Keresés

Részletes keresés

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14813
Etna Mester!

Jelezd ám, ha székesfővárosunkban jársz, csak össze tudunk dobni egy hasonló szolid eseményt, mint a múltkor (nem Balla-traminit szeretnék kóstolni, á, dehogy... :-))) ).

Előzmény: etna (14810)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14812
Rossz hírem van. A jelenlegi legfrissebb helyesírási szótár szerint olaszrizling...
Előzmény: Cirfandlia (14792)
etna Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14811
Borcsősz, továbbra is várnám a topictársak által ingyenreklámnak becézett hasznos infok kiegészítését. Az árajánlattal.
Előzmény: borcsősz (14799)
etna Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14810
Nem kell lenézni a csirkét. Én mitizálni sem kell a mégoly jó borokat.
Még nem kóstoltam össze javallatomat, de a virtuális térben továbbra is müxik nálam a dolog.
Előzmény: BZoltan (14766)
csite Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14809
holnap nagytalizhatunk! :))
Előzmény: edrose (14808)
edrose Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14808
Csak még egy kis rugózás, a nagybetű (ez is egyben van) még OK lenne, de szvsz egyáltalán nem természetes, hogy olasz rizling, mert idáig egybeírva volt használatos, legfeljebb újabban nem merik egybeírni, mert félnek, hogy az hibás, de miért lenne? Zöldszüret, nagyapa, franciakulcs, svédasztal, angolszalonna, spanyolfal, spanyolviasz, spanyolnátha... Az Olaszrizlinget ne adjuk!
Kaptam AOC Buzet borocskát (D-Ny Fro.), ha nem húzzuk nyárig a következő talit, félrerakom közkincsnek.
Előzmény: Cirfandlia (14792)
knight bandit Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14807
szerencsére a fogyasztó szavaz (dönti el, hogy eszi akrom mondani issza vagy nem issza)
vince nagyker áron 3000? tuti nem nekem fogja eladni
Előzmény: Cirfandlia (14804)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14806
Igazad van... tenyleg nem Villany specifikus a dolog.. mindenesetre en elsosorban a 30-40 eurert arult vilannyi borokra gondolok :)

"a fogyasztók és kereskedők szerint minden drága; a termelők szerint túl olcsó a portékájuk. "

:) ez a vita hamarosan dulopontra kerul... tit-tak-tit-tak-tit-tak-tit-tak

z

Előzmény: Cirfandlia (14804)
alexandrosz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14805
Igazad van, megváltoztatom mondatom alanyait "Villány"-ról a "magyar borászok többsége"-re.
Előzmény: Cirfandlia (14804)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14804
Nem a Villányiak védelmében, de azért az áraikkal mások sem bánnak kesztyűs kézzel, ls. Tummerer, Weninger vagy a héten hallottuk egy kereskedőtől, h. Vince B.vel teljesen elszaladt a ló; minden borát 2-3000 ft-tól mérné nagyker áron. (közben a minősége erősen ingadozó)
Örök vita marad; a fogyasztók és kereskedők szerint minden drága; a termelők szerint túl olcsó a portékájuk.
Előzmény: BZoltan (14802)
alexandrosz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14803
Én már nem vitatkozom senkivel, de Villányban (bordeux-hoz képest) sajnos még semmit sem bizonyítottak az Urak. De már jól élnek. Hála a sznob magyar "borkedvelőknek".
:o(
Előzmény: BZoltan (14802)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14802
Szerbusz borcsősz,

legy udvozolve es orommel latva, Sozlj hozza a temahoz gyakran es osszd meg velunk elmenyeidet tudasodat :)

"Amit viszont tudni érdemes, hogy nem voltak jobbak, mint a mi kis villányi büszkeségeink!"

Na akkor gyorsan vitat is kezdemenyezek :)

Szerintem senki nem vonja ketsegbe, hogy a Villanyi nagyok egyes borai egy minosegi kategoriaba vannak a bordeauxi kozepesekkel (azert a Margoux, Mouton-Rothschild, Lafite, Latour mas kategoriak).

Viszont a bordeauxi nagyok tetemes resze mar tobb mint szaz eve hozza ugyanazt a csucsminoseget... es az amiert annyiba kerulnek.

Manapsag mar nem az izet fizeted meg egy bornak, (hiszen itt a topicban is koztudomasu, hogy akar 500 forintert is lehet jo izu bort venni), hanem azt, hogy biztos a minoseg, biztos a tartalom... eloszor bizonyitani kellene Villanyban es utann arat emelni... nekem ugy tunik, hogy eloszor inkabb arat emelnek es baromira nehezukre esik bizonyitani.

z

Előzmény: borcsősz (14799)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14801
Vagy például a Scheller-boroknál.
Előzmény: BZoltan (14800)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14800
" Itt az is lehetett hogy a bor elkezdett átalakulni és a vásárló nem azt kapta amit várt, amit anno 1-2 hónappal azelőtt kostólt."

lehet :) de nem valoszinu.

A palackos erleles soran a pozitiv valtozas olyan lassan tortennek, hogy azt 1-2 honapos viszonylatban nehez megmutatni. Ahogy cere is irta az alapvetes az 1-2 ev, hogy a bor kiheverje a szures/fejtes/derites terrorjat.

Ja es meg egy vicces dolog :) A pinceben hordobol kostolt bor mindig sokkal jobb lesz mint egy lakasban palackbol :) A pince illata, levegoje, hus klimaja es az egesz hangulat annyit tud javitani egy bor izen, hogy csak na :) Ezertvagyok en nagy hive a pinces borozasnak.

z

Előzmény: Azawakh (14788)
borcsősz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14799
Kedves Borbarátok!

Nagyritkán beleolvasgatok a dolgokba amiket itt írtok. Magam is borkedvelő vagyok. Szeretnék néhány szóban hozzászólni a szárimage és hasonló dolgokhoz. Azt nem mondhatom el magamról, hogy a világ összes borát kóstoltam már, de volt szerencsém a magyar "sztárborok" mellett belekortyolni néhány igazán nagyra értékelt (magyarul:bazi drága) francia vörösborba. Nagyon jók voltak! Amit viszont tudni érdemes, hogy nem voltak jobbak, mint a mi kis villányi büszkeségeink! Én merem állítani, hogy Gere Attila, Tiffán Ede csúcsborai minőségben már igenis ott vannak a világ élvonalában. Ami viszont fontos dolog, hogy Bordeuxban én rossz bort nem ittam. Csak apró nüanszok választották el egymástól a borokat. A több száz kóstolt bor közt voltak ugyan egyéniségek amelyek kilógtak a sorból, de meg kellett állapítanom, hogy csak igen tömény, gyönyörű borokat ittam.
Sajnos Magyarországon a két kezemen meg tudom számolni melyek azok a csúcsborok amelyek felveszik a versenyt a nemzetközi porondon. A jó az egészben, hogy már vannak ilyenek! Én a magam részéről soha nem sztárborászoznék, hanem inkább igen tisztelem azokat a termelőket akik felvállalták a minőség egyre magasabb szintre tolását. Ez az én szubjektív véleményem. A Magyar Bor nagyon jó!

tomlaker Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14798
A tarn völgye nekem vadvizi evezéssel nagyon bejött, de a borairól nem sokat tudok. föleg könnyű rosékban jeleskednek, azt már ittam, de sokat nem tudok róla. kicsit kiesik az érdeklődési körömből.
cere!
nem második cimkés, ahhoz elég komoly helyen láttam, meg most rocsildék nagyon rámentek a nagy bevásárlóközpontokra, ahol azért 10-20 %-kal jobb árak vannak. ha kell, április végén viszek neked.
Előzmény: Törölt nick (14789)
kifli Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14797
nem szeretem ha visszautasítanak!

--na jó mos az eccer:-)

Előzmény: Cirfandlia (14796)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14796
mivel nem autóval megyünk, ezért egy másik alkalommal ajánlanám fel. (lesz még)
Előzmény: kifli (14795)
kifli Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14795
ha megkérlek, hozol nekem bort bécsből?

ha kell, szépen is meg foglak kérni:-)

Előzmény: Cirfandlia (14794)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14794
káosz
Előzmény: csite (14793)
csite Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14793
akkor most mi is van? :))
Előzmény: Cirfandlia (14792)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14792
Természetesen Olasz rizling. És Rajnai rizling, de Kékfrankos, Szürkebarát. Sajnálatos módon a keresők az egybeírt "olaszrizlingre" sokkal több találatot dobnak ki mint a helyesen, két szóban írtra. Továbbá mivel minden szőlőfajta tulajdonnév, ezért illendő lenne nagybetűvel írni őket, ez alól az általánosságban való hivatkozás tán kivétel lehet (pl. a furmintok idén szépen muzsikálnak) de célszerű a következetes használat. Bár ebben a témában meglehetosen kaotikus a helyzet, Rohály G. Borkalauzában az Akadémiai szótárra hivatkozva kisbetűs írást követ; más szótárak viszont nagybetűt alkalmaznak.
Előzmény: edrose (14790)
cere Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14791
Egy palackállóságra való elökészítés során a legtöbb bort derítik, szürik, amivel nem csak a késöbb esetleges zavarosodást okozó alkotókat távolítják el a borokból, hanem az ízanyagok egy részét is. Ezért teljesen rendben van, ha egy borra palackozás után szinte "rá sem lehet" ismerni.
Egyébként lehet találkozni (föleg külföldön) "unfined and unfiltered" borokkal, pont a fent említett probléma miatt.
A legtöbb esetben a szürés derítés okozta nyúzást kiheveri a bor, de ehhez akár 1-2 éves palackos pihentetnés is szükséges lehet. Sajnos természetes édesborok esetén elkerülhetetlen a szürés - az utóerjedés kizárása miatt.

A Mouton Rothschild ár (54 Eu) elég hihetetlennek tünik, szerintem az valami második címkés bor.

edrose Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14790
Nyelvészet, de ON: mi ez most, hogy az olaszrizling olasz rizling? Nekem elég hülyén fest, a Borbarát nyomja, de ott sem egységes, hol így, hol úgy. És akkor majd jön a kék frankos meg szürke barát is? Más: bozsolé, ez így szép, teccik, mint rozé és nem rosé, de legyen nagy B, mert az már szvsz nem helyes, hogy az itthoni újbort is bozsolénak hívjuk ("a Bock bozsoléja"...), mert azért ez elsősorban földrajzi elnevezés, és mi sem örülnénk, ha mondjuk csak azért, mert azonos technológiával készülne, máshol is tokajinak hívnának egy bort!
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14789
Így van

Befigyelt 1 palack Les Pasteliers nevű francia bor(Cotes du Tarn), Gamay fajta, a 2002-es párizsi borversenyen bronzérmet kapott a címke szerint, érdekes bársonyos, tanninos íz, elsőre a csokoládé selymessége ugrik be, bár kissé lágynak találtam.
Tomlaker, ismered?

Előzmény: Azawakh (14788)
Azawakh Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14788
A gond talán az lehetet, hogy nem volt elég stabil a bor, de a palackozás után szállítás közben is történhet valami. De ez bármelyik bornál előfordulhat. Viszik TGK-val hajóval és egyéb gépjárművekkel, ami rázza ki van téve minden hőmérsékletnek, de ma már olyan szakszerűen csinálják ezt, hogy ilyen minőségromlás nem következhet be. Itt az is lehetett hogy a bor elkezdett átalakulni és a vásárló nem azt kapta amit várt, amit anno 1-2 hónappal azelőtt kostólt.
Előzmény: Törölt nick (14787)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14787
Szerintem inkább a palackozás közben rontottak el vmit. Tény hogy a palackban változik a bor, ezt nevezik palackos érlelésnek, de az alapján amit leírtál, nem ez történt
szerintem persze
Előzmény: Azawakh (14784)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14786
1et értek
Előzmény: csite (14785)
csite Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14785
az a bor amelyik a hordóból palackba jutás alatt veszíti el jó tulajdonságait, az nem bor
Előzmény: Azawakh (14784)
Azawakh Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14784
Amit te kismértékű fejlődésnek nevezel az is nagyion fontos része a bor fejlődésének. Csak egy történet: Volt egy illető aki megkostolt egy kíváló minőségű vörösbort (fajtát termőhelyet évjáratot nem tudok)hordóból. ezt palackoztatta és 1-2 hónapra rá meg is kapta a palackozott bort majd visszaküldte, mert ihatatlannak tartotta.
Ennyit számít hogy palackba került a bor, szállították stb..., De ez történhet természetesen jó irányba is de ne haggyuk figyelmen kívül hogy számos kémiai reakció a borban csak anaerob körülmények közt megy végbe. A gere merlot-ját én sem akartam ennyire sztárolni sajnálomha így sikerült de szerintem remek bor lesz, ha nem is ez az évjárata hanem a következők
Előzmény: BZoltan (14781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!