Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4786
Van bizony még a TomC szerencsémre. Főleg játékbolt, de szerintem a modell kínálata is megfelelő. Igaz én csak a military kitteket figyelgettem, de szerintem repülők és mai járművek nagyobb választékban kaphatók.
Növényzettel viszont szerényen van ellátva.
...és ami fontos segítőkészek!!!

Előzmény: phantomII (4785)
phantomII Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4785
Viszont szintén Egerben a TomCat játékbolt az valami szuper.

Az még létezik? :-))))

8 éve vettem ott egy B25J-t....:-)

A Tomcat annak idején a Mila által támogatott bolthálózat volt, ők (mármint a Mila) importálták pl. az AMT-ket. Aztán a makettek is gyengén fogytak, a Mila is abbahagyta a mekettezést, szóval "leült" a dolog.

Előzmény: ohiki (4783)
szasa6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4784
Az a szám már december karácsonykor megjelent.... Már azt hittem itt az új szám....

Sza.sa

Előzmény: Törölt nick (4782)
ohiki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4783
Sziasztok!
Én sajnos még pesti makett boltban nem jártam.
A miskolci Cora-ban jóval az ünnepek előtt voltam, nekem / egy teljesen kezdőnek / kielégítő volt a kínálat 1:35-ösökböl, egy Heller-Kübelwagent szereztem be.
Az egri Tesco siralmas, egyáltalán nincs 1:35 méretű makettjük.
Viszont szintén Egerben a TomCat játékbolt az valami szuper. Kis bolt létére jól el van látva, és az eladó hölgy is amennyire észrevettem ért is hozzá és nagyon kedves.
Nekem bolt ügyileg ennyi!
ja és neten is rendeltem, de csak februárban tudnák küldeni, azt pedig lemondtam.

szasa6 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4781
Most tényleg van új ProModell?
De nem a Messerschmitt diorámával az elején???

Sza.sa

Előzmény: phantomII (4778)
warampi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4780
Valami időviharba kerültek -hát ez nagyon tetszik:DDD
Előzmény: phantomII (4778)
phantomII Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4779
Bp. V. Sas u 4.

A József A. utcából nyílik, az Október 6. utcával párhuzamos.

Előzmény: dompimomper (4776)
phantomII Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4778
Nem!:-)))))

Valami időviharba kerültek, mert a 2003/5-ös......

Előzmény: warampi (4777)
warampi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4777
El is felejtettem megkérdezni,ez már a januári?
mert még nem is kerestem,mivel jan.végére igérték,meg ugye az a szokásos 2-3 hónapos késés,ugye...
Előzmény: phantomII (4756)
dompimomper Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4776
Köszi!

Sajnos tájékozatlanságomból fakad, hogy nem tudom, hogy a "Sas"-t hol találom. A Fabulisosokkal e-mail kapcsolatban vagyok, tényleg segítőkészek. A Szentendrei úti üzletben még nem jártam, de a honlapjuk szép, és sok jót hallottam róluk.
A Király utcában és a Bajcsy-Zsilinszky úti üzletben már megfordultam, a választékkal szerintem nincsen baj, az eladók viszont tényleg nem a legkedvesebbek.
Na mindegy, a Sas még érdekelne. Most még mindíg a helyzetfelmérés állapotában vagyok, de közben csak sikerült beszereznem egy újabb makettet meg néhány figurát. A festékkészletem is szépen növekszik.

Előzmény: phantomII (4775)
phantomII Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4775
Praktikusan három fajta makettbolt van az országban.

1. Dataco vonal. ÜzleteK Bajcsy, Thököly, Kolossy tér, az ország nagyvárosai. Pofátlanul drágák, olyan az árszínvonal ami a labanc tulaj képre ráfér, az pedig elég vastag. Az eladókra akad negatív visszajelzés.

2. Fabulis-Sas. A Fabulis importőr, de kiskert is csinál, a fő partnere a Sas. Árak normálisak, a srácok általában segítőkészek, negatív visszajelzés ritkán akad.

3. Független boltok. Egyre fogynak, kevés van már belőlük, többek közt a Dataco üzletpolitikája (is) küldte őket a padlóra. Természetesen a fő probléma az általános pénzhiány meg az otthoni számítástechnika hihetetlen térnyerése volt. Hozzám is jöttek be úgy anno srácok, hogy "Vennék makettet, de inkább a videokártyát cserélem jobbra, mert kell a játékhoz".

Ami új (pár éves) jelenség, hogy a nagyáruházakban (Cora, Tesco, Metro, stb.) is van makett, de főleg Revell és Heller. Egyes játékboltok is tartanak elég komoly kínálatot, de ezek ritkák. Ilyen pl. a Duna Plázában a Játék-Box, igen sok mindenük van.

Én speciel Datacohoz ritkán megyek be, akkor is inkább csak nézelődni, vásárolni csak különleges esetekben.

A Replica egy kicsit kilóg a sorból, mert importálnak is egyúttal, anno a Fujiminek volt az importőre, de baromi nehéz volt állítólag a japánokkal, úgyhogy elhalt az a vonal. Eduard ügyben viszont hozzájuk érdemes fordulni, mert széles a választékuk.

Nagyon kellemes kis bolt a Magor, a Vámház körúton a Csarnokkal szemben, a Burger King mellett. Fő profil a makett, a Sanyi bácsi az eladó a makttrészen, nála szakértelem is van bőven, meg választék is akad a boltban.

A vidékieket kevéssé ismerem, de azok is inkább sorra elhaltak.

Előzmény: szani (4774)
szani Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4774
legjobb boltként a többség valszeg a Sast fogja emlegetni.
elég jó választék van még Replicában a Móricz ZS. körtéren.
A Bajcsy-t már ismered , nekik van egy másik boltjuk is a Tököly úton a Keletinél.
Darabszámra a legnagyobb választék a Fabulisban van a Szentendrei úton, mert az egyben nagyker is.
dioráma kiegészítő ezekben a boltokban mindenhol van több-kevesebb.
Előzmény: dompimomper (4773)
dompimomper Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4773
Kedves szani és phantomII!

Baromi jó dolognak tartom, hogy próbáltok segíteni. Köszönöm.

Tök jó az is, hogy egy (újra)kezdő egy csomó dolgot megtudhat tőletek ezen a főrumon. Még egyszer köszi!

A "hull red" problémára pontot tettem, meg tudtam venni a Bajcsy-Zsilinszky úti boltban.

Most az érdekelne, hogy szerintetek melyek a legjobb makettüzletek Budapesten, ahol a legjobb a választék 1/35-ből? Továbbá hol tudok dioráma-kiegészítőket beszerezni?

H. Balázs Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4772
Szervusztok!

Eladnám az alábbi bontatlan, echte orosz-szovjet Novo 1/72-es maketteket:

Blackburn Skua
Chance Vought F-4U-1D Corsair Mk.IV
Fairey Delta II
Gloster Whittle E-28/39 Pioneer
Grumman F6F3 Hellcat
Hawker Hurricane Mk.IIc
La-7
Miles M-14 Magister I

Az akkori kor divatjának megfelelően nem mindegyikhez van matrica, a csomagolás pedig többnyire egy nejlonzacskó. A Magisterért 1500 Ft-ot, a többiért 2000 Ft/db-ot kérnék. Ha valakit érdekel, írjon!

Horváth Balázs

horvath_balazs@mailbox.hu, de ha ez nem műkszik, akkor
horac13@freemail.hu

szani Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4771
csak megijedtem, hogy valami rosszat tettem :)) ,azért hagsúlyoztam ,hogy semmi közöm hozzá.

Igazából nekem nem kell ilyen részletes referenciaanyag, nem is teszem el őket, csak megnézegetem ha találok szép képeket a neten , úgysem csinálok ilyen részletesen kidolgozott maketteket.

Előzmény: phantomII (4770)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4770
Jóvanna! :-))))

Nem piszkálni akartalak, csak szóltam. Szerencsére nekem megvan a füzet.

Előzmény: szani (4769)
szani Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4769
a félreértések elkerülésére , nem én tettem fel . én is csak véletlenül találtam meg.
Előzmény: szani (4768)
szani Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4768
gondolod ,hogy én nem vettem észre ,hogy az ? :)))
Előzmény: phantomII (4766)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4767
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4766
Neizéjj mááán....

Ez a Verlinden Lock On füzete bescannelve.

Kétségkívül jó, hogy hozzáférhető így is, de hamar mentsd le az egészet, mert előbb utóbb rátalál a Verlinden és akkor leszedetik.

Előzmény: szani (4765)
szani Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4765
Micsoda véletlenek vannak?! Miután ennyit beszéltünk f-14 ről , ma este olvasgatni valót keresve találomra kihúztam egyet a régi TopGun-jaim közül és pont a 2001/1 szám akadt a kezembe amiben hosszú cikk van a Tomcatről és egy másik a "Jolly Rogers"-ről , mindkettő sok fotóval. Még a végén kedvet kapok és előszedem az évek óta a szekrényben várakozó Tomcat kittemet :))

Ha valaki jó Tomcat referenciát keres , itt van pár jó fotó, 1MB körül van darabja :

www.photoasa.com

warampi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4764
Nam baj,gyorsan elszáll az a pár év!:(
Azért remélem előbb meglesz az a médiatörténelmi relikvia!Jövő héten kész lesz a Yak-23-am,és remélem végre elkészül a felújitott magyar Mig-23 is.Valahogy most teljesen a szovjet gépek érdekelnek.Készül jövő héttől egy Mig-21 is/magyar/valószinű teflonszürke csillagos felségjellel.
Előzmény: phantomII (4763)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4763
Kövezz meg, de most tényleg nem férek hozzá....

A cuccaim egy része egy jó barát padlásán van. Párommal két napja (-12 fok) kimentünk, hogy legalább azokat a dobozokat megpróbáljuk megtalálni, amiben a megkezdett makettek, meg szórópisztoly, meg szerszámok, effélék vannak. Az első 10 doboz után (100-150 literes kartondobozok) azt mondta (mert akkor teljesedett ki a 3x ennyi látvány), "ha ezt tudom, be sem engedlek anno a lakásba".....
S ez nem mind, mert egy kisebb része másutt van.

Mondjuk olyan dolgok kerültek így is elő, amitől jojóztak a szemei neki is.:-)))

De a zeitungot elteszem neked ha meglesz. 1-2 éven belül előkerül.

Előzmény: warampi (4762)
warampi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4762
Na ezért csodálkoztam én!/Te irtad ProModellernek!:)/
Naná,hogy érdekel a MM 1. száma!!Ird meg mennyi pénz,aztán vagy simán feladom,vagy ha adsz e-mail-be egy számlaszámot,rózsaszin csekken feladom rá,Te meg feladod az újságot.Ahogy neked tetszik.
Előzmény: phantomII (4761)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4761
jajjj!!!!

Látom jól félrevezettelek...

Amit PM-nek hívsz... PROmodell.

Bocsi.

És a Modell-Makett #1-ből van duplumom. Azaz két példányom.

Seftelhetünk....:-)))))

Előzmény: warampi (4760)
warampi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4760
Ja,mennyibe kerül?Hány szám jelent meg?Ez tehát magyar újság??Nagyon csodálkozom,hogy még nem hallottam róla,még a Fabulis fórumban sem emlitik soha...
Előzmény: warampi (4759)
warampi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4759
Nekem is megvan az összes megjelent MM,és PM,kivétel a MM 1.száma.Meg jópár Fine Scale modell, Fine Scale Magazin,ami 1x jelenik meg évente,azt mindig megveszem.
Amikor rákaptam a témára,megrendeltem az összes addig megjelent MM.-et/még nem volt PM./Egyszer csak jött a pakk vagy 20-egynéhány olvasatlan vadiúj makettújsággal.Azóta mindegyik vagy százszor át lett olvasva...
Előzmény: phantomII (4758)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4758
Alsó hangon minden újságosnál, én speciel ma a Cora-ban vettem meg.

De a Sas-ban van a leghamarabb, miután ők adják ki.:-)))

Nekem a Modell és Makett #1-től megvan minden, csak szanaszét. Meg a Verlinden sorozat nagy része, meg egyebek.

Ha lesz egy elég nagy négyzetméteres helyem, hozzáférhetőek lesznek.

Előzmény: warampi (4757)
warampi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4757
ProModeller?Hol leledzik?Tényleg tudatlan vagyok ezügyben...
Előzmény: phantomII (4756)
phantomII Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4756
Figyelem!

Van friss ProModeller!!!!!

Benne többek közt hasznos építési tanácsokkal.

neutron Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4755
Udv!

A Revell Sabre Dog tenyleg gyonyoru! A Monogramrol most lattam eloszor kepeket, de ez is hasonlo jkategorianak tunik. Meglep, hogy nem azonos teljesen a ket kit.
A kesz modellekrol nehany kep (Sima Sabre-k kozott):

http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal-Fea%20Archives/jet_articles/F-86/F-86.htm

Udv, neu
ps: Ma megvettem az Airfix 1/48-as uj Hawk-jat.

phantomII Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4754
Gyönyörű darab....!
Előzmény: szani (4752)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4753
Koszonom a segitseget. :)
Sajnos, itt a vilag vegen nincs makettbolt, es az utobbi egy evben ez konstans frusztraciok forrasa volt. (Az Academy F-86-jahoz vettem egy Verlinden mugyanta-kiegeszitot, mert a Greatmodels elfelejtette megemliteni, hogy ez a Hasegawahoz van... Azota fureszelek.)
szani Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4752
A két makett elég új és csaknem egyszerre jelent meg(2001).A kritikák mindkettőről nagyon jók. A Monogram a korai változat , viszont adnak ,hozzá egy kis traktort is.
Találtam közben egy oldalt fotókkal az öntőkeretekről ,ahol jól látszik ,hogy nem ugyanannak a kitnek a változatai. A szöveg lengyel de a képeken látszik a lényeg. A felső részen a világosszürke keretek a Mononogram , a sötétebb pedig a Revell. Alul pedig festési variációk és a monogram extra traktora.
www.modelarstwo.org.pl/lotnicze/zestaw/revell/f-86d_48/

itt van két cikk a Monogram kitről
m2reviews.cnsi.net/reviews/korean/sharpf86d.htm
www.rtipms.org/Reviews/SABRE/revell_monogram.htm

itt pedig kettő a revellről
www.kitreview.com/reviews/f86dreviewad_1.htm
www.jackalsquadron.org/pages/content/reviews/rgf86d_lk/default.html

Előzmény: Brutalis Harmonia (4750)
phantomII Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4751
Meg kell nézni a dobozban.

A monogram makettek általában pozitív (domború) panelvonalakkal készültek, általában részletgazdag kivitelben.

A Revell viszont mostanában (~6 éve kezdték) új öntőformákkal csodálatos minőségben hoz ki maketteket.

Sajnos azt sem tudom mondani, hogy beszaladok egy boltba és megnézem, mert az európai forgalmazású Revell makettek néha nem fedik az amerikai kiadásokat.

Úgyhogy ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább hagyd, csak akkor vágj bele, ha kézben meg tudod nézni, vagy megbízható helyen típusszámra pontosan olvastál róla jellemzést.

Amint írtam, egyes új Revell makettek verik a Hasegawát minőségben, pünkt egy 1/72 Phantom van a boncasztalon.:-)

Előzmény: Brutalis Harmonia (4750)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4750
Engem inkabb a kidolgozottsagban fellelheto kulonbsegek erdekelnek; a Revell Sabre Dogjarol ugyanis olvastam, hogy veri a Hasegawat - de melyik? :)
A regebbi revell cuccok nagyon alacsony szintuek, igy eros bennem a bizalmatlansag.

Mas: lattatok, hogy jon ki a 48-as Superfortress a Revelltol? Mit jelenthet a "detailed interior"? Vajon csak az "ablakok" korul reszletes, vagy mindenhol? Latszodnak a maszofolyosok, a taviranyitasu gepagyuk, minden? Mert akkor inkabb egy keresztmetszeti makettet lenne erdemes epiteni. (Meg tiz eve szurtam el a B-17-et; bar annyira ocska volt, hogy tulajdonkepp nem volt sok mindent elszurni. Ellenben az AM B-25-e tenyleg teljes belsovel jon.)

Nem lez penzem kajara, ha meg ezeket is megveszem. :)

szani Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4749
ahogy én értem a dolgot, ez két külömböző változata a gépnek. A Revell által készített egy késői F-86D , a Monogram féle pedig a korai változat. Mostmár persze mindkettőt árulják mindkét néven. Valszeg a Monogram féle korai a drágábbik mert az a ProModeller sorozatban jelent meg és van hozzá egy reptéri traktor is.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4746)
phantomII Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4748
mi a kulonbseg a Monogram es Revell 48-as Sabre Dog-jai kozott?

Alapjaiban semmi, mert a Revell felzabálta a Monogramot. A makett ugyanaz. A 7 dolláros emelt változat nem tudom hogy mi lehet, meg kéne nézni cikkszám alapján a weboldalukon.

Az alapmakett ugyanaz kell hogy legyen.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4746)
szani Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4747
én láttam olyan képet amin a vizszintes vezérsík állítólag 36320. de lehet ,hogy az orrkúpra szánják annak elég változatos szürke árnyalatai vannak. Persze majd Tamás megmondja ,hova szánja a Hasegawa :)
Előzmény: Tibcsi(R) (4745)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4746
Nem tudja valaki, mi a kulonbseg a Monogram es Revell 48-as Sabre Dog-jai kozott? Minkettotol van 20 dolcsis es van 13 dolcsis verzio...
Tibcsi(R) Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4745
A színek: FS 36320, FS 36270, FS32118, FS 36375.

Nem akarok kötekedni, de a 36320 hová kell egy F-16-oson? Hacsak nem a kabinbelsőre... A többi szín stimmel.

Előzmény: tamastamastamas (4742)
szani Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4744
Csak egyféle matricát adtak a géphez? Vagy a Hasegawa mindig csak egyet ad?

Akkor a keresett Testors (Model Masters) színek.
FS36320 - 1741
FS36270 - 1725
FS36118 - 1723 (valszeg itt elírtad a 32118- at)
FS36375 - 1728

Előzmény: tamastamastamas (4742)
phantomII Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4743
Itten van makettben:


Itten igaziban:


Előzmény: tamastamastamas (4742)
tamastamastamas Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4742
Szervusz phantomII! És szervisztok mindannyian, akik segíteni akart az F14/F16-ban!

Először is teljesen meg vagyok illetődve a segítőkészség ilyen hatalmas arányú megnyilvánulásán. Nagyon jól esett és nagyon érdekesnek találtam hozzászólásaitokat. Számomra a makettezésnek a csúcsát valójában a fórumon (is) elhangzott érvek, ismeretek jelentik, mivel ezeket alapvető fontosságúnak tartom egy makett megfelelő megépítéséhez.
Elővettem az F16-os makettet és az alábbiak állnak róla rendelkezésre:
Hasegawa F-16C Block30 Misawa Japan 1:48. A festési minta a 432nd TFW PACAF (gondolom valamilyen távol-keleti egység) parancsnokáé, bár én egy olaszországi állomásoztatású gépet gondoltam építeni, ha tudok matricát szerezni.
A színek: FS 36320, FS 36270, FS32118, FS 36375.

Erdősi Tamás
Tamastamastamas

Előzmény: phantomII (4713)
phantomII Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4741
A "hull red" az SS figurák terepszínű öltözékéhez kell a leírás szerint.

Ahogy szani is írta, ne is izgasd magadat komolyabban a pontos színen, egy XF-9-est meg szinte bárhol kapsz.

Hirtelen arra gondoltam, hogy ezt a profizmust soha nem tudom összehozni,

Dehogynem. Idő gyakorlás, stb.

s bizonyoson írok még ebbe a topicba, elsősorban tanácsért fordulva.

Én is sokat tanulok a topicból, s igyekszem segíteni abban amit én tudok. Írj bátran.

Előzmény: dompimomper (4738)
szani Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4740
A Humbrol szerint a 177 számú festékük felel meg a Tamiya XF-9 nek , a nevük is ugyanaz.
Előzmény: szani (4739)
szani Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4739
A "hull red" a Tamiyánál az XF-9 festékük, ami valóban az egyik barnájuk. Ha nem kapsz ilyet próbálj valami hasonlót szerezni, szvsz. nem kell túl nagy ügyet csinálni abból ,hogy hajszálpontosan ugyanolyan legyen. Főleg , mert arra sincs garancia , hogy ez a Tamiya festék teljesen megegyezik az eredeti SS színnel. Koszolódásról nem is beszélve:)
itt találhatsz néhány cikket figurafestésről, köztük SS álcaszínekről is.
www.missing-lynx.com/articles/articles_figures.htm
Előzmény: dompimomper (4738)
dompimomper Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4738
phantomII !

Köszönöm a tanácsaidat, megpróbálom hasznosítani őket. Sok oldalt néztem már át, rengeteg gyönyörű makettet, diorámát láttam. Nagyon megfogott az, hogy teljesen élethű, használt, törött, rozsdás darabot láttam. Hirtelen arra gondoltam, hogy ezt a profizmust soha nem tudom összehozni, ám ha már elkezdem igyekszem képességeimhez mérten a legjobban összehozni a dolgokat.

A "hull red" az SS figurák terepszínű öltözékéhez kell a leírás szerint. Ez ahogy én kiveszem egy sötétbarnás, sötétvöröses árnyalat. A tavaszi és a téli terepszínhez is szükségeltetik a Tamiya leírása szerint. Tanácstalan vagyok, a festéket nem tudom beszerezni, biztosan keverés lesz a vége.

A legnagyobb problémám az elfoglatságaim sokaságában, meg az ezzel párhuzamos időszűkében van, de ezt már csak megoldom valahogy.

Köszi a segítséget, s bizonyoson írok még ebbe a topicba, elsősorban tanácsért fordulva.

Előzmény: phantomII (4736)
Friki Creative Commons License 2004.01.09 0 0 4737
Halisztok!

Még mindig szeretnék megválni egy hiánytalan, összerakatlan 1:35-ös Italeri Sd. Kfz. 234/3-as (a rövid 7,5 cm-es löveggel felszerelt 8-kerekű) makettől, és a hozzá tartozó fotomaratástól, 5500.- zsetonért. Szerintem nem rossz ár. Mail-ben keressetek! freaky@freemail.hu

phantomII Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4736
Mi a legjobb technika a koszolást illetően?

A legjobb lenne, ha elolvasnál néhány régebbi Modell és Makett illetve ProModell újságot.

Mindenki másképp csinálja, nincs rá egységes recept.

A közös az szokott lenni, hogy nagyon felhigított sötét festékkel folyatja be az ember a makettet és az szépen megül a sarkokban, ez már eleve egy koszolás.

A lefolyós dolgokat én úgy csinálom, hogy higított festékkel imitálom a lemosódott koszt - tehát ezt felfestem -, majd higítóval lemosom, persze egy kicst hagyok rajta. Ez pont olyan nyomot hagy, mint amikor az eső lemossa a koszt a gépről, de feketés koszos csíkokban ottmarad a nyoma. Tipikusan ilyen hely pl. a hajókon a horgonylán kibúvónyílásánál a rozsdalefolyás.

miként tudom "öregíteni" a makettet?

Fehéres, világos átködöléssel.

gondolok itt a katonák által gyakran használt területek koptatására

Szárazecseteld előbb sötét színnel, majd nagyon gyengéden ezüsttel, vagy polírozható metál színnel. Ez pont olyan kifényesedést ad, mint amilyen az életben szokott lenni.

na meg az idő vasfogára

Ne feledkezz el a festék lepattogzásról, de fessél alá polírozható metállal vagy feketével.

szükség van egy "hull red" nevű festékre,

Ez a pöttyös téli álcázójuk lenne?

A figurák testszínének festésénél mire kell ügyelni?

Ne legyen se matt, se fényes. Sötétebb színnel folyasd be egy picit, az kiemeli az arcvonásokat. Világossal szárazecseteld, de a fehérrel vigyázz, mert könnyen hullasápadt lesz tőle.:-)

Mi a legjobb technika az életszerű arcszín létrehozására?

Sokan esküsznek az olajos művészfestékekre, de igazán élethű színt még nem láttam.

A szemöldök, ajak, szemgolyó az nagyon fontos, mert az adja meg az arc karakterét. Bár 1/35-ben nem tudom, hogy mit tudsz kihozni belőle, túl sok részletet nem.

Keresek majd ilyen jellegű képeket, ha találok, teszek be. Az enyémek közt nem voltak erre alkalmasak.

Előzmény: dompimomper (4734)
szani Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4735
Persze én is azt mondtam ,hogy tekinthetjük azonosnak őket, és én használnám is ugyanazt a festéket :) , de nem azonosak mert nagyon nem azonos az FS számuk.

ez már csak poénkodás , szerintem várjuk meg ,hogy mit reagál az eredeti kérdés feltevője az ötleteinkre :)

Előzmény: neutron (4732)
dompimomper Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4734
Sziasztok!

Újra segítséget kérek. Amióta a dobozban hever a karácsonyra kapott makett (a német teherautó, légvédelmi ágyuval, figurákkal - Tamiya) a neten keresgélek, hogy miképpen lehetne a legjobban, legprecízebben összerakni a delikvenst.

Több kérdésem lenne, amely nagyrészt a festést érinti.

1., Mi a legjobb technika a koszolást illetően? Ehhez kapcsolódik az is, hogy miként tudom "öregíteni" a makettet? - gondolok itt a katonák által gyakran használt területek koptatására, na meg az idő vasfogára. Kérlek, segítsetek ebben.

2., Az SS figurák terepszínű festéséhez a Tamiya leírásában szükség van egy "hull red" nevű festékre, amit még egyetlen boltban sem találtam meg. Hol lehet ezt kapni? Nagyon szükséges-e vagy ki tudom keverni valamiből?

3., A figurák testszínének festésénél mire kell ügyelni? A ModelMastertől már van testszínű festékem, de gondolom ez még nem elég. Mi a legjobb technika az életszerű arcszín létrehozására?

Most hirtelen csak ennyi jutott az eszembe, remélem tudtok nekem segíteni.

Köszönöm

szasa6 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4733
phantomII

Erről lemaradtam! Kedden voltam pesten....
De azért köszi!
A Sasban kaptam Gunze fetéket (valószínűleg új sorozat mert H4xx-es sorszámúak, és WWII sorozatba tartoznak... egyedül a zöld nem volt...)

Van valahol Gunze táblázat?

Sza.sa

Előzmény: phantomII (4719)
neutron Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4732
"A norvég F-16 ok egyszínű szürkék de ez ugyanaz ami az USAF kabin körüli szine FS36270"

En is ezt mondtam :) Es mivel mindketto a LightGull grey nevet viselu, tekinthetjuk nagyjabol azonosnak oket :)

Előzmény: szani (4731)
szani Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4731
Az ,hogy az elnevezésük ugyanaz ,attól még nem biztos ,hogy ugyanaz a festék. Főleg ha a makettgyártók által használt elnevezéseket nézzük:)
A régi Tomcat szürke az FS16440 a standard F-16 festés kabin körüli része pedig FS36270 ami ugyan nagyon hasonló ,de mégiscsak más. (bár én simán használnám ugyanazt a festéket mindkettőhöz , de én nem akarok makettversenyen indulni :))

A norvég F-16 ok egyszínű szürkék de ez ugyanaz ami az USAF kabin körüli szine FS36270

Azt hiszem nem érdemes ennyire belemenni a kódokba. Mindenki fesse olyanra ami szerinte hasonlít az eredetire :)

Az eredeti kérdésre visszatérve pedig, úgyis az határozza meg a dolgot ,hogy milyen matricát kaptak a kitthez.
Az F-16 ról még nem nyilatkozott a tulaj:) , (lehet hogy nem is jön vissza , csak mi agyalunk itt a kérdésén:) , de valszeg standard USAF festés kell. Akkor pedig az ott használt világosabb szürkével simán le lehet festeni a Tomcatet és feltenni rá a színes matricákat.(szerintem:)

Előzmény: neutron (4728)
szani Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4730
Az Iráni festésű Tomcatet már nem is mertem javasolni :) Kár lenne a szép Jolly Rogers matricát kidobni.

"De az F14 Jolly Rogers matricázása annyira látványos, hogy gond nélkül elbírja, ha az F16-os világosszürkéjével van festve. Szvsz.:-)"
Na , ezt mondtam én is :))

Előzmény: phantomII (4727)
phantomII Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4729
a gull grey az, ami igazi szurke, es a ghost grey-nek van kekesebb beutese

Lehet. Az biztos, hogy egymás mellé téve őket a 16440 vörösesebb árnyalatú, de ez nyilván jöhet abból is, hogy a Ghost Gray az kékes. A megvilágítás függésről meg ne is beszéljünk.....:-)

Előzmény: neutron (4728)
neutron Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4728
Na akkor most kotozkodok. A szinek kozott szerintem van atfedes, volt is, es most is van a ket fegyvernem kozott. Pl Dark Gull grey-hasznalnak a mostani Navy TPS-eken is (Pl LoViz Vikinek kabinkoruli resze), ugyanazt, ami az F-16-osokon is van (csak a tengeren jobban kifakul, megkopik stb). Jelenleg a navy-nel hasznaljak a Ghost Grey-eket, ami szinten megtalalhato az F-16-on (az allja, es az orrkup). A regi HiViz festesu gepek LightGull Grey-ek, ami az F-16 Dark Gull grey, es az orrkup kozotti resze, ami a kabin alatt van. Szal van atfedes. Nem eskuszom meg, hogy az FS kodjuk tokeletesen megegyezik, de elnevezesben ezeket hasznaljak. Ha nagyon gond meg 1 db festek beszerzese, akkor a legjobb az, ha Norveg F-16-ost csinal az illeto, mert az full LightGull grey, ugyanaz mint a Tomcat teteje.

Phantom, a Gull grey es a Ghost kozott szerintem inkabb aza kulonbseg, hogy a gull grey az, ami igazi szurke, es a ghost grey-nek van kekesebb beutese. Pl Ghost grey-t megkozelitoleg sem tudsz kikeverni feherbol es feketebol, meg gull grey-hez hasonlot igen.

Udv, neu

Előzmény: szani (4726)
phantomII Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4727
Az F16 és az F14 szürke festései közt az alapvető különbség abból adódik, hogy az F16-os az szárazföldi (és csak szárazföldi) gép, míg az F14 meg kizárólag haditengerészeti, kivéve AliCat.:-)

A két fegyvernem szürkéi közt meg szinte átfedés sincs.

Az F16-nál használt szürkék (pl. Ghost Gray sorozat) igazi szürkék, míg a haditengerészeti (FS16440 pl.) valami barnás beütéssel van keverve, legalábbis nekem olyan érzetem van, hogy egy vöröses-barnás stichje van a színnek, igaz nagyon haloványan.
Továbbá az sem elhanyagolható, hogy a haditemgerészeti gépek új korukban fényesek, a szárazföldiek mattak.

De az F14 Jolly Rogers matricázása annyira látványos, hogy gond nélkül elbírja, ha az F16-os világosszürkéjével van festve. Szvsz.:-)

szani Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4726
Nem is vettem kötözködésnek :) , azt meg látom ,hogy nagy szakértő vagy :) kiváncsian várom a híreket a diorámáról
Nekem az F-14 az egyik kedvenc gépem, pár éve lelkesen vettem egy kittet, akkor mélyedtem kicsit bele a témába. Aztán időhiány miatt a makett azóta is a szekrényemben van félig (na jó, negyedig) összerakva.

Az említett makett "fekete farkú":) , tehát HighViz , szóval a szürke az FS16440
Én továbbra is azt mondom ,hogy fessék le nyugodtan a világosabb szürkével(36118?) amit az f-16 hoz választ (gondolom nem akarja versenyen indítani:)
Persze azt sem tudjuk milyenre akarja az F-16 ot festeni , csak az USAF standardről beszélünk , pedig vannak ott is csemegék ,pl. a Venezuelai és Izraeli terepszínűek :)

Előzmény: neutron (4725)
neutron Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4725
phantom

dobj egy mailt a tuningcenter@axlero.hu-ra, es megbeszeljuk.

szani

Ok, nem kotozkodesnek szantam :) Egyebkent nagy CVW-8 fan vagyok, ilyen temaban is tervezem a dioramamat. Egyebkent van atfedes a LowViz Jolly Rogers-esek es az F-16 alapszinek kozott, de az F-16-on pont nem az a nagyobb resz (Ugyebar annak 4 fele szurkeja van alapbol)

Udv, neu

Előzmény: phantomII (4722)
szani Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4724
akkor a pontosság kedvéért itt egy oldal a vf-84 festéseiről:
www.almansur.com/jollyrogers/jollytomcats.htm

Előzmény: szani (4723)
szani Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4723
Köszi naggyából tudom , csak ennyire nem akartam belemélyedni mert az alapállás az volt ,hogy nem olyan fontos a színhűség és a lényeg az volt hogy a szürke világosabb a szokásos f-16 szürkéknél.
Előzmény: neutron (4721)
phantomII Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4722
Üdv!

Ippeg le akarunk önteni Schuemacher mellszobrot. (Remélem jól írtam a nevét, ez az az forma-1-es német pasi). Meg még ezt-azt.

Szóval érdekelne a dolog.

Előzmény: neutron (4721)
neutron Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4721
Udv!

Van kozel 2kg Biresin G26 gyantam, aminek mostanaban jar le az ajanlott felhasznalasi ideje. Ez nem azt jelenti, hogy mar nem jo. Mivel eleg nagy mennyiseg, es most nincs idom foglalkozni mugyantaontessel, szivesen odaadom valakinek, aki fel tudja ertelmesen hasznalni.

szani

A Jolly Rogerseknek a nyolcvanas evek kozepeig (1987 Julius 26-an tertek vissza, es utana arkerultek a Theodore Roosveltre, amin 88 augusztus 25-en futottak ki eloszor) szoval eddig az idoszakig 5 fele festesuk is volt. Ebbol 2 HighViz, es 3 LowViz volt.

Udv, neu

Előzmény: szani (4720)
szani Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4720
A Jolly-Rogers század a nyolcvanas évek közepéig volt a Nimitzen. Akkoriban a Tomcatek FS16440 festésűek voltak. Ezeket a gépeket láthattad egyébként a "Végső visszaszámlálás" c filmben.
itt van egy nagyon szépen megcsinált modellje ennek a gépnek:
pmms.webace.com.au/models/aircraft/f14.htm

meg egy nagyon jó Tomcat oldal:
www.topedge.com/alley/alley.htm

F-16 sajnos nincs tudtommal ilyen világos szürkében. A későbbi Navy festés sötétebb szükéjének már esetleg el lehetne sütni egy F-16 szürkét (pl. FS36270) de ehhez meg nem stimmelne a matrica.

Mivel azt írtad a Tomcaten nem túl fontos a színhelyesség , szerintem az F-16 hoz válassz festést (célszerűen amihez van matrica) , az F-14 -et meg fessétek le ennek a világosabb szürkéjével (esetleg egy kis fehérrel világosítva) és mehet rá a szép látványos halálfejes matrica :)

F-16 festések:
www.extra.hu/plsz/f16/f16.htm

színskálák:
www.jpsmodell.de/dc/querfs_e.htm

Előzmény: tamastamastamas (4712)
phantomII Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4719
szasa6 !!!

Találtam neked Tamiya festékeket 59-63-ig!

Bp. II. Kolossy tér Modellbolt. Van nekik, ma voltam benn.

Pl. a 86-os busz áll meg ott. Meg ha még létezik 6-os busz az is, 15 éve nem járok BKV-val.:-)

Előzmény: szasa6 (4696)
prepo Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4718
Az szerintem sem magyar, hanem német gép. A magyar hadijel és számozás máshogy nézett ki, bár abban igazad van, hogy a háború vége felé nagy volt a zűrzavar. Kevés kép maradt fenn magyar Fw-190-esekről. A Hasegawa kiadta a magyar festésű változatot 1/72-ben, most ősszel lehetett kapni a Fabulisnál, igaz nem sokáig, mert gyorsan elfogyott.
Előzmény: rezgaras (4715)
szani Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4717
Az szerintem nem magyar gép hanem német, a Hungary44-45 csak azt jelzi , hogy a magyarországi harcokban vett részt ebben az időben az I/SG2 kötelékében
Előzmény: rezgaras (4715)
phantomII Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4716
Szerintem nem.....
Előzmény: rezgaras (4715)
rezgaras Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4715
phantomII írta:

> hogy egyeseknek mikre van idejük meg kezük....

Van egy magyar szinezésű FW190-es is a képek között. Horogkereszttel a vezersíkon. De: volt magyar repülô horogkereszttel? (én nem tudok róla, de mondjuk a háború vége felé esetleg nem elképzelheteten...)

Előzmény: phantomII (4688)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4714
Tamas3,

Sajnos nincs átfedés a Tomcat és az F-16-os színei között. Legalábbis a régi (high-vis) festésben.

Az F-16 színei: Testors 1723, 1728 A harmadik szín az FS36270, ennek nem tudom a Testors kódját... :(

Kabinbelső: Testors 1740

Az F-14 valszeg FS16440 színű (Testors 1729), esetleg fehér alsó résszel.

Az Új low-vis festés színei:

FS 36375 (testors 1728)
FS 36320 (testors 1741)
FS 35237 (testors 1721)

BÚÉK: Tibcsi(R)

Előzmény: tamastamastamas (4712)
phantomII Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4713
Először is kellene az F16-os festési kódja, az Gunze színekkel lesz megadva, pl. H316 stb.

Ha ezt megadtad, utána megcsinálom neked az összevetést.

A barátod makettjén meg ne idegesítsd magadat, ha kívül fetve van és matricázva, 1 méternél távolabbról már nagyon mutatós darab lesz.

Legközelebb meg a kabinbelsővel kezdi.:-)

Szóval kérem a kódokat (ugyan sejtem, hogy mi lehet, de inkább te add meg!), és délután már tudok átváltást adni.

Előzmény: tamastamastamas (4712)
tamastamastamas Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4712
Szervusztok!

Egy kollégám kapott karácsonyra egy Revell F-14A Tomcat gépet 1/48-ban, gyári szám 4540-0389, Jolly Rogers-es fekete függőleges vezérsíkkal, Nimitz VF-84 azonosítóval. Gyorsan össze is rakta, ahogy az lenni szokott. A festést meg a végére hagyta - a kabinbelsőt is, úgy értem. Tömítés meg egyéb hasonló persze dettó nem történt. Na mindegy.
Én speciel harcjárműves vagyok és még soha nem csináltam tisztességes repülőgépet. Mivel van egy Hasegewa 1/48 F16C(?) Block30-asom még dobozban, és tervbe van véve a megépítése, arra gondoltunk, hogy felesben megvesszük a festéket. Kérdés: lehet-e a két gépet azonos színekre festeni? Mivel a kollégám totál amatőr, az F14-esen nem lényeges a színhelyesség, az F16-on viszont igen.
Másodszor: milyen kódszámú festéket vegyek a Testors-tól? Az F16-nak nincs nálam a festési utasítása, a Revell meg csak valszeg saját kódszámokat ad meg, kéne egy kódkonverzió:
Revell kódok: 301, 374, 310, 302, 91, 89, 8, 99, 77, 4, 15
Konverzós táblát emilben is szívesen fogadok, régebben nekem is volt, de már sikerült elhagynom.

Előre is tisztelettel:
Erdősi Tamás
Tamas3

phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4711
Nézd!

Találtam neked egyet.:-)

Előzmény: JLA (4709)
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4710
Műanyagból gyakorlatilag nincs, a Doyusha csinál japán kastélyokat, meg a Neuschwansteini kastélyt..... a genyák, csak nem forgalmazzák Japánon kívül.....

Szóval 1-2 japcsi cégnél találhatsz hazai (mármint japániai) forgalmazásra...:-)

Műgyantából kisebb épületek akadnak, de azok is inkább diorámához való romok.



Más.

Japán F15 aggressor site....

http://homepage3.nifty.com/kyuun/

Előzmény: JLA (4709)
JLA Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4709
Köszi, sajnos nem teljesen ezekre gondoltam. Papírmodellt már én is láttam, de most kimondottan plasztik alapanyag érdekelne, ami aztán festhető stb... szóval mint egy jobbféle Tiger I-es...:):):)
Tényleg nincs ilyen épületekre? Mint korábban írtam kimondottan a gótikus katedrálisok érdekelnének... Vagy erre olyan gyenge kereslet lenne, hogy nem érdemes megcsinálni?
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4708
Köszi!
Előzmény: warampi (4707)
warampi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4707
Szóval http://glidersusa.free.fr
warampi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4706
Húha!Na mégegy nagyon jó:
Előzmény: phantomII (4704)
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4705
Nnnnuuu....!

Egész jó lett!



Más...

Akik szeretik a JASDF Phantomokat, szimplám lepisilik a bokájukat site-ból kifolyólag.....

http://www.f-4ej.com/index2.htm

Előzmény: phantomII (4704)
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4704
Előzmény: JLA (4701)
warampi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4703
www.papertoys.com
vannak épületek is.
Előzmény: JLA (4701)
part Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4702
papírból összerakhatóban már láttam ilyesmiket.
ha készen vannak egészen kiválóan néznek ki, jobbféle játékboltokban lehet kapni olyan helyeken ahol ravensburger puzzle-t is van.
Előzmény: JLA (4701)
JLA Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4701
Lehet, hogy szentségtörés a kérdésem, de tud valaki olyanról hogy a nagy katedrálisok közül makettben lenne valamelyik? Nagyon szeretnék egy-két ilyent összerakni, de nem tudom, van-e egyáltalán iyen... Ha van, melyik cég adja ki és mi a kódszáma?
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4700
Igazi szép páncélos színei a Gunzenak voltak, de az a Mr.Color sorozatban, Panzer Color néven.
Akrilból nem látom az összes megfelelőjét, de a Fabulisban vagy a Sasban tudnak segíteni.

Egyébiránt mindegyik enamel festék erősen szaglik fújáskor, ezen ne csodálkozz.

Előzmény: szasa6 (4698)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4699
Közben utánanéztem: a 209-es oldalszámú Lidva volt Szolnokon.

Előzmény: Tibcsi(R) (4695)
szasa6 Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4698
phantomII

Köszi az infókat!
Próbálnák átálni akrilra, mert a ModelMaster hígítója valami iszonyú büdös... és még csak ecseteltem, nem is fújtam....
Megpróbálok a LifeColor tájékán szétnézni...
Én ezt találtam:
http://www.astromodel.it/tank.htm
Itt is van 1-2 *-os :(

Sza.sa

Előzmény: phantomII (4697)
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4697
Gunze

H32 Field Gray (Feld Grau)
H47 Red Brown (Rot Braun)
H48 Field Gray (Feld Grau)
H78 Sandy Yellow (Sand Gelb)

Humbrol (váltó tábla alapján!!!)
XF59 = 63
XF60 = 84
XF61 = 30
XF62 = 66
Tovább nincs...

Ugyanez visszaváltva Gunze-ra ("enyhén" gyanus, csak tájékoztató jelleggel)

XF59 = nincs
XF60 = nincs
XF61 = H320 Dark Green, de ez Aircraft Japan szín....
illetve H73 Dark Green, Aircraft United Kingdom szín...
XF62 = H78 Olive Drab, Tank USA szín...

Közben megtaláltam a nagy Humbrol színkatalógust is....

Ebben a Tamiya váltás enyhén más...:-)

XF59 = 93
XF60 = 83
XF61 = 30 (ez nincs benne)
XF62 = 66
XF63 = 67

German Overall Sand 83
German Camouflage Red Brown 160
German Camouflage Medium Green 86
German Panzer 67

A neten találtam átváltótáblázatot, de szintén csak Humbrolra, illetve megpróbálhatod keresztbe váltani, de az nekem gyanus.:

http://www.fortunecity.com/meltingpot/portland/971/reference/humbrol.htm

Előzmény: szasa6 (4696)
szasa6 Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4696
Üdv!
Német 2wh. harckocsikhoz milyen festéket vegyek, mert a Tamiya XF59-63-ig hiánycikk... LifeColorban, Gunzéban van megfelelő színek vagy keverni kell???

Sza.sa

Tibcsi(R) Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4695
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de én úgy tudom, hogy Fedőék Szolnokról hozták el azt a Likettest, amit végül repülőképessé tettek. Ez a HA-LIX volt. Katonai jelzése is volt, de ezt most fejből nem tudom... Az AeroMagazin és a TopGun annak idején sokat írt róla, ott szerepel a katonai oldalszáma is.

A számok betütipusa ugyanolyan, mint az Il-28-on (szögletes, orosz számok fehér szegéllyel). Több fotó is megjelent a fenti újságokban, valamint az Őrjárat az égen c. filmben is lehet látni egyet, az is ezt támasztja alá.

Előzmény: warampi (4685)
szani Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4694
itt egy kis keveredés van. Warampi nem az il-2 ről hanem a Li-2 ről érdeklődött :)
Előzmény: Mekett_Elek (4687)
warampi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4693
Köszönöm,de nekem vesztemre magyar lajstromjeles kellene,amit ugye sehol nem találok.Úgy látszik tavasszal el kell zarándokolnom a múzeumba.Az egész neten nem találtam magyar katonairól oldalképet:(
ManDark!
Én saját gyártmányú kompr.-omra csak tavaly szereltem nyomásmérőt.Előtte beinditottam,és 2-3 perc mulva fújtam,aztán is mindig saccra.belefúrtam a tartályba a nyomásmérő menetének megfelelően,aztán menetvágó+tömités.
De most már nyom.mérő nélkül is menne.
azt akartam ezzel mondani,hogy sajnos itt is gyakorlat teszi a mestert.Helyedben vennék egy félliteres tégely festéket csak ne nitrót ugye,és fujdogálnék.Ha már jól megy,leméred az időt bekapcsolástól.Igy nem költesz sok pénzt makettfestékekkel való gyakorlásra.
Előzmény: Mekett_Elek (4687)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4692
Augusztus :(
Előzmény: phantomII (4691)
phantomII Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4691
Csak az a kar, hogy a tanulashoz uj festeket kell hasznalnom:

Parrrrdon, de döglött festékkel a világbajnok sem tud festeni.....

errefele csak postan tudok rendelni, es a jarulekos koltsegek nagyobbak, mint maga a festek...

Mikor jársz itthon?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4689)
prepo Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4690
Mandark
Szerintem a pisztoly tömítésére gondolt a kedves barátunk.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4686)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4689
Hat ja; ide szoktam jarni, ha nagyon neki vagyok keseredve...

(Amugy sikerult uj festekkel -sarga- fujnom egesz egyenletesen. Csak az a kar, hogy a tanulashoz uj festeket kell hasznalnom: errefele csak postan tudok rendelni, es a jarulekos koltsegek nagyobbak, mint maga a festek...)

Előzmény: phantomII (4688)
phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4688
Ha sírva akartok fakadni egy picinyt, hogy egyeseknek mikre van idejük meg kezük....

http://www.geocities.co.jp/Playtown-Bingo/5694/index2.html

Mekett_Elek Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4687
Előzmény: warampi (4685)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4686
Szoval tomenyebben csinaljam, es mi a helyzet a nyomassal? Ezen a kompresszoron nem allithato... (Diafragmas Badger.)
A tomitesert csak annyi a mentsegem, hogy ez a festeshez valo probababa, igy nem volt sok turelmem csiszolgatni.

Előzmény: warampi (4680)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4685
Nem tudja valaki hányas lajstromszámú Li-2 van Szolnokon?Ill a szám milyen betűtipusú,ua. mint pl az Il-28-on?Vagy tud vki lelőhelyet oldalnézeti ügyben?
Kösz,warampi
phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4684
Nem a te géped. Az Index fórumszoftvere hal meg időnként.
Előzmény: warampi (4683)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4683
szaraxik a gépem
Előzmény: warampi (4682)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4682
ez a te oldalad!
www.tar.hu/album18/
Előzmény: CapriFun (4665)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4681
Itt a te álomoldalod!
www.tar.hu/album18/
Előzmény: CapriFun (4665)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4680
Én ez alapján nagyon hig festéket nagy nyomással felhordva látok,vagy régi az anyag.A tömitést is csináld meg rendesebben!
Előzmény: hostile_17 (4677)
phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4679
Mijafrászez?

Ez lenne a makett?

Ez festékhiba. Amit írtál, hogy öreg a festék. Mosd le alkohollal és egy friss festékkel újra.

Előzmény: hostile_17 (4677)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4678
Igen, en is a fujora gondoltam...

Olyan 20 centirol fujtam (a kompresszor egy diafragmas Badger; igazan nem kellene tul nagy nyomast csinalnia). Es 3 perc utan igazan nem illene a festeknek eltomiteni a fujot. (Gunze, jol felkeverve, felhigitva, bar eleg regi.)
Mindegy, acetonnal kipucolom.

Előzmény: phantomII (4676)
hostile_17 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4677
Segitsetek a kis Vuknak :o)

kicsit nagy lett a kep, bocsi

Előzmény: phantomII (4676)
phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4676
(A szelep tenyleg atjarhato; lehet, hogy ettol fuggetlenul nem elegge tiszta? Viszont ket pisztolynal egymas utan? Nekem ugy tunik, valamit en szurok el.)

Nem tudom, hogy milyen a pisztolyod, de ne a szelepnél keresd a hibát, hanem a fúvókánál. Ha tű a szabályázó, akkor szét kell szerelni, kipucolni a fúvókát, a tűt, a tomítéseket, ellenőrizni a tű felületi símaságát, a központosságát majd összerakni.

A festék pedig igenis el tudja tömíteni, még ha ez nem is látszik. Kocsonyás kis csomókba áll össze és menet közben dugít. Ha szétszeded, kipucolod, 1-2 perc után hozza ugyanezt. Higíthatod ameddig akarod, max. a tiszta higítót/vizet fogja csak kifújni, festéket nem, méga ha teljesen híg akkor sem.

Ugyanilyet szoptam én is egyszer, a pipától mejdnem szétvertem a pisztolyt, holott csak a festék volt csomós.

------

Majd csinalok egy fotot: ugy nez ki, mintha hullamfrontokbol allna a felulet: mintha a levegovel "lefujtam" volna a makettrol.

A túl nagy levegőnyomás sem jó, de ez inkább arra utal, hogy túl közelről fújtad a makettet. Ezt ~5-10 cm-ről tudja csinálni a pisztoly, 20 cm-ről már csak akkor, ha nagyon nagy a nyomás.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4675)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4675
Majd csinalok egy fotot: ugy nez ki, mintha hullamfrontokbol allna a felulet: mintha a levegovel "lefujtam" volna a makettrol. (Ezen topregek mar egy ideje: lehet, hogy tul keves volt festek, tul sok levego (elvegre mostanra mar csak levego jon, szoval lehet, hogy az elso ket perc\ben is mar el volt tolva az arany), es egyszeruen megfujtam. A "hullamok" ugyanis egy iranyba tartanak. Estere lesz foto, es koszonom a segitseget.

(A szelep tenyleg atjarhato; lehet, hogy ettol fuggetlenul nem elegge tiszta? Viszont ket pisztolynal egymas utan? Nekem ugy tunik, valamit en szurok el.)

Előzmény: warampi (4674)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4674
A festék nem régi véletlen?Másra már nem tudok gondolni,mint hiba.több vékony rétegnél is u.ez az eredmény?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4673)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4673
Alkohollal pucoltam le a makettet; a pisztolyok pedig tisztak;az egyiket nem hasznaltam meg, tehat nem is igen lehet benne kosz, a masik par perc fujas utan hallgatott el; de a szelep tiszta es szabad; rendben atengedi magan a vizet, amikor atmostam. (Nekem is ez volt az elso reakciom.)
Előzmény: phantomII (4670)
phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4672
A saját tapasztalataim:

1. Humbrol enamel
higítható még Terpenol nevű anyaggal, nagyjából ugyanazt az eredményt adja mint a gyári higító

2. Revell enamel
Higítható még lakkbenzinnel, de nagyon gyenge az eredmény, erőst javallott a gyári higító. Ecsetmosásra, pisztolytisztításra érteleszerűen lakkbenzin.

3. Humbrol akril
Csak vízzel, az alkohol túrósan kicsapja.

4. Gunze akril
Vízzel. Etanollal higítottam már, nekem jó lett, többek viszont panaszkodtak, hogy fehér lepedék/kicsapódás képződött a felületen száradáskor. Állítólag harcijárműn jól néz ki mint koptatás/koszolás, de egy repülőn tán mégsem.

Alapszabály: fújáshoz a gyári higító, mosáshoz, eszköztisztításhoz más is használható.

Tamiyával, Testorssal, egyéb akrilokkal, Mr.Colorral keveset vackoltam, úgyhogy ahhoz inkább nem szólnék.

Előzmény: neutron (4671)
neutron Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4671
Udv!

Boldog uj evet az uraknak!

Mar fel akartam tenni a kerdest, de most jutott eszembe. Ki milyen festeket hasznal es mivel higitja? Jo lenne a mar emlegetett modellezo abc-be egy olyan rovat is, ahogy le van irva, hogy melyi kfestekfajtak mire a legjobbak, hogyan kell oket okosan hasznalni, es mik az elonyei, hatranyai. En most MM enamel-t hasznalok, de gondolkodom hogy atallok akrilra, mert allitolag sokkal gyorsabban megszarad, es finomabb pigmentu.

Udv, neu

phantomII Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4670
Így igaz, ahogy a kolléga is írta.

Ujjlenyomat, egyéb zsírok miatt a vizes bázisú festék (de még az enamel is) szeret pikkelyesen megfolyni.

Megoldás: finomsörtéjű fogkefe, szappan, langyos víz. Szépen szappanos vízzel lemosod, leöblíted, esetleg még egy gyors alkoholos lemosás és szárítod. A vizet jobb lerázni róla, mert a cseppek nyomot hagynak.

Ja, és ezután már nem fogdosni.

-------

A pisztoly.

Akkor csinál ilyet, ha bedugul. Szemmel sokszor nem látni, de akkor is. Szétszedni, kitisztítani, az akrilfestéket alkohollal kiáztatni, majd ellenőrizni és összerakni.

A festéket nem csak higítani kell a betöltés előtt, hanem szűrni is ha van rá módod.
Nekem van piszok finom réz szitám, de sűrű szövésű nejlonharisnya darabka (nem neccharisnya:-DDDDD) is megteszi. Ha Pesten jársz nyisszantok belőle neked. Ugyanis a finom kis göböcskék szépen lerakódnak a pisztolyban és annyi a fújásnak.

Tehát a pisztolyt tisztítsd ki a festéket meg a következő fújás előtt szűrd át!

-------

A Gunze akril meg olyan gyorsan szikkad, hogy egy maketten egy fújással is fel tudsz vinni több vékony réteget, ami sokkal jobb mint az egy vastag, tehát nyugodtan, jó alaposan fel tudod higítani a festéket.
Az alkoholos higítással vigyázz, mert fehér lepedékes lehet az eredmény egyes esetekben.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4668)
warampi Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4669
Letisztitottad a makettet festés előtt?Lepattogni/válni többnyire ezért szokott.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4668)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4668
Ja, es miota lefujtam azt a makettet, azota csak tobbe-kevesbe levegot fuj csak; ket pisztollyal is kiprobaltam (egy kulso, egy beslo keveresu), es ugyanaz az erdmeny... Otletek?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4667)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4667
Tanacsot kernek: eletemben eloszor kiprobaltam a fujast, a kovetkezo eredmennyel: az egyenletes festekreteg megfolyt egy-ket helyen, es "pikkelyszeruen" elvalt mindenhol.
A nyomas sajnos nem valtoztathato (olcso badger kompresszor, automata kikapcsolassal), ellenben a higitas ugyebar igen. Tul tomeny vagy tul hig volt? (En az elobbire szavazok, es ki is probalom; csak sajnalom azt a sok festeket ilyesmire elpocsekolni...). Idokozben azert a ti velemenyeteket is meghallgatnam.
A festek Gunze volt, desztvizzelvizzel (nanopure) higitottam, egy-ket csepp retarderrel.
phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4666
A Cora-ban hétfőn kedden leltároznak, holnap tán nyitva vannak, ma este láttam egy nőt molyolni odabent, de már zárva voltak. Úgyhogy javallom a szerdát, mindenesetre 50-es 60-as évekbeli amerikai autóik vannak.

Úgyhogy szerdától menjél, illetve holnap csak akkor ha amúgy is járnál arra.

Előzmény: CapriFun (4665)
CapriFun Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4665
Köszi, körülnézek mindkét helyen!
Előzmény: phantomII (4658)
warampi Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4664
Köszi!Digit-fotózásban még kezdő vagyok.
Nem tudom néztétek-e,a www.aircraftresourcecenter.com-on a tegnapi frissitésben van egy agyonrészletezett Ferrari.
Előzmény: phantomII (4659)
phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4663
Ezért írok be mindig boltot és nem weblapot.:-)))

Egész más érzés amikor az ember bemegy és megcsodálja a cuccokat, mint weblapon nézegetni.

Előzmény: BoGar (4662)
BoGar Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4662
Nem, nincs. Csak akkor a weblapjukon is körbe lehet nézni, bár ott nincs akor készlet, mint a boltban.
Előzmény: phantomII (4661)
phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4661
De igen, az lesz. Egy állványon Lóerő újságok is vannak, meg Ferrari sapkák, meg effélék.

Valami baj van velük?

Előzmény: BoGar (4660)
BoGar Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4660
A fóti üzlet nem a Lóerő boltja?
Előzmény: phantomII (4658)
phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4659
Nagyon-nagyon jóóóó!!!!!

A BMW 1/9-esen nem tudsz világosítani egy picit? A háttér miatt maga a motor lett egy kicsit sötét.

Nagyon klassz az album is meg a makettek is!

Előzmény: warampi (4657)
phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4658
engem célirányosan az '50-'80as évek ameriaki benzifalói érdekelnek.

1. Bp. XIII.Victor Hugo 24. Auto Modell Szalon
2. Cora áruház Fót, hátul a külöm üzletsoron kb. az OTP-vel szemben, rengeteg ilyen autójuk van mostanában, mindig be szoktam menni nézelődni.

Hozok valami telefonszámot tőlük, ma is megyek vásárolni (kaját), fel tudod hívni őket, hogy mijük van éppen.
De lehet, hogy kunyerálok valami katalógust és este beszámolok.

Előzmény: CapriFun (4656)
warampi Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4657
Sziasztok!
Most már rendszerezve rendbehoztam a kep.tar.hu/warampi-t
Izelitő:
CapriFun Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4656
Köszi, épp most olvasom vissza az egész topicot! :) engem célirányosan az '50-'80as évek ameriaki benzifalói érdekelnek.
Előzmény: BoGar (4655)
BoGar Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4655
Alig pár napja volt szó róla.

Victo Hugo utcában van egy nagyon jó bolt.

Előzmény: CapriFun (4654)
CapriFun Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4654
Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni, hogy Bp-en hol lehet fémből készült, minőségi autó modelleket (ami már szobadisznek is beillik) beszerezni? Egy boltocskát tudok a Ferenciek téren az aluljáróban...

phantomII Creative Commons License 2004.01.03 0 0 4653
Ehüm.

Megkérdezem ismerőst. Néha szólj rám lécci!

Előzmény: Brutalis Harmonia (4652)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4652
Engem az erdekelne, amit a repulokon hasznaltak. Az nem nagyon csoboghat, mert lemarja a paciens nyalkahartyait...
(Semmi kulonos oka nincs; egyszeruen a vario, a flaperonok es a fekezohorog mukodese utan szeretnem megerteni a repules e kisse hanyagol kellekenek mukodeset is. (Az Accurate Miniatures B-25-hoz meg adnak is...)
Előzmény: phantomII (4651)
phantomII Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4651
Nekünk akad itthon ilyen kempingbudi, valamilyen bontó enzim van hozzá, bele kell önteni és abba pottyan a kaka. Nem teljesen száraz a dolog, mert egy kis víz is van az öblítéshez, (ebbe szintén bele kell keverni valami löttyöt) de alapjaiban véve igen kevés folyadékkal üzemel elég sokáig.

Pontosan miért érdekel?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4650)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4650
Nem tudod, veletlenul, hogy mukodik a szaraz vegyi klozett? Micsoda csinalta es hogyan csinalta amit csinalt?
Előzmény: phantomII (4649)
phantomII Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4649
Pünkt azt magyarázzuk egy ideje 2-en 3-an, hogy a jó makettet (pl. Tamiya) nehezebb elrontani, mert jó.

A gyengébb makettet könnyebb elrontani, többek közt azért is, mert ideges leszel tőle, ha nem passzol rendesen.

Nyugodtam rakd a Tamiyát, sikerülni fog!

Előzmény: Cavallino_HU (4648)
Cavallino_HU Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4648
Érdekel más is, de most rakok össze először autót.Így elsőre inkább egy Revell-t csesznék el, mint egy Tamiyat. :)
Mondjuk repülőt, tankot, helikoptert már csináltam, nem lettek nagyon selejtesek.....
Előzmény: prepo (4647)
prepo Creative Commons License 2004.01.02 0 0 4647
Csak Revell érdekel?
Előzmény: Cavallino_HU (4646)
Cavallino_HU Creative Commons License 2004.01.01 0 0 4646
Köszi.

Igen, engem most inkább az autók érdekelnek.
Azok közül is legjobban a Ferrari. Össze raknék egyet. Csak még nem tudom melyiket...

B.U.É.K. Mindenkinek!

prepo Creative Commons License 2004.01.01 0 0 4645
Most kapcsolok, csak autók érdekelnek? Azokat sajna nem ismerem! :-(
Előzmény: prepo (4644)
prepo Creative Commons License 2004.01.01 0 0 4644
Ahogy Phantomll írta, a Revell 72-es Tornado csodaszép, a legszebb a méretarányban és olcsóbb mint a Hasegawa. Amit ezenkívül ismerek, új termékük 72-ben: F-16, Spitfire Vb, Fw-190, Hurricane , Me-109g10, P-47, Me-262, a Mosquito-t a Hasegawától vette át, de nagyon szép . A Spitfire alját nagyon elrontották, de egyébként nagyon szép. Az Me-262-es sorzatból kettő van meg, a kabinüveg mindkettőnél érthetelenül gyenge darab ( nem hiszem ,hogy csak nekem van ilyen szerencsém ). Opálos és öntéshibás, egyébként nagyon szép modell. Hirtelen csak ennyi jutott az eszembe.

Üdv és Buék mindenkinek!

prepo

Előzmény: Cavallino_HU (4642)
phantomII Creative Commons License 2004.01.01 0 0 4643
Pár éve már csinálnak....

1997-ben jött ki a 04308-as kódszámú 1/72-es RF-4E Phantom Black Panther..... Háááát... az lemossa a pályáról a Hasegawát úgy ahogy kell.

Ippeg most rakosgatom össze.:-)

Ugyanekkor ugyanilyen klasszak az F-104, Tornado, meg még páran 1/72-ben, illetve az 1/32-es Phantomok is fantasztikusak.

Az ausztrál Kenworth kamionjuk is elég jó volt már, az régebbi ezeknél.

Szóval úgy mondanám, hogy vegyes a kép, van világklasszis minőség, meg übergagyi ezer éves makett is a repertoárban. Tudni kell, hogy mit veszel meg tőlük.


Például az 1/32-es MD-500-as heli az iszonytató gyenge, de szépet is ki lehet hozni belőle:

Előzmény: Cavallino_HU (4642)
Cavallino_HU Creative Commons License 2004.01.01 0 0 4642
Nem tudja valaki, hogy a Revell gyár mikortól csinál normális minőségű maketteket?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.30 0 0 4641
Nezzetek meg ezt az oldalt... Foleg az in progress reszt. (Mellesleg egez szep valaszt kaptam a MiG-es kerdesre.)

http://www.xs4all.nl/~designer/models/models.htm

warampi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4640
Na,basszus,sikerült letörölnöm az albumot.Remélem holnap kibővitve helyrerakom...
phantomII Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4639
(35105 sorszám) makettjéről van szó.

A gebasz csak az, hogy az ő makettje 1:35-ös....:-)

Az én szerény véleményem a következő:

1. Kezdeni (akár újrakezdeni) minél jobb, profibb makettel kell, mert azt könnyebb összerakni és nem kell vele szenvedni. Erre kiválóan alkalmas a Tamiya. Gyengébb makettet majd akkor, amikor már belerázódott és tudni fogja kezelni a helyzetet!

2. Csináljon bátran diorámát. Amit kapott a Jézuskától ahhoz már csak egy másik jármű kell, meg a dioráma alapanyagok és a lap, amire teszi.

Dioráma alapanyagok:

I./
Tapétaragasztó (CMC)
Gipsz
Homok
Víz

Fentiek teszés szerinti összegyúrásával lassan kötő, ám élethű terepalapot lehet létrehozni, amely a kötéri időben elég lágy, frankón lehet benne keréknyomokat, lánctalpnyomokat, térdig besüppedt hapsikat csinálni.

II./
Apró kőzúzalék, akár murvából kalapáccsal és szitával
Fűpor, a legjobb megvenni pl. modellvasút boltban
Apró ágacskák, amiből a terepi fákat bokrokat meg lehet csinálni. Ez egy séta a parkban.

III./

A Fabulisban a bejárat mellett a polc alján van szép nagy dioráma alaplap. Szép peremmel.

Erre kell felkenni a terepet.

A kész terepet lakkal (vagy más híg ragasztóval) befújni/bekenni és rászórni a fűvet, követ, stb.

Az ecsetes ügylettel teljesen egyetértek, két okból is. A szép ecsetmunka egy jól lekoszolt cuccnál nem tűnik fel (mármint a fújáshoz képest), másrészt ugye anno a terepen is pemzlivel kenték át a tankokat, sok esetben úgy, hogy a lapátot, drótkötelet, egyéb szerszámokat a helyükön hagyták és úgy együtt átmázolták.

A harcjármű dioráma azért is hálás téma, mert szinte bármit bármilyen módon meg lehet csinálni, szinte biztos, hogy létezett is olyasmi, akkora kavalkád volt az ügyben. Jól bekoszolni, oszt hadd szóljon.

A high-tech makettezésnél (Euromilitaire verseny például) nyilván más a történet, ott az ember előbb beszerzi a témát - például egy fényképet - és azt megcsinálja minél élethűbben diorámában.

Na de ilyen pályán Magyarországról eddig láttam egy, azaz egy díjat......

Szóval szerintem ecsetre fel!!!

Előzmény: warampi (4638)
warampi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4638
Van a Revellnek egy 1/72-es kitje.Egy kör alapú,háttérben egy romos épületfal,előtte földút,mindehhez egy oldalkocsis BMW motor,egy ágyút vontató féllánctalpas jármű+3 figura kiváló minőségben,3E Ft alatt!!Biztosan tetszene,ahhoz már nem kell megtervezni a diorámát.
Azért irom,mert diorámát szinte mindig fénykép alapján csinálnak,nagyon gondosan megtervezve rajta mindent,inkább ahhoz veszik a maketteket,mint forditva,szóval nem kevés jártasság,gyakorlat kell hozzá,persze nem lebeszéllek.Elsőnek inkább a szép kivitelre fordits nagyobb hangsúlyt,és tedd rá a kész művet egy szép pácolt falapra.Ha szépen akarod megcsinálni,vegyél egy olcsóbb Italeri harcjárművet,és miután megcsináltad,nézd át, mit csináltál jól,és mit nem.Igy a 2. maketted már jóval szebb lesz/egy Tamilyát nem illik elrontani,mivel a makettek királya/.Nézz be a www.fabulis.hu-n a fórumokba is.
sok sikert!
dompimomper Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4637
Warampi!

Köszönöm a tanácsodat, a dilemmámra pontot tehetek. Ecsettel fogok próbálkozni.

Igen, a II. világháborús makettek érdekelnek, s főleg a harcjárművek. Most viszont azzal is bajban vagyok egy icike-picikét, hogy mely más jármű illene egy SS-es teherautóhoz és a személyzethez egy diorámában.

Köszi!

Előzmény: warampi (4635)
warampi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4636
Maketteim egy részét felraktam a kep.tar.hu/warampi ra.A "feldolgozás alatt"kockára kell klikkelni.
warampi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4635
Szia!
Véleményem szerint felesleges első nekifutással festékszórót venni.Ha a II.vh-s téma tetszik,elég az ecset is,mert egy jó koszolás után alig megállapitható,hogy ecsettel,vagy pisztollyal lett e az alapszin felhordva.Azért nem árt gyakorolni egy műa.darabon előtte.
http://makettinfo.nikhok.hu
Előzmény: dompimomper (4634)
dompimomper Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4634
Üdvözlet!

Segítségért fordulok a fórumozókhoz. Karácsonyra óriási meglepetésemre egy makettet kaptam ajándékba. Úgy 12-13 évvel ezelőtt lelkes makettépítő voltam, de az idő múlásával, meg a pénztárcám szűkössége miatt leszoktam erről a nagyon szép hobbiról.

Ma már anyagi lehetőségeim megengedik, hogy az ajándékba kapott makettet a lehetőségekhez mérten a legjobban összeszereljem. A Tamiya Horch 1a teherautó Flak 38-as légvédelmi ágyúval (35105 sorszám) makettjéről van szó. Lehetőség szerint minden festéket megvásároltam már hozzá. Azon polemizálok, hogy festékszóró szettet vásároljak-e, vagy elég a manuális technika a festéshez?

Tanácsot szeretnék kérni a profiktól, hogy miként szerelhetem össze a legjobban a teherautót és az ágyut, s természetesen miként állíthatom legjobban össze a figurákat. Arra gondoltam, hogy a tavaszi SS ruházatukat festem meg.

Azt tervezem, hogy valamilyen diorámát rakok majd össze, természetesen egy másik jármű vagy több más kiegészítő katona megvásárlásával. Kérlek bennetetet, ha van rá lehetőségetek segítsetek tanácsokkal az összeállításban.

Köszönettel egy lelkes amatőr

warampi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4633
Italeri-Opel Blitz,a ponyvát papirzsepiből csináltam.
neutron Creative Commons License 2003.12.29 0 0 4632
Udv

Elcserelnem 1/48 Haswgawa F/A-18C "US MARINE CORPS", es 1/48 Hasegawa F-14A Kit-jeimet. Esetleg eladok. Tobbfele megoldas is erdekel.

Udv, neu

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4631
A MiG-el kapcsolatban: tudom, hogy a Trumpeter mennyivel jobb -eleget lattam mar nyitva-, de epp van egy Revell 5 dollarert az Ebay-en (es van benne hajtomu is...); ha ebbe beleteszem a feljavitot, maris nem tunik olyan rossznak. Vagy megveszi az ember a trumpetert, es ahhoz meg nem kell feljavito (ez a fo bajom: a pilotafulke gyarliag szuper, es sajnalnam kidobni; viszont ha szeretnel felnyitni par dolgot, akkor maris kell a feljavito. Ezert jobb az A-10: gyarilag annyira gyenge, hogy kell hozza, es megsporoljak a tepelodest.)
Feljavitoval minden fontosabb dolog ugyis lecserelodik; a futomuaknakkal, ilyesmikkel meg elszorakozom. Csak elobb szeretnem a melyen tisztelt topiktarsakkal megtargyalni, hogy hogy okoskodom.

(Gyuloletkeltes: meg az lehet benne, hogy az amerikai 20mm altal meghalni dicsoseg (ok a mi ASZAINK), a nemet/orosz/vietnami 20mm pedig gonosz. Valamifele hazafiassag-dolog lehet mogotte. A History Channelen is ez megy 27/7.)

Előzmény: neutron (4630)
neutron Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4630
ManDark

Szerintem a revell 32-es 21-ese egy rakas kaka, kulonosen a trumpeterhez kepest. Volt ilyenem, nem is tartogattam sokaig.

A repules 100 eve jo konyv. Nem hiszem, hogy a gyuloletkeltes lenne a lenyege, nekem ugy tunik, hogy az egyes felyezetekhez kulon kuln gyujtottek anyagokat kulonbozo forrasokbol, es amit talaltak azt irtak bele. Ezert van tobb helyen ellentmondas is benne. De egyebkent nem rossz, kimondott feludules a szokasos erre jo, igy nez ki, ennyivel megy konyvekhez kepest, amikbol tonnanyi van mar.

Udv, neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (4626)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4629
Ezen mar tultettem magam. A Greatscale-n nem mondtak, melyik gyartmanyu F-86f-30-hoz kinaljak a Verlinden-t, es en meg nem neztem utana. Egy kis reszelgetessel egesz szepen belement a Hasegawahoz keszitett az Academy-be.

Tenyleg, lattatok mar a Konyvklubtol a Repules evszazada-t? Egesz jo konyv, csak egy picit draga, es nehol kisse eros benne a propaganda. (Pl. Gallandrol irt ilyeneket, hogy "mosolya hideg vigyor. Elvezte a gyilkolast.", meg hogy o ellenezte a legkisebb modernizaciot is a repulesben, pl. a radiot. Az elsorol nem tudok nyilatkozni, mert nem tudom, hgy elvezte-e a gyilkolast (nem ismertem, nem olvastam rola sokat), de az utobbi biztosan hulyeseg. Szerintetek normalis ez, hogy meg 60 ev multan is kemenyen megy a gyuloletkeltes?)

Előzmény: phantomII (4627)
warampi Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4628
Szerintem feljavitók nélkül is jó.Tudtommal ez új készlet,a Revell meg amúgy is jó minőségű
phantomII Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4627
A kit jó, de más feljavítóval biztos nem házasítható. 1-2 mm difi minden kit közt van, csak hozzávalóval szabad feljavítani.
Tán a katapultülés a kivétel.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4626)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.28 0 0 4626
Mit tudtok errol a kitrol? Revell 1/32 MiG-21 M/MF
A Trumpeterhez valo feljavitokkal elfogadhatot lehet kihozni?
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4625
De a motorterrel kapcsolatban mire gondoltál pontosan?

Az átlag fémautók (4-5000 Ft) motortere hihetetlenül egyszerű, praktikusan gagyi. 15000 Ft körül kezdődik az, hogy festve vannak az alkatrészek benne és esetleg 1-2 huzal virít mint gyertyakábel.

Egy általad összerakandó makettnél a motor általában eleve jobban ki van dolgozva, és szakirodalom alapján piszkosul fel lehet javítani, azaz valósághűre megcsinálni.

Ha készen veszel autót, sokszor szétszedni sem tudod, hogy esetleg kifessed, feljavítsd.

Pl. egy AMT autónál nagyon komolyan ki szokták dolgozni a motort (bár vannak kivételek), az már helyből leveri a 15000-es fémautót motortér minőségben.

Csak ennyire gondoltam.:-)

Előzmény: Cavallino_HU (4624)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4624
Igazad van.
A makettet frankora le lehet festeni.
De a motorterrel kapcsolatban mire gondoltál pontosan?
Előzmény: phantomII (4623)
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4623
Egy fém modell áll 30-40 alkatrészből. Aminek komolyabb a festése meg a belső tér kidolgozása (incl. motortér) az 15-20 ezer forint.

Ehhez képest egy normális műanyag makett ~100 alkatrész, és a festése csak rajtad múlik. A motorteret úgy javítod fel, ahogy időd, energiád van rá. Árban pedig 4-10ezer forint. Viszont meló van vele rendesen.

Előzmény: Cavallino_HU (4622)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4622
Nem,nem végülis teljesen mindegy hogy melyik Ferrari.
Hm...lehet hogy makett lesz...na ezt majd még eldöntöm. Azt mondod makettbol szebbet lehet csinálni, mint egy modell?
Előzmény: phantomII (4621)
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4621
Nagyon szép kész modellt/makettet (fémből) a Victor Hugo-ban kapsz. Műanyagból szebbet lehet csinálni mint egy Burago vagy Maisto.

Konkrét típusra van igényed? Mármint Ferrarin belül.

Előzmény: Cavallino_HU (4620)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4620
www.jatek-makett.hu
Aha, ez jo, csak az vele a gondom hogy Ferraribol csak makett van. Mondjuk makett sem lenne rossz, raktam már össze párat, de nem vagyok bennne biztos hogy sikerülne very-very szépen összeraknom...
Előzmény: phantomII (4619)
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4619
És a ha mondjuk rendelek Burago, Revell,... oldalrol, onnan korrektül kiküldik?

Revellt, Buragot, Maistot itthon szinte bárhol kapsz!

http://www.jatek-makett.hu/

Innen rendelhetsz is, ez egy online shop. Hazai.

Előzmény: Cavallino_HU (4618)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4618
Köszi. Legközelebb Bp-n járok megkeresem valamelyiket.
És a ha mondjuk rendelek Burago, Revell,... oldalrol, onnan korrektül kiküldik? Mennyit raknak rá az árra?(posta költs.,vám...)
Előzmény: phantomII (4617)
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4617
Több lehetőséged van.

1. Bp. XIII. Victor Hugo u. 24. Modell-auto szalon. Itt főleg 1/43-asok vannak, de akad 1/24 és 1/18 is akad.

2. Egyre több kis modellauto bolt akad szerteszét, pl. fóti Cora áruház a boltoknál hátul (nem a nagy áruházban benn), ott mindenféle akad, elég sok Ferrari is.

Gyártók közül a Burago, a Revell, a Maisto ami szóba jöhet nálad, meg egy pár kevésbé ismert cég.

Előzmény: Cavallino_HU (4616)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4616
Inkább modellt szeretnék.
Előzmény: phantomII (4615)
phantomII Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4615
Pontosan mit is szeretnél?

Kész, összerakott, (praktikusan fém) modellt,

vagy

műanyag, összerakandó makettet?

Mert nem mindegy!

Előzmény: Cavallino_HU (4614)
Cavallino_HU Creative Commons License 2003.12.27 0 0 4614
Sziasztok!
Nem tudjátok hol lehet Ferrari modelleket kapni?
Itt, Székesfehérváron már bejártam egy csomó boltot, és nem volt. Szinte minden autómárka van; tök szépen megcsinálva, csak Ferrari nincs.
Esetleg tudtok olyan oldalt ahol lehet rendelni?
Na nem magyart mert azokat már néztem és ott sincsen sehol:)))
Szal ha valaki tud segiteni irja le lécci.
Köszi
...
warampi Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4613
Azt hiszem 400-as a durvább,fel vannak darabolva a csiszplópapirjaim,persze pont a számoknál.Tul.képp a 2000-es szinte már irógéplapnak megfelelő.Azért sok meló volt vele,de sajna még nem tudok kabintetőt húzni.
Előzmény: phantomII (4612)
phantomII Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4612
csiszolást kapott,durvától az egyre finomabb papirig,

Apropos... ez mit jelent konkrétan? Hányas papír volt a durva amivel kezdted és milyen lépésekben meddig mentél?

Nekem 2000-es a legfinomabb ami van, de az 1200-est szeretem a legjobban.

Előzmény: warampi (4610)
phantomII Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4611
Wow!

Pillanatragasztóból visszahozni a plexit... ez igen!

A képek viszont rettentően érdekelnek majd, minél több és részletesebb legyen, ha lehet ilyen tárgyú óhajokat kifejezni.

Nekem is lassan belehasít a fűrész néhány félbehagyott cuccba, például célkeresztben van egy Revell 1/72 Fekete Párduc felderítő Phantom, maga a műanyag álomszép, remélem a makett is az lesz.

Előzmény: warampi (4610)
warampi Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4610
Egy mi-8-ast,Mig-19,Mig-21,plusz megajándékoztam magam egy Szu-22 M3-mal,nagy adag Toff matricával,ami extra minőségű!!
Most renoválok egy Mig-23-ast,már minden szuper rajta kb95%-ban,de a kabintetőt anno nagyon elcsesztem.Pillanatragasztóval"felületkezeltem".
Tegnap csiszolást kapott,durvától az egyre finomabb papirig,mikor már nem látszottak a csiszolás-karcok,áttetszó tejszerű lett.Miniplexbe fogott fültisztitó pálcikával átlátszóra poliroztam,majd szappanos vizzel portalanitás,száritás.Aztán fényes lakkal szép vékonyan 2 rétegben átfújtam a külsejét,teljes,min egy napos száradás után a külső kész-lakkozott felületet kitakarva pedig a belsejét.Tündöklően átlátszó lett.Mihelyst elkészül a teljes gép dobom fel ide a képet.
BoGar Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4609
Nekem egy Ferm FCT300 Combitool-t.Most már géppel csiszolhatok, polirozhatok.
Előzmény: phantomII (4608)
phantomII Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4608
No, kinek mit hozott a Jézuska?
part Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4607
akkor ide is:

http://bulgebattle.free.fr/page5.html

tök jó kis weboldal, csörömpös kollégák biztosan értékelni fogják:)
nekem nagyon tetszett..

part Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4606
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
phantomII Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4605
Ha az vígasztal, ez sem olyan hűde....:-)

A matricák nincsenek felfeszítve (levegő van alattuk), a polírozható metál meg nem fújva hanem ecsettel van festve rajta, sajnos messze nem síma a felülete emiatt azokon a helyeken.

A felület fújása nagyjából sikeres lett.:-)

Viszont van még a spájzban ESCI változata (ez Monogram), abból még készül legalább egy. Ha a Hasegawahoz is hozzájutok, olyan is lesz. De azt 50-100$ körül vesztegetik az eBay-on.

Előzmény: szani (4604)
szani Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4604
Igen, Ő az :). Csak az enyém nem ilyen szép :(
Előzmény: phantomII (4599)
warampi Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4603
Álomspájz:
phantomII Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4602
Nu. Így már jobb lesz.

Előzmény: warampi (4600)
phantomII Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4601
Nu ezt a képet mégeccer ha kérhetném, mert így törött a link.....
Előzmény: warampi (4600)
warampi Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4600
Álomspájz:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
phantomII Creative Commons License 2003.12.24 0 0 4599
:-)))))

Előzmény: szani (4598)
szani Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4598
köszi megint :)
szerintem lesz még kérdésem ha majd nekiállok összerakni:) Eddig összesen egy repcsit csináltam , egy "Black Buny" Phantomot , de nem lett túl szép.
itt vannak képek , hogy milyen összetett a Lancaster kabintető.
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal2/1001-1100/Gal1075_Lancaster_Oudin/gal1075.htm
Előzmény: phantomII (4595)
phantomII Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4597
Akkor ha ez normális, csak arra tudok gondolni, hogy a polírozáskor kenődik szét a kolloid fém.

Ha kipróbáltad és sikerült elérni valami eredményt, tájékoztass minket is!

Előzmény: Brutalis Harmonia (4596)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4596
Csak egyet vettem... (8 dolcsi volt igy is, vazze, es jovo hetig van vagy 20 dollarom, amig nem jon a fizetes... Persze minek makettezik, akinek kilog a s*e gatyabol.)
Ha megnezed a kis tartalyt amugy, a pigment nagyon kis reszet foglalja el; alig par millimetert.
Előzmény: phantomII (4591)
phantomII Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4595
Ha van pici vékony pereme a felületeknek, akkor megpróbálhatod, pl. gombostű hegyével terítsd a peremhez.

A leszedéskor meg előtte zsilettel óvatosan végig vágod/karcolod a határon a festéket, akkor nem tudja lekapni pikkelyekben.

Előtte persze zsírtalaníts, mert részben amiatt terül recésen!

Előzmény: szani (4594)
szani Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4594
köszi
az a gond ,hogy a Lancaster kabintető nagy felület , de baromi sok részre osztva.Ha minden ilyen osztást körbe kellene ragasztgatni akkor a folyadék már nem is kell , egyszerűbb ha leragasztom az üvegfelületet :) Nem igazán látom még ,hogyan fogom megcsinálni.
Előzmény: phantomII (4593)
phantomII Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4593
A Humbrol maszkoló elég jó anyag, egy komoly korláttal, mégpedig azzal, hogy nem lehet éles határvonalat maszkolni vele.

Két problémán alapszik ez:

1. Ugye ez egy folyékony trutymó, tehát nem lehet éles határ mentén teríteni, "recegős" lesz a határa. Ez úgy sem megy, hogy pl. ragasztószalaggal ellenmszkolsz és a felkenés után felhúzod, mert recegősre terül még a széle egy picit.

2. Amikor felszeded, óhatatlanul pikkelyesen lekaphatja a festéket onnan is, ahonnan már nagyon nem kéne.

Kabintetőt úgy maszkolj vele, hogy a takarandó terület széleit keskeny Tamiya szalaggal körbe ragasztod, ez fogja adni az éles szélt, majd a belső nagy felületet nyugodtan kulimászolhatod, az éleket a szalag adja.

Kabintetőre még egyesek esküsznek a Parafilmre, van a Fabulisban is de én is osztogattam aki kért, még nem tudtam kipróbálni, de már majdnem kész a makettező háziműhely, úgyhogy hamarosan tesztelve lesz.

Ami bejött:
Nekem egy LAV 25 terepszíne készült úgy, hogy fújtam feketével, majd vékony csíkokban rá a Humbrol maszkolót, aztán fújtam a következő színt, majd megint maszkoló és ez így a 4 színnel. Amikor minden megszáradt, akkor szépen leszedegettem, piszok jó lett.

Előzmény: szani (4592)
szani Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4592
A Humbrol maskolóval kinek van tapasztalata? Vagy mit érdemes használni? A Lancesteren elég nagy osztott kabintetők vannak. Még odébb van amire nekilátok de már gyűjtöm az ötleteket :)
phantomII Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4591
Csak egy fiolát vettél, vagy mindegyik ilyen?

Most szereztem AGAMA metálfestéket, de annak nagyon fémszíne van.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4590)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.23 0 0 4590
Hasznalt mar valaki Alcad-ot errefele? A cikkekben aszongyak, hogy nem kell alapozo, mig a fiolan ajanljak; raadasul egy reteget ecsettel probakepp felvittem egy muanyagdarabra, es nagyon nincs benne pigment: ugy nez ki, mintha olajszinbe egy-ket ezustszemcse beleoldodott volna. Ajanlja is, hogy sok, vekony retegben fujjam, de akkor is meglepo ez a "higsag". (Mielott valaki beszol: igen, teljesen felkevertem. :) )
szani Creative Commons License 2003.12.22 0 0 4589
JLA ha jársz még erre és még érdekel az a téglalap alakú jelzés itt van egy oldal a jelzésekkel:
http://www.25panzergrendiv.com/images/Organizational.Symbols/Artillery.Insp.gif
gondolom a felső sor 6. jele amiről írtál és ahogy mondtam ez azt jelzi ,hogy ez egy rohamlöveg üteg.

a főoldalon további jelzéseket is találhatsz:
http://www.25panzergrendiv.com/main_folder/Organizational_Signs.html

Előzmény: szani (4532)
phantomII Creative Commons License 2003.12.21 0 0 4588
Az eddigi adagban nem volt, kb. 10 dobozt dolgoztam fel idáig.

Nem tudom, hogy ezután pontosan hogy lesz, a készletet 1-2 héten belül átfésülöm megint.

Még vennem kell 1-2 szerszámosládát, de már kialakult az elképzelésem, hogy hogyan csoportosítom a csetreszeimet.

Egy dobozba a ragasztási anyagokat-eszközöket, egy dobozba a felületkezelés, egy dobozba pedig a festés jön.

Van egy kétemeletes, abba az elektormosság, fúrókészlet a kiegészítőkkel, meg a rengeteg enyvezőcsipesz, meg rézhálók, lemezek, ilyesmik.

Egy kisebb, hosszúkás dobozba mennek az ecsetek és rokon cuccok, egy másik ilyenbe a szikék, vésők, reszelők.

Előzmény: nohab (4587)
nohab Creative Commons License 2003.12.21 0 0 4587
Köszi előre is!
Előzmény: phantomII (4572)
neutron Creative Commons License 2003.12.21 0 0 4586
Phantom

Annyi az osszes adat sajna...

Udv, neu

Előzmény: phantomII (4584)
warampi Creative Commons License 2003.12.20 0 0 4585
Köszi,úgy látszik előttem voltál,mert már nem volt.Ma megyek a Krisztina krt.-ra27.Ott vannak "Toffék",remélem full választékkal.
Előzmény: luc72 (4579)
phantomII Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4584
A Pumákról igen, de bővebb adatok kellenének, hogy melyik század, meg mikor, meg stb.

Gondolom a nagypapa már nem él.
Megint csak azt tudom mondani, hogy a Sasban kéne elindulni, a srácok tán tudnak valami okosat mondani.

Előzmény: neutron (4582)
luc72 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4583
Két féle van, 1500 Ft körül volt.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4580)
neutron Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4582
Udv a nepnek!

Kellene nekem egy kis segitseg. Egy nemetorszagban elo ismerosom nagyapja a Puma-ban repult Me109-essel, a neve Zsirossy de Antalffy Péter volt. Allitolag sziberiaba kuldtek harcolni, es olaszorszagban lett kikepezve. Na ennyi az info, viszont a geprol semmi, es a srac szeretne megepiteni. Tudna valaki segiteni hogy talaljunk valami hasznalahto leirast adatot rola?

Udv, neu
Kellemes Unnepeket mindenkinek!

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4581
Naplobejegyzes:
Nezegettem a Gamer's Workshop figurakat; asszem fogok festeni nagyobb lepekben Warhammer 4K es LOTR figurakat. Mivel az arcbor meg mindig nem megy rendesen, asszem, maradok a maszkos alakoknal, orkoknal es egyeb szepsegeknel...
Valakinek vannak tapasztalatai ezekkel a cuccokkal kapcsolatban? Erdemes toluk venni?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4580
Mennyibe kerulnek a 48-as matricak?
Előzmény: luc72 (4579)
luc72 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4579
Hali

Én a Fabulisban vettem TOFFot, és ma is láttam ott, pl. 72-es SU22, vagy 48-as MIG29est. De voltak más félék is.

Előzmény: warampi (4576)
JLA Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4578
A figurák ecsettel készültek, de a matt lakkot fújhatom is. Azt hiszem van is humbrol mattom, kipróbálom. Sajnálnám a diorámát, a páncélos az én szintemhez képest túl jól sikerült...:)
Előzmény: prepo (4575)
phantomII Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4577
Matt lakk, de az inkább fújva. Persze próbáld meg ecsettel, de én lakkot eddig csak fújtam. Úgy viszont jó.
Előzmény: JLA (4573)
warampi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4576
Sziasztok!
Hol lehetne kapni Pesten 1/72 HAD vagy Toff magyar matricákat?/Ék+oldalszámok/.Fabulisban,Replicában semmi.Esetleg a gyártó elérhetőségét tudja valaki?Toff.hu-ról nem megy a rendelés.
prepo Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4575
JLA!

Humbrol matt lakk nálam bevált. Ecsettel csinálod vagy fújod?

Előzmény: JLA (4573)
luc72 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4574
Sziasztok

Végre lehet itthon is kapni kedvenc gépemet:
http://kep.tar.hu/luc72/index.phtml?aid=27515534&pid=4032740&beginnum=24

Lesz hozzá réz alkatrészek is, nem nagy duranás de legalább van.

JLA Creative Commons License 2003.12.19 0 0 4573
Mi a teendő ha egy egészen életszerű november hajnali diorámában a 3 figura fekete páncélos egyenruhája rossz festékválasztás miatt fényes lett? Egyébként minden egész jó benne, de ezek az egyenruhák elb...ták az összképet. Van erre valami matt-lakkos megoldás? Vagy valami más?
phantomII Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4572
Még nem, de ma hoztam haza még egy adagot.

Ha lesz, szólok.

Előzmény: nohab (4570)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4571
http://www.sideshowtoy.com/cgi-bin/category.cgi?item=8707R&type=store#jpgs

Nezzetek meg a vizet...
(Amugy mast is erdemes megnezni. Orkfegyverek, sisakok, szobrok, meg minden, ami szem-szajnak ingere... Tegnap lattam a Kiraly Visszater-t, es azota kisse be vagyok sozva.)

nohab Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4570
O:o:o: izé, anno beszéltünk ilyen nagyon vékony (~0,5mm), fekete szigszalag-jellegű, de kb. körszelet keresztmetszetű cuccról, amit a NYÁK-technikában használtak régen, nem bukkantál véletlenül ilyesmire???
Előzmény: phantomII (4563)
cx25tri Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4569
(de jo lassu most is epp az index...)

Szoval a C-111 el kapcsolatban elfelejtettem kerdezni, hogy mekkora meretaranyu?

Azonkivul ratalaltam a makettinfo oldalra, hat lesz mit olvasnom! :)

Előzmény: cx25tri (4568)
cx25tri Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4568
sziasztok,

< Autóból pl. Merci C-111.

Na az nem semmi lehet! :)

< Most vettem megint 2 tárolódobozt, mert még kerülnek elő festékek

Tenyleg, a festekeknek van valami kulonos nyuguk tarolassal kapcsolatban? Nekem egy leszazalekolt iroasztal fiokjaiban pihennek, de nem tudom, hidegben - melegben kellene-e oket tartani, fel kell-e neha razogatni vagy pl. fejukre allitani a dobozokat, vagy mindegy nekik?

Előzmény: phantomII (4567)
phantomII Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4567
Akad 1-2 érdekes dolog.

Van pl. Verlinden 1:20 FW-190 pilotafülke, műgyanta+réz. De ez csak csemege.

Autóból pl. Merci C-111. 1:43-as Tomy cuccok fotomaratással. Gunze High-Tech autók.

Pár izgis Hasegawa Phantom.

Egy rakat extra matrica.

Most vettem megint 2 tárolódobozt, mert még kerülnek elő festékek.

10+ év gyűjtése.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4564)
part Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4566
rendicsek, köszi az infókat!
megnézem egy próba babán hogy melyik megoldás fogja adni a legjobb minőséget.
Előzmény: Cyberworld (4565)
Cyberworld Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4565
Part!
Nekem sokszor bejött a Gunze fényes akril lakkja.
Na és erre a matricák is ragadnak.
Azért ez is vesz egy picit a hatásból.

Amire én próbáltam: Humbrol, Testors, Prisma Color

U.i.: a Fabulis fórumban Ákos néven szoktam irogatni.

Előzmény: part (4556)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4564
Azert beleneznek a gyujtemenyedbe. Biztos tanulsagos. :)
Előzmény: phantomII (4563)
phantomII Creative Commons License 2003.12.18 0 0 4563
Gyere csak!

Inkább 3x kérdezz, minthogy egyszer elszúrod.



Előszedtem a makettező készletem egy részét...... úgyhogy asszem komoly nekibuzdulás várható a közeljövőben a téren.

Eddig előkerült 2-300 tégely festék, irdatlan mennyiségű segédanyag, segédeszköz, de a java még hátravan. Találtam pl. Tamiya Zimmerit felhordó fémmaratott szerszámkát, komplett Verlinden konyhát, német biciklis katonát, meg ezer apró cuccot.

Akinek felelőtlenül ígérgettem ezt-azt, az lassan jelentkezzen, mert az elkövetkező hetekben irdatlan mennyiségű cucc kerülhet még elő.

Igazándiból vettem 6-7 szerszámosládát, hogy azokba rakodom át az eddig kartondobozban senyvedő cuccokat, de látom erőst alulméreteztem a kapacitást, még vagy 8-10-re szükség lesz apránként.

Majd időnként közvetítek.:-)))))

Előzmény: cx25tri (4562)
cx25tri Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4562
Sziasztok,

ugy nez ki ez a mai nap az ujoncoke... Mondjuk en mar regebben talaltam ezt a topicot, de nemigen mertem beirni, meg nem is volt nagyon mit.

Reszemrol foleg civil szemelyautokat epitgetek-epitgetnek. Jo egyparral eljutottam addig, hogy a karosszeria kovetkezne, amit fujni kene, amihez nincs tapasztalatom/merszem. Mar be van ujitva egy kompresszor fujopisztollyal, sot, probanak egy kasztnit mar le is fujtam, de arra sem volt idom, hogy befejezzem, mert a hetvegeim az 1:1 aranyu modellezessel telik el :)

Szoval lehet, hogy igy most az unnepek kozott jovok egy ket kerdessel ha nem banjatok.

Előzmény: phantomII (4559)
phantomII Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4561
El ne b@ssz@d!!!!!!!

Szép fényes legyen, polírozva. Lakkot semmiképp!

Előzmény: part (4560)
part Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4560
kár, mert iszonyatosan jól sikerült kifényesítenem a cuccot.
majd még próbálkozok kicsikét még:)
Előzmény: phantomII (4558)
phantomII Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4559
Én kétféle módon festek autót.

1. Modellfestékkel.
Több vékony réteg matt alapozás, értelemszerűen a festési színnel. Két fontos szerepe van:
i. Elfedi a műanyag színét
II. A fényes festék rosszabbul fed és nem tudsz vele vastagot fújni, így viszont elég egy vékony fényes az alapozásra

2. Echte eredeti autófestékkel.
Ha szépen kunyerálod a festékboltost, kikever 20 dekát is.
Előnye: eszméletlenül szép tud lenni, igen jól fed
Hátránya: rosszul tapad a sztirolra

Megoldás: vékonyan erősen higított szórógittet felhordasz a felületre, majd arra fújsz.

Az effektekkel majd akkor játssz, ha már szépen és rutinból tudsz nagy fényes felületet fújni. De ez csak jótanács, természetesen élvezd a makettezést és csináld ahogy szeretnéd.:-)

Előzmény: _Globetrotter (4557)
phantomII Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4558
Ne használj ilyet!

Bővebben:

A Testorsnak van ilyen lakkja, de pont azt az igazi fémes hatást veszi el, a Humbrol polír acélját különösen, én azzal próbáltam.

1-200 hozzászólással ezelőtt ezt a témát kitárgyaltuk, lapozz vissza, mindenkinek ez volt a véleménye.

Szóval: NE!

Előzmény: part (4556)
_Globetrotter Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4557
Sziasztok most találtam erre a remek topicra hurrá hurrá.

Nos több problémám merült fel.
Vettem egy félpótkocsit, amit szeretnék lefújni gyöngyház metálra + metál kékre.

A kérdésem az lenne, hogy lealapozzam előtte matt fehérrel vagy küldhetem rá a színeket?
Ja az alap színe matt piros.

Meg olyat is halottam, hogy ha bekenem az oldalát ragasztóval és ráragasztok egy papír zsepit nagyon eredeti hatást, érek el vele.

És még egy a végére, ha a gyöngyházra szeretnék fújni metál kéket, akkor alapozzak vagy ne.

Remélem, tudtok segíteni a válaszokat előre is köszönöm

part Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4556
kedves kollégák!
lepingáltam egy lovagom sisakját humbrol polírozható fémszínnel és azt szeretném megtudni, hogy használt-e már valaki olyan lakkot ami speciálisan ezekre van kitalálva, hogy a lakkozás során ne vesszen el a szuper fémes jelleg.
tehát, van ilyen?
elsősorban olyanok véleményét várom akiknek gyakorlati tapasztalataik vannak..! :)
thx!
szasa6 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 4555
Mindegy egy pár év mulva kiderül, hogy széthullik-e...

Sza.sa

Előzmény: phantomII (4552)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4554
Előzmény: Törölt nick (4553)
phantomII Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4552
Alapjaiban véve ugyanaz mindegyik, cianoakrilát alapú ragasztók.

Az speciel lehet, hogy a Loctite tisztább, vagy esetleg adalékolva van (netán csak másképp), de hivatalból nincs különbség.

Valami hasonlót hallottam már én is rebesgetni, de még nem tapasztaltam ilyesmit.

Előzmény: szasa6 (4550)
szasa6 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4550
Olvastam valahol, hogy a Ferrobondal ragasztott fotomaratatás egy idő után széthullhat....

A LocTite megfelelőbb?

Sza.sa

szani Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4549
sziasztok. segítséget kérnék több szem többet lát alapon :)
beszereztem egy Tamiya Lancastert , a Grand Slam változatot akarom megépíteni ha odajutok. A leírásban és az összes általam eddig látott fotón ezen a változaton hiányzik a felső és az orr géppuskatorony , amikkel viszont szerintem sokkal jobban néz ki. Egy helyen viszont azt az infot olvastam ,hogy nem minden átalakított gépen szerelték le ezeket a tornyokat ,hanem csak a bombateret alakították át a nagy bombához.
Az lenne a kérésem ha valaki találkozik valahol a neten olyan Lancaster fotóval amin a nagy bombát hordozó de géppuskatornyos változat van az írja be ide a címet. Köszi.
phantomII Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4548
Bp. V. Sas u. 4.

Ha nincs, legalább azt meg tudják mondani, hogy mi a helyzet vele, pl. létezik-e egyáltalán ilyesmi.

Polgári gépekben még a Sanyi Bácsi tud segíteni, a Kiskörúton a Szabadság híd lábánál a hamburgeres mellett a Vásárcsarnokkal szemben van a Magor játék és modellbolt, oda is beugorhatsz.

Előzmény: Passionata (4547)
Passionata Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4547
Boltot-boltokat- tudnátok javasolni?
Előzmény: phantomII (4546)
phantomII Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4546
a. Makettboltok
b. Minden hónap első szombatján a Fehérvári úti műv.házban a Repülős Kör börzéjén.
Előzmény: Passionata (4545)
Passionata Creative Commons License 2003.12.16 0 0 4545
Sziasztok,
Egy boeing 707est szeretnék a hatvanas évekből csak és kizárólag PAN AM színekben, mit javasoltok hol tudom megkapni?
A segítséget előre is köszönöm.
IJN Yamato Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4544
Yeah Sir!

Csak ippeg veszek meg mert nem találok egy használható képet az Ark Royal II. repülőgép hordozó szigetéről. Kéne a rezezéshez, olyan amin látszanak a repülőfedélzetre kivezető és a híd oldalán lévő vízzáró ajtók. Közben találtam ezeket a Phantom képeket és eszemmbe jutott, hogy "Phantom Phorever!"

:-)

Előzmény: phantomII (4543)
phantomII Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4543
Ez egy brit Phantom, hosszabb az orrfutójának a szára, meg más a hajtóműkiömlője, mert saját, RR hajtóművel szerelték.

Phantom Phorever!

:-)

Előzmény: IJN Yamato (4542)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4542
Szerintem ez egy szokatlan Phantom,

erről az oldalról.
Mert "Phantom Phorever!"
Előzmény: phantomII (4541)
phantomII Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4541
Régebben az AMT-nek volt, de az is 2000 forint körül volt 6-7 éve. Úgyhogy a 4000-es ár nem tűnik rossznak.
Előzmény: keroka (4540)
keroka Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4540
Sziasztok

Szerintetek hol érdemes Display Case-t venni 1/24-es autó modellekhez?
Amit én találtam (Revell) elég drága kb 4e Ft.

ohiki Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4539
Örömmel olvastam hogy milyen sokan reagáltatok rám!

Egyébként Eger környéki vagyok, itt még elég sok 4. számát lehet kapni a PM-nek.
A neten már régóta nézegetem a modellezős oldalakat, apránként gyűjtögettem a szerszámokat is. Képanyagom is van elég sok.
Igen, elképzelhető hogy a Heller csinált a modellt, szégyen és gyalázat de nem igazán maradt meg bennem a gyártó neve, jobban lekötött hogy mi van a dobozban.
A kocsi a 21. páncélos alakulat, vagy a Grossdeutschland járműve. Egy-egy figura is van a dobozban.
Valszeg a normandiai változatra fogom felépíteni.
Most tiszti egyenruhákat keresek, a nyugati frontról, 44-ből.

IJN Yamato Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4538
Üdv a fedélzeten, pilótafülkében, küzdőtérben, vezérállásban, a kormány mögött, a "megszállottak" között.

Tegnap vettem egy 1/35-ös Kübelwagent! Ha jól emlékszem Herret a gyártó neve.
Véletlenűl nem "Heller" a gyártó neve?

A proModell "vadászat"- főleg ha nem budapesti vagy - az egyik legizgalmasabb tevékenység a makettező életemben.
Monjuk én hadihajózás területén tudok segíteni - ha szükséged van rá - itt a kamuflázsok "egyszerűbbek" akár a "csörömpösök", akár a "szárnyalók" álcaszíneinél. Igaz egy hatszínű "Admiralty Disruptive Pattern", vagy a

"H.M.S. Rodney"


elég izgalmat kínál.
Üdv Yamato
Ps:
Egy Kübelwagen oldal. Elég gyenge de nekem nincs más.

Előzmény: ohiki (4535)
szasa6 Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4537
Üdv!

Én is nemrég vettem Kübelwagent, a hozzávaló motorszerelő készlettel... (kellene hozzá diorámaötlet is...)

A ProModell késik általában egy hónapot...
1-2 infó a Fabulis fórumban szokott lenni róla...

Sza.sa

Előzmény: ohiki (4535)
phantomII Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4536
Csatlakozhatok hozzátok?

Csak ha van félcédulád is....:-)))))))

Ha jól emlékszem Herret a gyártó neve.

Biztos? Ilyet még nem ettem ugyanis.....

Én teljesen kezdő vagyok, ez lesz az első modellépítésem,

Ez eddig mindenkivel előfordult itt.:-)

Már nagyon várom hogy elkezdhessem a két ünnep között.

Eszközök, anyagok, minden van?

a pro Modell-nek miért van még csak a 4. száma az újságosoknál?

Két hete megkérdeztem tőlük, hogy mikör jön a friss Pravda. Erre aszondja nekem, hogy az 5.szám (igen, ötödik) mint az év utolsó száma már készül.

Miután kéthavonta jelenik meg (elvileg) és nem volt akit megkérdezzek hirtelen hogy 12-ben a 2 hányszor van meg, inkább nem forszíroztam a dolgot....:-)))))

Megszünt talán?

Dehogy is. Csak szerintem ellinkeskedtek egy számot az idén. Kis időhúzás minden alkalommal és csiribí-csiribá..... 12/2 = 5.

Előzmény: ohiki (4535)
ohiki Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4535
Sziasztok!
Csatlakozhatok hozzátok?
Tegnap vettem egy 1/35-ös Kübelwagent! Ha jól emlékszem Herret a gyártó neve. Tudtok ezekről a modellekről valamit?
Én teljesen kezdő vagyok, ez lesz az első modellépítésem, azért is próbálkozom először egy terepjáróval. Már nagyon várom hogy elkezdhessem a két ünnep között.

Más: azt tudjátok hogy a pro Modell-nek miért van még csak a 4. száma az újságosoknál?
Megszünt talán?

nohab Creative Commons License 2003.12.12 0 0 4534
Én próbálkoznék, de nincs sehol, Fabulisban 2 hónapja megrendeltem, szt' várok...
Előzmény: irregular (4525)
JLA Creative Commons License 2003.12.10 0 0 4533
Köszönöm!
szani Creative Commons License 2003.12.10 0 0 4532
a 233 azt jelenti ,hogy ez a 2.század 3.szakaszában a 3.számú jármű. A szám és a kereszt elhelyezése elég nagy változatosságot mutat. Főleg a háború vége felé már időnként ötletszerűen , ecsettel festették fel őket , sőt végül néhány járművön már egyáltalán nem volt jelzés. A ferde téglalap nem egy konkrét alakulatot jelez hanem ,hogy a jármű egy rohamlöveg alakulathoz tartozik. Általában a másik oldalon van a konkrét alakulat jelzése.
Előzmény: JLA (4531)
JLA Creative Commons License 2003.12.10 0 0 4531
Köszi. Hol lehet a német páncélosok jelzéseinek konkrétabban utánanézni? Mit jelenthet pl. a 233 szám az oldalán? A bal első téglalapot nem pontosan írtam le, ez egy balra döntött fehér téglalap aminek a bal széle vastagabb és a tetején bal oldalon egy lapos T alak jobb oldalon pedig egy függőleges vonal. Ez alakulatjelzés? Az is érdekes, hogy a kereszt az oldalán előbbre van mint a 223-as szám. Én fotókon eddig csak olyat láttam, hogy a kereszt a számtól hátrafelé volt felfestve...
Ha tud valaki, még egy kis segítséget szívesen vennék ebben a témában...
szani Creative Commons License 2003.12.10 0 0 4530
Simán lehet sárga festésű jármű havas terepen.A háború második felében a német páncélosok sárgára festve kerültek ki a gyárból. Minden egyéb álca festést a helyi igények szerint a csapatoknál festették fel , beleértve a téli fehér maszatolást is. Tehát előfordulhatott , hogy az első komolyabb havazáskor nem volt minden járművön fehér téli festés.
A téglalap jelzés, ahogy leírtad a stugIV alakulatok jelzése lehet.
Előzmény: JLA (4529)
JLA Creative Commons License 2003.12.10 0 0 4529
Ki tud valami részleteset a II. vh. német páncélosainak jelzéseiről? Egy makett (Panzer IV/70) Sd. Kfz. 162/1 - 75mm L/70 (1944-1945)
homokszínű festése ellenére téli tájba van illesztve és a 223 számjel van az oldalán. Lehetséges ez így??? És mi a jobb első oldalán alul levő jelzés? (egy döntött fehér téglalap egy kis kereszttel a tetején)
Sajna nagyon nem értek ezekhez a jelekhez, de nekem gyanús, hogy a homokszínű festés nem lehet hóval befúvott terepen... Vagy tévedek?
phantomII Creative Commons License 2003.12.09 0 0 4528
roboszto!!!!!

Keresek:Sd.kfz.10 demag,katonákkal.Nem a légvédelmi verzio,hanem a sima vontató.Pl:ESCI-ERTL (5007 vagy 5027)típus.
üdv:Rob

Találtam egy 5027-est 1/35 + katonákok a Modell-Hobby üzletben Lurdy ház, földszint, Tel: 456-1406

~3600 Ft

Előzmény: roboszto (4475)
phantomII Creative Commons License 2003.12.09 0 0 4527
Szakirodalom van rogyásig, nekem pár könyv, füzet, stb. A Sasban van Verlinden füzet néhány, meg Squadron.

A neten www.phantom.hu-n indulj, a site-on ugyan semmi nincs, de az alján ott a Phantom webring banner, ott szerintem mindent meglelsz. A www.boeing.com a gyár hivatalos honlapja.

Az Eduard gyárt(ott?) fotomaratást a Hasegawa Phantomokhoz, műgyantát meg rezet a világon meg szinte mindenki.:-) Szintés Sas, illetve Replica a Móricz Zsigmond körtéren.

Előzmény: prepo (4526)
prepo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 4526
Phantomll Köszönöm a választ,
ma megvettem a C/D változatot 4600Huf-ért. A panelvonalak még bomborítottak, de két kabintetőt adnak. Ahogy néztem, pont a C/D-hez nincs semmi kiegészítő. A makett nagyon szép, csak ma már jobban illik részletezni a dolgokat. Meglepően kevés alkatrészből építhető össze, és van egy két rész amit 72-ben is részletesebben csinálnak. A főfutó aknája borzasztóan sekély. A festési leírás csak Gunze kódokat ad meg, és csak az alakulatot írja oda, de azt már nem, hogy mikor és hol használták a gépet.

Meg tudnád mondani nekem, hogy mi volt a különbség a C és a D változat között? Mindkettőt használták Vietnámban? Meddig volt rendszerben ez az altípus egyáltalán hol tudnék utána nézni a neten?

Üdv,prepo!

Előzmény: phantomII (4521)
irregular Creative Commons License 2003.12.08 0 0 4525
Sziasztok!
dolgozott már valaki Micromask maszkolózselével?
Gondolom kenni kell/kabintetőkhöz kellene/,és száradás után éles szikével körbevágni.
Humbrol maskollal már nagyon meggyűlt a bajom,láthatatlanra szárad vékony rétegben,és sehogy se jön ki az ecsetből.Mostanában átálltam repülőre,egyetlen problematikus pont számomra a kabintető hibátlan szép maszkolása.A cellux/Tesa-n szeretnék már túllépni.Apropó,lehet-e itthon Future-hoz jutni,úgy látom,hogy belemártják,kiszáritják,és hatszor csillogóbb,de utána ragasztják/maszkolják?
Előre is kösz a válaszokat.
phantomII Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4524
Mail ment.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4523)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4523
Hogy ne OFFoljuk szet a topikot, ha tudsz segiteni, legyszives irj a chopsticks77@hotmail.com-ra... Koszonom.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4522)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4522
Mennyire ertesz az NMR-hoz? Kellene nemi segitseg, nemileg surgosen...
(Mar emlekszem, miert nem szeretem a kemiat.:)
Előzmény: phantomII (4521)
phantomII Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4521
Több generációja is volt/van a Hasegawa Phantomoknak. A legrégebbiek még domború panelvonalakkal vannak, az átmeneti időben egy része az alkatrészeknek ilyen volt egy része meg vésett, aztán szépen minden panel vésett lett.

Kabintető pedig kétféle létezik, az egybe és a több darabos. Ezt a dobozon is szokták jelölni. Van olyan is, amelyikben mindkettő benne van.....:-)

Tehát teljesen vegyes a kép, évjárattól, csillagosk állásától függően bármi lehet a dobozban, amit kezedben fogsz.
Na most léteznek kiegészítők is ugye.... Vákumhúzott kabintetőkkel, stb. de jobb, ha a gyárival operálsz.

Hát ennyi.

Előzmény: prepo (4520)
prepo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4520
phantomll

Tudsz nekem valmit mondani a Hasegawa 1/48-as Phantomjairól? Mindegyikhez egyeészes szélvédőt adnak?

Előzmény: phantomII (4519)
phantomII Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4519
Ah!

MRC?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4518)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4518
Az a kis szitakoto a MASH-bol
Előzmény: phantomII (4517)
phantomII Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4517
Pedig az a szép feladat.

Mijaza H-13?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4516)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4516
Rajottem: a makettezesben a festest szeretem a legkevesbe... A pilotafulkevel imadok pepecselni, meg a kis reszletekkel, de amikor a nagy feluletek festeserol van szo, kisse kiver a viz; itt lehet a legjobban elszurni. Most b... szurtam el egy H-13-t, es most vakaro a fejem, hogy hozzam rendbe; pedig alig van festeni valo felulete.
phantomII Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4515
Ne töltsd rá.
4-5 bar-on egyszerűen csak egy szusszanásnyi levegő fér el benne.
A PB-gáz az folyékony benne azon a nyomáson, azért fér el fél órányi adag. A levegőt csak komprimálod (összenyomod), ezért kell 200 bar a búvárpalackba is.

A 4-5 baros reduktort azért nem tudom használni, mert a szórópisztoly csatlakoztatása és a nyomás finomszabályozása nem megoldható (számomra).

Valahogy odaszigetelőszalagozod a 4 baros kimenetre a vastagabb szilikongumi csövet (autósbolt, ablakmosóhoz való átlátszó gumicső), majd 5-6 helyen megszúrkálod gombostűvel, ott lefújja a felesleget, ezután már mehetsz fel a pisztolyhoz a normál csővel. Esetleg azt is megszurkálod.

Barkácsmunka, de ez van. Ugyanezt űzik sokan (én is) hűtőgép kompresszorral.

Előzmény: JLA (4514)
JLA Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4514
Nem 200 bart akartam a palackba nyomni, csak úgy 4-5-öt. A 200 bar amikor eldurran nem a seggemig nyitja a hasamat, hanem a szomszédom hasát nyitja seggig, mert belőlem nem marad semmi...:) (Egyszer elszállt egy nyomásérő cső, pedig ott az áteresztő keresztmetszet 0,2 mm és mégis olyan volt a víz alatt mint egy megvadult karikás ostor...)
A 4-5 baros reduktort azért nem tudom használni, mert a szórópisztoly csatlakoztatása és a nyomás finomszabályozása nem megoldható (számomra). Ezért gondoltam, hogy egy csatolóval (tűszelep) megnyomatom a palackot egy kicsit. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a benne levő pb gázra rátölthetem-e a levegőt...
Előzmény: phantomII (4513)
phantomII Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4513
Meg ne próbáld.....!!!!

Cseppfolyós gáz van benne, a lehetséges esetek:
CO2
Freon
propán/bután

Néhány atmosz a töltési nyomás, ha erre rátöltesz 200 baros levegőt felrobban és a seggedig kinyitja a hasadat.

Ha már egyszer búvár vagy, van 200 baros levegőpalackod, van reduktorod 2-4 atmoszra, használd azt a pisztolyhoz közvetlenül.

Előzmény: JLA (4512)
JLA Creative Commons License 2003.12.06 0 0 4512
Kicsit lamer kérdésem lenne: a HUMBROL leegős palackjait lehet utántölteni? Ha igen hogyan? Mekkora a nyomás benne alapesetben? (Úgy gondoltam - búvár lévén - hogy egy 200 baros palackból 5-10 bar kijövő nyomással simán fel lehetne fújni újra, de sehol sem találok adatot arra, hogy mekkora nyomást bír el...
Egyébként lehet, hogy nem is levegő van benne? (mintha propán meg isobután lenne a gázkeverék...) Ha én elevegőt nyomok bele az baj lehet? Tud valaki erről valami okosat mondani?
irregular Creative Commons License 2003.12.05 0 0 4511
Köszi,ha Pesten leszek veszek,és megtartom a próbát.
Előzmény: phantomII (4510)
phantomII Creative Commons License 2003.12.05 0 0 4510
Fabulis. 1 hónapja ott vettem, nem tudom, hogy most van-e.

Rányomtatsz, lakkozod, vágod, ragasztod.

Előzmény: irregular (4509)
irregular Creative Commons License 2003.12.05 0 0 4509
Sziasztok!
Lehet-e itthon üres matricaivet kapni?
Találtam a www.aircraftresourcecenter.com/Hi-Decal_Line.htm -en nyomtatható iveket,működik ez,ha rányomtatom az üres ivre/persze gondosan körbevágva mindent/?
Free Bird Creative Commons License 2003.12.05 0 0 4508
Egy dekoratőrt láttam sok hungarocell betűt, meg mindenféle formát kivágni, ő egy olyan alumínium lap asztalon dolgozott, amelynek a közepéből egy kb. 10 cm. hosszú, vékony, izzó cekász szál volt kifeszítve. A szálat különböző dőlésszögben lehetett rögzíteni. A formákat rárajzolta a hungarocell lap, vagy tömb tetejére és mint a lombfűrésszel úgy vágta el gyönyörűen a fémszál az anyagot. A hőmérséklet nagyon fontos, mert, ha túl meleg elégeti, ha nem elég meleg, a szál mögött újra összeragadnak a felületek.

Dekorációs boltokban lehet kapni henger, gömb, tojás, piramis, stb. alakúra ötött hungarocell idomokat, ezekből is le lehet vágni a szükséges felületeket és összeragasztva kialakítható bármilyen forma.

Előzmény: turanyit (4507)
turanyit Creative Commons License 2003.12.05 0 0 4507
Sziasztok!

A 8-adikos lányomnak egy hajómodellt kell
csinálnia iskolai feladatként. Úgy gondoltam,
hogy hungarocellb?l fog készülni és
kb. 40 cm hosszú lesz.

Kérdéseim:

- Hogyan lehet úgy vágni a hungarocellt (Nikecell, Austrotherm stb.), hogy éles legyen a vágási felület? Ha nem lett éles, mivel lehet símábbá csinálni? Hogyan lehet görbült felületeket kifaragni?
- Mivel lehet a hungarocellt festeni?

Mivel ez egy iskolai munka, nem szuper megoldásokat keresek, csak olyat ami azért jól néz ki.

Gondolom a válaszok a többséget nem érdeklik, ezért inkább magán e-mailben várom a válaszokat.

Köszönet a segítségét,

Turányi Tamás
turanyi@garfield.chem.elte.hu

Zool2107 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4506
Kösz még 1szer :)
Előzmény: phantomII (4505)
phantomII Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4505
Nekem egy Focus Kombi 4 éve volt ~4ezer, Minichamps gyártmány.

Nagyon igényes kis cucc, plexi dobozzal.

Lehet, hogy most 5ezer egy ilyesmi.

Előzmény: Zool2107 (4504)
Zool2107 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4504
Ok. Köszi :) Majd ha járok vmiért Budapesten lehet, hogy benézek. Még egy uccsó kérdés: kb. mennyibe kerülhet az 1/48-as modell?
Előzmény: phantomII (4503)
phantomII Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4503
Őket el lehet érni a neten valahol? Ui. vidéki vagyok...

Nem.:-(
De a Nyugati Pályaudvartól 10 perc gyalog.

Előzmény: Zool2107 (4501)
Zool2107 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4502
Ja bocs! Elfelejtettem:

Köszi szépen :)))

Előzmény: phantomII (4500)
Zool2107 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4501
Nem DTM-es nem volt?

1/43-ban Victor Hugo utca 24.

Őket el lehet érni a neten valahol? Ui. vidéki vagyok...

Előzmény: phantomII (4500)
phantomII Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4500
Opel Calibra több is létezett.

1/10-ben R/C, azaz távirányítós DTM-ben.

1/24-ben a Tamiya csinált szintén DTM-et.

1/43-ban Victor Hugo utca 24......

Előzmény: Zool2107 (4499)
Zool2107 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4499
Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni nekem :) Régóta keresek mindenfelé Opel Calibra modellt, de sajnos sehol nem találok :( Vagy 1:10-es kellene vagy 1:64 körüli. Tud valaki valamit, hogy hol lenne érdemes nézelődnöm?

Köszi :)

phantomII Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4498
Budapest, XIII.ker. Victor Hugo u. 24.

Egy félszuterén üzlethelyiség, telefonjuk nincs, a mobilnak meg nincs benn térereje.

Be kell menni, a Lehel tértől 3-4 perc sincs gyalog, s ott ha éppen nincs a keresettt cucc kéznél, megrendelheted.

Mondjuk ennyire pontosan ugyanazt nem fogod megkapni amit szeretnél, de nagyjából van rá esélyed hasonlóra. Emiatt ne a boltosokra morogj, hanem a gyártókra, mert a modellautókból nem gyártanak akkora választékot mint az igaziakból.

Én anno Ford Focus kombit kerestem sötétkékben, nagyjából kaptam.

Igaz, hogy nem teljesen gyártmányhű volt a modell, de nagyjából stimmelt. Olyan kékre volt festve ami nem létezett a Ford kínálatában, de majdnem jó volt. A dísztárcsa nem passzolt a felszereltséghez meg a kipufogóvég sem.
A belső tér is egy picit nem stimmelt. De alapjaiban véve szép és mutatós darab.

Előzmény: Free Bird (4497)
Free Bird Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4497
Milyen néven található ez a Modell-autó szalon, ugyanis senki nem is hallott róluk, sem az országos cd-telefonkönyvben, sem a tudakozónál nincs ilyen, vagy hasonló cég, sőtt az egész házban nincs semmilyen vállalkozás sem bejegyezve.

Megkérdezném akkor inkább mégegyszer: tudtok-e olyan üzletet, vagy beszerzési forrást, ahol 10-20 cm-es méretű teljesen élethűen kidolgozott mai személyautók makettjei-modelljei beszerezhetőek?
Én egy 99-es Passat Comfortline modellt keresek ezüstmetál színben.
Megköszönném, ha valaki valóban tudna segíteni!

Előzmény: phantomII (4479)
phantomII Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4496
Valszeg nem éri meg.

Nekem volt pár évig.....

Számolj ~30%-os árrássel.

Üzlethelyiség bérleti díj: x Ft/év
Rezsi: y Ft/év
Cég (magánvállalkozás) fenntartási ktg: z Ft/év

Átlagos értékekkel számolva ez ~5-800 ezer Ft/év.

Vegyük az alacsonyabbat: 500e Ft/év
Ez forgalomban 2 millió Ft/év

Van 250 munkanap.
8ezer Ft/nap forgalom. És pénzt egy vasat sem kerestél még, csak önfenntartó a bolt, azaz kitermeli a költségeit!!!!

És az őrületbe kergetnek a kölykök olyasmivel, hogy megveszik a makettet a Cora-ban, Tesco-ban, Metro-ban, de bejön hozzád, hogy nincs benne a leírás és segíts neki, meg vesz egy festéket 200-ért, de drágállja.

Nincs széles vásárlótömeg a hobbi mögött.
Ez van.....

Előzmény: Pojka (4495)
Pojka Creative Commons License 2003.12.04 0 0 4495
Bocs, de én még mindíg leragadtam ott, hogy Pécsett tényleg nem lehet hozzájutni rendes maketthez? Tényleg nincs egy kis magán bolt sem?
Nem lenne rá igény? Hát még nekem is megfordult a fejemben, hogy ha nincs, akkor lehet, hogy érdemes lenne egyet nyitni?? Vagy ennyire kevesen művelik ezt a hobbit itt déldunántúlon, hogy deficites lenne az üzlet?
phantomII Creative Commons License 2003.12.03 0 0 4494
1. Fabulis
2. Budafoki út 41
Előzmény: hmr (4493)
hmr Creative Commons License 2003.12.03 0 0 4493
Sziasztok! Érdekelne, hogy holt tudok balsa fát venni(budapesten). ahol eddig vásároltam, az a bolt megszűnt. Ott 1m hossz 10cm széles darabokat lehetett venni, 1mm -től 1cmes vastagságig.
phantomII Creative Commons License 2003.12.02 0 0 4492
Ezt azért inkább próbáld ki te magad is.

Ha nem megy, nem megy, de nekem furcsán hangzik.

Előzmény: prepo (4491)
prepo Creative Commons License 2003.12.02 0 0 4491
Rakott már valaki Gunze matrica feszítővel fel matricát Modell Master metál festésre? Az egyik Pro-modellben azt olvastam, hogy az MM metalizeren nem műxik a Gunze matrica feszítő? Igaz ez?
Azért kérdem, mert akkor a Gunze metal színeit fogom inkább beszerezni. Vagy megpróbálom a lakkot leszedni a matricáról, mert nagyon vastag ( Hasegawa ). Bár ezt még nem csináltam soha.
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4490
Biztos meg lehet rendelni; megnezem mennyi, OK? Ha tetszik az ar, januarra mar ott is lehet nalad. :)
Előzmény: phantomII (4486)
petike23 Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4489
Köszi !!
Előzmény: phantomII (4488)
phantomII Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4488
A barkácsáruházakban meg a nagybevásárlókban az autós részlegen nagyon jó polírpaszták vannak, például Turtlewax fedőnéven.

Próbáld ki őket. A Tamiyának van egy waxolója, a MegaModellekben kell érdeklődni.

A fehér fogkrém, a legolcsóbb, ami csak krétaporból meg vízből van, az is remek a célra. A zselésekkel ne is próbálkozz.:-)

A Hajós utcában (VI.ker. Bajcsyról nyílik) a proxxonos srácnál is vannak polír anyagok.

Esetleg bekunyerálod magad egy galvanizálóműhelybe, ott tonnaszám használják és a mester meg még ért is hozzá, hátha ad is.

Na úgy első lélegzetre ennyi.

Előzmény: petike23 (4487)
petike23 Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4487
Sziasztok,
nem tudjátok, hogy Budapesten hol lehet polírpasztát venni?

Köszi: Péter

phantomII Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4486
Figyu!

Asszem az Airforces Monthly-nak jött ki az elmúlt 1-2 évben egy Phantom különszáma. Lehet azt kapni?
Itthon nem...:-(((

Előzmény: Brutalis Harmonia (4485)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.30 0 0 4485
Amerikai tapasztalatok:

Mar emlitettem, hogy nagyon alulreprezentalt itt a hobbiboltokban a makettezes... Csak az internet marad. Sajnos a konyvesboltok sem jobbak, de itt van egy-ket magazin legalabb, es a rokonszakmak viszont... egesz folyoirathalmok szentelve a fafaragasnak, pl. (Az elado csaj nem ertette a "scale model"-t, es a ferfi modell folyoiratokhoz iranyitott. Kellett egy kicsit magyarazkodnom.) De konyvek is vannak mindenfelerol: festes, rajzolas, kepregenyrajzolas es tushuzas, famunkak; elkepeszto a boseg. Nagyon sok repulosmagazin van; kettot vettem is: a Flight Journal kulonkiadasat a Corsairrol, es az Airpower kulonkiadasat a "Right Stuff"-rol: van benne minden, ami szem-szajnak ingere: elkepeszto sztorik az Edwards '40-'50-s eleterol, Panchorol, Yeagerrol, amit el lehet kepzelni. Es a tortenelmi konyveket meg meg sem emlitettem. Csak ott egy ezrest konnyeden otthagyhattam volna ($13-t koltottem)... Szoval vegyes a kep.

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.29 0 0 4484
Az pl jo otletnek tunik. Tudod, az a gond, hogy a fulke a beomlo folott van, a kerekakna meg alatta; csakhogy muanyagban ez kisse szukos... Nemtom, a Hasegawa hogy csinalta meg; viszont, ha jol emlekszem, az 8000 Ft, es nincs az az isten, hogy tokeletes legyen; szoval ahhoz is kell kiegszito. Akkor viszont mar jobban jarsz az Academyval, ha ugyis koltesz pluszban.
(Amugy nincs kozom hozza, de ha mar egyszer van hajtomu, miert ne mutassuk meg? Mostansag nagyon rakaptam az ilyesmire: ahol lehet, kinyitok mindent. A Trumpeternek most jott ki a Corsairja es a Wildcat-je 32-ben, atlatszo elemekkel es tokeletesen kidolgzott motorral... Bar tulzasba se szabad vinni: lattam egy Verlinden F-16 kiegeszitot, amit ha mind felteszel, teljesen eltunik a gep konturja.)
Előzmény: prepo (4482)
prepo Creative Commons License 2003.11.29 0 0 4483
Nem tudja valaki, hogy hol lehet jelenleg Budapesten Tamiya polir compaund-ot kapni. (Remélem jól írtam?)

üdv prepo!

prepo Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4482
Mandark köszönöm a választ. Ha megveszem nem "bontottként" csinálom meg. A Fabulisnál 2900Huf-ba kerül. A kilátszó pilótakabinnal, mit lehet kezdeni, letakarni a levegőbeömlőt?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4481)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4481
Nem lattam meg a Hasegawa-et, de az Academy-e egesz jo. (Leszamitva, hogy a beomlonyilason latszik a pilotafulke alja.) A pilotafulke nem tulzottan kidolgozott kb ugyanolyan reszletes, mint a Tamiya MiG-15-ose.
Egy rakas dolog nagyon szepen, reszletesen van kiontve (mint pl. a futomuvek), es a hajtomu se rossz, bar nem hasonlit tulzottan az eredetire...
Most rendeltem hozza par kiegeszitot mugyantabol, szoval azokkal egyutt egesz jonak tunik majd.
Előzmény: prepo (4476)
Free Bird Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4480
Hálásan köszönöm a gyors választ!
Nem tudod, van esetleg webcímük is?
Előzmény: phantomII (4479)
phantomII Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4479
XIII. Victor Hugo u.24 Modell-Auto szalon
Előzmény: Free Bird (4478)
Free Bird Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4478
10-20 centis méretű gyönyörűen kidolgozott autókat hol lehet kapni?
Engem a VW 1.9-es Comfortline, az 1998-99-es modell érdekelne ezüstszürke kivitelben.
phantomII Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4477
Ez ugye 1/35-ös?
Előzmény: roboszto (4475)
prepo Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4476
Ha valakinek megvan, mondjon már pár szót az Acedemy 1/48-as F86-osáról. Van olyan jó mint a Hasegawa?

Köszi prepo!

roboszto Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4475
Sziasztok!

Keresek:Sd.kfz.10 demag,katonákkal.Nem a légvédelmi verzio,hanem a sima vontató.Pl:ESCI-ERTL (5007 vagy 5027)típus.
üdv:Rob

CSTOMI Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4474
Tamiya 1:12 14068 DUCATI 916-ot és
Tamiya 1:12 14084 KAWASAKI NINJA ZX12R-t
megvételre keresek "bontatlan" állapotban.
Makettboltok is jelentkezhetnek !
Tomi
rezgaras Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4473
neutron irta:

> kirazom a lelket is belole

Meg jobb, a dobozba razas elott beleteszel egy 3-4mm-es csapagygolyot.

Előzmény: neutron (4466)
prepo Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4472
neutron

Ha nagyon nem megy, szerintem próbálj ki mást is . Nekem a Humbrol bevált, kivéve, ha fehérre fested.

Üdv prepo

Előzmény: neutron (4462)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4471
Köszönöm megnéztem, jó lenne, ha nem lenne a törzs és a főfedlézet összeragasztva, de így nem merem bevállalni.
Előzmény: phantomII (4470)
phantomII Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4470
Prinz Eugen

De mozgósítottam a haverokat is.:-)

Előzmény: IJN Yamato (4469)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4469
Köszi a válaszokat.
Még valami, a Wem-es pakkban árjegyzéket is küldtek. "Coming soon" állapotban van benne fehér fém hajócsavar a Revell S-100-as kitthez. Modjuk ettől elég bizonytalan, hogy mikor lesz belőle valmi. Én februárban leveleztem velük - John Sneyder-rel - hogy mikorra leszenek meg az 1:350 Tamiya/Academy Tirpitz/Bismarck maratással. Akkor azt válaszolta hogy kb. májusban, mert Peter Hall - aki a maratások rajzait készíti - a választékukba akkor bekerülő Trumpeter kitteken dolgozik. Nos azóta új maratásokat szinte csak azokhoz - Hornet és Yorktown replőgéphordozók stb. - készítettek. Tirpitz még mindíg nincs, pedig már akkor be volt árazva és a bolt is fogadott rá előrendelést.
Előzmény: phantomII (4468)
phantomII Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4468
Ilyen zöldem van nekem is, ez egy vágásálló alátét. Tehát ha snitzerrel (pl. Olfa kés) vágsz és nem nyomod erősen, akkor nem vágja el. Elég kemény, de rugalmas felület.

~3ezer forint, a Magorban van. Majd emailben a részleteket megküldöm.

A fehér cuccok sztirolból vannak, Evergreen szálakból. Evergreent kapni a SASban. Lemezeket, szálakat, stb.

A rézcsövet pedig szinte az összes barkácsáruházban, egész sorozatot. Nem is túl drágák.

A többi az műgyanta meg rézmaratás a cuccon.

Előzmény: IJN Yamato (4467)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4467
Ha valaki vetne egy pillantást erre a képre és válaszolna a következő kérdéseimre azt nagyon megköszönném.
1. Jól agyaltam-e ki, hogy ami a képen fehér (csónaktartók, keresőreflektor tartó stb.) az
saját készítésű sztirol alkatrész?
2. Mi lehet az-a zöld "alátét" amin az összeállított darab van?
3. Hol lehet szert-tenni olyan vékony rézcsőre mint amire a főárboc le van cserélve.
Előre is köszönöm.

off
phatomll

Megjött a Wem-től a pakk, email ment.
on

IJN Yamato

neutron Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4466
Udv

Hat eleg homogennek tunt, ezert nem. Tobb helyen is ezt javasoltak, megnezem....kirazom a lelket is belole...

neu

Tibcsi(R) Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4465
Jól felkeverted a matt festéket?

És jól felhigítottad?

Előzmény: rezgaras (4464)
rezgaras Creative Commons License 2003.11.27 0 0 4464
neutron írta:

> gyakorlatilag fenyes lett ott ahol mattnak kene.

Jól felkeverted a matt festéket?

Előzmény: neutron (4462)
phantomII Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4463
Ecsettel történő festésnél gyakori jelenség, hogy a matt festék kifényesedik.
Előzmény: neutron (4462)
neutron Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4462
prepo

alapvetoen en is igy terveztem, dehat nem mukodott...semilyen hhigitasi aranyal....

Valami nem koser, es nagyon idegesit, mert most gyakorlatilag fenyes lett ott ahol mattnak kene...

Udv, neu

Előzmény: prepo (4442)
part Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4461
viszonylag egyszerű a dolog.
a vállvért szélén körbefutó csík általában elő van domborítva és ez jelentősen megkönnyíti a festést.
én úgy fogom csinálni, hogy kipingálom a páncél fő színére (ezt tónusozom meg satöbbi) és utána nullás ecsettel körbefestem a sárgával vagy amilyen szín oda kívánkozik.
erre a célra egy 5/0-ás ecsetet használok, de megfelel ennél kevésbé vékonyabb is.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4457)
phantomII Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4460
Milyen vastag maszkolo kell Tamiyabol? Nekem csak a vekonybol van; de az aulfolia jo otlet.

Vastagságból egyféle van, te a szélsségére gondolsz.

A keskeny az mindenképp kell, a legszélesebb is célszerű. De egy kis selyempapírral vagy alufóliával már lehet nagy felületeket is takarni, s csak a szélét ragasztod le a Tamiyával.

Tenyleg, mi a helyzet a tuvel es a harmadik kezzel?

Hordom a kocsi csomagtartójában, azóta nem jutottam be a Sasba...:-)

De le fogom ott adni, akkor írok és el tud menni valaki érte.

A karctűket már kipróbáltam, egész kellemesek, csak a hegyén akad sorja, azt le kell csiszatolni róla.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4459)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4459
Milyen vastag maszkolo kell Tamiyabol? Nekem csak a vekonybol van; de az aulfolia jo otlet.

Tenyleg, mi a helyzet a tuvel es a harmadik kezzel?

Előzmény: phantomII (4458)
phantomII Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4458
a hajtomukiomloket, rotoragyat, ilyesmit (magyaran, ami kilog) le kellene maszkolnom fujas elott.

Így igaz. Erre való a Tamiya maszkolószalag, meglepően jól lehet vele maszkolni ilyen kis érzékeny cuccokat is, mint egy kilógó rotoragy.

De használhatsz alufóliát is (becsomagolás jelleggel), meg szinte bármit, ami a kezedbe kerül és használhatónak tűnik.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4456)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4457
Csa kegy kerdes: pl a vallverten levo egyenes vonalat hogyan fested? Az en figuramon mar lassan vastagabb a festek, mint a muanyag, mert mindig tulszaladok, egyenletlen, mittomen, es festhetem le. (Eloszor sargvaval a csikot, majd az alap kekszinnel javit, majd a sargaval javitani a tulszaladt keket, es igy tovabb...)
Előzmény: part (4454)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4456
A kovetkezo a gondom: van egy helikopterem (Mi-24), es a hajtomukiomloket, rotoragyat, ilyesmit (magyaran, ami kilog) le kellene maszkolnom fujas elott. A Masik a desszantter ajtaja: ha korberagasztom, es ugy zarom le, a ragasztas ala ugye nem megy a festek; belulrol meg nehezen tudom elkepzelni...
(Most kezdek neki megtanulni a fujast; az alapokkal meg vannak problemak.)
Uplink Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4455
nekem tetszett, az a lenyeg.
Az arc szerintem nagyon jora sikeredett, azt talan a legnehezebb jol megcsinalni.

Warhammer 40K-t csinalgattam, de nem Spac Marine-ket, hanem Eldarokat. Most is van kb 20-30 festetlen figuram, amik valszinuleg sosem lesznek kifestve. :( Ido es kedv kerdese az egesze.

Előzmény: part (4454)
part Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4454
de jó ezt hallani, köszi:)
amúgy van rajta hiba rendesen, a következőnél majd jobban figyelek.
egyébként szoktam warhammer 40k-t festeni, igaz nem sűrűn, mert nehéz hozzájutni a színvonalas figurákhoz elfogadható áron.
most van a tarsolyomban 5 db spacemarine, ezeket szeretném megcsinálni.
te is efféléket csinálsz?
Előzmény: Uplink (4453)
Uplink Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4453
en ezen nem latok mit szapulni...

Szep, milyen gyartmany?
Szoktal GW modelleket festeni?
Gondolok itt Warhammer es Warhammer 40K-ra?

Előzmény: part (4451)
Uplink Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4452
koszi az infot szasa6, majd felhivom oket.
Előzmény: szasa6 (4450)
part Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4451
hali!

akkor ide is:
íme a legújabb kreációm, lehet szapulni:)

http://kep.tar.hu/part/index.phtml?aid=27543994&pid=3875293&beginnum=48

szasa6 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 4450
Uplink!

Felhívtam az oldalon levő telefonszámot, és megrendeltem tőlük (igény szerint csinálják, de szokott nekik raktáron is lenni)
Én felmentem hozzájuk Budára, és onnan hoztam el (egy kicsit olcsóbb mintha modellboltban vettem volna, az extrásat kaptam a sima árásért)
Az ár pedig egyéni megbeszélés szerint (lehet "alkudni")

Sza.sa

Előzmény: Uplink (4416)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4449
off
Akkor ma erős Napfolt, Hodtölte, Mars-Jupiter együttállás, Nazgul és Blaine a Mono tevékenység volt, van és lessz. De abbafejezem mer ez nem Ámitástechnikai Panasz Oldal, hanem rendes Modell&Makett topic.
on
Előzmény: Uplink (4448)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4448
most jott meg a primposta-s leveled is.

van rajta egy uj-zelandi meg egy gronlandi pecset :))

Előzmény: IJN Yamato (4445)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4447
Megjött a webave-s levél is, egy darabig utazhatott neten ide-oda...:-)))))
Előzmény: IJN Yamato (4446)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4446
Szívesen.
Ha sikerült akkor elküldtem.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4437)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4445
off
Meg, mert onnan is elküldtem csak hibaüzenettel "kiszált" kétszer is.
A csatolt fájl név "HUMBROL ENAMEL CROSS REFERENCE01.pdf".
on

A többieknek me ismét elküldöm.
Üdv Yamato

Előzmény: Uplink (4444)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4444
A webave-srol kaptam ket levelet, ket kulonbozo nevu, de azonos tartalmu attach-al...
Megallja a helyet ?

+1x koszi

Előzmény: IJN Yamato (4443)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4443
off
Ne haragudj, de áruld már el, hogy a webwve-s, vagy a primposta-s címemről.
on
Előzmény: Uplink (4441)
prepo Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4442
neutron!

A matt lakkot hígan és nagyon vékonyan kell fújni. Egyszerre csak egy réteget. Én úgy szoktam, bár én általában Humbrolt használok, hogy fújok egy vékony réteget, utána simán levegőt fújok a felületre a pisztolyból ekkor. Magyarul megszárítom. Látod, ahogy mattul a felület. Én általában mindent így csinálok ,mert így kevésbé ragad bele a por.

prepo

Előzmény: neutron (4430)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4441
koszi, megjott.
Előzmény: IJN Yamato (4436)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4440
off
Akkor a harmadikról ismét.
on
Előzmény: phantomII (4439)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4439
Ment de nem a webave-s címről, az ippeg vacakol.

Úgy látszik a másik is, mert eddig semmi.

Előzmény: IJN Yamato (4432)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4438
Ha besetelok pl a Sasba, es azt mondom RAL 3003, akkor vajon mit valaszolnak?

Azt, hogy: Fényeset, selymet vagy mattot kérsz? Melyik gyártótól és mekkora üveggel.....

Van táblázatuk és már láttak makettfestéket közelről.

:-)))

Előzmény: Uplink (4433)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4437
Szia! Elkuldened a spongya77@freemail.hu-ra is?
Koszi
Előzmény: IJN Yamato (4434)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4436
off
Ha minden igaz elment.
on
Előzmény: Uplink (4435)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4435
pliz, pliz, pliz.

es koszi.
johet erre e a mailre.

Előzmény: IJN Yamato (4434)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4434
Üdv Uplink!
Neken van egy olyan Humbrol referencia táblázatom - pdf-ben - amiben RAL, BS, FS, RLM kódok is vannak a Revell, Tamiya, Testor/ModelMaster, Gunze, Airfix kódok mellett.
Ha kell elküldöm.
IJN Yamato
Előzmény: Uplink (4433)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4433
Ha mar fujasnal tartunk, nekem meg nehany RAL szamhoz tartozo, boltban kaphato festek szinkod kellene, amit lehet fujni..

Ha besetelok pl a Sasba, es azt mondom RAL 3003, akkor vajon mit valaszolnak?

Kodtablazatot nem nagyon talaltam, Model Masterbol viszont egy par szint, ami kell, megtalaltam.

Otlet?

Előzmény: neutron (4430)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4432
off
Ment de nem a webave-s címről, az ippeg vacakol.
Üdv IJN Yamato
on
Előzmény: phantomII (4431)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4431
Igen, jöhet, ha még közben nem küldted el.
Előzmény: IJN Yamato (4426)
neutron Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4430
felfenyes feluletre...es nem jo a palackos, mert retuspisztolybol kell fulynom. De azert koszi az otletet.

Udv, neu

Előzmény: Uplink (4429)
Uplink Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4429
Milyen feluletet akarsz, mattot vagy fenyeset.

Ha mattot, akkor ajanlom a GamesWorskshop matt, szintelen lakkjat. Ezt figurak lakkozasara talaltak ki. Szepen takar es tenyleg matt. Ja palackos kivitelben letezik csak.

Előzmény: neutron (4428)
neutron Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4428
..konkretan az a gondom, hogy a Matt fenyesebb lesz mint a Felfegyes....

neu

Előzmény: neutron (4427)
neutron Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4427
Udv!

Hasznal valaki Model Master lakkokat? Nem igazan sikerul elernem azt a hatast amit szeretnek...milyen aranyban keveritek? Egy kivant reteget hany fujassal ertek el? Milyen nyomason csinaljatok?

Udv, neu

IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4426
off
Az itteni címedre mehet a levél?
on
Előzmény: phantomII (4425)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4425
Miért elérhetetlen az eBay-os módszer?

A kittel meg biztos hogy találkoztam, emlékszem a nevére.

Ha összefutok vele, mennyi az annyi amennyi?

Esetleg egy mailváltás?

Előzmény: IJN Yamato (4424)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4424
Nem, ez egy 1974-ben kiadott kitt, sajnos most - tudtommal - nincs gyártásban. Időnként feltűnik az eBay-on, de az számomra elérhetetlen. Én a Ship Kits List
oldalon olvastam róla
Előzmény: phantomII (4422)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4423
Priz Eugen=Prinz Eugen
(Kedvenc hajó nevét elírni fúj, legközelebb letöröm a kezem.)
Előzmény: IJN Yamato (4421)
phantomII Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4422
Ez ugye nem Miniships? Azok asszem 1/1200-asok.

Nekem emlékeim szerint nincs meg. A boltban sem nagyon tartottam hajókat, egy Academy Nimitz van, meg még tán egy vitorlás.

Ha látom, rácsapok.

Az S-100-as linket megtaláltam én is, a másikat viszont nem és az TELITALÁLAT!!!

Álomszépek a képek!

Köszi!

Előzmény: IJN Yamato (4421)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4421
A Schnellboat témához. Még két oldalt találtam - Priz Eugen után kutatva - ahol fehér kamuflázzsal vannak festve - igaz nem eredeti hajók, hanem 1:100 R/C modellek, de hátha segít, a képek marha jók. Ha jól veszem ki akkor az Airfix az S-25-ös, a Revell az S-100-as.

Schnellboat S-25

Schnellboat S-100

Apropó véletlenül nem talákoztál az Airfix 1:600 Priz Eugen kittjével (Series 5. 1974.)? Úgy kéne mint egy falat kenyér.

Üdv IJN Yamato

Előzmény: phantomII (4419)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4420
innen kellene teriteni Europaban. :)
Akkor hamar elfogyna a 100db is...

Aah mindegy, ne menjunk bele tul melyen. :(

Előzmény: phantomII (4419)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4419
Számoljunk visszafelé. Tegyük föl, hogy a normál szállító-nagyker-bolt láncolaton át veszed a cuccot.

40 bolti ár
30 nagyker ár
20 beszerzési (import) ár.
Idáig bruttó, áfás áron számoltunk.
16 netto beszerzési ár.
14 a vámolás előtt
12 a gyári ár, a szállítási ktg. előtt.

Ez kb 50EUR ill. 50$.

Minimális rendelési mennyiség egy gyártól lehet akár 50-100 darab is.

Elfogyna belőle évente 10-20 darab. Bennragad a kereskedő pénze és kész. Mindehhez biztosítani szervízt, alkatrészellátást.... már majdnemhogy veszteséges is ilyen alacsony forgalomnál.

A magyar makettezés rákfenéje az alacsony forgalom.

Előzmény: Uplink (4418)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4418
meg nem is kornyezetbarat a palackozas.
Arrol meg mar nem is beszelek, hogy mindig rosszkor fogy ki az atkozott palack.

Ezt nem hiszem el, hogy 40e-re ugrik fel az ar. Szamomra hihetetlen.

Előzmény: phantomII (4417)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4417
Nem egy aranybanya, de szerintem 80 USD (cca 16e Ft) egy kis kompresszorert az mar elviselheto.

Ha rendesen kereskedelemben hozod be, 40ezer alatt nem tud kijönni. Hidd el, ezért nem foglalkoznak vele.

Én is sokáig palackoztam és a guta ütögetett, mert összeszámoltam, hogy mennyit durrantottam el rá, egy kompresszor kijött volna az árból. Aztán egy használt hűtőkompresszorral megoldottam a kérdést.

Előzmény: Uplink (4415)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4416
szasa6:
koszi a linket.
Mennyiert es hol vetted?
Előzmény: szasa6 (4414)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4415
A vasutmodellesek rendesebb tarsasag, nekik vannak honlapjaik. :)

A 110V nem lenne gond.
mi a francert nem forgalmaz vki itthon ilyen. Nem egy aranybanya, de szerintem 80 USD (cca 16e Ft) egy kis kompresszorert az mar elviselheto. Akkor mar nem biztos, hogy sokan buheralnanak sk kompresszort.
Nekem az allando palackozasbol van nagyon elegem igazan.

Előzmény: phantomII (4411)
szasa6 Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4414
Én nemrég vettem egy AirLine-os kompresszort. Ez is hűtőgép kompresszoros (Electrolux) 7l-es tartállyal Camuzzi cseppleválasztós redukto 0.2-3 bar, de nagyon profin összerekva Nagyon jó csendes, az ára is szerintem korrekt...

http://makettinfo.nikhok.hu/makett/anyagok/makettabc/alkompresszor/kompresszor.htm

Sza.sa

Előzmény: Uplink (4406)
szani Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4413
három rövid szót is ilyen lassan gépelek be :)
Előzmény: szani (4412)
szani Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4412
a másik végén :)
Előzmény: Uplink (4410)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4411
Amit a képen látsz, az az USAban egy internetes makettboltban kapható. Gondolom 110Voltos.

A bécsi út nem véletlenül van kis betűvel írva. Szóval a Mariahilfer Strasse mellékutcáiban van 1-2 használható makettbolt.

De olyan bohóságokat, hogy website meg ilyesmi ne is keress, magam sem tudom hogy van-e nekik.

Előzmény: Uplink (4410)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4410
ami a kepen van, az pont jo lenne.. :(
Bar szemre nincsen valami nagy tartalya. Anelkul meg kopkodhet a pisztoly.

A becsi uton, hol, merre?

Előzmény: phantomII (4409)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4409
A cső elég hosszú lehet ami a kompresszort és a pisztolyt összeköti....:-)

Úgyhogy a helyzet továbbra is az, hogy vagy hűtőkompresszor alapon elkészíted magadnak, vagy megveszed baromi drágán, ami szintén hűtőkompresszor alapú.

Vagy kimész a bécsi út végére és megveszed, ha kapsz.

De hogy ne csak engem üssön meg a guta.....

150$-ért 3 Pasche légecset meg a kompresszor....


http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3158933642&category=2594

http://www.airbrushcity.com/paknv.jpg

Előzmény: Uplink (4408)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4408
Koszi, most nezegetem a lapjukat, 45e-tol a csillagos egig. kb ez a kinalat.
Igazabol azert nem preferalom a sk gyartmanyu kompresszort, mert helyigenyes vagy nehez, stb.
Nekem ket dologra kellene, Eloszor is makettekhez, masodsorban pedig a terepasztal szinezesere. Kicsit nehezkesnek talalnam, ha vmi sajat gyartmanyu monstrumot kellene huznom magam utan.
Előzmény: phantomII (4407)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4407
Márkás gyári cuccot gyakorlatilag nem találsz. Olyan magas az ára, hogy elvétve hoz be egy-egy nagyker gyári cuccot.

A Fabulisban láttam a múltkor valamilyen komolyabbat, (azok sem makettmárkásak voltak) úgy 90e Ft körül.

A Szentendrei úton vannak az épülő Auchan előtt 100 méterre.

Előzmény: Uplink (4406)
Uplink Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4406
Revell szoropisztolyhoz keresnek kompresszort, ha van valakinek otlete, kerem ossza meg velem.
Gyarto, fellelheto, kozelito ar.

Pls a sufnituningos megoldasoktol (traktorbelso, hutokompresszor) kerem kimeljetek.
Eltokeltem magam, hogy rendes kompresszort veszek.

phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4405
Csodálkoztam is, de gondoltam régebbi információra emlékszel.

A képe fenn van, a géppuska bizalomgerjesztőnek néz ki.

Előzmény: IJN Yamato (4404)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4404
Én vaksi E-boat az nem U-boat, ennél a Revell maratás már nem "coming soon", hanem 25,49 GBP.
Előzmény: phantomII (4394)
Lucky Bastard Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4403
A kollega valóban nem pisztollyal dolgozik, ezért még azt sem tudja, hogy hogyan fogja megoldani a high and low reflectance festést...
Asszem kicsit elhamarkodottan nyílvánítottam majdnem kész állapotot :)
Előzmény: phantomII (4400)
G-cart Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4402
Sziasztok!
Decemberben makettkiállítás Zalaegerszegen.
További infó: http://g.cart.rtlmail.hu
G'
kismorc Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4401
Sziasztok!

Azt sem tudom, hogy mikor írtam ide, de azért rendszeresen olvasom a fórumot.

Alclad II:

A legutolsó repülőmnél ezt használtam. Egy nem csillogó, de természetes? alumínium felületet szerettem volna összehozni a zsákmányolt P-38 -asomra. (lásd. Pecsa verseny)

A Hyperscale natural metal finishing systems? cikkéhez hasonlóan én is próbafújásokat végeztem több fém festékkel, és a hatás szerint növekvő sorrendben a gyártók nálam így produkáltak:

* Humbrol Metal Coat
* Testors Buffable Metalizer
* Alclad II
* Gunze Mr. Metal?

Amint látszik, a Gunze nálam a #1, de...

A maszkolószalag ha nem vigyázunk, akkor könnyen feltépi a fémfestéket (teljesen vagy csak a réteg egy részét), és pl. a H-100 -as hígítót sem bírja, mert az is felszedi. Sokan panaszkodnak a Gunzéra, hogy tapogatásra lejön, és az ujjlenyomat is meglátszik rajta...hmmm...nekem ilyen bajom nem volt.

Jobb híján a Testors is jó, a Humbrol Metal cote borzasztó rossz. SnJ -m nincs, az alumínium fóliához meg nem vagyok elég mazochista (nem tudom hogy kell leírni).

Az Alclad jól bírja a maszkolást és a hígítót is, pl. egy későbbi koszolás-panelezéskor.
(Bár nagyon odafigyeltem az alapozásra, és a mosószeres lemosására, azért itt-ott sikerült feltépni az Alcladot a Tamiya maszkolószalaggal!!!
Finoman, vizes csiszolópapírral később lehetett korrigálni, de nehéz ügy, mert az Alcladot nehéz csiszolni, olyan kemény réteget képez)

A legutolsó ProModellben Molnár Tomi jókat írt valami szlovák porról (nem SnJ), esetleg érdemes azt is kipróbálni.

Ja, az Alcladot csak festékszóróval lehet felvinni, a többit lehet ecsettel is.

Mivel a maszkolást és az utómunkát az Alclad jobban bírja mint a Gunze, ezért végül is nálam ez jött be.

Futures:

Tényleg nagyon jó, egy pár makettemen már használtam. Csak simán be kell mártani a víz állagú lébe az átlátszó alkatrészeket és min. 8 órát kell hagyni száradni. A doboz szerint 20-40 perc alatt megszárad, de a baj ott van, hogy a kabinkereteknél nagyobb rétegben gyűlik össze és ott lassabban szárad meg.

500-1000-2000 -es csiszolás után még papírral vagy pólóval polírozok egy kicsit a felületen, de nem baj ha kicsit opálos marad az átlátszó alkatrész. Be a Futures -be, és szép fényes lesz. Ha száradás után még látszódnának a karcok, akkor még egyszer be lehet mártani. Persze minél több réteg van, annál jobban torzít a Futures, de 2 réteg még tökéletesen jó.

Ha esetleg a száradás közben beleszárad valami szösz (az utolsó P-61 -es makettemnél ehu héten keresztül vagy 5 -ször mártottam a kabint), akkor sima alkohollal le lehet oldani a Futures -t vagy be kell mártani a Futuresbe a kabintetőt egy éjszakára.

A Humbrol maszkoló viszont opálossá teszi a Futurest (ammónia miatt), úgyhogy vigyázni kell.
A pillanatragasztó tényleg nem marja meg a felületetet, de csak akkor, ha nem sokat használunk. Ha nem vigyáztok, akkor a Futures -ös kabintető is opálosodhat a CA -tól!!!

Más: eddig nem sokan írták, de a megszáradt Futures réteg nagyon érzékeny. Az Alkohol, ammónia oldja, opálossá teszi, de egy óvatlan mozdulattal könnyen fel is lehet dörzsölni a felületről!

Egy szó mint száz, szurep jók a fentiek, de ha nem vigyáztok, akkor több a baj vele mint a haszon.

Az Alcladot a londoni Hannants -ból vásároltam és busszal hoztam haza. A Futures Amerikából van.

Bocs ha hosszú lett, remélem majd bekerül ez is a FAQ -ba a többi okosság mellé.

Üdv,

Kormos Péter

phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4400
A mattra ugyanis a matrica nemcsak rosszul tapad, de egy kicsit mindig ¨független¨ marad, nem lehet jól a síkba dolgozni.

Részben igaz. De.
A matrica lágyító-feszítő pont erre való, hogy ezt a hatást jelentősen csökkentse.

Matt felületre is lehet nagyon szépen matricát rakni, ha az ember nem sajnálja a kulimászt róla.

Amennyiben viszont nem pisztollyal dolgozik a kolléga hirtelen gond van, mert a lakkot pemzlivel felvinni kicsit vastag eredményt ad, arról nem beszélbe, hogy a tükörsíma felülettől így még mindig messze vagyunk.

Az természetesen helytálló, hogy profi módon:
- festés
- fényes lakk
- matrica (lágyítóval-feszítővel)
- fedőlakk
a kívánatos műveleti sorrend.

Előzmény: rezgaras (4398)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4399
Kezdek bezsongani makettezésileg....

Évek óta már csak tapaenolom a dobozos maketteket, de most télen bele fog hasítani a fűrész a sztirolba....:-)

rezgaras Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4398
phantomII írta:

> Nyilván matt vagy félfényes a felületed, arra nagyon "tejfölösen" tapad a matrica

A szakirodalomban mindenütt azt írják, hogy az olyan felületet, amire késôbb matrica kerül, mindenképpen fényesre kell festeni. A mattra ugyanis a matrica nemcsak rosszul tapad, de egy kicsit mindig ¨független¨ marad, nem lehet jól a síkba dolgozni. Tehát fényesre festik, matricázzák és aztán az egészre ráfújnak egy vékony réteg gyöngyházfényű vagy matt színtelen lakkot.

Előzmény: phantomII (4391)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4397
Én még ezt a két, speciálisan hajós kiegészítő gyártót ismerem - meg az Eduardot de az közismet.

Gold Medal Models

Tom's Modelworks
Előzmény: phantomII (4395)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4396
Én is csak a WEM-es Revell maratást ismerem, de még ez is csak "coming soon".
Előzmény: phantomII (4394)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4395
A neten sehol ilyen info, úgyhogy majd a WEM-es Revell kiegészítőt fogom megsasolni....
Előzmény: phantomII (4394)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4394
Az Airfix 1/72 E-boat-hoz tudsz valami fotomaratás, gyanta, stb kiegészítőről?
Előzmény: IJN Yamato (4392)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4393
WEN=WEM
Tirptz-é=Tirpitz-é
Anti-foulming=Anti-fouling
Előzmény: IJN Yamato (4392)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4392
Pontosításként és magamról.

Én egy gakorlott kezdő - legalább négyszer belekezdtem:-) - makettező vagyok.
Eddig Humbrol és Revell festékekkel, ecsettel festettem, az ecset - anyagi és hely okok miatt - még jó darabig megmarad. Higítónak mindíg Revell Color Mix-et használtam.
A WEM-et úgy fedeztem fel, hogy vettem egy 1:350 Academy Tirpitz kittet és nem kaptam hozzá maratást. Ekkor elkezdtem az Interneten utánna járni és ráakadtam egy összehasolításra a Tamiya 1:350 Yamato kitthez készített Eduard, Gold Medal Models, Tom's Modelworks és WEM maratásokról, nekem a WEM-é tetszett a legjobban.
Később megtaláltam a Shipcamouflage.com-ot a Snyder and Short Enterprises honlapját, itt John Sneyder ugyan az a fickó aki a WEN ügyvezetője. Annyira megtetszett amiket csinálnak pl.: 1:600-as maratások Airfx kittekehez stb., hogy első Internet-es vásárlásomat is nálluk ejtettem meg. Nem a legolcsóbbak, de jók és - eddig - mgbízhatóak.
Most fut a második projektemhez - 1:350 Academy Tirpitz és 1:400 Heller Scharnhorst Operation "Sizilien" kamuflázzsal - megrendelésem, szintén a második nálluk (festék, maratás sajnos a Tirptz-é még mindíg "coming soon", ha megjön azt is értékelem itt, ha nem unalmas.
Eddig az Airfix 1:600-as Ark Royal (III.) és a King Geroge V. kittekhez vettem tőlük maratást és Royal Navy világos, közép és sötét Admirality szürke, Anti-foulming red és RN Withe festékeket.

Lakkbenzint a Coloucoats festékhez használtam de csak kisérletként a hajótest belsején, valóban nem ad olyan felületet mint a Color Mix és fene büdös.

IJN Yamato

Előzmény: phantomII (4384)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4391
életem első festett makettje az F-15D lassal kész, és eddig csodásan sikerült

Nagyszerű hír!

Remélem néhány fotóval is megörvendezteted a topictársakat!

A matricázásnál feltétlenül használj matrica lágyítót-feszítőt, javallom a Gunzet. Nyilván matt vagy félfényes a felületed, arra nagyon "tejfölösen" tapad a matrica enélkül.

Nem is tudom hogy háláljam meg...

Fényképeket kérünk és sokat.:-))))

Remélem van (vagy tudsz kölcsönkérni) digit géped, úgy igen könnyű lenen megoldani.

Előzmény: Lucky Bastard (4387)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4390
Akkor Budapest....:-(((

Bp. V.Sas u. 4.

Előzmény: Pojka (4388)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4389
A Tomcat is megszűnt... :(
Előzmény: Pojka (4388)
Pojka Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4388
Köszi, a neten amit találtam, az szerint az Armada Hobby Centrum már megszünt, és a Tom-Cat játkboltot találtam, mint címet és a Szivárvány Gyermekházat. Én viszont kimondottan makett boltra gondoltam, mert a játékboltokban főleg a tömeg-cikkek kaphatók sajnos.
Lucky Bastard Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4387
Sziasztok!

Muszáj, hogy megosszam veletek óriási örömömet, ugyanis ahhoz képest hogy a nullák nullájáról indultam, életem első festett makettje az F-15D lassal kész, és eddig csodásan sikerült. Nem is hittem volna. Na most ez azért érdekes, mert mindenben a ti segítségetekre támaszkodtam, és arra amit itt a fórumban leírtatok. Nem is tudom hogy háláljam meg...

Bocsesz ezért a kitörésért :)

phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4386
Az Armada volt (van?) Pécsett, makettklub meg bolt.

Ha vannak Modell és Makett újságjaid (azóta megette őket a Pro Modell), akkor azt ők vitték, meg persze hirdetgették magukat benne. Lehet, hogy a mostani Pro modellben is találsz hirdetést.

Ha semmi nyomra nem bukkansz akkor írj, előkeresem neked a koordinátáikat.

Előzmény: Pojka (4385)
Pojka Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4385
Bocs, ha csak úgy közbe szólok valami beszélgetésbe! Pécsett élek és szeretném tudni, hogy itt, vagy a közelben merre vannak makett boltok. Főleg az autó és motor makettek érdekelnek.
Köszi!
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4384
Nemsokára a makettező cuccaim egy része előkeveredik (a hosszú téli estékre:-DDD), akkor megnézem a Humbrol és egyéb készleteimet.

A Revellhez nagyjából jó a lakkbenzin, ha kellőképpen igénytelen felületet akarsz csinálni.....

Megpróbáltam sok mindent, de a Revellre különösen áll, hogy fújáshoz csak a saját gyári higítóját szabad használni.
Ecsetmosáshoz, pisztolymosáshoz már okés a lakkbenzin, de festéshez nem.
Szóval ez saját tapasztalat.

Szagold meg a lakkbenzint és a gyári higítót.... ég és föld....
A gyárinak egy síma, enyhén pikáns kellemes illata van, a lakkbenzin az "nyers". erőszakos, több zavaró mellékillatot tartalmazó szag.

Előzmény: IJN Yamato (4383)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4383
Igen, rendeltem már festékeket. Külön hígitó nics hozzá, "finom" minőségű "közönséges" (common) hígitót ajánlanak. A Revellt és a Corában és a Tescóban szoktam venni, "kisérletként" használtam lakkbenzint de azzal még várok mielőtt hajóra használnám. Én schnellboat-tal eddig nem nagyon foglalkoztam, de most egyébként is Kriegsmarine kamuflázsokat keresek, ha találkozok azokkal amikre szükséged van akkor belinkelem a forrást.
Addig:
Die Deushe Kriegsmarine


German Naval History torpedoboats


Bismarck & Tirpitz, itt a fórum.

és két makett site:
steelnavy.com


ModelWarships.com


Ha ismered ezeket akkor bocs.
A kooperációról meg - természetesen - lehet szó.

IJN Yamato
ps. Most megyek értekezni.

Előzmény: phantomII (4382)
phantomII Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4382
Bocs a kisregényért.

Nem-nem-nem!
Nagyon örülök (és gondolom nem csak én) hogy írsz, és hogy ilyen sokat! Élvezet olvasni!

Rendelgetsz festékeket onnan?
Esetleg tudnánk kooperálni, hogy (természetesen előre kifizetem) a rendelésedhez hozzácsapnál schnellboat-weiss-t, higítót ilyesmit, mert így olcsóbban jön ki mindenkinek.

A Schnellboatot én anno 5 nap alatt raktam össze, igazából kíváncsi voltam, hogy meg tudom-e csinálni ilyen gyorsan. (Persze csak esténként tudtam vele foglalkozni). Viszont már 10 éve is hallottam, hogy létezik fényes fehérben, ezért félre is tettem egyet.

A makettet persze minden olyan ponton elszabtam ahol lehetett, bár így is csinos darab lett.:-)

Úgyhogy elhatároztam, hogy fehérben high-tech módon is el fog egy készülni.

A fedélzetéről, esetleg a hajócsavarokról tudsz-e valami lelőhelyet, hogy hol találok képeket? Fontos lenne a légvédelmi géppuska, vagy legalább annyi információ, hogy milyen egyéb makettből (kiegészítőből) lehetne oda valami rendesebb cuccot fabrikálni.
A torpedók is nagyon látványosak, arról sem ártana valami valósághű festési leírás meg kép.

Előzmény: IJN Yamato (4381)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.24 0 0 4381
Örülök, hogy segíthettem, elég rég olvaslak itt titeket. Sokat segített amit maszkolásról, festékekről, festésről írtatok, legalább sikerült valamivel viszonozi. A phantomll Phantom meg egyenesen csodálatos, igaz én nem "szárnyalok", hanem hajózok, de ez a típus a második a kedvenc repülőim között.
Ha tudok - elsősorban hajókkal kapcsolatban - máskor is segítek.
Még valmi, most fut a WEMtől a második megrendelésem, valószínüleg nemsokára indul a harmadik, később ezekről is beszámolok.
A festékről, a Steel Navy com-on van egy értékelés. Én az ott írtak miatt kezdtem érdeklődni iránta.
Saját tapasztalat, színre, szagra, állagra, ízre jó. Festésre - én ecsettel festek és az eddig evvel a festékkel lefestett felület viszonylag kicsi - szintén.
A kitt: Revell 1:570 "Gneisenau", ennek a képnek a felső kamuflázsából az orr, a tat és a fehér csíkozás a hajótesten. A festék a sötét részeken az "AP 507A Dark Admiralty Grey", a fehér "RN White" (jó kis "fantasy ship").
Negyedik rétegként került fel a felületre.
Első: Humbrol 1 Matt Primer.
Második, harmadik: Humbrol 87 Matt Steel Grey, illetve Revell 5 Matt Withe.
Negyedik a WEM Colourcoats említett két színe. Minden esetbe a Revell Color Mix hígitót használtam. A Colourcoats-nál 1:1, a többinél 2:1 hígitó:festék arányban. A CC-vel úgy jártam mint te a Phantom orrkúpjával, majdenem "lefolyt" a festék. A festett felület valmivel fényesebb lett mint az eredeti volt, de még így is matt. A meglepetés, a festék úgy "felhúzodott" a felületre, hogy az addig erős fantáziával látott - az öntésen lévő - "bullseye" ablakok ismét láthatóvá váltak. Kb egy hónapja festettem le, azota figyelem, hogy a különböző típusú festékek mennyire szeretik egymást, de eddig még semmi probléma nem jelentkezett.
Bocs a kisregényért.
Üdv: IJN Yamato
Előzmény: phantomII (4378)
phantomII Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4380
Állítólag de ismétlem, állítólag etilacetáttal megy. De hogy finoman fogalmazzak próbadarabon jól kipróbálni, mert az EtAc hamar megkapja a műanyagot, feloldja a sztirolt.
Előzmény: prepo (4379)
prepo Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4379
Bocs, hogy megint terhellek benneteket, próbált már valaki lakkot eltávolítani matricáról?

prepo

phantomII Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4378
Tudtommal a "háburú előtti" kamuflázskén használták az un. "schnellbootweiss" álcaszínt az Északi Tengeren.

Köszönöm, köszönöm és megint csak köszönöm!!!!

Egy ilyen képre vadászok már kb. 5 éve a neten!!!!

Erre bónuszként minden megvan, még a festék honlap is hozzá....

Egy óriási adag makettezőhálára be vagy jegyezve nálam! És ez komoly!

Előzmény: IJN Yamato (4371)
phantomII Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4377
Tudnátok ajánlani olyan oldalt vagy küldeni olyan képet, amin a Trabant 601-ről található oldal-, felül- és oldalnézeti sematikus kép? Jó lenne ha lennének rajta méretadatok is.

Antikváriumokban itt-ott fillérekért kapsz régi Trabi kézikönyvet, szervízkönyvet, ilyesmiket, abban precízen minden benne van.

Nekem is elő kéne ásni több köbméter cucc közül, amit most nem tudok bevállalni.:-((((

Esetleg valamelyik autóstopicban egy lelkes trabantos beszkenneli neked, akkor nyertél.:-)

Előzmény: Gonosz Csiga (4376)
Gonosz Csiga Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4376
Hi!

Tudnátok ajánlani olyan oldalt vagy küldeni olyan képet, amin a Trabant 601-ről található oldal-, felül- és oldalnézeti sematikus kép? Jó lenne ha lennének rajta méretadatok is.

Előre is köszi!

Csiga

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4375
Biztosan arusit a Johnson itthon is valami hasonlot; megprobalok utanajarni.
Egy rakas dologra hasznalhato, viz megjelenitesetol a makett lefujasaig mindenre. Keress ra a Hyperscale-n vagy a google-en; tenyleg holmi "mindenre jo" dolognak tunik. (Most kezdtem csak el foglalkozni vele. A kabintetonek bejott. Lakknak meg nem tudom.)
Előzmény: prepo (4370)
neutron Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4374
prepo

Europaban nem Future-nak hivjak, de itt is SC Johnson termek. Kleer, Klir, meg hasonlo neven fut. Sajnos meg en sem lattam, ausztriaban pobaltam eddig, es olaszorszagban :(

Jo lenne, ha kiderulne, hogy van nalaunk kaphato megfeleloje is.

Udv, neu

Előzmény: prepo (4370)
Kurdeejay Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4373
Üdv Mindenkinek!
Nem tudja véletlenül valamelyikőtök, hogy lehet-e kapni rádiótávirányítós szettet hajókhoz?
Nekem olyan kéne, amiben benne vannak a motorok a távirányító és a kihajtás+hajócsavar!
Ha lehet ilyet kapni kérlek írjátok meg hogy hol, és hogy kb mit kóstál?
Én működőképes kartonpapírmodellekben utazom, ahhoz kéne!
Előre is köszönöm!
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4372
háburú=háború
Előzmény: IJN Yamato (4371)
IJN Yamato Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4371
Üdv phantomll!

Tudtommal a "háburú előtti" kamuflázskén használták az un. "schnellbootweiss" álcaszínt az Északi Tengeren.
Többet:


a Prinz Eugen Schnellboot Archive lapon.


Modellfestékként a White Ensign Models site Colourcoatslapján.

A szín pedig a Ship Cammouflage oldalon aKriegsmarine 1 képen.


IJN Yamato

Előzmény: phantomII (4364)
prepo Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4370
A Future-ről többször olvastam már. Ez tényleg egyszerű padlówax? Itthon nem beszerezhető. Mondj róla pár dolgot! Hogyan használod? Csak beásztatod? Mennyi időre?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4369)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4369
Most probaltam ki a Futuer-t kabinetetovel (belemartottam, megszaritottam). Meg a baratnomnek is feltunt, milyen szep fenyes, pedig nem mutogattam, csak babraltam vele. (Es mellesleg ez egy ujabb problemat old meg, amit kb harom honapja vetettem fel: lehet cianoakrilattal hozzaragasztani femet, mert a Future megovja a plexit.) Szerintem kellemesebb modszer, mint polirozni.

Tenyleg, a FAQ-val mi a helyzet? Rajtam kivul senkit nem erdekel?

Előzmény: prepo (4367)
phantomII Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4368
Volt már olyan, hogy a géptesttel együtt kapta a fényes lakkot. Szép lett.
Előzmény: prepo (4367)
prepo Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4367
Ti mit használtok az átlátszó alkatrészek felpolírozására? Én eddig króm tisztítót használtam, de nem mindegyik típus jó. Az amelyik jó kis karcoló szemcséket tartalmaz, de nagyon szép átlátszó fényt ad. A Tamiya Compaund / remélem jól írom / is jó erre?

prepo

prepo Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4366
Burnt metal-t még sohasem kevertem. Nem tudom, hogy fémfestéket ugyanúgy lehet-e keverni mint a nem fémet. Bár már többször gondolkodtam, hogy a Testors fémszíneit kutyulom, hátha úgy jobb hatást érhetek el, de eddig még nem volt igazán szükségem rá. Ha nem lesz olyan mint ahogy elképzeltem dobhatom el.
Milyen festékkel gondolod, bár nem vagyok egy nagy festékkeverő. Fényes fekete+alu, de ez csak egy tipp még sohasem csináltam.

A Gunze polírozható fémszíneivel mi a helyzet?
Jobb mint a Testors?

Tisztán fémszínű gépet még nem készítettem soha, most állok majd neki. Az tényleg igaz, hogy a fém festésű gépet / pl. Testorsszal festett / nem lehet terpenolos feketével befuttatni?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4365)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4365
Nem tudom, otthon hogyan lehet Alcadhoz jutni, azon kivul, hogy postan megrendeled. Talan a Fabulisban vagy a Sasban tudnak segiteni.

A NM-ugyben elegge sok cikket olvastam mar, es a legtobb holmi szent gralkent kezeli az Alcadot. Mas helyeken jobbnak mondjak a Testorst, az SNJ-t, megint mashol a femfoliat javasoljak (bar arra cikis festeni es matricazni); szoval negy itten a kavarodas.
A masik problema, hogy nem minden femszinu gep volt ugyanolyan fenyes, tukrozodo, stb. Lattam mar tukorszeruen csillogo gepet, es hamuszinu ezustoset is; raadasul sokszor az elso karbantartas utan a femfeluletet le is festettek -femszinure. Amire a legjobban hasonitanak a kulonfele femszinu festekek, tennem hozza: ugyanolyan olcso, kalyhaezust szinuk van.
Szoval ha rendesen kisuvickolt, kipolirozott gepet akarsz, akkor marad az Alcad, a femfolia, es az SNJ.
Ennyi a bolcsesseg, amit a netrol eddig osszeszedtem; majd ha megjon a rendeles, es kiderul, mit kuldtek (elszurtak a dragamek), majd beszamolok az eredmenyrol.

UI.: rendes "burnt metal"-t mibol lehet kikvereni? Nincs kedvem ujabb uvegcset venni.

Előzmény: prepo (4362)
phantomII Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4364
Ha már erre jársz jut eszembe...

Tud-e valaki arról, hogy a German E-boat létezett-e fényes törtfehér festéssel is, nem csak a szürkével?

Előzmény: cOSTIV (4363)
cOSTIV Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4363
Megújult oldalon várom a hajómakett kedvelőket a

Maszatomy.hu oldalon.

Maszatomy alias cOSTIV!

prepo Creative Commons License 2003.11.22 0 0 4362
Mandark

Köszönöm a választ, gondolkodtam a Mig-15 megvételén, de inkább más lesz helyette.

más

Beszéltetek itt az Alcad-ról, nem tudom jól írom? Ezt hogyan lehet beszerezni itthon a legkönnyebben? Ez jobb a Modell Master-nél? AZ ARC látott képek alpján nem látok olyan nagy különbséget, persze azért az is hozzá tartozik, hogy a képek itt nem mindig a legjobbak. Viszont egy 1/72 Monogram F-104-t valami SNJ por segítségével festett le egy emberke és az nekem sokkal jobban tetszik.

prepo

Előzmény: Brutalis Harmonia (4361)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.21 0 0 4361
A Trumpeter nagyon allat, de pont speciel a MiG-15, MiG-17 nem az igazi. 19-tol folfele mar hasit. :)
Előzmény: prepo (4359)
prepo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 4360
A lényeg kimaradt, tehát 1/48 Hasegawa F-104C!

Előzmény: prepo (4359)
prepo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 4359
Bocsi, ha már szerepelt, de nincs kedvem visszaolvasni! Mit tud a Trumpeter 1/32-es mig-15? Feltűnően olcsó, más Trumpéterkékhez képest.
Egyébként úgy általában milyen minőségű a Trumpeter?

,más

Ma vettem, a Fabulisban egy F-104C-t (1/48) 3500HUF-ért, csak ajánlani tudom mindenkinek.
7300-ról van leértékelve. A japcsi egy százassal olcsóbb, és ha valaki amúgy sem a gyári matricát használja, akkor G is csinálhat belőle.

üdv prepo

neutron Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4358
Koszonom a csapat neveben is!

Udv, neu

Előzmény: phantomII (4357)
phantomII Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4357
Gratulálok!!!!
Előzmény: neutron (4355)
mezga geza Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4356
aha
Előzmény: neutron (4355)
neutron Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4355
mezga

Hat egyreszrol tarstulajdonosa es tarsalapitoja vagyok a cegnek (ez a 3. kiadott jatekunk), masreszrol Vezeto grafikuskent (aki eleg sok mast is csonal :)

Udv, neu

Előzmény: mezga geza (4354)
mezga geza Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4354
neutron
offtopic

Gratula!
Mint micsoda veszel reszt a projectben ha nem titok? Grafika, programozas stb?

Előzmény: neutron (4353)
neutron Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4353
Udv!

OFFTOPIC!

Csak megosztanam Veletek az oromomet. A mai napon megjelent a jatekunk, a Terminator 3: War of the Machines demoja. A hivatalos Terminator jatek PC-s verziojarol van szo, ez egy multyplayer taktikai FPS. Aki szereti a hentelos jatekokat, kiprobalhatja. Letoltheto a kiadonk, az ATARI ausztraliai servererol:

http://files.ausgamers.com:81/hugedemos/terminator3/T3WotM_PR_DEMO.exe

Nagyon kemeny munka volt, ezert keszul a Vikingem is aprilis ota :) Remelem tetszik Nektek! A full jatek megjelenese Dec 2.

Udv, neu

Real_Hosaka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4352
Azért köszönöm az infót!

Sziasztok!

Előzmény: phantomII (4351)
phantomII Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4351
Nu. Találtam egy műgyantát.

De ismétlem, behozni, csomagban beküldetni ilyesmit nem tudsz, mert a legenyhébb, hogy elkobozzák.


Meg egy műanyagot.


meg egy Spandaut

Előzmény: phantomII (4350)
phantomII Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4350
Tudom miről beszélsz. 10 éve még lehetett kapni, de miután 10 bankrabló közül 9 ilyet használt, betiltották.

Egyébiránt ezek kész cuccok, kifesthető, makett jellegű változatban 1:4 méretarányban gyárt ilyesmiket a Verlinden. 1:1-ben nem nagyon van makettezős fegyver.

Előzmény: Real_Hosaka (4348)
szani Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4349
mondta phantom ,hogy létezik ilyen külföldön, csak nálunk nem lehet kapni. régebben pl. a Sas-ban volt de már nagyon régen nincsen.
Előzmény: Real_Hosaka (4348)
Real_Hosaka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4348
Félreérthetően fogalmaztam... én összerakható műanyag kit-ekre gondolok, amelyeket aztán szépen le lehet festeni, hogy valódi formájuk legyen... mondom, lehet, hogy nem létezik ilyesmi, csak ti azért többet tudhattok ilyen téren...
Előzmény: phantomII (4347)
phantomII Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4347
Természetesen. Külföldön.

Otthon a szobád falán éppen tarthatsz, a probléma máshol van.

Tilos ilyesmivel közlekedni, behozni, adni, venni, vámkezelni, importálni, utcán hordani, magadnál tartani, stb., stb., stb....

Fegyvernek minősül ha elkapnak vele, akár úgy is, hogy becsomagolva az utcán szállítod.

Persze régi (antik) cuccokat lehet, de abból eredetit is tarthatsz.:-)

Előzmény: Real_Hosaka (4346)
Real_Hosaka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4346
Sziasztok!!

Lehet, hogy nagyon idétlen kérdéssel fordulok a tisztelt fórumózókhoz, én nem vagyok gyakorló makettező, ám szívesen látnék a szobámban fegyver maketteket... pisztolyok, puskák. Az lenne a kérdésem, hogy tudomásotok szerint gyárt-e valamelyik cég életnagyságú műanyag fegyvereket...

Hali!

phantomII Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4345
B-25-öt a Monogram gyártott nagyon szépet, de emlékeim szerint újra kiadták.
Előzmény: neutron (4343)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4344
Mar irtam mashol is... B-25: Ebay ;)
Előzmény: neutron (4343)
neutron Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4343
Udv

Esetleg nincs valakinek "felesleges" 1/48 B-25-je, es P-51D-je? Utobbobol csk tamiya vagy hasegawa erdekel.

Udv, neu

prepo Creative Commons License 2003.11.19 0 0 4342
Sziasztok!

1/72-ben a Hasegawa F-18-asa a legszebb?
Érdemes megvenni? A Fabulis oldalán látom, hogy van egy két akciós termékük. Hasegawa :72-ben RAF Jaguar , F-16, F-18 stb..., 48-ban F-104-es 3400,-és 3500,-.

Üdv prepo!

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.19 0 0 4341
Nagyon allat! (Sajnos mar rendeltem a Gunzetol is, a Testortol is... mar igy is van 4 femszinem. Majd legkozelebb.)
Előzmény: neutron (4340)
neutron Creative Commons License 2003.11.19 0 0 4340
ManDark

Ez is egy opcio:

http://www.snjmodelproducts.com/

Olcsobb mint az Alclad.

Udv, neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (4335)
szani Creative Commons License 2003.11.18 0 0 4339
Az ICM az ukrán cég és ott biztos jobban kapható , nálunk szinte semmi sincs pedig gyártanak egy-két érdekességet. A Pecsaban vettem egy T-28-at (ezzel is növelve összerakatlan kittjeim számát) Az oldalukon megnézheted , hogy van-e ami érdekel tőlük.
http://mirror.icm.com.ua/
Előzmény: Lucky Bastard (4338)
Lucky Bastard Creative Commons License 2003.11.18 0 0 4338
Sziasztok mesterek :)

Rég jártam itt, de adódott két kérdésem.
- nincs vkinek képanyaga egy F-15 D-ről (főleg a hajtóműről és a beömlő nyílásról kéne, de minden kép jól jön)

- Ukrajnában érdemes-e makettek után járni
?

mezga geza Creative Commons License 2003.11.18 0 0 4337
neutron
Szerintem tuti alclad lesz a befuto
Előzmény: neutron (4336)
neutron Creative Commons License 2003.11.18 0 0 4336
ManDark

Metalizer ugyben inditottam egy topicot/szavazast az ARC-n...erdemes lesz nezegetni szerintem:

http://www.aircraftresourcecenter.com/forums/index.php?act=ST&f=12&t=8809&s=33c0513eb795543e7f31fd1bd74408ae

Udv, neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (4335)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.18 0 0 4335
Kszonom a sok valaszt. A gunze es Testors mindenfele femszinei mellett dontottem, mert most csoro vagyok, es amugy is sokat koltottem makettre mostansag.
Akkor, majd ha kesz a ket hajtomu, belinkelem a fotokat. (Igy megnezve az Academy F-86-os hajtomuve meglehetos koltoi szabadsaggal lett elkeszitve.)

Mindegy; azota en gyujtogetem a FAQ-t (mashonnan is); viszont nagy segitseg lenne osszeszedni, hogy egyes szineket hogyan lehet kikeverni, hogy ne kelljen olyan szineket venni, mint pl. a friss gumi, kiszaradt fa, egett aluminium es tarsaik. Ha erdekel vkit, feltehetem, work in progress felirattal.

Tenyleg, kinek mi van tervbe veve?
(Itt: Ka-50, Ka-52, Mi-28, Ah-1 Gold Cobra, Accurate Miniatures teljes szeria :), Tamiya 32-es F-15 bunker buster, Verliden Corsair cockpit (csak igy, magaban), Trumpeter 32-es MiG-19, MiG-21, A-10, Wildcar es vegul Academy MiG-29... Ez iyy, akarhogy is szamolom ugy 500 dollar ebayrol. Nalatok mi a helyzet?)

phantomII Creative Commons License 2003.11.17 0 0 4334
A Testors metallizer sealerjerol tudtok valamit, mire valo?

A kollégák megírták, én is kipróbáltam már, elveszi egy kicsit a fémes hatást.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4330)
neutron Creative Commons License 2003.11.17 0 0 4333
ManDark!

A Sealer a metalizer fixaloja, de tobb hejrol hallotam, hogy nem ajanlatos felrakni, mert elveszi az igazan femes csillogast (ergo nincs ertelme szinte metalizert hasznalni). En nem vettem sealert, igaz meg csak egyszer hasznaltam metalizert, de azzal nem volt gondom.

Szerintem Alclad...8 dollar, de eleg egy darabig, es tenyleg fem.

Udv, neu

Előzmény: Mekett_Elek (4332)
Mekett_Elek Creative Commons License 2003.11.17 0 0 4332
Sziasztok!

Felkerült a Makettinfóra az idei "stefániás" kiállítás kiírása.

Üdv!

mezga geza Creative Commons License 2003.11.17 0 0 4331
A testors fem szineire valo atlatszo (lakk). A testors nem olyan mint az alclad, hogy nem kell ra semmi azt nem jon le.
Előzmény: Brutalis Harmonia (4330)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.17 0 0 4330
A Testors metallizer sealerjerol tudtok valamit, mire valo?
phantomII Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4329
csak epp ez a fotokon nem jon ki. Pedig el akartam dicsekedni...

Próbáld már meg feltenni....

Előzmény: Brutalis Harmonia (4328)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4328
Akkor sporolok 8 dolcsit... De leverem rajtad, ha nem lesz szep :)

Visszaterve a hajtomure: az a banatom, hogy nagyon sok fele ezust, fem, stb arnyalattal dolgoztam, ami tenyleg szeppe teszi, es nem csak egy ezustre pingalt muanyagdarabot latsz, csak epp ez a fotokon nem jon ki. Pedig el akartam dicsekedni...

Most olvastam amugy a Miliput oldalan valami hasonlo modszert a csovek belso tomitesere. Szoval ennel jobb nem nagyon akad.

(Amugy bosszanto a dolog: itt a Tamiya kit, tele extrakkal, es vasarolhatsz hozza mindenbol mugyantat. Akkor meg mi a fenenek hozza hajtomu, ha ugyis kidobod?)

Előzmény: phantomII (4327)
phantomII Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4327
Csovek: az osszergasztott hajtomukiomloknel, hasonloknal latszik belulrol az illesztes.

Eeeeegeeennn......
és speciel szopk vele, ha nincs műgyanta kiömlő, beömlő, stb.

Matrica: 48-ban dolgozom,

Puma akad.

A kerdes ugy szol, hogy nem nez-e ki hulyen chrome silverrel egy repulo?

Voltak ám nagyon fényes gépek....

Előzmény: Brutalis Harmonia (4326)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4326
Alcad: nana, hogy en dontok. :) A kerdes ugy szol, hogy nem nez-e ki hulyen chrome silverrel egy repulo? (Tul fenyes, mittom en. 8 dolcsi a tet :)

Csovek: az osszergasztott hajtomukiomloknel, hasonloknal latszik belulrol az illesztes. Ezeket valahogy el kellene tuntetni. A legjobb, amit eddig sikerult kitalalni, hogy putty-val utana befuttatom, es koromlakklemosos fultisztitopalcikaval leszedem a folosleget. Ezzel viszont a festest tonkre is teszem.

Matrica: 48-ban dolgozom, de addig meg sok viz le fog folyni a Golf aramlaton...

Előzmény: phantomII (4325)
phantomII Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4325
ugyis szeretnek egy MiG-29-est ,es gondot okoz, honnan szerezzek kis puma-emblemat.

Itthon lehet szerezni. Méretarány?

Viszont valaszt kerek a kerdesemre, mert surgos: Alcad vs Chrome Silver!!!

Így ránézésre Alcad.... de te döntesz.

Fura, e minel dragabb es jobb minosegu a makett, annal jobban sikerul. Hiaba tanacsoljak, hogy olcson kezdjen az ember, a sz*r makettek a verprofiknak valok.

Ez így igaz. Pedig fordítva gondolná az ember...

es minden, ami jova teszi, lathatatlan.

Nem látszik a fényképen?

(Tenyleg, a csovek illeszteseit belulrol hogy tomititek?)

Milyen csövek?

Előzmény: Brutalis Harmonia (4324)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4324
A Greatmodelstol rendelek eppen, de az ebay-t is nyomom...
A boltok ugyeben nagyon szomoru a helyzet; a hobbi boltokban egy-ket elaggot Monogrammon es Testorson kivul nincs semmi.
A Walmartban viszont az a matrica-keszito szet nagyon izgatja a fantaziam; ugyis szeretnek egy MiG-29-est ,es gondot okoz, honnan szerezzek kis puma-emblemat.

Viszont valaszt kerek a kerdesemre, mert surgos: Alcad vs Chrome Silver!!!

Mas: probaltam homokszint kikeverni a kis Academy Hughes 500 MS-hez; mar gyanus volt a kis tegelyben is, de lefestve... szoval most van egy borszinu helikopterem. :)

Viszont elovettem az evek ota halasztgatott figuraimat, es mindenki kapott nemi szint. (Komolyan, van szamuraj feherfembol, a nagy tabronokok, kis amerikai katona vietnambol, urgardista - mind atjott az Atlanti oceanon, de vegul lett bor a kepukon...)

A helikopterekrol: ezekkel allatira megszivtam: gondoltam, osszerakok kettot (egy TOW es egy tengereszeti verzio), hogy legyen min gyakorolni a fujast; csak epp nem lehet az ajtot a helyere ragasztani, az atlatszo reszek nem illeszkednek... magyaran remelhetoelg ezek lesznek az uolso ecsettel festett makettek. Fura, e minel dragabb es jobb minosegu a makett, annal jobban sikerul. Hiaba tanacsoljak, hogy olcson kezdjen az ember, a sz*r makettek a verprofiknak valok.

Utolso kis zonge: tegnap dolgoztam a Sabre es a MiG-15 hajtomuvein. Szerintem allati szepre sikerultek; vagy nyolc fajta ezust, aluminum, gunmetal stb festekkel festettem, hogy a szemmel nem lathato arnyalatni kulonbsegek elethubbe tegyek (amugy mindket festesi utmutato sz*r, a fotokat nezegetve, pedig az egyik Tamiya), es tenyleg jol nez ki - lefotozom, es minden, ami jova teszi, lathatatlan. Gondoltam pedig, hogy belinkelem, hogy eldicsekedhessek veluk :(

(Tenyleg, a csovek illeszteseit belulrol hogy tomititek?)

Előzmény: phantomII (4323)
phantomII Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4323
Van valami weblapjuk?
Te boltban tudsz venni, vagy neten rendelsz?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4322)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4322
Van minden; csak a penztarcad birja...
Előzmény: Törölt nick (4321)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4320
Meg egy kerdes: szerintetek a Testors Chrome Silverevel le lehet fujni egy F-86-t es egy MiG-15-t? Eleg elethu femszin, vagy ugy fog kinezni, mint valami kis platina-ize? (Meglehetosen fenyes, de szep, egyenletes szint ad.)
8 dolcsi az Alcad, es csoro vagyok...
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.16 0 0 4319
Ha valakinek megvan a Tamiya 1:48 MiG-15 bis-hez a mugyanta kiegeszito, es valamilyen oknal fogva nem hasznalt fel belole reszeket (foleg a gun-rack, de nemtom hogy mondjak magyarul), megvennem tole.
(Az ok, hogy nem veszem meg a keszletet, egyszeru: az eredetiben is van egy szep hajtomu, rezgyantaval a pilotafulke is felturbozhato -akkor minek vegyek egy Tamiya minosegu makettet, ha ugyis csak a torzset tartom meg? A gepagyuk kis izeje viszont nincs benne...)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.15 0 0 4318
Ha ilyen buta feje van a Mikulasnak, akkor inkabb sotetben kopogtasson. :)
Előzmény: phantomII (4317)
phantomII Creative Commons License 2003.11.15 0 0 4317
Húúúú!!!!

Idén a hajómakettezőknek ilyen Mikulás hozza az ajándékot!!!!!!

phantomII Creative Commons License 2003.11.15 0 0 4316
mail ment.
Előzmény: Colonel Moon (4315)
Colonel Moon Creative Commons License 2003.11.15 0 0 4315
Sziasztok!

Eladó egy komplett 1/72-es II.vh-s V-2 rakéta indítószett, melynek tartalma: JV Model Meilerwagen (tralier és indítóállvány), JV Model Hanomag SS 100 (vontató), JV Model V-2 rakéta, Planet Models Sdkfz 7/3 Feuerleitpanzer (indító, megfigyelő állás félhernyó), Planet Models Kfz.385 Kesselwagen (töltőkocsi), Planet Models Opel Blitz T-stoffwagen (töltőkocsi), Planet Models Meiller Wagen, Planet Models A-Stoff Transporter (hidrogén-peroxid trailer).
Minőségi cseh műgyanta kitek, fém maratott alakatrészekkel, egy példány van mindegyikből, csak egyben eladóak, Külföldről rendelt kitek, Magyarországon nem kaphatóak, sőt egy részük már külföldön se mert leálltak a gyártásukkal. A kiteket kb. egy éve gyártották. A teljes V-2 rakéta indító jelenet megépíthető vele, minden jármű itt van hozzá.
Továbbá eladom hozzá még referenciaanyagaimat is:
- Vintage Video: V-2 Rocket PAL VHS (eredeti felvételek a rakétáról, az indítási proceduráról, az építéséről)Amerikából rendelve
- A-4/V-2 Rocket FIBEL (az eredeti német kézikönyv a rakéta kezelőinek) angol nyelven szintén Amerikából rendelve.

Felszámolom a gyűjteményem és eladnám ezt a féltve őrzött készletet. További részletek emailben, kérlek ide írj: willgraham@freemail.hu

neutron Creative Commons License 2003.11.13 0 0 4314
Jo estet

Nincs valakinek elado/elcserelheto 1/48 P-51D mustangja? Tamiya vagy Hasegawa erdekelne (inkabb tamiya). Esetleg nincs valakinek meg a LOU IV matricakeszlet a Tamiya kit-bol (P-51D, E2=O=C jelzesu gep) ?

Udv, neu

Mekett_Elek Creative Commons License 2003.11.13 0 0 4313
Sziasztok!

Jött egy kiírás a jövő évi Euro-Modell szakkiállítás és vásárról, valamint versenyről, ami az ausztriai Riedben kerül megrendezésre. Mivel a rendezvény a keletre való nyitás jegyében fog eltelni, különösen számítanak a magyar klubokra és makettezőkre.

A kiírást a Makettinfo Versenyek rovatában olvashatjátok.

Üdv

szani Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4312
Úgy látszik tényleg érdekli a dolog , mert pár napja olvastam már a kérdését a missing-lynx fórumon.
http://www.network54.com/Hide/Forum/message?forumid=47207&messageid=1067804645

sajnos nekem fogalmam sincs , de remélem valamelyikőtök tud neki segíteni , ha már egy Angol létére Magyar témát kutat :)

Előzmény: nohab (4311)
nohab Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4311
Sziasztok,
ezt kaptam tegnap:

"Dear Sir,
I found your site during an internet search using 'Google.co.uk'
I am at present conducting some research into Hungarian paint manufacture
during the late 1930's until 1945.
This research is an attempt to identify the correct colours used on
Hungarian military equipments, in particular armoured vehicles produced at
the various factories, (MAVAG, Weiss Manfred, Magyar Vagon (RABA) & Ganz)
during this time period.

I have been told by a Hungarian friend there is a possibility that these
paints were actually produced by MAVAG, however I have been unable at
present to confirm this statement and he is unable to locate any further
information.
MAVAG as you know were building rolling stock prior to armoured vehicles,
I'm hoping you may be able to offer a source to locate this information or
know something about this subject of the paint manufacture by MAVAG or other
possible manufacturers in Hungary.

I thank you for your time and look forward to your reply.

Best Regards

Andrew Telford (UK)"

Mivel nekem a militária minden porcicája kínai, a segítségeteket kérném, hogy merre induljak el???

Köszi előre is!

neutron Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4310
ManDark

A Humbrol polirozhato metaljarol meg nem sok jot hallottam, az Alclad/AlcladII viszont nagyon jo! Az tenyleg fem szinu, olyan semmi massal nem tudsz. Esetleg meg a modelmaster metalizer-jet ajanlanam, azt mar en is probaltam, es ugyan nincs olyan jo mint az Alclad, lehet vele szepet csinalni.

Udv, neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (4309)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4309
A Wallmartban lattam csodat ezerrel! :) A Testors matrica-nyomtato kitjerol mit hallottatok? Megeri a hat dolcsit? (Meg 28ert egy HP szines nyomtatot?)
Vegyek Alcad metallizert, vagy a polirozhato fem a Humbroltol eleg eltszeru lesz a Sabre-n? (Mar ha egyszer el is jutok odaig, hogy fujjak...)
huzat Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4308
harckocsi izéről:-) Amin a kerekek vannak kb 10cm x 5cm "karoszéria" darab műanyag. Utána újra tudom festeni, inkább a festéket szedje le ami nem kell, még nagyon az elején vagyok. Egy részét már nem kell ragasztani, de egy másik részét igen az csak félig lett festékes. Úgymond próbából, hogy tudom-e majd ragasztani:-). Amúgy köszönöm mester a válaszokat:-) Majd hazamegyek és kapirgálok:-) De a festéssel is mennyi bajom volt! Nem ráztam fel. Valami híg leves volt a tetején ,csak azt nem vettem észre kiöntöttem és még azt is higitottam és azzal festettem! Mondtam magamba ezt a szar festéket 3-szor kentem mégsem fogja.
phantomII Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4307
Istenments!!!!!

Hegyes kis izével lekapirgálni. Az izé lehet például szike.

Ilyenkor oldószert ne lásson, mert nagy területen megmarja a festéket.

Pontosabban milyen alkatrészről is van szó?

Előzmény: huzat (4306)
huzat Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4306
És ha már bekentem körömlakklemosóval tisztíthatom? Tudni illik bekentem de még nem ragasztottam:-) Mivel lehet újra ragaszthatóvá tenni? Elöbb kell lőni aztán kérdezni...hülye vagyok.
Előzmény: phantomII (4305)
phantomII Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4305
Pontosan.

Van ragasztószalag formájában, a Tamiya gyártja, próbáltuk már helyettesíteni de semmivel sem lehet, illetve vannak folyadékok, a Humbrol lila színben csinálja és nagyon rugalmas, nyúlós az eredmény, a Gunze anyaga keményebb.

Bp. V.Sas u.4. SAS Militaria.

Előzmény: huzat (4304)
huzat Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4304
Mi az a maszkoló és mire jó? Le lehet szedni az anyagról mint a nők arctisztitó maszkját? Arra festhetek és leszedem a festés réteget?
Előzmény: phantomII (4303)
phantomII Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4303
Hólyagos takony lesz a festékből és nem fog ragadni sem.

A ragasztási felületet meg kell tisztítani ha már festve van. Ha nincs még festve, akkor ott takard ki valami maszkolóval festés előtt.

Előzmény: huzat (4302)
huzat Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4302
Tiszteletem

Ha festek (enamel) és utána ragasztom a festett felületet akkot fog ragadni? Szóval festett felületet lehet ragasztani? Ilyen ecsetes ragasztóm van, valami liquid van ráírva.

H. Balázs Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4301
Üdv mindenkinek!

Eladó egy bontatlan 1/32-es Hasegawa Fi-156C Storch, egy megkezdett Hi-tech Heller 1/48-as Ju-87B-2 Stuka, valamint pár régi NDK-s makett, amelyek felújításra szorulnak.

Oceans Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4300
SZIASZTOK!

Eladók a következő, dobozos repülőgép kitek!

1:24-es méretű Heller MESSERSCHMITT BF109E (valódi gumi kerekek, fegyverzet, motor beépíthető) hiányzó összerakási útmutatóval, elkezdett motorral, dobozában - 3000 Ft

1:32-es méretű Revell JUNKERS JU 87B STUKA dobozában, minden alkatrészével, elkezdve - 2000 Ft

1:720-as méretű Revell Hindenburg léghajó dobozában, gyári állapotában - 1000 Ft

...van még néhány kisebb kitem, akit esetleg érdekel, írjon emailt a tomi@bartherv.axelero.net email címre!

mezga geza Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4299
Igy csak '(' es ')' helyet '<' '>' irj.

(a href=http://kep.tar.hu/part/index.phtml?aid=27543994&beginnum=24)Erre a szovegre lehet kattingatni(/a)

Erre a szovegre lehet kattingatni

Előzmény: part (4298)
part Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4298
akkor ide is:
örömmel jelenthetem be hogy elkészültem egy újabb 54-es figurámmal!:)
a kérdéses darab megtekinthető az alábbi címen:

http://kep.tar.hu/part/index.phtml?aid=27543994&beginnum=24

azért csak így, mert nem tudom hogyan kell belinkelni normálisan:(
szal lehet fikázni, de aki nagyon, ahhoz kiküldöm a bőrkabátos elvtársakat a fekete volgával.:))

Mekett_Elek Creative Commons License 2003.10.28 0 0 4297
Sziasztok!

Felkerült a hungaromodell eredménylistája és a jövő évi mosonmagyaróvári verseny teljes kiírása a Makettinfora.

Üdv
Mekett

phantomII Creative Commons License 2003.10.28 0 0 4296
Ja..... 10 évvel ezelőtt. Bár állítólag kiadták megint, de 2 éve 200$-ért ment az eBay-en. Nekem speciel megvan.:-)))))

Mindenesetre frankón meg van csinálva.....

Előzmény: Brutalis Harmonia (4295)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.28 0 0 4295
Ilyeneket gyartanak?? Januar ota ezen tiprodom, miota itt vagyok, es latom az itteni munkagepeket, hogy basszus, ezeket szivesen megcsinalnam...

(Nemreg ment el egy Tamiya Strike Eagle 32-ben 500 dollarert. Iszonyuan szep volt.)

Előzmény: phantomII (4294)
phantomII Creative Commons License 2003.10.28 0 0 4294
phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4293
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4292
Ilyenre en is palyazom... Meg a 32-es MiG-21, MiG-19, Corsair, es Wildcat...
Es ez meg csak a Trumpeter-vonal... :(
Osszeszamoltam: ha e-bayen megvennem az osszes makettet, amit szeretnek, ugy 600 dolcsi korul jarnek. Es csak a 21, 19 all meg kiegeszitok nelkul.
Előzmény: phantomII (4289)
phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4291
http://www.twobobs.net/

Sok-sok matricákok...

neutron Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4290
phantom

Igen, en vagyok az :) Az en ACES II-m szebb szerintem :) Viszont O elorebb tart, mert az ove mar kesz, en meg meg varok ra, hogy a fotomaratast meg tudjam oldani. Addig is csinalom 1/144-ben...azert ezt sem konnyu megcsinalni szetnyitogatva....hamarosan lesznek rola kepek.

Udv, neu

Előzmény: phantomII (4289)
phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4289
Óóóóóóóriási A-10!!!!!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3151408074&category=2587

Jujjj.... ezt kapjátok el!

Asszem neutron kolléga akart nekiesni....
Lementettem a képeket, ha netán valakinek később kellenek....

phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4288
Egyrészt egy kicsit járasd be a pisztolyt.

Lehet, hogy volt benne egy kis zsír, olaj, vasreszelék, stb. a gyártásból.
A festékek amúgy hajlamosak becsomósodni, jól fel kell keverni, esetleg szűrni nagyon finom réz szöveten.
Higítani lehet hogy jobban kéne az esetedben.

Fújni meg sok vékony rétegben kell, azt jól látod.

Előzmény: szasa6 (4287)
szasa6 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4287
Üdv!

Vettem egy pisztolyt (AB124A, mást nem lehet kapni....), és a hétvégén fúlytam vele LifeColor festéket....
Az elején tök jó volt minden csak idővel nem akart jönni a festék nagyobb hátrahúzásnál... egyszer csak megindult, utánna megint nem jött... Nem köpködött csak olyan mintha eltömődött volna....
A feséket 3:1 arányban hígítottam...
Mikor kiszedtem a tűt, kicsit festékes volt, de mintah valamilyen reszelék is lett volna rajta...

Kell egy kis idő a bekopáshoz, vagy jobban kell hígítani a festéket? (0,3-as a pisztoly)

mindig ilyen sok réteget rá kell fújni hogy fedjen? (UA089, Sand 4 réteg kellett...)

sza.sa

phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4286
http://www.foxonedecals.com/

Jó kis matrincák. Főleg Phantom-ra.:-)))

phantomII Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4285
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2438097737&indexURL=5#ebayphotohosting

Figyelem!

1944 Fieseler Fi156-D2 Storch !

Egy rakat jó képpel a belsejéről!
Anno az ESCI kiadta 1/48-ban illetve a Hasegawa 1/32-ben a Rommel féle felderítőt.

phantomII Creative Commons License 2003.10.26 0 0 4284
Küldjed!

Méret nem számít, megabájtok is lehetnek.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4282)
szani Creative Commons License 2003.10.26 0 0 4283
Kör alakú alkatrésznél, (pl. fém kerék) az alkatrészbe dugott hurkapálca is befogható fúrógépbe és a gyorsan forgó felülethez nyomhatod finoman a fültisztító pálcikát
Előzmény: phantomII (4280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!