Keresés

Részletes keresés

EGabi Creative Commons License 2003.07.28 0 0 473
Sziasztok

Most jöttünk haza Sartiból.
Autósoknak néhány infó:
BP-Sarti háztól házig 1200km (nekünk 18-20 óra alatt sikerült legyűrni)
Költségek: (egy irányba)

5-10EUR bankjegyeket mindenki vigyen magával, mivel a korrupt rendőröknek valamit kell adni Jugóban, meg Bulgáriában. Max 10EUR-nál többet ne adjatok, ne kényeztessük el őket.

Jugoszlávia: Belgrádig félautópálya 100km/h korlátozással, onnan Nisig autópálya 120km/h, onnan mindenféle út a bolgár határig. Mindenhol mérnek és büntetnek. autópályadíj 300+300+790 JUD (1EUR=64JUD)Benzin 48-49JUD. Érdemes a pályadíjat dínárban fizetni, mert a kapuknál rosszul járunk EUR-ban. Röszkénél váltsatok át 45EUR-t, az oda-vissza elég a pályadíjra.

Bulgária: szar út végig teli rendőrrel. 4EUR gk.fertőtlenítési díj + 5EUR úthasználati díj
Benzin 1,20-1,35 BGL (1EUR=1,92BGL)

Görögország: rendőr nélküli út itt aztán lehet hasítani, főleg Szalonikitől a Halkidiki autóúton végig (ez néhány térképen rajta sincs). Benzin 0,685-0,8 EUR

Eltévedni lehetetlen, jól ki van táblázva minden, csak a városneveket kell figyelni, Görögben meg Halkidikit, aztán Sitoniát.
Egyébként Sarti jó hely de a nagyon igényeseknek nem ajánlom. Az apartmanok rendkívül egyszerűek, a fürdőszobák magyar szemmel igánytelenek, de Görögoszágszerte így van ez. Úgy is csak aludni járunk haza. Az árak olyanok, mint a Balatonnál: egy kaja 3,5-6,5EUR, gyros 1,5-1,7EUR nagygombóc fagyi 1EUR, sör boltban 0,5-1,5EUR étteremben 2-2,5EUR. Napernyőt vigyetek, vagy ott vesztek, a parton bérelni nem lehet. Strandon zuhany nincs!
A strandon érdemes végigsétálni, mert változik a vízmélység és a homok finomsága is. A központtól távoleső részen lehet finom homokot és lassan mélyülő tengert találni. Pucérkodni a kissé távol eső harmadik homokos partszakaszon lehet.

Jó nyaralást mindenkinek Sartin.

xtazi Creative Commons License 2003.07.27 0 0 472
Sziasztok:)))
Ma délelőtt hazaérkeztünk....gyönyörű volt minden....és köszönöm mindenki segitségét...nagyon hasznos infókat sikerült itt begyűjtenem....

motorozás téma:))nagyon féltem tölle,de képzeljétek sikerült minden baleset nélkül 3 napot végigrobogózni....feledhetettlen élmény..senki ne hagya ki(még az sem aki annyira nem tud vezetni mint én:)))...azt sem tudtam hol kell bekapcsolni:)

negatív élmény elég kevés volt szerencsére...a pénzvisszaadásra nagyon figyeltünk..mint kiderült egy kivételel feleslegessen...és mint gondoltok ki volt aki többet számlázott.........hát persze hogy egy magyar vendéglős...a görögök inkább lefele kerekitettek:)....

mégegyszer kösz mindenkinek mindent:)
Ha valami kérdés lenne szivessen válaszolok

laMancha Creative Commons License 2003.07.25 0 0 471
Hali Felfedező!
Saját tapasztalatomból kiindulva azt javaslom, hogy ha éjjel indultok, akkor még sötétedés előtt oda lehet érni Sartiba. Egy indulás előtti délutáni pihenés, éjfélkor indulás. Gyakorlatilag az első néhány óra kivételével világosban kell végigvezetni a távot. Így a vezetés is könnyebb, és nehezebb elaludni.

laMancha

Előzmény: Felfedező (470)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.25 0 0 470
Szia laci_x!
Tulajdon képpen csak én aggályoskodom, hogy lehet e alvás nélkül végig vezetni ezt az utat. A párom nem aggódik. De azért én úgy gondoltam, hogy nem árt, ha van ilyen jellegű infóm is.
Köszi a benzinárakat.
Előzmény: laci_x (469)
laci_x Creative Commons License 2003.07.24 0 0 469
Helló felfedező!

Szerintem nem kell megállnotok aludni kissebb pihenőkkel letudja vezetni a párod, ezt tapasztalatból mondom. De ha minden áron aludni akartok a kocsiban akkor talán a görög határnál nyugodtan megtehetitek, természetesen a görög oldalon. Röszke és a görög határ közötti részt mi 11 óra alatt tettük meg kb. 40-45 perces határátlépésekkel nappal, tavaly éjszaka kényelmesen ez 13 óra volt.
Jugóban a 95-ös benzin 48-49 dínár. Bulgáriában 1,32 leva.

Jó utat!
Cs.L.

Előzmény: Felfedező (466)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.23 0 0 468
Szia!
Köszi mindent. Mindent el fogok olvasni, sőt az autóklubb honlapját is megnézem, ott is lehetnek friss adatok.
Szia Felfedező
Előzmény: Törölt nick (467)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.23 0 0 466
Én csak mint érdeklődő beszéltem egyenlőre a hölggyel, így házat nem mondott, csak annyit, hogy lehet választani, hogy nyüzsibb, vagy csendesebb helyen szeretnék.
Mi egyébként a párommal kettesben megyünk egy Suzukival és csak a párom tud vezetni.
Most itt meg is ragadom a lehetőséget, hogy megkérdezzem Tőled, vagy bárkitől aki olvassa ezt, hogy mit tanácsoltok, hol javasoljátok, hogy pár óra kocsiban való szunyókálásra nyugodtan meg lehet állni?
Még egy kérdés: Jugó üzemanyagárakat tud valaki?

Felfedező

Előzmény: Törölt nick (465)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.22 0 0 464
BBöbe!

A párom pont most mondta a telefonban, hogy mit izgulok, addig még sok víz lefolyik a Dunán. Ez azt jelenti, hogy szerinte biztosan meg fogom tudni győzni a főnökömet.
De most magamban úgy gondolom, hogy valószínüleg úgy is le fogom foglalni itthon a szállást ennél a hölgynél, mert én is úgy gondolom, hogy kint sem kapok olcsóbban.
Ti melyik apartmanban kaptatok szobát? Szalonikiben is fogtok aludni pár napot?
Felfedező

Előzmény: Törölt nick (463)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.22 0 0 462
Szia BBöbe!
Közben felhívtam a magyar hölgyet és képzeld, Ő is pontosan ezt az árat mondta. Sőt szeptember 20-tól már heti 63 Eur. Az a gondom, hogy mi szeptember 14-én tudnánk indulni itthonról a turnus meg 13-án kezdődik. Így biztos, hogy vesztenénk 2 éjszakát. Bár lehet, hogy még így is olcsóbb mint ott keresni? Most igyekszem elérni a munkahelyemen, hogy legalább egy nappal előbb engedjenek el szabira.
Te mikor mész?
Előzmény: Törölt nick (461)
Felfedező Creative Commons License 2003.07.22 0 0 460
Helló Mindenkinek!
Úgy alakult az életünk, hogy szeptemberben el tudunk utazni kicsit nyaralni a párommal. A választásunk Sartira esett. Autóval mennénk egyénileg. Napok óta olvasom az összes honlapot, fórumot ami ezzel foglalkozik, már hangyaboly a fejem és legszívesebben azonnal indulnék olyan "étvágygerjesztő" amiket írtok. Így bukkantam rá a 271-es írásban a Shiton Travel itthoni ügyintézőjének telefonszámára.
Azügyben kérem friss tapasztalataitokat, hogy foglaljak-e nála szállást, vagy keressek ott, ha kiérünk. Főként az érdekel, hogy hogyan olcsóbb.(Sajnos az olcsóság elég fontos.) Az is érdekelne, hogy melyik az az apartmanház, ami a parton van és olcsó, de nem putri.
Köszi
sartitanilla Creative Commons License 2003.07.20 0 0 459
Od,
Köszi az érdeklődést, de sajnos nem Sartiban süttetem magamat - sőt sehol sem :-) Visszatértek a munkás hétköznapok...
Viszont ma végre frissült az oldalunk a narancsparti beszámolóval.

Sefica,
Köszi az elismerő szavakért... Ami a kérdésedet illeti, a 16-17-es hozzászólásokban részletesen le van írva, hogyan lehet eljutni a Narancspartra autóval, motorral vagy gyalog - bár gyalogosan hosszú az út, főleg melegben. De mehettek akár mikrobusszal vagy hajóval is (lásd a "fakultatív programok" részt a 351-es hozzászólásomban).

Balha,
Szerintem lesz hely augusztusban is, viszont ha Te szeretnéd meghatározni, hogy hová kerüljetek, érdemes lehet most foglalni.

balha Creative Commons License 2003.07.20 0 0 458
v.ki itt emlitette, hogy augusztusban full-on lesznek az apartmanok...
érdemes lenne itthon előre foglalni szállást, vagy találok ott is?
ja, mi 16-án indulunk:)
balha Creative Commons License 2003.07.20 0 0 457
hali!

tudja v.ki, hogy kábé mennyibe fog kerülni egy kétágyas apartman augusztus közepétől? (sartin)

köszi!

sefica Creative Commons License 2003.07.19 0 0 456
Sziasztok! Még egy kérdésem lenne:hogy jutok el a narancsparta, merre van, kb.hány kilóméter?
sefica
od Creative Commons License 2003.07.19 0 0 455
Köszönöm Káminak és Sartitanillának az infókat!Fantasztikus jó a homok is és az apró kavics is!Várom a képeket Kámi!Mingyárt megyek fel megnézni!
Sartitanilla!Azt hittem hogy elnyelt a föld!(vagy talán Sartiban sütteted titokban a hasadat?)Mi van a honlappal?Már nagyon nagyon várjuk a továbbiakat!

(üzenem mbfnek, hogy majd küldöm a képeket, nyugi!)

sartitanilla Creative Commons License 2003.07.19 0 0 454
"A Narancspartnál is apró kavicsos a part."
Hümmm, ezt azért cáfolnám! Lehet, hogy vannak ilyen részek is, de ahol mi voltunk (a képeinken látható szobrok közelében), ott a legfinomabb porcukorra emlékeztett a homok, a színe is fehér. Nem hiszem, hogy létezik ennél finomabb homok (ragadt is a bőrünkre rendesen...).
Előzmény: kámi (453)
kámi Creative Commons License 2003.07.18 0 0 453
Tengerpart szemponjából két részre oszlik Sarti , eggyik felén egészen apró kavicsos - lehet rajta feküdni és könnyebben lejön az emberről - a másik fele pedig az igazi homokos tengerpart . A Narancspartnál is apró kavicsos a part.
Talán csak az embernek a talpát zavarja egy kicsit, de igazából nem vészes .Képeket küldök e-mailban.
Üdv . Csaba
Előzmény: od (451)
katka29 Creative Commons License 2003.07.18 0 0 452
Nem,egyáltalán nem kavicsos a tengerpart,hanem HOMOKOS.Tehát a prosiban jól írták:-)Lehethogy van egy kis rész,ahol apró kavicsok (is)vannak,de ez nem jellemző.
Előzmény: od (451)
od Creative Commons License 2003.07.18 0 0 451
Köszönöm Kámi az Információt!
Kavicsos a tenger?A katalógusban az van írva, hogy homokos!De a kavicsnak van egy nagy előnye!Talán ott tisztább a tenger!Ugye nem olyan baromi nagyok a kavicsok!Azok a bosszantóak, amin még feküdni sem lehet?
Esetleg nincs a tengerről szép képed, amit elküldenél nekem?
Köszönöm!!
kimberley Creative Commons License 2003.07.17 0 0 450
Levi! Itt is megköszönöm a válaszod!
kámi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 449
Az apartman bejárata egy üres telekre néz ill. az országútra . A környék nem rossz, Sarti új részéhez közelebb a pékségtől 3 sarokra van. Az apartman tisztaságával nem volt gond egyedül a szúnyogháló hiánya volt bosszantó .A tenger 1 utcányira van , de itt az apró kavicsos , hamar mélyülő rész van amit mi nem kedveltünk a gyerekek szempontjából.A tenger tisztaságával sehol sem volt gond, inkább annak környékének tisztaságával. Sajnos kertje nincs és pálmafás rész is csak már bent a sétányon van.Nálunk nem volt légkondi mivel mi a földszinten voltunk, de a
legfelső szinten az apartmanokban volt és müködött.A félpanzióról nincs tapasztalatunk mi 2 éve is önellátok voltunk csak egy párszor mentünk el este étterembe vacsorázni -most pedig inkább a giroszt és azt az óriási palacsintát részesítettük előnyben és hát néha fözöcskéztünk, de ha a parton voltunk egész nap , vagy kirándultunk elég volt a szendvics és a gyümölcs.
Remélem tudtam segíteni .
Üdv. Csaba
Előzmény: od (448)
od Creative Commons License 2003.07.17 0 0 448
Szia Kámi!!!
Kérdeznék párat az apartmanról:(Kosmas)
1:Milyen környéken van?Nem túl lepukkant a környéke?
2:Gondolom az ap.belül tiszta, szép, ugye ilyesmivel nincs gond!Volt valami, ami nem tetszett benne neked?
3:Milyen közel van a tenger?Szép az a része a tengernek?Ugye még mindig tiszta?
4:Nincsen valahol a környéken szép pálmafa?Amikor mi 2 éve voltunk a Michalis apartmanban, ott végig tele volt a (saját!) udvara pálmafákkal és virágokkal!
5:Nincs az apartmannak kis kertje, vagy tér, zöldes a közelben?
6:Volt-e nálatok légkondi?Mi befizettük, csak nem tudom, hogy működik-e?
7:Nem tudsz valamit a félpanzióról!Milyen ott kint, az olyan kaja?
Köszi előre is!!!!!
(mbf!)
sefica Creative Commons License 2003.07.16 0 0 446
Köszi BBöbe az infót,sejtettem hogy kb.20-24 óra lesz az út, de talán bíztam abban hogy mégsem. Azt hiszem kockás lesz a szebbik felem.:)
Sefica
Előzmény: Törölt nick (443)
xtazi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 445
Szia:))
mi is holnap után indulunk:))))már nagyon várom....ti melik irodával mentek?
jótanács az euro váltással...jól nézzetek körül,mert nem mind1 hogy hol váltasz,nagy árkülönbségek vannak
Előzmény: andocs (442)
kámi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 444
Szia Od !

Mi kocsival mentünk ( négy család ), így az út kifelé 17 óra volt , akik busszal jöttek 23 óra alatt értek le , de ők valamelyik határnál sokat vártak .Ja és 3-4 óránként megálltak pihenőre .

Üdv. Csaba

Előzmény: od (438)
andocs Creative Commons License 2003.07.16 0 0 442
Köszönöm az infot mindenkinek. Jó, hogy megkérdeztem, mert így váltok azért némi eurot apróra. Holnap után indulás :))))
sefica Creative Commons License 2003.07.16 0 0 441
Hello! Tegnap elfelejtettem megkérdezni, hogy hány órás buszozásra számíthatok Sartira?Du.2-kor indulunk?Mikor érünk oda?
kimberley Creative Commons License 2003.07.15 0 0 440
Sziasztok!

Úgy kb. 1 hónapja fedeztem fel ezt a topic-ot (az elejétől a végéig elolvastam és elmentettem a lapokat) nagyon megörültem, hogy nem vagyok egyedül a Görögország mániámmal. Aug. 11-én indulunk Sarti-ra a debreceni Panorama Tours-szal. Már annyira várom, hogy nem tudok másról beszélni és naponta legalább 100-szor eszembe jut a nyaralás. Voltam már Görögo.-ban, de az már nagyon régen volt('95-ben). Autóval voltunk és a szárazföld keleti partját végigjártuk Athénig, na és a Meteoráknál is voltunk csak pont a Chalkidikit hagytuk ki, mert már nem fért bele az időnkbe. Ahogy olvasom miket írtok már nagyon bánom, hogy nem jutottam "még" el oda. De most augusztusban minden megváltozik. Annyi infót kaptam tőletek, hogy azt sem tudom, hogy köszönjem meg.Külön köszönet: Imhoteph-nek,( a honlap nagyon JÓ!!!) Sartitanillának( a szintén kitűnő honlapért) , Sarti2003-nak és laMancha-nak. Már szinte úgy érzem ismerem Sarti-t, pedig még nem is jártam ott.A Papus apartmanról tudtok valamit? A térképen megtaláltam és van képem róla kívülről, de azt nem tudom milyen lehet belülről. Esetleg van köztetek olyan aki aug.12. és aug.19. között Sarti-n lesz?

sefica Creative Commons License 2003.07.15 0 0 439
Sziasztok!
Először is szeretnék köszönetet mondani, még így ismeretlenül is,Sartitanillának és Sarti 2003-nak illetve a többieknek is akik bármilyen információt adott a görögországi utazásokhoz illetve a csodálatos képekért. Eddig Korfun 1998-ban,és Evia szigetén 2001-ben voltam, és most az idén Sarti lett az úticél.Szüleim már voltak 1997-ben,tőlük tudok egy- két dolgot, de amit tőletek tudtam meg, az annyira kimerítő és alapos volt, hogy most már úgy indulok útnak mintha már ismerném a helyet.Köszönet!
Od! Mi augusztus 4-én indulunk Sartira.
Üdv
od Creative Commons License 2003.07.15 0 0 438
Nagyon KÖSZÖNÖM a képeket KÁMINAK!!!
Nagyon hálás vagyok!Köszönöm!Egyébként Ti is busszal mentetek?
Még mindig nem utazik senki sem aug.1.-én??????Az jelezzen!!!!(üdv:mbf-emnek)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!