Keresés

Részletes keresés

elemző999 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9905

Ha az áramkimaradás reális esély az adott területen akor tényleg célszerű szünetmentest alkalmazni. Ez mindig az adott eszközök kapacitás igénye, és a tervezett időtartam  által kiszámítható kapacitást igényel. Én az APC eszközeit szoktam használni számítógépekhez, a nagyobbakat szerverekhez. 

 

Egyébként a fejlett vezérléseknek van biztonsággal kapcsolatos működtetési eljárása anélkül nem telepítik. De ezt a gépészek ismerik.

A gázkazánok is szabályozottak ilyen célra is.

 

 

 

 

Előzmény: Mr.Gabson (9902)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9904

légyszíves ne írjál egy sort se.

nettó hőzöngés és félrebeszélés amit művelsz.

 

gravitációs kimegy a világból áramszünetkor is, keringetőszivattyús meg nem.

amúgy a topi témája tömegkályha.

Keringetős rendszerrel -20 fokban simán fűtök 90 fokos vizekkel.

ha nincs áram kirámolom a hóba a cuccot a kazánból.

 

Olvasgasd a fórumokat inkább észosztás helyett.

Előzmény: elemző999 (9901)
Zöldár Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9903

"Gravitációs rendszert nem célszerű építeni ma már."

 

 És miért ???

Előzmény: elemző999 (9901)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.11.24 0 1 9902

Szerintem biztonságosabb a vezérlés és a keringtetés. Ez nem játék ha vizet használ valaki. Képes robbanni a cucc és az elégcsúnya dolgokat tud művelni a házzal.

Gravitációs rendszert nem célszerű építeni ma már.

 

Egy Ladomat kb 80e. egy keringtető szivattyú is 50-60e körül van ha márkás (Danfoss).

 

Privát véleményem: Alapvetően a gravitációs rendszer robbanás-biztosabb, mivel a gravitáció végzi a keringetést, de hátránya hogy működjön kell némi hőfok különbség.

 

Ha egy Ladomat ami kb. 80e Ft és nincs áram akkor mi fog történni?

 

De, gondoljunk-rá, hogy lehetséges az áramszünet akkor szünetmentes áramforrás üzemeltetése milyen költségekkel jár?

 

Szerintem van létjogosultsága a gravitációs rendszernek, kezdeti többlet-költség, de robbanásbiztos hőtermelő/tároló egység.

Előzmény: elemző999 (9901)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 9901

Szerintem biztonságosabb a vezérlés és a keringtetés. Ez nem játék ha vizet használ valaki. Képes robbanni a cucc és az elégcsúnya dolgokat tud művelni a házzal.

Gravitációs rendszert nem célszerű építeni ma már.

 

Egy Ladomat kb 80e. egy keringtető szivattyú is 50-60e körül van ha márkás (Danfoss).

Nem csinálnám másképpen. Régen napi ügy volt a kazánrobbanás a hírekben, amikor ezek voltak a többségben.

 

A központi fűtés vezetékek (mai korszerű) tűrőképessége ideális esetben 70 C fok körül van, ha magassabb a vízhőmérséklet, azt már nem díjjazzák.  

A gravitációs kazánok régen mint vascsövesek voltak, az bírta a hőt, meg öntöttvas radiátor (az is szuper).

 

A 40 C fok az semmi. Inkább a magasabb a gond. 

 

Előzmény: Fidó mester 02 (9899)
maguborka Creative Commons License 2016.11.21 0 0 9900

megoldották.

20 perc volt

megkérték az árát, de profi és van.

 

nagyon köszi mindenkinek. datapopnak külön is :)

Előzmény: maguborka (9796)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 9899

Üdv !

 

Igen,igazad van a hőtároló tömegtől független a hőtermelés minősége.Ez a betáp hőmérsékletektől és az égés minőségétől függ.

Számomra azonban fontos,mert nálam a kályha tömege hőtárolóként(Puffer) is fog funkcinálni.Abban is egyetértek ,hogy vízben jobb lenne tárolni az energiát -ám ez olyan költségekkel jár amit nem kívánok bevállalni.Semmilyen kütyü nem lesz benne ,még szívattyú sem csak simán csendesen gravitációsan fog üzemelni a rendszer.

 

Akkor szerinted lesz-e 40 fokos vizem?

Üdv!

Előzmény: elemző999 (9857)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9898

Nem fordul elő minden.

vannak kályha versenyek is.

 

Ha 10, 15 , 20 kg adott fabrikettet égetsz el minden kályhában, korábbi napokban előfűtve, stb. adott  térben elhelyezett kályhákkal, adott huzat mellett, egyforma kéményekkel, akkor mérhető és összehasonlítható az eredmény.

 

De nem ez a cél. Átlagos tulajdonságok érdekesek.

 

Pld hiába fűt hirtelen egy cserépkályha ha csak 12 órát képes hőt sugározni, de ha mondjuk 800 kg, akkor egy 800 kg-os tömegkályha már összehasonlítható lehet, különösen jó ha 18-24 órát fűt.

 

Addig fűt amig a szoba levegőjénél 5 C fokkal magasabb a felületi hő átlagosan (csak példa def.)

 

Ha nincs összehasonlítás akkor tüzelhetsz benzines hordóban is, akkor is meleg lesz.

 

Előzmény: Alapi42 (9897)
Alapi42 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9897

Pontosan megadom. 

 

2 és  25 kW -között mindem előfordulhat.

 Attól függ mennyitüzelőt égetsz el benne.

Előzmény: elemző999 (9896)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9896

Ha megirná valaki a tömegkályha átlag (bármilyen) mérethez igazodó teljesítmény és egyéb paramétereit

Szivesen beírom én is.

 

Példa: 1 tonna hőtároló rész árai

anyag: 50000 Ft, teljesítménye jobb mint a samott tégla, vagy a kerámia,

az építés ideje villám gyors, a megismertekhez képes csak 10%. 

 

 

 

Előzmény: laci nem betyár (9895)
laci nem betyár Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9895

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

 

A fareklámmal,erdő telepítéssel el lehet húzni ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9212774&la=141390866

 

Meg minden egyébbel. Ide a kályhával kapcsolatos infókat várnánk.

Előzmény: datapop (9894)
datapop Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9894
Javaslom, ezt a témát máshol megvitatni.
Köszönöm!
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9893

Salix alba (Fehér fűz) 150+ 1 000 Ft

Salix alba (Fehér fűz) 4//6 /300+ 1 500 Ft

Salix alba (Fehér fűz) 8/10 2 200 Ft

Salix alba (Fehér fűz) 10/12 2 600 Ft

Salix alba (Fehér fűz) 12/14 3 200 Ft

Salix alba (Fehér fűz) 14/16 4 600 Ft

http://fejesfaiskola.hu/arlista.html

 

 

Előzmény: Törölt nick (9891)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9892

Mielőtt beszélsz nézz utána.

 

Mennyibe kerül egy facsemete? Most a "piacon".

Mérete 300-400 cm

Mennyit lehet kinevelni egy adott területen.

 

Ez a feladat.

 

Előzmény: Törölt nick (9891)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9891

" a jövedelmezősége 50% árengedmény esetében is 180 millió Ft / hektár / "

 

Ez még mesének is erős.

 

A legtöbb pénzt hektáranként fokhagymával lehet keresni, minden messze ez alatt van. Fokhagymával akár 12 millió/ha is elérhető.

 

Csak azt nem értem, hogy ekkora valótlanságokat miért kell állítani?! Mi a jó neked ebben?!

Előzmény: elemző999 (9888)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9890

A technika keze már régen betette a lábát de olyan ügyes hogy nem vetted észre, mert  a kis huncut elbújt jól.

Elég csak a profi, Wifis hőmérőkre gondolni, ami SMS-t küld ha el kellene már zárni a kályhát.

El is zárja ha szólsz neki.

 

Előzmény: datapop (9886)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9889

Mennyire igazad van. Tényleg. 

 

De vedd észre hogy a kályha/kazán  csak a kéménnyel és a tűzifával együtt működik, és van még sok más is ami ide tartozik, pld a vizes fűtés, a puffertartály stb. 

 

Maga a kályha is szétszedhető logikailag a tűztérre, hőkiemelő részre, hőtároló részre, hőcserélőre, szabályzó rendszerekre, katalizátorra, ajtóra, levegő betápra, stb stb.

Nem csak egy rakás tégla az egész.

Előzmény: bárány b (9884)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9888

http://phd.lib.uni-corvinus.hu/389/1/nemeth_csigai.pdf

 

Elég ha a végét elolvasod.

 

Minden gyümölcs fa kezelésnél figyelemre méltó a dolog.

 

De a megoldandó feladat az, hogy a darabszám növekedésnél a hozam ne csökkenjen egy darabig legalább mert akkor tiszta nyereség képződik adott területen.

 

Engem a tűzifa termelés miatt érdekelt, és ahoz szükséges facsemeték előállítáa miatt.

 

Ennek az eredmének a jövedelmezősége 50% árengedmény esetében is 180 millió Ft / hektár / hat hónap - bevétel, minusz 10% költség.

 

Mesének talán jó. :)  :) 

.

Előzmény: Törölt nick (9885)
LegalBeku Creative Commons License 2016.11.19 0 1 9887

http://www.origo.hu/auto/20140910-a-dopping-neve-villanymotor.html  Bocs de a kerékpárban tévedsz . Nem tudtam kihagyni . 

Előzmény: datapop (9886)
datapop Creative Commons License 2016.11.19 0 1 9886
Ismétlem, a kutyát. Ott a pont.
professzor nem vagyok, nem egyszer , nem 2x és nem 3x szedtem szét a kályhám... mindannyiszor a legigényesebben építettem vissza.
A technika és azvelektronika fejlődése nem ide fog betörni hanem megy a normális útján(geofűtés, hőszivattyú, napkollektor stb...)
Te rossz úton jársz, kérdezd meg Totót és a bádogembert hol a sárga út. Igen a járművek sok kütyüt kaptak, viszont a kerékpárt még mindíg nem a hibrid-technológia hajtja.
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9885

Nem értem ezt a HA/3000 db, meg HA/4000 db fát, amikor ültetvény létesítésénél a Ha/200 db fa már intenzív minősítést kap. 

 

Milyen fából fér el hektáronként 3-4000 db? Gyufából?

Előzmény: elemző999 (9882)
bárány b Creative Commons License 2016.11.19 0 1 9884

Már mint ha más is mondta volna:

hogy ezeket az erdészeti dolgokat máshol viatssátok meg. Van erre valami tüzifás, tüzelős topik. De az erdőre is, stb.

Ott lehet nyomni, ezeket a tudományos handabandákat az öntözésről, napsugárzásról, meg fa szaporításról.

Itt a kutyát nem érdekli.

Előzmény: elemző999 (9882)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9883

Ez egy nagyon ovodás, de ott is kiscsoportos szintű érvelés, párszor leírtam már hogy különböző burkolatokkal teszteltem, és nem az volt a fontos hogy tizszer annyi időt töltsek el vele mint amennyi idő volt felrakni akárhogy a teszt kedvéért.

Kiváncsi lennék az itteni professzorok hányszor szednék szét a kályhájuk  szórakozásból és raknák vissza szépen igényesen csak úgy.

Ez marhaság.

De örülj neki hogy "okos" érveid vannak és csak ennyi sikerült (ez téged minősít). 

Előzmény: bárány b (9881)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9882

Nem terhelnélek az erről a témáról szóló kertészeti egyetemen beadott disszertációval, de ha akarod megadom a linket.

A műszer amivel ezt a besugárzást mérni is lehet kb 700e Ft.

Befolyásoló tényezők a tájolás, domborzat, a fa koronája, sorköz, távköz,  és az évszak, napszak.

 

Ha pld 3000 fánál többet ültetsz  (mondjuk 4000-t) hektáronként és még a fa koronájának a megválasztása i shelytelen akkor jóval kevesebb lesz a termés mint 3000 db esetében.

 

A feladat az volt hogy lehet megoldani a besugárzás mértékét úgy hogy a 4000 fa 30 %-al többet teremjen mint a 3000 fa (arányosan.)

 

Ha ezt a "mesét" nekem elmondod, akkor be is adhatsz egy új disszertációt és máris kertészeti doktor leszel :)

 

Az hogy ez komplett  "mese" neked az egy dolog. Legyen úgy. 

Előzmény: Törölt nick (9880)
bárány b Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9881

Nagy mese mondó, az biztos :)

 

Konkrétum, az viszont alig-alig van.

Még ennyit mutatott fel. Ez a mintadarab:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130645610&t=9157278

 

De van kakukkos órás változat is

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130711260&t=9157278

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 9880

"Ugyanitt más téma: a napsugárzás mértéke. 

Ha automatizálod a besugárzás feltételeit,"

 

Esti mesének jó volt....

 

 

Az elektronikát elfogadom, hogy bizonyos helyeken, bizonyos mértékben, elfogadható áron van létjogosultsága, még akkor is ha én nem szeretem.

Előzmény: elemző999 (9879)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 9879

Ma már a számítógép 5000-15000 között van árban és halomnyi szenzor stb szolgálja ki.

ha maradunk az 5000-es kategóriánál, és megduplázod, akor sinc snagy klöltség, az optimális működésel egy télen behozza az árát.

 

Ha elromlik kidobod a francba.

 

A szoftver legyen biztonságos, az eszköz kapacitása biztosítja a sokszoros ellenőrzést.

Egy mobil telefonban is van több processzor és halomnyi memória.

 

Más példa: foglalkozom az energia fa termeléssel.

Régen meglocsolta az eső.

 

Ma van csepegtető öntözés és öntöző számítógép (vehetsz a boltban, pld Gardena).

 

De nem alkalmaznak szenzorokat 5 centinként a a gyökér felületet körbevéve.

 

Ha a gardena egy ponton mér, az vicc, mert jön egy eső és azt mutatja a gépnek hogy a nedvesség OK.

Pedig nem az.

 

Ha teljesen automatizálod akkor a facsemete a duplájára nő, a fotoszintézis feltételei jók lesznek.

Nekem 6 hónap alatt 3,5-4 méterre nőttek. Az erdészek is hitetlenkedtek.

Meg kell nézni, van róla fotó és nem két darab, hanem 800.

 

Ugyanitt más téma: a napsugárzás mértéke. 

Ha automatizálod a besugárzás feltételeit, akkor egy hektáron 3000 almafa helyet lehetne 4000 fa is. Apró különbség.

 

 

 

 

Előzmény: 0l0 (9875)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 9878

Nincs semmilyen halálos irány.

 

A rendszert úgy kell megalkotni hogy az elektronikus vezérlés kiesése esetében sem történjen bármilyen nagyobb gond.

 

Ez nem egyszerű követelmény, de ma már rengeteg olyan rendszer van ami ezt nem tudja és működik.

Pld leáll az autó motorja, és abban a pillanatban a kormány is merev lesz. Elég érdekes ha közben mész negyvennnel, és nem tudod fékezés közben irányítani.

 

A fa tüzelésénél a hatékonyság magasabb fokozatát kell a vezérlésnek biztosítani. ha kiesik a vezérlés működik úgy mint egy faék egyszerű kályha.

 

A költségekről nem érdemes csak konkrét esetben vizgálni a dolgot.

 

Ha a hagyományos kazánok gravitációs rendszerét nézzük, egyszerű. De pont ezért nagyon veszélyes is. ott kell lennie a fűtőnek is, különben repül a fél ház vagy iskola.

A Ladomat drága, de elkerül egy csomó veszélyt is.

 

Teljesen felesleges a vezérlés ellen tiltakozni, mert minden komoly rendszer agyon van már vezérelve, egy komolyabb milliós körül értékű gázkazán töbet tud elektronikus teljesítményben mint 20 éve a KSH nagyszámítógépe.

 

Minden fizikai folyamat vezérelhető, a fatüzelés miért ne lenne ilyen.

 

A vezérelt rendszer pontosabb, környezet védelem szempontjából előnyösebb.

Ha bevezették volna már a nyugatabbra kötelező szabványokat akkor a most üzemelő kályhák 99 %-a mehetne a lomtárba.

A régit nem tudod úgy üzemeltetni ahogy megkivánják már.

 

Engem nem nagyon érdekel ez, (nem ez a mániám) de sajnos nincs más út, fel kell rá készülnie a mestereknek és a gyártóknak. 

Én pont azt kerestem eddig hogyan lehet mechanikus, vezérlés nélküli eszközökkel is elérni a szabványt.

Sikerült - mellesleg. De ez nem mentség a továbbiakra, mert nem áll meg a szabványok szigorítása.

 

A régi autókat sem tudod üzemeltetni már.

 

Előzmény: Törölt nick (9873)
0l0 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 9877

Ez teljesen érthető, sokszor nem érdemes  bonyolítani a dolgokat.

Zárójelben megjegyzem, hogy a legegyszerűbb fafűtéses megoldás a barlang közepén rakott tűz (ha nem dörzsölgetéssel kell meggyújtani), nála kicsit bonyolultabb a nyitott kandalló, ezeknél valóban nem kell sokat morfondírozni az égési levegő adagolásán, bár az égési hatásfok és az igényekhez igazodó égéslefolyás érdekében a piszkálgatás már itt is egy egyszerű szabályozási folyamat. Pár évtized múlva feltehetőleg megint mások lesznek az egyszerűség kritériumai, mint ma. Sok esetben bizonyos mértékű bonyolításnak azért vannak kézzel fogható előnyei, ezt azért be kell látnunk még nekünk egyszerűség kedvelőknek is.

Előzmény: Törölt nick (9876)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 9876

Van ahol szükséges is pl vízteresek. De én spec nem szeretem. Számomra a legegyszerűbb a legjobb.

Előzmény: 0l0 (9874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!