Keresés

Részletes keresés

BaGira-79 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 9260

Eladni már régen.😀 

A vétel sikerült egy kicsit viszontagságosra, hovatovább, kapkodósra.

Üllőtől elköszöntünk. Csöppet zokon vettem, hogy elfelejtettek minket tájékoztatni arról, hogy osztatlan közös tulajdon formájában kerülne megosztásra a telek...

Bocsánatkérésük jeléül megkaptam, hogy én hogy kiszúrtam szegény látássérült párommal, mert hiszen hol fog ő kapni olyan felújított, cirka 60 négyzetméteres házat, új tetővel 36,5-ért...

Valóban.

Ahová Mendénk, ott alsó hangon 90 négyzetméter a ház, sokkal nagyobb, 1/1-es telken és - no, nem új, csak - 5 éves tetővel, 33,5-ös áron.

Előzmény: eperlekvár (9259)
eperlekvár Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 9259

Ott mi újság, sikerült eladni? :)

Előzmény: BaGira-79 (9258)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 9258

Na, mi újság?

Káli. Creative Commons License 2023.04.08 0 0 9257

Egy nagyon jót írtam, elszállt, most röviden, egy 80 nm-es kégli eladásából vettünk egy 170 négyzetméteres házat vidéken! A régi tulaj pár dolgot eladott nekünk, ami akkor jól jött! Ma már ebből semmi nem maradt.

Előzmény: BaGira-79 (9255)
cyr45 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 9256

 ...az egyedi dolgokat kiemelni kell és megtalálni azt, aki pont azt keresi.

 

Ha sikerült ilyet találnod, az nagy mázli, gratulálok hozzá!:-)  Mert ritka eset az ilyen...

Legyen úgy, hogy mind a ketten elégedetten, elképzeléseteknek megfelelően zárjátok le az adásvételt!

 

A két szélsőséget említettem előző hozzászólásomban, de természetesen nem csak ezek léteznek...

Hanem közöttük is van (ha már Húsvét) jó néhány stáció!:-)

Előzmény: BaGira-79 (9253)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 9255

Az a baj, hogy ami ezt a lakást egyedivé teszi, az mind nehezen bontható. Az emeletes ágy a nappaliban(!) ugyanúgy, ahogy a rengeteg beépített szekrény. Ahogy párom mondja, hogy neki felüdülés volt, hogy nem kellett bútorokat vennie mindjárt az elején.😀 

Előzmény: Káli. (9254)
Káli. Creative Commons License 2023.04.08 0 0 9254

Ez tök jó hír! :)

 

Az amerikai példa azért nem valósítható meg nálunk, mert ott fából vannak a családi házak! Próbálj itthon egy lakást megnyitni ami betonból vagy téglából van! Nézem a műsorukat, többször elhangzott, hogy a

berendezett, eladó ház bútorai csak kellékek. Kivéve a konyha és a fürdőszoba. A tapasztalatom azt mondatja velem, hogy a lakást úgyis  üresen kell elhagyni, mert az új tulaj a saját ízlése szerint fogja berendezni! Leginkább a saját dolgaival, tehát no para! :-))

 

Előzmény: BaGira-79 (9253)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 9253

Ma is van, aki ezt javasolja. Ez a "Büszkén eladtam at ötvenmilliós lakást harmincmillióért"-fajta. Szerintük a lakásod úgy, ahogy van, úgysem kell senkinek, úgyis szétbontják, "felújítják"; lényeg, hogy olcsó legyen. Eszébe sem jut, hogy az egyedi dolgokat kiemelni kell és megtalálni azt, aki pont azt keresi.

Mindegy. Most éppen van vevőjelölt.

Előzmény: eperlekvár (9251)
cyr45 Creative Commons License 2023.04.07 0 0 9252

két évvel ezelőtt még azt javasolták az ingatlanosok, hogy egy fillért ne költsünk az eladni kívánt lakásra.. 

 

Igen, ebben is van valami...

 

Mert, aki eleve úgy vesz lakást, hogy azt "csontig" át akarja alakítani a saját elképzelésének, és igényeinek megfelelően, vagy továbbadás céljára, azt egyáltalán nem érdekli a lakás állapota.

 

Kizárólag az adott dolgok (lokáció, tájolás, alapterület) és főleg az ÁR, ami meghatározó számára!

 

Ezeknek az embereknek a berendezettség még zavaró is lenne, mert nincs rá szükségük.

Az is mindegy, hogy milyen a festés, a nyílászárók, padlózat állapota, és hol vannak a közfalak?

Mert azokat is kibontják, felszedik, kicserélik, mint a villanyhálózatot, és (esetleg) a fűtést is.

 

Szóval, attól is függ, hogy érdemes e csinálni (csináltatni) egyáltalán valamit a lakással, és mit,

hogy milyen vevők rá a valószínűbbek az adott környéken?...

 

És akkor lehet hirdetni úgy, hogy "igényesen berendezett, teljesen felszerelt, azonnal költözhető"!

Vagy úgy, hogy "saját elképzelés szerinti teljes átalakításra alkalmas", persze, megfelelő áron.

 

Hogy -eleve- csak a megcélzott vevőkör jelentkezzen!

Akkor nem kell az ügyben felesleges köröket futni.

 

Szerintem...

Előzmény: eperlekvár (9251)
eperlekvár Creative Commons License 2023.04.07 -3 0 9251

Hááát. . . 

 

Az ingatlanikrek ebből élnek Áámerikában. Nálunk ilyenre csak akkor van kereslet, ha kiadási, azaz befektetési céllal vesznek ingatlant. Ha egy család költözik nagyobb lakásba, annak már vannak olyan bútorai, díszítő elemei, stílusa, amiben élni szeret. Persze nem tudom, hogy pont ebben a pillanatban mi a helyzet, de két évvel ezelőtt még azt javasolták az ingatlanosok, hogy egy fillért ne költsünk az eladni kívánt lakásra.. Viszont az is igaz, hogy ma már nem lakásnak, hanem befektetésnek is veszik az otthonokat, szóval még az is lehet, hogy saját magamat is megcáfolom. :D 

 

Békés nyuszkót, mindenkinek! 

 

 

 

Előzmény: cyr45 (9250)
cyr45 Creative Commons License 2023.04.06 0 0 9250
BaGira-79 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 9249

Foglalkoztam pszichológiával (legalábbis jobb így fogalmazni, mint az, hogy kétszer egymás után is végigjártam a felvételi előkészítőt, és egyszer sem vettek fel...😏)...

Előzmény: eperlekvár (9245)
igyunk egy kavet Creative Commons License 2023.04.01 0 5 9248

itt nem szolitalak meg :)

 

 

igyunk egy kavet, es rendezzük a sorainkat.

Nincs harag, csak beszelgetes.

 

 

Dubai-bol jövök     03.04.2023. 12.50.

                                                             

12.50-kor szallok le a Liszt Ferencen, van negy oram az atszallasra.

Mond hova menjek,  EN  ott leszek.

Előzmény: eperlekvár (9247)
eperlekvár Creative Commons License 2023.04.01 -5 0 9247

 

Engem azért már így pár hónap után kezd zavarni. :D

 

De nem vagyunk egyformák. 

Előzmény: cyr45 (9246)
cyr45 Creative Commons License 2023.04.01 -2 1 9246

Nem zavar, ha beszól akárki is, amíg ezt normál stílusban, és nem trágár módon teszi!

 

És, hogy reagálok rá, vagy eleresztem a fülem mellett, az csak rajtam (a pillanatnyi kedvemen) múlik.

Sokszor van, hogy az én észrevételemet is beszólásnak érzik, még, ha csak vélemény is, esetleg.

És ez sem zavar...

Előzmény: eperlekvár (9243)
eperlekvár Creative Commons License 2023.04.01 -4 1 9245

Tényleg minden megnyilvánulásunk mi vagyunk.. bár azért a szöveg- és helyzetkörnyezet enyhíthet valamit. :D 

Előzmény: BaGira-79 (9241)
eperlekvár Creative Commons License 2023.04.01 -4 1 9244

Nekem nem. 

 

Bár például a szigtitkosban nagyon sajnálom a törléseket. 

 

Jelzőjéről ismerni meg az "embert". :(

Előzmény: Shangri-La (9238)
eperlekvár Creative Commons License 2023.04.01 -5 0 9243

Jó kérdés. 

 

Én nem tudok sokszor uralkodni magamon, ezért egy-egy bammeg kicsúszik a számon. 

De nincs állandó minősítési kényszerem, tehát nem aggatok jelzőket a másikra. Itt ez most nagyon dívik, már a fórumon.. meg az országban. :( 

 

Egyáltalán nem voltak hiányolni való hozzászólások. 

Van valaki, aki lassan 6 éve összenüanszolt engem egy férfi fórumozóval. Ez egy lejárt lemez lett, mert eléggé megszívta, mert abban a topikban (feminista), ahova ő írogat (már a férfi), nem hagyták annyiban. 

 

A baj az, hogy egy viszonylag tök normális, ámde kötekedésre hajlamos nickre, (no de ki az, aki nem? :D), aki éppen velem is kötekszik - és veled is, lsd. Toronyház - rácuppant, és ő beszívta minden hülyeségét. És elindult útjára a "gyönyör". :D 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163920894&t=9236748

 

Most éppen 

confounding factor_néven szólt be neked a Toronyházban.

 

Ja, és rögtön hozza majd, az általa velem azonosított nickeket is. Rossz a találati arány, de szerintem Káli tud neked segíteni. 

 

:) 

Előzmény: cyr45 (9240)
cyr45 Creative Commons License 2023.04.01 -3 0 9242

Nem magamat említettem, én tudok uralkodni magamon, így a normál stílust szoktam használni.

 

De megdöbbentő számomra, ha valaki ennyire képes kivetkőzni önmagából! Hogy nem szégyelli?...

Előzmény: BaGira-79 (9241)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 9241

Mind. Minden te vagy. Ki lenne? 🙂 Esetleg valami megszálló démon, de bennük nem mindenki hisz, én meg papolni nem szeretnék.

Ez csak azért furcsa, mert új, de hidd el, hogy így van.

Előzmény: cyr45 (9240)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.30 -3 0 9240

Lemaradtam én is, de én nem sajnálom! 

Nem hinném, hogy annyira "sajnálni való" hozzászólások lettek volna...

Amilyen buggyant emberek fordulnak elő időnként.

 

Sőt, olyan is adódik néha, hogy amúgy normális topic-társak valami miatt begőzölnek, és hirtelen

-csak úgy- elkezd ömleni belőlük a trágárság! Még régi "bútordarabokkal" is előfordult már...

 

Aztán az ember töprenghet, hogy vajon melyik énjük lehet az igazi?...

Előzmény: Shangri-La (9238)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 9239

Na, azért hiányozni nem hiányoznak. 😀 

Előzmény: Shangri-La (9238)
Shangri-La Creative Commons License 2023.03.29 -1 1 9238

Én sajnos(?) lemaradtam róla. :D Látom jó pár hsz hiányzik. :D

Előzmény: eperlekvár (9232)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 9237

Mondjuk úgy, hogy volt mit látni. 😂

Előzmény: eperlekvár (9236)
eperlekvár Creative Commons License 2023.03.29 -4 0 9236

Nehéz volt nem látni. :D 

Előzmény: BaGira-79 (9234)
eperlekvár Creative Commons License 2023.03.29 -4 0 9235

ööö .. :) 

 

Vigasztal, hogy egy frekventált helyen a barátnőm csak fél év után tudta eladni a lakását ?.. és ingatlanossal.. ? :) Sajnos - illetve, hát ez a piacgazdaság -, most sokszor befektetésnek veszik a lakásokat, ha nem tudod eladni, x időn belül, akkor csak az árcsökkentés segít, mint Cyr is írta. 

 

Ne tépd meg a következőt! :) 

 

A mennyi ideje hirdetik kérdésre meg az a válasz, hogy: az csökkenti a százalékát? 

 

Előzmény: BaGira-79 (9233)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.03.29 -1 0 9234

A cunamit meg láttam.😏

Előzmény: eperlekvár (9232)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 9233

Akad érdeklődő szép számmal - mind ingatlanosból.

Az a helyzet, hogy vagy magyarul nem értenek, vagy az udvariasságot nem szeretik, de a "...kérem, kíméljenek!" leírva nekik kevés. Nekik üvöltözés kell. Általában ezt a "Mennyi ideje hirdetik?-kel már el is szokták érni.😀 Az a baj, hogy a következővel, aki megkérdezi, lebeszélek egy találkozót, és úgy megtépem a többi helyett is, hogy a szódás adja neki a lovát vigasztalódás gyanánt...

Előzmény: eperlekvár (9232)
eperlekvár Creative Commons License 2023.03.29 -4 1 9232

Bocsi, csak czunami söpört át a fórumon két nappal ezelőtt. :)

 

Halam van, de nem eladó. :D 

 

Van fejlemény? 

Előzmény: BaGira-79 (9208)
eperlekvár Creative Commons License 2023.03.26 -2 0 9215

Előzmény: Shangri-La (9214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!