Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 2 21029

Ahogy vissza olvasok,ezeket a sorozatos mínuszokat nem

igazán értem.

Részemről csak azt írom be,ami esetleg segítség lehet.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 3 21028

Egyik fórumban, lehet, hogy régi vagy, a másikban meg új. Milyen jól esik, amikor zöldfülűként bekopogtatsz valahová, és együttéreznek Veled, támogatnak, megértenek, segítenek a problémádon? Ugye, így van?

Ha nem válaszolnának a kérdésedre, mekkora csapás volna? Kölcsönös ez?

Adunk és kapunk szeretet, segítséget. Ha ez egyensúlyban van, az az ideális, nem csak elvárunk dolgokat, hanem cselekszünk is a többiekért. Csodálatos új napot, segítő kezeket, reményt egészsége jobbrafordulásában Mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 1 21027

Megkeresheted a betegségeidnek megfelelő részeket a rendeletből, de senki sem tudja megmondani előre, mennyit adnak rá, sok a szubjektív elem. A megítélésnek mindig lehetnek új szempontjai. A hivatás, életkor, körülmények, sok minden számíthat.

"A 0-4% közötti károsodást az össz-szervezeti egészségkárosodásnak a kiszámítása és az egészségi állapot meghatározásakor nem lehet figyelembe venni."

 

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1200007.nem

5.3. táblázat A hypertonia okozta károsodások értékelése

A bal kamrai hipertrófiánál, a szív bal kamrai izomzatának megnagyobbodásánál megadnak konkrét értékeket a táblázatban, ez is lényeges lehet!  Hajrá, sok sikert! Írd meg, mi volt!

Előzmény: panzergeneral (21025)
sz16 Creative Commons License 2017.09.18 -1 1 21026
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.17 -1 2 21025

Illetve az is egy kérdés lenne, hogy a 20% egészségromlás vagy annak 1% való meghaladása mennyire nehéz?

Magas vérnyomás, bal szív billentyű megnagyobbodás,gerincsérv több korongot érintő ehhez kapcsolodó Láb kar zsibbadás, vizelet tartás megindítás problémával.

Térdkalács törés, illetve egyéb a térdet érintő rendellenesség.

Látás hallás csökkenés.

Illetve enyhébb pszichés rendellenességek. Szorongás, zárkózottság.

Válaszokat köszönöm.

panzergeneral Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21024

Tisztelt fórumozók!

 

Érdeklődnék, hogy van-e hivatásos rendőr, katona, tűzoltó önök között aki az idén bevezetett rendvédelmi járulékos dologban jártas?

Esetleg már túl is van rajta vagy éppen most csináélja.

 

Köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -1 3 21023

Az orvosszakértôi vizsgálat sajátosságai Az orvosszakértôi vizsgálat nemcsak tartalmá- ban, módszerében is különbözik a klinikai orvosi vizsgálattól. Megfigyelés: Tulajdonképpen akkor kezdôdik, amikor az igénylô belép a vizsgálóhelyiségbe. Figyelemmel kísérjük viselkedését, magatartását, köszönését, kommunikációjának a módját. Feltûnés nélkül figyeljük minden mozdulatát: a járást, a leülést, a vetkôzést, a távozás elôtt az öltözködést. Ezek a tevékenységek sokszor hûebben tükrözik az egyes szervek mûködôképességét, mint a legalaposabb fizikális vizsgálat.Ezeket az igénylôk többsége automatikusan végzi, míg a célirányos vizsgálat során tudatosan befolyásolhatja azokat. Például • ruháját teljes karemeléssel teszi fel a fogasra, holott a vizsgálat során a kar emelése „ellenállásba ütközik”; • nadrágját a csípô és a térdízület teljes behajlításával húzza le, míg a vizsgálat során ezen ízületeit nem hajlítja be; • hajlított testtel fûzi ki a cipôjét, míg a vizsgálat során a gerincét „nem képes” behajlí- tani; • a kabátját, ingét kigombolja, míg a vizsgálat során „nem képes” az ujjait behajlítani. Ezeket a megfigyeléseket az értékelés során figyelembe kell venni, mert csak így alkotható hû kép az igénylô állapotáról.

 

A mai napig használják.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21022

Ajánlanám Dr.Juhász Ferenc irányelvek című

könyvét,ami 2008-ban készült,orvosszakértőknek.

A beteg észrevétlen megfigyelése is részletezve van.

bandolesa Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21021

Én is 2013-ban rokkant járadék ként indítottam az igénylést,és 50%-öek-t kaptam így lettem EGYT-n.

 

Nem is fellebbeztem az 1-fokot,messze van a 70%-tól.

 

Csak 1-dolog nem mindegy. EGYT mellett nem lehet hivatalosan egy napot sem dolgozni,mert elveszik a rokkant járadék megtartása mellett pedig korlátlanul lehet!

Ez így nem jól van azért!

Előzmény: AmazingGecko (21015)
bandolesa Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21020

Így van,jó résen lenni,már a váróban is figyelik az embert.

Váróban úgy megy,mint a nyúl az orvos előtt meg sántít,mint egy öszvér-erre vigyázni kell!

Előzmény: AmazingGecko (21007)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -2 0 21019

Igen, annyira hasonló az elnevezésük, hogy az ember már keveri a szezont a fazonnal! :)

Előzmény: Törölt nick (21018)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 1 21018

Rokkantsági járadék, szerintem.

Arra gondoltál,csak ellátást írtál,nem mindegy.

Előzmény: AmazingGecko (21012)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 1 21017

Valóban nem ugyanaz,csak az előzőleg leírtak alapján

válaszoltam.

Ott meg rokkantnyugdíjat említettél.

 

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -1 1 21016

Habár ez a 2 új betegség lehet, hogy nem is számít bele a %-ba, mert nem a 25. év betöltése elött keletkeztek!

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -2 0 21015

A legutóbbi felülvizsgálat szerint 51% az öek, így EGYT-re vagyok csak jogosult.

Azóta van 2 új betegségem (cukorbetegség és alvási apnoe), de ezekkel együtt sem hiszem, hogy megadják a 70%-ot.

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -1 0 21014

Habár én is összekevertem a kettőt.

Mivel nincs semmi biztosítási időm, ezért a rokkantsági ellátás esélytelen, csak a rokkantsági járadékra van esélyem, de csak akkor, ha az öek. eléri a 70%-ot.

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -2 1 21013

 

Rokkantsági járadékra az jogosult, aki a 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 százalékos mértékű és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban, megváltozott munkaképességű személyek ellátásban nem részesül. (Vagyis a rokkantsági járadék NEM folyósítható együtt a rokkantsági ellátással.)

2016. január 1. napjától módosultak a rokkantsági járadékról szóló 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet (Rendelet) előírásai. 2016. január 1-től a rokkantsági járadékra való jogosultság megállapításához nem 80 százalékos mértékű egészségkárosodás, vagy teljes munkaképtelenség, hanem a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 %-os mértékű egészségkárosodás fennállása szükséges.

A Rendelet változása folytán az a személy is jogosultságot szerezhet rokkantsági járadékra, akinek 2012. január 1-je és 2015. december 31-e között a rokkantsági járadék iránti igényét azért utasították el, illetve a járadékra való jogosultságát azért szüntették meg, mert az egészségkárosodása nem érte el a 80 százalékos mértéket, vagy nem minősült teljes munkaképtelennek, feltéve, hogy a 25. életév betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 %-os mértékű. A jogosultság megállapításához újabb orvosi vizsgálatra nincs szükség, ha a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 százalékos mértékű egészségkárosodását igazoló - a rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított – szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás érvényes.

A rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás a soron következő felülvizsgálat időpontjáig minősül érvényesnek.

A 70 %-ot elérő egészségkárosodás esetén új rokkantsági járadék megállapítására legkorábban 2016. január 1-jétől kerülhet sor.

Nem akadálya a rokkantsági járadék megállapításának, ha az igénylő fogyatékossági támogatásban részesül, illetve, ha az igénylő után családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll.

A rokkantsági járadék megállapításának nem feltétele, hogy az igénylő szolgálati időt szerezzen.

 

 

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasai/rokkantsagi-jaradek-es-rokkantsagi-ellatas

 

 

A ROKKANTSÁGI JÁRADÉK ÉS A ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS NEM UGYANAZ!

 

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -2 0 21012

Én úgy tudom, hogy ha az öek eléri a 70%-ot, akkor BIZTOSÍTÁSI IDŐ NÉLKÜL IS automatikusan jár a rokkantsági ellátás.

Tavaly ez 80% volt, idén levitték 70%-ra, de ezt is csak az kapja meg, akinek minimum hiányzik a feje.

 

Vagy nem jól tudok valamit?

Előzmény: Törölt nick (21009)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.09.16 -1 0 21011

Most változtattak azon is ha nincs meg a biztositási idő 2016 52%c2 re nem kaptam meg az ellátást hiába voltam 2009 rokkant nyugdijas de mivel gyesen voltam a gyes a gyet nem számitott biztositasi időnek 2016 oktoberetol iden juni 30 ig volt munkahelyem fő kefenel.de az is megszunt martonvasaron igy ujra kérhetem a megállapitást rokkant 2003 ota vagyok  4orában volt munkám csak a gyes idejen nem

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 1 21010

2008-2012.01.01-ig volt 80-százalék öek-től megállapítható 100-százalékos rokkantság.

 

Előzmény: AmazingGecko (21008)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 1 21009

Rokkantnyugdíj 2012.01.01-től megszűnt.Rokkantsági ellátás van

helyette.

Ha nincs meg az igénylő biztosítási ideje,lehet akár 85-százalékos

öek is megállapítva, ellátást nem fog kapni.Lásd

Mmtv-vény-ben.

Nem tudom, kinek mire van esélye,a megmaradt egészségi állapotra helyezik a hangsúlyt.

Előzmény: AmazingGecko (21008)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -2 0 21008

Ha valakinek nincs biztosítási ideje, akkor ugye 70% öek felett jár csak automatikusan a rokkantnyugdíj? Úgy rémlik, hogy tavaly még 80% volt, aztán idén levitték 70%-ra, amit persze szinte senkinek nem adnak meg.

Az alábbi betegségekkel van esély a 70%-ra?

 

Nem meghatározott skizofrénia, skizoid személyiségzavar, agorafóbia, cukorbetegség, magas vérnyomás, alvási apnoe, kényszeres cselekedetek és gondolatok, rekurrens depresszió.

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.16 -1 2 21007

Érdekes ez a megfigyeléses dolog. Én kb. fél órát vártam, mire behívtak, de közben a vizsgáló doktornő többször kisétált, majd vissza és engem nézett sandítva. Ez persze nem bizonyíték semmire, de szerintem már a váróteremben is megfigyelhetnek, hátha látnak valami gyanúsat. Pl. súlyos mozgáskorlátozott vagy idegbeteg személynek van-e kísérője vagy egyedül jött stb.

Előzmény: otthonülő (21006)
otthonülő Creative Commons License 2017.09.16 -1 1 21006

Fiskális ország maradtunk. Sok mindent el lehetne intézni a neten, de "szeretünk" belefulladni a papírokba. Szépen időrendben, betegségek szerint kell rendezni a "dolgaidat". 

Házi orvosom azt mondta, hogy szerinte meg sem nézik az ő kitöltött  4 oldalas papírját.

Bekérik az iratokat(halmazokat), és kb. 5-10 perc múlva behívnak. Ennyi idő alatt képtelenség alaposan átnézni papírjainkat, képben lenni betegségeinkről.

Valóban figyelik minden mozdulatodat. Egyik fv.-kor bent volt egy idős férfi, aki látszólag iratokat rendezett, de tudtam, hogy engem figyel. Ez nem paranoia. Pl. leejtette "véletlen" a ceruzáját, figyelte reakciómat.. azért sem vettem fel.

Előzmény: mrduckhead (21004)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 -2 1 21005

Mert ellenőrzik a bemutatott e.ü.doc hitelességét.

A vizsgáló helységben való belépésed után,megfigyelnek,

meg távozáskor is.

Előzmény: mrduckhead (21004)
mrduckhead Creative Commons License 2017.09.15 0 2 21004

--Számítógépen látják betegutadat, még azt is, hogy kiváltod-e a gyógyszereidet

 

Ez az,amit nem értek.Vagyis azt nem értem,hogy a következő fv-nál miért kell vinni a papírokat,mikor ők látják azt,hogy mikor-milyen problémával kellett menned.

Tökk fölösleges az ambuláns lapokat,stb vinned magaddal,mikor a rendszer azt látja.Ergo:számítógép utján lekérdezik a "dolgaidat".

 

Előzmény: otthonülő (20997)
mrduckhead Creative Commons License 2017.09.15 0 0 21003

Köszönöm a táblázatot.Vagyis a linket.

De ez nekem totálisan magas.Mivel nekem csontritkulásom van,ezt nem találtam meg.(ahogy a csigolya összeroppanást sem)

Vagy én nézem be a dolgot,és mamlasz vagyok hozzá. :) 

Előzmény: Törölt nick (20995)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.09.15 0 2 21002

Sziasztok igértem írok hogy haladok,minden papirom meg van a hazi orvosazt mondja nem kell a beutalo mivel 1 éve a c2 52% ek megkaptamde ellátás biztositasi idő miatt nem.az állapotom sajnos romlott de az a százalékban max 3 % dobna .Az uj modositás szerint meg van a biztositási időm 35 éves kor előtt lettem leszázalekolt es iskola után 180 belül dolgoztam a gy van esély hogy megkapom az ellátást .Azt mondták a tavalyi 180 nap lessz figyelembe véve az átlag kereset miatt

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 2 21001

Értem,nekem sem gyógyítható betegségeim vannak,de

két évenként látni kívánnak.

Előzmény: barbi1976 (20999)
barbi1976 Creative Commons License 2017.09.14 0 2 21000

Szia!Nekem is autoimmun betegségeim vannak.Ismerős a helyzet sajnos.

Előzmény: valerya (20998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!