Keresés

Részletes keresés

Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 237
(Egyébként pedig éppenhogy nagy topikoknál van az egésznek értelme, mivel jellemzően azoknak van kialakult látogatói köre)
Előzmény: Pierluigi Kolima (235)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.15 0 0 236

Az, mint alább írtad valahol, hogy fórumozó elitet alkotnának, igaz, az adott klubtopikra*. De hát, valamit valamiért, nem?

 

Én már láttam 60k feletti topikot is klubbá válni. Csak akarat kérdése, hidd el.

 

*(Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne valaki klubtag egy topikban bővített jogokkal és normál felhasználó egyazon nicken máshol.)

Előzmény: R.P.P. (234)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 235
Aztán miért? Mit számít a hsz-szám? Hányan írnak oda rendszeresen?
Előzmény: R.P.P. (234)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 233
Nem. Ez azt jelenti, hogy a NEM KLUB topikokat lehetetlen lenne. Ha a HF klubtopik lenne, az írhatna bele, akit mondanak az ottaniak.
Előzmény: R.P.P. (232)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 231

Azt értsd meg: azt, hogy ki szavazhat, a topiklakók határozzák meg!!!

Mi semmiféle beleszólást nem teszünk, csak technikai segítséget nyújtunk.

Előzmény: R.P.P. (230)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 229

Bocs, elírás, de fontos lehet, hogy ne értsük félre: a klubban NEM a tagok moderálnak, hanem csak ők kérhetik a moderációt, valamint felülbírálhatják a moderátorok esetleges kérés nélküli, klubban tett intézkedéseit.

Mondhatni úgy is: a klubban - elvileg - nincs moderáció, kivéve a technikai jellegűeket (html-hiba pl.), azt viszont továbbra is mi csináljuk, kérésre.

Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.15 0 0 228
Pedig szerintem ez lenne a lényeg. Ugyanis leképezik a társadalmat. Ennek következtében ez a társadalmi elvárás lenne a mérvadó. - A első két mondat igaz, egyetértek. A harmadik pedig utópia. Vagy a kinti világban mondjunk le az igazságszolgáltatásról?

"Gondolj bele: két perc és káoszba fullad minden."
Ezzel nem értek egyet. Ha már önszerveződünk. - Ez két teljesen külön dolog. A klubokban a tagok moderálnak, oda be sem tesszük a lábunkat. A küzdőtéren maradna minden a régiben. Oda viszont nem kell az önszerveződés.

"Vagy moderáljon a moderátor úgy, ahogy a topikrombolók kívánják?"
Ezt ki akarja? - Mondjuk ők. Elvileg ugyanolyan fehasználók, mint bárki más. A bűnözők, ha úgy tetszik, mivel ez a társadalom leképezése :)

Előzmény: R.P.P. (226)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 227
Pedig teljesen igaza van tisztelt kollégámnak. De úgy látom, mivel voltunk már „fradista modik”, meg „dózsás modik” is, viszonylag kiegyensúlyozottan dolgozunk, ha már mindkét oldalon utálnak minket. :)
Előzmény: R.P.P. (226)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.15 0 0 225

A moderátor a főnökének, az pedig az Index tulajdonosi körének tartozik elszámolással. Szép is lenne, ha a felhasználók elvárásainak megfelelően történne a moderálás. Gondolj bele: két perc és káoszba fullad minden. Vagy moderáljon a moderátor úgy, ahogy a topikrombolók kívánják?

Előzmény: R.P.P. (221)
gguszti Creative Commons License 2004.09.15 0 0 224

"Többé nem fog előfordulni, ezért is elnézést kérek."

 

Rendben, kösz!

Előzmény: Törölt nick (219)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 223
Lehet, hogy az lenne jó, hogy egy-egy ember moderálhasson egy-egy topicban, ahogy ez korábban fel is merült.

Erre nincs lehetőség.

Az viszont, hogy klubtopicok vagy mik legyenek, nem hiszem, hogy megoldás, hisz' az a normális vitát is megakadályozná, nemcsak a gyökerek özönét.

Írtam: a taglista megadása a ti feladatotok lenne, azaz: a normálisnak tartott, szívesen látott ellenoldaliakat is fel lehet venni tagnak, oda-vissza alapon.
Előzmény: gguszti (218)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.15 0 0 219

Bizony bizony. Egész más dolog a szoftverfejlesztés és az önszerveződés.

 

gguszti: nem voltam tudatában., hogy a Dózsa nem a helyes megnevezés. Nem vagyok már fiatal: én úgy szocializálódtam, hogy Dózsának hívtuk, erre áll rá a szám/billentyűzetem. Többé nem fog előfordulni, ezért is elnézést kérek. Azt akartam mondani, hogy nem lévén focirajongó, teljesen elfogulatlan vagyok, mindegy melyik topikot takarítom. Azt, amelyikre kérnek és az jogos. Azért takarítottam előbb az Újpest topikban, mert időrendben haladtam.

Előzmény: Pierluigi Kolima (217)
gguszti Creative Commons License 2004.09.15 0 0 218

Inkább azt mondd meg, minek Dózsázol? Azért tartanak itt, hogy Te is szítsd az indulatokat?

 

Annyit kérünk, hogy legyen nyugalom az Újpest-topicban. Ne kelljen külön kérni ezt, mikor több napig folyamatosan csak a szar ömlik ránk. Mielőtt tanult zöld barátaim elkezdenek rendőrözni meg spiclizni, csak arról van szó, hogy egy idő után használhatatlan lesz az egész topic, és ezt unjuk. Nyilván a moderátorok látják, mi csak sejtjük, hogy néhány ember lehet a sok nick mögött. Ez legyen az ő kritikájuk, nem érdekel a dolog. A zöldek az egy szem Strongot emlegetik, ha olyat tesz, persze, őt is le kell tiltani. Biztos az a furcsa, hogy most nem úgy van, mint a régi DK-ban, hogy megvan egy(?) külön bejáratú moderátoruk, aki mindent megcsinált fél pillanat alatt. Mi már akkor sem nagyon tudtunk mit tenni a fikanickekkel. Lehet, hogy az lenne jó, hogy egy-egy ember moderálhasson egy-egy topicban, ahogy ez korábban fel is merült. Az viszont, hogy klubtopicok vagy mik legyenek, nem hiszem, hogy megoldás, hisz' az a normális vitát is megakadályozná, nemcsak a gyökerek özönét.

Előzmény: Törölt nick (188)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 217

hogy az index moderátorai (tisztelet a kivételnek) nincs képben azzal, mit várnának el a felhasználók

 

Nono, ne keverd a moderátort a fejlesztővel, mert megsértődöm. :))))

Nekünk a kivitelezéshez semmi közünk.

Előzmény: R.P.P. (216)
Greenie Creative Commons License 2004.09.15 0 0 215

Tudom:D

 

Előzmény: R.P.P. (211)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.15 0 0 214

Becsülöm a kitartásodat, tisztelt kolléga, hogy kézenfekvő és közismert dolgokat ilyen türelmesen magyarázol. Tudod, mit nem értek? Aki ennyire nincs képben az Index Fórumainak történéseivel és szerkezetével, az miért pont ide ír? Esetleg már 6-7 éve ... Annyi ezer más (szak)site van ...

 

Na mindegy, nem bántani akartam, csak felötlött bennem.

Előzmény: Pierluigi Kolima (213)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 213
A topiklakók döntik el. Nyilván van egy törzsgárda. Ők határozhatják meg az induló tagságot, az újabb felvételeket, az esetleges kizárásokat.
A moderáció ezt technikailag tudja támogatni.
Előzmény: R.P.P. (212)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 209
Igen. Bárki olvashatná, de csak a klubtagságot nyert nickek írhatnának bele.
Előzmény: Greenie (208)
Greenie Creative Commons License 2004.09.15 0 0 208
Ez, hogy működne? Olvasható lenne, csak írni nem lehetne? Illetve csak tagoknak. Igy megoldás lehetne, megmaradna valamelyest a forumjelleg is.
Előzmény: Pierluigi Kolima (190)
Greenie Creative Commons License 2004.09.15 0 0 207
Aki fikázni akar az úgysem megy az ütköző topicba. Szivesebben okádik bele a nagy topickokba.
Előzmény: R.P.P. (201)
Greenie Creative Commons License 2004.09.15 0 0 206
Biztos nem örülne neki, hogy az Antihackett alias Weisz titkár telehányná:)
Előzmény: R.P.P. (202)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 204

(na, megdobtak egy zacskó szotyival és véletlenül előbb elküldtem a hozzászólást :)

 

Szóval: ha már látszik a fény az öltözőalagút végén, meghívjuk a Wágner urat, részletesebb beszélgetésre, akár.

Előzmény: Pierluigi Kolima (203)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 203

Rajtatok, topiklakókon múlik, ki válik klubbá, ki nem. Nem muszáj, csak lehetőség: fel kell vetni a nagy plénum előtt, aztán döntsetek.

Ha

Előzmény: R.P.P. (201)
Matt Creative Commons License 2004.09.15 0 0 200

de mondjuka csodálatosat le lehetne védeni, míg a nagyban mindenki hozzászólhatna.

Előzmény: R.P.P. (198)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 199
Na látod. Vagy akár más topikokról is beszélhetünk.
Előzmény: R.P.P. (198)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 197
Az is megoldható.
Előzmény: R.P.P. (196)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 195
Ez egy lehetőség.
Előzmény: Matt (193)
Matt Creative Commons License 2004.09.15 0 0 193
De az a kérdés is felmerülhet, hogy akkor ez még mindig fórum-e... Egyébként megfontolandó.
Előzmény: Pierluigi Kolima (192)
Pierluigi Kolima Creative Commons License 2004.09.15 0 0 192
Igen, és egy ember több nickkel is jelen lehet.
Előzmény: Matt (191)
Matt Creative Commons License 2004.09.15 0 0 191

Ezekbe később lehet felvenni tagokat?

Előzmény: Pierluigi Kolima (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!