Keresés

Részletes keresés

Morningstar17 Creative Commons License 2017.07.20 0 1 275

A gyorspapagájozós nyálverés nem ultragáz? Szerintem legalább annyira, de mindegy.

 

Azért pár dolgot ajánlanék még a figyelmedbe:

 

Ad 1. Eme "magas színvonalú" topikot azért nyitottam, hogy a korrekt játékról szóló topik ne legyen tele a gyorspapagáj szakértő bintamás gyorspapagájozós off-jaival.

 

Ad 2. Megmondanád mi a francot kell érteni a gyorspapagájozáshoz? (költői kérdés) Mekkora baromság ez? Baromságra baromság a válasz. Jó lenne, ha ebben a kontextusban értelmeznéd a lovat, meg ezt is!

 

Ad 3. Szerintem a fair játékról szóló témának van létjogosultsága, ennek a gyorspapagájos baromságnak kb. annyi, mintha a tematikus várazás elítéléséről nyitnék topikot. Ettől függetlenül baromságokat irogatni mindenkinek van joga, ...még nekem is.

 

Ad 4. Kösz a "jóindulatot", ez volt az utolsó posztom itt - Szevasz!

 

Ja, és ...peace -:)

Előzmény: luxin (274)
luxin Creative Commons License 2017.07.20 0 0 274

Ezeket a borzalmas off-topik fotókat ne tedd már be légyszi, ultragáz! Persze nem mintha magasröptű beszélgetés történne itt :) Mindenesetre ultragázos ízlésficamra vall amire válaszolok meg a lovas (lófogas) is.

Előzmény: Morningstar17 (272)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 273

Felőlem égesd magad csak tovább nyugodtan!-:) Jó szórakozást!-:)

Előzmény: bintamas_matek (269)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 272

Előzmény: bintamas_matek (269)
Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.07.19 0 0 271

Bro, próbálj meg lazítani! Vendégem vagy 1 kupicára az ivómban. :)

Előzmény: bintamas_matek (270)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.19 0 0 270

Bizonyára te vagy az egyetlen, akinek nem sikerül. Mint ez a kis gyűjtemény bizonyítja, a játékosok többsége technikai gond és erkölcsi skrupulusok nélkül gyorspapagájozik.

Előzmény: mivan9 (267)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.19 0 0 269

Kérlek, inkább ne szólj hozzá ahhoz, amit nem értesz!

Előzmény: Morningstar17 (268)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 268

A múltkor még a kérdés elolvasása előtti papagájozást kifogásolta, aztán rájött, hogy ezzel veszélyes vizekre evezett, mivel egy bizonyos idő után az ember felismeri és nem olvasgatja a kérdéseket. Aki még nincs ezen a szinten, miért ne nyomhatna rá - akár elolvasás nélkül - arra a nyamvadt papagájra, pláne ha éppen bintamás várazza utolsóként!?

Előzmény: mivan9 (267)
mivan9 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 267

Tudom magamról, hogy technikai antitalentum vagyok, ezért kérem, magyarázza el már vki, hogy lehet a kérdés megjelenése előtt már megnyomni a papagájt, mert nekem csak a kérdés megjelenése után adja lehetőségként...

Morningstar17 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 266

Szerintem meg a fejlesztők marhára tesznek rá, hogy milyen körülmények között használod a papagájt, ha amúgy a betartod a HEK -et, csak használd, ...azaz fogyassz!

 

Azt viszont végképp nem értem, hogy a játékban pl. az éppen utolsó levárazása miért nem zavar hasonló etikai megfontolások alapján? Mert bizony itt sincs többről szó, mint a saját elvárasaidról, amit - mint tudjuk - nem erőltethetsz rá másokra a HEK szerint.

Előzmény: bintamas_matek (265)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.18 -1 0 265

A magam egyszerű elképzelése szerint a honfoglaló alapja: kérdésekre kell válaszolni, időre. A fejlesztők a válaszadás megkönnyítésére segítségeket adtak.

 

A csak válaszolgatásból álló játékot nyilván túl unalmasnak találták, ezért a stratégiaválasztás szükségességével bonyolították meg. Segítségeket az utóbbihoz is adtak.

 

Ennek megfelelően ejtőernyőzni, tematikával várazni szabályos és etikus. Elvégre megfelel a játék szellemének = a fejlesztők intenciójának. Ha nem így lenne, akkor nem vezették volna be ezeket a lehetőségeket!

 

A távcső-papagáj stb. segítségeket leírásánál is szerepel: nehéz kérdés megválaszolásában segít. Azaz: ha az ember látja, hogy a kérdést nem tudja meg válaszolni, de valamiért fontos, hogy mégis megtegye, akkor szabályos és etikus ezeket használni. Megfelel a játék szellemének = fejlesztők intenciójának, ezért találták őket ki!

 

A gyorspapagájozás azt jelenti, hogy a játékos nem várja meg a kérdést, hanem még annak megjelenése előtt nyomja a papagájt. Ez nem felel meg a játék szellemének = a fejlesztők intenciójának. Ha ugyanis így képzelték volna el a honfoglaló játékot, akkor nem lennének kérdések! Elvégre gyorspapagájozáshoz nem kell kérdés, hiszen a próbálkozók el sem olvassák azt!

 

A fentiek alapján tehát jogos kipellengérezni, köznevetség tárgyává tenni a gyorspapagájozókat. Nem azért, mert veszítenek - eszemben sincs a vesztest megszégyeníteni. Hanem azért, mert gyorspapagájoznak!

Előzmény: Dodona_ (263)
aivaek Creative Commons License 2017.07.18 0 0 264

Szeretném azt látni, amikor veszítesz Tamás. Pedig van olyan is. Miért nem teszed fel?

Előzmény: bintamas_matek (260)
Dodona_ Creative Commons License 2017.07.17 0 0 263

Mondom, sokan, nagyon sokan csinálják. Alacsony szintű "mezei" játékosok is.

Az, hogy pont ellened gyorspapagájozott valaki, az azért nem "külön" "bűn". :)

 

S azon pl., h az - általában gyengébb - másik fél minden lehetséges, a futó szoftver szerint szabályos eszközzel próbálja védeni a várát, azon nincs mit csodálkozni. Vedd úgy, mint egri várfal alatti egyszeri török a forró szurkot vagy a még forróbb gulyáslevest a nyakába.

 

(Vagy bonyolítanád, s várvédelemre még szabad, de máskor nem gyorspapagájozni?)

 

Előzmény: bintamas_matek (259)
mivan9 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 262

Arról nem is szólva, hogy a bátor harcos, az igazság és korrektség bajnoka, aki még a játékban szabályosan használható segítségek ellen is szót emel... többnyire a 3. helyen állót bontja le gyorsan.

Előzmény: krt19 (261)
krt19 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 261

Miért várazod őket?

Ha várazni szerinted helyes akkor a gyors tipp sem szabálytalan ami erősen kétséges az az hogy itt kirakod a gyözelmeidet  de, te tudod.

Nem vagy különb a skalpolásnál gyűjtöd őket.

Ha meg erősebbel kerülsz szembe akkor az csaló..

 

Előzmény: bintamas_matek (260)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.16 0 0 260

Ezek is sikertelen kísérletek.

 

bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.14 0 0 259

Én az összes ellenem gyorspapagájozót felteszem, nem pécézek ki senkit.

 

De az alanti két, igen magasan jegyzett próbálkozónak azért 3xbruhaha. :)

 

Dodona_ Creative Commons License 2017.07.11 0 0 258

Nincs.

 

Utolsó körnél nagyon sokan automatikusan azonnal nyomják a papagájt ha még megvan nekik.

Jóval nagyobb kör, mint akiket kipécéztél.

 

Előzmény: bintamas_matek (257)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.11 0 0 257

:)

 

Szerinted van rá esélyem, hogy a mellékelt példák láttán abbahagyják a gyorspapagájozást?

Előzmény: Dodona_ (254)
Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.07.11 0 0 256

Óh, most szólt az egyik törzsvendég, hogy Ősök Napját tartanak egy távoli és nemes birodalomban, Bugacon.

 

Hát oda, még ha most azonnal indulnék is innen, a Honfoglaló birodalomból, sem tudnék már időben odaérni. De szólok Abrak Adalbert barátomnak, ő szárnyakon fog odarepülni, amennyiben őt szintén szívesen látjátok. Zárójelben: ő még nálam is jobb fej.:)

 

Előzmény: Csanád,a Csapos (255)
Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.07.11 0 0 255

Köszönöm a meghívást, mindenképpen megpróbálok elmenni:) Bár igazság szerint, a söntésnél nincsen aki helyettesíteni tudna, Rettenthetetlen Rezsőt pedig mégsem kérhetem fel erre a feladatra. :(

 

Egyébként, mi lesz az a rendezvény?

Előzmény: Törölt nick (252)
Dodona_ Creative Commons License 2017.07.11 0 0 254

Jé, fix 1,99-re van beállítva a matektematikus robotod.

Amatőrség! :P

Előzmény: bintamas_matek (253)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.11 0 0 253

Újabb próbálkozások.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 0 252

Hiányoztam?Mit csinálsz jövő hónap 11-12-13?Meghívlak egy nagy rendezvényre ,ahol a nevemet zengi az ég;)

Előzmény: Csanád,a Csapos (244)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.07.08 0 0 251

Mind a kettő gyorspapagájozott, a piros puskázott is, de a végén ráfaragtak.

 

krt19 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 250

Higganynak nem volt egy jó napja...

Előzmény: Szeretemaperecet (249)
Szeretemaperecet Creative Commons License 2017.07.03 0 1 249

Tamááááás! hát csapj már rá az asztalra! ha már szabad használni a klánon belül, akkor legalább rendesen csináljátok! A hajam is megöszült mire a hélumhoz eltalált a papagáj

Előzmény: Zoro san (245)
Jgermeister Creative Commons License 2017.07.02 0 0 248

Elsőre azt hittem bintamásról írtad.

Kb. egyik kopó, másik eb. :)

Előzmény: luxin (247)
luxin Creative Commons License 2017.06.30 0 4 247

Pont az ellenkezőjét éred el, mint amit terveztél. Visszataszító, rendkívül szánalmas viselkedésről tanúbizonyságot. Nagyon gusztustalan a másikat (többnyire a gyengébbet)  kigúnyolni - természetesen érvek nélkül. Valószínűleg téged nem nevelt senki, nőttél, mint a dudva --- ez moslék fejlesztendő személyiség lett az eredménye. Tiszteletlet hírből sem ismerő, vélt erősségeit végletekig hangsúlyozó szomorú (talán emberforma) valami.

 

*nem vagyok bintamas szószólója (sőt, leinkább nem is értek vele egyet általában), csak egy fórumnikk és játékos vagyok, mielőtt itt összeesküvés-elméleteket fabrikálnál.

Előzmény: Zoro san (245)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.30 0 0 246

Ez sem jött be. :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!