Keresés

Részletes keresés

Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.11 0 0 118427

Port Ghalib Siva 

Tavaly decemberben 2 fő 2 hét HB (benne a karácsonyi vacsorával) a Port Ghalib Palace bottom price 576 EUR!!!! jól olvasni ötszázhetvenhat euró volt.

Mi korán book-oltuk így 644 EUR lett,de még így sem volt ok panaszra.

Most ugyanez min a duplája!

Előzmény: pudingman (118425)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.11 0 0 118426

Most láttam,h dec ill januárban Sharm El Sheikh-be 2 főre 790 EUR Bécsből  igaz HB,de nincs vízumdíj

Előzmény: Róna Tas Ákos (118424)
pudingman Creative Commons License 2018.09.11 0 0 118425

Igen, jónak tünik! :)

Melyik hotel?

Előzmény: Róna Tas Ákos (118424)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118424

Mi kaptunk egy ajánlatot dec 1-15 közöttre Marsa Alamba 760 EUR 2 főre Bécsből

Szerintem jó ár

Előzmény: pudingman (118423)
pudingman Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118423
Előzmény: Róna Tas Ákos (118422)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118422

"Alapvetően nem vonz a gondolat, hogy a rekkenő európai hőségből a még rekkenőbbe menjek"

Egyetértek.

Tavaly januárban, októberben, decemberben idén január 27 február 11 ill március 30- április 13-ig voltunk.

Tervezünk 2 hetes utat október végén ill dec 1-15 között.

Ezen időszakokban nem volt rekkenő hőség csak kellemes meleg ill április közepén már hőség.

Nyáron teljesen értelmetlen kimenni.

Előzmény: :lx: (118420)
:lx: Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118421

Hogy is mondjam... a szálloda fizetés előtti píárja és a landolás utáni nem állt éppen szinkronban.

Megmosolyogtató volt, hogy "van csúszda, de az felújítás miatt le van zárva".

Oké, elfogadjuk.

Tényleg van csúszda és tényleg nem üzemel, de szó nincs bármilyen munkáról, csak a sós levegő foglalkozik vele.

 

A karnaki templom előterében az egyiptomi - magyarul egyébként kiválóan beszélő - idegenvezető rámutatott egy összetört járólapra.

- Találjátok ki, hogy ez hány éves!

Röpködtek az ezer évek a licitálásban, aztán lezárta:

- Ez nem háromezer, hanem három éves. Ott benn, ami egészben van, az a háromezer éves.

Előzmény: wongkok (118418)
:lx: Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118420

Nem hiszem, hogy nálam lesz 10. út. Alapvetően nem vonz a gondolat, hogy a rekkenő európai hőségből a még rekkenőbbe menjek, de engedek a családon belüli erőszaknak.

Annyi beleszólásom volt, hogy nemet mondjak Görögországra, amiről eddig azt gondoltam, hogy annál jobban nem lehet megkérni amatőrködések, és bólogatásba bugyolált semmi árát.

Tévedtem. Úgy tűnik, én idegen kultúrákat csak a kocsmaasztalnál tudok igazán befogadni.

 

Előzmény: Róna Tas Ákos (118416)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118419

Első mondatodban a többször szó helyesen: mindig.

A Grand hotellel egyébként nincs igazán gond,

szép a kert, jó a part ( korall max a kikötő láncain van,de aki pihenni megy annak szerintem nem ez az elsődleges kérdés.

Talán a téli időszakban nem ártana fűtött medence,de akinek az kell átmehet az utca túl oldalára.

 

Előzmény: wongkok (118418)
wongkok Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118418

Igen, Bécsből többször olcsóbb mint itthonról.

A Grand Hotel a legolcsóbb szálloda az ETI kinálatában, nem véletlenül... :(

Előzmény: Róna Tas Ákos (118416)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118417

Elnézést a félreértések elkerülése végett az árak drágulását EUR-ban értettem nehogy az árfolyan emelkedésre gondoljon vk.

Előzmény: Róna Tas Ákos (118416)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.10 0 0 118416

Mi tavaly januárban jártunk ott meg idén februárban a Resort-ból átjártunkban.

Ami az ETI-s fickót illeti (most már Marsa Alam-ban boldogítja az arrajárókat!) ő a nagy átverő show része !

Cél minél több méreg drága ETI  fakultatívot eladni.A többi le van sz@rva!

A hotelnél nem tapasztaltuk azt ,amit leírtál,de lehet azért ,m 10. utunk után mi már nem akadunk fent semmin.

Hogy is mondta néhai Antall József?

Tetszettek volna inkább Arubára menni v másik hotelt választani!

Ami minket igazán zavar,h ugyanolyan hotel, ugyanolyan szolgáltatás Bécsből néha féláron v min 30%-kal olcsóbban van ill. az idei árak Budapestről is min 30-40%-kal magasabbak mint voltak tavaly.

A többi csak hab a tortán!

Előzmény: :lx: (118415)
:lx: Creative Commons License 2018.09.10 0 3 118415

Két hete jártunk ott.

 

A kinti magyar kapcsolat azzal kezdte bevezetőként, hogy "a szálloda négycsillagos, ami Európában kb. 3-at jelent, szóval csodát senki ne várjon" - maximálisan jól írta le ezzel. 

Nekem az lett volna a csoda, ha semmit nem kellett volna szerelnem a szobában (valahogy mindig kijut), de kellett. Hogy a terasz ajtaja nyitható és zárható legyen, egy körömolló segítségével megoldódott, de akadt olyan, amit szerszámok híján ideiglenesen tudtam megjavítani és bejelentettük a recepción. Az a "holnap", amikor megnézik és megjavítják nem jött el, amíg ott voltunk.

Az ajnározott, kétterű szobában egyébként olyan hűtő volt, aminél jobbat találni lomtalanításkor.

 

A kaja 2-3 naponta rotálódik, de - ha nem volt rántott hús a jeled az oviban - ezzel el lehet lenni, sőt, ha kedveled az újféle halételeket, még jó napjaid is lesznek. 

Ami először szokatlan, aztán már inkább dühítő, az a bénázás. A kést-villát nem képesek egy tárolóba kitenni, hanem, amikor az első terítésé már nincs az asztalon, meg kell várnod, amíg észrevesznek, és osztanak neked... ha nem vesznek észre, szólni... gyakran többször.

 

Azt egy héten keresztül minden este kérni kellett, hogy vacsorához hozzanak pár mézet - a reggeli teához természetes, az estihez nem.

Az üdítő gyanánt kitett keverőgépes szörpök minimalisták, és nem tudtuk megnevezni azokat a gyümölcsöket, amelyekre hasonlítani akartak volna; szöveg vagy rajz pedig nem segített a tippelésben.

 

A tengerpartot hatkor lezárják, de a szállodának van egy medencéje... viszont azt már fél hatkor.

A medence mellett van egy goffrys-palacsintás, egyik nap a nejem beállt a sorba (előtte 3-an), és ki is várta, hogy a két gyereknek hozzon 1-1 goffryt: ez másfél órájába telt, mert 1 sütőrekesszel dolgoznak, azzal is bénán. Csak akkor vállalkozz rá, ha nincs sor, vagy ráérsz.

 

Ha meginnál egy tisztességes sört a parton, légy pofátlan! Mivel Egyiptom éves alkoholfogyasztása - nyilván vallási okokból - 3 deci, számukra az, hogy egy sört kérsz, azt jelenti, hogy megtöltenek egy kétes tisztaságú másféldecis (lehet, hogy csak 1) műanyag poharat. Új deci, új kivárás. Ki kell emelni a pult mögött bontogatott Luxor sörös üveget (nem rossz... és más úgy sincs) a pultos kezéből és kitölteni egy saját kriglibe, aztán visszaadni.

 

A takarítótól minden reggel kaptok egy-egy palack vizet, ill. strandzárásig a strand/medence körül lévő ballonokból tudtok tölteni. Azaz tudtok az étkezőben is, de ott árgus szemekkel figyelnek: nejemmel elvittük oda töltésre a saját palackjainkat és a gyerekekét. Egy pincér elibénk toppant azzal, hogy fejenként egy. Mondtuk, hogy ezzel nincs gond, mert mi kettő, meg a két gyerek, az 4 és pont annyi palack van nálunk - ebből egy kis vita tudott kerekedni.

 

Az egy ordas kamu, hogy mindenki beszél angolul vagy németül, annak sokkal több köze van az igazsághoz, hogy senki sem veszi el a kedvedet azzal, hogy azt mondja, hogy nem érti meg, amit mondasz: mindenki bólint, jeszel és jázik mindenre, aztán akkor derül ki, hogy gőzük nincs arról, hogy mit kértél, amikor nem kapod meg*. 

Persze az is előfordul, hogy azért nem kapod meg, mert nem jattoltál. Nem mindenki büntet ezzel, de sokan szemrebbenés nélkül, függetlenül attól, hogy mennyire volnál inkluzív.

 

 

Mi ETI-vel mentünk, az ottani kapcsolattartónak a csillagok korrekt vázolásán túl nem sok megmozdulása volt, nem is támaszkodtunk rá. Egy szlovéniai szervezővel németül-angolul sokkal gördülékenyebb volt a tervezés.

 

Ha javasolhatom és ha teheted, ha snorkelezni mennél, ne olyan programra, amelybe az Orange/Paradise szigetek látogatása is beletartozik. Sem az iszapbűzös víz, sem a zsúfoltság, sem a hófehér homoknak mondott, valójában csikkekkel teli zúzott korrall és sóder nem éri meg, hogy ott hagyja miatta az ember a tengeri élővilágot. Aki mást írt bárhol, az magát vigasztalja.

 

Nem akartam itt eláztatni a szállodát, ezért azt nem írtam, ami működött, azt ui, természetesnek veszem.

Jó utat!

 

 

* Egyik alkalommal kifogyott a forróvizes tartály. Mondom az egyik konyhásnak, hogy hot vótör is áut, hevesen bólogat. Két perc múlva megjelenik egy kollégája egy húszliteres ivóvizes ballonnal, ránéz a ivóvíz tartályára, látja, hogy van benne, visszamegy ballonostul. Elkapom a csészéket kihozó srácot, hot vótör is áut. 

- Yes - és mutat a hideg vízre - water.

Mutatok a forrós tartályra.

- Empty.

- Hö?

- Empty.

Hitetlenkedve néz.

- Empty???

Aláteszem a csészét, az időközben az edény falról lecsorgott cseppekből összeállt korty kiszenvedi magát a csapon át.

- Not empty...

Mutatom neki, hogy nem én zártam el, hanem ez volt a vég.

- Empty!

Ámulva néz. Aztán bekattan neki valami. Momentozik egyet. Berohan a konyhába.

Egy perc múlva jön a ballonos srác, megint ránéz a hideg vízre... akkor kaptam el a karját és toltam a tartályhoz, amikor hátraarcot csinált a konyha felé.

 

Picit komikus, de amikor minden étkezésnél ilyesmi folyik, akkor már irritáló.

Előzmény: Emi60 (118380)
VBné Creative Commons License 2018.09.09 0 0 118414

Az elérhető véleményekből az tűnik ki,hogy a tenger jó,homokos,de látnivaló a vízben nem nagyon van.

Előzmény: Magó Béla (118413)
Magó Béla Creative Commons License 2018.09.09 0 0 118413

Üdv mindenkinek.Hawaii Le Jardin 5* Hotelről tud-e valaki akár pozitív,vagy negatív infót?

 

Imruschka Creative Commons License 2018.09.07 0 0 118412

Sziasztok!

Valaki volt mostanában a Grand Seas Resort Hostmark-ban?

Próbáltam keresgélni infokat róla,de csak nagyon régi véleményeket találtam...

Köszönöm szépen!

Balázs Tamás Creative Commons License 2018.09.04 0 0 118411

De van ám:)Az Iberotel meg a Jazz is komoly minőségi ugrás:)

Ne a csili vilire gondolj,hanem az ellátásra a személyzet hozzá állására.

Előzmény: Germanus Rózsa (118410)
Germanus Rózsa Creative Commons License 2018.09.04 0 0 118410

Köszi, ha naponta többször félórákra be tudunk menni az tökéletes. 

 

Makadi öbölben néztem, illetve itt olvastam sokan dícsérik a Prima Life-ot. Másik szálloda amit a bookingon nagyon dicsérnek a Jaz Makadina vagy az Iberotel Makadi. Utóbbiak majdnem 2* annyiba kerülnek mint a Prima. Van ekkora különbség a szállodák között? 

 

Köszönöm!

Előzmény: Róna Tas Ákos (118409)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.04 0 0 118409

Semmi gond nem lesz,de órákig nem tudsz bent maradni a vízben.

Neoprém ruha segíthet.

Előzmény: Germanus Rózsa (118408)
Germanus Rózsa Creative Commons License 2018.09.04 0 0 118408

Sziasztok!

December végén utaznánk Makadi öbölbe. Azt látom, hogy kb. 22-24 fokos lesz a víz is és a levegő is. De ez hőérzetben ott mit jelent? Pl. rövid időkre 20-30 percekre be tudunk menni halacskákat nézegetni? Vagy arra alkalmatlan ez az időpont?

Előre is köszi.

Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.09.04 0 0 118407

off

Sosem veszek feltöltő kártyát sem Tunéziában, sem Egyiptomban.

Mindkét helyen voltam szeptemberben , az időjárásra semmi panasz.

Sharm El Sheik-ben tavaly még október végén is 28-30C volt.

Idén is megyünk.

Csalódás kizárt ( hacsak az állandóan emelkedő árak nem!)

Előzmény: Tunézia fan (118405)
VBné Creative Commons License 2018.09.03 0 0 118406

Köszi,megnézem,azt ugye tudjátok,hogy minden utazási iroda ígéri a korallt is,a homokos-kavicsos partot,is,nem korallosat!Ha nem járod ezerszer körbe kint nagy csalódás ér.

Előzmény: traveller. (118404)
Tunézia fan Creative Commons License 2018.09.03 -1 0 118405

off

Tudnál segíteni a Tunézia fórumban a net kártyás kérdésre és még egy kérdés Te már voltál szept végén milyen az idő olyankor arrafelé?

on

Előzmény: Róna Tas Ákos (118396)
traveller. Creative Commons License 2018.09.03 0 0 118404

talán más célpontot kellene választani

Ghazala Beach

nem összemérhető árban s színvonalban Makadi-val , de közvetlen part van az étteremtől kb 40 m-re

van korall is , de nem Garden Reef viszont homokos partról tudsz bemenni a vízbe

szóval ha a gyalogos közlekedés nehézkes akkor ezt tudom ajánlani

kompromisszum 

Előzmény: VBné (118401)
Roland1991 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 118403

Köszönöm a válaszokat,remélem minden rendben lesz és jó időnk lesz.esetleg az ellátásrol írjátok még?milyen a kaja?várják e nagyon a borravalót?!

Akár Kati Creative Commons License 2018.09.03 0 0 118402

Prima Life Makadi és Fort Arabesque: ezeknél biztosan közvetlenül tudsz vízbe menni.

 

Arra nem számíts, hogy bármely szállodában közel tud lenni minden! Vagy a parthoz

leszel közel, vagy az étteremhez! Általában elég nagy területen vannak a szállodák!

Előzmény: VBné (118401)
VBné Creative Commons License 2018.09.03 0 0 118401

Sziasztok.

Már belebolondulok a foglalásba,sokat olvastam a Grand Makabiról,de megakadtam 1 hozzászóláson.Azt írja,hogy a partról csak nagyon nehezen jutsz be,tele van koralldarabkákkal,csak a stég jó.Sajna nálunk 2 fő csak a partról tudna bejutni segítsetek.Az őszi szünetben mennénk,de úgy látom,hogy az Anubisnál már nincs hely.Kérem,segítsetek.

Előzmény: VBné (118400)
VBné Creative Commons License 2018.09.02 0 0 118400

Köszi a választ,tehát lábam a tengerbe ér,korall tuti,ár sok,remélem betegség nélkül ússzuk meg,már voltunk régen,de most az uncsikkal megyek,utóbb itthon lettünk betegek,a fűrdőig alig értünk ki.

Előzmény: traveller. (118399)
traveller. Creative Commons License 2018.09.02 0 0 118399

A Grand Makadi mindenben tökéletes talán az árá nem ,m az az egekben,de hát ilyenek az 5 csillagos szállodák

Előzmény: VBné (118398)
VBné Creative Commons License 2018.09.02 0 0 118398

Sziasztok.

A Grand Makadi után érdeklődnék,ha van valakinek személyes tapasztalata.

Partközeli kell minden elérhető legyen,a lábam miatt.Korallos?A partról be lehet menni,nem csak a stégről?

Szorít az idő az őszi szünet már itt van

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!