Keresés

Részletes keresés

BonLaci Creative Commons License 2005.03.16 0 0 339
Hát akkor, rossz időben voltál, rossz helyen. Igaz én csak egyszer voltam Balin, de semmi ilyet nem tapasztaltam (az emberek készségesek voltak, néhánnyal a mainapig is levelezek).  Pedig ázsiát egy kicsit ismerem, pl most jöttem haza Thaiföldről 6x. De voltam már Singapurban, Burmában, Indiában is.
Előzmény: Dévényi Imre (338)
Dévényi Imre Creative Commons License 2005.03.15 0 0 338
Voltam ott, meg vélhetően több helyen is, mint Te. Semmi egzotikus nem volt benne, az átlagnál lehúzósabb próbálkozásaik voltak a helyi csibészeknek, koszos volt a tengerpart is. A távolság nem állt arányban az elvárható minőséggel.

Előzmény: BonLaci (337)
BonLaci Creative Commons License 2005.03.15 0 0 337

Hát öreg, akkor Te nagyon szarul érezhetted magad ebben a csodálatos országban. Neked továbra is ajánlom Romániát, Ukrajnát, és a többi egzotikus gyönyörü országot itt a közelben. Érezd jól magad itt. Különben nem találok szavakat a válaszodra. Vagy nem jártál ott és nem tudod miről beszélsz. Vagy fogalmam sincs, de szerintem azoknak sem akik már voltak kint.

Bocsi de meg vagyok rökönyödve. Ha voltál kint támaszd alá valami tényekkel....

Előzmény: Dévényi Imre (336)
Dévényi Imre Creative Commons License 2005.03.15 0 0 336
Nem vicc, szerintem semmi olyan nincs ott, ami másutt ne lenne meg.

Előzmény: mud (335)
mud Creative Commons License 2005.03.12 0 0 335

Ez most vicc, ugye?

 

Balihoz hasonlo hely keves van a vilagon, kerulni kell a turistas helyeket, annyi az egesz. Eszakra kell menni.

 

Majd meglatod, ha a turmeneknel leszel:)

Előzmény: Dévényi Imre (334)
Dévényi Imre Creative Commons License 2005.03.11 0 0 334
Jártam Balin pár éve és véleményem szerint nem érdemes odamenni, mivel semmi olyat nem nyújt, amit másutt - közelebb - ne érhetnénk el.

De ha kedveled a lehúzós helyeket, az utcai zaklatókat, akik még füvet is kínálnak és a koszos, zajos utcákat és tengerpartot, akkor indulás.
Hollywood Creative Commons License 2005.02.12 0 0 333

Zita

 

Hogy működik akkor most ez a Bali-Borodubur túra. Ha nem megy Jogyiakartába repülő akkor jakartán keresztül kell menni vagy csak a légitársasággal van gond é másik repül Jogyakartába Baliról. Mennyibe kreül most egy olyan túra amibe benne van Prambanan és Borobudur? 1 napos túra érdekelne.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Zitary Creative Commons License 2005.02.12 0 0 332

sziasztok,

megtalaltam a jelszavam ,

igy en is hozzatudok szolni vegre.

nos,

 

az idojarasrol:

 

nincs eso marciusban ezt hatarozottan allitom,

de aki itt volt januarban, vagy most februarban az elmeselheti, hogy o mennyi esovel talalkozott.

az utazasi irodak nagy resze meg nem jart balin, igy csak azt tudja, amit olvas rola,

viszont amit meg olvas, azt vagy 10eve irtak!

most februarban nagyon sok a magyar a szigeten,

jo lenne ha ok meselnenek hogy milyen volt,

de ugye alt.csak erdeklodni szoktak a nyaralas elott, utana meg  a kovetkezo orszag forumat csekkoljak, ahova keszulnek.

 

apenzrol:

nem valtanak bizonyos sorszamu dollart(CV, vagy CB, elfelejtettem)

es nem valtjak a 96 es az elotti kiadvanyu dollart.

tehat ha 1998-2001-2003-2004es dollarod van, akkor minden okes.

a kisebb cimleteket mas-rosszabb -aron valtjak.

az euroval nincs gond.(cimleteket ott is maskeppen valtjak)

 

egyeb kerdeseket a zitakozari@yahoo.comra varom.

 

csak a szemelyesen kuldott emailekre kuldom el az infocsomagot.

 

tajekoztatasul:

a jogjai turat illetoen, mivel megszunt a Mandala airlinesnak a jogjai jarata, igy a javai turakat mar dragabban adjak.

(mas legitarsasaggal kell utazni)

 

tajekoztatasul:

erdemes lecsekkolnod a hotelt ahova mesz a neten eloszor.

(s mondjuk vannak ilyen aprosagok, hogy valaki luxusnyaralast tervez a Hiltonba Balin, csak azt nem tudja, hogy a Bali Hilton, az nincs a Hilton csalad tulajdonaban, sooot, semmi koze hozza, igy a szallodanak kozelsincs olyan szinvonala mint barmelyik Hiltonnak a vilagban!ezt vagy nem mondjak, vagy nemtudjak a magyar utazasi irodak, ugyanakkor a Hiltonnal klasszisokkal jobb hotelek vannak, nehany meg olcsobb is)

 

azt is elarulom, hogy azok 12ejszakas utazasi csomagok, amik 5turat tratalmaznak,

es azok a 7ej.csomagok amiket 3turat,

ott egeszenen min.marciusig nincs magyarnyelvu idegen vezeto, akarmit is allitanak a magyar utazasi irodak,

a magyar id.vez.Barbara eppen anyuka lett es 1honapos kisbabajaval van otthon, min.3honapt, ugye,

akit ok magyar id.veznek hivnak, az egy balinez fiatalember, aki kb 15mondtatot beszel magyarul,

de azzal viszonylag nehez ugye elmagyarazni, hogy mi a balinez kultura lenyege, es hogy mi egy adott templom multja!

 

ugyanakkor, azok a 12 ejszakas csomagok, amik 1turat,1vizisportcsomagot, 1dinnercruiset...stb tartalmaznak,

szinten nincs benne az arban a magyar id.vez,

de legalabb LEHETSEGES KERNI!!!

(bocsi, hogy reklamozok, de a Mortons Travelnel, es a Fiesta Travelnel megtalalhatoak)

 

nem beszelve az en maganturaimrol, amik abszolute vasarlasmentes kulturprogramok.:-)))hehe

 

nemtom milyen gyakran tudok ide felnezni,

de ha a mailjeimet gyakran nezem.

udv satinenak, es hermione-nak

 

es mindenkinek!!!

kerek egy kis hideget!!!

Zitary

 

GATTA Creative Commons License 2005.02.07 0 0 331
doorka, írtam neked e-mailt
Előzmény: doorka (330)
doorka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 330
Sziasztok! Látom sok tapasztalt utazó van köztetek,ezért szeretnék segitséget kérni. Mennyibe kerül kinn az étkezés, hisz minden iroda csak reggelivel kinálja a szállodákat.Visszalapoztam pár oldalt, de erre nem találtam választ.Volt közületek valaki márciusban,nagyon esös?Persze nem lehet kiszámitani tudom a természet az úr. Köszi
Hollywood Creative Commons License 2005.01.31 0 0 329

A határon 25 USD a vízum, így egyértelmű, hogy ott kell megvenni mivel itthon 40 USD. Hogy megy ott kinnt ez a vízumügyintézés. Simán beütik a határon? Kell vinni fényképet? Van valami egyéb tudnivaló ezzel kapcsolatban.

 

Mindenki nagyon lebeszél a kocsibérlésről, de én egyre jobban hajlok rá. Végülis csak a városokban meg a népszerű partokon lehetne sokan, nem hiszem, hogy annyira tömöttek az utak.

balidog Creative Commons License 2005.01.31 0 0 328
Megnéztem a Bali térképen, tényleg rajtavan Gitgit. Mi ilyen messzire nem mentünk el, a Kintamani volt a legtávolabbi pont. Ha nem is találsz ilyen kirándulást, ne ess kétségbe, a taxisok bárhova elvisznek, ahova szeretnéd.
Előzmény: Hollywood (327)
Hollywood Creative Commons License 2005.01.28 0 0 327

Megtaláltam azt a vízesést amit kerestem. A neve Gitgit Waterfall. Észak Blin van nem messze Singarajától. Az LP szerint 40 méter magas a vízesés, lehet alatt fürdeni és kiváló hely a piknikezésre. Próbálta ezt a helyet valaki a képeken elég jól néz ki.

 

Itt van egy kép is róla (meg néhány másik még Baliról):

 

http://home.planet.nl/~fortgent/Traveling/Indonesia/Bali/bali.htm

Hollywood Creative Commons License 2005.01.26 0 0 326

Balidog

 

Pont erre a kirándulásra akarunk menni mi is. Tökéletes, hogy a hotelben el tudják intézni 200 USD-ért.

balidog Creative Commons License 2005.01.26 0 0 325

Az egy napos javai kirándulás 200 dollár/fő. 1 óra az út repülővel a Yogyakartáig. Hajnali 5-re jöttek értünk a szállodába. A Mandala Air-rel mentünk, ez a gép nagyon jó állapotban volt azokhoz a gépekhez képest, amiket láttunk a reptéren. :))

A kirándulásban a VIII. századi Borobudur buddhista templom megtekintése van benne, aminek a tetejéről gyöngyörű a kilátás. Álítólag, ha a kicsi rések valamelyikén befér a kezed és eléred a buddha szobrot szerencsés életed lesz. Nekünk ezt a buddhista idegenvezetőnk elfelejtette mondani. Viszont a Balin lévő idegenvezetőnknek aki katolikus volt ez volt az első kérdése, mikor kiszálltunk a repülőből. Szóval mi ezt kihagytuk. :))

Ezután egy ősi hindu templomot néztünk meg a neve asszem Prambanan. Majd elvittek minket ebédelni egy étterembe, ez benne van az árban. Délután a Szultán Palotájába vittek minket, na erről elötte ódákat zengett az idegenvezető, talán ezért többet vártam volna, de csalódás volt. Majd elvittek minket egy batikműhelybe, ahol megnézhettük a munkafázisokat is és lehetett vásárolni az üzletben. Majd még következett volna a Borobudur próbatemploma, de ez mi a szakadó eső miatt csak az autóból néztük meg.

Hollywood Creative Commons License 2005.01.25 0 0 324
Tényleg a jávai kiruccanás, hogy nézett ki? Csak Borobudur volt benne vagy más is?
GATTA Creative Commons License 2005.01.25 0 0 323

balidog, meg tudnád mondani mibe került a Jávai kiruccanás?

ott mit néztetek meg? érdemes oda elmenni?

Előzmény: balidog (322)
balidog Creative Commons License 2005.01.25 0 0 322

A raftingot én is ajánlom, de az elefántolás szerintem sem nagy szám. Persze egyszer érdemes kipróbálni. Én sem tudom melyik vízesésről beszélsz. :(

A túrák között sem emlékszem ilyenre, van egy http://www.baliforyou.com című oldal nagyon sok hotel szerepel rajta és vannak egyéb információk látnivalókról is.

Előzmény: Hollywood (320)
Hermione_Granger Creative Commons License 2005.01.25 0 0 321

Az elefántolás tényleg nem volt egy nagy szám, de egyszer ki kell próbálni. Azóta én már kipróbáltam még egyszer Srí Lankán, ott jobban tetszett.

Vízesés-ügyben Zitary biztos tud segíteni, vagy az internet...

Előzmény: Hollywood (320)
Hollywood Creative Commons License 2005.01.25 0 0 320

Köszi a tippeket. Úgy látom itt elefántolni is lehet, bár azt olvastam valahol, hogy az neked nem tetszett Balin.

 

Van egy másik vízesés, ami ilyen több lépcsőben jön le elég magasról és ilyen mohával benőtt kőfaragványok (legalábbis ilyen zöld fűszínűek) vannak arrafelé. Arra a vízesésre nagyon pályázom.

Hermione_Granger Creative Commons License 2005.01.25 0 0 319

Ha elmentek raftingolni az Ayung folyóra, ott van vízesés is útközben, lehet fürdeni is alatta. Nagyon nagy élmény az egész, ne hagyd ki!

 

http://www.baliadventuretours.com/BAT-Rafting.htm

 

 

Előzmény: Hollywood (317)
balidog Creative Commons License 2005.01.24 0 0 318
Sajnos igaz, hogy nem fogadják el csak az újabb kiadású dollárt. Viszont Euróval is sok helyen lehet fizetni. Sőt ha a taxisoktól megkérdeztük, hogy rupiával, dollárral vagy euróval fizessünk, mindig az eurót választották. Szerintem még itthon cseréld be a dollárt. Vagy túl naiv vagyok és ez nem olyan egyszerű?
Előzmény: Hollywood (317)
Hollywood Creative Commons License 2005.01.24 0 0 317

Én is a Lonely Planetben olvastam ezt. Reméltem, hogy valaki rám cáfol....

 

Egyébként ma megvettem és kézhez is kaptam a repülőjegyeket. Kuala Lumpur (2 nap) - Bali (7 nap) - Szingapúr (3 nap).

 

Ma az interneten nézegettem a különböző túrákat Balin kicsit részletesebben. Elefeán túrán, Hüllő parkba, Madár parkban, Dzsungel túrán volt valaki? Van egy olyan vízesés az erdőben ami iszonyú jól néz ki és állítólag lehet benne fürdeni. Arrafele járt valaki?

neomedia Creative Commons License 2005.01.24 0 0 316
Mi is igy tudtuk, kesobbieket vittunk nagyobb cimletben (50/100). Azert persze lehet, hogy nem igaz:-)
Előzmény: Hollywood (315)
Hollywood Creative Commons License 2005.01.24 0 0 315

Igaz az, hogy 2001 előtti dollárt nem váltanak át az idonézok. Mert az nagy szívás nekem. Van itthon 2000 USD-m és abból a 20 címletből, 16 2001 előtti.

 

Hol érdemes különben pénzt váltani? Reptéren, Kuta Beachen?

Hollywood Creative Commons License 2005.01.23 0 0 314

Köszi a válaszokat.

 

Neomedia

Jók a képeid nagyon.

balidog Creative Commons License 2005.01.22 0 0 313
Mi nyáron voltunk Dominikán, akkor végigcsináltuk az oltásokat, szóval védettek voltunk malária ellen is. Nem tudom, hogy gáz e ha nincs, én biztos végigpánikolnám a nyaralást.  Viszont imodiumot nem árt ha visztek, lehet hogy szükség lesz rá. :) Javara viszont a helyiek szerint is ajánlott a malária szúnyogok ellen valami, de szerintem megteszi az a spray is, aminek most nem jut eszembe a neve, minden gyógyszertárba lehet kapni, és a bőrre kell fújni. (még az oltóközpontban ajánlották ezt a fajtát) Nem az Off, sárga és piros kupakja van, mi a pumpásat vittük. Ha egy egy szúnyog vagy akár hangya betévedta a szobába avval fújtuk le és nem volt hosszú élete ezután. Igen a szállodába kihelyezett utazásszervezőknél fizettünk be a Javai útra, ami 1 óra volt repülővel. Hajnal 5-re jött értünk a kisbusz, ami a reptérre vitt és kb. este 8-ra értünk vissza. Nem jut eszembe mennyibe került, majd utánanézek.
Előzmény: Hollywood (311)
BonLaci Creative Commons License 2005.01.22 0 0 312

BALI-ra szerintem nem kell semmilyen oltás, és főleg malária elleni tabletta. Mi amikor kint voltunk nem oltattuk be magunkat és tablettát sem szedtünk. Szerintem nagyobb a higénia mint Thaiföldön. Bár én Thaiföld szerelmes vagyok!!!

De gyönyörű Bali, és oda még vissza kell menni!!!

Előzmény: Hollywood (311)
Hollywood Creative Commons License 2005.01.22 0 0 311

Köszi.

 

Még lenne egy fontos kérdésem, amit eddig elfelejtettem:

 

Több helyről hallottam, hogy ajánlott a malária elleni tabletta szedése. Ti mit tapasztaltatok, mert mi nagyon nem akarjuk szedni az út alatt ezt a gyógyszert. Problémás elmenni Balira és Jávára (1 napra) e nélkül?

neomedia Creative Commons License 2005.01.21 0 0 310
Ubud es kornyeke ,vacsora Jimbaranon a parton:-)
kepek: http://www.neomedia.atw.hu/webpub
Előzmény: Hollywood (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!