Keresés

Részletes keresés

oliati Creative Commons License 2017.10.02 0 1 57195

" A  felárat nem áll módunkban visszafizetni. Amennyiben ezt nem fogadják el, kifogásaikkal forduljanak a Békéltető Testülethez, vagy a bírósághoz . Bízom benne, hogy a későbbiek során is utasaink között találjuk Önt "  -írta a Kartagotours ügyvédje. Azt hiszem ehhez már nincs mit hozzáfűzni :( 

Előzmény: EAndi61 (57194)
EAndi61 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 57194

Szerencsére nekem jó a tapasztalatom ezúgyben. A Sun & Fun idegenvezetői ott voltak a buszon, mindenkit bekisértek a szállodába.  Remélem ez igy is marad. Pont ezért a viselkedésért hagytuk el annak idején a Neckermannt. Ott a magyar utas nem ember, csak a német.  Én ugy hallottam, hogy a telepitett idegenvezetőkön próbálnak spórolni az utazási irodák. 

Előzmény: oliati (57192)
Merhaba Creative Commons License 2017.10.01 0 0 57193

Szia!

 

Nagyon szomorú történet, de sajnos ez a magyar valóság!

 

Üdv!

Előzmény: oliati (57192)
oliati Creative Commons License 2017.10.01 0 2 57192

Sajnos az Utazási Szerződésben  is le van írva, hogy probléma esetén az idegenvezető által aláírt jegyzőkönyvet fogadják el,  DE ! :  manapság már az idegenvezető sem kíséri be az utasokat még a szállodába sem !!!!  A buszvezető kiveszi a csomagokat, az utasok bemennek a szállodába és minden továbbit ők intéznek,  nincs segítség.  Mi másik szállodába lettünk "áthelyezve "  túltöltöttség miatt,  az idegenvezető még a buszon a szállodánkba érkezés előtt kb. 2 perccel közölte mindezt, majd azt is hogy biztosítják a tengerre néző szobát, hiszen az 3 főre ki lett fizetve ! Aztán a szállodában nem volt  tengerre néző szoba, és mivel még Magyarországon a Kartagotours  illetékese megígérte, hogy ha nem lesz tengerre néző szoba, a felárat visszatérítik, ezért nem is problémáztunk e miatt. Hazaérkezés után  megírtam az "illetékesnek," hogy jártunk, mellékelve a fotókat, és leírva egyéb kisebb -nagyobb problémákat.  Csak a tengerre néző szoba felárat kértem vissza, az már mellékes, hogy indulásunk 4,5 órás  késéssel történt elutazáskor.  Mindenesetre írtam jegyzőkönyvet is, de az idegenvezetővel visszautazáskor sem találkoztunk, csak buszsofőr gyűjtötte össze a csoportot , vitt vissza a repülőtérre. Nos a panaszomra 30 nap után érkezett válasz, hogy mivel nem tudtam jegyzőkönyvet mellékelni idegenvezetőjük aláírásával, bár a szobaszám, szobakártya és fotók alapján bebizonyítható  a szobai kilátás - utcára, útra  néz -  nem áll módjukban visszafizetni  a tengerre néző felárat. Mindezt, törzsutasként,  tucatnyi velük történt utazást követően. Ennyit a Kartagotoursról ! 

Előzmény: Pierr_Kardán (57185)
Merhaba Creative Commons License 2017.09.30 0 0 57191

Üdv!

Előzmény: malazs (57190)
malazs Creative Commons License 2017.09.30 0 4 57190

Mi is újra itthon, egy tökéletes 8 éjszakán vagyunk túl. Minden simán ment,az idő nappal stabilan 30-31 fok volt éjjel 23-26 fok, még hajnal 3-kor is rövidnadrág+poló elég volt,sosem kellet sem hosszú nadrág,sem vékony pulcsi. A tenger itt 26-27 fok volt, teljesen ideális minden. Beszámolót most nem írok, ugyanaz a tapasztalat mint júniusban.

malazs Creative Commons License 2017.09.30 0 0 57189

online be tudsz csekkolni, az appot nem ajánlom,az övék valamiért igen vacak.

Előzmény: Gsx-rr (57186)
Maca6 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 57188

Sziasztok! 

Csatlakozom egy régebben előttem szólóhoz,hogy a Pegasos Resort fantasztikus hely. A tengerpartja egy álom...full homokos tengerpart. Mi szeptember 10-20ig voltunk a tenger 28fokos volt.(sztem melegebb volt mint bármelyik medence) Ugyanazt tudnám leírni,amit már egyszer leírtak,uh nem teszem,ha kérdésetek van szívesen válaszolok :) 
Remélem eljutunk még Törökországban és szigorúan csak ide !!!! :) 
A kartago tours utazási iroda szervezésével mentünk és velük is meg voltunk elégedve :) 

Szép 7végét mindenkinek,akik meg nyaralnak vagy készülnek azoknak jó nyaralást! ;) 

Maca6 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 57187

3ig 25 euro
5ig 45 euro 
7ig meg 9ig lehetett még hosszabbítani ,azt hiszem 70 és 90 euro de arra pontosan nem emlékszem már .
És aznap reggel tudják megmondani a recepción,hogy okés-e a dolog :) 

Előzmény: szofyka (57075)
Gsx-rr Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57186

Side Colakli.

Eldolt az Alba Royalba megyunk. 

Bonyolult lett a foglalas vegul.

a baratnom Kievbol jon en Pestrol es igy is olcsobb lett az ut mintha itt fizettem volna be!

 

Turkish Airlines-nal mukodik a mobilos becsekkolas?

a sajat appja kell esetleg hozza?

vagy ha tudja valaki Ios-en kezeli a wallet?

 

 

Előzmény: tengerzold (57175)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 57185

Mi lenne a jogalapja szerinted annak, hogy a kinti idegenvezetőnek kell felvennie a jegyzőkönyvet?

 

Szerintem ilyen szabály nincs, mert ha lenne, akkor a kinti képviselő objektív, vagy szubjektív akadályozottsága kizárná az utas igényérvényesítésének a lehetőségét.

 

A jegyzőkönyvet az utas is elkészítheti, csatolhat hozzá bizonyítékot, így ugyanakkora bizonyító ereje van, mintha az iroda kinti képviselője vette volna fel.

Előzmény: gambl-R (57183)
tengerzold Creative Commons License 2017.09.29 0 1 57184

"Neked kellett volna felvetetni a jegyzokonyvet) a helyi idegenvezetovel."

 

Olvasd vissza, hogy mit írtam korábban...

 

Erről van szó! Ezért funkcionális analfabéta a Taurus Reisen irodavezetője (és akkor finomsn fogalmaztam) ugyanis pont az írtam le problémaként, hogy az idegenvezető 2 hét alatt nem tudott felkeresni minket a szállodában. 

Előzmény: gambl-R (57183)
gambl-R Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57183

Neked kellett volna felvetetni a jegyzokonyvet) a helyi idegenvezetovel.

Előzmény: tengerzold (57181)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57182

Nem értem, hogy mi a baj az utazási iroda által írtakkal. Teljesen jól leírja a folyamatot.

 

Ha neked bajod van a szolgáltatással, akkor leírod egy papírra a problémákat. Ezután aláíratod a kinti képviselővel, vagy ha ő nem írta alá (mert nem elérhető, vagy megtagadja az aláírást) akkor csatolsz hozzá fényképet, orvosi papírt, bármit ami objektíven igazolja az állításaidat.

 

Amikor pedig hazaértél, akkor követed az utazási iroda levelében leírtakat.

Előzmény: tengerzold (57181)
tengerzold Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57181

Miután az itt megosztott problémát levélben megküldtem a Taurus Reisen irodavezetőjének, többek között ezt tudta válaszlevélben leírni (ezek alapján funkcionális analfabéta), ezért kérdeztem, hogy az adott esetben vajon kinek kellett volna a jegyzőkönyvet felvennie...?

 

"Amennyiben a telepített idegenvezető és a szálloda vezetése nem tudja megoldani az utas által felvetett problémákat, úgy azt szigorúan jegyzőkönyvben kell rögzíteni és az utazás tényleges befejezését követő 3 napon belül a panaszát ill. a jegyzőkönyvet írásbsn, postai úton, v. személyesen el kell juttatni az utazási irodának."

Előzmény: Pierr_Kardán (57178)
tengerzold Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57180

-felvett

Előzmény: tengerzold (57177)
dp2008 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57179

Ha kint felvettèk a jk.-t akkor mit akarsz kiállítatni? Ha ott aláirtátok akkor az elvileg ki van àllítva. Max itthon szerkesztik, nyomtatják ha kézzel írodott de akkor is az az eredeti.

Előzmény: tengerzold (57177)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57178

Szerintem a PTK-ban nincs arra szabály, hogy egy szerződés teljesítésével kapcsolatos kifogásokról kinek kell elkészítenie a jegyzőkönyvet. Vélhetőleg az készíti el, akinek az érdekkörében áll a hibás teljesítés részleteinek a rögzítése.

 

Aláírni viszont mindkét félnek alá kell írnia, vagy ha a vállalkozó nem írja alá, akkor a megrendelőnek kell olyan olyan bizonyítékokat csatolnia hozzá, amelyek a hibás teljesítés tényét egyértelműen rögzítik (fényképfelvétel, videófelvétel, stb.)

 

Persze szigorúan véve ekkor ez már nem jegyzőkönyv, de a később igényérvényesítéshez elegendő alapot szolgáltat.

Előzmény: tengerzold (57177)
tengerzold Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57177

Szerintetek a kint felmerülő problémáról felvett jegyzőkönyvet kinek kell kiállítania?

latogato 33 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57176

Beállítható időjárásjelentés:

 

www.ventusky.com

Előzmény: Gsx-rr (57170)
tengerzold Creative Commons License 2017.09.29 0 0 57175

Melyik régióba mennétek?

 

Előzmény: Gsx-rr (57172)
feketefelho Creative Commons License 2017.09.28 0 1 57174

4-5 napra elég megbízhatóak, ennél hosszabb távra én már nem javasolnám, hogy komolyan vedd őket.

Annyi látszik, hogy a maihoz képest október 5-re kb 5 fokkal csökken majd a maximum hőmérséklet (vagyis a mai 28 fok helyett 23-24 fok várható).

Utána meg tudja a fene mi lesz, már nagy az előrejelzések bizonytalansága.

A Netes előrejelzésekkel az a nagy baj, hogy az ember nem tudja miből készültek (nem is kötik többnyire az orrotokra, mert valószínűleg nem is jelentene semmit, ha tudnátok, hogy az amerikai, a japán, a norvég, vagy a ... modell alapján látjátok a kis színes piktogramokat, meg a hőmérőt az adott web oldalon).

Érdemes több oldal előrejelzéseit összehasonlítani, ha megegyeznek, akkor valószínűleg olyan lesz az időjárás (mérget akkor sem vennék rá, de jó az esélye).

Én az alábbi 3 oldalt javaslom:

1. https://www.wunderground.com/forecast/tr/antalya

Ez az előrejelzés az amerikai (GFS) modell adatait mutatja be (a Best Forecast ennek a javított változata).

A menü sor jobb oldalán a fogaskerékre kattintva beállítható a C fok.

A város neve alatt lévő fülek közül válasszátok a "10-day"-t.

Van település kereső ablak.

Lehet még sok mindent állítgatni, nézegetni, elég informatív oldal.

2. https://www.yr.no/place/Turkey/Antalya/Antalya/long.html

Ez a norvég modell.

Itt is lehet településekre keresni.

3. http://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/kulfold/

Ez a magyar meteorológiai szolgálat (OMSZ) oldala, azért ajánlom csak, mert itt lehet megnézni az ECMWF (európai modell) előrejelzéseit (nem tudok más weboldalt, ahol ennek az egyébként fizetős modellnek az adatait ingyen meg lehetne nézni).

Sajnos nem túl informatív, a felülete a másik kettőéhez képest kaotikus, de azért ki lehet silabizálni a lényeget. 

 

Az interneten található előrejelzések többsége az amerikai (GFS) modell ingyenesen elérhető adatait használja, emiatt nem különböznek egymástól lényegesen.

Ezért ajánlottam a fenti 3 oldalt, mert ezeken egymástól eltérő modellek eredményeit lehet összehasonlítani, ezek alapján biztosabban lehet megtippelni a várható időjárást.  

 

Előzmény: Gsx-rr (57170)
tkisgyongyi Creative Commons License 2017.09.28 0 0 57173

Nézd meg újra! Napról-napra változtatják az egy hétnél távolabbiakat.

Előzmény: Gsx-rr (57172)
Gsx-rr Creative Commons License 2017.09.28 0 0 57172

Akkor még gondolkodom,lehet lemondom. Holnapig van időm! Okt. 5.-én mennénk

Előzmény: gambl-R (57171)
gambl-R Creative Commons License 2017.09.28 0 0 57171

Néhány napra előre viszonylag megbízhatóak. Hosszabb távra nem érdemes nézegetni őket.

Előzmény: Gsx-rr (57170)
Gsx-rr Creative Commons License 2017.09.28 -1 0 57170

Mennyire lehet hinni ezeknek a netes időjárás előrejelzéseknek? Jövő hétre 25 fok körül és esős időket ígérnek!

hunaqua Creative Commons License 2017.09.27 0 0 57169

Jó lesz! :-)

Előzmény: pandus1111 (57167)
pandus1111 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 57168

Köszönöm szépen, tényleg jó oldal! :)

Előzmény: Jóskabp (57159)
pandus1111 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 57167

Remélem, nem lesz nagyon hűvös,- sajnos csak ilyenkor tudunk menni bárhová is, s bizony jó lenne, ha a tengerben is lehetne fürödni...

Ismerőseim sokan vannak Tunéziában, ott ragyogó az idő...

Köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: hunaqua (57156)
pandus1111 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 57166

Szia, nagyon örülnék, ha írnál, amikor megérkeztetek, köszönöm előre is... :)

Várom az infókat!

Jó utat és kellemes pihenést kívánok! :)

Előzmény: GYURMÓKA (57157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!