Keresés

Részletes keresés

kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50070
nem hát! Legkorabban akkor, ha csak estere kell kicsit begyujtani.
Előzmény: Wattocsak (50067)
djetta Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50069

BÚÉK!

 

Erre ötlete valakinek?

Előzmény: djetta (49998)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50068

Megvan. Most 260 centire van, ez a max, mert ha még távolabb viszem, akkor már a fürdőszoba ajtó szól bele, ami többnyire nyitva van, csak fürdés előtt csukjuk be. Ott viszont szándékosan maxra van nyitva a radiátor, hogy ott jó meleg legyen.

Előzmény: cucu (50062)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50067

Csak türelem!!!

Drukkolok neked!!

Hidd el megéri, nem veszel olyat aminek semmi haszna.

Gondolom fűtési idényben csak nem akarsz nekiállni a nagy műtéthez.

Előzmény: kendu (50066)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50066

Igen, ez az ami müxik, idapi is megvan, de a paraméterek sokasága az ami több időt vesz igénybe. Mire mindent megadok, hogy kiadja azt ami ténylegesen jó lesz nekem....

 

Előzmény: Wattocsak (50063)
arsenelupin Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50065

Nyomott rendszer...........

A hét méter az nem a névleges emelő magasság?

Nekem csak a "szivattyú üresjárási (vízszállítás nélküli) emelőmagassága" kellene: http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=191

 

Ez a rendszer:

 

Előzmény: Wattocsak (50052)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50064

Ott a link, mindent leírtam, igaz linkben a link, de azért ott van. Társasházi lakás, kisméretű téglából, 48 m2 130 légköbméter, hőszigetelt ablakok...

Előzmény: gmkiev (50055)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50063

Idapit le kell tölteni hozzá. Ha nem tetted meg akkor itt megtalálod.

 

http://www.bausoft.hu/telepit.htm

Előzmény: kendu (50061)
cucu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50062

Ha most hozzáfogsz, 8-ra megvagy vele! :)

Aztán majd számolj be róla!

Remélem megoldódik a gondod.

Előzmény: kendu (50059)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50061

Igen, megtaláltam, de ha egyről beszélünk, akkor az egyik nem müxik, a másik meg elég bonyolult, annak még nekiesek néhányszor.

Előzmény: Wattocsak (50058)
cucu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50060

Minél messzebb legyen, az a lényeg! A 120 cm az nagyon kevés, még a 2 méter is!

Előzmény: kendu (50059)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50059

Persze, én is így gondoltam! Egyáltalán nem lesz nehéz dolgom, mert kábelcsatornával van vezetve a kábel, falon kívül.

Termosztát szembe a másik falon és oldalra is "eltolva" van, a távolság minimum 120 centi a legközelebbi pontjától a radiátornak. Ez is áthelyezhető, ha esetleg arról van szó. Az ajtó túloldalán már legalább 2 méterre lesz a radiátortól.

 

 

KÖSZÖNÖK MINDENT!

Előzmény: cucu (50057)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50058

Mielőtt iterálással határoznád meg a radiátor teljesítményét a DÉG oldaláról le lehet tölteni egy radiátor méretező programot. Ez pontos választ ad a kérdéseidre.

 

Előzmény: kendu (50056)
cucu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50057

Javaslom, hogy egyelőre vidd át provizórikusan. Nem kell vésni, meg ilyesmi, egy megfelelő vezetékkel átviszed, esetleg egy lukat furhatsz a falon, szóval minél kisebb beruházással ideiglenesen old meg erre a télre. Ha beválik, véglegesítsd.

Ha pedig összejön, egyszerre cseréld le az összeset, ne aprózd el, nem érdemes. Márcsak a torlók miatt is. Ha már le kell engedni a vizet, akkor érdemes mindenhol feltenni a torlókat. Az új víz ugyanis nem használ a rendszernek, időbe telik, míg kilágyul és nem eszi a rendszert. Ezért kerülni kell a fölösleges cserét.

 

(Van még egy ötletem: abban a helységben, ahol most van a termosztát, jelentősen vedd lejjebb a radiátort, ha még nem tetted volna.)

Esetleg a termosztát nem a radiátor fölött van? :) Legyen jó messze tőle, lehetőleg a másik falon.

 

Előzmény: kendu (50056)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50056

Igen ez a rézcső ez szép dolog, csakhát a lóvé.... Megaztán, olyan helyen dolgozok, hogy ingyen van az ami a vegyes kazánba megy, úgyhogy egyelőre biztosan marad.

Minél jobban belelovallom magam a témába, annál közelebb kerülök az első gondolatokhoz:

1. marad a radal, csak kicserélem a 150-est 180-asra és akkor az csak két hollander meg víz le-fel töltés. 

2. Majdhogynem szemre cserélem ki a dunaferresre. Mivel az lesz az első, így gyakorlatilag ha nem oda való bárhol tudom majd hasznosítani a lakásban, mert van kisebb és nagyobb helység is. Ha meg pont jó, akkor tudok viszonyítani hozzá.

 

Egyébként, lehet, hogy erre az idényre tényleg bekerül oda a termosztát. Ez jó ötlet és egyenlőre pénzbe sem kerül. Megaztán időt is nyerek vele és ráérek még tájékozódni.

Előzmény: cucu (50053)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50055

Jó! Úgyis lemodulál vagy kapcsol ha besokalna.

Mi ez az épület, garzon, vagy passzív ház? (jellegű természetesen)

Előzmény: azistenit+1 (50054)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50054

Sziasztok ismét, Boldog uj Évet!

Erre tudna valaki valami érdemi választ? : http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106009257&t=9054448

cucu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50053

Akkor mást mondok....

1.)Helyezdd át a termosztátot a gyerekszobába! Akkor a kazán addig megy, míg ott is meleg lesz, a többi radiátort meg visszaveheted.

2.) Cseréld meg a ygerekszobát a hálótokkal, melegben úgysem lehet aludni...:)

 

Ha sor kerül a radiátorcserére, akkor mindenképpen legyen hozzá torló.

A másik pedig, hogy -bár ez egy örök dilemma- én amúgy úgy csinálnám, hogy rézcsőre cserélném a hálózatot, mert azzal sokkal rugalmasabb fűtést lehet elérni. Gyorsabb és hatékonyabb lesz. Ugyi, kevesebb vízzel fog menni, jobb lesz a rendszer hővezetése, stb.

 

A vegyes tüzelésről meg vagy lemondasz, mert hát egy seggel két lovat nagyon nehéz megülni, vagy felteszel csupán a nappaliba egy önálló radiátort ami a vegyes kazánról menne végszükség esetén, ill. amikor elegendő az is. (Pl. tavasszal meg ősszel.)

 

A számolgatásról meg annyit, hogy rendesen mellé lehet fogni. Az inkább saccolásra jó, ne vedd tutira. Szóval jól számold ki, aztán csináld a duplájára. :)

Előzmény: kendu (50047)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50052

Ha szívott a rendszered akkor egy kicsivel a vízszint fölé, de ha nyomott akkor 7 m.

Akkor szívott a rendszered, ha a tágulási vezetéked a szivattyú után van bekötve.

Előzmény: arsenelupin (50051)
arsenelupin Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50051

Üdv!

Wilo-Star-RS 25/7 szivattyúnál mennyivel kell minimum feljebb vinni a biztonsági csö felső"holtpontját" a tágulási vízszintjétől?

 

 

Lacivill Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50050

Megoldodott, volt kint egy ismerőse, aki  junkerses.

Addig mojoltak mig elindult, hibakód nem volt, valamelyik érzékelőre gyanakodott.

Előzmény: tucatnyi (50049)
tucatnyi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50049

mit csinál azaz mi?

t nem ?

mi a hibajelenség

Előzmény: Lacivill (50041)
tucatnyi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50048

igen van: kereskedelmi forgalomban van is aszem gázkonektor néven keress rá.

Előzmény: Barby73 (50040)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50047

Még csak annyit, hogy szerény véleményem szerint 5 légköbméterre 90 centis radal radiátor, rohadtul sok. Márpedig ennyi a különbség:

nagyszoba:      53 m3................2x120cm radiátor

gyerekszoba:   48 m3................1x150cm radiátor

Mivel nagyon közel áll a lakás helységeinek hőmérséklete a nagyszobáéhoz, ezért úgy gondolom, hogy ha túl is van méretezve, azért mégiscsak összhangban van. Kivétel ez alól a gyerekszoba. Az nagyon el van cseszve. Az a szoba 1,5-2 fokkal hidegebb az összes többinél. Szerintem ezt nem lehet ilyen eszközökkel megoldani, főleg, hogy a rendszer torlószelepeket nem is tartalmaz.

Előzmény: kendu (50046)
kendu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50046

Nyugodtan oszd az észt, elvégre neked több van ilyen téren, mint nekem. Azért vagyok itt, hogy kiokosítsanak...!

Nos, mivel nincs torlóm, ezért az egész elmélet, csupán elmélet marad. Ha mindenhova torlót akarnék rakatni, az elég melós lenne, mivel heggesztett a rendszerem, nem menetes csövek vannak összecsavarva. Ezért egy torló betételekor, vágni, heggeszteni, majd újrakalibrálni kellene. Egyszóval melós! 

Míg ha új radiátorokat kellene venni, akkor úgyis kell heggesztgetni, akkor meg mindegy ha egyúttal megkapja a torlót is.

 

Visszatérve a radiátorok szabályozására. Mivel a bemenőt tudom csupán szabályozni, ezért a radiátorok hatásfoka mit sem változik, egyszerűen csökkent üzemmel működnek. Ez okés lenne, ha a náluk lecsökkent teljesítményt megkapná a gyerekszobában lévő radiátor. De Isten tudja miért, ez nem így történt. Teljesen kinyitott radiátoroknál és 22 fokra állított szobatermosztátnál jelenleg kb óránként egyszer megy a kazán max 10-15 percet. Amikor leszabályoztam a radiátorokat akkor ez óránkénti minimum két indulást és alkalmankénti minimum 10 perces működést eredményezett. Tehát a kazán kicsivel többet ment, de tény, hogy a gyerekszobában is hasonló lett a hőmérséklet a lakás többi részéhez. Ja és amikor befűtöttem a vegyes kazánba, akkor egyszerűen nem tudtam elérni a 24 fokot sehol, míg nyitott radiátoroknál a 25 is simán megy.

A fent leírt megoldás tehát a kiegyensúlyozás jegyében rontott a rendszer hatásfokán, ergo többe kerül! Ez így nem hinném, hogy helyes lenne.

Akkor szerintem a torlószelep esetleg jelenthetne megoldást, de ha mégsem...? Akkor megint pénzt dobtunk ki.

Jó lenne tapasztalatokat szerezni, hogy a régi radalt aki lecserélte korszerű lapradiátorra, annak mi a véleménye és mit mutat a gázóra?

Amennyiben jó döntés lenne az összes radiátort lecserélni korszerűbbre, úgy abba is belemennék, csak nem egyszerre (mondjuk 2011 év végére összejönne). Akkor aztán megkapná a rendszer a szükséges szelepeket, csapokat és talán minden jól sikerülne...!

 

Köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: cucu (50043)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50045

Legalább 15 éve nem vetődött fel ez a kérdés, így nem igazán tudok mit mondani. De a helyi gázszolgáltató MEO-sa egészen biztosan tudja.

Előzmény: Barby73 (50044)
Barby73 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50044

Köszi,nekem a FÖGÁZ nem esik utba(vidék),valamiféle linket,hivatkozást tudnál adni?

Előzmény: gmkiev (50042)
cucu Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50043

Üdv

 

a 2. ponthoz:

Ha lejjebb veszed a többi szobában, akkor a kazánnak kevesebb mukája lesz mert hamarabb felmelegíti a vizet a rendszerben, tehát ilyenkor a kazánt is visszább lehet/kell venni.

Az egész rendszert össze kell hangolni, -a kazánt a hálózattal, a hálózatot a radiátorokkal- ahhoz, hogy a fűtés optimálisan -gazdaságosan -működjön. Sajnos mint írod, neked nincsenek torló szelepeid beépítve, így csak a bemenő ágon tudsz állítani.

A torlónak az a szerepe, hogy a radiátorban feltorlassza a melegvizet, hogy az ne rohanjon át rajta, így a szerepét betöltendő, legyen képes felmelegíteni a radiátort, az meg majd adja tovább a meleget a helységnek. Ezért kell úgy beállítani a torlót, hogy amikor beindul az áramlás a radiátorban, akkor ott kell hagyni, nem szabad tovább nyitni. Ekkor a radiátor "illesztve" lesz a rendszerhez. Így lesz optimális a hőátadás a helységben. (Illesztés vagy másnéven ütköztetés, az egy elméleti fogalom, az elektronikában közismert, főleg a nagyfrekvenciás területen fontos a betartása, különben leéghet az erősítő, vagy amiben "bennemarad" az energia. Mi itt most azt akarjuk, hogy az energia a radiátorokban gyűljön fel a lehető legnagyobb mértékben, ill. ne maradjon a kazánban, mert onnan kivenni akarunk.  Ezért kell illeszteni az eszközöket.

Visszatérve a beállításra, ezt több lépcsőben kell végezni, -korábban erre nem tértem ki- mert amikor több radiátoros a rendszer -márpedig ez így gyakori- akkor minden egyes állítás a már korábban beállított radiátorokat is érinteni fogja, hiszen ez egy "összefüggő rendszert" alkot. Tehát amikor megvagyunk az állítással akkor menjünk vissza az elejére és finoman állítsunk utána. Persze, addigra már felmelegszik a rendszerünk, így már csak füllel tudunk állítani. De ez nem baj, azért van a fülünk. Szóval, ha nagyon határesetre állítjuk a torlót, akkor előfordul, hogy ciceregni fog miközben áramlik benne a víz, tehát ennél egy csöppet nyissuk meg jobban, amíg abba nem hagyja a zenélést. (Nappal nem annyira feltűnő, ezért érdemes rátapasztani a fülünket, különben nem lehetne miatta éjszaka aludni.) Ezt mindegyik radiátornál el kell végezni újból.

Tehát az a cél, hogy csak annyi forróvíz forduljon vissza a kazán felé, amennyi feltétlenül szükséges a cirkulációhoz, ne több.

 

Gyakorlatilag ezt úgy érdemes csinálni, hogy amikor beindul a cirkuláció, attól egy kicsit jobban megnyitjuk a torlót (kb. 10 szögfok) és akkor így jó is lesz.  Akinek persze van kedve eljátszodazni, az csinálhatja több lépésben is...:)

 

Szóval mielőtt nekifognál readiátorokat cserélgetni, előbb érdemes a kazán beállítást is megvizsgálni.

Amúgy előbb-utóbb szükség lesz a torló szelepekre, -én legalább is nyugodtabb vagyok, ha az is van rajta, mert egy esetleges radiátor meghibásodásnál azt elzárva nem fog az egész lakás úszni. Tehát a torlónak szervíz szerepe is van.

Bocs, ha hosszú voltam. Nem akarom osztani azt észt, vannak akik nálam jobban, gyakorlatiasabb módon értenek ehhez, csak leírtam amit én tudok.

Előzmény: kendu (50037)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50042

Igen létezik, de nem terjedt el.

Ha a FŐGÁZ-nál érdeklődsz ott tudják a frankót.

Előzmény: Barby73 (50040)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.01 0 0 50041

HELP! Barátom Buderusa leáált az éjjel. Ért valaki itt hozzá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!