Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 2024.02.21 -3 5 154981

Pont magasról szarok rá, hogy miért morzsolsz el könnycseppet.

Egyenlőre még nagy a pofa...csak kérdés, meddig? Mert a fijjug gőzerővel dolgoznak az állami erdők privatizálásán. Aztán lesz majd csodálkozás meg fogaknak csikorgatása, amikor az új gazdik nem akarnak "idegeneket" látni az erdejükben és hirtelen az eddig látogatott gombászterületeitek le lesznek zárva.

A természetvédelem ugyanezt csinálja már most kicsiben. Ész nélküli tiltás, mert csak. Hogy ne is lássa senki, mit csinálnak és nem csinálnak az összetarhált pénzekből. Jó esetben ha fizetsz, beléphetsz, rosszabb esetben még úgy sem.

És igen, úgy érzem, kiszorulok az országból amikor a Zalán nem evezhetek végig semmilyen időszakban mert a természetvédő szarháziak nem engedik, amikor a Dráva mentén a magára hagyott, eutrofizálódó kavicsbányatavakat meg sem közelíthetem, nehogy dokumentáljam a pusztulásukat, amikor a Dráván ami határfolyó, sorba kell állnom a fizetős engedélyért(és nem biztos, hogy jut mert akik ebből élnek, előre lefoglalnak minden időpontot) ha a magyar oldalon akarom vízretenni a hajómat, a túloldalon a horvátok meg minden kecmec nélkül halásznak, horgásznak, motorcsónakáznak és jetskiznek.

És igen, úgy érzem, azzal is egy újabb helyről szorulunk ki amikor egy ilyen őserdős kamudumával szüntetnek meg egy túraútvonalat ezek a büdös gyökerek mert pont beleillik abba a képbe, hogy a természetes környezet az az ő játszóterük és mindenki húzzon onnan a picsába.

De ha neked jól esik, hogy a fejedre szarnak, hát vedd le a sapkád, hogy jobban érezd...

Előzmény: cc (154980)
cc Creative Commons License 2024.02.21 0 1 154980

ha gondolod, elmorzsolok egy könnycseppet, hogy a fokozottan védett területek miatt kiszorulsz az országból.

Előzmény: Boarhunter (154978)
Tharkus Creative Commons License 2024.02.21 0 0 154979

nem tudom, hogy a locus maps mennyire pontos, de szépen jelöli a fokvédett területeket (most fedeztem fel). no, itt a vh-ban például egy elég nagy területre kirakja (meg több kisebbre), ahol egész biztosan folyik erdőgazdálkodás.

Előzmény: cc (154977)
Boarhunter Creative Commons License 2024.02.21 0 4 154978

Egy-kb. másfél méter széles-sávon kellene "eltekinteni" az "őserdő" jellegtől. Nem oszt, nem szoroz csak éppen ez a természetvédő gyökerek feladata lenne, lévén mindenki mást száműztek a területről.

Abból a pénzből, amit "őserdőkutatásra" kapnak, futná is rá, hogy a Kalányos és tsa. bt. két szakembere havonta egyszer végigjárja és megtisztítsa az ösvényt.

De nem. Egyszerűbb tiltani. Azzal nincs meló. Mi meg kiszorulunk saját országunkból...

Előzmény: cc (154977)
cc Creative Commons License 2024.02.21 0 0 154977

alapvetően azért nem értelek, mert az ilyen területeken regenerálódhat az erdő, ami a szomszédos területekre is kihat. és a fokvédett területeken valóban nincs erdőművelés sem.

Előzmény: Boarhunter (154971)
Tharkus Creative Commons License 2024.02.20 0 2 154976

kitartóan folytatódik a vh feltérképezése. a talajok egyébként tökéletes állapotban vannak, színültig töltve mindenhol. és nagyon jön a tavasz...

 

morel_whisperer Creative Commons License 2024.02.20 0 0 154975

Olyan fokvédett táblát én még nem láttam, ami ne írta volna az engedélykötelességet. Szerintem valami ilyesmi lehet(ett) a cikkben szereplő szakaszra érvényben: https://turarakattanva.hu/wp-content/uploads/fokvedett-beleng-kivjelzett-768x1025.jpg

 

Én olyanokat láttam, ahol kiegészítő tábla nem volt, szimplán ment be tovább a turistaút, fákra felfestve, térképen jelölve stb.

 

Amúgy egyszer majdnem megbüntettek, hibásan. Sima tábla mögött kirándultam, jön szembe a Jimny, a rendőr tag kérdezi, tudom-e hogy fokozottan védett területen vagyok. Mondom, igen (sima természetvédelmi területre gondoltam), azért vagyok itt. Micsinálok. Mondom, kirándulok (azt csináltam). "Azt lehet. Nem lehet viszont:" - felsorolás. Amúgy sima természetvédelmi terület volt tábla és HRSZ szerint is. A probléma, amire fel akarom hívni a figyelmet, hogy egy idő után az erdő átválthat fokvédettbe, de anélkül, hogy erről értesülne az ember, és jóhiszeműen megy tovább a földúton. És ha kiér az erdőből, meglepődve tapasztalhatja, hogy ahol kiér (ha megfordul), fokvédett táblát lát. Amúgy vannak olyan helyek is, ahol a sima tábla van kint, de HRSZ szerint fokvédett erdőtagok is vannak mögötte. Csak hogy ne legyen egyszerű. :)

Előzmény: nagypapi51 (154974)
nagypapi51 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 154974

...Egyébként a fokvédett tábla kint van ott...

Ha eddig nem volt mellette/rajta, hogy "belépés csak engedéllyel", akkor

a jelzett úton járható volt. Ezt szüntették most meg.

Előzmény: morel_whisperer (154972)
Tharkus Creative Commons License 2024.02.20 0 0 154973

ejj, itt van nekem feljelölve a gabi-halála rész, mint megnézendő, potenciális k7-es bükkös :/

Előzmény: nagypapi51 (154970)
morel_whisperer Creative Commons License 2024.02.20 0 0 154972

Egyébként a fokvédett tábla kint van ott. Máshol is tapasztaltam ilyet. Tehát piros betűs tábla, de bemegy mögé a turista út. Nyilván letérni nem szabad róla (mondjuk a sima fekete betűsnél sem, csak az úton mehet az ember). Ide már betérni sem.

Előzmény: nagypapi51 (154970)
Boarhunter Creative Commons License 2024.02.20 -1 1 154971

Rohadt gyökér ingyenélő büdös tahó természetvédők, hogy szakadt bolna az anyjába a feje mindnek.

Előzmény: nagypapi51 (154970)
nagypapi51 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 154970
Cazador88 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 154969

Egyetértek Az év első fénypontja 

Előzmény: Lactarius Curtis (154968)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2024.02.17 0 1 154968

Gyönyörű ez a csoportos csészegomba. 

Előzmény: Cazador88 (154967)
Cazador88 Creative Commons License 2024.02.16 -1 5 154967

Ébred a világunk. Igen kedvezőek a kömörülnyélek, utoljára hat éve láttam ilyen mennyiségben a microstomát Akkor márc végén még hófoltos volt a hegyvidék

Tharkus Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 154966

annyira aggódom, hogy életlenek lettek a képek a legutóbbi bejárásról. tíz kullancsos kör volt...

 

homerx Creative Commons License 2024.02.15 0 0 154965

mit aggodsz? kimogyunk, 'szt moglattyuk.

Előzmény: Tharkus (154963)
cc Creative Commons License 2024.02.15 0 0 154964

ne aggódj, majd elmeséljük neked.

 

azon túl, hogy nálunk szerintem zordabb annál a hőmérséklet.

Előzmény: Tharkus (154963)
Tharkus Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 154963

hacsak nem jön valami hirtelen és erős lehűlés, idén is összejöhet az a február végi pkg. már csak két hét! jó, oké, mi március elején itthon sem leszünk, de akkor is! :)

edula2 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 154962

Akkor Neked kellett volna a mi cseresznyenk. Mi meg pont a lombozat  miatt ultettuk (a gyumolcs csak bonusz volt.) A regi fak mind nagyobbra nottek, ez a mostani nagyon torpesito alanyon lehet.

 

Nagyanyamnak volt a Balatonon, az idok hajanalan, egy hatalmas cseresznyefaja, oriasi fekete szemu cseresznye nott rajta, hetekig lehetett szedni, nem kukacosodott. A termes egy resze a madarake lett, de igy is rengeteget szedtunk (jol lehetett ra maszni.)

Előzmény: öreg_néne_b (154961)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 154961

Kutyám nincs. Meg helyem sincs két nagyméretű fának (mert a pekándióból kettő kell a terméshez). A cseresznyém is törpésítő alanyon van. Vadcseresznye alanyon nő hatalmasra, amit aztán csak a madarak tudnak szüretelni.  Direkt nem olyant akartam. A diófa a kerítésen kívül van, de nagyon utálom, már augusztusban tömegesen hullik a levél.

Előzmény: edula2 (154959)
edula2 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 154960

Pekandiot csak akkor ultess, ha nincs kutyad. Allitolag sulyosan mergezo a kutya szamara

Előzmény: öreg_néne_b (154958)
edula2 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 154959

En bunos lelek vagyok es permetezem a cseresznyefat ES a meggyfat (abszurd, de a meggyunkben tobb a kukac, mint a cseresznyeben.) Tudom, hogy nem bio, de undorodom a kukactol (es igenis kepes vagyok darabonkent kinyitni a cseresznyet, hogy van-e benne kukac.) A cseresznyefank sajnos nagyon kicsi maradt (kertesz ismeros szerint az ilyet gyumolcsultetvenyekbe szanjak, hogy konnyu legyen szedni - mi szep nagyot akartunk, kifejezetten hogy takarjon az utca felol, de ez van), szoval ot konnyu permetezni. A meggyet mar nehezebb, es o meg monilias is. Szomszed permetezteti szakertokkel a diojat (szkafanderes emberkek fujjak, eszmeletlen hangos.) Nem erdekel, inkabb ez, mint a masik szomszed, aki csuklobol kivagta a diofat (az osszes tobbi faval egyutt), amikor ide koltozott (5 eve elunk egy felvonulasi terulet mellett. Ujjnyi por all mindenen.) Es meg kapunk is a diobol. 

Előzmény: homerx (154954)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154958

inkabb kapjon a fel utca ket evig

 

Inkább ne kapjon. A szomszéd kint levegőzteti a kisgyerekét én meg lepermetezem? Nekem nem jön össze...
(Nem fog kihalni a dió, ültetvényeken lehet permetezni. Otthon inkább pekándiót ültetnék, abban több lehetőséget látok.)

Előzmény: homerx (154954)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154957

kiskerti használatra szinte az összes hatásos felszívódó rovarölőt betiltották

:(

Előzmény: Tharkus (154956)
Tharkus Creative Commons License 2024.02.13 -1 0 154956

ki én! :)

 

Előzmény: Cazador88 (154923)
beetee Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154955

régen ugye a tyúkok intézték a cseresznyelegyek születésszabályozását.. 

ma vegyszerezni kell. nagyüzemben meg is tudják tenni, de kiskertben házi módszerekkel egy nagyra nőtt cseresznyefát tetőtől talpig lepermetezni legalább kétszer érés előtt szinte lehetetlen.

Mert ezek a legyek sajnos röpképesek, és járnak egyik fától a másikig. Hiába fóliázod a sajátot, hogy ne tudjanak felszállni és ott pusztuljanak a fólia alatt, ha a kilométer távolságról is berepülnek.

 

(ráadásul kiskerti használatra szinte az összes hatásos felszívódó rovarölőt betiltották)

Előzmény: homerx (154954)
homerx Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154954

ja, amugy a velemenyem szerint inkabb kapjon a fel utca ket evig, minthogy  kihaljon a dio. utana majd helyreall a termeszet rendje. ahogy a covidot, ugy ezt is valoszinuleg a tomeges utazasoknak koszonhetjuk. bar, van eselye, hogy a sivatagi homokhoz hasonloan atjon kontinenseken, de inkabb az emberek hurcoljak be. van ez a cseresznyelegy. sokan nem is tudjak, hogy kb minden masodik cseresznyevel kukacot esznek meg. allitolag az a titka, hogy tavasszal foliaval le kell takarni a fa aljat ugy nagyjabol koronaszelessegben, es akkor nem tud elobujni.

Előzmény: öreg_néne_b (154952)
homerx Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154953

hm, erdekes. tudok errol a problemarol. az egyik konyvtar kerthelyisegeben 3 nagy diofa is van, amit sajnos megtamadott ez az izebigyo. viszont onnan kb 70m-re egy maganyos fanak semmi baja. legalabbis egyelore.

Előzmény: öreg_néne_b (154952)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.02.13 0 0 154952

ha van kedvenc diofad, ami alatt tok jo uldogelni a nayri melegben egy froccs mellett

Akkor búcsúzz el tőle! Elmúlt az a világ, amikor a diófa alatt csak üldögélni kellett és ősszel összeszedni a termést. A gmomónia (a nyugati dióburok fúrólégy mellett) tönkreteszi. Már nyáron úgy hullanak a beteg levelek, mintha ősz lenne. :( 
Lakott területen meg szerintem nem szabad a diófát permetezni, mert ha fel is tudod juttatni a szert, a fél utca kap belőle. :(

Előzmény: homerx (154944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!