Keresés

Részletes keresés

goyko14 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 229047

Hát, ez szerintem nem lesz egy olcsó mutatvány. Mégis csak olyantól vásárolsz (vissza) aki egy kisbolygót fedezett fel!

 

Innen is gratulálok a felfedezéshez és az elnevezéshez egyaránt.

Előzmény: Spenót (229044)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.20 0 0 229046

Az ünnepi idöszakra is ki kellene találnom valami étkezési stratégiát. Tavasszal-nyáron, amikor nem mozogtam, müködött az IF és sikerült nem elhízni. Aztán még összel is lelkendeztem, hogy az ismételt edzésbe állást követöen is remekül müködött, de azért késöbb a heti 90 km-ek már nem múltak el nyom (zabálás) nélkül, és mostanra teljesen összezuhantam ezen a téren is - nem nagyon eszem 11-12 elött, de aztán ebédtöl vacsoráig egy nagy egybefüggö étkezés az egész nap. A testsúlyom stagnál, söt néha megközelítem a 66 kilót, de nem érzem jól magam a börömben, olyan, mintha mindig emésztenék, mindig tele lennék.

 

Kizártnak tartom, hogy pl. egy élsportoló aki nálam 3x több kalóriát igényel, is folyton így érezze magát.

 

Erre jött még rá már vagy 2 hete, hogy mindig van valami süti vagy egyéb basz, ami éppen lejár(t) és enni KELL.

 

És még csak most kezdödik majd az az idöszak, amikor tényleg MINDEN IS lesz és bele fogunk fulladni a kajába meg süteménybe.

hallotessek Creative Commons License 2023.12.20 0 0 229045

Nekem elég alap a tizenpár tartományban lévö body battery, de nem ritka az egyszámjegyü sem.

 

Söt azt gondolom, hogy ha nem mérné el rendszeresen az alvásidömet az óra - pl. az elmúlt 4-5 napban mindig 2-3 órával korábban aludtam el szerinte, mint tényleg, mert az ágyban fekve telefonon néztem vmit - akkor még szomorúbb értékeket mérne, csak így a 6 óra alvásomra azt hiszi, hogy 8,5 óra volt.

Előzmény: 9:3 (229013)
Spenót Creative Commons License 2023.12.20 0 0 229044

Ha csak kallódik nálad a garmin pod, akkor szívesen visszavásárolnám.

Előzmény: Asztrofizikus (229040)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229043

Full béna voltam ma. Hát nem két részből áll ez az oldal, s a nagy része még német nyelvű?!

 

Elengedem egy időre ezt a dolgot….

 

Bocs a sok mai hsz-ért.

Előzmény: Concise (229037)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229042

Áhá, tényleg van itt is német tartalom, feljött egy csukáról szóló.

Előzmény: Concise (229041)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229041

Sztem osszekevertelek. Ez a masik az Enduro tesztbol volt a masik, s nem a nemet hatteru ket oldal masika.

Előzmény: hallotessek (229039)
Asztrofizikus Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229040

Nem mostanában vettem, 4-5 éve egy Zwift podom van. Tudtommal azóta már a termék és a szoftveres támogatás is megszűnt, kivették az appot a Google Playből, így csak a Garmin FR-hoz csatlakoztatva, sima bluetooth pace-szenzorként használom. Kalibrációs lehetőség vagy nincs, vagy én nem ástam bele magam eléggé a Garmin bugyraiba. De nem is hiányzik, mert ránézésre elfogadhatóan pontosnak tűnik, és amúgy is csak arra használom, hogy rövid gyorsaknál én is lássam, mennyire vagyok gyors, és az óra is jobban tudja értékelni a hirtelen ütemváltásokat, és szórja érte az anaerob pontokat. Bár ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy számít-e bármit is, de csak nem árthat. Hosszú, lassú, könnyű futásokhoz fel se teszem.

Előzmény: Concise (229035)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229039

Na ez a roadtrailrun ez tényleg jó, néha olvastam. Mondjuk azt nem tudtam hogy van rajta német kontent is, azt hittem amcsi oldal :)

Előzmény: Concise (229038)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229038

“Meg volt egy másik, amit már nem is találok, sajna.”

 

Kiizadtam, ez még egy korrekt hely: https://www.roadtrailrun.com/2021/10/garmin-enduro-gps-watch-review-long.html?utm_content=cmp-true

 

Előzmény: Concise (229036)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229037

Nem hiszed el, de pont az Enduro linkeket keresve szembejött az egyik német oldal. De már ott is angolul vannak a review-k.  Ez a https://www.navigation-professionell.de/en/gps-reviews/#down

 

Szóval maradjunk annyiban, hogy nem német nyelvű oldalakat keresek, hanem .de végződésű független kütyümániásokat.

 

Mellékes: de néha kifejezetten rámegyek a szláv oldalakra, mert ott még nagyobb esélyt látok az antikapitalista tesztekre, értékelésekre

Előzmény: hallotessek (229026)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229036

"Stiftung Warentest"

 

Köszi, megjegyzem. Az ADAC-ot én is néztem gumiknál anno.

 

"én németet ugyanúgy dcrainmakerre látok linkelni fórumban"

 

Lehet, hogy akkor szép lassan feladták a független és nem pénzhajhász kütyümániások. Vagy csak kiöregedtek, meguntál, mint kb. 2 éve Fellrnr.

 

"inkább csak a google fog tudni segíteni"

 

A legtöbbször már az sem, az algoritmusai nagyon felülírják még a legjobb keresőszavaimat is.

 

-------------------------

 

Ez egy bolt, de pont a két Enduro-t ennek segítségével hasonlítottam össze: https://www.hodinky-365.com/blog/duel-garmin-enduro-vs-garmin-enduro-2

 

Abból indultam ki, hogy egy nem angolszász pár év csúszással adja meg magát a lóvénak. :-)

 

Meg volt egy másik, amit már nem is találok, sajna.

 

-----------------------------

 

Egyébként a F7X, F7X Pro, Enduro 2, Epix (2) Pro órákat néztem, s nem funkciókra, hanem ismert bug-okra (ezt nagyon sok meló összeszedni a Garmin fórumokról, mert a fizetett ügynökeik és a nem fizetett rajongóik bekavarnak) vonatkozóan és az olvashatóságot illetően.

 

Fura módon a reddit-en (amit évekig kerültem) találtam egész precíz hozzászólásokat, amik levezetik azt, hogy nemcsak a Sapphire ront sokat, hanem az F7-től kötelező Solar. S hogy az F7X Pro esetében is csak az intelligens backlight tudja visszahozni az olvashatóságot kb. az F6X szintjére, de anélkül még az is gyengébb. Sőt az Amoled-es Epix Pro is.

 

Nyilván én is megtapasztaltam a Solar kijelző romboló hatását az F6X és Enduro óráim miatt. Csak éppen bíztam abban, hogy két generáció előre elég volt ahhoz, hogy legalább hátra ne lépjünk.

 

Az új funkciók nem vonzanak, az F6X-et nagyon szeretem. Ez a 3. ilyen kütyü a 60csx és a 910XT után. Szóval ha odaadom a fiamnak ajándékba, s utána hiányozni fog. újonnan már nem igazán fogok tudni venni mondjuk fél év múlva. S csak ezért néztem meg az utódait.

 

 

Előzmény: hallotessek (229026)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229035

Milyen footpod-ot vettél? Ha a klasszik Suunto/Garmin/Timex/Nike stb. néven futó mini footpod-ot, akkor kíváncsi lennék a tapasztalásaidra. Nálunk 3 ilyen fut, de én már csak egyet, használok, a másik kettőt a fiaim. S csak a bakancsomon, múltkor akár láthattad is. 

Előzmény: Asztrofizikus (229028)
Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229034

Én meg már bő 2 hete percekig felnéztem rá.

 

Miután a görcs ledöntött. :-)

Előzmény: Pinyo (229031)
O/O Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229033

Nekem meg van róla videóm, ahogy fut :)

Előzmény: Pinyo (229031)
O/O Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229032

Gratulálok, megérdemeltétek! (szerintem :) ) Kapar a torkon és ég is egy kicsit. Iszom a pálinkát rendesen ;) remélem megmaradok! 🙏

Előzmény: Asztrofizikus (229025)
Pinyo Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229031

Én meg mellette ebédeltem a hétvégén :)

Előzmény: Spenót (229030)
Spenót Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229030

Gyenge próbálkozás. Én eladtam neki a footpodomat, úgyhogy én vagyok a menő. 🙂

Előzmény: hallotessek (229027)
Spenót Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229029

De király! Gratulálok és az elnevezés is jó ötlet!

Előzmény: Asztrofizikus (229025)
Asztrofizikus Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229028

Én meg ismerek valakit, aki tudja, hogyan kell kisbolygókat felfedezni, és megengedte nekem, hogy azon az éjjelen megnyomjam a távcsövön a gombot, így társfelfedező lettem :D

Előzmény: hallotessek (229027)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229027

Tök jó, ismerek valakit aki elnevezhetett egy kisbolygót, tök menö vagyok :)

Előzmény: Asztrofizikus (229025)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229026

A rövid válasz, hogy nem ismerek ilyet.

 

Ha valamiröl kitalálom, hogy nekem arra bizony szükségem van, akkor rengeteg összehasonlító-oldal szokott lenni, de ezek inkább az általad említett jutalékos szarságok, ami nem zárja ki, hogy jók legyenek, de azért legalább 4-5 darabot érdemes párhuzamosan nézni, mert mindegyik mást hoz ki gyöztesnek. Átfedések azért lesznek és ez tud adni egy kb. képet arról, hogy merre induljon az ember ha masszázspisztoly vagy vasserpenyö kell. Ilyeneket a viszonylag nevesebb újságok is csinálnak, pl. a faz.de, stern.de, de van valami vegleichstest/portal? vagy micsoda is, meg még 12 egy tucat.

 

Ha tartós fogyasztási cikket néznék, akkor a Stiftung Warentestnél jobb nem kell (csak kérdés, hogy tesztelték-e amit kinéztem) ha autógumit akkor ADAC. Telefonokat és kisebb háztartási elektronikát néha néztem már a https://www.chinahandys.net/ -en, ök nem írnak rossz cikkeket, csak szerintem nem objektívek, mert az ajnározásért kapnak pénzt, nem az korrektségért.

 

GPS/óra terén viszont semmi ilyet nem ismerek és látogatok. Biztos van, de én németet ugyanúgy dcrainmakerre látok linkelni fórumban, mint itt vagy angol nyelvterületen. Ha van jó ilyen oldal, akkor nem ismerem, és valszeg niché szereplö, úgyhogy "ha gps, akkor X oldal" jellegü go-to defaultot nem tudok ajánlani, inkább csak a google fog tudni segíteni specifikusan adott kütyüval kapcsolatban, ha szerencséd van tesztelte egy kütyüörült, ha nincs, nem.

 

Egyébként ha bármi ilyet néznék, akkor én már youtube-ra mennék review-t nézni, mert szerintem általánosságban elmondható, hogy a "pötyögjünk sokat rétegtermékekröl" tartalmakra kicsi az igény, inkább YT formátumban élnek tovább.

 

Előzmény: Concise (229018)
Asztrofizikus Creative Commons License 2023.12.19 0 1 229025

Képzeljétek, nagy öröm ért ma engem. Egy kollégámmal 2016-ban Piszkés-tetőről felfedeztünk egy kisbolygót, aminek így mi adhattunk nevet. A kisbolygó hivatalos neve mától (586003) Monspartsarolta. Így már van egy Mosáról elnevezett kisbolygó az égen :)

Concise Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229024

Jogos, hiszen pont én mondtam, hogy ne eddz. :-) Úgyhogy fussál 400W-on edzési szándék nélkül, kérlek szépen! 

Előzmény: Pinyo (229021)
Spenót Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229023

Úgy értem persze a lassítást, hogy a magas pulzusos részen kellett lassítanom. Na, ilyen volt már nagyon régen.

Előzmény: Spenót (229022)
Spenót Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229022

Csinálom az óra által kiötlött edzéseket és ma 4x10perc sietés volt benne. Nem emlékszem, hogy mikor történt velem ilyen utoljára, de lassítanom kellett egy szakaszon, mert túl magas volt a pulzusom. Újra élek, basszus! 🙂

Ehhez az is kellett, hogy megtaláljam végre a megfelelő bemelegítést a feladatos futóedzés elé, mert nekem a kocogás, belefutás kevés, az intenzívebb gyakorlatokhoz meg kedvem sincs vagy túltolom érzésre. Az izmozós alkalmazás minden edzés elején egy Jumping Jack nevű gyakorlatot ad, ami nem megerőltető, de tök jól átmozgat. Ma kipróbáltam futáshoz és nagyon bejött. Vasárnapra valami rettenetet talált ki. Remélem, addig még meggondolja magát. 🙂

Pinyo Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229021

"Hagyd így a Zone Gauge-ot kikapcsolva, állítsd be, hogy Background a coloring-nál

Ha semmi színt sem látsz még 400 wattnál sem, akkor állítsd át, hogy Zone Gauge BE, s ha akkor megjelenik a szín, akkor egy univerzális bug-ot találtam tényleg."

 

Beállítottam, már csak ki kellene mennem futni, ez lesz a nehezebb dolog.

Előzmény: Concise (229016)
9:3 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229020

illetve mégsem, írok inkább :)

 

Előzmény: 9:3 (229019)
9:3 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 229019

Szovjetunióst? Köszi :)

Publikussá tettem

Előzmény: O/O (229017)
Concise Creative Commons License 2023.12.18 0 0 229018

HALLOTESSEK


Ha már itthon, s ha már ottan.

 

Szoktál böngészni, vagy akár korábban néztél német nyelven íródott kütyü review (Rezension?) oldalakat? Sok-sok éve találtam kettőt, ami az angolszász “vedd már meg vmelyiket a link-en keresztül, mert jutit kapok“ oldalakhoz képest messze korrektebb volt. Még mindig hiszek a németekben, ezért pl. az amazon.de oldalt nézem először, s csak a német nyelven írt véleményeket. Így azoknak csak az 1/4-1/3-át kell ignorálni, s nem a 2/3-3/4-ét.

 

Szóval nem tudtam visszafejteni, hogy melyek voltak azok a valóban gyártó- és sales független oldalak. Az egyiiben mintha a “navi” és “gps” szavak lettek volna, s persze “.de” végződés.

 

Hátha te tudsz egy-kettőt, amin egy-egy szent őrült publikál olyan részletesen mint dcrainmaker vagy the5krunner, csak precízebben, elfogulatlanabbul és/vagy értelmesebb megközelítéssel.

 

Kösz.

Előzmény: hallotessek (228978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!