Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 695

Sziasztok!!

 

Keresek Sony MV-U73T navigációmhoz autós tartót.Használt is érdekel,vagy ha tud valaki olyan üzletet,ahol ezt meg lehet vásárolni.Előre is köszi!!!

1pupak Creative Commons License 2009.04.17 0 0 694
Köszönöm mind a kettőtöknek az infót.Felraktam a legfrissebbet és láss csodát jelzi a sebességmérőket.Még egyszer köszönet.
Előzmény: zocsa001 (684)
bmáté59 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 693

Segítséget kérek. Hol lehet letölteni a nav-u93-hoz az eredeti Mounted  Volume

könyvtárat. Sajnos én sehol sem találtam. köszi

Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 692
Biztosan létezik - csak nem a SONY-nak... :-)

Erre is vonatkozik a szabály: megfelelő eszközt minden célra. Ha valaki sokat kóvályog a Balkánon, annak nem lesz jó a SONY.
Előzmény: pstezso (691)
pstezso Creative Commons License 2009.04.15 0 0 691
Igen, ezt tudtam, csak azt reméltem, hogy létezik a balkáni területekhez részletes térkép. De ha nem, nem.
Előzmény: Real Putyur (690)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 690
Ez így igaz, de senki nem mondta, hogy Horvátországról utcaszintű térkép áll rendelkezésre. A leírásban is az van, hogy részleges (partial). (Nem részletes! :-) )
Előzmény: pstezso (688)
bmáté59 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 689

A 73-on tökéletesen megy az Igo8, a 93-nál állandóan lefagy, használhatatlan

Van valami különbség a kettő között, vagy ugyanazt kell felrakni, csak én

ronthattam el valahol.

pstezso Creative Commons License 2009.04.14 0 0 688
Nem tudom, hogy maximalista vagyok-e, de Horvátország például elég hiányosan van meg. Konkrétan nem utcák vagy utak, de falvak városok sincsenek meg.
Előzmény: Real Putyur (687)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.14 0 0 687
"Ami van hozzá térkép az gyakorlatilag használhatatlan Kelet-Európában."

Ez azért felfogás kérdése. Én egy éve használom a navigációt , és még a 2007 negyedik negyedévi frissítést sem tettem fel (pedig megvan, csak lusta vagyok). Ennek ellenére egy kezemen meg tudom számlálni, hányszor "hagyott ott".

Ki mennyire maximalista...
Előzmény: pstezso (686)
pstezso Creative Commons License 2009.04.14 0 0 686
Sziasztok,

lenne lehetőségem venni egy 93TC típusú kütyüt elég jutányos áron. Ahogy olvasom problematikus a térkép frissítés. Ami van hozzá térkép az gyakorlatilag használhatatlan Kelet-Európában. Az a kérdés, hogy érdemes-e megvenni és telepíteni rá IGo-t, vagy felejtős? (Ha jól értem a saját szoftvere zsákutca)

Köszönöm a segítséget!
zocsa001 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 685

ez a legfrissebb adatbázis,

http://www.filefactory.com/file/aga8238/n/speedcams2009-04-13_00_50_txt

Jó sokáig fog tölteni.:)

Előzmény: zocsa001 (684)
zocsa001 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 684

http://www.filefactory.com/file/aga819g/n/speedcamk_txt

 

Asszem alapból nincs benne speedcam adatbázis,

ezt a fájlt másold be:

Mounted Volume/iGO8/content/speedcam/

mappába.

Amikor bekapcsolod tovább fog tölteni.

Előzmény: 1pupak (683)
1pupak Creative Commons License 2009.04.12 0 0 683
sajna a trafipaxot nekem sem mutatja.pedig a beállításokban be van állítva.van erre valami gyógyszer?
yimmike Creative Commons License 2009.04.09 0 0 682
Üdv mindenkinek.
Nekem is sikerült rávarázsolni a U73-ra az IGO-t. Megosztanám veletek a tapasztalatom. Ha a készüléket töltőről használtam, akkor a következő bekapcsolás után úgy indult újra a gép mintha csinálna 1 hardver resettet. Tovább tart neki műholdat találni pont emiatt. Volt otthon szivargyújtós usb töltőm , ami mellesleg motorola V3-as telefonhoz volt, és kipróbáltam azzal üzemeltetni, az usb csatlakozón keresztül ,és így eltűnt a reszettelős jelenség. Azóta bekapcsoláskor szinte azonnal megtalálja a műholdat, és teljesen stabilan működik. Talán annyi hogy így usb töltőn keresztül lassabban töltődik, esetleg érdemes olyan töltőt venni ami kicsit nagyobb ampert juttat a készüléknek. Nekem most a motorola töltő 5V 500mA ad. A gyári töltő 5V 2A-al tölt . Remélem tudtam 1 kicsit segíteni másnak is.
Pancilla Creative Commons License 2009.04.08 0 0 681
Na megvan a műhold is!! Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Pancilla (680)
Pancilla Creative Commons License 2009.04.08 0 0 680
Na gondoltam nem pecselek tovább, letöröltem a térképet , átneveztem a Sony-t Sony2-re, felmásoltam a zip tartalmát, és elindult az IGO8, holnap kipróbálom működés közben, mert műholdat a syobában nem talál
Előzmény: Pancilla (679)
Pancilla Creative Commons License 2009.04.08 0 0 679
Igen csak mi van ha felfele másoláskor is megszakad a másolás? Ettől vagyok bizonytalan... AS verzió 4.5.0 Build 5096, frissen telepített hivatalos Windows XP fut alatta...
Előzmény: petester (678)
petester Creative Commons License 2009.04.08 0 0 678
Az a térképfájl ugyan az, mint ami a gyári csomagban szereplő dvd lemezen van. Így ha letörlöd, a lemezről újra visszaállítható.
De ha ragaszkodsz a memóriakártyához, szíved joga... :)
De az fura, hogy leszakad a másoláskor. Milyen verziószámú AS-et használsz? Vagy vista alatt használod? Hibaüzenettel száll el?
Előzmény: Pancilla (677)
Pancilla Creative Commons License 2009.04.08 0 0 677

Először is köszi a segítséget! Igen nagyrészére rájöttem közben ennek is, sikerült is a Sony mappát lementeni, kivéve a térképfájlt (ez még a régi NAV-U-s). Gondoltam ezeket azért lementeném, ha nem sikerülne az IGO-t beélesíteni, de a map fájl másolásakor állandóan leszakad az eszköz nem tudom lementeni. Azt hiszem így valóban memóriakártyát kell beszereznem, másképp nem fog felférni az IGO

Előzmény: petester (676)
petester Creative Commons License 2009.04.07 0 0 676
Be kell állítanod a nézetben, hogy láthasd a rejtett fájlokat (eszközök-mappa beállításai-nézet). Ezután válik láthatóvá a sony mappa.
Nekem csak a program és a magyar térkép felfért a memóriába, de van mód arra, hogy a content mappa egy memóriakártyáról fusson. De ha letörlöd a térképfájlt (ez is akkor válik láthatóvá/elérhetővé, ha rejtett fájlokat láthatóvá teszed), akkor gond nélkül elfér az igo teljes EU-s adatbázisa.
A Sony mappa tartalmát nem az activesync fogja leszedni, azzal csak azt éred el, hogy láthasd a flash memóriáját az eszköznek.
Előzmény: Pancilla (675)
Pancilla Creative Commons License 2009.04.07 0 0 675

Egyelőre ott tartok, hogyvalóban nem írásvédett mert tudok másolni a Mounted Volume mappába, de az ott lévő eredeti Sony könytárhoz nem férek hozzá, le se tudom menteni, így aztán azt sem tudom hol kellene lennie a nav-u.exe-nek.

 

Viszont a zipben található IGO8 könytár nemfér fel, gyanítom memória kártya kell majd...

 

De a kérdés egyelőre hogyan érem el az eredeti Sony mappa tartalmát? Az aktivsync kell hogy leszedje a gépre, módisítom és visszarakatom activsynccel? vagy hogyan?

Előzmény: petester (674)
petester Creative Commons License 2009.04.06 0 0 674
Nem hiszem, hogy írásvédett lenne... Ha tudsz mappát létrehozni, akkor az igo8 mappát is be tudod másolni.
Vagy nem engedi felülírni a nav-u.exe-t?
Előzmény: Pancilla (673)
Pancilla Creative Commons License 2009.04.01 0 0 673

Sziasztok

 

Én megpróbáltam dagicom leírása alapján megcsinálni, de az a problémám, hogy a navigátoron, mintha minden írásvédett lenne, minden létező könytár. Újat tudok létrehozni de az nekem azt hiszem most kevés. Tud valaki megoldást rá?

 

Köszi

Előzmény: dagicom (608)
zocsa001 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 672
A 24 órás dologra nincs ötletem,akármit csinálok mindíg visszaáll. diMka skin van fennt,eddig azt azt hittem annak van valami köze a dologhoz,de gondolom nem.
Előzmény: petester (670)
petester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 671
Ja, ami még a működésben furcsállom, hogy a nézet, hogy most 3D, de abból is milyen távolságból és szögből nézem, ebben a verzióban mindig mást ad. Ha több útvonalat terveztetek vele, mindig visszaáll "madártávlatba", én meg alapból mindig közelre szoktam állítani. Az R3-nál ezzel sem volt gondom és abban a lenti sys.txt-t használtam.
Előzmény: petester (670)
petester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 670
A 24 órás megoldásra nincs javaslatod? :) Az is mindig visszaáll alapra, azaz 12 órásra...

A R3-as Igo8-al próbálkoztam, de volt vele egy kis hang gondom, de erre is lehet lesz megoldás. Ennél nem volt gond ezekkel a beállításokkal sem az auto éjszakai móddal, sem a 24 órás cuccal, egy kicsit talán stabilabbnak is mondanám, csak a hangja volt "dadogós", mintha nem lenne elég erőforrás a hang kiadására.
Ami zavart, hogy a sávinformációnál a közlekedési táblák fényereje éjszakaiban nagyon erősek voltak és a fényerőt nem lehet menüből állítani, de a sys.txt-nél is be lehet írni vmit, hogy csökkentsen, meg úgy látom ebben az ini fájlban is. Csak még nem foglalkoztam vele. De ha az R1 jól fog menni ezek után, akkor marad is ez. Dagicom is azt írta, hogy R3 még tesztfázisban van, bár a Navon navik tavaly október óta R3-as Igo8-al vannak a polcokon.
Előzmény: zocsa001 (669)
zocsa001 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 669

Az auto éjszakai mód nekem is mindig visszaállt "ki"-re.

Átírtam a

Mounted Volume/iGO8/save/system.ini fáljban (ez olyan mint a sys.txt)

 

[map]
viewpreset_front1="30,100,7200,10"
viewpreset_front2="140,7000,6000,10"
viewpreset_top="600,50000,225,10"
viewpreset_front3="140,7000,6000,10"
3d_buildings_distance="1"
follow_gps="0"
rotation="0"
terrain_in_2d="1"
map_mode="3D"
popup_info="0"
auto_nightmode="1"
nightmode_dependent_backlight="1"
3d_dem_detail="3"

Előzmény: petester (667)
zocsa001 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 668

Ezek a térképek nekem sem működnek.:(

De sikerült találnom működőt.

Nekem is IGO van már a PNA-n,eddig meg vagyok elégedve.Főleg a sok "újdonság" (friss térkép,skin,vasúti átjáró,stb..) miatt.

petester Creative Commons License 2009.03.26 0 0 667
Aki kártyáról szeretné futtatni a content mappát az igoval, annak a sys.txtbe a következőket kell írnia:

[folders]
content="MemoryStick/igo8/content"

[gps]
port="5"
baud="57600"

[map]
2dheadup=1
sieve_mode=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[sound]
use_method=0

[feature]
signpost_coloring=1

Itt a memóriakártyán elég ha van egy Igo8 mappa és abban van a content mappa és tartalma.
Ha nem a memóriakártyáról megy, hanem a korábban leírtaknál, akkor az első két sort elég kitörölni. Nekem ezek a beállítások jól beválltak. Bár lehet, hogy egyedi esetről van szó, de nekem 1 pici bajom volt a korábbival: mindig elment az automatikus éjszaki mód.
petester Creative Commons License 2009.03.26 0 0 666
A baj az lesz, hogy a térképek, amit találtál, az R3-as Igo8-hoz való bázistérkép, ami meg Neked kell, az az R1-es.
Létezik egy patch, amivel előbb le kell "kezelni" a térképfájlt és csak ezután fogja látni.
2008.07 Map Patch vagy vmi hasonló a neve, google-ba ha beütöd, biztos találsz.
Előzmény: tzoltan76 (665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!