3,86 vs 3V nagyon nagy kulonbseg, ennyit nem szornak a cellak. Kapacitasmeressel ellenorizd.

Előzmény: Adzsulo (47405)
sefotos Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47406

Na, ezért építettem én több akkupakkot, mint ahány villanybiciklim fut.

Hasonlóan, mint az amerikai fórumon írták, jobb, ha több Bafang-ja van az embernek, mert ameddig vár az alkatrészre, addig a másikat legalább használhatja. Szerintem a Bafang nem érdemli ezt a megjegyzést mert jó.

Előzmény: Adzsulo (47405)
Adzsulo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47405

Sziasztok!

 

Küzdök egy LiIon akkupakkal.

NKON-ról vettem 65 db Sony 3120mAh-s cellát, és az Aliról egy BMS-t. 13S5P a konfig.

Az első BMS hibás volt, vagy maga a cella, de 0 V-os lett, és nem lehetett feléleszteni. Kicseréltem a cellát, meg a BMS-t is, utána simán fel lehetett tölteni a pakkot, de a merítéskor kb. 50%-os töltöttségnél hirtelen leesett a feszültsége, és lekapcsolt a vezérlő.

Szétszedtem a pakkot, és minden blokk 3,86V-on volt, egy 5-ös volt 3 V-os. Hogy a bánatba lehet ez? Elvileg mind az 5 cella ugyanolyan.

Most egyenként tesztelem őket, de mi a fenétől merülhet ez jobban, mint a többi 12?

 

Kösz minden tippet!

 

Öreg

 

Leon1 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47404

Én első hubmotort tervezek beletenni.

Előzmény: sefotos (47401)
sefotos Creative Commons License 2019.03.26 0 0 47403

Brompton, javítom.

Előzmény: sefotos (47401)
Lacitim Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47402

Sziasztok, tönkre ment a Lofty tipusú kerékpárom 60 voltos vezérlője. Müszerrel lett letesztelve. Tudtok valakit aki javítani tudja. Én sajnos nem vagyok elektromos szakember.

sefotos Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47401

A Dahont így használom, a csomagtartó kb. felét foglalja el. Illetve mostmár az egészet majd, mert megkettőződött.

A 20" ALDI féle kapja a Tongsheng motort, na az kb. másfélszeres helyet igényel a Dahon 16"-al összehasonlítva.

Ma itt Lövenben kukkolom a bicikliket, elképesztő a választék. Mindenki teker. Az összecsukhatók fele Bromton, a többi olcsóbb. Vilanybringa is van már szépen.

 

Előzmény: Leon1 (47399)
sefotos Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47400

Lehet itthon is elcsípni, vettem 65 db Sony cellát, újat, egyformát, kb. 3000 mAh mért állapotban (névleg több is lehetett volna), 700 Ft/db áron némi egyezkedés után. Ezek vannak az egyik 48V 700Wh pakkomban.

Előzmény: Törölt nick (47395)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 1 47399

Végül is úgy döntöttem, hogy veszek egy normál összehajthatós biciklit és azt alakítom át elektromossá.Így olcsóbban kijövök és javíthatóbb is lesz, mintha egy boltit vennék.

Előzmény: Leon1 (47398)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 1 47398

Egy összehajtható biciklire kellene, amit beraknák az autóba amikor bemegyek a városba és ott azzal járkálnák, meg nyaraláskor.Nem kell bele nagy kapacítású akksi.

Előzmény: Törölt nick (47395)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47397

"Minden infó megvan itt pár hónapon belül a minőségi megoldásra a legolcsóbban."

Ez alatt mi értesz?

Előzmény: Törölt nick (47395)
Alfred Creative Commons License 2019.03.25 0 1 47396

GaborBear:
Néhány éve fűtőfilmet tettem ólomakkus villanyautó akku tároló dobozának aljába, alá szigetelést. Hűvös, hideg időben termosztát kapcsolta be a töltéssel együtt és igyekezett 20 fokra melegíteni a pakkot. Nyári közeli akku kapacitást lehetett így elérni...

Előzmény: GaborBear (47388)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47395

Miért fontos, hogy liitokala-e? Az garancia lenne a minőségre?

Valamire való cella 800Ft-alatt nemigen van. Ebben van 30db, az maga 24eFt, plusz a különböző alkatrészek. Szerinted odaadják 21ezerért?

SZövegben már nemis említi a cella típusát, ráadásu nála 3X3200 az 100000. Ugyanmár, miért szívatod magad megint? Minden infó megvan itt pár hónapon belül a minőségi megoldásra a legolcsóbban.

Előzmény: Leon1 (47394)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47394
Előzmény: Leon1 (47392)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47393

Akkor elomelegited a dobozt indulas elott. Az se rossz.

Előzmény: GaborBear (47390)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47392

Sziasztok!Szerintetek ha vennék ebből az akkubol 2 darabot és párhuzamosan kötném megfelelne egy elektromos biciklihez?Meríteni, tölteni lehetne eggyütt?Agogy a képen látszik van bennük bms is.

https://www.emag.ro/baterie-acumulator-li-ion-hoverboard-scuter-electric-36v-4400ah-baterie-hover/pd/D2Y95LBBM/

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47391

Ráadásul az 1835-ben elfogadott Highways Act jogszabály leszögezi, hogy a gyaloglásra szánt utak kizárólag a gyalogosok közlekedésére használandók.

Igazuk is van...

Az egy NORMÁLIS ország!

Előzmény: WooDoo (47382)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47390

230V kell neki, nem az akkuról megy

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47389)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47389

Tenyleg, ezt mar feltetted anno ide a forumra.

A viz elonye, hogy nem fogyaszt 50W elektromos aramot az egyebkent is csokkent kapacitasu akkubol.

Előzmény: GaborBear (47387)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47388

" ...Ha üzemel akkor ahogy írtam is nem melegszik fel annyira hogy hatásos legyen. akkor megáll valahol 20-30°C körül, és akkor jelentősen kisebb a megtehető távom..."

Mármint, ha csak a motor üzemeltetésével "melegítem" az akkut, akkor ilyen alacsony a hőmérséklet.

A fűtőfilm azért is jó, mert kis helyigényű, olcsó, és könnyű dolgozni vele. Emlékszem, amikor először teszteltem, akkor még az volt a cél, hogy ha 0°C körüli, vagy még alacsonyabb a külső hőmérséklet, akkor se kelljen lemondanom a töltésről, és így a motorhasználatról. Akkor kb 30°C volt amit el tudtam érni ezzel az extra fűtéssel. Megjegyzem már nincs körbe párnázva az akkudoboz. Az volt a legelső "melegentartási" kísérlet, de az sem vált be ennyire.

GaborBear Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47387

Hát ezért lett beletéve az akkufűtés :) Érdekes módon nagyon hatékony, és szerintem jobb megoldás a hajszárítónál :D Ez ugye ilyen fűtőfilm, régebben linkeltem is a képet. Kb 40-50 W fűtőteljesítmény, és tökéletes megoldás. Ha üzemel akkor ahogy írtam is nem melegszik fel annyira hogy hatásos legyen. akkor megáll valahol 20-30°C körül, és akkor jelentősen kisebb a megtehető távom. Így meg a 40°C érték végig megmarad. Érzésre ez ideális közeli hőmérséklet. Megaztán az hajszárítózzon, az akinek 2 vagy több édesanyja van :) Így néz ki:

 

Előzmény: Leon1 (47384)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47386

Vizzel futod fel?

A belsoegesu motorokat is erdemes.

Előzmény: GaborBear (47383)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47385

De ha szoba hőmérsékleten tárolod az is jó, amikor meg terhelés alatt van amúgy is fog melegedni.

Előzmény: Leon1 (47384)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47384

Mielőtt elindulnál hajszárítóval melegítsd fel az aksit :)

Előzmény: GaborBear (47383)
GaborBear Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47383

Sziasztok!

 

Most hogy haldoklik az akkum (Goelix, eredetileg és elvileg 72V/50AH, 40 db, 20S2P Li-Ion cellával), előtérbe került részemről az akkufűtés hasznossága, mivel minden kisajtolt cm hatótávra szükségem volna. Nos, jelenleg a 20 cellából 15db üzemel, a többit kiműtöttem. Az akku se mai darab, tizenéves már, így nem meglepő, hogy az eredeti 100 km körüli hatótáv eléggé drasztikusan leesett. A munkahelyem 30.5 km távolságra van az otthonomtól. Így a kihívás adott, ezt a távot megtenni ezzel az akkuval. A külső hőmérséklet 8.5 °C akku fűtés nélkül 13°C-ról indulva a hatótáv nem érte el a 24 km távolságot. Az akkufűtéssel elérhető belső akkuhőmérséklet 38-40°C. És így a hatótáv 31 km (!). No ez így már éppenelegendő. Az akkuról annyit, hogy jelenleg 54V (60 V), kb 16 Ah értékű, a kiegyenlített cellák kb. 0.08 V-ra egyformák, de az etap végére sajnos a leggyengébb cella terhelés esetén "lemarad" 0.4 - 0.5 V értékkel (ez kb 2.95-3.00 V-os cella végfeszültséget jelent), ami biza nem kevés. Az viszont meglepett, hogy a hatótávban a belső hőmérséklet ennyire sokat  (23 - 25%) számíthat.

Érdemes tehát fűteni :)

WooDoo Creative Commons License 2019.03.25 0 0 47382

Nagy Britanniában jelenleg tilos elektromos rollerrel közlekedni, de úgy tűnik engedélyezni fogják:

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/roller-villanyroller-kozlekedes-elektromos-roller.680762.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 0 0 47381

Az idézett szöveget szerintem az NKONosok biggyesztették oda.

Viszont a linkes grafikonból nekem nem az, jön le, hogy 4,1 egy lenne a töltés vége. Ott még csak valahol 2300körül jár.

Persze a kérdés, hogy kinek mi a vége. Bár ciklust nem említ sehol csak annyit, hogy 2750mAh valamiféle határ.

Előzmény: sefotos (47380)
sefotos Creative Commons License 2019.03.24 0 0 47380

Nem kell szubjektív megjegyzéseket kitalálni, hanem megnézni a kisütési jelleggörbéket:

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/Samsung%20INR18650-29E%202900mAh%20(Blue)%20UK.html

Ez minden márkás cellához elérhető a neten. Itt látszik, hogy 4,1V elegendő a töltés végeként, és 3,2V vagy 3.1V alá meríteni semmi értelme.

Más kérdés, hogy az univerzális li-ion töltők 4,2V-ra dolgoznak.

Előzmény: Törölt nick (47377)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 47379

Ez igaz. Optimistán nézve jelentsen 2,1X-es szorzót, pesszimistán 1,1X-est. :))

 

Előzmény: Törölt nick (47378)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 0 0 47378

Nem túl egzakt meghatározás a "maybe"....

Előzmény: Törölt nick (47377)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 0 0 47377

Na, csak belefutottam egy ilyen infóba.

Ez az NKON oldaláról való, a datasheet megjegyzéseként biggyesztették oda.

Ez az olcsó 29Ev7 samsung cella.

29E Ver 7. (29E7)
These cells where produced for the EV industry. In order to increase life span EV charges usually till only about 4.1V and discharge till about 3V. This means the available capacity is about 2500 mAh for this cell. (but life time is maybe twice as high). 

Előzmény: Törölt nick (47264)
sefotos Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47376

Ezt én kb. 110000 Ft-ért vettem, no tax (áfa és vám a az eladó által rendezve), ideszállítva, másfél éve, 750c kijelzővel. Kiválóan működik.

Előzmény: Törölt nick (47373)
padisah Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47375

egyszer már feltöltöttem ugyanezzel a bms-el és töltővel, de akkor a most felfúvódott 4 cella helyén a régi típusúak voltak

végigméregettem a bms panelen a vezetékeket, hogy a bms látja is a cellákat - töltés közben kicsúszhatott

 

a másik hiba amit elkövettem az volt, hogy az új cellák majdnem tele kerültek be egy félig lemerített pakkba, arra számítva, hogy a bms úgyis megállítja a töltést, és balanszol

 

lemerítés után tudtam feszméréssel megállapítani, hogy melyik cellát kell cserélni

ez most elég kínos, 10 cellát rendeltem, ebből most 4 meghalt, 2-őt még nem építettem be, újakat meg nem fogok venni mert horribilis a szállítás és lehet hogy most már beleesne a vámba is

 

nekem eddig két bms-el lett tapasztalatom, amit a pakkal kaptam, az van most beépítve, meg egy másik amit vettem és egy ügyes mozdulattal megsütöttem, az amit vettem remekül balanszolt és ledekkel vissza is jelzett hogy mit csinál, ez a régebbi nem jelez semmit, és nem volt ki/be kapcsolás ami a balanszolással járt volna

 

meg kellett volna jelölni a cserélendő cellákat, feltölteni, és a teli cellákat cserélni újra - most ha visszateszem a kivett 4 cellát, azok nincsenek feltöltve tehát megint sz@r kerül a palacsintába

Előzmény: Törölt nick (47371)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47374

Ha jól emlékszem ő már régen nyomatja.

Előzmény: Törölt nick (47373)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47373
Leon1 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47372

Sziasztok.Roller helyett szeretnék venni egy ilyen (https://www.ewheels.com/product/new-robstep-x1-electric-bike-ebike-scooter/) biciklit. Az egyik fontos szempont az összehajthatóság.És még egy pár dolog tetszik rajta. Mi a véleményetek róla,esetleg valakinek van ilyen?Lehet, hogy újonnan megkapnám 170000 Forintért.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47371

Van még egy lehetőséged: nem jól kötötted eb a BMS-t. Simán úgy is be lehet kötni, hogy nem szakítja meg a főáramkört amikor egy cella eléri a megadott feszt hanem tölt tovább hibás bekötés esetén. Persze  töltő előbb utóbb lekapcsol amikor a pack eléri a feszt, csak belül a cellafeszek meg úgy állnak ahogy (pl ahogy a te esetedben).

Előzmény: padisah (47370)
padisah Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47370

tegnap este töltöttem a pakkot, rajta is maradt a töltő mert éjfélig dolgoztam, de már 10 körül lekapcsolt

 

éjfél előtt kicsivel furcsa pukkanást hallottam a hátam mögül, nézem mi történt... az akkupakk doboza kinyílt, mert a délután becserélt vadi új cellák -  4 darab 5AH zacskós - mind felpuffadt és felnyomta a doboz tetejét

 

óvatosan kibányásztam őket a pakkból, kivittem a lakás elé, és csípőfogóval kivágtam a sarkát hogy a túlnyomás el tudjon távozni, mielőtt esetleg felrobban a lakásban

 

rámértem a kapcsokra, az egyik párnál 4,5Vot mértem, a másikon 3,85V-ot

mind a 4 kuka, csak a biztonságos lemerítéséről kéne most már gondoskodni, ugyan leragasztottam a sarkát szigetelőszalaggal, de nem lenne értelme visszatenni, és esetleg azt kockáztatni hogy tüzet okoz, és beindítja az egész pakkot

 

...és sajnos lehet hogy a bms is

 

van egy olyan fizikai probléma, hogy a régi cellákat úgy szerelték össze, hogy a zacskó két alumínium fóliából áll, amelyeket egymásnak préseltek és ragasztották, körben van egy 5mm-es csík ahol a két fólia van egymásra tapasztva

 

az újaknál viszont 1 fóliát használhattak, ami alul vissza van hajtva, tehát alul nincs meg ez az 5mm-es túlnyúlás a fóliáról, emiatt az új cellák kb 5mm-el alacsonyabbak mint a régi, egyébként minden másban ugyanaz

 

a csipeszek, amivel összekötöm a kivezetéseket a pakkhoz a cucc tetején vannak, az új cellákat pedig mivel alacsonyabbak, nem támasztja alá semmi, felülről tartja a csipesz maga, így a cella lefelé ki tud csúszni a csipeszből

 

szerintem itt az történhetett hogy a cellák annyira lecsúsztak hogy a bms elektródája már nem érte el a kivezetést, és a bms nem kapott feszültséget a cellától, és nem állította le a töltést

 

a másik opció hogy egyszerűen rossz a bms, vagy töltéskor nem véd, és nem balanszol, semmi visszajelzés nincs rajta, csak kínai írásjelek

amikor délután összeraktam, direkt a bms csatlakozón mértem végig hogy a feszültségek végig rendben vannak, mert arra gyanakodtam hogy fordítva kötök be egy cellapárt

Koppogy Creative Commons License 2019.03.23 0 0 47369

Most még rendben van, 10-15 C, az aszfalt ugyanennyi. Nyáron, amikor az aszfalt 50 C, akkor mi lesz? 

Előzmény: Halal77 (47360)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47368

Megpróbáltam a rollert,elég jól megy.Egy picit az volt a zavaró,hogy mindenki bámult engem, egyesek meg is mosolyogtak.Úgy látszik egy erdélyi kisvároskában, még elég furcsán néznek ha valaki felnőtt létére rollerrel megy.Bevallom egy kicsit nekem is gyerekesnek tűnt,az én 90 kilommal rollerezni :).Vissza fogom küldeni.A gumival nem volt semmi baj, csak nagy nyomáson kellett felfutatni,ragasztani nem kellett.

Előzmény: Leon1 (47363)
sefotos Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47367

Az ALDI-ban tegnap vettem egy CYCO 20" aluvázas összecsukható bringát 80 ezerért, teljes felszereltséggel táskával bezárólag. Ma megnéztem, nem rossz. 14,2 kg, elég masszív.

Erre kerül a Tongsheng 48V 750W, 52T lánckerékkel (most 46T van a bringán). Láncot kell venni, mert hosszabbra lesz szükség.

Az akku a csomagtartón fog feküdni. Bármelyik a 4 pakk közül, fájintos kis táskájában (ugyanaz a fajta, mint ami a vázról szokott lógni).

Kár, hogy fekete a bringa, lehet mindig tisztogatni majd.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47366

Az az Aldiban kaphato ebringa ami most fut eleg korrekt annyi oenzert, azt esetleg megnezheted.

Előzmény: Matyi_67 (47364)
sefotos Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47365

Köszi!

Előzmény: Halal77 (47358)
Matyi_67 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47364

Sziasztok!

Feleségem részére keresek pedelec kerékpárt, ami alkalmas kb. 100 km-es aszfaltos túrákra, kisebb emelkedőkkel.

Az elektromos hajtás hatótávolsága legalább 50 km.

Egyéb kritériumok: női váz, alacsony átlépő magasság, agyváltó, teljes felszereltség (csomagtartó, világítás), vázra szerelt akkumulátor.

Lehetőleg új, vagy több év garancia szükséges.

Ár: kb. 1000 Euro.

Hol érdemes körülnézni, milyen gépet javasoltok?

A válaszokat előre is köszönöm.

Leon1 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47363

Én 90 kg vagyok. De azért több erőre számítottam a motortól.Lehet, hogy nincs 250W-os sem.Tényleg egy az egyben olyan mint a Xiaomi Mi M365, csak a neve különbözik.Még ki akarom próbálni ma délután aszfalton, de sajnos az történt, hogy mivel láttam, hogy a gumijai kőkemények,mintha tömör gumi lenne, gondoltam egy picit kieresztek belőlük.Kieresztettem a hátsóból, de még mindig kőkemény.Aztán a kezemmel egy kicsit összeszorítottam, hogy mennyire lett puhább, erre egyet pattant és teljesen kijött a levegő belőle.Nézem, s hát nincs is belső benne, csak a felnihez volt ragasztva a gumi.A  Xiaomi Mi M365-nek van belső gumija is úgy láttam a youtuebon,gondolom kényelmesebb is.Tehát ezzel is egyet spóroltak.A kormányt felfogó 4 csavar közül, csak 2-t lehet becsavarni, mert a lyukak nem találnak.Úgyhogy úgy döntöttem, hogy visszaküldöm, de előbb beviszem a gumijavítóba, megjavíttatom és egyet megyek vele, hogy legalább legyen fogalmam, hogy milyen lett volna.És ha tetszeni fog a rollerezés, akkor veszek egy  Xiaomi Mi M365-et.

Előzmény: BPeter11 (47356)
abes Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47362

Mátra?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47357)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47361

Köszönöm. Azért az 51km/h-s sebesség nem épp hétköznapi. :))

Előzmény: Halal77 (47360)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.22 0 1 47360

Tegnap este hazafelé:

 

11 perc alatt 52 fokot melegedett a motor, 3V akku fesz csökkenéssel.

Előzmény: Halal77 (47359)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.22 0 1 47359

Utólagos szoftverrel tudja a motor,  plusz hőmérséklet szenzor bekötésével. 

 

Úgy emlékszem, valaki azt írta, kb. 300 wattot bír elviselni tartósan.

Szerintem nyugis tempóban nincs veszély.

Előzmény: Törölt nick (47355)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.22 0 1 47358

LM35 szenzor rá van ragasztva a motor oldalára és bekötve a vezérlőbe. sajnos ugyan azt a bemenetet használja mint a gázkar. Vagy hőmérő, vagy gázkar. Kettő együtt nem megy. Nekem szerencsére nincs gázkarom, arra van motorom. Tempomat viszont van ha nagyon nem akar valaki tekerni.

https://github.com/OpenSource-EBike-firmware/TSDZ2_wiki/wiki/How-to-install-motor-temperature-sensor

Előzmény: sefotos (47351)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47357

Magyarorszagon hol talalhato a leghosszabb gurulhato lejto?

BPeter11 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47356

Szia!

Ránézésre egy az egyben Xiaomi Mi M365 roller. A Xiaomi csak 250W-os, de a fiamat (75kg) simán felviszi egy erősebb emelkedőn is.

Előzmény: Leon1 (47348)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 47355

Szia!

Pontosan nem értelek. Ezeket alapból tudja a motor és te csak most egy kontroll mérő építettél be, vagy az egész leszabályozósdi utólagos?

500W környékén kell ilyen veszéllyel számolni? Inkább úgy mondanám, hogy nyugis falusiplébános tempónál?

Előzmény: Halal77 (47350)
Koppogy Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47354

Engem is érdekelne...

Előzmény: sefotos (47351)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47353

Igaz,hogy még csak a sima ,földes udvaron próbáltam ,nem aszfalton,mert késő volt,amire összeszereltem,de majd holnap.Gondolom aszfalton jobban fog teljesíteni.

Előzmény: Leon1 (47348)
sefotos Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47352

A Bafangnál a hőmérőt (szerintem termisztor lehet) szilikongumival beragasztottam a műgyantával beöntött controller térbe, ezért 60 foknál állok le, mert a controller elemeinek hőmérséklete ennél magasabb nyilván. Ezt az amerikai fórumon nyomatékosan javasolták, kitapasztalták.

Előzmény: Halal77 (47350)
sefotos Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47351

Külldhetnél róla információt PM-ben, hogyan érdemes csinálni, de nem vagy publikus. Én igen.

Előzmény: Halal77 (47350)
Halal77 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47350

Enyémbe már a nyilt forráskódú  firmware van és  raktam bele hőmérséklet szenzort. 75 fok felett elkezdi visszavenni a teljesítményt, 85 foknál teljesen elvesz. Ez persze szabadon állítható. Kelleni is fog nyáron, mert most 10 fok alatt hamar fel tud melegedni 60 fokra 950W terhelésen.

Előzmény: Koppogy (47344)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47349

Bocsi.Mindenkitől akartam kérdezni.

Előzmény: Leon1 (47348)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47348

Sziasztok!Vettem egy elektromos rollert.Leírás szerint 350W-os motorja van .Azt hittem, hogy ráállok,meghajtom és már visz is ki egy kisebb emelkedőn.De nem.A lábammal is kell segítsek ebben az esetben.Minden roller ilyen gyenge, vagy csak ez ilyen?Szokva vagyok a Bionx ebike motorhoz, amit alig kell tekerni és nagy emelkedőkre is felvisz.

Ezt vettem:

 

https://www.smart-products.ro/trotinete-scutere-electrice/trotinete-electrice/trotineta-electrica-pliabila-ryde-m10-350w36v78ah

Előzmény: Maketheworldabetterplace (47347)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47347

Hogy az Univerzum Nagy Epitomestere vagna bele a nemi szervet a millio fele tekercselesbe! :-(

Probalgattam a motorokat. Az egyiket forgatva a masik ide oda billeg. Meg veletlenul se egyforma 2nek a tekercselese sem...

Koppogy Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47346

Én is így vagyok vele. Amíg garanciás, addig nem nyúlok hozzá, remélem nem hevül túl.

Előzmény: sefotos (47345)
sefotos Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47345

Bafang amerikai fórumon ajánlották a 2 dolláros akvárium hőmérő beépítését a kontroller térbe, én megcsináltam ezt.

Lehetne a Tongshengbe is, de nem volt kedvem megbontani.

Előzmény: Koppogy (47344)
Koppogy Creative Commons License 2019.03.21 0 0 47344

Köszi!

Így már jobban látható volt a terhelés. Sajnos a TSDZ2-nek a túlmelegedés a legnagyobb gondja. Külföldi fórumokon is sokat foglalkoznak ezzel. Jó lenne rá valami megoldás, de ez a konstrukció így működik.

Előzmény: sefotos (47342)
sefotos Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47343

Más az életszemléletünk.

Ha megyek Csomád - Vácrátót - Vácra, 35-40 km/h suhanás.

Visszafelé a bringaúton Göd - Dunakeszi felé jó, ha 20 km/h tökölés.

Nem azt szeretem, ha zsúfolt keskeny bringaúton vagyok, hanem pl. a Diósjenő - Kemence kiváló aszfaltutat, ahol alig jár valaki.

Vagy a Pilismarót - Kétbükkfanyereg kiváló aszfalt utat.

Előzmény: Törölt nick (47341)
sefotos Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47342

Itt van egy leírás:

http://bringaturak.greekland.hu/index.php?bringatura=nagyhideghegy_dobogoko&oldal=magyarorszag

24 km oda-vissza.

3,5 km, Cseresznyefa parkolóig aszfalt, végig emelkedő kb. 200 m.

Onnan Magastax elhagyott túristaházig 5,5 km, 250 m szintkülönbség, kőszórásos út.

3 km, 150 m szintkülönbség, kőszórásos út, Nagyhideghegy túristaházig.

Előzmény: Koppogy (47340)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47341

Alapjában aszfaltjárók vagyunk. Többször jártuk már a dunakanyart. Verőcei indulás tök jó, mindjárt ott a kedvenc cukrászda a kereszteződésben. :)) 

Tavasziasabb vagy inkább nyári időben fogok arra tervezni, be a hűs erdőbe.

Előzmény: sefotos (47339)
Koppogy Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47340

Jó volt a leírásod a hőmérsékletértékekkel, de azt le tudnád írni, hogy milyen hosszúak voltak az emelkedők és mennyi volt összesen a túra? 

Előzmény: sefotos (47337)
sefotos Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47339

A mindenféle térképeken lévő bicajos jelzésekről annyit, hogy el lehet mindenhol menni, de semmi élvezet nincs benne. Vasárnap is jöttek le fülig sáros kollégák. Én csak a hátamra kaptam pár foltot, rövid a sárvédőm, kevés sáros szakasz volt csak az úton.

Több utat meg ösvényt próbálgattam már a Börzsönyben (még villany nélkül is), az Ipolyerdő honlapjának van talán igaza, akik ezeket a földutakat nem javasolják. A turista jelzett utak meg eldurvulnak, keskenyek, meredekek, sok akadállyal, átdőlt fával, sziklákkal, pl. Csóványos, Kámor, stb.

Előzmény: Törölt nick (47335)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47338

Köszönöm szépen a részletes leírást.

Váltófokozat bőven megvan, 26-os mind a két bringa. Sík úton még pont kevés is a legfelső.

Előzmény: sefotos (47337)
sefotos Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47337

Én Királyrétről mentem, 700 Ft a parkolás (először életemben fizettem nekik a semmiért, bár építettek legalább WC-t.) Ezt 1,5 km-rel korábbi parkolással meg lehet úszni, vagy lehet jönni akár Nógrádról.

Az első szakasz 3,5 km jó aszfalt út, pár % emelkedő, lefelé itt megeresztettem 60 km/h-ig. Utána erdőgazdasági kőszórásos út, meglehetősen kellemetlen a bicajnak, szerintem gumi kérdés. Én defektvédett nehéz Schwalbe gumit használtam. Az út emelkedése 5-10%. Ez megy Magastaxig, ott 55 fok volt a kontrollerem, megálltam 50 fokra visszahűteni. Utána az utolsó szakasz jön, amelynek a felétől durva emelkedő az egész, 1-másfél km különösen, az lehet a végén 15% akár. Éppen 60 fok lett a kontroller, meg is álltam fent a háznál.

Felfelé az akku 20 foktól melegedett, mire leértem, 30 fok lett. A kontroller meg 20 fok lett a végére, mert lefelé nem kell villany hajtás, kivéve a kis futamot az aszfalton.

Szerintem Tongsheng és 420 Wh elég lehet, de a váltó fokozat lényeges, pörgetni kell a villanymotort, nem erőlteni lassú fordulattal. Talán meg lehet tapizni néha, az 50 fok már igencsak érződik a külső felületén. Azután lehet, hogy kell majd egy sárgaréz fogaskerék, nekem van tartalékban beszerezve.

Előzmény: Törölt nick (47335)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47336

monTival

Előzmény: Törölt nick (47335)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47335

Más: Tegnap a Bafang és a 900 Wh (Sanyo cellás) pakk felvitte 107 kg-omat a Nagyhideghegyre, 1/3 töltés fogyott el. 

 

Szia!

Már akartam ezzel kapcsolatban kérdezni.

Verőce-Királyrét-Nagyhideghegy útvonal az mennyire vállalható egyszerű monival/cityvel Tongshengekkel?

420Wh elég lenne oda-vissza?

Látok a "merretekerjek" térképén 25%-os emelkedőket, ez igaz, vagy hiba?

Előzmény: sefotos (47278)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47334

Igen az új cellák a legjobbak, tudom,de ha már összegyűjtöttem egy halom laptop cellát, még megdolgoztatom, mielőtt nyugdíjba mennének.Nekem is többségben panasonic celláim vannak és 3A-rel merítve sem melegednek 30 foknál fenebb. Ha pedig nagyon melegek lesznek (nyáron), akkor egy kicsit megpihentetem.Vannak  lemerült BionX aksikból kiszedett cellák is 1200 mAh-sak vagy 160 db.Ezeket is felhasználom még ,8-at kötve párhuzamosan.Miért dobjam el őket, ha még van bennük energia?Két elektromos bicajom van és még tervezek összerakni.

Előzmény: Törölt nick (47332)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47333

Köszi szépen a tanácsokat Neked is és mindenkinek.Majd még beszámolok az eredményekről.

Előzmény: BPeter11 (47331)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47332

Mostanában bontottam pár laptop akkut én is.

Van olyan ahol a 9db Pana cella közül, mind a 9db tudja a gyári spec által írt adatokat. 4esével tesztelem őket, annyi fér a liitokala 500 töltőmbe. Gyakorlatilag pöccre együtt megy a töltés és a kisütés is, mindezt kézmeleg hőmérsékleten. Viszont a gyári spec szerint max. 1C-vel terhelehető, ami 1,67A, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy 1A-nál többet nem mernék ráengedni és mivel öregek így még ezt is felezném. Viszont így már használhatatlan laptopkörülményeken kívül. Van pár Trustfire akkum, teljesen OK-s, nagyon jól működnek lámpákban. Viszont egy 4-es csoportból az új töltőmmel már kukáztam is egyet, mert az 1A terhelés megmutatta, hogy összevissza melegszenek, összevissza töltődnek, 1db kiemelkedően melegedett, ezt kidobtam, nem akarok szenvedni vele. Továbbra is azt mondom, packba beépíteni, összecsomagolni, összehegeszteni csakis megbízható cellákat érdemes.

 

Előzmény: Leon1 (47326)
BPeter11 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 47331

Szia!

Én mindig kikapcsolt rendszer mellett töltöm az akkut. 36V-os rendszernél ez elő is van írva, 48V-os rendszernél be lehet kapcsolva töltés közben is a rendszer. A kijelző az akku elektronika által küldött jel alapján jelzi az akku állapotát. Ezt kellene a tanulási folyamattal bekalibrálni. Nézi a feszültséget is, és nézi a beletöltött és kivett energia mennyiséget. Én is dupláztam már meg akku kapacitást, és eleinte hamar üres akkut jelzett a műszer, majd sikerült "megtanítani", hozzá illeszteni az új pakkhoz. De nálam a kialakítás nem változott, 10S maradt 10S.

Előzmény: Leon1 (47320)
sefotos Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47330

Most már márkás cellákat használok (Sanyo, Samsung, Sony), mindegyiknek letölthető az adatlapja és karakterisztikái (kb. 10 oldal, a gyártótól). Itt jól látható, hogy 3V alá meríteni semmi értelme. Irányértéknek a 3,2V-ot tartom célszerűnek.

Előzmény: Leon1 (47329)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47329

Értem.Nálam a BMS lekapcsolta  az aksit terheléskor,amikor ez a cellacsoport feszültsége 2,75V-ra esett.Terhelés nélkül 3,10V -on állapodott meg feszültsége.Úgy hagytam egy nap lemerülve és ma ,amikor rámértem 3,30 V-ra mászott vissza a  feszültsége.Tehát még lehet, hogy nincs benne kuka cella. De ha nem viselkedik jól szét fogom szedni.

Előzmény: sefotos (47328)
sefotos Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47328

Az első 13s6p pakkomban "no name for Samsung" cellák vannak, az Aliexpressről. A nyáron kb. 42 fokos állapotban (van beépített hőmérő minden pakkomban) a pakk kikapcsolt - nyilván a BMS tette. Sajnos csak 2 hét múlva néztem meg, a balansz vezetékek sorkapcsán lehúztam a BMS felé menő csatlakozót és voltmérővel méregettem, megvolt a hibás cella csoport, közel 0 feszültséggel. Egy cella ment tönkre, de a többi 5 cella is lemerült addigra. Kicseréltem őket egy közelítőleg hasonló paraméterű Samsung 6p új holland beszerzésű cella csoportra. Ezután 2-3 ciklusban töltöttem - kisütöttem és figyeltem a feszültség lépcsőket. Hát, nem teljesen azonos a fesz., de elég jól egyezik. Főleg az alsó végén kell figyelni, nem kell lemeríteni 13x3,2V alá. Használható a pakk.

Előzmény: Leon1 (47327)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47327

sefotos hogy járt?

Előzmény: Törölt nick (47325)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47326

A vizsgálat alatt mit értesz?Teszteljem őket terheléssel?Kb hány A-el terheljem?

Lehet, hogy a 8 cella közül 1 vagy 2 hibás és az miatt viselkedik igy a csoport?

Mielőtt beraktam teszteltem 1A-rel és nem vettem észre semmi különöst, mind a 8 nagyjából 2200 mAH -os volt így.De lehet, hogy mégis valamelyik közben meghibásodott?

Előzmény: Törölt nick (47325)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47325

Én azt a sor cellát minél előbb kiszednél és egyenként megvizsgálnám mielőtt úgy jársz, mint sefotos.

 

Előzmény: Leon1 (47324)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47324

Szia.Valahogy mégse így történik ebben az esetben. Amikor tölteni kezdtem a pakkot ez a "gyengébb" cellacsoport feszültsége 3,3V volt a többié meg egyenként 3,5V.Egy idő után utolérte a többit, egy picit el is kerülte, most pedig, amikor a pakk feszültsége 39,2V ,ennek a cellacsoportnak a feszültsége 3,85V a többié meg 3,92 körüli.Egy kicsit olyan, mintha a BMS töltés közben egyenlítené a cellákat(aktív típus).

Előzmény: padisah (47307)
berva1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47323

Kösz szépen!

 

Előzmény: Matyi_67 (47318)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47322

Igen.38.5 V-nál full aksit mutat a kijelző,pedig szerintem még félig sincs feltöltve.

Előzmény: Leon1 (47320)
sefotos Creative Commons License 2019.03.19 0 0 47321

A Bafang motor szokott így kinézni.

Előzmény: Matyi_67 (47318)
Leon1 Creative Commons License 2019.03.19 0 1 47320

Szia!Töltögetem az aksit és az van,hogy az aksi 35V-ról indult ,amikor elérte a 36V-t, akkor megjelent 1 vonalka .37V-nál már 2, és most 38 V-nál van és összes 8 vonalkából, már 6 meg van jelenve :).Mi lesz ebből?Már 39V-nál telét fog mutatni a kijelző?Vajon hogyan méri az aksi telítettségét a BMS? Azt nézi, hogy mennyi áram megy át rajta?Mert eredetileg azt hiszem 6,4 Ah-os volt az aksi, most meg az enyém 16 Ah-os.

Előzmény: BPeter11 (47319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!