Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2022.10.02 0 0 3805

A csoportos beszedés díja az exBB UPC kártyánál ingyenes. 

 

Nem lehet, hogy a te csomagod felszámít valami százalékos és talán fix díjat? Látok ilyet egyes kondíciókban.

 

Hitelkártya hirdetmény  6. oldal "HITELKÁRTYÁHOZ KAPCSOLÓDÓ ÁLTALÁNOS JELLEMZŐK ÉS DÍJTÉTELEK"

 

...

 

"Csoportos beszedési megbízás5 .....................................díjmentes

 

...

 

5 Ezen tranzakcióra is vonatkozik a kamatmentesség."

 

 

(A linkben benne van a mai dátum, így holnaptól már nem él, át kell írni. Nem tudom, hogy ez miért jó így. Valami biztonsági feature?)

Előzmény: Eriberi11 (3804)
Eriberi11 Creative Commons License 2022.10.01 0 0 3804

Azt írod, hogy "Megjegyzem, hogy az MKB-nál úgy érem el a maximum 5 ezret, hogy az Erste Max leemeli a fordulónapon fennálló tartozást."

Én is az MKB-s hitelkártyámról, beszedéssel fizetem a tartozást, azonban a legutóbbi beszedésnél néztem épp, hogy kb. 360 ezer Ft-os tartozás beszedéséért 1000 Ft körüli összeget vont le az MKB. Nem tudom, hogy mikor és mennyi lett ez a díj, mert nem találom a honlapon a díjtételek között, de azért ez már eléggé húzós.

Előzmény: nyman (3790)
kano78 Creative Commons License 2022.10.01 0 1 3803

Azért tegyük hozzá a korrektség kedvéért, hogy nem hazudik. Csak századszorra, egy mindenki által ismert tény egy kicsit unalmas. Pláne úgy, hogy igazán nem tehetünk semmit.

 

Előzmény: redmonkey (3797)
midsomer Creative Commons License 2022.10.01 0 0 3802

köszönöm, ezt én is megkaptam, csak nem látom:-)

Mindegy, ez van. :-)

Előzmény: nyman (3801)
nyman Creative Commons License 2022.10.01 0 0 3801

OFF

Jelenleg mindkét irány párhuzamosan működik.  

 

GPay már majdnem egy éve van. A Gránit Bankhoz is megérkezett a Google Pay - HWSW

 

Szept 30-tól nem regisztrálható új(ból) kártya, de a korábban regisztrált még használható. Valószínűleg ez is megszünik előbb utóbb.

 

"Felhívjuk figyelmét, hogy a GRÁNIT Pay funkcióban történő bankkártya digitalizáció 2022.09.30-ig lehetséges, ezt követően a korábban bármilyen okból törölt digitalizált bankkártya újradigitalizációja sem végezhető el. A 2022.09.30. előtt digitalizált bankkártyák a GRÁNIT Pay funkcióból való bármilyen okból történő törlésükig használhatók fizetések végrehajtására.

 

Android operációs rendszerű mobileszközön a Google Pay szolgáltatás igénybe vételét javasoljuk."

Előzmény: midsomer (3799)
nyman Creative Commons License 2022.10.01 0 1 3800

Egyetértek az előttem szólókkal. Van politika fórum, ezt hagyjuk meg a banki termékek területének.

 

 

Az belefér szerintem, hogy leírod, hogy szubjektív szempontok miatt nem választod, pl. a színvilágában a piros emlékeztet a szocializmusra :), de az szerintem már nem, hogy emiatt másokat is agitálsz.

 

A mostani megjegyzésed is tartalmaz sok féligazságot, hülyeséget, de nem akarok átcsapni politikába linkekkel és cáfolatokkal.

Előzmény: Passzív befektető (3794)
midsomer Creative Commons License 2022.09.30 0 0 3799

nekem az a gondom, hogy a Gránit Pay-ből most Google Pay lett. Ennek látszaniai kellene a szövegben is?  (bár az eddig is Google Pay alatt futó Erste Bankom is csak Google Pay néven látszik és müködik, tehát nem irja ki, hogy Erste).

 

De ez így jó, hogy a Gránit bankom továbbra is Gránit Pay néven fut? Eddig is pont ezek látszódtak, de ha most Google Pay-en fut, ez ettől jó így? Bocs, hogy ekkora lett, nem tudom kisebbre tenni. 

 

Előzmény: nyman (3793)
edkedk Creative Commons License 2022.09.30 0 3 3798

Volna kedved eltűnni innen és másutt ismételgetni a mantrádat?

Előzmény: Passzív befektető (3794)
redmonkey Creative Commons License 2022.09.30 0 1 3797

senkit nem érdekel itt ez a műsor

Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.30 -6 1 3794

Baromságaid neked vannak, vagyis csak 1 a szűklátókörűség, ez egy fasiszta revízionista kormány, a bank Orbán tulajdona, csak papíron Mészárosé, az Opus és a 4iG is Orbáné, Jászai Gellért is csak egy stróman ők a fidesz érdekeit képviselik a fidesz pedig az Orbán családét!

Előzmény: kridli (3791)
nyman Creative Commons License 2022.09.29 0 1 3793

1. A Google Wallet (Google Pay)-ben nálam minden beregisztrált kártya esetében helyesen jelenik meg a kártya kép. Az MKB és a Gránité is. Innen eldönthető. Nálad nem így van?

Amit még be lehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett kártya. Azt hiszem, hogy megnyitott alkalmazásnál ezt az éppen kiválasztott kártya. De ebben nem vagyok 100%-os.

2. Az Android NFC beállításoknál szintén meg kell adni, hogy mi az alapértelmezett fizetési mód. Itt (is) beállítható, hogy a megnyitott alkalmazás ezt felülírja. Nálam ez így néz most ki.


Lásd még pl. 

 

A Google Wallet bemutatása - Google Wallet Súgó

Google Wallet: Minden, amit tudnod kell róla 2022-ben ✔️ BiztosDöntés (biztosdontes.hu)

Előzmény: midsomer (3792)
midsomer Creative Commons License 2022.09.29 -1 0 3792

Kedves NYman, 

te olyan profi vagy dolgokban. Kis segítséget kérhetnék?

Az MKB-nak van egy appja, amihez csatlakozik az NFC-m. A Google Pay-hez eddig csak az Erste ment, de ma felhivtak a Gránitból, hogy ők is átteszik oda a "székhelyüket". Meg is csináltam, de nem tudom, ha most a Google Pay alatt fut a Gránit és az Erste is, honnan lehet ezeket megkülönböztetmem?

Köszi, ha leirnád, de úgy, hogy meg is tudnam csinálni, nem vagyok ezekben nagyon profi.

Köszönöm, üdv.

Előzmény: nyman (3790)
kridli Creative Commons License 2022.09.29 -1 1 3791

Hagyjátok már, ez egy troll. Javaslom az elrejtés gombot, én már használtam, így nem látom a baromságait.

nyman Creative Commons License 2022.09.28 0 1 3790

Kétségtelen, hogy az elérhető visszatérítések már nagyon lecsökkentek, ha a kártyával, számlákkal kapcsolatos költségeket is figyelembe veszem, akkor már nálam néhány pizza ára az, ami havonta összejön. A mérleg még minding pozitív.

 

Megjegyzem, hogy az MKB-nál úgy érem el a maximum 5 ezret, hogy az Erste Max leemeli a fordulónapon fennálló tartozást. De az Erste Maxot sem hordom a pénztárcámban, hanem ott a forgalmat a Curve-vel, másik kártyára való terheléssel generálom. A múlt hónapban nem sok 4%-os kategória volt, a múlt hónap jobban sikerült. Amikor a 200 ezret "elköltöttem", mostanában DKJ-t veszek. Most 10 ezer forint van az 1M-es hitelkeretből. A fordulónap körül visszatöltöm. Szerencsére egy kicsivel utána is ráér, mert az Erste csak kb. a határidó előtt 7-10 nappal befizetett összegeket nem veszi figyelembe a csoportos beszedésnél. 

Vannak olvtársak, akik több kártyát fűznek egymásba, a fentit kiegészítve pl. csekkes visszafizetésekkel. Én már valóban nem töröm magam annyira párezer forintért, de amik megvannak kártyák már egy ideje, azoknál kihasználom a lehetőségeket.

Előzmény: Passzív befektető (3786)
nyman Creative Commons License 2022.09.28 0 0 3789

OFF

A Raiffeisen érintettsége pár ügyben:

Scandal-hit Raiffeisen bank loses another top boss - SWI swissinfo.ch

Strip clubs and fraud: the trial of an unconventional Swiss banker - SWI swissinfo.ch

Troika Laundromat Fallout Hits Austrian Banks (occrp.org)

Magyarországi bankok is érintettek lehettek a nemzetközi pénzmosási botrányban - Napi.hu

25 corruption scandals that shook the world - News - Transparency.org

stb. stb.

 

De pont nem érdekel, ha egy versenyképes termékkel jönnek elő. Egyébként pár éve, azután, hogy megvágták náluk (is) a visszatérítéseket, megállítottak a Camponában hitelkártyát ajánlani. Azzal etettek meg, hogy a Onecardnál visszaállítják a régebbi szinteket. Ki is töltöttem a papírt. Még írtam is itt valamelyik topikban. Egyetlen olvtárs sem hallott akkor róla, a honlapjukon sem volt semmi infó erről. Majd mikor hívtak adategyeztetés miatt, akkor rákérdeztem. Az ügyintéző a csökkentett értékeket mondta el. Így elálltam a szerződéskötéstől. Valószínű, hogy az ügynökük hajtott a jutalékra és azért vezetett félre. Mondhatnám, hogy emiatt sem állok velük szóba, de ügye "soha ne mond, hogy soha"

ON

 

Ha átvariálják a jelenlegi terméket és megnőnek a költségek, csökkennek a visszatérítések, akkor és elköszönők tőlük. Orbán ide vagy Gyurcsány oda.:)

Előzmény: Passzív befektető (3787)
FOMA Creative Commons License 2022.09.28 0 2 3788

"nem kell állandóan vásárolni kacatokat amire nincs szükség."

 

Ebből az jön le, hogy fogalmad sincs, hogy itt sokunkkal együtt hogyan használjuk a hitelkártyákat, csak össze-vissza irkálsz itt, pedig csak olvasgatni kellene a bankos fórumokat, és rájönnél. Többek között pont állampapírokat veszek (mint sokan mások) a hitelkártyákkal, amivel nem érdemes közvetlenül, azzal közvetve.

 

Te titokban nagyon szeretheted ezt a bankot, ha azt javaslod, hogy hagyjam náluk a pénzüket. Mivel én meg nem szeretem őket, ezért kiszedek belőlük minden forintot, amit lehet.:-)

  

Szvsz nyugodtan bízd ránk, hogyan keresünk pénzt a bankokon.

Előzmény: Passzív befektető (3786)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.28 0 0 3787

A Raiffeisen transzparensen, átláthatóan működik és bárki számára elérhető a tulajdonosi struktúra, az MKB esetén nem, több mint 2 éve a tőzsdén és még egy kötés sem született, normális ez? Le Pen kampányát finanszírozta rajtuk keresztül Orbán, Putyin szövetségese Le Pen és a fidesz is.

Előzmény: nyman (3782)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.28 0 0 3786

Aprópénzeket, mert a bank keveset fizet vissza, értékpapírokkal többet lehet keresni és nem kell állandóan vásárolni kacatokat amire nincs szükség.

Előzmény: FOMA (3781)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.27 -1 0 3785

.

JeeEm Creative Commons License 2022.09.27 0 0 3784

Gondolom nagyon sokat dolgoztak a kreatívok, hogy ezt a nevet kitalálják, biztos megkapják érte a jussukat. Tippre a WhiteDog Media lehet a marketing ügynökségük :D

Nekem az MBH-ról az NBH jut eszembe :D

Előzmény: Törölt nick (3783)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.27 0 0 3783

Májustól MBH Bank néven működik tovább az egyesült MKB és a Takarékbank

 

2023 májusában egyesül a Magyar Bankholdinghoz tartozó MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. Az új bank MBH Bank Nyrt. néven működik tovább, egységes márkanévvel és arculattal. Mérlegfőösszeg alapján az MBH Bank a második legnagyobb magyarországi bank lesz több mint 10 ezer milliárd forintos mérlegfőösszeggel és stabil pénzügyi intézmény mintegy 2,3 millió ügyféllel, valamint piacvezető pozícióban a vállalati hitelezésben és az agrárfinanszírozásban.

 

Az új márkanevet 2023 májusában vezeti be a bankcsoport, első körben a nagyobb, zászlóshajó fiókok újulnak meg, ezt követően fokozatos lesz a fiókok átmárkázása. Májustól a teljes bankkártya portfolió és az online felületek is megújulnak az új arculat alatt. Az új márka bevezetését reklámkampány mellett markáns társadalmi felelősségvállalási és szponzorációs programok is támogatják.

nyman Creative Commons License 2022.09.27 -1 1 3782

"A tulajdonosi háttér a hosszú távú stabilitás miatt fontos, bár rövid távon is hiszen elég nagy kockázat van abban ha 2-3 hónapon belül több 100mrd hitelt adnak a 4iG-nek, mert az állam úgy el van adósodva h ezt nem finanszírozhatja és ez így igazságos."

 

Hitelkártyám van, nem betétem. Pont lesz.rom, hogy becsődől. :) A Sberbanknál is a betétesek aggódtak jobban, a hitelkártya tulajdonosok max azért, hogy nehogy valami extra kamatot felszámoljanak, mert nem tudtak hova fizetni. De végül úgy tudom megoldódott.

 

"Sokkal jobb feltételek vannak a hitelkártyák esetén. Van hitelkártya a Cetelem Banknál is ami nagyon kedvező és persze még kb 7-8 banknál."

 

Kb. képben vagyok a lehetőségekkel.

 

"Viszont egy olyan bankhoz elvből nem megy jó érzésű ember amelynek a tulajdonosa az adófizetők pénzét lopta el és abból szerezte 450mrd-os vagyonát, övé az Opus Nyrt és még sok hotel stb."

 

Nem én mentem az MKB-hez, hanem oda kerültem. :) Ha meg nagyon megkapargatjuk jónéhány bank hátterét, bőven találni durvább sztorikat.

PL. Cib. Az Intesa Sanpaolo egyik elődje az a Banco Ambrosiano, aki maffia pénzeket mosott, a Vatikán piszkos ügyeibe is részt vett. (Intesa Sanpaolo - Wikipedia , Banco Ambrosiano - Wikipedia de szaftos részletetekért a google a barátod. Itt azért bőven van jó pár furcsa eltünés a sztoriban, meg gyilkosság)

A Raiffeisen bank neve is felmerült pár kétes ügyben a Panama papíroknál (Panama Papers - Wikipedia). Pénzmosás, talán terrorizmus támogatása is, de most lusta vagyok keresni. Érdekes orosz vonalról is van sztori.

 

De a te általad behivatkozott Cetelem bank tulajai is elég gázosak. (BNP, Crédit Agricole Cited in Panama Papers - WSJ)

Sorolhatnám, kereshetnék még egy rakás linket, de szerintem Mészáros nagyon apró pont, ha banktulajokkal kapcsolatos szennyes ügyekről van szó. :)

Nem relativitalizálni akarok, ő is egy nagy genyó, csak igen nehéz olyan bankot találni, hol minden rendben. :)

Előzmény: Passzív befektető (3779)
FOMA Creative Commons License 2022.09.27 0 1 3781

Ha benézel a Cetelem topikba, akkor rájöhetsz, hogy a Cetelemnél is keresem a pénzt. Meg más bankoknál is. Sok kicsi, sokra megy.

 

Amúgy ezzel nem magyaráztad meg, hogy miért kellene otthagyni a bevételt az MKB-nél, egy másik bankért. Ha azzal is lehet keresni, akkor nem helyette kell, hanem mindkettővel kell. Érdekes logikád van.

Előzmény: Passzív befektető (3780)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.27 -1 0 3780

A Cetelem Banknál is kiválóak a hitelkártyák, próbáld ki ha neked pár Ft ennyire fontos, ami max 1 óra munkával kitermelhető ha az ember vállalkozó de még akkor is ha alkalmazott.

Előzmény: FOMA (3776)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.27 0 0 3779

A tulajdonosi háttér a hosszú távú stabilitás miatt fontos, bár rövid távon is hiszen elég nagy kockázat van abban ha 2-3 hónapon belül több 100mrd hitelt adnak a 4iG-nek, mert az állam úgy el van adósodva h ezt nem finanszírozhatja és ez így igazságos.

Sokkal jobb feltételek vannak a hitelkártyák esetén. Van hitelkártya a Cetelem Banknál is ami nagyon kedvező és persze még kb 7-8 banknál. 

Viszont egy olyan bankhoz elvből nem megy jó érzésű ember amelynek a tulajdonosa az adófizetők pénzét lopta el és abból szerezte 450mrd-os vagyonát, övé az Opus Nyrt és még sok hotel stb.

Előzmény: nyman (3777)
edkedk Creative Commons License 2022.09.27 -2 3 3778

Most már tényleg elég. Leírtad, olvastuk, lehet átfáradni máshova.

Előzmény: Passzív befektető (3775)
nyman Creative Commons License 2022.09.26 -3 2 3777

Akkor ezek szerint engem Mészáros fizet. :)

 

Ugyan nem sok az a havi 5 ezer, visszatérítés, illetve kihasználom a hitelkeretet rövidtávon állampaír vásárlására. Ott is 2-3-4 ezer a kamat jövedelem. (mielőtt valaki megjegyezné, hogy a kettő kizárja egymást, mert államkincstári költésre nem jár visszatérítés, jelzem, hogy azért közvetve lehetséges :) )

 

A költsége meg minimális. Éves kártya és társkártya díj egy hónapra eső része kb. 300 forint, az sms-díi 500.

 

Már ne is haragudj, de pont l.sz@rom a tulajdonosi hátteret.

 

Ha lenne folyószámlám ott és a piacon találnék sokkal kedvezőbbet, akkor ilyen "érzelmi" indokok nélkül is jó eséllyel megszüntetném. 

Ha meg pont egyforma költségek lennének az MKB és egy másik bank között, akkor már elgondolkoznék, de ilyenkor simán számít a bank arculatának színvilága is :)

Előzmény: Passzív befektető (3775)
FOMA Creative Commons License 2022.09.26 -1 2 3776

A hitelkártyák használatáért. Más termékem meg nincs ott. Szóval, akkor miért is kell otthagyni?

Előzmény: Passzív befektető (3772)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.09.26 -1 0 3775

Fog változni mert a lényeg h mindenki szüntesse meg az ott vezetett számlát hiszen a tulajdonosi kör sem az MKB sem a Bankholding honlapján nem szerepel bár tény h Mészáros és társai. Emellett a cégvagyont magánvagyonként kezelik ahogy a Széchenyi és NHB Bankoknál tették (betétesek pénze itt a cégvagyon), ezek csődbe mentek, ahogy a Quaestor is bár az más szektor. Az MKB finanszírozza majd az eladósodott 4iG-t h megvegye a Vodafone-t? Korrupt MKB meg kell szüntetni ott a számlát, sokkal kedvezőbb lakossági és vállalati számlák vannak a többi nagyobb méretű stabil anyabanki háttérrel.

Előzmény: kano78 (3774)
kano78 Creative Commons License 2022.09.26 -1 3 3774

Ezt mindenhová be fogod írni? Kezd unalmas lenni.

Mindenki tudja ezt, de ettől a beírástól nem fog változni semmi.

Hagyd abba kérlek!

Ezeket a nézeteket nem itt kell terjeszteni, van külön topic.

Előzmény: Passzív befektető (3773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!