Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pug406st Creative Commons License 2005.10.13 0 0 220

ááá az előbb irtam 1 csomót és nem küldte el...

 

szoval

 

1, most megneztem és az eredeti navi nálam is cdn van, ja két cdt találtam még nem jutottam odáig h alaposabban megnézzem :)

 

2. az összes pugban igy van. sajnos. ennél már csak az a rosszabb amikor a kupémban az automata klima kapcsolt be folyamatosan és nyomta az arcomba v az ablakra a meleget. én elzárom a kifúvót v az ablakra állitom. 1ébként télleg mókás... viszont szar... más autóban nem igy van?

 

ti hol tankoltok? és mit? érdemesebb ezeket a drágább adalékos dizelekt tankolni?

anno benzinnél tapasztaltam h jobb a fogyasztás ha mondjuk 95 helyett 98at tankolok... kupémba meg főleg 99+ tankoltam

 

 

Előzmény: Cornetto33 (219)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.12 0 0 219

Aha !

Ezek szerint nem kaptál még magyar nyelvűt, mert abba írják, hogy a kulcsok is "tanulnak",tehát 2*2=4 vezető ülés pozíciót lehet beállítani. (kulcsonként 2 db).

Szerintem nem kell forgatni , mert a srác double layeres lemezt használt. Az én meghajtómon semmilyen jelzés nincs, hogy cd vagy dvd , viszont a használati ut.-ban CD ROM -ot emlegetnek. A tiedbe dvd lemez van onnan tudod, hogy dvd-s ? Sajnos nekem csak cd-n van navi progi ezért nem tudom, hogy dvd-vel hogy boldogulna.

Más : a Ti autótok is ha az A/C ki van kapcsolva és leviszed a hőfokot 15-re akkor is langyosat fúj? Ha ki kapcsolom teljesen akkor viszont nagy sebességnél beengedi a külső levegőt (a kinti hőmérségletet).

Érdrkes......

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (218)
pug406st Creative Commons License 2005.10.12 0 0 218

hali!

 

nekem dvds ha minden igaz de ha két oldalas dvdt használ akkor szerintem neki azt fordítgatnia kell.? nem?

 

más. nem tudom nálatok h működik de nálam a kulcsok mintha össze lennének hangolva az ülésbeállítássokkal. mókás volt h múltkor nem találtam az addig használt kulcsomat és a másikkal nyitottam erre eszeveszett sebességel elkezdte átállítani az ülést.

Előzmény: Cornetto33 (217)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 217

Hali!

Reggel az M5 bejáratánál (4-es bekötésnél Ócsa felé) a szokásos útlezárás miatti dugóba azt vettem észre, hogy egy S80-asban a kiugró gyári navin MAGYAR TÉRKÉP FUT !!! Jobban megnézve az autót rádöbbentem, hogy a tagot ismerem. Rögtön telefon, a srác azt mondja ,igen tényleg M.O. térkép fut rajta. Okosba szerezte és főlegg B.P. van rajta ill. még a nagyvárosok sem mind utca szintűek  .A volvoba dupla oldalas DVD fut. Kérdés: nekem cd van most (centar europe), tudja valaki, hogy a Mi navi meghajtónk cd,vagy dvd olvasós? Ja a srác volvoja 2002-es , az én 607-esem 2001-es . Érdekes , én nem tudtam, hogy bármilyen gyári naviba létezne M.O. ! (ja az ő dupla oldalas 8GB-os dvd-jén teljes ny.eu van , M.O. valamint horvátország !

Tud erről valaki valamit ?

Ui: Pestigyerek, ha jobban meggondolom nem volt drága a 400eu. Kíváncsian várom a mailod a beszerzési forrásokról.

 

 Cornetto

Előzmény: pestigyerek (216)
pestigyerek Creative Commons License 2005.10.10 0 0 216

Helo!

Magyarországon korrekt bontó? Én olyat még nem láttam. Bármit kerestem bontóban bármelyik autómhoz, nagykerben mindig megkaptam olcsóbban és ugye az uj!

Amúgy a 400 EURO teljesen korrekt, hiszen márkaszervízben 430.000,- Ft az alkatrész! Még Párizsban is 1600 EURO.

Amúgy nem hallottam még 607-ről amit szétbontottak volna! A NET-en bármelyik bontónak írtam NEM-mel válaszolt!

Majd írok e.mail-t! üdv

Előzmény: Cornetto33 (213)
pug406st Creative Commons License 2005.10.10 0 0 215

Hali ez volt az én kupém...

amennyiért beszámolták azért az árért rakták ki

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=303931&command=ugras&screenwidth=1280

Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 214

Most láttam ezt a hírdetést a használtauto.hu alkatrész rovatán, ha valakit érdekel.

"peugeot 607 xenon fényszórók eladok : 30/9246576."

Cornetto

Előzmény: Cornetto33 (213)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.07 0 0 213

Hali !

 

Hát elég húzós a 400 euro, magyarországon nincs normális peugeot bontó? (Mivel opelem és audim volt ezért még peugeotban nem vagyok otthon......egyenlőre) Szekszárdon halottam, hogy nagy peugeot bontó van, de semmi konkrétabbat nemtudok róla. Az autotraderek-be és a képesautókab láttam címeket még.   

A szervízes "okos " dolgok érdekelnének, nekem is sikerült netto áron vagy alatta cuccokat szerezni peugeotnál. De inkább a többit mailon . (maxximus@freemail.hu)

Center Europe ( cseh, szlovák,ausztria,svájc)cd ha érdekel bartelozhatunk. ( Lent írtam erről.) Én a navigációt csak íránytűként használtam eddig. (Itthon PDA) 

 

Cornetto

Előzmény: pestigyerek (212)
pestigyerek Creative Commons License 2005.10.07 0 0 212

El is felejtettem mondani, hogy kapcsolatban vagyok a Navteque céggel (ők gyártják a navi CD-t) és ha meglesz a magyar CD én leszek az első aki tud róla! Amúgy már elkészült, de ki van adva a PUG francia anyacégnek tesztelésre...

 

pestigyerek Creative Commons License 2005.10.07 0 0 211

Hali!

 

Na végre beindult a fórum, és örülök hogy normális arcokkal lett tele! A fogyasztásom sajnos nem látom, mert a kijelzőm még halott. 400 Euro-ért hoznak uj computert azt várom...

Jövőhéten viszem fékpadra megnézetem a chip-es és gyári computerrel is. Majd beszámolok.

A kijelzőm ugy pusztult el, hogy menet közben simán kialudt, majd gyujtás le vissza után megint jó volt. Majd egyre gyakrabban csinálta ezt. Amikor épp nem működött akkor a CD-met sem tudtam kezelni, meg a rádiót sem. Aztán pár hét alatt teljesen meghalt. Még a háttérvilágítás sem megy rajta.

A peugeot sárkánynál van ismerősöm, meg ugy néz ki budaörsön is. Ott este 7 után fusiba mindent meg lehet csináltatni nevetséges áron...

A többi infót nem tenném ki ide nehogy kellemetlenséget okozzak a szervizesnek, ha kell e.mail-ben adok infot.

 

üdv

Előzmény: Cornetto33 (187)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.05 0 0 210

Hali !

Ma szegeden az OMW-nél tankoltam és megnéztem manuálisan a fogyasztást.

Eredmény : 6.5 L/100 km (800 km átlaga) Computer szerint 6.6 L/100 km . Két dolognak örültem meg : 1. Nagyon barátságosan ezik a gép.    2. A computer nem csal.

Más: A peugeotnál mocskosul favorizálják az OMW-t , hogy szuper anyg meg minden (ettől nem ál be a szivattyú - szöveg) Eddi két OMW kutat kérdeztem meg, mindeggyiknél azt mondták, hogy a síma diesel algyőről jön. Ez fasza. Akkor pepeita hol tankola az ember?

 

Cornrtto

pug406st Creative Commons License 2005.10.03 0 0 209
No rendeltem és is 1 gépkönyvet kb 1 hét mire megjön. Azért néhányat tarthatnának raktáron. Az vicc h még mindig nincs magyar navi. nem tudom miért tökölnek vele ennyit. Lehet azért h inkább vegyék meg sok pénzért a mobilt.
Előzmény: Cornetto33 (208)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 208

Hali!

Nincs magyarításom, múlt héten vettem bele center europr cd-t 8.000.- (Képesauto-ból). nem használom, mert M.O. térképről nem tudok (akitől vettem az sem tudott). M.O.-n marad a jó öreg PDA-m + a Destinator navi progi.

Igen... pontosabban DVD kamerát, mert mobik dvd playerem még nincs.

Nekem is jönnek ilyen 7- alatti fogysztások. Most 2000km megtéte után 7.1 az átlag.

 

Corneeto

Előzmény: pug406st (207)
pug406st Creative Commons License 2005.10.03 0 0 207

Hát ja márkakereskedőkről túl sok jót én sem tudok elmondani. Mondjuk az ár asszem reális volt a kupéért az ár. Épp szervíz előtt volt fékbetét stb csere és 13x ekm-rel, néhány helyen sérülten stb. Tényleg azt kell h mondjam normálisan vették be.

Nekem is ezek a gumik vannak fent rajta. Asszem most hagyom a téliket rajta úgy is van 1 garnitúra télim még a kupéról. Az ha jól emlékxem pirelli de csak 215ös. Ma nekem is kiégett az 1ik pilácsom majd kicserélem szerencsére csak a parkoló lámpa.

Neked magyarítva van a navid? Bár nincs gondom az angollal de kényelmesebb lenne a magyar. Mo térképről te tudsz h van e?

Jöttem föl Pestre jó kis csúcsban + autópálya és közút így fogyasztott 6,8 körül. A 13hoz képest elég jelentős változás :D.

Monitorra kötöttél DVDt?

üdv

Előzmény: Cornetto33 (206)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 206

Példa az előbbiekre:

Előző autóm 1998-as  A6 1.9 tdi nagyjából fullos (autómata és navigáció kivételével).

Nézegettem a Skoda Superb-ket is . Skodánál 30 percig nézegették az autót (Nem volt legyepálva - az első olyan eladó autóm volt aminek tényleg semmi baja nem volt se kartelgáz se túlzott olajfogyasztás.) figyelj , 2.300.000 -at akartak adni! Két hét múlva 3.200.000-ért elvitték. Tan mese vége, tanúlság:

 

Óvakodj a (márka) kereskedőktől !!!!

 

De inkább a 607-esről írjunk mégiscsak ezen afórumon vagyunk !

Ma este kipróbáltam a színes monitort. Rákötöttem a kamerámat ,nagyon funky !

A baj csak az ,ha mész  kb.:20 km felett letílt, így az utasodat nem tudod szórakoztatni menetközban......eseteleg manuálisan.

 Kérdés: A Tiéden is 225/55/R16-os gumi van ?

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (205)
pug406st Creative Commons License 2005.10.02 0 0 205

Köszi az infókat! Jah tudom h  a kerskedok lehúzósak de szerencsém volt az uccsó két autómmal amit vettem mert visszaellenőriztem és tényleg nagyjából azon az áron adtak túl a cseréken mint amit mondtak. Szóval az utolsó két esetben szerencsém volt. Én is agyaltam rajta 1 napot nem mondtam azonnal h oké. De valahogy ráérzek h mit érdemes venni és h korrekt e a kerskedo. 1ébként drágábban vették be mintha Pug kereskedőnél cseréltem volna, pedig velük csak telefonon beszéltem és nem látták az autót mert sajna pesten szokás szerint megnyomorgatták. Hát sok jót nem tudok elmondani a márkakereskedőkről.

Nekem ez a 5. Az első 1 astra amit totalkárra zúztam, a második is 1 astra amit meg széthajtottam, aztán 406, 406 coupe, most meg 607. Az 1edfejlődés :DDD

Előzmény: Cornetto33 (204)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 204

Hali !

 

A kereskedő nagyon rá tzd érezni, hogy ha valaki beleszeret az autóba, olyankor flegmába váltja a figurát, érezteti, hogy Neked tesz szívességet ha odaadja.....az idegek harca. Nekem a politikám, hogy ilyenkor agyalok rajta min. egy napot nem ugrok bele rögtön. Mondjuk így vittek már el az orrom előtt autó nem tagadom, olyat is amit sajnáltam és az este sem sokat alszom amikor gondolkodom rajta, de a dolog jó oldala, hogy reggelre kitisztulnak a gondolatok. Egyébként össz-vissza 7 db autót vettem ( 1db Toyota hiace, 4 db opel omega, 1 db A6, 1db P.607) de szerencsére mindet magánszemélytől. ( A mostaninál is sikerült megtalálni a neten aki behozta az autót).  Valahogy írtozom a kereskedőktől. Álltalában csak az árak miatt nézek be vagy kipróbálni egy-egy típust.

Válaszolva a kérdésedre az * =műszerfalvilágítás + ,   ** = műszerfalvilágítás - ,  én még nem próbáltam .

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (203)
pug406st Creative Commons License 2005.10.02 0 0 203

Hali Cornetto!

 

Hát az az igazság h sokat nem tudtam mert elég jól számitották be a kupém úgyhogy alku nem nagyon volt és volt más érdeklődő is az autóra.

 

A szervizről még a 406 topikon szereztem tudomást, mindenki csak dicsérte. Passz h hivatalos e de szerintem igen. Jövő héten megkérdezem neked. Az biztos h kb a gablini árának a feléért dolgozik és jól.

 

Én is nézegettem 1 csomót de normálisat kevés kilométerrel nem nagyon láttam. Asszem az autóexpresszben láttam 1 hirdetést és kimentem a telepre de mondták az már nincs meg de van 1 másik úgyhogy ezért lett ő. Én is láttam néhány nagyon ótvarul kinéző autót. Próbáltak a bömösre is rábeszélni lett is volna 1 2000es 730as ami még nekem is bejött volna holott pug párti vagyok de amikor a kereskedő is azzal kezdi h óra szerint ennyi van benne akkor az már gáz... nagy gáz...

 

Köszi a segitségeket, nagyon hasznosak. Hazafelé sikerült lenullázni a számlálókat. Holnap megpróbálok én is szerezni gépkönyvet. remélem sikerül.

 

Baloldalon a sebességmérő alatt mi az a két csillagos gomb? azt még nem sikerült megfejtenem...

 

üdv

pug

 

Előzmény: Cornetto33 (202)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 202

Hali P406 !

 

A képet a végén ( tallózás , feltöltés ) után lent van egy ilyen még (azt hiszem) "bezúrás" után teszi be.

Mindenki a használtautón vesz autót? Én is.

Az enyémet már letörölték pedig 2 napja még fent volt.

Az enyémnek a vége 3,75 volt neked mennyit sikerült lecsavarnod?

Én az alföldön lakom , még fogalamam sincs hová járok majd szervízbe valószínűleg a kecskemétibe, de hetente 1-2 szer járok pesten ezért az sem kizárt , hogy valahol ott keresek valami tuti helyet. Amit Te írtál azt nem igazán tudom melyik, mert a peugeot honlapján nem találtam, vagy ez nem hivatatlos m.szervíz? Egyébként ha ésszel utánajár az ember az alkatrészeknek szerintem nem rémisztőek az árak. ( Az előzőekben írtak közül pl. a gumiknál nézd meg - akár 100 e.ft lehet megspórolni a 4 db-on).

Szép a bézs bőrbelső, nekem is az előző autómba (A6) ilyen volt, havonta tisztítani kell, de nagyon elegánsá teszi az autó belselyét és nyáron nem melegszik fel úgy mint a fekete. Jó tanács : kerüld az oldalsó zsebnél kitüremkedü szegecses farmereket, mert ezek a szegecsek nagyon szépen hasítják a bőrt ki-be szállásnál. Nekem sikerült.

 

Ja , ezt az autót nézted ? http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=206594&command=ugras&screenwidth=1280

 

Amikor megvettem az enyémet ezt majdenem megnéztem, csak végül már a tököm tele volt az autó nézésekkel, (Nagyon sok szart láttam) és megvettem az első normlisnak tűnöt.

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (201)
pug406st Creative Commons License 2005.10.02 0 0 201
Előzmény: pug406st (200)
pug406st Creative Commons License 2005.10.02 0 0 200

Na hát kép lemaradt

Előzmény: pug406st (199)
pug406st Creative Commons License 2005.10.02 0 0 199

hali!

 

Köszi az infót majd ma kipróbálom. Végignyomogatom majd az összes létező gombot. Az előző automba, 1 406os kupé volt , valahogy nem sikerült ennyire sok kütyüt pakolni. ha nem lennének benne nem hiányoznának igy viszont idegesit h nem tudom normalisan mukodtetni oket...

 

Nem tudom te hol fogod szervizeltetni de nekem olcson és jól szervizelte az előzőt a Pug Klinik Grosz.

 

Küldök én is képet

Előzmény: Cornetto33 (198)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 198

Hali !

A computert (színes monitornál) nyomd meg a menu gombot, majd csavard a nagy "tekerővel" a jobb alsó sarokba ,lépj be , majd megjelenik részletes menű (hátralévő út, pill.fogy., átlag fogy.) A jobb felső bajusz kapcsoló végén van egy gomb , ha azt nyomogatod három kép között tudsz lépkedni: 1.tábla (foyasztás ,út) 2 tábla (ugyanaz mint az 1-es ) 3. pillanatny ifofyasztás részletesen. Az 1-es vagy 2-es táblánál (ugyanaz akettő -két computer állás van- Pl. az 1-est, én az autó megvételénél nulláztam a 2 -est használom naponta ,hetente stb.) Szóval menj rá vagy az 1-es vagy a 2-es állásra és a jobb felső bajúszkapcsoló végén lévő gombot hosszan nyomd (2-3 mp) és akkor nulláz. (mindig azt amelyikben vagy,  a másik marad)

 

Remélem nem voltam bonyolult.

 

 Ja ,küldök egy pár képet az enyémről.

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (197)
pug406st Creative Commons License 2005.10.01 0 0 197

nem dehogy sőt nagyon köszönök mindensegitséget mert abszolúte nem ismerem az autót.

a fedélzeti komputert h lehet lenullázni mert kiváncsi lennék mennyit fogyaszt de passz h muxik

tanksapkát lehet belülről nyitni mert en most csak megnyomom és lehet is csavarni a sapkát ami igy elég vicces főleg itthon

minden segitséget is előre köszi

Előzmény: Cornetto33 (196)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 196

Hali.

 

Az enyém detto ugyanez a naptető helyett integrált telefon és el.hátsó naproló kivételével. (Lent részlatesen laírtam) . Ma állítottam be a memo-s ülést : Gyujtás utána beállítod az ülést a tükröt majd 4mp-ig nyomni az "M" gombot és utána röviden azt a számot ahová rögzíteni kivánod (1 v. 2). Csippantás jelzi, hogy funky minden . Próbáld ki. Ha tudtad már bocsi,  nekem új volt.

Cornetto

Előzmény: pug406st (195)
pug406st Creative Commons License 2005.10.01 0 0 195
Ja és manuális...
Előzmény: pug406st (194)
pug406st Creative Commons License 2005.10.01 0 0 194

Automata klíma, állítható kormány, centrálzár, elektromos ablak, elektromos ablak (elöl-hátul), elektromos tükör, fedélzeti computer, immobiliser, könnyűfém felni, napfénytető, szervokormány, színezett üveg, tempomat, bőr belső, CD tár, CD-s autórádió, elektromos tető, faberakás, fűthető ülés, GPS (navigáció), memóriás vezetőülés, rádiósmagnó, tolatóradar, ülésmagasság állítás, vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, oldal légzsák, függöny légzsák, légzsák kikapcsoló, ABS, ASR (kipörgésgátló), 8 légzsák, nagy navigáció, JBL hifi

 

Bocsi de így 1szerűbb volt :D

 

2003.05-ös luxemburgból érkezett 76ekm-rel.

 

mélypezsgő színű ami itthon a barna színt kapta, 2.2 Hdi

meglepő h 1 3 literes kupéból ültem át és annyira nem teűnik föl a 60 le különbség...

 

Előzmény: Cornetto33 (193)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 193

Ja... és kérdésem lenne . Milyet vettél (Benzin -Diesel? Automata, manuális ?)

Mik vannak benne?

Cornetto

Előzmény: pug406st (190)
pug406st Creative Commons License 2005.10.01 0 0 192

Köszi!

Előzmény: Cornetto33 (191)
Cornetto33 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 191

Hali 406 !

 

Én nem találtam olyan helyet ahol lehetne ilyet tölteni. A Peugeotnál kellene rendeli egy kezelésit, tőlem nem kértek semmit érte a rossz hír viszont  állítólag az egész országban kifogytak a szalonok és kintről kelle hozni ! (2-3 hét ). Rajtam megkönyörültek  és adtak kölcsön eggyet. Létezik nekik PDF file-ban is , de annak az a baja, hogy nem műszaki ember fordította és nem mindenhol értelmezhető.

 

Cornetto

Előzmény: pug406st (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!