Keresés

Részletes keresés

arozika Creative Commons License 2009.01.21 0 0 90

 

Az okos emberek mindig fárasztottak, kimerítettek. Társaságukban úgy éreztem magam, mint valamilyen rosszhiszemű vizsgán. Örökké figyelnem kellett, mert ők is figyeltek engem, összehúzott szempillák alól, mint a vadász a vadat, vajon helyesen felelek-e okos megjegyzéseikre, elég okos vagyok-e ahhoz, hogy ők, az okosak szóba álljanak velem?

Nem, az okosak mindig is fárasztottak. S nem is tudtam meg tőlük soha, semmi lényegeset. Többnyire csak azt magyarázták meg, miért nem jó valami: az élet, egy ember műve, a tavasz vagy az ősz? De azt, hogy az élet jó is, a halál természetes, az ember nem egészen reménytelen, nem mondották soha; mert okosak voltak.

Az okosság nem bölcsesség. Az okosság készség, idegrendszerbeli és értelmi fürgeség.
A bölcsesség az igazság, a megnyugvás, az elnézés, a tárgyilagosság és a beleegyezés.

Az okos emberek soha nem bölcsek, túl izgatottak ehhez, mintegy állandóan megrészegednek okosságuktól; de a bölcsek mindig okosak is, s ugyanakkor többek ezeknél, mert nem akarnak bizonyítani semmit.
Az okosak társaságát kerüld, mert felizgatnak és végül megsértenek. A bölcsek társaságát keresd. Az okosakkal lehet beszélni. A bölcsekkel lehet hallgatni.

 

(Márai Sándor - Füves Könyv)

 

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.21 0 0 89

 

 

 

JÓ REGGELT !

 

Soha nem felejtem el, hogy a táj, ami előttem van, mögöttem folytatódik.

(Egry József )

Legyen szép napod !

 

 

Az én kedvencem-Sástó
Előzmény: jahorka (88)
jahorka Creative Commons License 2009.01.19 0 0 88

Köszönöm szépen a szépségeket!:)

Küldöm, Arozika:) 

Előzmény: arozika (83)
jahorka Creative Commons License 2009.01.19 0 0 87
Jó éjt, Arozika!
jahorka Creative Commons License 2009.01.19 0 0 86
jahorka Creative Commons License 2009.01.19 0 0 85
Szép hetet, Arozika!
Előzmény: arozika (81)
arozika Creative Commons License 2009.01.19 0 0 84

 

 

Ne kérdezz, ne csodálkozz, fogadd el az utat, mit az élet nyújt neked, fogadd el a tényt, hogy az előtted álló ösvény új irányba vezet. Rázd le a miérteket és a "mi lenne, ha..." kérdéseket, s megszabadulsz kétségeidtől. Mindegy, mi ért - az már a múlté. Bármi volt is - fontos lehetett. A múlt rövid villanás csupán. A jövőt még be kell teljesíteni. A ma, ami itt vár. Járd végig utadat, mindig csak egy lépést lépve - bátorsággal, hittel, határozottsággal. Emeld fel fejedet, s helyezd álmaidat a csillagok fölé. Lépteid hamarosan határozottá válnak, szilárdan állsz majd a földön. Sose álmodott út tárul fel előtted, ez lesz a legegyszerűbb, legsimább ösvény, mit valaha remélni mertél. Bízz magadban állhatatosan, és vágj bele az új utazásba. Felemelőnek, gyönyörűnek találod majd, s szebbnek legmerészebb álmaidnál.

(Vicki Silvers )

 

arozika Creative Commons License 2009.01.19 0 0 83

 

 

Nyissunk kaput a vidámságnak, bármikor köszönt is be - mert sohasem jön rosszkor - ahelyett, hogy mint gyakran tenni szoktuk, fontolgatnók, bebocsássuk-e, előbb meg akarván győződni róla, vajon van-e csakugyan okunk minden tekintetben megelégedettnek lenni; vagy, mert félünk tőle, hogy komoly elhatározásunkban és fontos gondjainkban megzavar; pedig amit ezekkel javítunk meg, nagyon is bizonytalan, míg a vidámság mindig közvetlen nyereség.(Schopenhauer )

 

 

 

 

 

 

 

 

Mit tehetnék érted ....
arozika Creative Commons License 2009.01.19 0 0 82

 

„Tanuld meg a megbocsátás művészetét,

És alkalmazd először saját magadra.

Azután könnyű lesz

Másoknak megbocsátani.”

 

(Sri Chinmoy)

 

arozika Creative Commons License 2009.01.19 0 0 81

 

 

 

    Minden reggel

    Ki kell ürítened szívedből

    A végtelen és haszontalan

    Aggodalmakat és nyugtalanságot.

 (Sri Chinmoy)

 

Előzmény: jahorka (79)
jahorka Creative Commons License 2009.01.18 0 0 80
Nagyon szép ez a vers!
Előzmény: arozika (76)
jahorka Creative Commons License 2009.01.18 0 0 79
Jó éjszakát, Arozika!
jahorka Creative Commons License 2009.01.18 0 0 78
"Ahelyett, hogy vennék neked valamit, amit szeretnél, valami olyat adok neked, ami az enyém, ami tényleg az enyém. Egy ajándékot. Valamit, ami jelzi, hogy tisztelem azt az embert, aki itt ül velem szemben, és arra kérem, hogy értse meg, mennyire fontos, hogy vele lehetek. Most már van valamije, ami egy kicsit én vagyok, van belőlem egy darabkája, amit szabad és hirtelen támadt elhatározásomban adtam neki.”

/ Paolo Coelho: Tizenegy perc /

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 77

 

 

 

Antonio Machado:  Az alvás...

Az alvás: híd, amelyen a holnapba
sétálunk át csukott szemmel. Alatta
folyik álmaink hangtalan patakja.

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 76
 

TÓTH ÁRPÁD
Álarcosan


Hát rossz vagyok? szótlan? borús? hideg?
Bocsáss meg érte. Hisz ha tudnám,
A világ minden fényét s melegét
Szórva adnám.

Kastélyokat. Pálmákat. Táncokat.
Ibolyákkal a téli Riviérát.
Vagy legalább egy-egy dús, összebújt,
Boldog órát.

De most oly nehéz. Most egy sugarat
Se tudok hazudni, se lopni.
Vergődő és fénytelen harcokon
El kell kopni.

Az Antikrisztus napjai ezek,
Csillog a világ szörnyű arany-szennye.
Röhögő senkik, balkörmű gazok
Szállnak menybe.

S én lent vergődöm, és nem tudja más,
Hogy csöndem éjén milyen jajok égnek.
De légy türelmes. Jön még ideje
Szebb zenéknek.

Csak légy türelmes. Maradj, míg lehet,
Váró révem, virágos menedékem.
Most álarc van rajtam, zord és hideg,
De letépem,

Vagy szelíden, míg elfutja a könny,
Öledbe hajló arcomról lemállik,
S te ringatsz, ringatsz jó térdeiden
Mindhalálig.

 

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 75

 

A hódítás szenvedélyének megvan a maga szépsége, még ha rögeszmévé válik is. De elmondhatjuk-e ugyanezt, ha a megőrzés szenvedélyéről, vagyis az elvesztéstől való félelemről van szó?

Kétségtelen, hogy a tulajdon egyik formája a rabszolgaságnak s csak hiúságunkat szolgálja. Az ember szabadabban szereti azt, ami nem az övé. Esztelen követelés, megkaparintani magunknak egy embert, láncra verni a képzeletét, megbénítani fejlődő és önmagát megcáfoló képességét... De ha ilyen bölcsek, ilyen engedékenyek volnánk, akkor csak mértékkel szeretnénk - vagyis nem szeretnénk többé.

Ha azt mondod: "szeretlek" - az ne hasonlítson segélykiáltáshoz. Sohasem egészen erős az ember.
Ha egészen erős volna, nem lenne szüksége szerelemre. De igyekezzél azzá lenni. Légy olyan erős, amilyen csak lehetsz.

(Paul Geraldy)

 

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 74

 

 

Ha azt mondom: „szeretlek”, ennek három jól megragadható összetevője van: én, te, meg az a bizonyos mód, ahogyan kezellek. Ha e három összetevő valamelyike hiányzik, az állítás értelmetlenné válik. Ha „te”belőled „én”t csinálok, és ezt te megengeded, akkor közöttünk nem lehet szeretet. Hanem hatalmi viszony, dominancia, illetve alárendeltség igen. Szeretet az nem.  

 ( Feldmár András )

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 73

 

„Utazók vagyunk egy kozmikus utazásban-csillagpor,mely a végtelenség örvénylésében kavarog - az élet örök,de az élet kifejeződései tünékenyek ,elsuhanóak,múlandóak!Egy pillanatra megálltunk,hogy találkozzunk egymással:érezzük,szeressük egymást,részesüljünk egymásból-ez becses pillanat,de futólagos-kis epizód az örökkévalóságból! ha tisztaszívűséget,szeretetet,megbecsülést adunk egymásnak,gazdagságot és örömet teremtünk egymás számára! És akkor, ez a pillanat, már megérte a fáradságot!

(Deepak Chopra)

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 72
 

A szeretet útja

nem könnyed vita tárgya.

Az ösvény a pusztuláson át vezet.

Madarak gyönyörű köröket írnak le az égen – a szabadság

gyermekei.

Hogy hogyan tanulják?

Zuhannak és zuhanás közben

Szárnyakat kapnak.

 

(Kabír )

 

 

A szeretetről
arozika Creative Commons License 2009.01.18 0 0 71

 

 

Zimonyi Zita:
Bűvöletben

valahol
e világon kívül
valamikor
az időn túl
valami
köröttünk vagy bennünk
megállt
összefogództunk
érintések nélkül
percek kövein
jártunk
léptek nélkül
és egymáshoz jutottunk
utak nélkül

 

 

 

Ha szeretet nélkül mész végig az úton...
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 70

 

SZÉP ÁLMOKAT JAHORKA !

 

 

 

 

 

Egész hátralévő életünkhöz képest, a mai napon vagyunk a legfiatalabbak.
Holnap már egy nappal "öregebbek" leszünk.

 

Előzmény: jahorka (68)
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 69

 

"A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen."

Előzmény: jahorka (68)
jahorka Creative Commons License 2009.01.17 0 0 68

Szép estét, Arozika!

Húúúúúúúúúú, de sok szépséges érintés van itt!:)

 

 

“Az egyik percben nincs semmid, a másik percben meg többet kapsz, mint amit el tudsz fogadni” (Paulo Coelho)

Előzmény: arozika (60)
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 67

 

 

„Élni lehet, hogy nehéz
- de jó.
Az is jó, hogy nehéz."

 

 

Carlos Santana - Maria Maria
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 66

 

 

"Vannak piros betűs napok az életünkben, amikor olyan emberekkel találkozunk, akik megborzongatnak bennünket, akárcsak egy találó vers; olyan emberekkel, kiknek kézfogása csordultig van a kimondatlan együttérzéssel, és akiknek gazdag természete mohó és türelmetlen lelkünket csodálatos tétlenségbe ringatja...

Talán soha azelőtt nem találkoztunk velük, és többé sohasem keresztezik útjaink egymást; de higgadt, szelíd természetünk befolyása sérelmeinkre adott gyógyír,és mi úgy érezzük e gyógyító érintést, mint amikor az óceán érzi, hogy a friss hegyi folyó felfrissíti sós vizét..."

(Helen Keller)

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 65
Anthony de Mello: Hiúság


A Mester gyakran emlékeztette tanítványait, hogy a szentség a szépséghez hasonlóan csak akkor hiteles, ha az ember nincs annak tudatában.
Szerette idézni a következő versikét:
Kivirul, mert kivirul, a rózsa:
Nem kérdezi, hogy miért, nem is illegeti magát,
hogy szememet magára vonja.

S a következő mondást is: "A szent csak addig szent, amíg nem tudja, hogy az."

 

 

arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 64

Ne ítéljetek, hogy meg ne ítéltessetek!


Józanító arra gondolni, hogy nem szolgálattal, hanem szemlélődéssel, látással tudunk legjobban szeretni. Ha szolgálod az embereket, akkor segíted, támogatod, vigasztalod őket, fájdalmukat enyhíted. Ha belső szépségükben és jóságukban látod őket, akkor átalakítasz és teremtesz.
Gondolj néhány emberre, akiket szeretsz, s akik hozzád is vonzódnak. Próbálj meg mindegyikre úgy érezni, mintha most látnád őket először, s ne engedd, hogy múltbéli ismereted és velük kapcsolatos élményeid befolyásoljanak, akár kellemesek, akár kellemetlenek voltak azok. Keress olyan dolgokat, melyek eddig esetleg elkerülték figyelmedet a megszokottság miatt. A megszokottság, ismertség, ugyanis áporodottságot, vakságot és unalmat szül.
Nem szeretheted azt, amit nem fedezel fel állandóan, újra és újra.
Azután gondolj olyan emberekre, akiket nem szeretsz. Először is figyeld meg, hogy mi az, amit nem szeretsz bennük, részlehajlás nélkül tanulmányozd hibáikat. Vagyis nem használhatsz olyan címkéket, mint például büszke, lusta, önző és gőgös. A címkézés a szellemi lustaság jele, mert sokkal egyszerűbb valakire egy címkét ragasztani, mint egyediségében nézni és látni azt a személyt.
A hibákat klinikailag kell elemezned, más szóval meg kell győződnöd tárgyilagosságodról. Fontold meg azt a lehetőséget, hogy esetleg, amit te hibának látsz, az egyáltalán nem az, hanem valami olyasmi, amit te neveltetésed, programozottságod miatt nem szeretsz. Ha a hiba még ezután is ott van, akkor értsd meg, hogy a hiba eredete gyermekkori élmények, múltbéli programozottság, hibás gondolkodás és észlelés, és leginkább a tudatosság hiányának következménye, s nem a rossz akaraté. Ahogy erre ráébredsz, hozzáállásod szeretetté és megbocsátássá alakul, mert tanulmányozni, megfigyelni és megérteni annyi, mint megbocsátani. Miután a hibákat így végigtanulmányoztad, most keresd meg azokat a kincseket, amelyek ebben a személyben rejtőznek, s amelyeket idegenkedésed miatt eddig nem láttál meg. S miközben ezt teszed, figyeld meg a hozzáállásodban vagy érzésedben bekövetkező változást.
Idegenkedésed ugyanis, eddig elhomályosította látásodat, akadályozott téged. Most aztán sorba vehetsz minden egyes személyt, akivel csak élsz és dolgozol, és figyeld meg, ahogy szemedben mindegyikük átalakul, ha így nézel rájuk. Ha így nézed őket, akkor a szeretetnek sokkal határtalanabb ajándékát ajánlod nekik, mint amit a szolgálat bármely cselekedete tudna adni. Mert így átalakítod őket, megteremtetted őket a szívedben, s ha van valamelyest kapcsolat köztetek, akkor a valóságban az is átalakul.
Most pedig add ugyanezt az ajándékot önmagadnak. Ha mással képes voltál ezt megtenni, akkor igazán nem lesz nehéz. Kövesd a már említett lépéseket: egyetlen hibát és egyetlen idegbetegséget se ítélj meg, s főleg ne ítélj el. Nem ítéltél meg másokat, s meglepődsz, hogy te sem vagy megítélve. A hibákat vizsgáld meg, tanulmányozd és elemezd őket a jobb megértés végett, ez szeretethez és megbocsátáshoz vezet, s örömmel fedezed fel, hogy téged is átalakított ez a furcsán szerető beállítottság, hozzáállás, amit magadban érzel saját magad iránt. Ez a beállítottság belőled ered, belő1ed jön és árad minden más élőlény felé.

( Anthony de Mello)

arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 63

 

 

Amint a szimfóniának szüksége van minden egyes hangjegyre, amint a könyvnek szüksége van minden egyes szóra, amint a háznak szüksége van minden egyes kőre, amint az óceánnak szüksége van minden egyes vízcseppre, amint az aratásnak szüksége van minden egyes gabonaszemre, az egész emberiségnek szüksége van terád, ott, ahol te vagy, egyetlen, s így helyettesíthetetlen.

(M. Quist)

 

Szertettel Nektek !!!-Mama
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 62

 

"Mi emberek, olyan angyal-jelöltek vagyunk, akik dühösek is tudnak lenni. Nem baj az. De ha észnél vagy, indulatod habját gyorsan lesöpröd, az erejét pedig a munkádba öntöd. És az ölelésedbe. Amennyiben képes vagy erre, máris többet tudsz az angyalnál. S ha időnként mégis elbuksz, jusson eszedbe, hogy csak ember vagy te is. Éppúgy, mint aki megbántott. Bukásainkban félelmetesen hasonlítunk egymásra, és csak győzelmeinkben emlékeztetünk jövendő önmagunkra."

(Kornis Mihály)

 

 

 

 

 

 

Születni kellSzületni kell
arozika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 61

 

 

Dsida Jenő :


Közöttük élek


Emberek barátja vagyok.
Közöttük élek és szívem kézről-kézre jár.

Ismerek gyermekeket, akik bácsinak szólítanak,
ismerek ifjakat, akikkel elborozgatok,
világra szóló terveket szövögetvén.
Ismerek leányokat, akik vidáman kacagnak tréfáimon
és búcsúzáskor megszorítják kezemet.
Ismerek kacér és komoly asszonyokat, akik ölelésem
forróságára várnak, vagy elsírják nekem szomorúságukat.
Ismerek kemény férfiakat, akiknek kérges a jobbtenyerük,
ismerek bölcseket, akik tanácsokkal látnak el.
Ismerek kötögető nagymamákat, akikhez kávézni járok
s meghatódom szerelmi emlékeiktől,
ismerek aggastyánokat, akik megsimogatnak
s ifjúságukra gondolván, szeretnek engem.

Ó, barátaim,
milyen öröm az nekem, ha találkozom
bármelyikükkel is a porzó napsütésben,
kopogó esőben, vagy zúzmarás utcai fák alatt:
szemükben látom az értelem fényét,
a felismerés gyors villanását,
örömük minden jelét!

Közöttük élek
s nevem együtt él fogalmaik közt
a fákkal, madarakkal, ünnepekkel és csillagokkal!

 

 

 

Ezt a földet választottam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!