Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 2014.12.24 0 0 63235

Szép Karácsony kívánok minden "kétkerekűt" szerető társamnak !

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 63234

Őszinte részvétem. :(

triplaharom Creative Commons License 2014.12.23 0 0 63233

+nyugtató a léleknek, hogy ennyi emberrel tett jót LACI, milyen sok barátja és ismerőse volt az ország minden részéről. Tudta rólam hogy NDK-s járműveim is vannak, ezért amikor kipakolt a legutóbbi Szigetmikis börzén nekem adott 1 vadiúj

alvázvédős pisztolyt (NDK-st). Mivel a szomszéd placcon árultam, egész napos próbálkozásom ellenére sem sikerült +győznöm arról, hogy bármit is elfogadjon érte...

Remélem, hogy a hátralévő időmben valahogyan viszonozni tudom még a jószívűségét.

Előzmény: asconauta (63232)
asconauta Creative Commons License 2014.12.23 0 0 63232

Én voltam az a "szaki", aki a Laci által belinkelt sisakra lecsaptam. Beszéltem is az eladóval, aztán megtudtam, hogy Téged is érdekel a sisak, ezért lemondtam róla. Később szert tettem egy vadi új Cinellire, úgyhogy most mindketten felemásak vagyunk. Neked van (ha jól tudom) új korhű cipőd, patinás sisakod, nekem pedig az új tökfödő mellé van patinás cipőm. Ez hát a sisak kálváriája, Lacinak örök hála, hogy felhajtotta "nekünk".

Talán 2 éve, hogy együtt tekertem vele Tahitótfalutól Kisorosziig a veterán túrán. Végig beszélgettünk, láttam rajta, hogy jól esik mesélnie, valakit érdekel a története. Attól kezdve ha börzén találkoztunk, már messziről integetett: "Gyere csak, van itt neked valami." Aztán dumáltunk egy jót, időnként leszúrt, hogy miért nem írok sűrűbben ide a fórumra.

Nagyon fog hiányozni egyenes jelleme, szókimondó stílusa.

 

LACI! JÓ TEKERÉST ODAFENT!

Előzmény: Blazso23 (63231)
Blazso23 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 63231

Üdv Szakik!

 

Sokáig gondolkodtam megosszam-e következő kis történetet, de úgy érzem tartozásom van Lacman szaki felé - amit ugyan későn - de szeretném bepótolni.

 

A Vaterán feltűnt egy régi szép állapotú kerékpáros fejvédő, amire itt a fórumon felhívta a figyelmem. Úgy volt, hogy licitálok a tárgyra, de egy másik fórumozó telefonon kért, ne tegyem magának szeretné megvenni. Ezután már nem érdekelt a dolog, úgy voltam vele majd máskor, másik darabot szán nekem a sors. Pár nap múlva újabb hívást kaptam az illetőtől, hogy szerzett másikat, így a kérése már nem aktuális. Valamiért nem kaptam az alkalmon, és nem licitáltam rögtön, és persze ráfeledkeztem. 

Eltelt pár nap, mikor megcsörrent a telefon, Laci volt az. Kérdőre vont miért nem az ÉN nevem szerepel a nyertes licitálónál, mert 40 perc múlva lejár az aukció. Hímeztem-hámoztam, mondtam a történetet, meg, hogy nem vagyok gép közelben...

Mennyit szánok rá, jött a kérdés részéről. Mondtam egy összeget, mire Ő szépen felkerekítette, és hozzá tett 500 egynéhány Ft-ot mondván, ha X Ft belefér akkor azon a kevésen ne múljon, és rögtön licitált helyettem. 1 óra múlva telefonált, hogy nyertünk, megvan a fejvédő igen jó áron. Mondta, hogy az eladóval felvette a kapcsolatot és postán fogja kapni pár nap múlva. 

2-3 nap telt el már nem bírtam magammal és felhívtam megérkezett-e a várt szállítmány. 

Rögtön azzal kezdte, hogy ezt a fejvédőt biztos nekem szánták, mert 10 perce sincs, hogy megkapta. A párja hozta el a Pestre, ezért Ő nem láthatta a fejemen, de este hívott, hogy hallotta nagyon örültem, és azonnal fel is próbáltam. 

Itt a fórumon beszéltük, hogy teszek be képet, de sajnos valahogy mindig elmaradt a részemről, amit már nagyon bánok.

baromi szép Creative Commons License 2014.12.22 0 0 63230

Őszinte részvétem családjának, nyugodjon békében!

Subaruwrxsti Creative Commons License 2014.12.22 0 0 63229

Döbbenet. Amikor láttam a legutolsó kommentekben hogy mi történt és a Laci nevet, csak sejtettem... de ez már nem találgatás hogy melyik Laci hanem tény hogy a veterános SZAKI... most nem tudok sokat írni, és bár az utóbbi időszakban mintha felém és pár másik kolléga felé is a hozzáállása, én nem ezt említenénem, hanem ezek ellenére is(!!!) nagyon tisztelem és tiszteltem, és elképeszt ez egyszerűen... csak olvasom a kommenteket és nem tudok dűlőre jutni. Mégsem mondhatom hogy ismertem, de a legelső bringához nekem is ő adott alkatrészeket. Nekem is innen indult az egész. Semmiképp sem mehetek el emellett szó nélkül emiatt. Az emlék örökké élni fog nem csak bennünk emberekben, hanem a sok alkatrészben, hozzászólásban, stb..... ahogy láttam a szovjet vasak nem jöttek be neki, de az alkatrészek amiket kaptam továbbra is élni fognak az első szovjet bringán amiket kaptam, és ezután még nagyobb figyelmet fordítok majd rájuk... Sajnálom. Őszinte részvétem! Talán ezzel minden fontosat le is írtam... :( 

csiszist80 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63228

Üdv.

Szomorúan hallom a hirt ,hogy laci eltávozott bár nem ismertem ,én csak  időnként be be látogató vagyok itt.A leirtak alapján biztosan  jó ember volt sajnálom, hogy igy ment el. részvétem a családnak.

pazolta Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63227

Sziasztok!

 

Hát most már tudjuk a körülményeket.

Talán így nem szenvedett sokat...

 

Felteszek emlékként egy képet RÓLA - még nálam készült 2 éve a Csalánosi Túrán:

 

kavon89 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63226

Őszinte  részvétem.

skisss Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63225

skisss Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63224

LACMAN-tól vásároltam egy kicsi triciklit a siófoki börzén,az elmúlt nyáron.
 
Szeretem az efféle tárgyakat. Sokat tudnak mesélni a múltról,a régi korokról, az emberekről akikkel találkoztak az eltelt idők folyamán.

Immár LACMAN-ról is mesél.

Őrzi LACMAN emlékét amíg nálam van, s nálam marad addig amíg  vagyok.



                                                                                Skiss

skisss Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63223

csepcsanyi Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63222

Személyesen nem ismertem Lacman-Szakit, csak innen a fórumról, és néha előfordult a Danuviás fórumban is, ritkán, ahogy én itt. Mindig nagy veszteség, amikor egy jó csapat (mint amilyen ez a kerékpáros fórum) veszít el valakit, és sajnos már nálunk is megtörtént.

Őszinte részvétem a családnak.

triplaharom Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63221

Igen, kösz a segítséget.

Előzmény: D. NAGY (63220)
D. NAGY Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63220

Gondolom ezt a részt akartad átmásolni:

 

"Igen,igaz,Lacmantól vettem tavaly karácsony elött a bogarat.
Ismertem a családját,most felhivtam öket,sajnos megerösitették a hirt.
Laci utban hazafelé rosszul lett vezetés közben,még félre tudott állni,a motor járt(pedálon maradt a lába.
Mikor kivették a kocsiból,már nem élt.
Részvétemet fejeztem ki az egész csapat nevében.

Nyugodj békében LACMAN."

Előzmény: triplaharom (63219)
triplaharom Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63219

  Mindenkinek !

 

A Danuviás fórumról érkezett a hír ! Sajnos én nagyon nem értek az idemásoláshoz,

de  kérek valakit aki ide tudná másolni az tegye meg !

sys4096 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63218

Ritkán írok ide, de szinte mindennap benézek, hogy mi újság a veterán kerékpárokkal. Megrendülve olvastam a hírt. Nyugodjék békében. :(

vwlaca Creative Commons License 2014.12.21 0 0 63217

Isten nyugosztaljon, jó utat....

tivah Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63216

Őszinte részvétem a közeli hozzátatozóknak, nyugodj békében szaki. Nagyon megrázott a hír Lacit becsületes és karizmatikus embernek ismertem meg. Rest In Peace

jumba Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63215

Őszinte részvétem! Nyugodjon Békében!

yoleeka Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63214

Szomorúan olvastam a hírt és a hozzászólásokat, egy igazszívű embernek ismertem meg Lacit, megrázott a hír, hogy már nincs közöttünk.

 

Nyugodj békében Laci!

Tóni bácsi Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63213

Lacikám!

 

Szóljon érted az Emlékdal!

 

https://www.youtube.com/watch?v=n5wNo9hWmDY

 

Csabi975 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63212

Én meg, illetve mi tavaly sárvédőket vettünk Tőle. Aztán az azt követő börzén ismét találkoztunk, kezet fogtunk, de lehet, nem ismert meg, vagy csak nagyon el volt foglalva a "portékáit" néző ismerősökkel, kuncsaftokkal, barátokkal... Nem sokkal azelőtt eltűnt a fórumról, ott kérdeztem is Tőle, hogy mi van, mondta, hogy nem "biciklizik" már. Nagyon sajnáltam. Aztán csak belefogott újra... Nagyon örültem a visszatérésének...

Szóval csak futólag ismertem, bár még a mobilszáma is megvolt/megvan.

 

Nyugodj békében Lacman Szaki!

 

Ne haragudjatok, csak gondoltam, leírom...

Előzmény: triplaharom (63206)
harsanyip Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63211

Nyugodj békében, Lacman szaki!

Részvétem a társaságnak.

csep-el Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63210

Őszinte részvétem az egész családnak!..............................

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63209

én is nagyon sajnálom, nagyon szomorú hir, részvétem. 

levi

gesszti Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63208

Bizony... bármiről is folyt vele a beszélgetés. Mindig az lett a vége: "pont van egy ilyenem a padláson, gyere..."

Előzmény: pazolta (63205)
gesszti Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63207

Ha megtudsz valamit, hogy szükség lenne segítségre, szólj. Akár anyagi, akár bármi. Ahogy látom, itt is, és a játszótéren is találunk összefogást Laciért.

 

 

Előzmény: Popeyyyy (63202)
triplaharom Creative Commons License 2014.12.20 0 0 63206

Én 1 kis kulcstartós fényképezőgépet kaptam tőle, ma sem tudom hogy miért.

Számomra örök emlék marad Tőle.

 

  Lacikám!  "Nem mentél el, csak megelőztél!"  (:-(((

 

Tisztelettel: triplaharom

Előzmény: pazolta (63205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!