Keresés

Részletes keresés

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 702

Igen a kézikerékre gondoltam.

 

Viszont hiába nyomom a gép felé nem mozdul semmit sem. Ha lefogom a főtengelyt, akkor nehezen, de elforog a tengelyen. De nem erőltettem.

Csináltam pár képet, hogy mi a helyzet most.

 

képek

 

Wartd: Köszi a használati kézikönyv az meg van. Én szerviz útmutatóra gondoltam. Amiben leírják, hogy hogyan kell szétszedni, vagy videóra.

Előzmény: Garázslakó (697)
Wartd Creative Commons License 2015.04.04 0 0 701
Előzmény: Wartd (700)
Wartd Creative Commons License 2015.04.04 0 0 700
Előzmény: erika.t (698)
Wartd Creative Commons License 2015.04.04 0 0 699
Előzmény: llaszlo2 (695)
erika.t Creative Commons License 2015.04.04 0 0 698

 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Ehhez a géphez Singer Futura 1000 hol tudnék alkatrészeket beszerezni? Elsősorban a bobin függőleges meghajtott tengelyének műanyag egyenes fogazású kúpkerekét. Valószínű hogy a következő a kúpkerék típus száma: 153021 G. Esetleg ha valakinek lenne ehhez a géphez kezelési útmutatója azt is szívesen fogadnám.

Segítséget előre is köszönöm!

Erika

Garázslakó Creative Commons License 2015.04.04 0 0 697

Gondolom a kézikerékre gondolsz. A záróanya alatt az orsózó kioldóját érted. Ha ezt levetted, nyomd vissza a kereket a gép felé, hogy könnyen forogjon, utána egy hirtelen mozdulattal rántsd le.

Előzmény: llaszlo2 (695)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.04 0 0 696

Ebben igazad van. Panelt próbáld meg a Provelánál. Bp. III. Verőfény-Vihar sarok. tel:1 387 714.

Előzmény: IstvánBX (694)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 695

Hello.

A Naumann 8014-es típusokon az ékszíjtárcsát, hogyan lehet levenni? A záró anyát már levettem, viszont a tárcsát nem tudom lehúzni. Erőltetni nagyon nem akartam.

Ezekhez a gépekhez semmilyen szerelési útmutató nincs a neten?

IstvánBX Creative Commons License 2015.04.04 0 0 694

Cserélnék én panelt, ha lenne mire. A motorban lévő kondi nem hiszem, hogy okozhatja, ha a panelből nem megy vezérlés akkor ha rossz is, a motor nem foroghat.

Előzmény: Garázslakó (693)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.04 0 0 693

Márpedig ez kondenzátor hiba. A motor belsejében is van egy. Ha ez nem segít, akkor ki kell cserélni a panelt. A baj az, hogy minimum 25 éves mindegyik, ez a hiba bármelyikből előjöhet.

Előzmény: IstvánBX (692)
IstvánBX Creative Commons License 2015.04.04 0 0 692

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy veritas famula electronic 4891 tipusú varrógépünk. Használtan került hozzánk, de sajnos két hét múlva előjött rajta egy hiba. Bekapcsolás után 5-7 perc múlva elindul magától a gép. Semmihez nem nyúlunk, nem teljes sebességgel, de elindul. Megállítani csak úgy lehet, ah kihúzzuk a konnektorból vagy a pedált húzzuk ki a gépből. Javasolták már, hogy az elektronikát kiszedik belőle és mint egy sima varrógépet lehet használni. Viszont alányom ragaszkodna a plusz tudásához (tű stop fent-lent, pedálon kívüli sebesség állítás, egy öltés). Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel és ismeri a megoldást megköszönném ha megosztaná velem. Az elektronikában a elektrolitkondikat már kicserélte, hátha kiszáradtak és az okozza a hibát, de maradt a jelenség.

Garázslakó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 691

A másik gép alatt a fényképezőgépedet értettem...
Az a bobbin beállítás nem olyan bonyolult. A lényeg az, hogy csak éppenhogy tartsa meg a súlyát a cérnánál fogva.

Előzmény: Mokus95 (690)
Mokus95 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 690

Én csak egy gépről írtam (nincs is több), mivel adtam azt az ötletet, hogy két gépről írok?

 

Most a gép az apámnál van, így nem tudom a feszességet megnézni, de emlékezetből tudom, hogy az orsó azért esik ki a bobbinból ha csak lógatni próbálom a kettőt együtt, mert ugye a cérnát a bobbin nyitott oldalán, ott ahol az orsót is becsusszantjuk a bobbinba fűzzük be a vékony hézagon úgy, hogy átcsusszantjuk az átlósan elhelyezkedő feszítő lemez alatt a bobbin túlsó oldalára ahol is van egy vékony vájat is kialakítva a cérnának és abból a vájatból megy tovább a bobbin zárt oldalán lévő kis fém kampót megkerülje. Idáig én mindig úgy próbáltam az ejtést, hogy ebbe a kis kampóba is be volt "fűzve" a cérna (mivel az össz surlódáshoz ez a kampó is hozzájárul mielőtt a cérna végleg elhagyja bobbint.)

 

Tehát akkor feltételezem, hogy a lógatásos tesztet úgy kell csinálni, hogy rögtön miután a cérna kibújt a feszítőlemez alól ott kell, hogy lógjon?

 

Mivel nincs most a gép itt, nem tudom most ezt kipróbálni, de emlékezetem szerint az a pont ahol a cérna kibújuk a feszítőlemez alól is már a bobbin geometriai középvonalán túl van, tehát így is kifog az orsó billenni a bobbinból. De majd csak a hétvégén fogom tudni ezt ellenőrizni. Ha igazam van, akkor lefogom fotózni vagy videózni a problémát és felteszem a linkjét ide.

 

Köszi a tanácsokat a hevederről és a szénkeféről!

 

------------------------------------

 

Egyébként a motor ékszíját Csepelen vettem a szuperszíj boltban ha bárki különleges szíjat keres:

http://www.szuperszij.hu/

 

Az eladó ott különben említette, hogyha nem lett volna megfelelő méretű szíj, akkor még mindig adhatott volna egy méretre vágható műanyag zsinór szíjat amit forróra hevített spaklival könnyen össze lehet ragasztani.

 

 

Előzmény: Garázslakó (689)
Garázslakó Creative Commons License 2015.03.25 0 1 689

Szép munkát végeztél mindkét géppel.
Az alsó szál feszességét úgy kell beállítani, hogy a cérnánál fogva tartsa meg a súlyát, kissé megrántva, 1-2cm-t kell a bobinnak lefele mozdulni. Ha rendesen be van "húzva" a cérna a szorítólemez alá,  nem eshet ki az orsó a bobbinból.
A fogaskerék kenése miatt ne bontsd szét, inkább fújjál bele egy kis WD-40-et a vékony csövecskéje segítségével.
A tengelyeket összekötő hevedert ne érje olaj, mert tágulni fog tőle.
A szénkefék becsiszolásánál ügyelj arra, hogy véletlenül se szoruljanak, inkább lötyögjenek kicsit.

Előzmény: Mokus95 (688)
Mokus95 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 688

Köszi a válaszod, közben rájöttem a lehetséges variációk közül a motor tengelyén van a "kuplung", ami kikapcsol amikor a bobbin orsóját rátesszük.

 

A motor ékszíjjat is sikerült kicserélnem, még a motor szénkeféit kell majd kicserélnem mert már csak 3mm hosszúak, nem találtam seholsem pont olyat ami kell, úgyhogy majd valószínűleg csiszolnom kell majd őket ezeket a megfelelő méretre.

 

A varrógépet kitisztítottam, leolajoztam/zsíroztam ahol kellett, egyedül a kampós tengelynek a kúpos fogaskeréhez nem tudom, hogy hogyan lehet hozzáférni, a tengely másik végén lévő csavart sem tudtam kilazítani.

 

Néhány képet még hozzátettem a PDF filehoz is akit érdekel:

http://www.pumi.org/geza/temp/Lada_T132_sewing_machine_images.pdf

 

Amire még nem tudtam rájönni az az, hogy mikor ideálisan feszes az alsó cérna feszessége. Ugyanis több helyen olvastam, hogy először ezt kell beállítani és hozzá hangolni a felső cérna feszességét. Az a módszer itt nem működik, hogy ejtsük le a bobbint 15 cm magasról és 2-3 cm-t fog a bobbin lecsúszni akkor jó a feszessége, mert ha elengedem a bobbin-orsó együttest, hogy csak lógjön a cérnán, rögtön kiesik az orsó a bobbinból. Valami más módszer kellene ide.

Előzmény: Garázslakó (685)
Garázslakó Creative Commons License 2015.03.22 0 1 687

Farmervarrásra egyik háztartási gép sem alkalmas.
Két réteget összevarr bármelyik, de pl. egy nadrágfelhajtás esetén van olyan rész, ahol akár 8 réteg anyag is lehet. Cippzár csere ugyanez. Tudom, árulnak un. farmertűt, de ez csak parasztvakítás.  A gép képességei ettől nem fognak javulni. Ide már ipari gép kell.

Előzmény: szaturnusz01 (686)
szaturnusz01 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 686

Sziasztok!Érdeklődnék hogy van valakinek tapasztalata a Toyota E&ER 22 programos varrógéppel?Jó gép?Én olyat szeretnék ami farmert is varr.

Garázslakó Creative Commons License 2015.03.18 0 1 685

- a tűrúd oldalra való kibillentése akkor jön jól, ha a varrás jellege úgy kívánja, hogy ne középen álljon a tű (pl. zippzár csere)
- a visszavarrással erősítjük el a varrat kezdetét és végét. kb. 1cm hosszan szokták használni. Előre beállítani nem lehet, ameddig lenyomva tartod, addig visszavarr.
- orsózáskor a főtengelyt ennél a gépnél nem tudom konkrétan mi állítja le, de elmondom mi jöhet számításba: az üres orsó felhelyezésekor kioldja a hajtást, vagy a kifordítható orsózófék oldja le, vagy a kézikerék tengelyirányú elmozdítása segít.
- greifer olajozás: vedd ki a bobbint, forgasd a főtengelyt lassan és figyeld meg az álló és a forgó rész közötti pontokat, ahol a két felület "összeér". Cseppents bele néhányat, majd kézzel forgasd meg a gépet. Ha meglódult az olaj, itasd fel parírzsepivel, hogy ne kenje össze a cérnát.
- a csigás meghajtásokra azért tesznek zsírt, mert az tovább "ott marad". Az olaj ide ezért nem praktikus.

Előzmény: Mokus95 (683)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 684

szervusztok!

 

Eladó - helyhiány miatt - egy kiválóan működő asztalos Veritas márkájú 23 programos varrógép. A gép megkímélt állapotú, fém alkatrészekkel rendelkezik. Nem gagyi műanyag. A gép megtekinthető kipróbálható Ára: 20 ezer Forint

Mokus95 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 683

Garázslakó,

köszönöm a válaszod, sajnos nekem valóban hiányzik a használati utasítás, nem csak a használathoz hanem a rendszeres karbantartáshoz is:

 

1. mire való a tűrúd balra-jobra való kibillentése?

 

2. mi az a visszavarró és mikor használják ezt? És mitől függ, hogy mennyi "visszavarrást" állítasz be?

 

3. Ha orsózni akarok akkor hogyan kapcsolom ki a tű hajtást az orsózás idejére?

 

4. Ha a Greifert akarom megolajozni, lehet azt szétszedés (és időzítés elállítása) nélkül is csinálni?

 

5. A 9. képen látható csigás meghajtásra valamilyen zsírt kell tenni, vagy az automatikusan lesz olajozva valamelyik olajzó pont által? (mivel a gép most csont száraz, nem tudnám megmondani, hogy 40 évvel ezelőtt mivel volt utoljára kenve. Láttam olyan videót a Youtube-on, ahol minden csúszó pontot olajoztak de minden fogas vagy csigás kereket zsíroztak. Ezért vagyok bizonytalan ebben a kérdésben.

 

 

 

 

Előzmény: Garázslakó (682)
Garázslakó Creative Commons License 2015.03.17 0 1 682

Szép képeket csináltál róla, gratula.
A kezelőszervek egyértelműek. Föntről lefelé:
- tűrúd balra-jobbra kibillentés
- cikk-cakk szélesség állító (0-nál egyenesen varr)
- öltéshossz állító és visszavarró
- fogmagasság állító
A gép hátulján kibillenthető az orsózáskor használatos szálfeszítő.
A lényeg ez, a többi csak rizsa, amit leírnak. Olajozni a piros furatokon, és a greifer súrlódó felületein kell.

Előzmény: Mokus95 (681)
Mokus95 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 681

Sziasztok,

 

Az apám 1959-ben vette a Lada T132 típusú hordozható Cseh varrógépünket, tehát 56 évvel ezelőtt és még mindig működik. Az első tíz évben volt olajozva néhányszor, de azóta nem. Néhány napja a 85 éves apám varrás közben észrevett valami halk kopogó vagy kattogó hangot a gépből, erre elhatároztam, hogy csinálok egy jó kis karbantartást rajta, az összes porcicát kiporszívózom belőle, majd utána megolajozom az összes olajzó pontokon. (van rajta jó néhány).

 

A neten történt nyomozásom során kiderítettem, hogy ezeket a Lada T132-as varrógépeket egyes nyugati országokban Cresta T132 néven forgalmazták, de sajnos ilyen néven sem találtam hozzá kezelési utasítást.

 

Csináltam erről a varrógépről néhány fotót:

http://www.pumi.org/geza/temp/Lada_T132_sewing_machine_images.pdf

 

A képeken is látszik, hogy az ékszíjat már csak az imádság tartja össze, úgy tűnik, hogy a www.varrovilag.hu website-on lehet hozzá való ékszíjjat kapni, ha a méréseim nem csaltak, akkor 210mm x 5mm-es ékszíj kell hozzá.

 

Próbáltam a Neten angol nyelvű kezelési utasítást keresni hozzá, de nem találtam. Esetleg van valakinek egy példánya akár papír akár PDF formátumban?

 

 

Chris75129 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 680

Sziasztok !

 

Ma lecseréltük a textima gépünket "halkabbra " egy ALTIN 8336 - 137A típusúra . Ha esetleg lenne valakinek ehhez egy használati útmutatója,vagy service manual-ja vagy tudja honnan lehet letölteni azt nagyon megköszönném :) Ja a másik pedig eladóvá vált a képen látható , rendzseresen karbantartott állapotban , 220/380 V motorral . Ára : 20 000 Ft ,de ha eljön érte akkor 5000 Ft üzemanyag hozzájárulást adok :)

 

Üdv Chris 

 

 

 

 

 

Garázslakó Creative Commons License 2015.03.03 0 0 679

Kedves polie 70!
Nyugtass már meg. Megérkezett?

Előzmény: polie70 (670)
Garázslakó Creative Commons License 2015.03.01 0 0 678

Nekem van ebből kézzel hajtós is.

Előzmény: chrismokie78 (677)
chrismokie78 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 677

chrismokie78 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 676
Köszönöm hogy leírtad a dolgokat. Sokmindent nem terveztem vele. Meg kicsit hiányos is az állapota. Azért hittem hogy régebbi mert 1982 ben már voltak elektromos gépek is. Meg az UNION nak a stílusa is régies.
Előzmény: evi585 (674)
Garázslakó Creative Commons License 2015.03.01 0 0 675

A történet 1946-ban kezdődött. Akkor vonatra pakolták a Singer németországi gyárát, mert szerintük rossz helyen volt. A fejlesztést tökéletesnek ítélték, ezért nem is változtattak egy-két alkatrészt leszámítva, amit műanyagra cseréltek. Az ezredforduló táján még gyártották, ez biztos. Valóban nehéz eladni, bár amit tudott 60 éve, ma is tudja. Zajos, de megbízható. Folyamatos tisztítást, olajozást igényel.

evi585 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 674

Szia!

 

Nekem van és kb 1980-as években vettem. Szerintem stimmel az 1982 év.

Eladni lehetetlen, ha arra gondolsz. Én próbáltam, még ingyen sem kell.

Műszerészt sem érdekli, de viszont azt mondta, hogy olyan gép nincs, amit

nem tud javítani. Enyém sajnos nem tökéletes. Nem tudom Neked mi a szán-

dékod vele, azért írtam ezeket mind le.

Előzmény: chrismokie78 (673)
chrismokie78 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 673

Sziasztok.

Nem tudja valaki hogy az UNION ruszki varrógép hanyas évekbeli? Pedálos. A neten sok ilyen hirdetés van de az van alattuk hogy 1982-es. Szerintem sokkal régebbiek de nem értek hozzá.

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!