Keresés

Részletes keresés

LNoki2 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40665

Ne feledd, hogy az Obladi-obladából máris csináltak egy feldolgozást, még abban az évben. Miközben kapható volt a frissen megjelent nagylemezük, már feldolgozták az egyik dalt, és első is lett vele a Marmalade együttes...

 

Kétségkívül Magyarországon ez nem szokás, hogy egy frissen megjelent dalt feldolgoznak...

De pl. az ötvenes években ez nem volt meglepő, Elvist is szidták, hogy "ellopta" a dalukat, és ő tette slágerré.

Vagy pl. a Beatles által feldolgozott számokból is elég sok volt a viszonylag friss sláger, egy-két éves.

Számunkra ez furcsa...

 

Egyébként a Good Night elég szirupos halivudi sláger, tényleg lehetne csodálkozni, hogy nem cuppantak rá jobban a Sinatra-féle énekesek... Ámbár ő a Something-et szerette inkább :)

Előzmény: Rainvan (40658)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40664

Én mondjuk nem értem a kapcsolatot, liverpooliak, de mindegy. A Hey Jude mindenhol jól szól.

Előzmény: histván (40662)
histván Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40663

door  sry.

Előzmény: histván (40662)
histván Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40662

Sok City meccsen meghallgatható(Sport TV,Spiler),Mo.-n az MTK góljai után szintén.Szubjektív véleményem,hogy nem odavaló,

nyílván tudom  - a dallamot használják,mint ahogy a Pet Shop Boys Go Westjét,a Smokie Living next dorr to Alice(...who the f...is Alice...)-t,stb.stb.

Előzmény: sutcliffe (40659)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40661

Amúgy neten is fenn van pár részlet:

https://www.youtube.com/watch?v=dP0MfcL8Amg

https://www.youtube.com/shorts/PsaN0dtxj20

 

Korábbról is lehet találni találatokat.

Előzmény: sutcliffe (40659)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40660

Lehet, hogy felmegy a meccs az ncore-ra, ott van, aki másodhangsávval teszi fel (kommentár nélküli), elvileg te is átkapcsolhattad volna, ha IPTV-d van.

 

Egyéb lehetőségek:

 

Torrent:

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=6207267

(itt RU/INT-et ír a fejlécben, a leírásban viszont csak RU-t)

 

csak első félidők fájljai:

 

Spanyol forrás:

https://www.mediafire.com/file/jxus55r4hyy17ub/MCI-RMA-1T.mkv/file

(nem biztos, hogy tartalmaz másod hangsávot)

 

Spanyol/német/olasz források (.TS), elvileg másodhangsávokkal:

felrakom őket Wetransferre.

Előzmény: sutcliffe (40659)
sutcliffe Creative Commons License 2022.04.27 0 0 40659

"Beatles napok" a Bajnokok Ligájában.

Ma a Liverpoollal játszik a Sárga Tengeralattjáró /Villarreal/, tegnap pedig a Hey Jude szólt a hangszórókból a City-Real meccs előtt.

Jó lett volna tisztán belehallgatni, ahogy hatvanezer ember énekli, de ennek az idióta Hajdú B.-nek be nem állt a szája, teljesen szétpofázta az egészet.

Rainvan Creative Commons License 2022.04.23 0 0 40658

Olvasgatom a Get Back könyvet és feltűnt egy párbeszéd január 10-ről:

Alig másfél hónappal a White Album megjelenése után úgy beszélnek a dalról, mintha valami kirívó eset lenne, hogy még csak egy feldolgozása van. Pedig még csak nem is egy slágerdalról van szó.

Tényleg ilyen meglepő volt, ha akkoriban nem dolgozták fel egy dalukat egyből és sokan? Azért mégse lehetett minden dalnál a Yesterday a mérce (feldolgozások "gyorsaságát" és mennyiségét értve).

Gideon's bible Creative Commons License 2022.04.20 0 0 40657

Minél inkább távolodunk az említett csúcsbandák fényes korszakától,annál inkább születnek a hülyébbnél hülyébb kijelentések jelen korunk ifjú titán "újságíróitól".

Előzmény: sutcliffe (40654)
sutcliffe Creative Commons License 2022.04.20 0 0 40656

Egyetértünk.

Én is nagyjából 10 körülire tenném a világslágereik számát.

Már az is ritkaság, ha egy előadónak egyáltalán a slágerlistára felkerül ennyi dala, nemhogy vezesse is azt.

Mondjuk pont a Beatles esetében tucatnyi olyan dal van, amelyik meg se jelent kislemezen, mégis dúdolják őket a mai napig.

Előzmény: Rainvan (40655)
Rainvan Creative Commons License 2022.04.20 0 1 40655

Sajnos elképesztő blődségek olvashatók ott, ez már több ontopik cikk esetében is kiderült.

Off: ahogy gyorsan átfutottam a Stones listás helyezéseit, 10 -maximum 11- daluk nevezhető világslágernek.

Az sem kevés, persze.

Előzmény: sutcliffe (40654)
sutcliffe Creative Commons License 2022.04.20 0 0 40654

Részlet az index mai cikkéből: 

"Döbbenetes kreativitás jellemzi a Rolling Stones alapító tagjait, és most nem a hatvan év alatt megírt, SZÁZNÁL IS TÖBB világslágerre gondolunk."

Nem csupán slágerük, egyenesen világslágerük volt. Vicc... 

Ezt a mennyiséget még a Beatles esetében is túlzásnak érezném.

Vid ispán Creative Commons License 2022.04.19 0 0 40653

Igen, a 2018-as kiadáson már Lennon-Ono a szerző.

Egyébként érdekes, hogy a legújabb lemezeken alig lehet megtalálni a szerzői krediteket. Régebben elég hangsúlyosan szerepelt a borítókon, ma pedig szinte apróbetűs rész. Persze a letöltések korában, amikor sokan eleve szarnak a szerzői jogokra, lehet, hogy nem is számítanak fontosnak.

Előzmény: MIHI (40651)
DaniM77 Creative Commons License 2022.04.19 0 0 40652

Olivia ismét készül valamivel:

https://fb.watch/cu7r0ylVBT/

MIHI Creative Commons License 2022.04.18 0 0 40651

Ah, köszi, én csak a borítót néztem. Akkor ez a változtatás a címkén 2018 óta van.

Előzmény: Vid ispán (40649)
Vid ispán Creative Commons License 2022.04.18 0 0 40650

Lehet, bár szerintem a Yesterday jogdíja 1969 elejére még korántsem ért el akkora összegeket, mint mostanra, legalábbis kolosszális nagyságrendekkel még nem úszott a többi szerzeményük fölé. Inkább az motiválta Lennont, hogy betartotta a megállapodást, miszerint amíg egy bandában játszanak, közösen jegyzik a dalokat. Lásd még Mary Hopkintól a Goodbye-t, amit McCartney írt, de Lennon-McCartneyként lett szintén kreditelve. Kivétel esetleg a Peter & Gordon-féle Woman, de ott McCartney álnevet használt, tehát az afféle speciális kakukktojás, ha egyáltalán az. Ezért se volt igazán elegáns, amikor pár éve McCartney azt kérte Onótól, hogy vegyék le Lennon nevét a Yesterday kreditjéből, mert ez olyan volt, mintha utólag mondaná fel a kamaszkori íratlan a megállapodást. Azt, hogy a Beatles megszűntnek tekintette, Lennon pl. azzal is jelezte, hogy a Cold Turkey esetében már csak magát adta meg szerzőnek, kifejezve, hogy már nem játszanak egy bandában McCartneyval. (Pedig az is lehetett volna Lennon-McCartney, ha McCartney és Harrison rábólintanak és a Beatles felveszi, csak ők tartottak az egyértelmű heroinos utalásoktól.)

Előzmény: Gideon's bible (40648)
Vid ispán Creative Commons License 2022.04.18 0 0 40649

Én Lennon-Onót látok a 2021-es kiadáson:

 

Előzmény: MIHI (40646)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.04.17 0 0 40648

Elnézést,hogy újra én,de szvsz Johnnak eszébe juthatott a Yesterday óriási anyagi sikere,amikor odabiggyesztette

Paul nevét a Give Peace A Chance-hez. De pfuj,el innen a piszkos anyagiaktól!

Előzmény: Vid ispán (40645)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.04.17 0 0 40647

Nem szorosan kapcsolódva,de credits       > royalties témakörben olvastam egy kommentben:

The royalties from “Yesterday” alone turned out to be greater than the GDP of a lot of small countries.

Ez igen!!

Igenis,annak is jár némi kis apró,aki addig "csak" a dobolásával járult hozzá a világsikerhez,legalábbis nekem nem jut

eszembe Ringo credit a What Goes On előtti időkből.

Bár,ide nekem azt a kevéske előadói jogdíjat,ami Ringonak alanyi jogon járt a Beatlesben való közreműködése miatt.

Előzmény: Vid ispán (40645)
MIHI Creative Commons License 2022.04.17 0 0 40646

A legutóbbi lemezkiadáson már Lennon-Ono a szerzői kredit.”

Ez melyik kiadás? Nálam a legutolsó a tavalyi 50. évfordulós fehér hanglemez, azon nem látok ilyet. 

Előzmény: Vid ispán (40641)
Vid ispán Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40645

Lennon elég korrektül járt el a kreditekben, lásd a What Goes On vagy a Give Peace A Chance esetét, simán el tudom képzelni, hogy lelkiismeret-furdallása volt, amiért Yoko közreműködését le tudta annyival, hogy egy versreszletet feltett tőle a borítóra.Le

Előzmény: Rainvan (40642)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40644

Imagine I'm in love with you it's easy if you try  +  it isn't hard to do...

Előzmény: Rainvan (40642)
PeterCorr Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40643

Előzmény: Rainvan (40642)
Rainvan Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40642

Igen ám, de az I'll Get You első sora

"Imagine I'm in love with you" és ez egy 1963-as dal, egy évvel a Grapefruit megjelenése előttről.

Tehát:

a) valójában az I'll Get You ihlette meg Yoko-t

b) Lennon csak azt csinálta (az Imagine-ben), amit már a Glass Onion-ban is: visszautalt a szövegben -jelen esetben- egy korábbi dalára (azaz az I'll Get You-ra).

Vid ispán Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40641

Hogy mennyire zavaros, az nyilván ízlések és pofonok, a költészetmáe csak ilyen, mindenesetre a Grapefruit c. verses kötetében van egy vers, ami tényleg több sorában hasonlít az Imagine szövegéhez.  A legutóbbi lemezkiadáson már Lennon-Ono a szerzői kredit.

Előzmény: PeterCorr (40639)
PeterCorr Creative Commons License 2022.04.16 0 0 40640

Na... megint volt valami frissítés a böngészőben és bekapcsolt az automat helyesírás szakétő... Grrrr!

Előzmény: PeterCorr (40639)
PeterCorr Creative Commons License 2022.04.16 0 1 40639

Yoko Ono 2017 óta szeretné elintézni, feltehetően az említett Lennon interjúra alapozva, hogy ismerjék el és társszerzőként tüntessék fel a nevét az Imagine-ben. Ha jól tudom ez a mai napig nem történt meg. Vajon miért? Ha jól értem a sztorit, arról van szó, hogy Yoko nem konkrétan az Imagine-be segített be, mint dalszerző vagy szövegíró, hanem korábban írt valami zavaros avantgard könyvet, amiben sokszor szerepel, hogy "képzeld egy így...", meg "képzeld el úgy...", stb. És ez hangvétel inspirálta Lennont a szöveg megírásakor. Szerintem elég gáz ezért társzerzői kreditet követelni, és inkább elkeseredett és kétségbeesett kaparásnak tűnik, hogy élete alkonyán, az 50 éves jubileumi évfordulók kavalkádjában, valaki valahogy ismerje már el valamiért. Minden áron írásos nyomot szeretne hagyni a Lennon életmű legfontosabb darabján. Egyszerűen csak szánalmas. Akárcsak ez:

 

https://open.spotify.com/track/5gXaFVwIC640GY6SP46lWG?si=U0rOwNWdTraHVusv18tJEA

johnimagine Creative Commons License 2022.04.15 0 0 40638

De okoska vagy te mindent tudóska (Gideon's bible)

 

Arra még véletlenül se mersz gondolni hogy igen is vannak még sokan akik ezt nem tudják (tudták), és képzeld én is már  60-éveimhez közelítek kb 40-éve ismerem a Beatles-t, és ezt most tudtam meg ebből a cikkből ezt az Imagine dolgot.

 

Szal mielőtt sárt dobálsz másra, mert te már tudtál a dologról, nem kellene rögtön sértegetni a másikat!

Előbb gondolkozz aztán cselekedj :-)

 

Én csak jó szándékból megosztottam a cikket annak aki esetleg még nem tudott a a világhírű Imagine nóta megszületésének előzményéről.

 

Idézet a nótából magyarul:

 

 ""   Lehet hogy csak álmodom,
       de nem egyedül talán.
       Remélem, velem tartasz te is,
       és kerek lesz a világ.""

 

Béke legyen veled (Gideon's bible)

Előzmény: Gideon's bible (40637)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.04.15 0 1 40637

Egyes szám első személy elég lett volna.   ;)

Előzmény: johnimagine (40635)
Rainvan Creative Commons License 2022.04.15 0 0 40636

Van ez a cikk (jó cikk):

https://beatlesite.blogspot.com/2009/10/why-beatles-broke-up.html?m=1

Jót röhögtem ezen a kommenten:

Igaz, nem voltunk a SZU része (bár a komment sem állítja ezt), de... Yoko jöhetne megint... Grísa helyett...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!