Keresés

Részletes keresés

Olganéni Creative Commons License 2010.04.29 0 0 335
Az amcsi kamionosok egy városi legenda szerint kólával maratják fényesre a lökhárítókat, meg ilyesmiket :) Igaz, hogy az krómozott, emmeg alamínyium, de hát a foszforsav csodákra képes! Viccet félretéve, mi a végleges terv egyébként, lassan becsatlakoznék a munkálatokba így néha-néha beleböfögőként is!
Előzmény: Ramius (295)
jim32 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 334
Jogos bizony.
Átrakattam a délutáni programjaimat reggelre, úgyhogy én + 1 fő egykor ott leszünk.
Előzmény: Ramius (332)
Ramius Creative Commons License 2010.04.29 0 0 333

Láttad a mosóporos reklámot, ugye? Na, hát pont olyan!! De tényleg!!

 

Ami viszont a jó hír: Endre a bekevert festék maradványaival elkezdte lekenni!! :-))

 

Ami a rosszabbacska hír: lehet itt is maszkolni... :-)))

 

Ami viszont mindennél jobb hír: baromi szép lesz!!!!!!! De tényleg.

Előzmény: Törölt nick (319)
Ramius Creative Commons License 2010.04.29 0 0 332

Habár alapesetben magam is nagy offoló :-)) vagyok, de ez esetben egyetértek!!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 319
Hm, asszem még fényképen is látszik, hogy picit másképp fehér a vezérsík... :) Arról van szó, ugye? Élőben is zavaró? Mert amúgy így képen látszik ugyan, de nem olyan vészes... mondjuk ha a törzshöz való csatlakozásnál éles (vagy pemzlivel maszatolt :) ) határvonal látszik a két szín között, akkor valóban necces... :) Szegény Endre...
Előzmény: Ramius (317)
Ramius Creative Commons License 2010.04.28 0 0 317

Émmontam, hogy fehér lesz... :-)))

 

Olyan fehér, hogy Endre a földhöz csapta a sapkáját, mer amit tavaly lekent, szabályosan szürkének hat mellette. Azaz, lehet újra maszkolni - kenni. :-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 316
Ja, hát tiszta hülye vagyok, hát te a LIX-en voltál, nem a földön. :))))
Nem aludtam túl sokat... :)

Oké, akkor nem te voltál a mélyen dekoltált úriember. :)
Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 315
Látom, és gratula Ramiusnak meg a többieknek, ez már egészen fehér! :))

Asszem láttalak, Viricsi, valami halványlila ingben voltál, mélyen dekoltálva (kigombolva)? :))) Vagy az nem te voltál? :)

Előzmény: viricsi (308)
RZoli86 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 311
Tényleg ezt akartam kérdezni, na mindegy...

Bő két óra alatt jutottunk a végére, a pilótafülke ablakainál kellett sokat szüttyögni, a többi ment, mint a karikacsapás.
Azt, aki pénteken legutoljára érkezik, elzavarjuk sörért.
Előzmény: viricsi (307)
viricsi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 310
Munka az lenne, de a csapat összes tagja csak délután tud menni. :-)
Előzmény: jim32 (309)
jim32 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 309
Akkor péntek délelőttre nincs munka? Nekem ui. leginkább az lenne jó. Most kivételesen.
Előzmény: viricsi (307)
viricsi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 308
Nos, mint láthatod, ott voltam. :-))
Előzmény: Törölt nick (239)
viricsi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 307

Mély elnézést kérek a jelentős késésért. Az igazolást az utolsó néhány képen benyújtom. Megelőzve RZoli kérdését, nem minden eseményről készült felvétel. :-)))

A mai nap is szép eredménnyel zárult. Csatlakozott a csapathoz Kiskockás is, pótolva az én kezecskéimet.

Nem cserélném el a mai napomat senkivel, de bizonyára sokan szeretnék elcserélni velem a napjukat. :-))

Péntek délután egykor indul a második réteg felhordása, továbbra is szeretettel várjuk a segítő kezeket.

És íme a mai nap képekben:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ramius (304)
Ramius Creative Commons License 2010.04.28 0 0 304

Neked nem itt kellene most lenned?!!?

Irrrrgumburrrrrrgummmmm!!!!   :-))

 

 

 

 

Előzmény: viricsi (294)
Foltos Creative Commons License 2010.04.28 0 0 303
P.J. mesélte, hogy fogyott némi glicerines alkohol is, de akkor lehet, hogy ez csak urban legend.
Előzmény: tri-tonus (300)
RZoli86 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 302
Na, majd ma jól meg lesz szakértve az a tartály... :)
Előzmény: tri-tonus (300)
jim32 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 301
Pénteken 9-kor 2 fővel megjelenek. Jön a fiam is.
(Még jó, h anya gyerekorvos és ír igazolást...) :-))
Előzmény: viricsi (264)
tri-tonus Creative Commons License 2010.04.28 0 0 300
Eredeti orosz vodkával volt a fedélzeten egy nagyon szerény koccintás az átadás-átvételre, amit a gépet megszerző K.Gy. nyugállományú repülőtiszt „véletlenül tárolt” magánál. Érdekesség talán, hogy mivel ez Il-14T teherszállító volt, az oroszok nem akarták engedélyezni, hogy álló utasok is legyenek az átrepülésen (1987.12.08.). Végül sikerült elintézni, hogy öten jöhessenek (K.Gy. 2 PG fotós, P.J. a múzeumtól és egy tolmács a PG-ből).

Viszont maradt még a gépben egy kis benzin, ami sokak fantáziáját mozgatta az ACE-nál. Hiába csak Tökölről jöttek át (mindössze12 percig tartott), valamennyi kis navigációs tartalék akkor is kellett. Azt már nem tudom, sikerült-e privatizálni, illetve egyáltalán mi lett vele. Leszállás után az oroszok csak a válasz-jeladójukat szerelték ki meg még pár speckó rádiós cuccot. Azt csak vélelmezni tudom, hogy a szesztartály üres volt.

A gépnek egyébként december 31-én járt le az üzemideje, így elméletileg addig még fölszállhatott volna. Tehát 100%-osan üzemképes volt, és ha azóta sikerült egyben tartani, akkor valóban egy nagyon fontos műszaki emlék.

 

Előzmény: Foltos (299)
Foltos Creative Commons License 2010.04.27 0 0 299
Nos én úgy tudom, hogy amikor ez az IL-14-es megérkezett saját szárnyán Ferihegyre, akkor is a gép saját folyadékával történt a koccintás.
Előzmény: tri-tonus (296)
manhattani Creative Commons License 2010.04.27 0 0 298
Bocsánat, nem elavult, hanem elévült.
Előzmény: manhattani (297)
manhattani Creative Commons License 2010.04.27 0 0 297
Kicsit hasonló történet, legalábbis anyagszinten.
A 70-es években a Pósta Honeywell gépe mellett dolgoztam (remélem, már elavult...), ott a szalagos tárolók fejét két anyaggal lehetett tisztítani: triklóretilénfluórcianiddal, vagy tisztaszesszel.

Az ilyen tárolók recergazdája a naaagy Szovjetúnió volt (a bolgárok később szálltak be), jött ám Iván a Távíró utcába a masinájához. Egyből közölte, hogy a triklórbudadiénakrilnitril nem jó, tiszta szesz kell, mert akkor jobb a bitrét. Hozattak is azt. Aztán láttuk, hogy a naaaagy mágnesszalagos egységek mögött kortyolgatja a tiszta szeszt.

Rábeszéltük, hogy ne úgy tisztán. Vettünk görögdinnyét (érdeklődve nézte, hogy ez milyen déligyümölcs...), beinjekcióztuk a tisztaszeszt a dinnyébe, rátettük a hideg levegőt befújó rácsra és ott hagytuk 2-3 órára. Aztán megettük az egészet. Minek hatására úgy beseggeltünk mindahányan, ahogy kell. De a Honeywell működött.

Ugye ez itt nem nagyon off?? ...
Előzmény: tri-tonus (296)
tri-tonus Creative Commons License 2010.04.27 0 0 296
Na csak egy kis ON hozzászólás levezetésnek a fokhagymás tej után, mert furdal a lelkiismeret. Egy veterán korú hajózószerelő mesélte, hogyan tűnt el az Il-14-esről a tiszta szesz szerinte kb. 1965-ben, amit a homloküveg és a srófok jégtelenítéséhez írt elő az eredeti orosz technológia. Az üveget normál esetben elektromosan és meleg levegővel kellett jégteleníteni, csak nagyon erős jegesedésnél lehetett bekapcsolni az alkoholszivattyút. (A srófok csak szeszt kaptak).

Állítólag a társadalmi tulajdon fokozottabb védelme miatt került sor rá, mivel az etilalkoholt úgymond nem rendeltetésének megfelelően használták fel. Gyengébb fantáziájúaknak: ha nem volt jég, akkor is volt jég... Az aljas merénylet az lett, hogy áttértek a piridinnel készített denaturált szeszre. Ettől kezdve tiszta szesz kivételezését állítólag csak a műszakiak nagyfőnöke személyesen engedélyezhette szigorúan labor-célokra. Így zárult le egy szép korszak, ami előtte a Li-2-eseken is működött. Cpt. Á. L. egyszer Debrecenben elkaszálta a törővéget, az ivánok secc-perc alatt kicserélték, kérdezte Laci bácsi, mivel tartozik? Mondták semmivel, de hazafelé erősen figyeljen az időjárási viszonyokra, mert közben kiszolgálták magukat és leeresztették a munkadíjat.

Előzmény: tri-tonus (293)
Ramius Creative Commons License 2010.04.27 0 0 295

Előre is bocsánatot kérek az ontopik hozzászólásért, akit esetleg zavarna, kérem, ugorja át! :-)))

 

 

Ma kipróbáltuk a reweeltávolító csodamasnát. Szenzációs eredményt produkált - csak sajnos a mi céljainknak mégsem felel meg!!

 

Ugyanis a letisztított felület szép rücskös lett, ami ugye festés esetén kifejezetten kívánatos, mivel remek tapadást biztosít a festéknek. Ugyanakkor a mi tervünk az ablakok szemöldökvonala alatti rész natúr fémszínű lakkozása. Hát, sajnos ez kizárja a masina alkalmazását, hiszen a polírozás hatalmas feladat lenne, ráadásul a lemez vékonyodásával is járna.

 

Endrével rogvest telefonos konzíliumot :-) tartottunk, és abban maradtunk, hogy a vegyszeres tisztításé a pálya.

 

Holnap egytől kenyünk, ha a Jóisten is úgy akarja!

 

 

trikó Creative Commons License 2010.04.27 0 0 277
"De ezek szerint van trikó-márkaszerviz itthon... :))"

Ne menjünk bele. Az eredményeket tekintve szeretnék inkább Ausztriába TB-t fizetni...

OFF:

Januárban műtöttek 3 db koszorúér cserével (tüzelőanyagszivattyú tápkábelek). Kikötötték, hogy rekreáció, 3 havi próbaüzem (műszaki berepülés) után kontroll köll. Ez lett volna most, kaptam időpontot. Igenám, de egy gyomor-refluxos rosszullét miatt ismét kórházaztam. Sebaj, elmentem a szívrendelőbe a megbeszélt időre, erre mondja a kislány,hogy kórházi kezelés után 10 napon belül nem vehetnek fel rendelésre. Mondom, nem szívvel voltam, hanem gyomorral.
Aszongya, akkor sem! Ez a törvény maga, kérjek új időpontot a szívdokitól.
Mondok: mikorra lenne?
Aszongya: Augusztus 8.

Kiszámoltam:
- Január negyedike és augusztus 8 közt épp "szűken" telik le az a 3 hónap, mikor meg kell állapítani, hogy a kicserélt tápkábelek működnek-e.
Kismértékben tajtékoztam a néninek, mire kijött az orvos. Elég hamar átlátta a helyzetet, és FUSIBAN megvizsgált, gyógyszerelést módosított úgy, hogy ne legyen nyoma a számítógépen. Csúnya is lett volna ha az általam is fizetett TB rájön, hogy igénybe vettem arra, amire való :))))

ON

Előzmény: Törölt nick (270)
viricsi Creative Commons License 2010.04.27 0 0 276
...Merthogy profik vagyunk és hatalmas a mellényünk is. :-)))
Előzmény: Ramius (275)
Ramius Creative Commons License 2010.04.27 0 0 275

Az nem úgy lesz!! :-))

 

Ha egykor elindul az első henger, akkor 4-re kész!! :-))

 

 

Előzmény: viricsi (273)
viricsi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 274
Lemaradt: Pénteken már a második réteget nyomnánk fel.
Előzmény: viricsi (273)
viricsi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 273

Dehogy storno! Akkor rakjuk fel az első fehér réteget.

Ahogy korábban írtam, a Petőfi Csarnok-béli rendezvény miatt egy picit később, kb. fél1-1 körül kezdenénk, természetesen iszonyú jó tempót diktálva, hogy estig elkészüljünk.

Előzmény: Ramius (272)
Ramius Creative Commons License 2010.04.26 0 0 272

Ájj!! Akkor a szerda az most storno?!?!

 

 

Előzmény: viricsi (264)
viricsi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 271
Remélhetően nagyon hamar eljön a te időd. :-)
Előzmény: trikó (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!