Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 184

Az volt a jelenség, hogy a redőny nem zárt be teljesen?

Ugyan ott leltem meg a hibát.

Előzmény: Bucynus (183)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.25 0 0 183
Kösz a linket, de drágább lenne a posta mint a lencse, esetleg ha mással együtt venném.

Fénymérőm van, csak TTL-es érdekel Varex VX-re, travemat vagy examat.

Volt egy kis időm és megcsináltam a gépemet. :)
Csak egy csavar volt kilazulva, ezért keresztbe fordult egy fogaskerék és az akadt.
Megjelöltem X-el a bűnöst.


kép
Előzmény: bmwr12 (182)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 182

O.K. Köszi, kimásolom.

Addig nézd meg ezt

 

ITT

 

A listán szerepel egy pár típus, Exakta is megtalálható.

A Soos-éknál többnyire VLC-hez a gyakoribb. Ez kissebb befoglaló méretű.

El lehet csípni néha mikróraszteres fersnell lencsét az EXA Ia-kal együtt, én annak idején úgy vetten az NDK-ban, hogy az akkor létező összes típusú üveget külön megvettem hozzá.

Ezekből használok most a Varexhez, bár az igazi mérőékes üveg, egy alábbi hozzászólásomban fényképpel is látható. Ez a közepén lévő mérőék körűl csak matt felületű. Nem triple field-es.

Viszont a mérőfelület csodás. A matt rész képe is szépen értékelhető.

 

A fénymérőt melyik típushoz használnád? Varexhez, RTL-hez ? Nekem van RTL-hez egy működő, az alábbi állapotban.

A Varexen az elem-menteset használom.

Előzmény: Bucynus (179)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.25 0 0 181
Hát igen, de akkor legalább napi rendszerességgel frissíthetnék a netes listát, akár csak szöveges formában is. :(
Előzmény: ik (180)
ik Creative Commons License 2006.11.25 0 0 180

...igen, erről írtam Neked korábban, sajnos nem követik a beadott igényeket/kereséseket...

Ez van.

Előzmény: Bucynus (179)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.25 0 0 179
A link kimásolható a tag-ek közöl.
Ez egy prizmára szerelhető vakutartó.

Ha valaki tud eladó mérőékes mattüveget, vagy lát Soóséknál értesítsen, mert az válaszolták nekik nincs módjukban értesíteni, érdeklődjek sűrűn. :(
Előzmény: bmwr12 (178)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 178

Ezt a linket megnyithatóan fel tudod tőlteni? 

Vagy ez is egy fénymérős prizma?

Előzmény: Bucynus (177)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.24 0 0 177
Találkozott már valaki ilyennel, érdekelne egy:
[img]http://members.aol.com/schrottkauf/exzub9.jpg[/img]
[img]http://members.aol.com/schrottkauf/exzub7a.jpg[/img]
Bucynus Creative Commons License 2006.11.24 0 0 176
Találtam egy Harwix Examat-ot.
Nem tudom mennyi lenne a postaköltség.
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 175
Akkor egyformán nézhettünk ki.
Előzmény: fecskea (174)
fecskea Creative Commons License 2006.11.19 0 0 174
Jelentem alássa, én bátorkodtam. Volt Varex is. (Csak nekem nem volt pénzem)
Előzmény: bmwr12 (173)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 173
Volt kint a bőrzén valaki ?
Bucynus Creative Commons License 2006.11.18 0 0 172
Kösz. Már fogalmazom a listát. :)
Előzmény: ik (171)
ik Creative Commons License 2006.11.18 0 0 171

Szia!

Hívd őket, írj nekik, hátha Neked összejön.

Én is küldtem egy listát, mi mindent szeretnék. Azt válaszolták erre a felvetésemre, nem tudják figyelemmel kísérni ki-mit keres, így az én igényeimet sem.

Írjak e-mailt és ha éppen van, akkor - innentől kezdve nincs gond a szivélyességgel - válaszolnak, el is teszik pár napra.

Hát sok sikert...

Előzmény: Bucynus (167)
Géza malac Creative Commons License 2006.11.18 0 0 170

kicsit OFF

Én egyszerűen nem értem sokkszor az eladókat, főleg az antikváriusokat. Olyan szakbarbárságnak tartom, amikor egy árura tintával rávésik, összeragasztják, belebarmolják visszavonhatatlanul az árat. Utálom, amikor egy könyvről nem tudom levakarni, kiradírozni az árat, vagy ha levakartam, akkor marad a helyén egy ragacsos folt, amibe minden szösz, piszok beleragad, ugyanígy a CD tokokkal, műszaki cikkekkel. Ez egy antikvár dolognál sokkal súlyosabb, mint ahogy az alábbi példa mutatja. Az én üvegem dobozára is rá van vésve az ár, bár a doboz nem eredeti, csak egy régi gyufásdoboz. De vettem már úgy obit, hogy a ráragasztott árcimke vitte a fekete festéket is.

Nem értem főleg, mert van ceruza (sok antikvárium azzal írja a könyvekbe az árat, de nem mindegyik), van olyan ragasztóanyag, ami megfelelő tapadást nyújt és nyom nélkül eltávolítható (oldószer nélkül is), vagy cérnával, gumival ráakasztható árcimke. De sokszor elegendő lenne egy kis odafigyelés is.

kicsit ON

Ma kimentem és használtam a mérőékes üveget, fotóztam ezt-azt. De fura, hogy meg kell várni, hogy elfotózzam az összes képet és előhivassam, nem lehet este letölteni a gépre egy kattintással :) Már elszoktam tőle. Viszont mekkora ennek a gépnek a prizmája, mint egy ház, ég és föld a különbség a Canon 10D (de akár más digit vagy modern analóg SLRt is említhetnék) és az EXA közt. Kár, hogy ezt nem sikerült átörökíteni a mai gépekbe.

 

üdv

Géza

 

Előzmény: Bucynus (169)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.18 0 0 169
Azért a 400- feliratért kár a dobozon. :(
Előzmény: bmwr12 (168)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 168
Tedd azt, mert akkor ilyenhez is több esélyed lesz!
Előzmény: Bucynus (167)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 167
Mázlisták. :)

Azt hiszem írok nekik, hogy nem-e tudnának értesíteni és félretenni nekem egyet ha kapnak. Mert ugye nálam nem úgy van hogy beugrok érte hazafelé menet. :)
Géza malac Creative Commons License 2006.11.17 0 0 165

No, bárcsak mindig így lenne szerencsém: pár napja hívtam a Soós-t, van-e Exa-hoz mérőékes üvegük, egy hölgy sajnálkozott, hogy sajnos nincs és hónapok óta nem is láttak. Beletörődtem, kerestem tovább az általatok megadott lehetőségeken. Tegnap ment a haverom valami obit venni a Kiev-jéhez, kérdezte, kell-e valami, mert látott közgyűrűt Exa-hoz, mondom 1000-ért kell, bár inkább egy mérőékes üveg kellene, de nincs nekik. Egy óra mulva hív, hogy 390 (_háromszázkilencven_) forintért (HUF) kell-e. Szerintetek van értelme ilyet kérdezni? :)

Nos ez egy sima mérőékes üveg (nincs mikroprizma), vizszintes osztással, elég érdekes kialakítással, mert utólag lett beragasztva az ék elég vastag (prizmában látványban) illesztéssel, és az üveg szélét is valami idegen anyag (műanyag) keretezi, ez meg is van sárgulva, bár ez nem zavarja a fókuszálást, mert nem látszik. Az üveg egyébként hasonló szemcsézettségű, mint a sima mattüvegeim, állapota közepes, de a hibái nem befolyásolják a fókuszálást (matt felület hibái, csorulások, stb).

Álom jól lehet vele fókuszálni, bemértem, pontos, makrózva is jól használható (többet segít, mint a mattüveg), egyszóval álom!

Sajna csak egy ilyen volt a Soóséknál, szóval tessék szorgosan telefonálni!

üdv

Géza

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 164

Itt is beszúrom.

(A  régi manuális analóg gépek bőrzéje topikban nem volt sikere.)

 

 

 

Az alábbi gépeket szeretném elcserélni, Exakta objektívekre.

 

 

Tessar 4,5/40, Pancolar 2/50, Flektogon 4/25, Flektogon 2,8/35, Meyer Lydith 3,5/30 Meyer Primagon4,5/35, Meyer Trioplan 2,8/100, Meyer Primotar3,5/135, Sonnar 4/135.

Ezek érdekelnének.

 

 

 

Minden gépen minden funkció működik, szép állapotúak, tokkal-vonóval.

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 163
Ha megveszed, és kiéled belőle ami kell, a bőrözését átveszem, az obi foglalattal egyetemben.
Előzmény: Géza malac (162)
Géza malac Creative Commons License 2006.11.16 0 0 162

Köszi a linket, megkérdem (bár így nulladik körben szadizmusnak tűnik egy csavar miatt megvenni a gépet és után kuka....... még ha ki is bontok belőle mást, sajnálnám)

Géza

Előzmény: bmwr12 (161)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 161

Én azt gondoltam, Neked a nullás Ihagee géped van.

Ehhez csavart nem fogok tudni szerezni, de van egy tippem. Igaz M42-es a csatlakozója, de hát így izgalmasabb.

Kérdezz rá, hogy kevesebb összegért azt az egyet lehet-e. Én ismerem az eladót, korrekt nagyon.

Próba cseresznye !

Szóval nézd meg.

ITT
Előzmény: Géza malac (160)
Géza malac Creative Commons License 2006.11.15 0 0 160

Nos a készletem:

 

szépségek

 

 

 

 

 

 

 

 

A hiányzó csavar (helye)

a hiányzó csavar (helye)

 

 

 

 

 

 

 

 

A cserealapmattüveg (az aknában):

a cserére kínált mattüveg az aknában

 

 

 

 

 

 

 

 

csak úgy:

4

5

 

üdv

Géza

ihagee Creative Commons License 2006.11.15 0 0 159

 Szia!

Őszintén szólva nem tudom. Alig használtam, amit nagyítok, az max 13x18-as fekete-fehér, no és olyan gyorsan jöttek a telék, hogy nem volt rá szükségem. Még a 4/200-as telét is alig használom. Nagylátó, alap meg 135 mm. Nem véletlenül találták ki ezeket fixen... A Holdról készült 2-szerezővel, meg 5,6/300-as telével felvétel, de akkor még ORWO NP55-öt használtam, elég szemcsés lett a kép. Igaz a negát kitöltötte a telihold!  Ihagee

Előzmény: Bucynus (156)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 158
Készenléti tok, az az amiben hordozni lehet, általában bőrből van.
Előzmény: Géza malac (157)
Géza malac Creative Commons License 2006.11.14 0 0 157

Köszi a csavar esetleges megszerzésének igéretét (hu de magyar vagyok). Ezt a topikot olvasom, csak jelezd, és megbeszéljük, ha összejön. Many Thanx.

 

Mi az a készenléti tok? Aknát tutira láttam az ebay.de-n.

üdv

Géza

Előzmény: bmwr12 (153)
Bucynus Creative Commons License 2006.11.14 0 0 156
Telekonverterekkel mik a tapasztalataid?
Érdemes beruházni egy 2x-esre?
Előzmény: ihagee (146)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 155

Igen.

EXA bajonetteseket, főleg még a síma alufelületűeket.

A nagylátók, hát azok persze Flektogonok is lehetnek.

Előzmény: garfieldka (154)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 154

Van két M42-es Trioplanom. Mindkettő tökéletes állapotban. Az egyik síma, a másik piros V betűs, bevonatos. A símát elcserélném egy hasonló állapotú bevonatosra, vagy esetleg eladnám!

 

Egyébként bajonettest keresel Exához?

Előzmény: bmwr12 (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!