Keresés

Részletes keresés

haromttt Creative Commons License 2004.09.13 0 0 22
Hello.
Tudnátok valami infót mondani a jegyárakról. Én sehol nem találtam őket.
Köszi
ildy7 Creative Commons License 2004.09.13 0 0 21
Nem tudtad? :)
Én azt szólom hozzá, hogy egyikük se mai csirke
:-/
Előzmény: gammapolis (20)
gammapolis Creative Commons License 2004.09.13 0 0 20

T. Kocsmatársak!

 

Mit szóltok a szövegben kivastagított sorhoz?

Előzmény: gammapolis (19)
gammapolis Creative Commons License 2004.09.13 0 0 19

 Mocsai helyett Kiss Szilárd a nőikézi-kapitány
2004. szeptember 10., péntek, 12:55


Közös megegyezéssel szerződést bontott Mocsai Lajos, a nőikézilabda-válogatott szövetségi kapitánya és a magyar szövetség. Utódja Kiss Szilárd, a Dunaújváros jelenlegi edzője lett, akinek megbízatása december 31-ig szól.



Az MKSZ pénteki zárt rendkívüli elnökségi ülését követő sajtótájékoztatón Kiss István, az MKSZ elnöke bejelentette: Skaliczki László marad az athéni olimpián bíztató játékkal negyedik helyen záró férfi együttes szövetségi kapitánya. Megbízatása a 2008-as pekingi olimpia végéig szól, azonban ez idő előtt felbontható, ha a kvalifikációs Európa- vagy világbajnokságra nem jut ki a gárda, vagyis nem teljesítheti a végcélt.

A jelenleg Svájcban pihenő Mocsai felmentésében az játszott főszerepet, hogy az athéni olimpián az együttes a várakozás alatt szerepelt, eredetileg éremért utazott, azonban csak az ötödik lett.

Kiss István kitért arra, hogy az elnökség nagyon nehéz döntés előtt állt, mert egy olyan kapitányról kellett véleményt formálni, akinek rengeteget köszönhet a sportág. Mocsai 1998 nyarán vette át az együttes irányítását. Abban az évben a csapat Eb-harmadik lett, majd 1999-es vb-n ötödikként zárt, amivel kivívta a sydneyi olimpia indulási jogát. Az ötkarikás játékokon a válogatott drámai csatában kikapott a döntőben, és második helyen végzett, majd még abban az esztendőben Európa-bajnok lett. Közben szinte az egész ország szívébe zárta a játékosokat és a kapitányt.

Ezt követően a válogatott 2001-ben a vb-n hatodik, 2002-ben az Eb-n pedig ötödik helyen zárt, míg a tavalyi vb-döntőben - hasonlóan Sydneyhez - nyerő helyzetben szenvedett vereséget a franciáktól. Aztán jött az athéni olimpia, ahol a csapat nem játszott csúcsformában, ötödik lett, ráadásul a játékosok többségének megromlott a viszonya a kapitánnyal. Ahogy Kiss István fogalmazott: az alkotó közösség megbomlott, válságszituáció alakult ki, be kellett avatkozni.

Az elnökség pénteken telefonon egyeztetve Mocsaival úgy határozott, hogy szeptember 10-i hatállyal felmenti a világhírű trénert, aki úgy búcsúzott: nyert már Eb-t a válogatottal, és szeretné másnak is megadni az esélyt ugyanerre. Magyarország december 9. és 19. között ad otthont a kontinensbajnokságnak, de az együttest már Kiss Szilárd vezeti.

Többek között azért is esett rá a választás, mert a csapat gerincét a bajnok és Magyar Kupa-győztes Dunaújváros játékosai adják. Az elnökség ezzel felülvizsgálta azt az álláspontját, hogy klubedző nem lehet kapitány, de amint Kiss István is jelezte: az idő sürgetésében hoztak átmeneti határozatot.

"Úgy érzem, a kialakult helyzetben mindkét fél számára a legjobb megoldás született a közös szerződésbontással. Hat éve voltam kapitány, s ennyi idő alatt amortizálódnak a kapcsolatok. Büszke vagyok arra, hogy a csapat élén lehettem, és 2000-ben Európa-bajnokok lettünk. A következő egy évet a Testnevelési Egyetem dékán-helyetteseként a tudományos fokozat megszerzésére szentelem" - mondta a távozó kapitány.

Az Eb-n búcsúzik a válogatottól több klasszis - például Radulovics Bojana és Farkas Ágnes -, s a ki nem mondott cél a dobogó. Ezt követően a kontinensviadalig az elnökség megnevezi azt a személyt, akit véglegesít a poszton, és 2008-ig megbíz a kapitányi teendőkkel.

Egyébként Mocsaival együtt távozik Marczinka Zoltán másodedző is, mivel a mindenkori kapitány joga kiválasztani az őt segítő stáb tagjait.

A 2001 nyara óta a válogatottal dolgozó Skaliczki ügyében azért kellett tárgyalni, mert neki augusztus 31-én lejárt a szerződése, és az együttes már november 15. és 21. között Svédországban Világkupa-összecsapásokat vív. Az együttes kellemes csalódást okozott az olimpián, a szakemberek a legjobb hat közé várták, aztán bravúros teljesítménnyel elődöntőt vívott, s végül negyedik lett.

"Köszönöm a játékosoknak, a stábnak az olimpiai szereplést, és az elnökségnek a bizalmat. Az új célhoz részben új emberek is kellenek, s a keretet frissíteni, fiatalítani kell" - jegyezte meg a sajtótájékoztatón mosolyogva Skaliczki.

Kiss István kitért arra is, hogy az olimpia szakmai értékelése a szeptember 30-i elnökségi ülésen kerül szóba, azonban a mostani személyi döntések is egyfajta "osztályzást" jelentenek.


(MTI)




ildy7 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 18
Interjú az új kapitánnyal a handball.hu-n. :)
deri34 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 17

Bekövetkezett amit a közvélemény akart.

Sok sikert kívánok az új ideiglenes kapitánynak, nagyon szurkolok, hogy neki sikerüljön kihozni a csapatból azt, ami bennük van!

GDávid Creative Commons License 2004.09.10 0 0 16
na ez egy jó hír.
Előzmény: Ziggy Stardust (13)
kezil Creative Commons License 2004.09.10 0 0 15
Ivett helye biztos :))))))
Előzmény: gammapolis (14)
gammapolis Creative Commons License 2004.09.10 0 0 14

Köszöntöm az új kapitányt!

 

Akkor most lehet tippelni, hogy a  szövetségi kapitány kit fog behívni. Lesz-e játékosa a Dunaferr játékosokon kívül?

Kindlnek és Ivettnek így biztos a helye

Ziggy Stardust Creative Commons License 2004.09.10 0 0 13

 

BÚCSÚ LAJOSTÓL:

 

 

Kézilabda: Mocsai már nem kapitány NSO, 2004-09-10 12:21

Közös megegyezéssel szerződést bontott egymással Mocsai Lajos, a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya és a magyar szövetség (MKSZ). A MKSZ Kiss Szilárd személyében már meg is találta a szakember utódját: a Dunaújváros jelenlegi edzőjének megbízatása december 31-ig szól. Mocsai 1998 nyara óta látta el a kapitányi feladatokat, azóta a többi között olimpiai ezüstérmet (2000, Sydney), Európa-bajnoki címet (2000) és vb-ezüstérmet (2003) nyert az együttessel.
Az is eldőlt, hogy Skaliczki László marad a férfiválogatott szakvezetője. A vele kötött megállapodás a 2008-as pekingi olimpia végéig szól, de ha a kvalifikációs Eb-re vagy vb-re nem jut ki a csapat, a szerződés idő előtt felbontható.
Mocsai felmentésében az játszott főszerepet, hogy az athéni
olimpián az együttes eredetileg éremért utazott, ám végül csak ötödik lett.

Wixer Creative Commons License 2004.09.10 0 0 12

 

Valaki csinálhatna egy bannert, ami ezúttal szép is lehetne :))))

 

 

 

 

ildy7 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 11
Látom, nem olvastátok el a handball.hu-s cikkem... Ha megtettétek volna, tudnátok, hogy a dánok majdnem teljes csapatukkal jönnek az Eb-re... :)
Előzmény: fafa211 (10)
fafa211 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 10

Azt kell, hogy mondjam, hogy tévedsz abban, hogy ez csak egy "leeresztős" Eb lesz!

Számos nagyon jó válogatottnak ez lesz az idei év fő versenye, gondolj csak a norvég, az orosz, a román, a szerb, a horvát válogatottra! Az olimpián szerepelt csapatok közül talán csak az ukránok és a dánok azok, akiknek ez az idei év már most nagyon jól sikerült, tehát valószínűleg tényleg kisérletezgetni fognak. De a többi (magyar, francia, spanyol) csapat nyilvánvalóan feledtetni akarja az olimpiai kisiklást. Szóval, szerintem az utóbbi idők legküzdelmesebb, legkiegyensúlyozottabb Eb-je lesz!

 

Előzmény: Jimmy 4ever (7)
Llaca Creative Commons License 2004.09.10 0 0 9
Az a baj ezzel az EB-vel, hogy ha "véletlenül" megnyerjük, akkor a szkeptikusok valóban azt fogják mondani, amit leírtál - pedig néhány csapatot azért meg kell verni ehhez a győzelemhez is -, ha pedig nem nyerjük meg, akkor megint jöhetnek a kritikák: "Nnnnna, itt is buktak a lányok!" Szóval ebből igazán jól nem lehet kijönni... csak akkor, ha az első hely első helynek van értékelve.
Előzmény: Jimmy 4ever (7)
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.09.09 0 0 8
Azért persze Hajrá lányok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.09.09 0 0 7
Nem szeretnék hangulatromboló lenni, de nekem egy esetleges EB-győzelem sem fogja elhomályosítani a 2000-es olimpiai döntő, a 2003-as vb-döntő és az idei olimpia csalódását :-((((( Mivel az Olimpia után általában minden csapat leereszt, kísérletezget, mi pedig valszeg presztízskérdést fogunk csinálni belőle, simán megnyerhetjük, csakhát...
GDávid Creative Commons License 2004.09.09 0 0 6

én már nyitottam többet is, de ezt én akartam. lemaradtam róla, de nem ez a lényeg.

már most: hajrá magyarok!

Előzmény: csaba26 (3)
ildy7 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 5
Bosco Creative Commons License 2004.09.07 0 0 4
Viszont jönnek majd nov. közepén vmi tornára.

Viszont a dánok itt lesznek :)
Előzmény: SuperBazza (1)
csaba26 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 3

eddig lemaradtam a topikok nyitásáról, most örülök hogy itt lehetek az elején:)

 

hajrá magyarok!

deri34 Creative Commons License 2004.09.06 0 0 2

Lehet, hogy én mazochista vagyok, de én akarom látni őket!

Bár ezek a pofátlan EB jegyárak nagyon megnehezítik a dolgomat.

Előzmény: SuperBazza (1)
SuperBazza Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1
Főleg hogy a magyarok nem játszanak Csabán. Az idegeknek mondjuk jobb az olimpiai teljesítmény után,ha nem látja őket az ember. :)
Előzmény: Bosco (0)
Bosco Creative Commons License 2004.09.06 0 0 0
Hehe, a csabai sportcsarnok 20 percre van tőlem, élvezet lesz :)
ildy7 Creative Commons License 2004.09.06 0 0 topiknyitó

Sponsored by

 

:)))))))

 

Hajrá Magyarok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!