Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2021.02.21 0 1 102534

Megpróbálok válaszolni: Az optika gyújtótávolságát a szenzormérethez kell viszonyítani. Ez a géped esetében a szenzorméret szélessége 17mm, tehát fele a szokásos 36mm széles szenzorú ,,full méretes" érzékelőnek. Ezért a te 14-45mm -es objektíved egy normál(is) 24x36mm szenzorméretű gépen 28-90mm -nek felel meg. Ha a géped nem akarod lecserélni Akkor például egy 70-300mm tartomány jó javaslatnak tűnik.

Úgy képzeld el, hogy a háromszázas végén 300:45=6.6 szer ad nagyobb képet. Ha nem kell a hatszoros nagyítás, akkor nem húzod ki 300mm-ig. Az alsó határon kb. 2x45mm kereken csalva = 70mm, tehát akkor tudod feltenni, ha a hajó a 45mm-en a kép felét sem tölti ki. A 45-70mm között van egy le nem fedett sáv. Szóval közelítőleg és általában kétszeres fókusztávolság, kétszeres nagyítás, négyszeres fókusztávolság négyszeres nagyítás. (Ha a szenzorméreted változatlan.) A teleobjektívek nem torzítanak, ha a mostaninál hosszabb gyújtótávolságot keresel, ettől nem kell tartanod.

 

Mielőtt az egészbe belebonyolódsz, célszerű megfontolni hogy érdemes-e gépet cserélned valami nagyobb szenzoros jószágra. Ha tényleg csak arra kell hogy megmutasd a neten a pestieknek akkor nem érdemes. Például egy Nikon D300 (használtan 60e ft,) és egy tamron 70-300VC (szintén 60e ft) a D300-as 16x24mm-es szenzorméretével már jó eredményt fog adni cakk pakk 120ezerért. Ha többet akarsz költeni, használtan 180ezer körül már nagyon komoly full frémes (24x36mm) szenzorméretű Nikon D800-as kamerát kapsz. Erre is megveheted a 70-300-as tamront, jó objektív az.

 

A jelenlegi 14-45 rendszered ebben az összehasonlításban 28-90-nek felel meg. Tehát a 70-300mm a d800-on háromszoros, a D300on hatszoros ,,nagyítású" lenne. De a d800-ról lehet tovább fejlődni. Persze kérdés hová és minek, szeretnél-e egy nagyobb cuccot cipelni. Szerintem aggályos a jelenlegi gépedre egy 500 eurós optikát venni. Ha mégis ezt akarod fejleszteni, akkor a használt piacon kutakodj.

Ha megnézed a honlapomat www.fenykepes.hu  a fotós tudástár  Optika I fejezetében olvashatsz az optika gyújtótávolságáról és látószögéről.

 

Vagy kupacold a pénz és gyere haza, Magyarország visszavár, szép ez a Budapest még telefonnal is.

 

Előzmény: 1116 038 (102533)
1116 038 Creative Commons License 2021.02.20 0 0 102533

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek a Panasonic DMC G5 kamerához, hajófotózásra melyik obit érdemesebb vennem? Igazából el vagyok veszve itt a sok milliméter adatban.... Jelenleg a gyári 14-45 mm-es obit használom, de az már nem elég.,
Ezen kettő között vacillálok:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_panasonic-lumix-g-vario-45-150mm-f-4-0-5-6-mega-o-i-s-objekt%C3%ADv-h-fs45150eka-1190149.html

illetve a másik, amit csak a Saturn német oldalán találtam meg: https://www.saturn.de/de/product/_panasonic-h-fsa45200-lumix-g-2219806.html

Hamburgban élek, itt fotózom a hajókat és a német fotósok majdnem mindegyike 300-400 mm-es objektivekkel van felszerelve,.. kameránként... Nem tudom, hogy pl. a 100-300 mm-es, azonkívül, hogy "messzebre lát".. pl. egy 400 méteres hajó hossza mennyire torzul ha kicsavarom 300 mm-re az obit?  Ezt esetleg még valamikor a jövőben, ha nem nagyon torzul a téma, illetve a kép: https://www.saturn.de/de/product/_panasonic-h-fsa100300-lumix-g-2219805.html

Előre is köszönöm a segítségeket!

Milvus_milvus Creative Commons License 2021.01.22 0 0 102531

85 1.2  jo lenne de szük, esküvőre

 

 

Előzmény: Cfonya (102529)
Milvus_milvus Creative Commons License 2021.01.22 0 0 102530

:)

 

https://pbase.com/ssssddssasdw/image/171360187/original

 

300 2.8 L IS + 2x II + 5d2 , nyitva

Előzmény: Cfonya (102529)
Cfonya Creative Commons License 2021.01.03 0 0 102529

Ha beszélhetek a közösség nevében is, köszönjük.

Régen volt egy 85/1,2 is...

Előzmény: Milvus_milvus (102528)
Milvus_milvus Creative Commons License 2021.01.02 -1 2 102528

 

BUEK 

macrofoto Creative Commons License 2020.12.17 0 0 102527

Sziasztok!

Kipróbálta már valaki közületek a TTArtisan 35mm F1.4, vagy a 7Artisans 7.5mm f/2.8 objektíveket?

Milvus_milvus Creative Commons License 2020.12.12 0 0 102526

400 ban vegződőt vegyel

 

5dn az inkabb tele mint a 300 asok

 

 

Előzmény: lp3 (102522)
boxer-gs Creative Commons License 2020.05.12 0 1 102525

Arra szerintem bármelyik jó, de én ezekből a középsőt venném.

Előzmény: lp3 (102524)
lp3 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 102524

Bármit, amihez tele kell amatőr szinten. (nem F1 versenyt, nem szaladgáló, ugráló állatokat-embereket). Többségében táj, épület, túrázás.

Előzmény: Sasi82 (102523)
Sasi82 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 102523

Mit szeretnél fotózni?

Előzmény: lp3 (102522)
lp3 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 102522

Újabb kérdésem:

Canon 5D mk2-re melyiket ajánlanátok inkább?

 

-Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM

-Canon 70-300mm f/4-5,6 IS II USM

-TAMRON SP 70-300 mm F4-5.6 Di VC USD

Sasi82 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 102521

Szerintem egyértelműen a fix, de a 70-200 sokoldalúbb objektív.

Előzmény: lp3 (102520)
lp3 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 102520

Én is ezt gondolom, de egyesek szerint nem olyan egyértelmű. 

Előzmény: Kimiki (102519)
Kimiki Creative Commons License 2020.04.26 0 0 102519

Lehet hülyeség amit írok, de szerintem f4-en (ez alatt ugye nem tudod összehasonlítani) egyértelműen a fix kéne, hogy a nyerő legyen.

Előzmény: lp3 (102518)
lp3 Creative Commons License 2020.04.26 0 0 102518

Canon 5d mk2 vázon melyiket használnák inkább 85 mm-én? 70-200 f4 (non IS) vagy fix 85mm f 1.8. (melyik az élesebb) 

Milvus_milvus Creative Commons License 2020.02.03 -5 0 102517

Obitesztnek jó :)

 

 

Előzmény: moTmeN (102516)
moTmeN Creative Commons License 2020.01.18 0 3 102516

Van itt lab! :)

(Canon 100-400 II 400mm-en)

 

A viccet felreteve, ha olyan tavol alltak, hogy beferjen a labuk, akkor mindig elejuk sonfordalt egy gyanutlan madar. Raadasul annal a jelenetnel, amikor nagyjabol jol jott volna ossze a tavolsag, a jobb szelso madar hatbatamadta a bal szelsore palyazo jobb kettest, igy a kompozicio is dugaba dolt. Raadasul lakodalmas fotoskent biztos ismered a 85/1.2 fokuszalasi sebesseget. Nem igazan alkalmas akciofotozasra, szoval csak a hecc kedveert probaltam.

 

No, de nem annyira alkalmatlan, mint manual fokusszal ugyetlenkedni. Az maximum portrekra alkalmas, mint peldaul ez itt (Schneider Kreuznach 240mm + 2xtc egy kozepformatumu keszuleken). 



Na, jobb, ha elrepulok.

 

 

Előzmény: Milvus_milvus (102515)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.01.17 -1 0 102515

ja lattam fotozzon, lábuk hianyzik nekem, meg egy kicsit jobb tér, de az obi a képszög jó

 

 

Előzmény: moTmeN (102514)
moTmeN Creative Commons License 2020.01.11 0 4 102514

 

85mm f/1.2, fullrem vazon, enyhe vagassal.

Persze nem sajat les - amit ott lehetetlen -, de a jol megvalasztott evszak is sokat segit (ertsd ilyenkor magukkal vannak elfoglalva a darvak).

Előzmény: Milvus_milvus (102508)
Anyám az Creative Commons License 2020.01.10 0 0 102513

 Visszatérve az eredeti felvetésre a tesztek és a józan ész azt mondja hogy a Canon jobb egy kicsivel, pl itt meg tudod nézni. Neked kell döntened hogy olcsóbban szeretnél vennél obit, vagy kicsit több kabalát kicsengetsz némi képminőségbeli pluszért.

Előzmény: lp3 (102507)
Anyám az Creative Commons License 2020.01.10 0 1 102512

Kinek, mi de az azért elég merész kijelentés hogy ff vázon 400mm-től felfelé van csak élet- neked lehet hogy igen, de az emberek nagy többségének semmi szüksége 300+os telére, sőt kifejezetten felesleges. Mondjuk azt te sem gondolhatod komolyan hogy egy 300/2.8-as tele az nem tele :)

Előzmény: Milvus_milvus (102508)
jan-csika Creative Commons License 2020.01.07 0 0 102511

Hello mindenkinek .Szeretnek tanacsot kerni .van egy  sony a68 am es szeretnek egy teleobjektivet foleg 300 mm hasznalnam  tamron 70-300 usd vagy sony sam dt 55-300 kozott melyiket ajanlanatok vagy esetleg valami jobb otlet a sony a 68 ra .300 eu koltenek kb.Koszonom ..

 

 

Előzmény: Milvus_milvus (102509)
lp3 Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 102510

Nem ez volt a kérdésem. Nekem a 200-250 mm elég. 

Előzmény: Milvus_milvus (102508)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.01.03 -2 2 102509

canon prospektus részletek 1998

 

 

Milvus_milvus Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 102508

egyiket se.

 

ff vázra  a tele obi 400mm től kezdődik.

 

 

Előzmény: lp3 (102507)
lp3 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 102507

Canon 5D mark ll-re melyiket vegyem?

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM  vagy Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD

Kimiki Creative Commons License 2019.11.07 0 0 102506

Köszönöm!

Előzmény: Anyám az (102505)
Anyám az Creative Commons License 2019.11.07 0 1 102505

A képugrás a stabilizátor működéséből ered, természetes jelenség. A G1 és G2 között van különbség a G2 javára- az nálam gyorsabb, pontosabb volt, felépítése masszívabb (és egyben nehezebb). Képminőségben nem vettem észre nagy különbséget- talán a G2 valamivel szebben rajzolt, stabijuk kb egyforma- illetve az újabb talán nem vedli le a gumiját olyan hamar...

Előzmény: Kimiki (102503)
Kimiki Creative Commons License 2019.10.31 0 0 102503

Sziasztok,

Aki használ Tamron 24-70 2.8 obit, ha a stabilizátor be van kapcsolva, esetenként mozdul egy kicsit a nézőkében a kép? Nem tudom edig csinálta-e, most vettem észre, hogy fókuszáláskor egy aprót, de határozottat mozdul, ugrik a kép. Az elkészült kép rendbe van, lehet ez a stabi normális mozgása, vagy hiba? 

A másik, hogy van esetleg valakinek tapasztalata a szóban forgó obi G1-es, és G2-es közti különbségéről? 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!