Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GanXstaZolee Creative Commons License 2001.07.03 0 0 29
GAZember oké, dögöljön is, csak ne a kispénzű (na ez én lennék?! :)) autós legyen az... egyébként pedig minden biztosító mocskos ge**.
Előzmény: GAZember (28)
GAZember Creative Commons License 2001.07.03 0 0 28
Az én KÖBE-s emberem már lehet, hogy odaadná azt a 4000-t, ahányszor felhívta és izélgette a pontosításért, meg annak a pontosításáért a KÖBE a Golfos, meg én. Meg a Tóth Ottó.

Akkor dögöljön meg, aki engedélyez egy ilyen álbiztosítót működni, mint a KÖBE! Sajnos pipa vagyok, valakinek dögölnie kell!

Előzmény: GanXstaZolee (21)
Zak Creative Commons License 2001.07.03 0 0 27
Szívesen. Hajrá! :-) Légyszi továbbra is számolj be majd a fejleményekrôl, ha lesz hozzá nyugodt idegzeted.
Előzmény: 206GTI (26)
206GTI Creative Commons License 2001.07.03 0 0 26
Zak: Köszi a tippet. 1 hét múlva jár le a türelmi határidőm. Utána fogalmazom a levelet.
Előzmény: Zak (24)
zotya_ Creative Commons License 2001.07.03 0 0 25
Hi !

Nekem az Argosznál:
2000 ccm, B9, vidéki lakhely - 25.xxx/év. Ez azonban csak ebben az évben lesz ennyi, mert jövőre betöltöm a 30. évemet. (20.xxx/év)
Ha nem felejtem el, holnap megnézem mennyi lenne a KÖBE-nél.

Zotya

Előzmény: Szkátó (23)
Zak Creative Commons License 2001.07.03 0 0 24
206GTI ! Írd le az egész sztoridat röviden, pontosan és nem anyázva; írd meg, hogy b@ß@kodik veled KÖBE, nem kapsz infot, nem állnak szóba veled, nem teljesítik a törvényben elôírt kötelességüket, anyagi kárt okozva ezzel neked, ezért kéred a mielôbbi hathatós segítséget az ügyedben. Küldd el a levelet az Állami Biztosításfelügyeletnek (címe ua., mint a Pénzügyminisztériumnak, pontosabban:
Dr. Asztalos László elnök, Állami Biztosításfelügyelet, 1051 Budapest, Nádor u. 15.
- de nemtom ô e még az elnök) meg a MABISZ Igazgatóságának. Másolatot a KÖBE-nek is, valahogy jelezd az alján, hogy "ez bizony eredetileg nem nektek szólt fijugg, hanem a Biztosításfelügyletnek", valahogy így hogy Kapja: 1.) 2.) 3.). Va'szeg be fognak tojni és lépnek valamit.

Anno két éve velem a Hungária szemétkedett elég keményen, bár nem autós hanem lakásbetörés/biztosítás témakörben és a Biztosításfelügyeletes levelem után voltak csak hajlandók kelletlenül ugyan de elég gyorsan lerendezni az ügyemet. Hátha neked is bejön.

Szkátó Creative Commons License 2001.07.03 0 0 23
A 2. legolcsóbb Argosz-hoz képest 15%. A0, 2000ccm KÖBE 40343FT Argosz 46xxxFt. Emiatt Én is KÖBE-s vagyok...(Generali Nekem 113 ezret mondott :-O...)
zotya_ Creative Commons License 2001.07.03 0 0 22
Ne a Hungáriával hasonlítsátok össze a díjakat, mert a legtöbb kategóriában az a legdrágább. Mennyi a különbség a legolcsobb (KÖBE), és a 2. legolcsóbb között ?

Zotya

Előzmény: GanXstaZolee (21)
GanXstaZolee Creative Commons License 2001.07.03 0 0 21
Hi

Csak éppen az embernek nem mindegy hogy negyedévente 4000-el kell kevesebb kötelezőt befizetnie... én is a köbénél vagyok de a negyedévre szóló 9000 helyett nem fogok a hungáriánál 13000-et fizetni, sorry. Viszont igyekszem nem összetörni más autóját, és ennél jobban már csak arra ügyelek hogy a sajátom ne zúzzam meg.

A dögölön meg-et meg nem vettem magamra :)

Előzmény: GAZember (20)
GAZember Creative Commons License 2001.07.03 0 0 20
A különbség csak az, hogy a Hungária kismillió ügyére csak néhány panasz van, a KÖBE most még (!) viszonylag kevés káresetére viszont rengeteg. Én a munkám révén már majdnem minden biztosítóval intéztem kötelezőt, a KÖBE hozzáállása példátlan, ezt mindenki tapasztalhatta. Ezek ellen csak az lehet ellenszer, ha nem kötünk náluk kötelezőt, és piac kirekeszti az ilyen kutyaütőket.
Előzmény: scirocco (19)
scirocco Creative Commons License 2001.07.02 0 0 19
>Dögöljön meg mindenki, aki a KÖBE-nél köt kötelezőt! Én fizetem a Q-drága Hungáriát, és mit érek vele?

Azért egy picit vegyünk már vissza, O.K.?

Ezzel az erővel megdögölhet mindenki, aki kötelezőt köt bárhol, nekem pl. a Hungária nem ismert el egy teljesen nyilvánvaló helyzetet. Én arról nem tehettem, te erről. Ennek legkevésbé ahhoz van köze, hogy ki hol köti meg ezt a sz@rt.
Ja, és azt ne mondd már, hogy azért fizetsz a Hungáriának, hogy ha botlasz és összetörsz valakit, akkor majd annak jó legyen. Ilyen csak a mesében van...

Scirocco

Előzmény: GAZember (18)
GAZember Creative Commons License 2001.07.02 0 0 18
Mondok jobbat. Áprlis 22-én Miskolcon történt a balesetem. Már előztem egy Hyunday kistehert, amikor se szó se beszéd kivágott elém. Kormányt félrekaptam, az út szélén egy parkoló Golfot seggbetaláltam. A Hyunday-os ember szó nélkül elismerte, hogy nem nézett a tükörbe. Aláírta a bejelentőt, meg hogy elismeri a felelősségét.

KÖBE. Telefonmizéria, aztán fél nap múlva bemegyek személyesen. Másfél óra sorbanállás, öreglányok nem tudnak semmit, azt mondják, majd kiküldik a kárszakértőt. 3 nap múlva kijön, felveszi. Egész korrekt (Mészáros). Mondja, egy hét múlva kiszámolja. Felhívom, szerinte minden rendben, egy hét múlva hívjam a KÖBE-t, fizetnek.

Egy hét múlva telefon, semmi. Bemegyek, és jön a poén: nem fizetnek, mert a szitu nem egyértelmű, hiába írta alá az ember, hogy elismeri, meg a Golfos, hogy látta. Fellebbezés. Válasz: akkor se. Mondom, adják írásba. Jó. Ezt várom 2 hete. Asszem holnap bemegyek. Jó is, hogy láttam ezt a topicot.

Egy kis segítség: ha a 278-0462, 278-0421, 278-0282 után a központnak 24-et tárcsázol, bekapcsol közvetlen a pulthoz.

Dögöljön meg mindenki, aki a KÖBE-nél köt kötelezőt! Én fizetem a Q-drága Hungáriát, és mit érek vele?

Grrrr Creative Commons License 2001.07.02 0 0 17
Hoho.
Eleg hamar el fog halkulni az a bizonyos kerepelo hang, ami a kozelsegedet jelzi :)

Nezz at a csaladi topikba, gyulekeznenk.

Előzmény: 206GTI (16)
206GTI Creative Commons License 2001.07.02 0 0 16
Semmi. A múlt héten csak üzenetrögzítő volt a pécsi irodában, hagytam 3x is üzenetet, de nem hívtak vissza. Kezdek nagyon szomorú lenni. :((
Téged? Hátramenetben is lazán :)))
Előzmény: Grrrr (15)
Grrrr Creative Commons License 2001.06.30 0 0 15
Ahhoz utól kellene érned. ;)

Na mi a helyzet?

Előzmény: 206GTI (13)
Mogorva Creative Commons License 2001.06.28 0 0 14
Nos, eddig a pontig nem panaszkodhatom, a kárbecslő elég korrekt volt, úgyhogy meglátom miként alakulnak a továbbiak. Az egy kicsit fura, hogy bejelőlte a további vizsgálat szükséges négyzetet... Azt mondta, hogy pár napon belül kiszámolja a kárösszeget és egyeztetünk.

Nagyon kíváncsi leszek...

206GTI Creative Commons License 2001.06.27 0 0 13
Nem akkor van dolgod a biztosítómmal amikor belém szállsz, hanem amikor én nyomlak meg:))
Előzmény: Grrrr (12)
Grrrr Creative Commons License 2001.06.27 0 0 12
Oké, akkor nem parázok attól, hogay beléd szálljak :)

Viszont ez az alaptőke-dolog durva.

Előzmény: 206GTI (9)
Mogorva Creative Commons License 2001.06.27 0 0 11
Ja, mégvalami! Ha nem jutok zöldágra a KÖBE-vel, akkor a sofört fogom beperelni gondatlan károkozás és veszélyeztetés miatt! Na meg az eset miatt elmaradt üzleti haszon és egyéb veszteségeket is ráverem, elvégre az Ő gondatlansága miatt kell nekem szarakodnom.

A dolog érzésem szerint símán megáll, KFB ide-vagy oda, ugyanis a közúti forgalomban nem vehet részt oly módon, hogy másokat veszélyeztessen.
Az, hogy neki csak olyan platós LIAZ-a van, min a plató és az oldalfal között 2-3 cm-es rés van, engem baromira nem tud érdekelni, akkor ne szállítson sódert, ha nem alkalmas rá a járműve...

Pár ilyen per után a sok paraszt fuvarozó majd meggondolja, érdemes-e a fostalicskáján ilyen fuvart vállalni.

Aztán, majd kiderül...

Mogorva Creative Commons License 2001.06.27 0 0 10
Sajnos az eset 25 km-re a legközelebbi lakott helytől történt, ezért nem igazán volt kedvem meg időm rendőrt hívni. A kárbejelentőre ráírtam, hogy a PLATÓRÓL hullott a kavics, amit ő is aláírt. Nyílván, mert tudta, hogy úgysem fizetnek. :((

A KÖBE-t felhívni nem egyszerű, az már egyszer biztos. Szerencsére a vállalatnál okos a telefonközpont és ráugrasztottam, hogy hívogassa percenként. Valamikor a 24.-ok hívás táján jött össze. Akkor meghalgattam a géphangot, hogy amennyiben faxot akarok... Naná, hogy nem voltam erre felkészülve, tehát kezdhettem előről a fax-al a mizériát, szerencsére az is automata, úgyhogy 10 hívás után összejött neki a dolog.

Azért felháborító, hogy egy biztosító így működhet ma Magyarországon. Reggel majd meglátom mennyire lesz velem készséges és korrekt az kérbecslő... Isten ne adja neki, hogy elégedetlennek érezzem magam, mert szegényen fogom megtorolni összes eddigi idegességem. :))

Addigra kinyomtatom neki a MABISZ oldalán lévő szöveget a KFB-ről, hogy arca elé tehessem, követendő irányelv gyanánt. :))

Ha meg a KÖBE szarakodik, a vállalat jogászát ráugrasztom a kérdésre, szereti az ilyen eseteket, mikor a "SZOLGÁLTATÓ" packázik az ügyfelekkel, akikből él.
Majd mesélek. :)

Előzmény: 206GTI (7)
206GTI Creative Commons License 2001.06.27 0 0 9
Nem mert azt nem a szlovák biztosítóval kellene intézned, hanem egy itteni biztosítóval, mert minden külföldi biztosítónak van magyar partnere. Tulajdonképpen a magyar partnerbiztosító fizetné ki a kárt amit aztán ő verne le a kulföldin. Mivel általában csak nagy biztosítókat (Allianz, Generali) választanak maguknak partnerként így nem történhet meg veled az ilyen lokális kis biztosítós balhé, mint a KÖBE.
Érdekes dolgot találtam a Mabisz honlapján a KÖBÉről:
71 000 tag
Alaptőke: 71.000.000 Ft
Hát ebből nehéz kifizetni a károkat.
Összehasonlitási alapként:
Hungária - Allianz 4.266.000.000 Ft
Generali-Providencia 4.000.000.000 Ft
Ja és a KÖBÉbe általában azok mentek akik a legnagyobb kárt tudják okozni (teherautók, lepukkant féknélküli kocsik,...) így érthető hogy nem sietik el a dolgot.
Előzmény: Grrrr (8)
Grrrr Creative Commons License 2001.06.27 0 0 8
Azon gondolkozom, hogy ha valaki veled csattan, és a te szlovák biztosítóddal kell zöldágra vergődnie, akkor az is ilyen nehézkes lenne?
Mármint nem bántásból :)
Csak még eléggé akcentusos a szlovákom, nem tudom, mire jutnék velük :)
Előzmény: 206GTI (7)
206GTI Creative Commons License 2001.06.27 0 0 7
Üdv bajtárs! Asszem én letéptem volna a LIAZos arcát, oszt próbáljon meg úgy röhögni. Remélem ráirattad a kárbejelentőre a LIAZossal, hogy elismeri a felelősségét mert ha nem, akkor búcsúzhatsz a zsédtől. A kavicsfelverődés amúgy is gázos ügy, lásd. Neked elsőre sikerült felívnod a KÖBÉt? Nekem vagy foglalt vagy nem létező számot nyom. Általában fél óra munka amíg sikerül és a 8* bebillentyűzése után is csak néha veszik fel.
Amúgy sok sikert!
Előzmény: Mogorva (5)
tcaoe Creative Commons License 2001.06.27 0 0 6
Ha rohog, rendort kell hivni... az majd lehuzza parezerrel, es nezhet.
Előzmény: Mogorva (5)
Mogorva Creative Commons License 2001.06.27 0 0 5
Szomorú vagyok... Éppen a múlt héten szórta meg a kocsimat előzés közben egy idióta LIAZ-os sóderszállító paraszt. A szélvédő szólt akkorát mint egy ágyúlövés, lett is rajta egy komolyabb sérülés meg a motorház tető elején.

Mikor megállítottam és mondtam, hogy adjon szépen betétlapot, mert az mégiscsak durva, hogy potyog az úttestre a kocsijáról a kavics, csak röhögött, hogy úgysem fizet a biztosító, mert már volt ilyen esete, akkor sem téritettek semmit a másik félnek... Különben is csak kis szilánkos sérülés a szélvédőn, mit foglalkozok vele, párezerért megcsinálják. Mikor mondtam, hogy akkor virítson ide párezret, akkor csak vigyorgott, hogy majd a biztosító... A JQA-t!!

Amikor megláttam a KÖBE címét a jobb felső sarokban, végig futott rajtam a hideg. A legszívesebben megöltem volna a mocskos parasztját...
Még dicsekedett is, hogy ez a legfaszább biztosító, meg, hogy milyen olcsó. Hogy rohadna meg, a mocskos taplója. Jókat vigyorgott, hogy ne mongyam má' mert az ő kocsijáról bizosan nem hullik a kavics. Amikor mutatom neki a plató és az oldalfal közötti résben a 2 cm-es kavicsokat, amik a rázkódástól potyogtak kifelé, csak vonogatta a válát. :((

Mindenesetre elfaxoltam nekik a kárbejelentőt és 2 nap múlva este felhívott egy hölgy, hogy holnap reggel megnéznék a kocsit. Így talán holnapra én is gazdagabb leszek egy KÖBE-s tapasztalattal, amitől előre tartok. Ha azt meri mondani nekem a csaj, hogy ilyen kis sérüléssel ne foglalkozzak, ott a helyszinen csinálok egy ugyanolyan sérülést az övére, az biztos. Aztán megnézem az arcát...

206GTI Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4
Eltelt 2.5 hónap és a kocsim hátulja még mindig csúfos.
A 2 hónapos tippemet úgy látszik alábecsültem. Habár azóta történt néhány "érdekes dolog". A szerviz nem a független kárfelmérőnek küldte az árajánlatát, hanem a Köbének és onnan 1 hónapig tartott míg sikerült elküldeniük a kárfelmérőnek. Mert ugyebár a Köbe részei (Pécs-Bp-kárfelmérő) egymás között levélben (manapság amikor már a fax is elavult) tartják a kapcsolatot így minden csigalassúsággal működik.
A kárfelmérő a múlt héten elküldte a pécsi Lovász és társa gépjármű mérnök és szakértő iroda Kft.-be az anyagot. Ők majd újra megvizsgálják és elküldik a Budapestre a Köbébe. Ott majd elbírálják, hogy megadják-e a pénzt. A pécsi irodát úgyszintén lehetetlen felhívni, üzenetrögzitő vagy foglalt jelzés.
Ahol most tartok az normális biztosítóknál 2-3 nap. Itt 2.5 hónap.
Tanács: Ha Köbéssel ütköztök ajánlom verjétek ki belőle helyben a károtokat!!!
Egy hónap türelmi időt kapnak még, utána a Mabisz következik. Természetesen akkor is panaszt teszek rájuk ha fizetnek, hiszen ez nem normális, hogy én aki vétlen voltam a balesetben szopjak hónapokon át egy ilyen gennyes biztosító miatt.

Hasznos infók:
KÖBE Budapesti iroda:
Csepel (1213) Toboz utca 6.
420-2983, 278-0420, 278-0421
Lovász és Társa Gépjármű Mérnök és Szakértő Iroda Kft. /ide küldi(k) a kárfelmérő(k) az anyagot/
7622 Pécs, Siklósi út 22.
(72) 500 884
Mészáros Sándor kárfelmérő

MathiasR Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3
Együttérzésem!
Hál'isten még sose volt ilyen ügyem egyik biztosítóval sem, de a kilátások elég setétek....
Pont most, amikor a csóri autóst rendőrrel fenyegetik, ha nincs befizetve a biztosítás, addig a biztosító gond nélkül szórakázhat...
Javaslom, tegyél panaszt a Mabisz-nál, ha még lassabb az ügyintézés, talán használ....
MathiasR
206GTI Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2
Már 2 napja elérhetetlen a KÖBE. Vagy foglalt a szám, vagy a nem létező szám szignálja szól vissza. 10-15 percenként próbáltam hívni mindkét számukat.
Szerencsére ma (11 nappal a káresemény után) felhívott a "független kárfelmérő". Nagyon rugalmas volt, délután 3-kor már találkozhattunk is az egyik Peugeot szervizben. Úgy vélem korrektül vette fel a kárt. Lökhárító és ködfényzár csere, többi javítás és újrafényezés.
Hitellevelet nem ad a KÖBE, viszont ha megvárom amíg elfogadják a szerviz árajánlatát (3-4 hét) akkor a szerviznek átutalják a javítási költséget és kezdődhet a javítás. Mindez jól hangzik, viszont ha az 5 napból 11 lett, akkor ebből akár 2 hónap is lehet.
És ha még azt is figyelembe veszem, hogy a szervizben megörülve a KÖBE kárfelmérőjének pótszemléztettek egy decemberi(!) káreseményt is a sajátommal egyidőben, akkor akár búcsút is mondhatok a pénzemnek.
206GTI Creative Commons License 2001.04.20 0 0 1
Eltelt egy hét. A "független" kárfelmérő nem keresett, viszont voltam a Peugeot szervizben ahol kb.200e Ft-ra saccolták a javítást.
Ezen a héten már cselesebb a KÖBE "telefonközpontja". Automata veszi fel, 9* a fax, 8* az info. Az ötödik alkalommal sikerült 5 perc várakozás után emberi hanggal beszélnem, persze addig is fizetek a hívásért.
Sajnálják, hogy nem keresett a "független" kárfelmérő, majd szólnak neki és a jövő héten már tuti keres.
Rákérdeztem a hitellevélre is, hogy ugyebár ne nekem kelljen állni a költséget, erre az volt a válasz, hogy ők nem tudják, majd a "független" kárfelmérő mondja meg. Most akkor nem értem, hogyan tudja megmondani egy KÖBE-től független valaki, hogy ad-e a KÖBE hitellevelet?
Ja, elmagyarázták az egész folyamatot. A "független" kárfelmérő felméri a kárt, a jelentést elküldi a KÖBE pécsi központjába, ott elbírálják első szinten, majd onnan elküldik valami más "független" izéhez, aki elbírálja másodszinten, majd utalnak nekem valamennyi pénzt, ami a hölgy bevallása szerint simán lehet kevesebb is mint amit a kárfelmérő felvett.
Hát nagyon tuti, van egy 4.5 hónapos kocsim, amit csak márkaszervizben javíttathatok és egy baromarcú Skodás biztosítója miatt szívok egy jót anyagilag. Mert ugyebár minek kifizetni az egész összeget, valszeg tudatosan törettem meg a kocsit, hogy jól meggazdagodjunk rajta a szervizzel.
ESI Creative Commons License 2001.04.14 0 0 0
Vazz! Épp most ajánlottak onnan egy betétlapot! Akkor azé vót 0lcsó?!
Előzmény: 206GTI (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!