Keresés

Részletes keresés

igus Creative Commons License 2006.04.22 0 0 269
Nem készül mostanában Velencébe senki sem?

Május 17-től mennék oda egy hétre, és nagyon árván vagyok így egyedül, jó volna, ha valaki társulna hozzám.
Atis70 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 268

ha távolabbi szállás is érdekel , akkor itt egy cim :

 

www.campingserenissima.com

 

ez egy camping ,  de vannak házak is , szerintem aludni jó .

a bejárattal szemben áll meg a busz , ami be visz Velencébe.

az sem utolsó szempont , higy az autódat addig viszonylag biztos

helyen tudhatod.

Előzmény: Törölt nick (265)
p.g.m. Creative Commons License 2006.03.24 0 0 266

Szia!

Melyik irodánál foglaltad?

Előzmény: Magna cum laude (258)
auray1 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 264

Ezt a szallast nagyon ajanlom. En 4 agyasban laktam 25 euroert, de van egy es ket agyas szobajuk is. Jo helyen van, az allomas kozeleben, es nagyon kulturalt!

http://www.casagerottocalderan.com

Előzmény: Törölt nick (263)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.03.21 0 0 262
230. hozzászólás <80€
Előzmény: Törölt nick (261)
lklara Creative Commons License 2006.03.21 0 0 260

szia,

www.jesolo.it

ezt nézd meg, itt vannak szállodák is fent

Előzmény: Infomaker (254)
Magna cum laude Creative Commons License 2006.03.21 0 0 258

http://www.hotelanastasia.com/

Közepes árú hotel, nagyon jó helyen, a szt. márktól 3 percre van. A legjobb benne, hogy nagyon csendes, egy sikátorból nyíló kedves kis téren van. Kellemes a szoba, etc. és a karnevál idején simán adtak 2 éjszakára szobát. (Érdemes megpróbálni utazási irodán keresztül befoglalni, nekünk olcsóbbra jött ki mint a direkt foglalás).

Előzmény: Infomaker (254)
Magna cum laude Creative Commons License 2006.03.21 0 0 257

Ez a legrövidebb, a www.viamichelin.com útvonaltervező is ezt ajánlja - sosem próbáltam. Az osztrák verzió kb. 40 km-rel hosszabb, sokszor megtettem és nem volt gond. Ez Graz - Villach felé visz. Rengeteg az alagút.

Előzmény: Törölt nick (256)
vélemény Creative Commons License 2006.03.14 0 0 255
Próbáld meg Velence Mestrén, sokkal olcsóbb, mint a bent a városban. Persze nem olyan gyönyörű.
Infomaker Creative Commons License 2006.03.14 0 0 254
Sziasztok,

tudnátok segíteni?

Júliusban mennénk Velencére, és szállás kellene vagy ott, vagy Jesolo-ban, vagy valahol arra :D

Az a gond, hogy csak 2 éjszaka lenne, akkortájt meg min. 3, de van ahol 5 éjszakát adnak csak ki...

Hol próbálkozzam? 2 szoba kellene, összesen 4 fő.

köszi:
Info
tefi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 253
Horvát pálya: http://www.hac.hr
Szlovén: http://www.amzs.si/?podrocje=19
Olasz: http://www.autostrade.it

Én a helyedbe a Szeged-Baja-Udvar-Osijek-horvát autópálya-Zagreb-Ljubljana-Velence útvonalon mennék. Ha rámész a horvát pályára végig pályán mész -kivéve Szlovéniában Ljubljana előtt van még kb. 25 km autóút ami még nem pálya,de dolgoznak rajta.
Előzmény: DDori (250)
balazsh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 252
Ddori!

Lehet, hogy kerülő, de hogy a leggyorsabb az biztos.
Most már végig autópálya.

díjjak:
magyar autópálya díj (annyi amennyi)
osztrák 10 napos 2049 Ft
Olaszország Velencéig kb. 5000 Ft (árfolyamfüggő is, én csak a bankkártyát benyomtam és levonták kb 2 hét múlva a 2*2700 Ft körüli összeget)

balazsh
Előzmény: DDori (250)
deriva Creative Commons License 2006.03.13 0 0 251
http://www.viamichelin.it is ezt ajánlja, szóval biztos ez lehet  a legjobb vagy csak a leggyorsabb. :)
Előzmény: DDori (250)
DDori Creative Commons License 2006.03.12 0 0 250

Május végén párommal szeretnénk egy hétvégét eltölteni Velencébe, olyan pót nászút címen :))

Szegedről milyen útvonalat ajánlotok? A Shell útvonaltervezője Szeged-Budapest-Graz-t adta, ami szerintem kerülő.

S autópályadíjakról tudnátok felvilágosítást adni (Ausztria, Olaszország, esetleg Horvát, vagy Szlovén ha azt ajánljátok).

Előre is köszike!

szkati Creative Commons License 2006.03.09 0 0 249

A kedvenc velencei fotóm:

isis/001 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 248

Szia!

 

Mi most voltunk kint a karneválon és szerintemkedvező áron kaptunk szállást. EUR 30,-/Fő/éjszaka. Egy lakásunk volt kb. 5 percre a Rialto-tól, tehát a város szivében.

 

Egy magyar hölgynél foglaltuk a szállást . Végh Izabella-nak hivják. Kb. 30 éve él kint és van egy kis utazási irodája.

Az elérhetőségei:

www.galeonviaggi.it

 

TEL.: 0039-041-5238112

FAX: 0039-041-5237971

 

 

Szia

 

Szilvi

Előzmény: egykerdescsak (237)
santa scala Creative Commons License 2006.03.09 0 0 247

Szia!

Igen Mestrébe megy. Ha jól emlékszem akkor megy egy szintén ingyenes busz az Auchanba is.

Előzmény: Törölt nick (246)
Old England Creative Commons License 2006.03.08 0 0 245

Decemberi fotóim...

 

 

Old England Creative Commons License 2006.03.08 0 0 244
Ok, persze, a szállás + étterem megdobja... de tapasztalataim szerint ennél lényegesen olcsóbban is ki lehet jönni...
Előzmény: Latya (K.L.) (242)
santa scala Creative Commons License 2006.03.08 0 0 243

Szia!

 Mi az ALBA' D' ORO kempingbe voltunk, fejenként 13,5 -et fizettünk egy éjszakáért/ fő. Szuper volt! A napi jegy vaporettora 10,5 volt . Velence drága, de ha nem nagyok az igények akkor ügyesen meg lehet oldani. A Roma téren felszálltunk egy ingyenes buszra, ami elvitt minket egy PANORÁMA nevű bevásárlóközponthoz. Ott bevásároltunk, így a kajánkra nem volt gond. Mindenre együtt a 4 napra kb 36000-et költöttünk fejenként hárman. /ebbe a költőpénz is benne volt./

Előzmény: egykerdescsak (237)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.03.08 0 0 242

 2 éve járogatunk a nejemmel  febr-márc környékén 2-3 napos utak kb. ennyiért jönnek ki naponta 2 személyre (Párizs,Róma,Velence) mindennel ( szállás nem külváros, fürdőszobás) + a repjegy (fapados). Irogattam egy kis zsebszámítógépbe az öszes költségeket, csak  mindent elfelejtett a masina, így nem tudom a pontos számokat. Napijegyet vagy n napos bérleteket, múzeumi belépőket naponta 1 kaja gyors étterm/büfé 1 kaja étteremben ajándékok, emléktárgyak. Nekünk ennyiből jön ki.  Másnak lehet több,vagy kevesebb. Kinek így , kinek úgy a pénztárcája és az igényei szerint. 

Előzmény: Old England (241)
Old England Creative Commons License 2006.03.08 0 0 241

napi 30-40 ezer???

Ezt nem hinném...

Előzmény: Latya (K.L.) (238)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.03.08 0 0 240
hát február elejei élményeim vannak.
Előzmény: Törölt nick (239)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.03.08 0 0 238
2emberre min. napi 30 -40 ezer szállással + utiköltség. De nézd át az oldalt, a hivatkozásokat, és 1-2nap alatt képbe kerülsz ha szorgalmasan böngészel.
Előzmény: egykerdescsak (237)
egykerdescsak Creative Commons License 2006.03.08 0 0 237
sziasztok!

nyáron szeretnék a párommal velencébe menni, 5-6-7 napra.
menniyből lehet kihozni egy ilyen utat? repcsi, és busz is érdekel, egyszerű szállással, július-augusztus környékén.

az árak milyenek kint?

köszi előre is, ha lesz egy kis időm, visszaolvasok, biztos sok infó van itt.

I.
p.g.m. Creative Commons License 2006.02.27 0 0 236
Egy hétig? De jó neked!
Előzmény: Törölt nick (234)
Zegzug Creative Commons License 2006.02.27 0 0 235

Szombaton jómagam is kint voltam a karneválon. Meg kell jegyezni, hogy Velecében e hétvégén minden második ember magyar volt!:) Magyar buszkonvojok iszonyú sora ment odafelé. Egy egy benzikútnál vagy 20 busz is volt, így a wc-k megközelítése hát érdekes volt.

Velencében már jártam korábban egy évtizede, de karneválkor most voltam először. A városban tehát nem csalódtam, továbbra is elragadó, bár sok szép épülete eléggé lepusztult továbbra is, nem tudom miért hagyják így, hiszen idegenforgalmi bevételükre nem lehet panasz.

 

A karneváltól viszont kicsit többet vártam volna. Hiányoltam egy rendes, központi felvonulást, több zenét. Helyette a leghangosab felvonulók egy igénytelen krisna csapat volt:(

A jelmezesek szépek voltak, egészen művésziek, és az egész városban mászkáltak, aminek tényleg megvolt a varázsa, mintha nem csak az épületek lennének továbbra is a középkorban, de az emberek is. Mégis ennek ellenére hiányzott valami központi szervezés. Hiába volt a főtéren egy kis színpad, de az nulla volt, amit egy egészen rövid ideig ott bemutattak. Szóval legközelebb ha Velencébe kerülök, az biztosan nem a karnevál ideje alatt lesz, hanem sokkal jobban megéri egy nyugisabb időszakban, amikor nincs akkora tömegnyomor.

erzsi69 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 233

Tegnap jöttünk meg a velencei karneválról. Mi non-stop utaztunk, két éjszaka a buszon. A buszon alvás kegyetlen volt, de Velencét újra látni megérte. Először nyáron voltunk. Hőség, 35 fok. Most pedig kellemes tavaszias idő volt. Igaz délelőtt 10-kor még köd volt, és eléggé hideg, de délutánra már kisütött a nap is. Rengetegen voltak kint, köztük nagyon sok magyar is. Nekem tetszett a nagy nyüzsgés. Rakok fel egy pár képet ízelítőül:

 

 

 

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.02.05 0 1 231
A Diónak  természetesen héja van.
Előzmény: Latya (K.L.) (230)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.02.05 0 0 230

 

Nos megjöttem, néhány  remélem hasznos info:

 

Vaporetto járatok, menetrend, térkép innen letölthető. Én ezt itthon kinyomtattam, és elég sok hasznát vettem. Bár az is lehet, hogy az ACTV irodákban lehet ilyet kapni, én -mivel már ki volt nyomtatva- nem nagyon kerestem, de  sem a reptéren, sem a P Roman nem láttam, hogy árulták volna.

 

Reptérről, én az ATVO  félóránként közlekedő express járatával jöttem be, alig negyed házzal befelé, ki meg öszesen 3-an voltunk.  Jegyet a reptéren balra az ATVO irodában lehet kapni itt vettem meg az ACTV vaporetto napijegyeket is ( csak kp-ben lehet fizetni )

 

A szállásunk a Hotel Salieri volt. Egy pár hozzászólással vissza már ajánlotta valaki, meg jó néhány szállásértékesítő weblapon is ráakadtam.  A választásban részben a kedvező ár, és  főleg a hely döntött: korábban közel azonos áron volt foglalva a Rialto közelében egy hotel, de azon filoztunk, hogy oda meg viszafelé csomagokkal nem egy nagy élmény furikázni,   így inkább a P Roma környékén szálltunk meg, 10 perc alatt -eltévedéssel- a szállodában voltunk, és már rögtön mehettünk csatangolni. Visszafelé is  még délelött nyugodtan szétnézhettünk csomagok nélkül, aztán egy búcsú  hajókázás  a Canal Grande-n, csomagfelvétel, rövid séta, és a reptérbuszon voltunk.

 

Ami szokatlan: összesen 2 kis élelmiszer boltot és 2 zöldségest láttunk, nameg a piacot a rialtotól feljebb. ja és egy szupermarketet, a P Roma-n : COOP  ( mint itthon, vagy szlovákiában)  Hogy a helyiek hol vásárolnak be :rejtély

Éttermekből sem volt éppen túl sok,  bisztrobol volt viszonylag sok, de leülős étteremből elég kevés. Aki volt már főidényben : sorba kell állni, hogy hely legyen az éttermekben? Vagy rosszul becsültem meg az éttermek számát?

 

A Sárga feliratos, turista főcsapások még ebben a holtszezonban is időnként kellemetlenül zsúfoltak voltak.

 

17 óra után bezárnak a múzeumok, a templomok is nemsokkal ezután. 

 

Az épületek alig vannak kivilágítva a Canal Grande-n a néhány szépen rendbetett palotán kívül csak házanként 1-2   lámpa világított helyzetfényként,  az épületet megvilágító reflektorokat nem láttunk. Még a Szent Márk Téren sem, ott is félhomály  volt.

 

Buráno-t viszont nagyon ajánlom: minden ház újra van festve, a homlokzata rendbe téve.   Az hogy túl rikítók a színek, egyesek szerint giccsesek, az más kérdés. De nincs elhanyagolt állagú ház. Míg Velencében viszont határozottan törekedhetnek az ódon hatás megőrzésére.

Mi csütörtök délután  2 felé voltunk kint, de annyira kihalt volt a sziget, mint nálunk a várnegyed télen, hétköznap, délelött, esőben.  Az éttermek is majd mind zárva. 

A csipkemúzeumban is csak mi voltunk.

 

Ha repcsivel mentek, akkor odafelé a jobb oldalra kérjétek a helyet mert leszálláskor jól látható Velence és a többi sziget. Visszafelé meg a bal oldalra érdemes ülni,  mert akkor az Alpok csipkés hegyvonulata, meg a Balaton látható.

 

Hát ennyi dióhélyban, ami 3 napba beleférhet megpróbáltuk megnézni, itt most csak néhány gyakorlati "tanácsot", és néhány általam szokatlan dolgot említettem.

Előzmény: Old England (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!