Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106038

Tedd be a profilodba a jogász fórum elérhetőségét mert erről a gépről nem találom.

Előzmény: gombászok (106019)
snapszmester Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106037

A hiány lenne a legkevesebb. Olyan szerves anyagokkal kezelik gyártás közben aminek még a neve is hánytató. Pl. piridin.

Nagyon alapos mosás kell hogy ezeket ne érezze. Egyedüli megoldás ha használt anyagot kap amivel eddig ivóvizet kezeltek.

Előzmény: barkócza (106035)
snapszmester Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106036

Vegyétek figyelembe, nem én kezdtem!

Unios csatlakozás óta a bérfőzési szeszadó a nemzeti szeszadó 50%-a. Soha nem volt még 1800(csak most lesz) mert az 3600 lenne és most csak 3666 kb. ami nem szokott csökkenni csak emelkedni.

 

A szeszfőzdékben az adó beszedésének évszázados hagyománya van. Azt sugallani hogy a bérfőzdék 2010 óta mennyi pálinkát főztek adómentesen és tudomásul venni hogy otthon nem tudják hogy mennyi mert nem kell bejelenteni az pofátlanság.

2010 előtt  ugyan ennyi készült és milliárdos adókat szedtünk be a bérfőzetőktől az államnak.

Nem az a kérdés kell e adózni. Lehet e különbséget tenni adózásban az eddig is adózók hátrányára? Ez a kérdés.

Az ellenőrzéssel ne foglalkozzatok. Ha a vámosok szabad kezet kapnak megoldják. De a politika mostani állása szerint hamarabb kapjál el az adózó bérfőzetők tökét mint az otthonfőzőkét.

Előzmény: CefreTársaság (106032)
barkócza Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106035

Látom, nem tudunk lebeszélni az anioncserélő gyantáról. Alaposan mosd le a gyantát használat előtt, és mindenképpen csinálj egy próbát a pálinka kisebbik részével. Az anioncserélő gyanta nem válogat, nem tudja, hogy te csak a szulfitot szeretnéd kiszedetni vele, ki fogja szedni a szerves anionokat (gyümölcssavak anionjait) is, ami pedig hiányozni fog az izből-illatból.

Előzmény: pickup007 (106023)
rézműves1 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106034

..."finánc kimegy és felszereli a mérőműszert,"...

 

...na ebben azért én erősen kételkednék...bele gondoltál, honnan vennének ennyi hitelesített mérőeszközt??...aminek az ára is többszöröse az ellenőrizni kívánt cuccnak...

Előzmény: kezman46 (106033)
kezman46 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106033

Mese habbal, 50 literig adómentes ha gyümölcstermelő vagy, illetve ha bejelented hogy saját főződ van akkor 1000 pénz átalány adó. ( Saját véleményem( ha 50 liter a határ, akkor ha bejelented a finánc kimegy és felszereli a mérőműszert, ugyanis valahogy mérni kell azt a fránya 50 litert ugye, innentől kezdve miről beszélünk?))én úgy érzem csali volt az egész.

Előzmény: naivkezdo (106029)
CefreTársaság Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106032

Ízlések és pofonok... 

Aki összeállította biztos másképp gondolja. Mi az aljas és az undorító benne? 

Az 1800 az adó,  amire szerintem anno volt példa 

Előzmény: snapszmester (106028)
CefreTársaság Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106031

Kösz,  nekem csak letöltve volt, meg s tényleg 4 o. 

Előzmény: pálinkaüst (106027)
sogi01 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106030

                                             vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (106007)
naivkezdo Creative Commons License 2014.11.04 0 0 106029

A saját gyümölcsössel rendelkezők számára továbbra is szabad és adómentes lesz a pálinkafőzés, a bérfőzés után azonban jövedéki adót kell majd fizetni - mondta Fazekas Sándor, de hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés még nem szavazott erről.

http://inforadio.hu/hir/gazdasag/hir-678385

 

snapszmester Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106028

Ennél aljasabb, undorítóbb olvasmányt már régen láttam.

 

Ha valamit állítasz, csak precízen!

Mi az a 1800?

Előzmény: CefreTársaság (106026)
pálinkaüst Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106027

Fent van a parlament weboldalán pdf-ben, nekem ott bejön mind a négy oldal.

http://www.parlament.hu/documents/10181/210059/2014_19_Palinka_jovedeki/7fff4f29-a006-483f-a8fd-70cfeb671aba

Előzmény: CefreTársaság (106026)
CefreTársaság Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106026

Sziasztok! 

 

Visszaolvastam kicsit s látom az új tervezet s Csalló úr megnyikatkozásai azért felszították  a tüzet s nem csak az üstök alatt... 

 

Van egy anyag,  ami a képviselő urak tájékoztatására nyomtak s érdekes információkkal van tele. 

Remélem sikerül megosztani https://docs.google.com/file/d/0B0c-4cIcORrxMDZPbDhDVzRjVzQ/edit?usp=docslist_api

 

Egyébiránt osztom azokat a véleményeket,  amelyek a bérfőzetők szürkületi zónába történő terelését látják a tervezet legfőbb eredményének. Sajnos ez a közel 900 Ft  jelentős visszalépés mnd a jelenlegi,  mind az otthon főző státussal szemben. Persze anno volt 1800 is... 

 

Ha már szóba került Csalló - nem oly rég 1 hónapja talán indította el a 2. műszakot a főzdében,  tavaly már kora ősszel 3-ban mentek s min. 1-1,5 hónap volt a várólista. Számos faktor miatt jelentősen csökkent a főzető s az esetleges adó ezen csak ront. 

Tucso69 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106025

De rég ittam igazán finom olaszrizlinget! Utoljára egy plébánia avatásán, és a Pannonhalmi apátság pincéjéből hozták.

 

Pickup007!

Na erről a képződő kalcium-hidrogén-karbonátról meg nem tudtam, úgyhogy biztosan úgy is van.

Szerintem semleges íze lehet, és később (évek alatt) sem keletkezett üledék belőle.

Előzmény: Babar66 (106024)
Babar66 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106024

OFF:

Azért egy rendes olaszrizlinget, vagy egy tisztességes chardonnay-t nem palackozunk két hónap után! (Egy ismerősöm még januárban forgatja meg a hordókat. (A leült seprőt!) És aranyérmes chardonnay-kat készít! Szóval, tényleg, "jó pap is..."

Üdv!

ON.

Előzmény: bujukcekmece (106022)
pickup007 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106023

Kedves Tucso69!

 

Nagyon köszönöm, a válaszodat!

Erre én is gondoltam, de akár hol olvastam mindenhol azt írják, hogy ezt a módszert az alszesznél szokták alkalmazni.

Pl. Snapszmester ezt írja:

a) Kalcium-karbonáttal történő kezelés esetén a pálinkát 20 (V/V)%-ra kell hígítani. Annyi kalcium-karbonát adagolandó, hogy egy kevés oldatlan állapotban maradjon. A kezeléskor ugyanis jól oldódó kalcium-hidrogén-karbonát és szénsav keletkezik. A gyakorlatban - ez természetesen függ a kénessav mennyiségétől - általában 300-400 g/hl adagolandó. Ezt követően 2-3 napi állás után az üledékről lefejtjük (leszűrjük) a pálinkát, majd újrafinomítjuk.

Egyébként sikerült anion gyantát szerezni! Holnap kipróbálom és utánna viszem az egyetem laborjába bevizsgálni a pálinkát, hogy sikerült-e a kéntelenítés.

Előzmény: Tucso69 (106020)
bujukcekmece Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106022

A borászati termékek főzésekor ott lesz a kén, még akkor is, ha egy éve kénezték, mert a kötött kén ott marad. Már az alszeszben érezhető. A szellőztetés mellett érdemes oxidáló szer alkalmazása. Jól bevált a szénsavas mész is. Aztán finomítás. Ha még mindig van akkor szellőztetés, de átzubogtatva, nem az edénybe magára hagyva. Párszor át van burogatva egyik vödörből a másikba, jó magasról akár egy festőhenger lehúzó rácsán át és kész. Ki lehet szellőztetni a ként, nem kell parázni. Persze lesz némi illat veszteség, de tanulságnak jó!

 

Furcsa az a borászat, ahol márciusban palackoznak. Persze, ha csak vörösborral foglalkoznak megértem, de ha fehérrel akkor van mit fejlődni. Most palackoztunk 100 üveg Cabernet rozét lehelletnyi kénnel, édes 40 öksel ez kb 8brix, még erjedt...volna, de jött a sterilszűrő.. Persze van ami tradicionlisan ülepszik, van amit derítünk, de van amit szűrünk. Édes, friss illatú kellemes szénsavas bort nem lehet csak kénezéssel csinálni. Minden fejtéskor sem kell, előtte meg nincs értelme, mert a kötött kén fog növekedni, a szabad távozik a fejtés során.

CefreTársaság Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106021

Van azért arra is olcsóbb Kaktuszpeti, Zalában 50-60 Ft a szedett, 20 Ft a hullott alma kilója.

Én ott vettem s így néz ki, de persze azért is el kell menni...

 

Előzmény: kaktuszpeti (105968)
Tucso69 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106020

Szia Pickup!

 

Most én leszek a jó zsaru. :-)

Szénsavas mésszel kezeld, aztán az aljára leülepszik a gipsz.

Én nagyon kénes borból főztem és működött. Próbáltam szellőztetni, de két hét alatt sem lett jobb.

Nem vagyok a híve, mert az illékonyabb aromák is kimennek.

Előzmény: pickup007 (105994)
gombászok Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106019

Kár volna az aszú köztudottan magas cukortartalmát elpocsékolni, egy hígítás-újraerjesztés meg szerintem kihajtaná a finom aromák egy részét.

Nem vagyok benne biztos, hogy valaki csinált-e már ilyet, de tudod mit: ha van kedved, tehetséged hozzá, próbáld ki, aztán számoljál be róla, milyen lett!

Előzmény: Elveon (106015)
naivkezdo Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106018

szia,

 

mindenképp átmegy, vagy mennyiség, idő függvénye, hogy mennyire igen/nem?

Én bízom az utóbbiban:) Tehát, ha a seprű-bor keverék kifőzés előtt 1 héttel kap nagyon minimálisat, abből törvényszerűen gond lesz, vagy orvosolható idővel/mással?

Előzmény: snapszmester (105989)
naivkezdo Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106017

picit fura a másik topic, azért kérdeztem ott, amit.

Egy véleménnyel több, max beteszed az átlagba:

igazából, mint mindent, nem lehet távolból megállapítani, és mindenki mást javasol:) Ezt a mennyiségre, sorrendre írom, illetve, hogy minden fejtésnél kell-e.

Nekem van profi borász segítségem, ő pl kifejezetten azt javasolta, hogy fejtés előtt kénezzem, és rá 1 hétre fejtsek. A kén is tisztít, ülepít.

Törzsoldatot használsz vagy port nem mindegy, én most port, és így tettem vörösborhoz 15 grammot, fehérhez 20-at, mert azzal már picit elvoltam késve, de ez is függ a bor állapotától.

Visszatérve a minden fejtésre kén, én úgy emlékszem igen, csak óvatos mennyiséggel, persze ezt igazából profin mérni kellene, hogy mennyi a kötött-szabad ebből, meg kóstolni is kell nyilván rutinnal, de megkérdezem ezt még egyszer, úgy is érint engem is majd, és írok még 1-2 napon belül.

 

 

Előzmény: forgione1 (106003)
etilalkohol Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106016

Zéta és hárslevelű vegyes szőlő borából (Bodrogkeresztúr, aszú külön nem volt benne) már főztem kíváncsiságból, de élvezeti értékben a bor győzött. Ugyanennek a seprű ill. törköly pálinkáját is főzettem, ezeknél jobb volt... Ha csak a bor önköltségi árát nézem, akkor is luxus volt megtenni...

Előzmény: Elveon (106015)
Elveon Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106015

Romlottból nem csinálnék pálinkát mert nyilvánvalóan semmi értelme. És a kérdésem sem arra irányult, hogy lehet-e belőle mert persze, hogy lehet. Kíváncsi voltam nem csinált-e mégis valaki már aszúból.

Előzmény: deszegregator (106014)
deszegregator Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106014

A tokaji aszubol nem szoktak palinkat fozni. Egyszeruen luxus, de tekozlas szerintem. Ha romlott , azert nem erdemes mert a palinka sem lesz jo. Termeszetesen lehet palinkat fozni belole.

Előzmény: Elveon (106013)
Elveon Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106013

Ezt most nem értem. Miért lenne romlott?

Előzmény: deszegregator (106012)
deszegregator Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106012

Eleg perverz gondolat.Ha romlott a palinka sem lesz jo.

Előzmény: Elveon (106011)
Elveon Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106011

Valaki csinált már tokaji aszúból pálinkát? (nem aszú törkölyre gondolok, hanem borra)

szilvakukc Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106010

Értem! Köszönöm, Neked is, és mindenkinek!

Előzmény: Feeriba51 (106009)
Feeriba51 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 106009

"Akkor erről beszéljünk már! Pálinka, meg torma helyettesítők? Vagy hogy is van ez? "

 

Úgy vélem, hogy Te jobban tudod, mint én, hogy a gyenge alkoholfokú cefréket savazni kell, mert könnyen megromolhat (én nem savazok). Na, ez van a borral is, ha gyenge az alkoholfok könnyen megromlik. Ez ellen kénezéssel is védekeznek.

Én meg azzal védekezek, hogy nincs gyenge alkoholfokú borom. Még a jó szőlő után is teszek még alkoholt bele (ez lehet akár szilva pálinka is). Tulajdonképpen az alkohol tárol. Igen ám, de a borászoknak sok gyenge bor kell.:-)))

A torma, a félbe levő hordókban sokat tud segíteni. A bor feletti levegőréteget "sterilizálja", na de csak a jó bor esetében. A gyenge borok tormával együtt is virágosodnak, pimpósodnak...

Azt pedig garantálom, hogy a pálinkát 2 hét érlelés után nem érzed meg, de a ként igen.

 

Jó nedűt!!!!

Előzmény: szilvakukc (106000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!