Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.06 0 0 28209

Segítséget kérnék CSOKK témában:

 

Vásároltunk most januárban (adásvételi időpontja) egy Br. 96 nm-es használt családi házat Budapest melletti településen 45,5 millió Ft-ért. Én 3/4 -ed részben, párom 1/4-ed részben lett/lesz tulajdonos. A ház átadására májusban fog sor kerülni, és vettünk is fel rá lakáshitelt is.  

 

Csokk témában az alábbi tájékoztatást kaptuk a bankban:

 

- vásárláshoz azért nem jár CSOKK mert a ház értéke meghaladja a 35 millió Ft-ot, teljesen mindegy, hogy ketten vesszük, nem per fő kell nézni az értékhatárt, hanem magát az ingatlan értékét,

 

- későbbi felújítás/belső átalakításhoz pedig alapból nem lehet igénybe venni, max bővítésre, de akkor a bővítendő területnek külön lakrésznek kell lennie külön bejárattal.

 

Jó információkat kaptunk? Van esetleg valamilye3n támogatás, amit az augusztusban születendő gyermekünkre nézve igénybe tudunk venni vagy sem?

 

hiteltudor Creative Commons License 2018.03.06 0 0 28208

Hiányosan tetted fel a kérdést. Amennyiben használt lakás vásárlásról van szó, akkor a teljes vételár is lehet a CSOK.

Előzmény: Csuklósbusz (28206)
nitacs Creative Commons License 2018.03.05 0 0 28207

Keress egy hitelközvetítőt, akivel átnézve az anyagi helyzeteteket tud esetleg valamit ajánlani vagy konkrétan bankot ajánlani. Facebookon van egy CSOK-os csoport érdemes ott is informálódni vagy segítenek a lakhelyeden hitelközvetítőt keresni.

Előzmény: Lacee74 (28196)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.03.05 0 0 28206

Akkor használt lakás vásárlásra sajnos él. :-(

Előzmény: For-dzsi (28205)
For-dzsi Creative Commons License 2018.03.05 0 0 28205

1. Igen.

2. Nem, ha a bővítésre gondolsz. A módosítás hatálybalépésétől már megkezdett beruházásra is jár CSOK, de csak a hátralévő, számlával igazolt költségek erejéig lehet igényelni. Az a szabály érvényesül, mint az építésnél. De még nem hatályos a módosítás, majd 15-től.

Előzmény: Csuklósbusz (28204)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.03.03 0 0 28204

Egyedülálló 40 éves nő 1 meglévő gyerekkel kaphat csok-ot használt lakásra?

 

Illetve ez él-e még?

"A teljes bekerülési költségnek legfeljebb 50 százalékát teheti ki a CSOK."

Tamass1981 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 28203

Köszönöm szépen!

Előzmény: Vakond85 (28202)
Vakond85 Creative Commons License 2018.03.01 0 1 28202

 

Villany: utcában a póznán

földkábelt akartak (ott 180e mondtak a mérőhelyre) de végül a légkábel mellett döntöttünk, olcsóbb gyorsabb az a 6-8 méter kábel engem nem zavar

 

Csatorna: a telek elött

 

Gáz: nincs csonk a telken

50e a tervezés, 20e a szekrény

Előzmény: Tamass1981 (28201)
Tamass1981 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28201

Ezek az utcáról való bekötés "költségei" nálad?

Előzmény: Vakond85 (28199)
Lacee74 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28200

Köszönöm, köszönöm! Nagy segítség ez az infó.

Előzmény: Vakond85 (28199)
Vakond85 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28199

A telek nem lehet önerő!

 

Mi most igényeltük a CSOK-ot, 1 hónappal a beadás után már alá is írtuk a szerződést!

Az építkezést Jan. elején elkezdtük....pihi és Márc. 5. folyt....

 

Közmű bekötés ingyenes a mérő kialakítása a te költséged!

Villany: 150e

Gáz: 70e

Csatorna: (szemle) 10e

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Lacee74 (28196)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2018.02.28 0 0 28198

Bárki tud...te is. :)

Fenn van minden a magyar közlönyben. Március 15-től hatályos.

Előzmény: Zeki_ (28197)
Zeki_ Creative Commons License 2018.02.28 0 0 28197

Most megint lett valami CSOK könnyítés. Hátha tud valaki pontosat.

Előzmény: Lacee74 (28196)
Lacee74 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 28196

Szia!

 

Köszönöm a választ!

 

Nekem is ez jött, le, ahogy érdeklődtem, nézelődtem. Így valószínű, nem tudunk belevágni. Pedig nagyon jól kitaláltuk. A jelenlegi kis házunk megmaradna "tartaléknak-biztosítéknak". Kiadva meg lenne a törlesztő fedezete, és nem éreznénk a családi kasszában a havi törlesztőrészlet hiányát. Az újban pedig lakhatnánk. Amikor meg felnőnek a gyerekek, akkor ráérnénk eldönteni, mi legyen a régivel. Vagy ha baj van, még mindig eladhatjuk.

 

A telket 12,8 M-ra hirdetik, már van víz, villany de nyilván a többi bevezetése is pénzbe kerül. Kicsit el vagyok keseredve, mert nagyon jó lenne új házat építeni magunknak, a mi igényeinknek. Nem azt nézni, hogy a használtban nem oda tettem volna az ajtót-ablakot.

 

Ha tudna valaki válaszolni arra, hogy a telek lehet-e önerő a csokhoz, azt előre is köszönöm!

Előzmény: nitacs (28157)
hansy007 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 28195

Köszönöm.

Előzmény: For-dzsi (28194)
For-dzsi Creative Commons License 2018.02.27 0 0 28194

28156

Előzmény: hansy007 (28193)
hansy007 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 28193

Üdv!

 

Nem tudom, feldobták-e a kérdést? 

Aki igénybe veszi a CSOK-ot és nem teljesít, adott időn belül nem lesz meg a kettő vagy három gyerek, azokkal mi lesz?

Vissza kell fizetni a pénzt? Ha igen milyen formába?

 

Kösz

hiteltudor Creative Commons License 2018.02.25 0 0 28192

Ez igen necces, én a helyedben állásfoglalást kérnék az NGM-től arra, hogy megvásárolhatsz-e egyedülállóként egy olyan ingatlant CSOK-kal, ahol az eltartottjaid, akikre a támogatást igénybe vennéd, közeli hozzátartozói az eladónak? Tény, hogy Te, mint támogatott személy nem vagy közeli hozzátartozója a gyermekeid nagyanyjának, de pl az élettársad, aki gyermekek apja már az. OK, értem én, hogy egyedülállókén szeretnéd megigényelni a CSOK-ot, de ez is sántít, hiszen együtt vagytok, gondolom a későbbiekben is együtt fogtok lakni, tehát ezt akárhogyan vesszük, csalás gyanús.

Előzmény: Aminafannika (28191)
Aminafannika Creative Commons License 2018.02.25 0 0 28191

Üdvözlet!

Csok-ot szeretnék igénybe venni használt lakás vásárlásra!

Párommal 3 közös gyermekünk van.Viszont sem összeházasodva sem pedig bejegyzett élettársak nem vagyunk!

A kérdésem pedig az lenne,hogy így,a párom édesanyja házát akarnám megvenni csokkal,és ez lehetséges-e?Én vagyok az igénylő!

Ķöszönöm előre is válaszát!

hiteltudor Creative Commons License 2018.02.23 0 0 28190

Ezt így semelyik, mivel ha most vállalkozó vagy, a tavalyi külföldi jövedelmed nem számít, hiszen az már nincs, a vállalkozásnál viszont az nézik, hogy milyen volt az előző lezárt üzleti éved.

Előzmény: NemethA (28189)
NemethA Creative Commons License 2018.02.23 0 0 28189

Sziasztok - konkrét kérdés :) van egy működő evás bt-m, évek óta stabil jövedelemmel. DE 2017-ben 0 volt a bevétele, és külföldön voltam munkaviszonyban (rendesen bejelentve neves multinál). 2018 elejétől újra itthon, újra evás bt, elkezdődött a szokásos bevétel befolyása. Szerintetek melyik bank fogadná ezt el lakáshitelhez?

For-dzsi Creative Commons License 2018.02.19 0 0 28188

A bejegyzett élettársak azonos neműek kapcsolata, nagyjából a házassággal egyenértékű családjogi szempontból.

Élettársként is lehet igényelhettek CSOK-ot, viszont ha neked van még egy és össze akarjátok számítani a gyerekeket, vagy akartok egy harmadikat vállalni közösen, akkor össze kell házasodni.  

Előzmény: Csuklósbusz (28187)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28187

Van egy barátnőm két hozott gyerekkel. Nem bejegyzett élettársak vagyunk.

Ilyen esetben ha csok-ot akarok akkor be kell jegyezni az élettársi viszont és örökbe kell fogadni a gyerekeket?

hiteltudor Creative Commons License 2018.02.17 0 0 28186

Nekem az utóbbi időben egy rakás hibás kölcsönszerződés tervezet jutott. Más volt  kamat, vagy bár stimmelt a kamat, de mégis hibás lett a törlesztőrészlet, kimaradt a szerződésből az egyedi megállapodás, stb. Sokan sajnos egyáltalán nem olvasnak bele a tervezetbe, ki tudja, hány embernek lesz így hibás a szerződése.

Előzmény: galland (28184)
hiteltudor Creative Commons License 2018.02.17 0 0 28185

Sajnos ebben egyetértünk, pedig igen sok ügyvéd ír minősíthetetlenül rossz adásvételit, tele tartalmi hibákkal, hogy nagyon szívesen elvenném tőlük a jogosultságot. Persze értem én, nagyon sok a nem felkészült ingatlanos is, no meg hitelközvetítő is:)

Előzmény: For-dzsi (28183)
galland Creative Commons License 2018.02.16 0 0 28184

Mert csak azt kell leellenőrizni, hogy stimmelnek-e a személyes adatok, futamidő. Szerintem a banki standard szerződéseket nem tudod módosíttatni. Választhatsz, hogy aláírod, vagy nem. Hogy mi történik nemfizetés esetén, milyen fedezetet fogad el, stb. azt nem tudod befolyásolni. Legalábbis átlagos lakossági szinten, ha többtízmilliót vennék fel, biztos nagyobb lenne a mozgástér.

Előzmény: hiteltudor (28178)
For-dzsi Creative Commons License 2018.02.16 0 0 28183

Az adásvételinél az ügyvédkényszer miatt helyzeti előnyben van a szolgáltatás nyújtója, nem megkerülhető, így könnyebb érdeket érvényesíteni.    

Előzmény: hiteltudor (28182)
hiteltudor Creative Commons License 2018.02.16 0 0 28182

1. A 3 napos lehetőségnek pont az a lényege, hogy átolvashasd, mit kellene aláírni. Elvileg ezt nem módosítják, de ha mégis azt tapasztalod, hogy eltér a szöveg, amit mailben kiküldtek attól, amit eléd tesz a közjegyző, tuti reklamálhatsz.

2 A kereskedelemben, a szolgáltatóiparban -ide tartozik a bankszektor is - naivitás azt hinni, hogy az ügyfélérdek előrébb való, mint a profit. Ritka szerencsés ember az, aki becsületes kivitelezővel találkozik egy lakásépítésnél, de úgy összességben ez minden területre igaz.

3. Erre nem tudok mit mondani, mint már írtam, az ingatlanközvetítői feladat ott ér véget, amikor a vevő és az eladó adásvételit köt. Erről szól a megbízási szerződés. Az eredményesség itt is kb annyira lényeges, mint az ügyvédi díj az AV megírásakor.

 

Beszélgetni jó, én legalábbis szeretek beszélgetni:)

Előzmény: Énvagyokmagam (28181)
Énvagyokmagam Creative Commons License 2018.02.15 0 0 28181

Uff! :-)

Szia!

 

1

három nap van rá, hogy elolvasd a tervezetet. Nem tudom, lehet igazad van ebben, mert nekem még ilyent nem mondtak, de azt sem, hogy nem. Mindenesetre olvashattad lentebb is, más is járt már úgy, hogy más volt a szerződésben amit átolvasott és más abban amit elé toltak aláírásra. Erről írtam én is még lentebb. Ennyiből pedig az egészet lehet ismét átolvasni és esetleg értelmezni.

 

2

Szerintem azért fektet sok ember nagyobb hangsúlyt arra, mert azt gondolja a másik esetben szakemberek állnak mellette és körülötte. Az ő szavukra adhat. Sajnos ma már nem abban a korban élünk amikor valamire kezet adnak akkor az úgy is lesz. De, azt gondolom, ha elmegy valaki telefont venni (itt a nagy átlagra gondolok, önmagam is beleértve) és egy szakembernek titulált valaki ott duruzsol a fülébe, hogy ne ezt vedd meg, hanem azt és sorolja az adatokat és a képességeit, hogy miért ezt. Valószínű, hogy rábeszéli. Autóvásárlással, mindennel így van szerintem. Csakhogy egy telefon vásárlásnál nincs melletted több "szakember". 

Amikor felépítek egy ingatlant azt teljes mértékben papíron és fényképekkel is dokumentálom. Tehát amikor eladok egy házat, viszem a laptopom, beleteszem a pendrájvot és végiglapozom a vevővel egyetemben és elmagyarázok mindent. Természetesen az adathordozót átadom. Ha kell akkor természetesen másik építőipari szakembert is hozhat az illető, hogy ellenőrizze az állításom, illetve kérdezzen olyan dolgokról amelyeket esetleg nem említek.  Szerintem ez így korrekt. 

 

3

Szerintem az ügyvéd azért kap..vagyis az én véleményem szerint neki azért jár ez esetben a teljes díj, mert megtette amire hivatott. Elkészítette az adásvételi szerződést és megindította az adásvételt. 

"Az ingatlanközvetítői szerződés - jogászok fogalmazták" Úgy is át fogalmazhatnánk  ezt a mondatot.: A jogászok az ingatlanközvetítőknek fogalmazták meg a szerződést. Mivel ők bízták meg ezért természetesen az ő jogait és lehetőségeit helyezték előtérbe.  Az utolsó mondatról már leírtam a véleményem.

Mi csak beszélgetünk.  :-)

 

Üdv.!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hiteltudor (28179)
Énvagyokmagam Creative Commons License 2018.02.15 0 0 28180

Ott a pont ,szerintem.

Előzmény: galland (28176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!