Keresés

Részletes keresés

Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.07 0 0 29
biztos nagy csalódás lehetett:((... de a digitális világban hálistennek ilyen nem fordulhat elő.. bár az meg elromolhat.. mert ami elromolhat előbb utóbb el is romlik:D
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 28

Egy kedves történet ami valójában picit tipp is és elégé ideje mult is :))

 

Történt vala,hogy a 80-as évek közepén a Süni örs látogatásra indult a Nyiregyházi Reptérre, hogy egy repülöt is megnézhessen belülröl. Mindenki kisdobos egyenruhában, szépen felöltöztetve, ahogy akkortájt kellett. Egy fiatal ember nyakában a saját sulyával majd megegyezö Zenith fényképezö gép. Akkoribban létezett mint a csucsok csúcsa a ORWO Film ami kb két fagyi árába került és az ,,olcsóbb" magyar Forte. Mindkét tipuson elentétben a világgal un. DIN (NDK örökség) számok voltak. A fényképezön pedig ASA (régen ez volt az ISO). Szóval egy alig 10 év körüli gyereknek iszonyat fejfájást okozott már az elésség, rekesz, záridö dolog felfogása nem beszélve erröl a furcsa számisztikáról. Jobb vakuk hátlapján volt egy táblázat amivel átlehetett számolni,de akkoriban még a 4 jegyü szorszásnál tartottam :) Édesapám reggel a nagy tura indulása elött felszerelte a Zeiss tipusu 35 mm-es objektivet és örült elszántsággal elindultam, hogy márpedig én lefotozóm a pilóta bácsit. 

 

Sorra készültek a fotók és eljött a nagy pillanat. Ott áll az AN-2 elött a Pilóta bácsi és elkészül a nagyfotó. Hazérve a feltünt a felnötteknek,hogy az tényleg sok kép amiröl beszélek,hogy-hogy ráfért két kockára mint amit a számláló mutat.

 

Nem sokkal késöbb az elsötétitett fürdöbe bevonult a ,,férfi" brigád és kevertük a fixirt, a hivót, a mosót. De ekkor már a nagyobb tag tudta, hogy itt bizony kiakadt a filmtovábbitóban egy fogaskerék.

 

Visszafolytott lélegezettel vártam a nagy fotó megjelenését a hivófolyadékban amit a nagy ledöbbenés követett. Hisz egy fotón volt az egész nap :(( Mély szomoruság :((

 

Azóta mindenegyes fotó elött ránézek már jó pár éve az LCD kijelzöre, hogy csökkent-e kockák száma a filmen és az egyik albumomban ott van a régi fekete-fehér fotó :))))

Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.07 0 0 27
vaakinek esetleg van uj képe? Budpix? fotóztál ma?
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.07 0 0 26
egyébként Te a reptéren dolgozol? és ha igen megkérdezhetem mit?
Előzmény: viricsi (24)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.07 0 0 25
én nem ismerem:((
Előzmény: viricsi (24)
viricsi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 24
Sajnos Adeak topictárssal nem tudtam kapcsolatba kerülni(lehet hogy nem olvasott bele a topicba), így azt hiszem a mai kerítéslátogatás részemről elmarad.Ha netán valaki ismeri,hívja fel a figyelmét, hogy az invitálásához nem ártott volna egy elérhetőséget is adnia.(email címe nem publikus)
Előzmény: viricsi (1)
Markoh Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23
köszi, megtaláltam a sztorit.
Előzmény: BUDPIX (22)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.07 0 0 22
Kisgergely Andras
Előzmény: Markoh (21)
Markoh Creative Commons License 2005.09.06 0 0 21
Emlékeztek, amikor a Concorde lezuhant és asszem 102-en meghaltak? Akkor egy magyar srác lekapta a lángoló hajtóművel haladó repülőt! Ki volt az a fotós?
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 20
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 19
koszi :))
Előzmény: Andrasovszky Péter (18)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 18
nyugodtan reklámozd:) azért is van ez a topik:) egyébként nem nagyon lehet észrevenni h üvegen keresztül van..
Előzmény: BUDPIX (16)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 17
okés.:))) joéjt. nekem holnap suli:S:((((, úgyhogy lépek aludni. byebye
Előzmény: BUDPIX (15)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 16

hamar az uvegen at valo fotozasrol van szo, az 1-esen delutan azert meg lehet oldani, - nem reklamozni akarom csak peldakent teszem be a kepet - csak ki kell kerulni a korlatot amennyire lehet..:

 

 

BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 15
hogy a te szavaiddal eljek: igyekszik az ember..:-)))
Előzmény: Andrasovszky Péter (14)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 14
egyébként nagyon is a topik témájába vág.. nem veszi senki senkinek a fejét:) ezért vagyunk h segitsük egymást. ezt Budpix kolega is megmondta:)
Előzmény: Andrasovszky Péter (13)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 13
hát igen, igyekszik az ember:)
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 12

Csak egy tipp nem kell a fejemet venni érte. Ha jól tudom ezért jött létre a topik.

 

Shinsheimben nagyon nehéz fülke fotót késziteni mert minden be van üvegezve. Sajnos szemböl tüz a fény az ablakokon és a plexi is elég homályos. Nekem ugy sikerült elég kontrasztos  és világos fotót készitenem, hogy szembevakuztam de olyan közel téve az objektivet, hogy a plexi reflexiós hatása ne legyen benne a képben. Készitettem egy olyan beállitást is ahol egy papir zsepit tettem a vakura ,,lágyitó" szüröként, igy nagyobb rekeszt és kisebb záridöt sikerült állitanom. Igy nött a mélységélesség nem lett sötét müszarfal és a fülke ablaka sem egy nagy fehér tejfolt hanem szépen látszanak a felhök és a kék ég.

 

( Áldom az eszem,hogy az estét máshol töltöttem. Egyébbként Viricsi látta a legjobban a helyzetett)

Előzmény: BUDPIX (10)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11
:)))
Előzmény: BUDPIX (10)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 10
tudom, de mi mindenkeppen be akartunk maszni a tu-144-be:-))
Előzmény: Andrasovszky Péter (9)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 9
hát igen.. biztos nagy élmény volt. bár speyer is érdekes. az közelebb van fra-hoz.
Előzmény: BUDPIX (8)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8

autoval mentunk, hajnali 3-kor indultunk innen es delutan 2-kor ott voltunk. Visszafele lementunk FRA-bol Sinsheimbe, es aztan meg aznap onnan jottunk haza..nem nagy ugy 10 ora es kesz.

Előzmény: Andrasovszky Péter (5)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7

bocs ha neked ment, de en teljesen szemelytelenul irtam be,  hogy lezarjuk vegre ezt a temat.

Előzmény: viricsi (6)
viricsi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6
Bocs, ezt IL-96 topictársnak címezd, ő fikázott.
Előzmény: BUDPIX (3)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 5

jaja, láttam a frankfurti képeidet. jok lettek. de ti repülővel mentetek ki? mert láttam sinsheimben is voltatok.. én 15-én megyek frankfurtba de az autókiállitásra, és kocsival megyünk.. nem bizti h lesz idő repterezni, mert elvileg fater hivatalos útra megy a kolegáivel, én meg csak ugy megyek velük.. és tod nehéz annyiemberhez alkalmazkodni:)

Előzmény: BUDPIX (3)
viricsi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 4
Ezt írtam én is(más egyéb mellett) a másik topicon a 3786-ban, a pillanat jó.Nyílván ezért rakta fel a topictárs a képet.Komolyan mondom, minden tiszteletem az övé, hogy ebben a digitális világban analóg módon dolgozik.Régóta mondom: a bit elszáll, a papír megmarad.A nagyi fotói papíron jók, a maguk öregségével.
Előzmény: Andrasovszky Péter (2)
BUDPIX Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3
amikor eyeore25 ezt a fotot keszitette, velem volt kint a palya mellett, es Frankfurtban is egyutt voltunk majusban 4 napot. Lattam az elohivatott fotoit, es igencsak jok lettek, az elso napon FRA-ban igencsak pocsek esos ido volt, de o ezt kihasznalva nagyon tuti "vizes-fotokat" csinalt..pl 747 fujja felszallas kozben ahogy kell, stb...ugyhogy akkor ezt a temat itt fejezzuk be. Koszi
Előzmény: Andrasovszky Péter (2)
Andrasovszky Péter Creative Commons License 2005.09.06 0 0 2

eyeore topictárs képe minőségileg nem a legjobb, de a meglátás jó, és ez a lényeg. valószínűsítem, hogy az eredeti kép ami a negatívról lett előhívva, papíron sokkal jobb minőségű, csak nyílván nincs olyan szkennere, amivel jó minőségű képet lehetne "csinálni".

 

és tényleg sok más jó pozíció van lhbp-n. ha megnyílik az 1-es terasz, onnan is tök jol lehet majd "cargodomb szintű" képeket képszíteni

Előzmény: viricsi (1)
viricsi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 1
No, akkor hamorif topictársra reagálva: eyeore25 topictárs a képének példáját nem a k.rva jó fotó példájaként mutatta fel, hanem arra, hogy nem kell a keritést lebombázni ahhoz, hogy jó kép készülhessen.(magyarul, hogy ne lógjon a képbe a kerítés). Szerintem.

Adeak topictárs:
Én említettem a "tisztelendő" kerítést.
Holnap este hat órától kinn vagyok a reptéren, szívesen kimegyek megnézni a kerítést és természetesen cseveghetünk is.(remélem lesz rá időm.Ha jól emlékszem a cargodomb is a reptér területe, csak egy lazábban ellenőrzött terület,ami kívül esik a közvetlen repülőüzemi területen.
Ha küldesz nekem egy email címet, szivesen megadom a telefonszámom ahol elérsz.
.hun Creative Commons License 2005.09.06 0 0 0

Ez nem 0 ötlet! :)

Engem is érdekel a téma, irány a kedvencek!

Előzmény: Andrasovszky Péter (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!