Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2642

Egy ismerosom.szerint a nemetorszagbol.hazatert fiuk terjeszti, de csak o.es a felesege kapta el a virust, a kutyajuk meg a tyukjaik egeszsegesek maradtak.

Előzmény: zöldkomcsi: (2641)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2641

Ebben a pillanatban cigiztem a teraszon és az udvaron olyan érdekesen köhécselt egy macska, a sötétben nem látom melyik az, több is jár ide. A nyugati civilizációban milyen jól terjed? Létezhet az is, hogy bár a who cáfolja, hogy a kis kedvenc háziállatok terjesztik? ...és különféle változatokban? Mások jobban kell értsenek ehez, de ötleteljünk.

taszi6975 Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2640

Favipiravir-Avigan meg jónéhányat kihagytál ...

Előzmény: sr1 (2626)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2639

hamar meg fogod unni

Előzmény: fidelio-Pyrandus (2637)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2638

Azt írod: "előre csomagolt szeletelt kenyér" 1 évig is eláll". --- Hogyan? Meddig? Kösz.

Előzmény: Zkt1 (1136)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2637

Üdv. Önkéntes karanténban: érdemes most kenyérsütő gépet házhoz rendelni-szállytatni? (Mammut?)

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.14 -1 1 2636

Adogattak ki igazolás engedélyeket amik teljes kijárási tilalom esetére vonatkoznak, pl gyógyszerészeknek, de nem lett végül erre szükség.

Előzmény: Törölt nick (2634)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.14 -1 0 2635

Majd amikor újra jön a fűtési szezon, és ülsz a karanténban, majd lehet gondolkozni hogy a maradék száraz kenyeret egyél, vagy kérjél kölcsön sokadjára, ha még van kitől. Akkor már nem a koronavírus lesz a téma.

 

Így is írták le már 40 éve amikor kezdődött a tömegturizmus, hogy a járvány következményeinek lesz a sok áldozata.

Előzmény: Törölt nick (2617)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2634

Kitől és milyen alapon kaptak ESETLEG felmentést ??

 

Munkába járás nem tiltott jelenleg.

Előzmény: Törölt nick (2631)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2633

Persze hogy sikít, hisz egyetlen napnyi adatot vettél, teljesen nonszensz. A napi adatok semmit nem érnek, mert zajosak. Ezért próbáltam kifejezetten a trendre felhívni a figyelmet. Az adatokat értelmezni is tudni kell.

Előzmény: Törölt nick (2622)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.14 0 2 2632

Az én ismereteim szerint az alapvető élelmiszeripari és szolgáltatási tevékenységeken kívül TILTVA van minden más tevékenység .."

Ezt rosszul tudod.

Előzmény: Törölt nick (2631)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 -3 2 2631

Még egy "érdekesség"......

Az én ismereteim szerint az alapvető élelmiszeripari és szolgáltatási tevékenységeken kívül TILTVA van minden más tevékenység ..

Mit látok/hallok a médiában újra indul a győri AUDI és több autógyár is követi az elkövetkező napokban.
Ezek nem Magyarország részei ??
Kitől és milyen alapon kaptak ESETLEG felmentést ??

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 2 2630

Mivel a legtöbb tény/dolog nem egymástól független nézzünk meg még egy "érdekes" dolgot......csak hogy némi gondolkodást indukáljak :-)

Van négy többszörösen leírt bizonyítottnak tekinthető adat...

1.  Jelen pillanatban 1512 igazolt beteg van.
2. A fertőzöttek 20%-a szorul ellátásra.
3. A közlések szerint 59 fő van lélegeztetőgépen.
4. Kásler direktívája szerint 36.000 ágyat kell felszabadítani pár nap alatt lóhalálában.

Ezek a számok nagyon nincsenek egymással még csak köszönőviszonyban sem.

Azt már csak nagyon félve jegyezném meg, hogy az elbocsátott/kidobott 36.000 kórházi ápoltból még a legvisszafogottabb becslések alapján is az eddig összesen koronavírusban elhunyt személyek számának a többszöröse fog várhatóan a megfelelő ellátás hiányában elhunyni.

Bizonyára bennem van a hiba...hogy ennyire képtelen vagyok értelmet találni az adatok és a döntések között...

füstikecske Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2629

ráhagyunk még egy nagyságrendet és azt mondjuk 100x annyi a fertőzött még az is "csak" 150 000 ember, még mindig relatíve alacsony szám, "

 

Szerintem még a 150 ezer is alábecsült. Virológuok szerint a populáció 80%-n úgy megy át a vírus, hogy szinte észre sem veszik. Orvoshoz sem mennek, pedig ők is fertőzőek. Továbbadják.

S sajnos tesztet csak azokon csinálnak, akik jelzik a háziorvosnak, hogy valami nem stimmel velük.

A 35825 tesztről sem tudjuk, hogy hányat végeztek ugyanazon a személyen. Ezt valamiért titokként kezelik.

Szerintem ez a Törzs alkalmatlan a feladatára.

Már látszik a kapkodás az intézkedéseiken. Lásd: elfekvő betegek hazaadása.(ezek közül hányan halnak majd meg a nem megfelelő ellátás miatt?)

Nem akarok vészmadár lenni, de attól tartok, nagyon megszívjuk még ezt....

 

Előzmény: lyukas csokoládé (2615)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2628

Gondolom ismerős előtted is a köhögéssel orvoshoz forduló beteg kabaré tréfaként feldolgozott története, aki a sokadik kör után beszedve a "nagytudású" orvosdoktor által felírt hashajtót, a kérdésre:Köhög még ?
így válaszolt: Már nem merek .....

Előzmény: Törölt nick (2627)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2627

Amit itt leírsz az én egyszerű ember KURUZSLÁSNAK nevezem.

Ez pont olyan, mint a vajákos Zsuzsinéne ténykedése.

Előzmény: sr1 (2626)
sr1 Creative Commons License 2020.04.14 -1 0 2626

de eléggé rossz hatásfokkal 

pluszban mellékhatásokkal. 

De írom, hogy eddig miről olvastam:

- gyógyultak plazmája

- REMDESIVIR- Ebola (és SARS-MERS) gyógyszere

- Hydroxychloroquine (clorochin)- reumás betegeknek is használják (valamint néhány más típusú izületi betegségekre is, pluszba autoimun betegségekre is), de a maláriát is gyógyítoták vele

- Ritonavir és Lopinavir- AIDS kezelésére használják

 

Az esetek súlyosságának a függvényében, ezen gyógyszerek kombinációjával probálják féken tartani a beteg állapotát. Az USA-ban a Ritonavir és Lopinavir nem használják. 

Előzmény: pk1 (2608)
LokhajtasosCsillamponi Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2625

nem lesz baja szerintem.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (2618)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2624

Halál oka: koronavírus okozta ellátási zavar, és szociális távolságtartás.

Márványból faragva jól nézne ki :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2623

https://444.hu/2020/04/14/a-jarvany-okozta-ellatasi-zavaroknak-tobb-halalos-aldozata-lehet-mint-a-koronavirusnak

 

A járvány okozta ellátási zavaroknak több halálos áldozata lehet mint a koronavírusnak. Tegnap még 9%-os halálozási aránya volt, ma meg kiderül hogy nem is a koronavírusban fogunk meghalni. Csak kapkodom a fejem.

 

Egyébként ha az ellátási zavar miatt meghalok, akkor koronavírus áldozatnak fognak könyvelni ugyanúgy mint a szervi betegeket? Koronavírus nélkül nem lennének ellátási zavarok, ellatási zavarok nélkül nem halnék meg -> A koronavírus ölt meg. Tudnom kéne milyen sírkövet rendeljek a neten :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2622

Van itt egy picike ellentmondás....
" 2020. április 14. 08:01 Meghalt 13 beteg, és egy nap alatt 54-gyel, 1512-re nőtt az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon"

Ellenben az állításoddal:"1000-ről 1500-ra 4 nap alatt"  EXPONENCIÁLISAN NÖVEKEDVE.....

Hú, de sikít a dolog..

Előzmény: lyukas csokoládé (2620)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 2 2621

"Ez nem lineáris. Az első fertőzöttől 500-ig majdnem egy hónap alatt jutottunk, 500-ról 1000-re 8 nap alatt, 1000-ről 1500-ra 4 nap alatt."

 

Ez világos, azért kérdeztem vajon mennyi az eü. rendszer határa, mert az lenne a cél hogy soha ne lépjen túl azon. Mondtam egy számot, napi 1000 új eset, ami a jövőben lesz valamikor, és ezzel számolva lenne 3 év karantén, ha joggal feltételezzük hogy a fertőzöttek 90%-a otthon heveri ki a halálos vírust, vagy a kertben napozva. Mivel napi 50 új esetnél is otthon kell maradni, gondolom napi 1000-nél sem indokolt az enyhítés, esetleg teljes kijárási tilalom lesz.

 

A svéd modell szimpatikusabb, hogy már eleve az emberek döntésére bízzák ki érzi magát erősebbnek a vírusnál, az dolgozzon, a gyerekek meg tanuljanak az iskolában. És úgy szereznek immunitást hogy közben se az egészségügyet, se a társadalmat nem döntik be, esetleg jövőre is lesz miből finanszírozni az egészségügyet, mert nem otthon ültek homokba dugva a fejüket.

 

 

Előzmény: lyukas csokoládé (2620)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2620

Ez nem lineáris. Az első fertőzöttől 500-ig majdnem egy hónap alatt jutottunk, 500-ról 1000-re 8 nap alatt, 1000-ről 1500-ra 4 nap alatt. Ezt csak érzékeltetésként mondom ilyen formán, hogy kicsit érezzük a gyorsuló tendenciát.

 

Nem feltétlenül az a cél, hogy az országot végigfertőzze. Ha kellően le sikerül nyomni a fertőzési arányt, akkor a járvány lecseng anélkül hogy átmenne az egész lakosságon, és egy esetleges újabb hullámot a már nem elhanyagolható nyájimmunitás is enyhítheti (vagy akár meg is akadályozhatja).

 

Azt sem árt amúgy elfelejteni, hogy a munkaképes emberek halálának is komoly, hosszútávú gazdasági következményei vannak. 

 

Senki nem mondja, hogy most évekig zárkózzunk be és ez lesz ami éppen most van. Nyilván alkalmazkodni a helyzethez, ehhez ki kell várni hogy alakul és aszerint reagálni.

Előzmény: Törölt nick (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 3 2619

Napi 1000 új eset túltherelné a magyar egészségügyet? Vagy mekkora számról beszélünk, amit elviselne az egészségügy még? Napi ezer esetnél 27 évig tartana, mire végigfertőzi magyarországot. De számoljuk bele hogy a valós szám napi 10.000, a sokat emlegett 10x-es szorzóval. Úgy csak 3 év és a vírus letudva.

 

Ha esetleg nem lesz vakcina (nem lehet tudni) - akkor már csak 3 évig kell laposítani a görbét, ezt szerintem egy átlag magyar család lazán kihúzza a tartalékaiból, nemde?

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2618

Elnézés, ha kicsit off, de mégsem az. Házhoz rendeléskor minusz 10 alatt tároló nagykereskedőbe futottam, aki nagy tábla szallonnás, (füstölt is) bacont szállított. Többet. Csak később vettem észre rajtuk a jelzést, hogy "szavatosság lejár április 17, 18, 20").  Egyszerű fogyasztóként (férfi) elképzelni sem tudtam volna, hogy sonka, bacon, füstölt 1 hét alatt lejár. Így szabadult meg lejárandó feleslegéről?

Mindensetre az egyikből 2 napig falatoztam sütve, de, az egészről lemondtam. Próbáltam kapcsolatba lépni szeretet-szolgálatokkal, de 3-4 napos lejárattal nem vesznek át húsokat. Mást sem: mindegyik jelzi, hogy csak pénzadománytr fogadnak el. - Így viszont kukába kerül több elég nagy csomagolt bacon-szalonna.

Élelmiszerekhez, tároláshoz értő hölgyek és urak! Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2617

"Azaz ha az aktív korosztályból mindenki úgy élné az életét, mintha mi sem történt volna, akkor két héten belül túlterhelődne az egészségügyi rendszer és a betegeket képtelenség lenne ellátni"

 

Nem hiszem hogy a 2 véglet létezik csak, a szélsőséges megoldások ritkán a helyes válaszok egy problémára. Most az hogy mindenki maradjon otthon, és naponta súlykolják az emberekbe hogy ez a vírus mindenkire veszélyes, szélsőséges, és hamis válasz. Meg is lesz az eredménye, mivel a vakcina ha idén elkészül és mindenki meg is kapja, az egy kissebb fajta csoda lenne... ez esetben a becslések szerint legalább 500 millió ember fogja elveszteni az állását. Azért dolgoztak hogy tudják fizetni a lakhatást, és az élelmet. 500 millió állás 500 millió családot tart el. Puzsér ahogy mondta ha mindenki meg akarja úszni, akkor végül senki nem fogja.

 

Majd amikor újra jön a fűtési szezon, és ülsz a karanténban, majd lehet gondolkozni hogy a maradék száraz kenyeret egyél, vagy kérjél kölcsön sokadjára, ha még van kitől. Akkor már nem a koronavírus lesz a téma.

Előzmény: lyukas csokoládé (2604)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.14 0 2 2616

Viszont, ha elhiszem bármelyik számot( és elfogadom egyedüli jó megoldásnak a mostani protokolt ) , akkor a jelenlegi szigorításokat és a tendenciákat nézve belátható időn belül aligha elképzelhető a szigorítások enyhítése vagy feloldása.
Ez pedig belátható időtartományban ( a már most meglévő 7%-os állásvesztést és teljes jövedelem nélküliséget figyelembe véve) egy társadalmi robbanást fog okozni.
Van egy pont ahol a mindenféle tartalék nélkül "élőknek" nem lesz veszíteni valójuk. 
Éhezik vagy törvényt sért.....azt gondolom nem kérdés melyik utat fogja választani....

Előzmény: lyukas csokoládé (2615)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.14 0 0 2615

Most ~1500 igazolt fertőzött van, ha ezt a hipotézist vesszük alapul és 10x-nek tekintjük a valódi fertőzötteket az 15 000 ember. Ha ráhagyunk még egy nagyságrendet és azt mondjuk 100x annyi a fertőzött még az is "csak" 150 000 ember, még mindig relatíve alacsony szám, az ország lakosságának ~1,5%-a. Ebből nekem az jön le laikusként, hogy ha feloldanánk az óvintézkedéseket a 2-2,5-es szaporodási arányú fertőzés nagyon gyorsan komoly gondokat okozna az egészségügynek. Lehet hogy ez a "mantra" (ahogy lentebb fogalmazott a fórumtárs), de az is lehet hogy ezúttal legalábbis a mantra igaz... minden esetre logikusnak tűnik.

Előzmény: pk1 (2614)
pk1 Creative Commons License 2020.04.14 -1 0 2614

Én úgy értettem, hogy hivatalosan tízszer annyi fertőzött van, mint ahány kimutatott, hiszen az op. törzs így nyilatkozott. Hogy miért pont 10X, és miért nem 8X vagy 20X, azt nem tudom.

Előzmény: füstikecske (2613)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2613

Csakhogy egyelőre a fertőzöttség nem tűnik túl magasnak az országban, a terjedés pedig lassú - ebben pedig mindenképpen közrejátszottak a meghozott óvintézkedések."

 

-Egyáltalán nem biztos.

Ha nem ilyen kevés tesztet csinálnánk, könnyen kiderülne, hogy sokkal magasabb a fertőzöttek száma, mint a hivatalos.

Ezt még Müller Cecília is elismerte.

Előzmény: lyukas csokoládé (2606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!